wee keer feest voor ubilerend MAC Blauw Wit pupil gast FC Twente Weinig eer voor handbal-heren Uit buiten Holten Van der Knaap op kop schaakronde Mintonette dames vinden aansluiting )berhof wil jamenwerking SJBvP kan lu antiek lerkennen Weinig reacties Lukensveld Blauw Wit thuis tegen MVV'69 Vogelshow in Bathmen HOLTENS NIEUWSBLAD IV er o's Jog geen zicht ;bp golfbaan Geen voorrang voor Bosschool Resultaten Blauw Wit - Senioren Resultaten sv Holten - Senioren p j- DONDERDAG 29 NOVEMBER 1990 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 00 km 30 km 30 km 30 km )e Holtense Motor- en Automo- jielclub De Holterberg, beter be- lend als MAC, bestaat deze maand p jaar. Dat werd gevierd met een lesloten, maar drukbezochte re ceptie in het eigen clubgebouw aan !e Beusebergerweg en een gezelli- feestavond in café-restaurant Éet Bonte Paard. Tijdens de recep- |ie liet voorzitter Derk Jan School- n in zijn feestrede alle werkzaam- burgemeester mr. W.L.F.C. ridder lan Rappard kon maandagavond log geen duidelijkheid bieden over Ie stand van zaken bij de golfbaan- llannen. Volgens de burgemeester racht initiatiefnemer Burggolf J.V. op de uitspraken van de Raad jan State of de plannen voor golf- lanen in Ommen en Delden door- ang mogen vinden. Als de 'golf- r laandichtheid' in Overijssel te oog wordt (ook Diepenveen en wolle hebben inmiddels een 18 loles baan), ziet Burggolf wellicht 1 jan af van het aanleggen van een laan in Holten. Jurggolf heeft intussen in principe vereenstemming bereikt met de (rondeigenaren op de Holterberg (ver de aankoop van de benodigde pond. Vanwege de hoge kosten zal MER (milieu-effect rapportage) jas van start gaan, als er meer icht is op de haalbaarheid van de jlannen lurgemeester mr. W.L.F.C. ridder jan Rappard deed tijdens de be- •otingsvergadering en passant irslag van een bezoek dat hij vori- week bracht aan partnerge- ïeente Winterberg. Daar werd 'erleg gevoerd om de wat in het |op geraakte jumelageaktivitei- in weer op gang te helpen. Daar leek tot zijn verrassing dat Win- irbergs nieuwe partnersgemeen- Oberhof, een plaats van 3.500 iwoners in Thüringen in het voor- ïalige Oost-Duitsland, al een be- uit heeft genomen om ook een imenwerking met Holten aan te. aan. De frakties waren het er aarna snel over eens, dat de com- lissie algemene bestuurlijke za an zich binnenkort maar eens rus- g over dit voortvarende Duitse atreden moet buigen, ook al ge en de kosten die de jumelage ich hoe dan ook met zich mee- "engt. e leden van de Nederlandse Bond in Plattelandsvrouwen weten nu ;t verschil tussen Kitsch en unst. Veilingmeester Berends uit aalte heeft de dames op 20 no- imber laten zien hoe op een vaak mpele wijze antiek als zodanig an worden herkend. Na de pauze if hij verdere uitleg aan de hand door leden meegebrachte lorwerpen. ineke Bosschers bracht verslag t van de boerinnedag in Mariën- :em en Anne Kok is als lid van de deling toegetreden tot de Provin- ale Perscommissie. De NBvP >n op deze avond vier nieuwe den verwelkomen, e volgende bijeenkomst is op 17 icember. Tijdens een besloten jeenkomst wordt o.a het 45-jarig staan gevierd. heden van de vereniging de revue passeren. Aan iedere MAC-com- missie wijdde hij een persoonlijk woord. Over vijfjaar viert de club het gouden jubileum en dan neemt MAC alle felicities graag weer in het openbaar in ontvangst. De vereniging had twee redenen om feest te vieren, want begin deze maand keurde de KNMV het club circuit op de Zuurberg goed voor één van de vijf wedstrijden om het nationale crosskampioenschap solo in 1991. En dat terwijl de keu ringseisen juist dit jaar nogal zijn aangescherpt. De westrijd wordt verreden op 10 maart en is een volwaardige nationale cross in alle drie de klassen. MAC verwacht daarbij een recordaantal bezoe kers, meer dan de Zuurberg ooit bij elkaar heeft gezien. Op de feestavond in Het Bonte Paard werden traditiegetrouw ook de clubkampioenen van de diverse afdelingen binnen de vereniging gehuldigd. Bij de motorcross wa- Drie Holtenaren hebben zich in de afgelopen twee weken gemeld bij de afdeling Algemene zaken van de gemeente Holten om suggesties te geven inzake het uitbreidingsplan Lukensveld. De ter visie legging ging slechts over het voorontwerp bestemmingsplan. De definitieve invulling van het uitbreidingsplan komt pas later. In januari zal over plan Lukensveld een hoorzitting worden gehouden. Ernst-Jan Harmsen van het kam pioensteam Blauw Wit El is ko mende zaterdag als pupil van de week te gast in Enschede bij de wedstrijd van FC Twente tegen NEC. De wedstrijd begint om 19.30 uur, maar Ernst-Jan en zijn ouders moeten al veel vroeger in het sta dion Diekman aanwezig zijn. Zij krijgen een uitgebreide rondlei ding, waarna Ernst-Jan de voorbe reiding van de selectie van Twente Gemeentebelang vond bij de be grotingsbehandeling geen gehoor voor haar pleidooi om het achter stallig onderhoud aan de Bos school in Espelo bij voorrang uit te voeren. Burgemeester VAn Rap pard wilde niet vooruitlopen op het OLM-onderzoek, waarbij de staat van het onderhoud aan alle gemeentelijke basisscholen in kaart wordt gebracht. Hij verwees ook naar het stand punt van de staatssecretaris voor onderwijs, die vast van plan is zijn voornemen van een minimum grootte van 250 leerlingen door te voeren. Het heeft weinig zin te in vesteren in een school, die mis schien gedoemd is te verdwijnen. Al zegde Van Rappard toe dat het college als het zover komt al het mogelijk zal doen om zoveel moge lijk onderwijslocaties te handha ven. Een school in het buitenge bied zal wellicht als dependance kunnen voortbestaan. mag meemaken. Ook bij de war ming up mag hij in de officiële kleding van FC Twente mee doen. Vlak voor de wedstrijd mag Ernst jan met de wedstrijdbal in han den, samen mét de twee ploegen de scheids- en grensrechters het veld oplopen naar de middenstip, waar hij de toss zal gadeslaan. Geduren de de wedstrijd heeft hij een schit terend plaatsje naast Theo Vonk en Ronald Spelbos, de twee perso nen die de eindverantwoordelijk heid dragen voor de prestaties van het team. Inmiddels is dan ook het team van Ernst-Jan vlak achter hem op de hoofdtribune komen zitte, want ook zij zijn voor deze gebeurtenis uitgenodigd. ren de winnaars: Arwald Nijland (80 cc), Erik Boode (125 cc), Erwin Sanderman (250 cc), Coen van Hoe- velaak (500 cc) en Henny Klein Geerdink (enduro). Jan Baltus won de autocross in de Erwin klas se heren en Ria Spoolder in de Erwin klasse dames. De autorally voor het Nederlands kampioenschap in de open klasse ging naar Erwin Doctor en Theo Badenberg. In de afdeling puzzel- tochten mochten de duo's Henk Oolbekking en Miny Bijma en Freek en Jenny Schippers zich clubkampioen noemen in respec tievelijk de toerklasse A en B. Cor en Kees van Limburg wonnen in de categorie motortoertochten en bij de vissers ging de eer naar Jan Willem Plekkenpol. De heren senioren speelden de uit wedstrijd tegen koploper Dalfsen. Gezien de resultaten in de compe titie viel er voor Holten weinig eer te behalen. Toch startte Holten goed en zag het kans de eerste tien minuten minuten goed mee te ko men en zelfs met 2-1 en 3-2 te lei den. Daarna nam Dalfsen de touw tjes goed in handen en werd Holten met gevarieerd spel op achter stand gezet. Bij rust leidde Dalfsen met 10-4. Na rust leek het er even op, dat Holten weggespeeld zou worden. Vooral toen keeper Arno Stukker na een treffer vol in het ge zicht voor enkele minuten uitviel leek Holten naar een grote neder laag toe te gaan. De stand was inmiddels opgelopen tot 19-5. Toch bracht dit gebeuren een kleine om mekeer. Holten speelde de laatste tien minuten vrijuit en zag kans de stand gezin het krachtsverschil een veel dragelijker aanzien te ge ven. De eindstand 20-11 gaf uitein delijk een eindstand waar men bij Holten voor kon tekenen. Scores: Meino van Beek 8; Nico Vorst, Ro nald Bleyenberg, Johan Plantinga 1. De dames beleefden een teleurstel lende wedstrijd tegen het veel la ger staande ABS. In de eerste helft had Holten de pech dat het paal-en latwerk verschillende keren in de weg stonden. Holten kwam wel voor, maar verzuimde afstand te nemen. Na een 1-2 ruststand in Bathmen putte de thuisploeg daar moed uit en zag men kans om in de slotfase toch een 4-4 gelijk spel uit het vuur te slepen. Een onnodig puntverlies. Scores: Margot ter Schure 2; Joke markvoort, Ria Kapper 11. De dames junioren verloren van ABS. In een gelijkopgaande wed strijd had Holten weinig vat op het sterk vertragende spel van ABS. Veel tijdspel had tot gevolg, dat Holten absoluut niet in haar spel kwam. Via een minimale 7-8 voor sprong bij rust liep het in de slotfa se helemaal fout en eindigde de wedstrijd voor Holten met een enorme kater, doordat ABS kans zag een onverdiende winst te boe ken met 13-12. Jeugd Jongens A2 speelde tegen de zwak ste broeder uit de compeitite. On danks het gemis van een speler was Holten vooral fysiek sterker. Met gecombineerd spel won Hol ten na een 1-6 ruststand verdiend met 1-12. Meisjes A2 won redelijk gemakkelijk van WSV'38. Na een wat matige eerste helft waarin WSV nog met 2-1 kon leiden bij rust, pakte Hotlen na rust de zaken goed aan en werd een verdiende 3-7 overwinning geboekt. De welpen speelden twee wedst- trijden in Heeten. De tegenstan ders Heeten en Haarle waren een maatje te groot voor Holten. Beide wedstrijden gingen met resp. 7-2 en 4-2 verloren. In deze wedstrijd tegen het in de onderste regionen verkerende MW'69 uit Marle zal Blauw Wit moeten tonen dat het zich heeft hersteld van de klap van de neder laag tegen Voorwaarts. Willen de Blauw Witters blijven meedoen om r de bovenste plaats, dan telt alleen de volle winst. MVV staat echter bekend als een ploeg die zeer hard werkt, zodat de Blauw Witters er goed aan doen deze wedstrijd niet te gemakkelijk op te nemen. Voor onderschatting bestaat dan ook geen enkele aan leiding. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter G. Slagers Lourens van Rooyen Deventer Schouwburg Donderdag 29 november: Kat op een heet zinken dak van Tenessee Williams door het Ro Theater. Aanvang 20.00 uur. Om 19.00 uur houdt Pieter Vrijman een inleiding op het stuk. Vrijdag 30 november: Kameror kest Zwolle speelt werken van Mo zart, Bach en Gounod. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 7 december: Vrouwe For- tuna, jeugdmusical door leer krachten van het Basisonderwijs, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 8 december: Medea van Euripides door het Theater van het Oosten, 20.00 uur; Corien Baart houdt om 19.00 uur een inleiding op het stuk. Zaterdag 8 december: Reisvoor- stelling naar ballet La Sylphide in Orpheus Apeldoorn, vertrek bus 19.10 uur. Zondag 9 december: 14.30 uur, Co bra Norato, voorstelling voor jong (vanaf 6 jaar) en oud. Kaartverkoop: 05700-11500. De interne competitie van de schaakvereniging is inmiddels ge vorderd tot de achtste ronde. De kopgroep na zeven ronden zag er als volgt uit: 1Dick van der Knaap, 1407 pnt.2. Gerrit Stevens, 1093 pnt; 3. Ton van Oyen, 1089 pnt.; 4. Bertus van Beek, 1023 pnt.; 5. Theo van Lin- denberg, 940 pnt; 6. Gerrit Lug- genhorst, 915 pnt.; 7. Dinant van Beek, 903 pnt.; 8. Henk van Beek, 897 pnt.; 9. Cees Oly, 885 pnt. Uitslagen achtste ronde: Theo van Lindenberg - Dick van der Knaap, 0-1; Gerrit Stevens - Bertus van Beek, remise; Cees Oly - Gerrit Luggenhorst. 0-1; Henk van Beek - Philip Eijzinga, 1-0; Hans van Oyen - Ab Moddejonge 1- 0; Jaap Schipper - Erik Mondeel, 1- 0. Bij deze uitslag dient opgemerkt te worden dat Dick van der Knaap op wonderbaarlijke wijze aan een ne derlaag ontsnapte. Zijn tegenstan der Theo van Lindenberg stond totaal gewonnen (twee stukken voor) maar ging door zijn vlag. Blauw Wit 2 - Eversberg 2; Direkt vanaf de aftrap nam Blauw Wit het initiatief en kreeg kans op kans. Echter de hulp van de bezoekers was nodig om de score te openen. Hierna bleef het tweede uitblinken in het missen van de beste kansen. Vlak voor rust scoorde Jan Paal man 2-0. Na rust ging het tweede rustig door tot de score op 6-0 bleef steken. Vesos 3 - Blauw Wit 3; Blauw Wit 3 was de hele wedstrijd de betere ploeg. Echter door weer een dom foutje kwam men opnieuw achter. Vesos maakte vlak voor rust ook een foutje, waarna Henk Potman attent voor de gelijkmaker zorgde. Na rust ging het derde goed verder en na opnieuw goed werk van Henk Potman scoorde Marcel van Engbrink. De score werd nog opge voerd toen een Vesos speler in ei gen doel kopte. 1-3. Sparta 4 - Blauw Wit 4; Het gaat niet goed met Blauw Wit 4. De ploeg laat redelijk tot goed veld spel zien, maar de afwerking laat te wensen over. Ook in de verdedi ging wordt nogal eens een foutje gemaakt wordt. Sparta was deze middag de meest gelukkige ploeg en kwam uit een slim genomen vrije trap op voorsprong. Hierna drong het vierde aan en kreeg goe de kansen, maar scoren was te moeilijk. In de tweede helft nam de druk van Blauw Wit toe. In het laatste kwartier scoorde Sparta nog twee maal toen Blauw Wit het al niet meer zag zitten. Enter Vooruit 9 - Blauw Wit 5; Het vijfde nam gelijk het initiatief en Wim Aanstoot openende na tien minuten de score. Bij deze voor sprong gaf Hans Aanstoot een one- man show weg, door drie maal ach ter elkaar te scoren. Na rust pro beerde Blauw Wit de score op te voeren. Het vijfde kreeg een groot overwicht. Eerst was het rechts back Gerard ter Brake die 5-0 scoorde. Even later was het Jan Geerling die Hans opnieuw vrij voor de keeper zette 0-6. Robert Tromop was met de zevende treffer de laatste speler die doel trof. 0-7. Blauw Wit 6 - Vesos 5; Het zesde begon goed tegen een sterk Vesos. Renger strafte een fout af, waar door de leiding werd genomen. Tot de rust moest het zesde ver terug en scoorde Vesos twee maal. Rust 1-2. Na rust werd de score flink opgevoerd. Zelf wist het zesde nog twee maal te scoren, maar moest ook vijf treffers incasseren. 3-7. Blauw Wit 7 - Vesos 7; Blauw Wit nam direkt het initiatief en kreeg kansen, maar de score werd niet geopend. Vesos scoorde uit hun eerste aanval wel 0-1. Nico scoorde twee minuten later de gelijkmaker. Via Jan Koning Jr. nam Blauw Wit de leiding, maar Vesos scoorde voor rust nog de gelijkmaker. Na rust liep het niet meer bij het ze vende en binnen twee minuten was de stand 2-4. Blauw Wit was even aangeslagen en Vesos scoorde 2-5. In de laatste fase scoorde Blauw Wit nog een keer en hiermee was de eindstand bepaald. Lochemse Schouwburg Donderdag 29 november: Seth Gaaikema volgt de actualiteit op de voet in zijn nieuwste theater show. Aanvang 20.00 uur. De pianist Louwrens van Rooyen speelt op zaterdag 1 december met zijn nieuwe groep melodiën uit zijn Italiaanse reisimpressie. Een ingelaste voorstelling geeft op vrijdag 7 december toneelwerk groep Stap met De Afrekening. Parkgebouw Rijssen Vrijdag 30 november: Die Lustige Witwe van Frans Lehar door de Hengelose Opera- en Operettever eniging. Aanvang 20.00 uur. Cultureel Centrum Gors- sel Zondag 2 december: De Grote Me neer Kaktusshow, aanvang 14.30 uur. (verkoop via VVV Holten) Evenementenhal Borne De kaartverkoop voor het concert van BZN op zondag 23 december is reeds gestart o.a. bij Muziekhandel Fox in Hengelo en Enschede, Mu sic Centre in Almelo en Nijverdal en bij de Evenementenhal. Van donderdag 6 tot en met zon dag 9 december is er Huis'90, een manifestatie die een totaalbeeld geeft van de huidige woningmarkt met alle daarnaa gekoppelde acti viteiten. Rijksmuseum Twente, Enschede Tot 10 december: Wegens restau ratie geopend, een tentoonstelling over restauratie. Tot 6 januari: Al les op z'n plaats, interieurfotogra fie. Museum Jannink, En schede Tot 3 december. We hebben ze weer met genoegen bekeken, schoolplaten van Cornelis Jetses. Enter 6 - Holten 6; Holten heeft in de eerste helft het beste voetbal van dit seizoen laten zien. De gast heren werden van het kastje naar de muur gestuurd. De druk was zo groot dat een Enterspeler van el lende de bal in eigen doel schoof. Booldeijan tekende de tweede tref fer aan. Roadstapel bepaalde met een afstandsschot de ruststand. In de tweede helft ging het beduidend slechter. Maar na voorbereidend werk van Teeselink was het Bolder die zijn tweede en Holtens vierde treffer aantekende. Hierna kwam Enter sterk terug en profiteerden van dekkingsfouten in de Holtense achterhoede. Dankzij de scheids rechter, die zo vriendelijk was op tijd af te fluiten kon Holten toch twee punten meenemen. Eind stand 3-4. Holten 7 - La.Premiere 5; De terug keer van Jan Wansink in de spits was voor Holten een extra stimu lans in de strijd tegen het altijd lastige La.Prem. Door doelpunten van J.Wansink en Joh.Veneklaas werd een geruststellende voor sprong bereikt bij rust. Na de rust een zelfde spelbeeld. B.Knapen bracht met een prima goal Holten in veilige haven. Door en aantal wisselingen werd het daarna on rustig bij de Holten elf. La.Prem- .profiteerde hier van door een keer tegen te scoren. Een prima resul taat tegen een taaie tegenstander. Eindstand 3-1. Holten 8 - Enter 7; Beide ploegen hadden zin in een lekker potje voetbal. Ondanks het slecht opge komen publiek was het smullen geblazen. Enter opende de score via een prima kopbal, uit een voor zet van de zijkant. Het werd gelijk door een kopbal van Kaatje. Daar na was de Holtense koek op en liep Enter voor rust al ruim uit. Na een donderspeech van J.K.H. in de rust, moest het in de tweede helft gebeuren. Het offensief liep echter stuk op de Enterverdediging. Door een par goede counters liep Enter nog verder uit. Voor slijter Jan geldt, het was niet afgelast, volgen de week geschorst dus. Eindstand 1-6. La.Premiere 8 - Holten 9.; Na nog geen tien minuten voetbal scoorde La.Prem. al via een lucky goal. Joosie werd daarna gepakt binnen het strafschopgebied. De toege kende strafschop werd jammerlijk gemist. Een minuut later was het wel raak, uit een pass van Dikkers scoorde Oosie de gelijkmaker. Over de tweede helft kunnen we kort zijn, zeeëen van 1. .nsen voor de Holtenaren maar La Premiere liep uit naar een afgetekende over winning. Eindstand 3-1. SOS 8 - Holten 11; Omdat twee spelers zonder afmelding uitble ven, trad Holten aan met twee uit stekende gastspelers tegen het laag geklasseerde SOS. In de eer ste helft wist Holten geen van de vele kansen te verzilveren. In de tweede helft opende Bulsink de score beheerst, na een steekpass van A.Nijland. Kort daarna werd een voorzet van Onstenk door H.Nikkels simpel binnengetikt. Om het verslag niet onnodig lang te maken zullen we niet uitwijden over de zeer vele gemiste kansen. Eindstand 0-2. Overige uitslagen: Holten 2 - Hector 2, 0-3; ZV 2 - Holten 3,2-2; Holten 4 - Sportlust 2, 9-0: SDOL 2 - Holten 5, 2-1; Holten 10 - Luctor 9,4-2; Holten 13 - Enter 9, 3-2. De dames van Mintonette hebben met hun zege op Dash Sorbo uit Vorden er voor gezorgd, dat de aansluiting met de rest nog niet is verloren. Teleurstelling bij Dash, maar groot feest bij Mintonette. Mintonette begon meteen al goed en met veel enthousiasme nam ze direct een voorsprong. Door de goede set-ups van Anja van 't Holt konden de aanvalsters prpima sco ren. Dash kwam nog wel dichter bij, maar de Holtense dames gaven de voorsprong niet uit handen en pakten de eerste set. De tweede set was zeer spannend. Dash kwam voor te steen tot zelfs 12-14. Minto nette knokte nog goed terug, maar Dash trok aan het langste eind en won de set met 14-16. In de derde set hervond Mintonette z'n draai en won soepeitjes met 15-10. In de vierde set ging het er om spannen. Dash knokte verwoed terug maar met de steun van het publiek in de sporthal en het goede spel van de dames ging Mintonette Dash voor bij en werd de vierde set met 15-10 gewonnen. Over twee weken staat de uitwed strijd teg£n Havoc op het program ma. Alle aanmoedigingen zijn dan ook weer welkom. Flash 7 - Mintonette 3 (heren), 1-3. Tegen middenmoter Flash werd een gedegen spel getoond. Zonder drie basisspelers, maar met Hein Bondrager als prima invaller, werd Flash met een goede service onder druk gezet. Vooral de aanval via Herman Schoten liep heel best. Na een gelijk opgaande strijd besliste de routine van aanvaller Aard Bor- huis voor de set in Holtens voor deel met 13-15. Het leek er op dat de inspanningen Mintonette in de tweede set teveel was, want in een mum van tijd stond men met 13-2 achter, zonder overigens zelf slecht te spelen. Punt voor punt werd veroverd om tenslotte bij 13-14 op setpoint te staan. Helaas, de klap van Wim Hartkamp ging twee cm. uit en Flash won alsnog met 16-14. De derde zes was een walk-over, 6- 15. In de laatste set besliste Pim Gruiters met enkele machtige mo lenwiek-services de set. Mintontte liep hierdoor uit naar 7-10. Hoewei de set bij 13-13 nog spannend werd, bezorgde Rob van Zoelen met een slimme klap de 13-15 setoverwin ning. De heren staan nu derde in de competitie. De Vogelvereniging Bathmen houdt op zaterdag 24 en zondag 25 november in café Jachtlust in Bathmen een vogelshow met par kieten, kanaries, wildzangvogels, tropische vogels, kwartels en dui ven. Er is ook een grote verkoop- klasse. De zaal is zaterdag van 10.00-21.00 uur geopend en zondag van 10.00-17.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 9