echte Sint in Snorrewind Enige manege Kerstmiddag voor hele gezin ie De *1 mt Holtens Niesmsblad Opvang kinderen krijgt gestalte Aandelen Enkco over in Engelse handen MEDEDELING Gehandicapte ruiter(tje)s vieren feest Veel gezelligheid bi] voorbereiding van de feestdagen Idventsmiddag riVD Zuid kerststukjes „De Biester" Flonheimer Kabinet 3 halen 2 betalen U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint ais u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Opbrengst collecte 2 januari nieuwjaars receptie Gezinsdienst 100 JAAR ^yndJJijiL oltens Nieuwsblad londerdag 6 december 1990 42ste jaargang no.49 Abonnementsprijs f 44.70 Losse nummers f. 1.= Gedrukte oplage 3075 Erfenis Stichting Sinds 1963 bestaat in Holten de Algemene Stichting voor Maat schappelijke Dienstverlening. Nu wordt hij opgeheven. Voor de bevolking verandert er in feite niets, maar wat gebeurt er met de erfenis? ^3 Milieuambtenaar Holten heeft in A. Kamphuis zijn eerste speciale milieuamb tenaar. Wat is zijn taak en hoe yat hij die op? In ieder geval is het een man die meer verwacht aan overleg dan aan een proces verbaal. Kostenstijgingen maken voor het Hol tens Nieuwsblad een aanpassing van het abonnementstarief noodzakelijk. In verband hiermee is de abonnementsprijs per 1 januari 1991 als volgt. f 44.70 per jaar losse nummers f 1.00 De uitgever ier, fraaie schimmel de manege binnen rijden en werd uitbundig begroet. Het feest kon beginnen. En feest werd het. Als welkomslied werd het aloude Zie ginds komt de stoomboot gezongen, door Erik enthousiast begeleid op de trom pet. Na het welkomswoord van voorzitter G.J. Kraay riep de Sint de ruiters één voor één bij zich. En deze Sint was vast de enige échte - en geen hulpsinterklaas - want hij kende ze allemaal op zijn duimpje. Een strenge Sint was het ook, die zijn feest goed in de hand hield. „Wat zie ik, een meisje dat rookt? Doe weg dat vieze ding!" klonk het en reken maar dat de sigaret dan uit gaat. Sint organiseert ook een vogeltjesdans 'ter ere van Donsje, de kanarie van Harry' en laat Ger- rit ('jij maakt zelf toch ook foto's') de fotograaf van de krant met twee Pieten op de kiek zetten. Die twee Pieten hadden nog wel wat anders aan hun hoofd dan strooien. Alles wat van hun gading was probeerden ze in hun steeds le ger wordende zakken te stoppen. „Pas goed op je spullen, want het zijn zakkenrolpieten. Ze willen ook een stereotoren op hun kamer en daar hebben ze geen geld voor," had Sint al gewaarschuwd. Natuurlijk hep dat uit op een hoop Sint heeft het druk zo kort voor zijn verjaardag. Toch nam hij donder dag ruim de tijd om een bezoekje te brengen aan de kantine van mane ge Snorrewind, waar een dertigtal ruiters van de Stichting Paardrij den Gehandicapten Holten en Omgeving met hun familie en be geleiders het Sinterklaasfeest vier den. Al om zeven uur zaten de kinderen en volwassenen klaar en hun har ten klopten duidelijk vol verwach ting. Maar met koffie, limonade en speculaas en het zingen van Sin terklaasliedjes viel het wachten niet al te zwaar. Tegen half acht kwam de Goedheiligman op zijn ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiBiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiii C J mes opwinding tussen het uitdelen van de pepemoten en de kadootjes door. De Pieten hadden wel voor mooie presentjes gezorgd: een mo derne fotomap in fraaie kleuren met het logo van de Stichting er bovenop. „Die is voor de .paardrij- foto's," beslist Gerrit Harmers meteen. Sint leert ze ook twee nieuwe lied jes: Sint komt uit Spanje en O Zwarte Piet. In twee groepen opge deeld zingen ze tegen elkaar in en het klinkt niet eens zo gek! Maar om negen uur moet Sinterklaas toch nodig weer een deurtje verder en is het uit met de pret. Tot vol gend jaar. e HVD Zuid houdt op donderdag- üddag 13 december een advents- liddag voor ouderen uit de wijk. egonnen wordt om 14.30 uur. Het rogramma duurt tot omstreeks .30 uur. Iedereen vanaf ongeveer jaar is van harte welkom, anmelding voor deze bijeen- omst kan bij mw. Beeftink Kei- irsweg 24, tel. 62303 of mw. Ver- Dom. Kieftenbelt 2, tel. 63041. oor vervoer kan eventueel ge- irgd worden. nder de kop Kerststukjes voor uderen stond in het vorige num- ler een oproep van de Stichting oor Sociaal en Cultureel Werk. revraagd werd om namen door te even van alleenwonende oude- in, die de lezers graag met zo'n erstbakje zouden willen beden- en. Dat heeft de Stichting gewe- ;n! De telefoon stond roodgloei- nd en steeds maar weer moesten e medewerkers uitleggen dat er ad moeten staan: namen van ou- eren die vóór 1915 zijn geboren. Sint is de deur nog niet uit of we zijn alweer helemaal in kerst sfeer. En Kerst is niet alleen een feest van het licht, de hoop en de verwachting, maar ook van de gezelligheid. De Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk organiseert in het dorpshuis weer tal van aktiviteiten om daarbij te helpen. Het is wel duide lijk dat wie de feestdagen in het eigen dorp doorbrengt, zich niet hoeft te vervelen. Voor wie gasten krijgt of zelf eens extra feestelijk wil dineren is er Koken voor de feestdagen. Op maandag 10 en 17 december stelt mevrouw Tappel, lerares koken aan De Marke, met de deelnemers een mooi menu samen van cocktail, soep, varken soester met roomsaus, diverse groenten, aardappelgerechten en bavarois toe. De tweede cursusavond komt tevens het wijn proeven aan de orde. Ook voor de omlijsting van het etentje kunt u in De Boschkamp terecht. Onder de deskundige lei ding van Jenny van Ulzen worden daar op zondag 16 december kerst tukjes gemaakt en Annet Schipper helpt bij het maken van menu- en kerstkaarten. Reken maar dat de creativiteit met sprongen toe neemt als je zo met zijn allen aan het werk bent. Zelfs de kaarsen bij het diner kunnen trouwens zelf worden gefabriceerd! En wie de cursus niet heeft gevolgd, kan bij de kok nog wat kooktips opdoen. Kerstmiddag De Stichting heeft voor die zondag echt een kerstmiddag voor het hele Uw adres voor Stationsstraat 10 - Holten Tel. 05483-6 13 75 zolang de voorraad strekt gezin op het programma. Want ter wijl de ouders zich bezig houden met de kerststukken, de kaarten oi' de kooktips, kunnen de kinderen kersttaartjes of kerstbakjes maken, zich vermaken in de mini- disco of op de video naar kerstfilms kijken. Er komt een echte kerst man langs en voor de allerklein sten is opvang geregeld. Oók in het 'randgebeuren' ook ruimschoots voorzien. Zo is er een expositie van de kerstgroepen van Ben Dolman, schilder bij De Lath- mer. Hij is er in geslaagd om met behulp van vloeibaar rubber van bestaande modellen mallen en vor men te maken. Een aantal voor beelden van de zo door hem ge maakte kerstgroepen zijn zondag in De Boschkamp te zien. De ou derdom van de originelen ligt tus sen veertig en honderd jaar. De Lathmer geeft een demonstrar- tie van het zijdeschilderen, waar voor op het ogenblik erg veel inte resse bestaat en laat zien hoe je sie raden kunt maken, die precies pas sen bij de kerstkleding. Een kleine tentoonstelling van veertig jaar Zelfgemaakte kerststukjes brengen veel sfeer in huis. kerstpagina's van het Holtens Nieuwsblad laat zien wat er in de afgelopen jaren zoal veranderd is aan onze kerstviering. Verder zijn Amnesty International, het Vluch telingenwerk, de Wereldwinkel en Unicef met stands aanwezig. De kersmiddag duurt van twee tot vijf en de toegang is gratis. Alleen Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 44.70. De Kinderopvang Holten, zal vol gendjaar nu definitief gestalte krij gen. Niet in regionaal verband, zo als in eerste instantie de bedoeling was, maar op lokaal niveau. In principe zal begonnen worden met een groep van 12 kinderen. De ver wachting is evenwel, dat er vol doende aanbod zal zijn op korte termijn nog een groep te starten. De kinderopvang is een dagverblijf voor kinderen tot de schoolgaande leeftijd. De werving is nog niet be gonnen. Wel zal binnenkort een inventarisatie plaats vinden van het aantal mogelijke kandidaten voor de kinderopvang en het Gast ouderproject, dat door de Bosc hkamp is opgezet. De commissie Welzijn heeft vori ge week haar goedkeuring ver leend aan het voorstel de voormali ge kleuterschool aan de Lageweg geschikt te maken voor de kinder opvang. Door het Rijk is een be drag van 50.000 beschikbaar ge steld in het kader van de stimule ringsmaatregel kinderopvang. Met dit bedrag zal het gebouw en de inrichting geschikt gemaakt kunnen worden voor de nieuwe be stemming. Naar verwachting zal er voor de komende jaren een aan merkelijk groter bedrag nodig zijn voor de kinderopvang. Hoe de exploitatie zal worden op gezet, is nog niet bekend. Binnen enkele maanden zal het college van b en w aan de raad een hier over doen. De opbrengst van de onlangs ge houden collecte Geef s voor Diabe tes heeft in Holten mooie bedrag van 5516,95 opgebracht. Het geld wordt besteed aan het wetenschappelijk onderzoek naar oorzaken van diabetes en de gevol gen die hieruit kunnen ontstaan. Het plaatselijke comité dankt de gulle gevers en collectanten voor gebruikte materialen moet worden betaald. Wie mee wil doen aan het kerststukken maken moet zich van te voren opgeven bij de stichting. De keus is uit een boompje, mandje of deur krans. Door Jenny van Ulzen gemaakte voorbeelden zijn vanaf maandag 10 december in het dorpshuis te bekijken. Lijstjes van het benodig de materiaal liggen erbij. Kinder-kerstmarkt Vlak voor kerst, op vrijdag 21 de cember is er weer een kinder-kerst markt. Tussen half twee en half vijf kunnen kinderen van de basis scholen voor een bescheiden "be drag materiaal kopen om hun ei gen kerstbakje, kerstkaarten, kaars of sneeuwpotje te maken. Het is wel nodig om even van te vo ren op te geven dat je komt. Ook speciaal voor kinderen in deze leeftijdsgroep is de voorstelling van het Muzikaal Straattheater uit Deurne, dat maandagmiddag 24 december naar Holten komt. De voorstelling duurt van twee uur tot half drie en kost twee gulden. Het straattheater is een groep die de kinderen volop in het spel betrekt, dus bereidt je daar maar op voor! Overige aktiviteiten De clubs in de Boschkamp laten kerst natuurlijk ook niet onge merkt voorbij gaan. Op maandag 17 december dansen de ouderen van Ben Vollebrock in kerstsfeer. Als extraatje is er een demonstra tie door een Nederlands paar uit de eredivisie van de ballroomdans. Tienersoos Musky houdt op dins dag 18 december een crgatieve kerstmiddag en op vrijdag 21 de cember loopt de wekelijkse disco op de jaarwisseling vooruit met een daverend oliebollenbal. De Holtense meiden van de Meiden groep begeven zich woensdag 19 december op (kerst)culinair ter rein en de kleuterclub houdt zich diezelfde middag bezig met het maken van kerstversieringen. Er zijn op de kleuterclub trouwens nog enkele plaatsen vrij. Donderdag 20 december staat de bijeenkomst van de themagroep Vrouwen Actief in het teken van het thema Wat betekent Kerst voor jou? De swingsoos voor gees telijk gehandicapte jongeren viert op die avond kerst met het maken van kerstversieringen en een lek ker swingende disco. Inlichtingen over alle aktiviteiten zijn zoals gebruikelijk verkrijgbaar bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, Tuinstraat 2, tel. 62755. Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-63022 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseurs: Mw. J. Rem Voordamweg 6 Hellendoom tel. 05486-5 52 54 H. van Zon Van Holtenserf 69 Holten tel. 05483-6 19 81 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 KENMERK VOOR VAKWERK RIJSSEN 05480-1 33 47 Het college van burgemeester en wethouders zal ter gelegeheid van het nieuwe jaar op woensdag 2 ja nuari, de eerste werkdag van het nieuwe jaar, de bevolking een nieuwjaarsreceptie aanbieden. Sa men met gemeenteraadsleden en andere vertegenwoordigers van de gemeente wordt dan onder het ge not van een muziekje, hapje en drankje het nieuwe jaar ingeluid. De receptie begint om 19.30 uur. Voor het gemeentelijk personeel wordt 's middags een nieuwjaars bijeenkomst gehouden. In de Hervormde kerk wordt zon dag 9 december een gezinsdienst gehouden, met als onderwerp Door tranen heen. Medewerking verlenen ds. R. vis ser, J. Ribbink-dwarsfluit, A. Koopman-orgel, kinderen van de zondagsschool en kindemeven- dienst. dames- en herenkapsalon Ter gelegenheid hiervan hebben wij voor u elke maand een leuke aanbieding. DEZE MAAND DECEMBER 5.- KORTING bij aankoop van 50.- winkelartikelen. 05700-1 30 17 Deventer 05730-5 20 20 Lochem 05483-6 44 86 Holten 05750-2 09 00 Wamsveld De aandelen van het Holtense vleesverwerkende bedrijf Enkco zijn overgegaan in Engelse han den. Vorige week zijn de onder handelingen met de Engelse be- legginsmaatsehappij Perkins af gerond en is het personeel inge licht. Perkins is bezig in Europa een keten van voedingsbedrijven op te richten. Volgens directeur H.J. Meijer van Enkco is de aansluiting in groter internationaal verband noodzake lijk om de toekomst en de ontplooï- ng van het bedrijf in het Europa na 1992 zeker te stellen. „Het gaat in één woord uitstekend met Encko, maar we moeten vooruitkijken. Vooral als straks de grenzen voor de export verder open gaan, moe ten we er klaar voor zijn. Dat kan beter in internationaal verband, dan als klein bedrijf te moeten op boksen tegen de groten". Meijer benadrukt, dat de overname van de aandelen geen enkel gevolg hebben voor het personeel. Alle CAO's en emolumenten zoals die nu gelden blijven gehandhaafd. De ondernemingsraad heeft dan ook positief gerageerd op de overname.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1