H. Jansen kampioen De Bergvliegers Er zit ijsclub schot in team De Noordpool Blauw liggen Wit laat punten bij Voorwaarts Bamintonners op helft competitie Gehavend Holten houdt goed stand Geslaagde viertallen wedstrijd De Eendracht Diploma's zwemclub Atleten in Markelo actief HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit - Jeugd Resultaten sv Holten - Jeugd 10 DONDERDAG 29 NOVEMBER 1990 - De afgelopen week was de laatste van de eerste competitiehelft. Voor enkele teams heeft de afgelopen week nog enkele punten aan het saldo toegevoegd. Het derde team speelde in Nijverdal in een slecht verlichte, spekgladde zaal tegen Reflex 2. Gelukkig waren de tegen standers niet al te sterk, zodat de Holtenaren toch ruimschoots aan hun trekken kwamen. Alleen een Nijverdalse invaller bleek voor eer ste heer Peter te sterk. Ook in de gemengd dubbel bleek dezelfde in valler een te zware dobber. 6 - 2 was de uitslag in het voordeel van Hol ten. In de thuiswedstrijd tegen SVS 3 jwist team 4 het niet verder te bren gen dan een 7 -1 nederlaag. Alleen Ans Jacobs behaalde winst in haar iingle. Vanuit Den Ham wist dit zelfde team 4 slechts twee keer winst weg te slepen. Harry Knui- mans' tegenstander had zich welis waar verslapen, maar werd gaan deweg de partij - voor Harry - te wakker. Gerrit de Roos had intus sen al z'n single verloren. Dinie van der Vreede en invalster Annet Brugman kregen in hun singles en ook in de dubbel weinig punten mee. Harry en Gerrit speelden met overleg en dat leverde verdiende winst op. Verder mag de zwaarbe vochten overwinning van Annet en Gerrit 15 - 4,16 -17,10 -15) met ere worden genoemd. Eindstand: 6-2. Van BCH 1 tenslotte is slechts be kend, dat het thuis gelijk speelde tegen Netwerk 1. Nog steeds moet team 1 door een blessure van de eerste heer een beroep doen op een invaller. Sp. Rijssen Cl - Blauw Wit Cl; Een hardwerkend Blauw Wit Cl heeft het niet kunnen bolwerken tegen 'Rijssen Cl. Voor rust waren de gastheren sterker en scoorden vier 1 maal. Blauw Wit raakte slechts het houtwerk. Na rust met de harde wind in de rug was Blauw Wit ge lijkwaardig, maar het geluk ont brak. Hans Stam scoorde uit een strafschop, maar hierna ontbrak het geluk. Marco twee maal op de keeper en Hans op de paal gaven aan dat men pech had. In de slotfa se scoorde Rijssen nog 5-1. MW 29 Ml - Blauw Wit Ml; Om dat de geblesseerde Jopie er niet was, was de voorhoede niet com pleet. Daarom kwamen de Blauw Wit meisjes al gauw met 1-0 achter. Niet lang daarna werd een verdedi gingsfoutje afgestraft 2-0. Na rust liep het veel beter met het spel. Een paar goede akties leverden goede kansen op, maar uiteinde lijk scoorde MW 3-0. In de slotfase scoorde MW nog 4-0. Blauw Wit Dl - De Zweef D3; Deze wedstrijd kende twee totaal ver- Bij manege Stal de Eik werd afge lopen zondag een viertallenwed- strijd voor recreatieruiters uit de regio gehouden. Ieder viertal reed een dressuurproef met z'n vieren tegelijk, terwijl ook iedere deelne mer een individuele dressuurproef moest laten zien. De resultaten werden per viertal opgeteld. Het hoogste aantal punten (1037) werd behaald door het viertal uit Raalte. Tweede werd het viertal uit Luttenberg (996 pnt), op de voet gevolgd door het tweede viertal van Holten (995 pnt). Uitslag individuele dressuur: 1. Eg- gie Lamping met Monika (140 pnt) Holten; 2. Natalie Giezveld met Capri (135 pnt) Wierden; 3. anne- marie Vondervoort met Rally (133 pnt.) Raalte; 4. Anton Jansen met Conita (130 pnt.) Raalte; 5. Gerry Tromp met Irish (127 pnt.). schillende helften. De Zweef was wat beter, maar Blauw Wit CQunter sterk. Laurens Jan scoorde na een goed uitgevoerde aanval. Arjen scoorde even later de ruststand tegen de touwen met een hard schot. Na rust was het eigenlijk alleen nog de Zweef dat serieus voetbalde. De Zweef scoorde twee maal, waarna Blauw Wit dacht een gelijkspel binnen te hebben, maar in de laatste minuut mocht de Zweef nog vanaf elf meter raak schieten 2-3. Blauw Wit D2 - SWN D2; D2 trad met enkele gastspelers trad aan tegen De groene jongens. De score liep al snel op en bleef uiteindelijk steken op 8-1. Mede dankzij de in breng van de aanvulling speelt D2 steeds beter. Met name Mathijs en Geert gaan steeds beter spelen. Zelfs de licht geblesseerde Yacoub speelde een prima wedstrijd. Blauw Wit El - Eversberg El; Blauw Wit heeft verdiend gewon nen. Nisander tekende gelijk aM-0 aan. Eversberg kwam nog terug tot 1-1, maar toen scoorde Hazar 2-1. Blauw Wit liep voor rust nog ver der uit door Alëxander, maar Eversberg wist de aansluiting voor rust terug te krijgen met 3-2. De tweede helft was voor Blauw Wit dat via Alexander op 5-2 kwam. Eversberg deed nog even wat te rug. maar via Hazar en Ernst-Jan werd het uiteindelijk 7-4. Haarle E2 - Blauw Wit E2; De ploegen van Haarle'en Blauw Wit lieten een goede wedstrijd zien. Blauw Wit was voor rust iets ster ker en via Paul werd dit in de score tot uitdrukking gebracht. Na rust liep Blauw Wit verder uit toen Eel- co een prima doelpunt voor zijn rekening nam. Echter hierna kwam Haarle sterk opzetten en Blauw Wit kon het in dc verdedi ging niet houden en Haarle scoor de twee maal. 2-2. Blauw Wit F2 - Vroomshoopse Boys F2; Blauw Wit F2 had het in de beginfase erg moeilijk, maar toen de rusts was aangebroken bleek de stand nog in evenwicht met 2-2. Na rust speelde F2 erg sterk en liep uit 6-3. De doelpunten kwamen van Jan Julian, Gerrit, Herbert, Wilbert, Rick en een straf schop van Wilbert. 6-3. ISV Holten SENIOREN Zondag 2 december: Rood-Zwart 1 - Holten 1, 14.30 uur, vertrek 12.45 uur; Holten 2-Tukkers 2,10.00 uur; Tukkers 3 - Holten 3, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 4 - Om hoog 3, 10.00 uur; La Prem 3 - Holten 5, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; RKSV 2 - Holten 6, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 7 - De Zweef6,09.00 uur; Holten 8-SOS 7, 10.45 uur; RV 3 - Holten 9, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Holten 11 - Holten 10,09.30 uur; SOS 9 - Holten 12, 09.30 uur, vertrek 08.30 uur; SOS 9 - Holten 12, 09.30 uur, ver trek 08.30 uur; Holten 13 vrij. JEUGD Zaterdag 1 december: Holten Al - Deto Al, 14.30 uur; TVC A2 - Hol ten A2,12.45 uur, vertrek 11.45 uur; Holten BI - Sparta BI, 12.15 uur; Holten B2 - Blauw Wit BI, 14.30 uur; Enter V. Cl - Holten Cl, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; Holten C2 - Borne Cl. Blauw Wit jSENIOREN Zaterdag 1 december: Blauw Wit - MVV'69, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - Enter V. 3,12.30 uur; ASV 2 - Blauw Wit 3.12.30 uur. vertrek 11.15 uur: Markvogels 2 - Blauw Wit 4, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Excelsior 14 Blauw Wit 5, 12.45 uur, vertrek Het nog ongeslagen Tukkers heeft zondag zijn handen vol gehad aan een gehavend Holten. In de eerste helft gaf het verzwakte Holtense team, zonder Bannink, Brands en Traanman. nog goed partij. Voor de thee nam ook de thuisclub niet veel risico en pro beerde Holten de bal veel in bezit te houden. In de tweede helft dron gen de Tukkers sterker aan en kre gen een groter veldoverwicht en kansen. Dankzij vooral het goede spel van Kieftenbelt wist Wansink zijn doel schoon te houden. Toch viel in de 20e minuut de be slissing. De handige Geelen maak te tussen twee Holtenaren in, met een geplaatste schuiver de ver diende goal. Holten probeerde wel het spel te verplaatsen, maar kon tegen een fysiek uiterst sterke de fensie niet veel beginnen. Uit twee vrije trappen van Jalving kreeg eerst Scheperman een kansje en later schoot Boode dicht voor doel tegen een tegenstander aan. In de slotfase werden Boode en Jalving, beiden niet geheel fit, gewisseld voor Pinkert en Nijland. Door een derde boeking zal Hol ten het in de komende uitwedstrij den tegen Rood-Zwart ook nog zonder Knapen moeten doen. Mo gelijk is dan Bannink wel weer van de partij. Luchtegweer, Klasse A: 1. G.J. Schuppert, 169 pnt.; 2. H.J. Nek kers, 161 pnt.; 3. G.H. Paalman, 160 pnt.; 4. W. Paalman, 157 pnt.; 5. E.J. Grootentraast, 146 pnt. Klasse B: 1 H. Vincent, 150 pnt. (5x10); 2. D. Jansen, 150 pnt. (0x10); 3. H. Paal man, 147 pnt.; 4. B. Paalman, 144 pnt. Klasse C: 1. G.J. v. Aefst, 151 pnt.; 2. B. Tromop. 133 pnt.; 3. J. Nijendijk, 129 pnt.; 4. A. Pekkeriet, 98 pnt. Luchtpistool: Open klasse: 1. H. J. Nekkers, 175 pnt.; 2. H. Mulder, 157 pnt.; 3. A. J. Bieleman, 156 pnt. Op de foto van links naar rechts staand: superkampioen H. Jansen, J.G. Jansen, H. Wansink, E. Veneklaas, zit tend: E. Meester, G.G. Kwintenberg. 11.45 uur; Blauw Wit 6 - Excelsior 14,12.30 uur; Blauw Wit 7 - Deto 9, 14.30 uur. JEUGD Enter V Al - Blauw Wit Al, 12.45 uur, vertrek 11,30 uur; Holten B2 - Blauw Wit B114.30 uur; Blauw Wit Cl - Bornebroek Cl, 11.00 uur; Blauw Wit Dl - Blauw Wit D2,10.00 uur. Het meisjesteam en alle pupillen- teams zijn vrij. Sinterklaasviering voor alle E en F pupillen om 10.30 uur. ZAALVOETBAL Donderdag 29 november: Blauw Wit 2 - Excelsior 4, 22.00 uur. Badminton Zaterdag 1 december: Jeugd 1 - SV1 3, 09.00 uur. Handbal Zaterdag 1 december: Al vrij; A2 vrij; JA 1 vrij; BI uit tegen V «Sc K om 16.15 uur. Vertrek 15.15 uur. Zondag 2 december: Heren uit te gen Tyfoon 2 om 15.35 uur. Vertrek 14.30 uur. Dames S thuis tegen WSV '38 om 15.20 uur; Dames J thus tegen Broekland om 14.15 uur; De wedstrijd van de dames senioren en junioren worden in Bathmen gespeeld.. Volleybal Geen thuiswedstrijden. H. Jansen is de superkampioen van 1980 geworden bij postdui venvereniging De Bergvliegers. Voorzitter F. Meester overhandig de hem de bijpassende beker op de jaarlijkse feestavond van de ver eniging. Ook voor de overige kam pioenen had hij een beker en een toepasselijk woord. Leden van ZPC Twenhaarsveld hebben op de zaterdag 24 novem ber deelgenomen aan de recreatie ve zwemwedstrijd, die georgani seerd werd door de zwem- en polo club De Aa uit Wierden/Almelo. Er namen vijf verenigingen deel aan deze wedstrijd, waarbij het ging om persoonlijke prestaties op de schoolslag en vrije slag. Voor de drie besten per leeftijdsgroep was „er een diploma te behalen. Voor Twenhaarsveld behaalden de volgende deelnemers een diploma: 25 m schoolslag j.o. 8 jr: 2. Freek Knapen; 50 m schoolslag m.o. 12 jaar: 2. Agnes Jansen; 3. Esther Tromop. 50 m schoolsalg j.o 12 jr: 2. Michel de Vries. 50 m. schoolslag m.o. 14 jr: 2. Hester Stam; 50 m schoolslag j.o. 14 jr: 2. Vincent Doomink. 25 m vrije slag j.o. 8 jr: 3. Freek Knapen; 25 m vrije slag m.o. 10 jr: 1. Hilde Beldman; 25 m vrije slag j.o. 10 jr: 3. Wouter Bekkemens; 50 m vrije slag m.o. 12 jr: 1. Esther Tromop; 2. Agnes Jansen; 3. Di- nande Stegeman. 50 m vrije slag j.o. 12 jr: 3. Michel de Vries; 50 m vrije slag m.o. 14 jr: 2. Hester Stam; 50 m vrije slag j.o. 14 jr: 2. Vincent Doomink. De organisatoren van de avond, de heren Aaftink en Van Beek, had den eer van hun werk. Vooral de fraaie, overzichtelijke uitstalling van de vele prijzen vond veel waar dering bij de leden en hun dames. Met een hapje en een drankje en gezellige muziek op de achter grond werd het vliegseizoen in een fijne sfeer afgesloten. In de loop van april is de eerste vlucht van het seizoen 1991 alweer te verwachten. De prijswinnaars: Superkampi oen: H. Jansen. Generaals (aange wezen): 1. H. Jansen, 2. G.G. Kwin tenberg, 3. J.G. Jansen, 4. M. Lode- weges, 5. H. Wansink. Generaals (onaangewezen): 1. E. Veneklaas, 2. G.G. Kwintenberg, 3. H. Jansen, 4. H. Wansink, 5. F. Meester en zoon. Kampioenen Vitesse: H.J. Aaftink (aangewezen) en H. Wansink (on aangewezen). Kampioenen Fond: De Herikerberg in Markelo vormde afgelopen weekend het decor van de Twentse crosscompetitie. Al leen Kim Kortlever startte bij de meisjes D die 1200 m moesten af leggen. Ze werd vierde in 4 min 48 sec. Ook waren prestatielopen over 2,5 en 10 km. Op de 2,5 km werd Bert Dijkman 2e in 10.30 min. Joke Dijkman liep de 5 km in 22 min, terwijl op 10 km. Ap Koetsier excelleerde in 42.10 min. Hij liep Dick Dijkman de hielen zien. Dick finishte in 42.20 min. Programma: Zaterdag 1 december: Speculaas poppenloop te Gorssel, 2,5-6-12-18 km. Diesloop te Enschede - Twent se crosscompetitie. J.G. Jansen (aangewezen) en G.J. Koetsier (onaangewezen). Kam pioenen Jonge duiven: G.J. Koet sier (aangewezen) en E. Veneklaas (onaangewezen). Kampioenen Na- tour: H. Wansink (aangewezen) en H. Jansen (onaangewezen). Kam pioenen Vogel: G.G. Kwintenberg (Vitesse), H. Jansen (Midford), G.G. Kwintenberg (Fond), E. Ve neklaas (jonge duif), H. Jansen (Na- tour). Kampioen Oude duiven: G.G. Kwintenberg. Holten Al - DOS '37; Holten werd in het begin van de wedstrijd onder druk gezet, maar door het zeer goede keeperswerk van Bel dman kwam Holten weer in de wedstrijd. Dit leidde tot een doel punt van Nijland, 1-0. Vervolgens scoorde Ehren die de ruststand op 2-0. In de tweede helft pakte Hol ten de draad weer op, dit mondde uit in een schitterend doelpunt van Erik van Beek. Door goed opletten van Leusink scoorde Hotlen 4-0. Uit een rommelige situatie scoorde DOS nog tegen, waardoor de eind stand 4-1 werd. Holten BI - Tubantia BI; Tuban- tia uit Hengelo bleek opnieuw een maatje te groot. Vooral fysiek wa ren de gasten veel sterker. Nadat de goed leidende scheidsrechter al na enkele minuten twee spelers van Tubantia naar de kant ver wees wegens aanmerkingen op de leiding, kreeg Holten drie fraaie kansen die niet werden benut. Langzaam nam Tubantia het heft in handen. Door twee verdedi- gingsfouten kwamen ze tegen de verhouding in op 0-2. Na rust werd de voorsprong regelmatig uitge- bouw tot 0-7. Het pleit voor de Holtenspelers dat ze niet op het provocerende spel van Tubantia ingingen. Arjan Pinkert wist in de eindfase de enige (verdiende) te gentreffer te scoren. Eindstand 1-7. Vroomshoopse Boys Cl - Holten Cl; Holten begon de tweede helft van de competitie zeer sterk; de tegenstander kwam er niet aan te pas. Het werd al snel 0-2 en er werden nog diverse kansen onbe nut gelaten. In de tweede helft ver gaten de Holtenaren niet te scoren, zodat er een ruime 0-6 overwinning geboekt kon worden. SOS E2 - Holten E2; Na een matige eerste helft, liep het in de tweede helft veel beter. Holten kreeg goe de kansen, maar daaruit werd niet gescoord. De keeper wist zijn doel schoon te houden, zodat de eind uitslag 0-0 was. De Zweef F1 - Holten Fl; Door ziekte kon er geen volledig team op het veld gezet worden en de enkele jongens die er wel waren speelden maar half, dus werd er geleend bij Holten F2. Henk-Jan deed erg goed zijn best maar was niet op het team ingespeeld. Ook de vaste kee per moest het laten afweten. Inval ler Remco weerde zich goed, maar kon niet verhinderen dat het ster ke De Zweef tot zes maal toe kon scoren. Holten wist toch nog twee maal te scoren. Eindstand 6-2. Oe aanhouder wint. Na bij de eer ste schietwedstrijd om de Zaag- molentrofee vierde te zijn gewor- Jen, daarna derde en vorig jaar tweede, kon woensdagavond een dolgelukkige Jan Veldhuis ('van Je kouwe drukte') van het team De Noordpool uit handen van voor zitter Henk Haverslag van de Zaagmolen de trofee in ontvangst aemen. „Er zat dus schot in", grap te Veldhuis. Cn totaal namen 48 teams deel aan lit jaar deel aan de schietwedstrid- ien. Ook daarin een progressie. Vier jaar geleden begonnen met zestien teams groeide de deelname gestaag tien teams per jaar. Vol gens voorzitter Haverslag is de li- niet nog niet helemaal bereikt. ,We kunnen met een beetje passen ïn meten nog wel tien teams erbij aebben", verklaarde hij bij de prijsuitreiking. Ook de 'afkomst' van de deelne mende ploegen heeft in de afgelo pen vier jaar een wijziging onder gaan. Waren het de eerste jaren vooral de sportverenigingen en de >portcommissie, die het wedstrijd- oeeld bepaalden, dit jaar viel er ;en grote deelname van buurtvere- aigignen te constateren. Ook het aantal damesteams dat deel- ïeemt, breidt zich elk jaar weer verder uit. Met name het team van de Plattelandsvrouwen uit Espelo behaalde een hoge score, wat de aollega schutters met een warm applaus waardeerden. Het verschil ;ussen de beste dame Jannie Nij land en beste heer, Erik Pinkert, bedroeg slechts negen punten. Ook bij de junioren was de score cioog. Met de windbuks school A. Hogendom maar liefst 100 pnt bij alkaar. Met veel aandacht luisterden de prijswinnaars en hun supporters naar het betoog van Jan Zand- voort, lid van de Zaagmolen en lid van tubantia uit Rijssen, die iets vertelde over de schietwedstrij den, zoals die gehouden worden door de Koninklijke Nederlandse Schiet Associatie (KNSA). Op dui delijke wijze en aan de hand van meegebrachte geweren en kogels, legde hij het verschil in de diverse onderdelen uit. Ook zijn schietuit- monstering, compleet met 'schiet- schoenen' oogstte veel bewonde ring. Zaagmolentrofee: Ijsclub De Noordpool, 358 pnt. Winnaar heren: Pinkert, 110 pnt; winnaardames: J. Nijland, 101 pnt; winnaar junioren: A. Hogedom, 100 pnt. Teams: Heren: 1. Ijsclub. de Noordpool, 358 pnt.; 2. DAT Dijkerhoek, 345 pnt (11x10); 3. Fienpreuvers, 345 pnt (7x10); 4. Pers. ver. gemeente Holten 2, 344 pnt; 5. Het Trefpunt, 336 pnt. Dames: 1. Plattelandsvrouwen Es pelo 1, 308 pnt.; 2. Buurtver. Hoffe- straat 1, 306 pnt.; 3. Plattelans- vrouwen Espelo 2, 301 pnt. Junioren: 1. C.J.V. Jonge kracht 3, Dijkerhoek (7x10), 304 pnt.; 2. Buurtver. De Kol (6x10), 298 pnt.; 3. CJV Jonge Kracht 1, Dijkerhoek, 281 pnt. In de uitwedstrijd tegen mede- kampioenskandidaat Voorwaarts in Westerhaar heeft Blauw Wit met 4-2 de volle winst aan de thuisclub moeten laten. Door deze nederlaag hebben de Blauw Wit ters nu een achterstand van een punt op Voorwaarts met echter een wedstrijd minder gespeeld. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat het voor de Holtena ren op een nederlaag uit zou lopen. Blauw Wit ging goed van start en kwam zelfs in de zevende minuut op voorsprong toen Johan Bos- schers zich op rechts fraai vrij speelde en zijn voorzet door Johan Bolink van dichtbij werd ingetikt 0-1. Een mooie opsteker. Blauw Wit moest echter terug en de thuis club kreeg daarbij kansen, waarbij Hans Bekkemens echter steeds reddend kon optreden. Tot de 20e minuut toen hij bij een comer om ver werd geduwd, de bal liet vallen, die vervolgens door een Voor waarts speler werd ingeknald. De Blauw Witters protesteerden, doch de overigens goed leiddende scheidsrechter Aal zag geen aan leiding de treffer af te keuren. Even voor dit tegendoelpunt had Blauw Wit ook al een tegenslag moeten incasseren, toen Jacco Schuppert geblesseerd moest uitvallen, Ger- ben Beldman nam zijn plaats in. Tot de rust waren er nog enkele kansen, vooral voor de thuisclub, doch er werd niet meer gescoord. Na de rust met de wind in de mg ging Blauw Wit meteen in de aan val. In de tiende minuut leidde dat weer tot een Holtense voorsprong toen Gerwin de Velde Harsen horst, uit een vrije trap, nadat de doorgebroken Leo Aanstoot was gevloerd, de bal precies bij Hans Stam op het hoofd legde, die koel raak kopte 1-2. Voorwaarts kreeg het toen even moeilijk. Blauw Wit kon de wed strijd echter niet naar zijn hand zetten. Sterker nog toen Voor waarts in de 60e minuut uit een on overzichtelijke situatie na een hoekschop de gelijkmaker scoor de, was de concentratie in de an ders zo hechte verdediging, waarin Andre Stam de zieke Gerald Stam verving, volledig zoek. Voorwaarts profiteerde daar optimaal van, scoorde in de 63e minuut zij het op gelukkige wijze 3-2 en vijf minuten later uit een counter zelfs 4-2. Blauw Wit probeerde nog wel wat terug te doen, maar kwam de klap van die snelle tegengoals niet meer te boven. Over het geheel genomen kan de winst van Voorwaarts niet onver diend worden genoemd. Voorts toonde de ploeg aan beter tegen de spanning van de wedstrijd opge wassen te zijn. Een zichtbaar blije Jan Veldhuis ontving uit handen van voorzitter Haverslag de felbegeere Zaagmolentrofee.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 7