Uit buiten Holten Elise CD-Tour in De Wippert «nakaarten i J M. HAGELS Aardigheidje van Voortman voor de laatste keukenkopers in 1990. IADKAMERS 10% KORTING voortman keukens gm kerstmarkt fotografie Henk mulder KERSTMARKT IN MARKELO Taxatie Lukensveld Expositie leerlingen Kees Bosch Oplossing 'op maat' Onze Woning 0.99 WILT U ALLES WETEN OVER... Dsstymlgedi&istwrbiing éy#een psrwwlijkk0M&er n~Uj STUKKE'W TUINCENTRUM Kerstbomen vanaf 5. VOORTMAN: SPECIALIST IN KEUKENS, BADKAMERS, TEGELS Fakkelwacht op dag van de mensenrechten Bankieren via computer slaat aan lijfrentepremie koopsomstorting pensioenvoorziening voor al uw verzekeringen! Hoveniersbedrijf De Markelose middenstandsvereniging organiseert op 16 dec. voor de derde maal een grandioze :met een groot aantal deelnemers DONDERDAG 6 DECEMBER 1990 HOLTENS NIEUWSBLAD jrd' B.V Deventer Schouwburg Vrijdag 7 december: Vrouwe For- ;tuna, jeugdmusical door leer krachten van het Basisonderwijs, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 8 december: Medea van Euripides door het Theater varrtiet Oosten, 20.00 uur; Corien Baart houdt om 19.00 uur een inleiding op het stuk. Zaterdag 8 december: Reisvoor- stelling naar ballet La Sylphide in Orpheus Apeldoorn, vertrek bus 19.10 uur. Zondag 9 december: 14.30 uur, Co bra Norato, voorstelling voor jong (vanaf 6 jaar) en oud. Dinsdag 11 december: Er wordt gestrooid, door Jos Brink, Franks Sanders, Lucie de Lange en Bas Groeneveld; idem woensdag 12 de cember. Donderderdag 13 december: Fo- ru,m Filharmonisch o.l.v. Gabriel- le Bellini; solist cellist Rene Gee- sing Vrijdag 14 december" Tob de Bor des, 40 jarig jubileumprogramma. Zaterdag 15 december: Luk Wijs met verhalend cabaretprogram ma. Kaartverkoop: 05700-11500. Lochemse Schouwburg Een ingelaste voorstelling geeft op vrijdag 7 december toneelwerk groep Stap met De Afrekening. Donderdag 13 december: Orpheus in der Unterwelt door Hoofdstad Operette Vrijdag 14 december: Suchuschvi- li, folkloristische dans uit Georgië (extra voorstelling) Parkgebouw Rijssen Vrijdag 14 december: Pruiken en paupers, liedjes en teksten door Dorien Mijksenaar. De kaartverkoop voor het concert van BZN op zondag 23 december is reeds gestart o.a. bij Muziekhandel Fox in Hengelo en Enschede, Mu sic Centre in Almelo en Nijverdal en bij de Evenementenhal. Rijksmuseum Twente, Enschede Tot 10 december: Wegens restau ratie geopend, een tentoonstelling over restauratie. Tot 6 januari: Al les op z'n plaats, interieurfotogra fie. Binnenkort zal een begin gemaakt worden met de taxatie van de be nodigde gronden van plan Lu kensveld. De taxatie zal worden verricht door mr. H.J.A. van Hoog moed uit Nijverdal. In totaal zal ongeveer zeven tot acht hectare grond moeten worden aangekocht. Alle grondeigenaren zijn inmiddels door wethouder H. Westerik op de hoogte gesteld van de gang van zaken rond de taxatie. Naar zijn mening zijn de gesprek ken in goede harmonie verlopen en worden er niet veel problemen ver wacht rond de aankoop. Bij de ter visielegging van het plan Lukensveld hebben vijf Holtena ren hun op en of aanmerkingen laten noteren. Zij zullen deze week in een besloten vergadering per soonlijk worden gehoord. „Tekenen heb ik altijd wel gedaan, maar met olieverf beginnen, dat durfde ik niet alleen", zegt een leer ling van Kees Bosch tijdens het ophangen. De beste werkstukken van diens cursisten worden van 3 tot en met 13 december geëxpo seerd in De Boschkamp. De tentoonstelling vormt een kleurrijk en veelzijdig geheel. De twaalf exposanten hebben duide lijk hun eigen voorkeuren in onder werpkeuze en in stijl.Bij niemand drukt de stijl van de leraar zwaar op resultaat. Ieder schildert op zijn eigen manier, de een met wat meer vaardigheid of ervaring dan de an der, maar wat er hangt is zonder meer het aanzien waard. Deze groep begint in januari met een vervolgcursus op maandag avond. Als er plaats is in De Bosc hkamp wil Kees Bosch dan ook op de woensdagavond met een nieu we groep deelnemers starten. Op 10 december is het 42 jaar gele den dat de Verenigde Naties de Universele Verklaring van de rech ten van de mens aannamen. Sinds dien is die dag de dag van de rech ten van de mens. In 42 jaar is er op dat gebied nog niet veel verbeterd. Nog steeds worden de mensen rechten geschonden, elke dag, overal ter wereld. Met zinloze ar restaties, executies en verdwijnin gen. De gebeurtenissen in China, Sri Lanka en Irak üggen nog vers in het geheugen. De werkgroep Holten van Amnes ty International wil ook op deze 10 december 1990 iedereen laten we ten dat het gevecht voor de men senrechten door moet gaan. Daar toe komen de leden 's avonds bij el kaar voor een fakkelwacht bij ge bouw Irene. Om 19.15 worden de fakkels ontoken. Iedereen die mee wil doen om de dag van de rechten van de mens in het licht te zetten, is natuurlijk van harte welkom. Een 'oplossing op maat' zoals bur gemeester Van Rappard tijdens de begrotingsbehandeling voorstelde voor de illegale bedrijfjes in het buitengebied, wordt in praktijk ge bracht. Motortuner Wim Rensen in Espelo, die een aanzegging had ge- kan Rensen daar nu gebruik van maken. Wel dient hij een hinder wetvergunning aan te vragen, al vorens hij in zijn nieuwe pand aan het werk gaat. Woningbouwvereniging Onze Wo ning heeft van het ministerie van Volkshuisvesting toestemming ge kregen het anti-speculatiebeding kregen zijn bedrijf te sluiten, dan voor de verkoop van een deel van wel te verhuizen, heeft via een ruil het woningbestand in De Haar niet met zijn buurman, het voormalig toe te passen. Daarmee is de weg bouwbedrijf Nijland aan de Espe- vrijgemaakt voor de verkoop van losedijk, zijn bedrijf zeker weten te zo'n 90 woningen aan de bewoners, stellen. Nijland, die om gezond- In januari zal er voor de bewoners heidsredenen zijn bedrijf heeft stil- een vergadering worden belegd, gelegd, beschikte over een vesti- waarin Onze Woning uitleg zal ge- gingsvergunning in het buitenge- ven over de verdere gang van za- bied. Door van perceel te ruilen, ken. De hardrock/heavy metalband Eli se treedt vrijdagavond 7 december op in Café De Wippert. Vorige maand bracht de groep zijn eerste CD uit onder de naam No time for Masquerade. Daarop zijn de ver schillende facetten van hun mu ziek te horen, van scheurende hea vy metal tot een enkele stijlvolle ballade. Sindsdien is de formatie met een CD-Tour op tournee door Nederland. Het Vara-radioprogramma Vuur werk koos No time for Masquerade inmiddels tot CD van de Week. Ook kranten, muziekbladen en de regionale omroep besteedden aan dacht aan Elise, met zijn aan de hardrock van Iron Maiden en Ac cept verwante stijl. De afgelopen jaren stond het vijftal geregeld in het voorprogramma van groepen als Vengeance, Nor maal, Vitesse en Helloïse. Nu vor men ze de hoofdattractie van de avond. De lifeact van Gerd Hento (zang), Thomas Duiveman (gitaar), Jannes Bloemert (gitaar), Henk van Mierlo (bas) en Rieks Vogel zang (drums) wordt in de CD-Tour ondersteund door rookeffecten, decor en een unieke lichtinstalla tie. Om half negen gaat de zaal open en de support act begint om negen uur. Zo'n zeventig Holtense zakenmen sen en hun accountants hebben vorige week woensdag in De Bies- ter met aandacht geluisterd naar het relaas van inleider Van der Woude van Rabobank Nederland, die voorlichting gaf over het zoge noemde Telebankieren. Steeds meer bedrijven gaan er toe over hun betalingsverkeer te rege len via de computer en diskette, wat voor zowel de bank als cliënt voordelen met zich meebrengt. Aan de hand van opgestelde appa ratuur kon vervolgens de praktijk van alle dag worden nagebootst. Om het telebankieren aantrekke lijker te maken, gaat Rabobank Holten de tarieven voor bet be- drijfsbetalingsverkeer aanpassen en wordt de valuteringswinst afge schaft. NISSAN SERVICE I QUALITY >S£ QUICK Bij ons bent u welkom voor: ■k 'n nieuwe Nissan 'n gebruikte auto div. merken k onderhoud voor uw auto orig. Nissan-onderdelen leasing en financiering autoverhuur Automobielbedrijf BALTES Heeft u een leuke foto van uw gezin, uw dier of huis laat dan eens een persoonlijke kerst-nieuwjaarskaart maken Prijs p.st Incl. enveloppe (minimaal 10 stuks) Bij inlevering van een volle fotofilm ALTIJD GRATIS een nieuwe film Oranjestraat 29, tel. 05483-6 18 89, Holten JUS Ml B.V. IEN >053 102 In een persoonlijk gesprek informeren wij u graag over de verschillende mogelijkheden. makelaardij o.g. assurantiën Boomkamp 20 - 7461 AX Rijssen Telefoon 05480-1 52 90 Holterstraatweg Rijssen (aan de bedieningsweg Rijssen-Holten) v, Wij hebben ook mini kerstbomen Geopend van dinsdag t/m zaterdag van 8.30 tot 17.00 uur Telefoon na 18.00 uur: 05470-7 58 20, b.g.g. 7 60 69 r Voortman, één van de grootste keukenspecialisten in de regio met de bekende merken, o.a. Rational, Bulthaup, Hacker enz. heeft voor de laatste keukenkopers in 1990 nog een aardigheidje in petto. Voortman geeft alle keukènkópers tot 31 december 25% korting. Dus neem nu de beslissing, kan u aardig wat schelen. Ook de badkamers, zijn tot 30 december lekker voordelig. Ook op de aanschaf van een badkamer kan het dit jaar nog aardig wat schelen t/m 30 december Voortman is dealer van Rational, Bruynzeel, Hacker, Bulthaup, Schöder. Rijssen - Nijverheidsstraat 40 - Telefoon 05480-1 50 55 Industrieterrein De Mors Dagelijks geopend - donderdag koopavond - zaterdag tot 16.00 uur. VOORTMAN OOK IN APELDOORN, STEENWIJK EN ZEIST M.MYl L Keuken bladen êqmïi Ook werken mede diverse zangkoren in de Ned. Herv.-Kerk, folkloristische dansgroep met kindergroep, de fanfare en de beroemde Ossenhoornblazers. Tevens is er een show van St. Bernardhonden. Verder zijn er nog tal van andere evenementen. De kerstmarkt wordt geopend om 2 uur door de heer Haersma Buma, burgemeester van Markelo en duurt tot 5 uur. Aansluitend op de kerstmarkt, is er weer een prachtige Boerderijverlichting, kaarten te verkrijgen bij de V.V.V.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 9