dlmaflex de wildkamp IJsclub wacht met smart op winter Bouw McDrive Holten start volgende maand fitform Fraaie wenskaarten fleuren Kerst op Bert Fransen (29) dirigent van HMV Van Lindenberg in 'club van honderd' Belangrijke wedstrijd Holten Raad regelt kinderopvang Blauw Wit naar Rietvogels Klas 'lest' 24 uur door Benauwde winst BI M h Is CunoMoormann -I Resultaten sv Holten - Senioren 19. Gezond zitten is van vitaal belang! /->• AANMEET CENTRUM ALLE MEUBELEN VOOR WONEN WERKEN - SLAPEN mULTimEUBEL Kerstviering Resultaten Blauw Wit - Jeugd Talentenjacht op SG Holten Wandelen en rijden rond Holterberg Recreanten toernooi tafeltennis Hoorzitting opnieuw uitgesteld DOE HET ZELF Poelier Barvelink kalkoen-drumsticks p. kiio 9.50 De Bibliotheek is tussen Kerst en Nieuwjaar gesloten. SIERBESTRATING MIDDELDORP DONDERDAG 13 DECEMBER 1990 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten 3 - De Zweef 3;De eerste ïelft was duidelijk in het voordeel van het sterk spelende Holten 3 dat de Nijverdallers volledig af troefde. De inzet werd dan ook te recht beloond met een goed doel punt van Bert Drama. Ook hierna jleef Holten zich kansen creëren, het was alleen Danny die er voor rust nog een inschopte De tweede helft kreeg de Holtense ploeg wat meer tegenstand te verwerken maar de defensie hield, ondanks de druk goed stand. Het aanvallende ;pel van De Zweef betekende ruim te voor counters. Zo kon Danny vlak voor het einde de stand een nog rianter aanzien geven en was de terechte overwinning veilig ge steld. Eindstand 3-0. jangeveen 2 - Holten 4; Al heel snel kwam de Holtense ploeg op achterstand. Hiema deed de ploeg van coach Richard er een schepje bovenop en beheerste het spel vol- edig. H.B. werd na tien minuten neergelegd binnen de beruchte lij- ïen en veldheer Chris maakte het karwei van 11 meter beheerst af. De tweede helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd en geen van de jeide ploegen kwam nog tot sco ren. Eindstand 1-1. Haarle 6 - Holten 8; Het was een koude zondagmorgen maar voor de beide elftallen geen reden er flmet de pet naar te gooien. Hartver- 1 ilwarmend voetbal door twee op de volle winst spelende teams. Het 'gevolg schitterende doelpunten m —waarbij Haarle telkens een voor- f Ssprong nam en Holten elke keer sterk terugkwam. Toen het halver wege de tweede helft 3-3 was, vond Bert van Kaatje het genoeg en knalde binnen een minuut twee ballen achter de verbouwereerde .doelman Hendriksen van Haarle. len verdiende overwinning en met iog zes punten erbij zit de sponsor |ui het schip. Einstand 3-5. nolten 9 - Haarle 5; Voor ze het wisten had de ploeg uit Haarle -jfl twee keer tegengescoord en verga ten Joosie en Struik het zelfde te doen aan de andere kant zodat het yeldoverwicht niet in goals werd uitgedrukt. Met frisse moed aan de tweede helft begonnen. Met Dik- kers op rechtsbuiten werd hartver- Cötwarmend gespeeld maar het lot was Holten niet gunstig gezind. Htftaarle liep na 20 minuten uit naar een 0-5 voorsprong. Eindelijk kwam er enige beloning voor het goede spel en 'Joosie wist met zijn been en met de kop tegen te sco ren. Eindstand 2-5. Haarle 7 - Holten 11; Tegen de nummer twee van de ranglijst speelden de Rood Zwarten een pui ke partij met minimaal vijf uitge speelde kansen. Zo als zo vaak en bleek dat het probleem van dit elftal in de spits zit en dus kwam een verdiende overwinning weer niet tot stand. De strijd eindigde zoals hij begon en een meer dan verdiend punt werd binnenge haald. Hierdoor kon koploper Hol ten 10 weer een punt verder uitlo pen. Eindstand 0-0. Holten 12 - Holten 13; Uiters matig, is een uitdrukking die meer slaat op de uitslag dan op het vertoonde spel. Tot grote schrik van de jon kies van het 12de namen de vetera nen vanaf het begin het heft in handen. Doch de schoten van de oudjes waren niet erg doelgericht en dus ineffectief. In de tweede helft hervond, ondanks een unieke grensrechterswissel, het 12de zijn evenwicht. Gerrit Jansen, de stu wende kracht van Holten 12 vol trok het vonnis, hij knalde vanaf 16 m. het leder voorbij doelman Arf- man. Ondanks vertwijfelde pogin gen in de slotfase kwamen de vete ranen niet meer langszij.Eind stand 1-0. Overige uitslagen: Achilles 4-Hol- ten 2 5-1, Holten 5-Omhoog 4 2-1 Haarle 3 - Holten 7 2-1, Holten 10 - SOS 8 4-0. fjs en wedeer dienende speelt Hol ten zondag een zeer belangrijke wedstrijd tegen mede degradatie kandidaat Heracles uit Almelo. Het is te hopen, dat het Holtense team het belang van deze wed strijd inziet en het zal van het be gin tot het eind alle zeilen moeten bijzetten om een goed resultaat te behalen. Het onderste gedeelte van de rang lijst ziet er momenteel als volgt, uit: La Premiere, 10-10; GFC, 11-10; Langeveen, 12-9; Holten, 12-9; He racles, 13-9; Omhoog 11-7. De laatste raadsvergadering van 1990 is op maandagavond 17 de cember. Op de agenda staan onder meer de vaststelling van de veror dening kinderopvang en het ter beschikking stellen van een kre diet daarvoor. De vergadering be gint om half acht in het gemeente huis. IJsclub De Noordpool wacht met smart op een 'echte' winter, vol ijsplezier. Door de warme winters van de afgelopen jaren heeft de ijclub, buiten de donaties en contribu ties, geen inkomsten gehad, ter wijl de onderhoudskosten en vas te lasten, zoals waterschapslasten etc. gewoon doorgingen. Tijdens de vorige week vrijdag gehouden Algemene ledenverade- ring moest de penningmeester dan ook meeedelen dat er een tekort was van 5000 gulden, waarbij aan getekend kon worden, dat 3000 gulden ten laste kwamen van een nieuwe -gereviseerde- pomp. Toch zag het bestuur nog geen noodzaak de contributie te verhogen. Het programma voor het komende jaar is ongewijzigd aangenomen. Samen met CC'75 uit Nijverdal zal De Noordpool de wielerronde van Holten weer organiseren. Even eens in samenwerking met CC '75 zal geprobeerd worden om in het seizoen 1991/92 een cyclecross in Holten te organiseren op het oefen terrein van de MAC. Medewerking van de MAC is inmiddels reeds gevraagd. Voor het komende ka lenderjaar was de agenda van de KNWU voor cyclecrossers reeds volgeboekt. Tevens werd het besluit genomen, in het vervolg geen kaarten voor het Wereldkampioenschap schaat- In de tweede week van januari gaat de eerste paal in de grond voor de Holtense McDrive, het elfde drive- in restaurant van het bekende McDonald's concern. De McDrive komt te staan naast de vestiging van het AC-restaurant aan de Al. Als de winter niet al te streng wordt, gaan de eerste cheesebur gers en big macs eind april of begin mei over de toonbank. Inmiddels is via grote advertenties in de regionale dagbladen een campagne gestart om managers te werven. Zij krijgen een opleiding op het Nederlandse 'hamburger- college' (naar Amerikaans model) in Amsterdam. De medewerkers algemene dienst - zeg maar de fri- tesbakkers en hamburgerserveer ders - worden pas twee maanden voor de opening aangetrokken. Het gaat dan om een kleine hod- nerd banen en vooral baantjes, want bij McDonald's werken veel mensen in parttime dienstver band. De openingstijden van de Neder landse McDrives verschillen van plek tot plek, omdat zij worden aangepast aan de plaatselijke ope ningstijden. De restaurants zijn ze ven dagen per week geopend, meestal vanaf een uur of tien 's ochtends tot tien of elf uur 's avonds. de eg 8 Fitform fauteuil model 508. In diverse stoffen en houtkleuren leverbaar. De Fitform kollektie bestaat uit 26 modellen. Bij Multi Meubel vindt u de gehele kollektie en wordt u vrijblijvend ge adviseerd door een fysiotherapeut. (Na telefoni sche afspraak). De kleurenbrochure ligt klaar. voor individueel comfort in Meubelen, keukens, tapijt Rijssen Reggesingel - hoek Fahrenheitstraat 1 (Industrieterr. De Mors) Tel. 05480-15515 Maandag t/m vrijdag van 10.00-18.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag van 09.00 - 17.00 uur. De Stichting Kinderpostzegels Ne derland (SKN) brengt voor de ko mende ketst- en nieuwjaarsgroe ten een uitgebreide collectie van 55 wenskaarten met originele ontwer pen van Nederlandse kunstenaars op de markt. Men kan kiezen uit kaarten in verschillende uitvoerin gen, formaten en prijsklassen. De goedkoopste kaarten zijn 0,50. De duurste kaart is de pop-up-kaart, een fleurige uitvouwbare kaart die 3,- kost. In Holten kan men de kaarten en de Kinderpostzegels kopen in het postkantoor aan de Gaarden- straat en in de Rabobank waar vrijwilligers van het Plaatselijk Comité voor* Kinderpostzegels De Christelijke Plattelandsvrou wen Bond, afdeling Holten houdt op donderdag 13 december de Ad ventsviering in De Kandelaar, aan vang 20.00 uur. Leden en belang stellenden zijn van harte welkom. De vrolijke kerstkaarten van SKN aanwezig zijn. In de Rabobank kan men iedere donderdag en vrijdag de gehele dag kaarten en zegels kopen en in het postkantoor is iedere middag een vrijwilligster aanwezig. Met het kopen van de SKN kaar ten steunt men het hulpproject voor kansarme kinderen, kinderen die in hun welzijn of groei naar volwassseheid belemmerd of be dreigd worden. sen te reserveren voor niet-leden. Met ingang van 1991 kunnen uit sluitend leden en donatuers kun nen via de ijsclub kaarten voor deze evenemente bestellen. Het bestuur van ijsclub De Noordpool onderging geen wijziging. Bij ac clamatie werden de aftredende be stuursleden Maats, Bouwhuis, Krieger en Markvoort herbe noemd. De leerlingen van de SG Holten weren zich maandagavond 17 de cember weer danig in een talenten jacht, waarbij verschillende podi umkunsten aan bod komen. Es ther Meijer en Monique Vosman (klas 11) vormen playbackend het duo Brigitte Kaandorp en Herman Finkers, Patrick Bielderman (klas la) 'doet' Urbanus en Ronald Kleinherenbrink en Roy van Vil- steren (klas 3) zijn Ramjan. Petra Smale laat een dansact zien. Verder zullen een aantal leerlingen - alleen of samen - musiceren en zingen. Verwacht worden onder meer optredens van klas 2g met We are the world, Casper Bootsma en Ruud Dijkerman met slagwerk en gitaar en Quirien Mekenkamp op de piano. Publiek is van harte wel kom. Blauw Wit Al - Bomerbroek Al; Blauw Wit Al had tegen het even eens hoog op de ranglijst staande Bomerbroek iets goed te maken, na het slechte resultaat van de week ervoor. Echter al na 10 minu ten wisten de gasten de leiding te nemen, doordat een verdedigings- fout resoluut werd afgestraft. De achterstand werd nog groter door dat de scheidsrechter een overtre ding met een strafschop bestrafte 0-2. Blauw Wit probeerde het wel maar de overtuiging ontbrak. Rust 0-2. Na rust nam de druk van Blauw Wit toe en Bomerbroek kwam niet meer over de midden lijn. Blauw Wit kreeg echter weinig kansen ondanks het veldover- wicht. In het laatste kwartier werd het oude niveau en via een straf schop en een goed genomen vrije trap werd 2-2. Eversberg Cl - Blauw Wit Cl; Te gen Eversberg Cl trok men aan het langste eind en konden beide pun ten met een 2-3 zege worden mee genomen. Via Hans Stam werd een voorsprong genomen. Hiema kre gen Edwin, Gerben en Hans prima kansen om nog eens te scoren, maar paal en lat en de goede kee per van Eversberg stonden treffers in de weg. Eversberg scoorde wel, waardoor het bij rust 1-1 was. Na rust was Blauw Wit duidelijk ster ker. Via een hard schot van Marco, kwam de bal bij Hans die het laat ste zetje tegen de bal gaf, waardoor 1-2 op het bord kwam. Via een enorme doelworsteling was het uit eindelijk Jorden Boer die aan alle onzekerheid een eind maakte door 1-3 binnen te schieten. In de laatste fase van de wedstrijd scoorde Eversberg nog nog een keer. Ver der liet Cl het niet komen. 2-3. Excelsior D3 - Blauw Wit Dl; Op een moeilijk bespeelbaar veld kon Blauw Wit Dl het met 10 man niet bolwerken tegen het wel complete Excelsior. Voor rust kon de schade nog aardig worden beperkt 2-0, maar na de pauze was Excelsior heer en meester en scoorde er flink op los. De spelers dachten dat het beter geweest was dat de wedstrijd in verband met het weer en terrein was afgelast. Misschien wel te recht. 8-0. De Holtense Muziekvereniging heeft sinds kort een andere diri gent. Aangetrokken is Bert Fran sen uit Hengelo (O), zoon van de oud HMV dirigent Hennie Fran sen, zodat er na een onderbreking van zes jaar weer een Fransen voor het orkest staat. Bert Fran sen volgt Leen Schouten uit Alme lo op, die HMV drie jaar heeft geleid. Voor HMV is de 29 jarige Bert Fransen geen onbekende. Voor hij Holten verliet, was Bert jarenlang lid van HMV. De nieuwe dirigent studeerde schoolmuziek, harmo nie, fanfare (HAFA-directie) en trompet aan het Conservatorium in Arnhem. Hij geeft trompetles aan de muziekschool in Hengelo en dirigeert een orkest in Gorssel. Daarnaast heeft hij zich ontwik keld tot een uitstekend jazztrom- pettist, die regelmatig met zijn band uit Zwolle ook internationaal aan de weg timmert. Het eerste openbare optreden van de nieuwe dirigent in Holten is tijdens de kerstzamenzang op 19 december in de Kandelaar, Door dat hij al eerder andere afspraken had zal hij tijdens de kerstnacht dienst worden vervangen door Er- win Boonk, een van de opleiders van HMV. Theo van Lindenberg is toegetre den tot de club van honderd. Dit houdt in dat Theo inmiddels hon derd externe wedstrijd voor Hol ten heeft gespeeld. Hij voegt zich met dit feit bij het zestal Henk, Bertus en Dinant van Beek, Dick van der Knaap, Joep Middelink en Ton van Oyen. In de interne competitie werd de tiende ronde gespeeld. De korste partij was die tussen Erik Bosman en Hendri Koetsier die na welge- De Holterberg in de winter is min stens zo mooi als in de zomer, is de stellige overtuiging van de VW Holten. Belangstellenden kunnen zich daar persoonlijk van overtui gen door deel te nemen aan de geologiewandeling, die op donder dag 27 december wordt gehouden onder deskundige leiding van Rein Kok. Wie deel wil nemen, dient zich van te voren even aan te melden bij de VW, tel. 6 15 33. Het vertrekpunt van de tocht is bij restaurant Vos man om 13.30 uur. Voor degene die liever zich liever op milieuvriendelijke manier wil laten rondrijden door de omgeving van Holten, bestaat op vrijdag 28 december de mogelijkheid mee te rijden in de huifkar, die om 14.00 uur gereed staat bij de VW. Ook hiervoor-is aanmelden vooraf ge wenst. teld één zet tot remise besloten. De uitslagen: Dick van der Knaap - Hans van Oyen, 1-0; Jaap Schipper - Bertus van Beek, 0-1; Henk van Beek - Theo van Lindenberg V2 -Vfe; Geert Stevens - Gerrit Stevens, 0- 1; Gerrit Luggenhorst - Erik Mon- deel, 1-0; Ab Moddejonge - Cees Oly, 0-1; Erik Bosman - Hendri Koetsier Vfe - ¥2. Dinant van Beek verloor tegen A. Poffers van ENO, een vooruitge- speelde wedstrijd voro de externe compeitie SBO. Volgende week maandag speelt Hoten 1 de reste rende partijen gegen ENO 1. Komende zaterdag alweer de veer tiende wedstrijd van het seizoen van de in totaal achttien te spelen wedstrijden. Voor Blauw Wit staat weer een uitwedstrijd op het pro gramma, nu tegen het Almelose Rietvogels, dat dit seizoen verras send goed presteert. Afgelopen za terdag lieten ze zich echter verras sen door Markvogels. De thuiswed strijd wist Blauw Wit met het nodi ge geluk met 3-2 te winnen. Het is voor Blauw Wit zaak in deze wed strijd de kampioensaspiraties weer in sportieve zin om te buigen en de neerwaartse spiraal van de laatste weken om te doorbreken. Verder verlies kan het zich niet permitteren wil de ploeg tot het eind blijven meedoen om de titel. De Tafeltennisvereniging Holten houdt op zaterdatg 5 januari 1991 in sporthal 't Mossink het jaarlijk se recreantentoemooi. Het toer nooi staat open voor zowel jeugd (t/m 17 jaar) als voor senioren. Er wordt gespeeld in een poule systeem en een verliezersronde, zo dat alle deelnemers van voldoende wedstrijden zijn verzekerd. Daar naast kan men inschrijven voor het dubbelspel. De wedstrijden be ginnen om 10.00 uur. De kosten van deelname bedragen voor de senioren enkelspel 3,- en dubbelspel 2,- per persoon. De jeugd betaalt respectievelijk 2,- en 1,50. Men kan zich aanmelden tot en met 2 januari bij Nico Valk, Köl- lingserf 65, tel 61412 of bij Fred Hulleman, Köllingserf 61, tel 64057. Opnieuw is er vertraging ont staan bij de uitwerking van de verkeersplannen in Holten. Nadat eerder reeds vertraging was ont staan doordat een overweldigen de hoeveelheid reacties was bin nen gekomen op de gepresenteer de plannen, blijkt nu weer een kink in de kabel te komen door verschil van intepretatie door de ingehuurde deskundigen. Vooral de industriegroep de Kol had grote bezwaren tegen de voor gestelde afwikkeling van het ver keer in Holten. In samenspraak met het college van B en W is toen de nieuwe werkgroep uitgebreid met deskundigen van het bureau Goudappel en Coffeng, die namens de Industriegroep samen met de mennsen van Witpaard BVA een hernieuwde versie moeten uitwer ken. Het blijkt nu dat de neuzen van de deskundigen nog niet niet indezelfde richting wijzen. „Een kwestie van verschillende intepre tatie van de gegevens", verklaarde wethouder Westerik, die verder geen mededeling wilde doen over de ontstante situatie. Feit is wel, dat de hoorzittingen voorlopig nog even worden uitgesteld. Klas 2g van SG Holten komt van dinsdag 18 op woensdag 19 decem ber in aktie voor de malariabestrij ding in Guyana. Er is een rooster gemaakt voor in totaal 24 lessen. De leerlingen worden per uur ge sponsord door medeleerlingen, ou ders, personeel, vrienden en buren, dus ook al halen ze de 24 uur niet, er komt in ieder geval geld in het laatje. Wie zich nog als sponsor aan wil melden, kan vooraf bij de SG Holten intekenen of op de dag zelf in de klas. Holten B1 behaalde een benauwde overwinning op PH B2 uit Almelo. De tegenstanders had deze comep- titie nog geen enkel punt behaald, desondanks maakten»ze het Hol ten BI bijzonder moeilijk op een slecht te bespelen en hard veld. Zij namen zelfs na een kwartier de leiding. Holten kwam vijf minuten voor rust op gelijke hoogte, Jeroen maakte na goed doorzetten van Daniël gelijk. In de tweede helft nam Holten het initiatief, maar ga ven dat weer onnodig uit handen doordat enkele spelers hun taak niet uitvoerden. Het was dan ook een hele opluchting toen Arno na een mooie solo beheerst scoorde. De professionele isolatie Een wereldnaam op isolatiegebied! Voor een temperatuur van -45° C tot +102° C (lengte 2 m). Maten 0 mm 12 - 15 - 18 - 22 - 28 - 35 - 42 enz. FRflweo vanaf f 300,excl. btw Bel voor gratis catalogus PLASTIC CENTRALE j KUNSTSTOF LEIDINGSYSTEMEN FRIEZENVEEN (Ov.) V BATH MEN (Ov.) 05499-62053 05704-3102 Bestel tijdig kalkoen of wild. Natuurlijk bij: Holten, Oranjestraat 13 Tel. 05483-6 15 64. Deze week in de reclame: SPECIAUST IN WILD J reevoorbout reevlees reepoulet reerollade 500 gram 7.25 500 gram 7.00 500 gram 6.25 500 gram 9.25 Goor, Grotestraat 70, tel. 05470-7 23 50 Maandag 24 december is de Bibliotheek geopend van 14.00-16.00 uur. TEL. 05704-25 07 - BATHMEN Alles voor uw tuin: O.a. grindtegels 40x60 4»15 Trottoirtegels 30x30 1.10 Waalformaat klinkers 0.23 Vele maten en soorten tuinhout. Wij leveren zand en grint, alles ind. btw

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 7