1 Eerste milieubox vrijdag uitgereikt Gezamenlijk concert valt goed in de smaak Zakendoen A 'Structureel geen stank bij Udema' VVD Ügt dwars bij dakreparatie SGH Nieuwbouw garage brandweer pas na de winter Als een hoge eindwaarde uw doel is kunt u beter starten met de Rabo Lijfrente Koopsompolis. JUBILEUM-„VIDE0' SHOW Meer bank voor je geld HOLTENS NIEUWSBLAD 95 Gemeente verwacht hoge opbrengst kca Nog geen kabel voor Look en Holterberg Commissie voor woonruimtezaken Spreekuur burgemeester Rabobank S3 DONDERDAG 29 NOVEMBER 1990 De stank bij Udema is zodanig ver beterd, dat geen sprake meer is van een structureel probleem. Slechts incidenteel, wanneer er sprake is van een bedrijfsfout, bij voorbeeld bij het overladen van containers, is er sprake van stank overlast. Komen er bij de gemeen te klachten binnen, dan wordt er .onmiddellijk werk van gemaakt, waarbij men alle medewerking heeft van de firma Udema. Voorts is het niet bewezen, dat de stank af komstig is van Udema. Ook is het goed mogelijk dat de stank afkom stig is van de naastgelegen slachte rij van Hogeslag. Aldus desge vraagd b en w van Holten. De stankoverlast bij Udema kwam deze week uitgebreid in het nieuws door een aantal bewoners, die in een van de regionale kranten fel uithaalden tegen b en w. Volgens de bewoners 'liegt' het college en hebben alle tot nu toe genomen maatregelen slechts gedeeltelijk geholpen. Zij hebben daarom ook nog steeds hun bezwaarschrift te gen het verlenen van een hinder wetvergunning aan Udema niet in getrokken. De zaak dient begin volgend jaar in Den Haag. Volgens burgemeester Van Rap- pard is de oprisping van protesten een voorspel op de hoorzitting en moet de opwinding ook als zodanig worden beschouwd. Wethouder Wim Westerik overhandigt de eerste Hol tense milieubox voor klein chemisch afval aan Chantal Kukolja. Deze week worden huis aan huis de milieuboxen bezorgd, waarin iede re inwoner van Holten voortaan zijn klein chemisch afval (kortweg kca genoemd) kan bewaren. Mi lieuwethouder Henk Westerik reikte vorige week vrijdag in het gemeentehuis de allereerste uit van de 3300 Curverboxen die de gemèente daarvoor heeft aange schaft. Aan Chantal Kukolja, leid ster van de gespreks- en doegroep Vrouwen Aktief, die naast een he leboel andere dingen ook geregeld de milieuproblemen op het pro gramma heeft staan. Hoofddoel van het gemeentelijk en gewestelijk beleid is volgens Wes terik te bereiken, dat zoveel moge lijk grondstoffen kunnen worden hergebruikt om er nieuwe produk- ten van te maken. Daarvoor is het belangrijk dat ons afval zoveel mo gelijk gescheiden wordt ingeza meld. Holten begint nu met het meest schadelijke afval er het eerst uit te halen en dat is het kca. H Er zijn inmiddels al een aantal kca- boxen op de markt, maar de ge- Imeente koos voor de doos van Cur- ver om drie redenen: hij heeft een handige draagmogelijkheid, fles sen kunnen er rechtop in staan en I vallen niet om en de box is 'kmdon- 1 vriendelijkheid'. Want niet alleen I heeft hij een sluiting die kinderen niet open kunnen krijgen, de be- 1 schaafde gedempt-groene kleur 1 blijkt de peuters en kleuters ook totaal niet aan te spreken. Om dat uit te vinden heeft de fabrikant boxen in verschillende kleuren op gesteld en er toen'de kinderen op losgelaten', zoals Westerik dat uit drukt. De grijsgroene box bleef Wie deze week geen milieubox heeft ontvangen en ook geen kaartje in de bus heeft gevon den of de groene voorlichtings folder mist. graag contact opne men met G.J. Brinkers, ge meentehuis, tel. 61666. staan en was dus de goede. Op de box zelf staat aangegeven wat onder kca wordt verstaan en wat er dus in de doos moet en niet in de gewone afvalbak. De gemeen te verspreidt bovendien huis aan huis een groene folder, waarin het verhaal uitgebreid wordt uitge legd. Leerlingen van de basisscho len maken met de milieubox ken nis aan de hand van een lesbrief van de Milieufederatie Overijssel. De gemeente heeft grote verwach tingen van de milieubox. In 1989 werd 3000 kg kca ingezameld via de inzamelpunten in winkels met de Max Milieuvlag en op de ge- meentewerf. In de eerste acht maanden van dit jaar is er zelfs al 5000 kg ingezameld en verwacht wordt dat de opbrengst nog zal groeien. De verwerking van het kca dreigt daarmee op korte ter mijn een probleem te worden, om dat de bouw van afvalverwerkings- fabrieken die groei niet bijhoudt. Westerik verzekert echter dat voor Holten wat dat betreft voorlopig, geen problemen te verwachten zijn. De afzet is in ieder geval voor de komende jaren gegarandeerd. Volle boxen kunnen worden aan geboden op de gemeentewerf. Daar wordt het kca dan verder gesorteerd. Chantal Kukolja ziet daarin meteen een praktisch pro bleem: hoe moet dat op de fiets, kind voorop, kind achterop en box op het hoofd? Wegbrengen met de auto is natuurlijk kwaad met kwaad bestrijden. Henk Westerik heeft zijn antwoord klaar: „Dat is onder meer de reden dat het kca ook op zaterdagmiddag kan wor den aangeboden." Ambtenaar G.J. Brinkers voegt daar nog aan toe, dat aan de omvang van de boxen een hele berekening ten grondslag ligt. Met de hoeveelheid kca die er gemiddeld per jaar in een huishou den binnenkomt, hoeft de box niet vaker dan drie, vier keer per jaar geleegd te worden. .Deze week worden alle milieu boxen thuis bezorgd. Wie er niet is, krijgt een kaartje in de bus met het verzoek de box op de gemeente- werf te komen ophalen. In maart begint het uitzetten van de 140 liter grote Kliko voor groente-, fruit- en tuinafval en de 240 liter grote Otto voor het resterende huisvuil. De fraktie van WD heeft ernsti ge problemen met wijze van finan ciering van de vernieuwing van het platte dak van de de Scholenge meenschap. Dat bleek dinsdag bij de gecombineerde vergadering van de commissies financiën en gemeentewerken. De WDer M.F. Spijker liet zich door beide wet houders niet overtuigen, dat met het gereserveerde bedrag van 265.000 gulden alle reparaties aan de daken van de school gefinan cierd kunnen worden. Daarom wenste hij ook geen goedkeuring te geven aan het voorstel voor een gedeeltelijke vernieuwing van het dak een bedrag van 165.500 be schikbaar te stellen. Spijker wilde eerst een totaal plaatje zien, waar in alle komende reparatiewerken aan de scholen zijn aangegeven. Naar zijn mening moet de repara tie maar wachten, tot er financieel meer duidelijkheid is. „Indebegro- tingsbehandeling verklaarde de voorzitter (Van Rappard) dat de Bosschool voor een opknapbeurt maar op z'n beurt moet wachten, dat moet de Scholengemeenschap dan ook maar". Ook Jan Spoenel namens Gemeentebelang had zo zijn twijfels, maar onthield zich voorlopig van een oordeel, daar hij de mening van zijn mede-fraktiele- den nog niet had gepeild. De commissies gingen unaniem accoord met een voorstel 1500 gul den beschikbaar te stellen voor een gemeentelijk aandeel in het parkeerterrein naast de NMB. Dit partikulicre parkeerterrein dreig de te verdwijnen. Het college hecht er aan dit parkeerterrein te behou den. Wel zal het aanzicht worden verbeterd door de plaatsing van een aantal leibomen, zodat het vi suele aanzicht vn de Oranjestraat wordt verbeterd. De reparatie van het platte dak van de SGH leverde een fikse politieke discussie op. De bouw van de nieuwe brand weergarage wordt voorlopig uitge steld tot na de winterperiode, zo deelde wethouder H. J. Westerik mcc. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, dat nog dit jaar begon- De WD vroeg in haar algemene beschouwingen naar de mogelijk heid om het tv-kabelnetuit te brei den naar de Look en de Holterberg. Wethouder H.J. Westerik (CDA) wilde daarover wel kwijt, dat het college vindt dat hier sprake is van een 'soortement nutsvoorziening': .Vanuit dat standpunt gerede neerd past ook een bijdrage van de gemeente om het bewoners moge lijk te maken zich op de kabel te laten aansluiten. De bewoners zelf zouden daarnaast ook een sub-, stantiële bijdrage moeten leve ren." Het begin van een aanslui ting is al aanwezig, maar het gaat idesondanks om hoge aansluitkos ten. „We zijn er mee bezig, maar we zijn er nog niet uit", aldus de wet houder. nen zou worden met de bouw van de nieuwe garage aan de Waagweg. Bij de aanbestedjng bleek evenwel een zodanig verschil te zitten tus sen het geraamde bedrag, dat de architect voor de bouwcomponent had berekend en de laagste in schrijver, dat er allereerst gekeken gaat worden waar er bezuinigd kan worden. Komt men er niet uit, dan gaat het voorstel terug naar de gemeenteraad of - in het ergste geval - wordt het plan voor een nieuwe garage voorlopig even in de ijskast gezet. De architect had berekend, dat voor een bedrag van 515.000 gul den het gebouw neergezet kon wor den. Bij de aanbesteding bleven alle inschrijvers hier ver boven. Het hoogste inschrijving was Bouwbedrijf Teha uit Rijssen met 706.900 gulden. Bouwbedrijf Ter Steege uit Rijssen rekende 692.000 gulden. Bouwbedrijf H. Koopman uit Holten schreef in voor een be drag van 666.600 gulden en Bouw bedrijf Paalman-Tempelman voor 655.000 gulden. De laagste inschrij ver was Bouwbedrijf Voordes uit Holten, met 651.500 gulden. Samen met de architect en de laag ste inschrijver wordt nu gekeken waar er bezuinigd kan worden, zonder de kwaliteit aan te tasten. De sonore klanken van het Hol- tens Mannenkoor werden vorige week vrijdag in de Kandelaar af gewisseld door lichte klanken van het Holtens Gemengd koor, een verrassende combinatie die bij de ongeveer 400 toehoorders goed in de smaak viel. Het was voor het eerst, dat beide koren gezamenlijk zich presenteerden aan het Hol- tense publiek. Het concert was een initiatief van het HMK. Onder leiding van dirigent Bert van Jaarsveld opende het Holtens Mannenkoor met het bruilofslied Beim Kronenwirt. Van Jaarsveld vertelde, dat in het afgelopen jaar het repertoire is uitgebreid en op wat modernere leest is geschoeid. De traditionele geestelijke liede ren worden nu afgewisseld met meer 'aardse liederen'. Toch lag ook tijdens dit concert de kracht van het koor bij de geestelijke lie deren, zoals de Cherubijnen Zang uit de Orthodoxe lithurgie. Bijzon der pretig voor de toehoorders was de uitleg, die Van Jaarsveld gaf bij de diverse nummers. Het HMK zong vrijwel alle liederen a capella. Bij het Slavenkoor uit Nabueo van Verdi liet het koor zich begeleiden op piano. Pianist Jan Tiemens had de ondankbare taak de onver wachts Mathijs van Noort te moe ten vervangen. Het Holtens Gemengd Koor be gon zijn optreden met The last rose of summer. Na het sonore geluid van het Mannenkoor, was de over gang naar het lichtere geluid groot, waardoor het eerste optreden niet volledig tot zijn recht kwam. Wel licht was het beter geweest, het optreden van de koren te verwisse len. Na de pauze kwam optreden van het koor beter uit de verf. Voor al het slotnummer Wer eine tanni- ge Hose hat, oogste veel applaus. Het Mannenkoor zong na de pauze onder andere het Ave Verum in een bewerking voor mannenkoren door Van Jaarsveld. Daarin maak te het gebrek aan eerste tenoren zich merkbaar, waardoor het vrij vlak en compact overkwam. Veel beter klonk het bekende La Mon- tanara. Besloten werd met Die Hi- mel rühmen van Ludwig von Beet hoven. Het koor vergastte vervol gens het publiek nog op een vrolij ke 'uitsmijter'. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan NV IJsselmij voor bouw transformatorstation aan de Vianenweg; - aan A. W. Kamperman voor verbouw winkelpand Oranjestraat 1 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan A. K. Vincent, Looikolkstraat 15 (1 lindeboom); 3. aan Kerk en Ver. gebouw Bethanië ontheffing verleend t.b.v. het houden van een kansspel; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK OF OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BE- ZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AF DELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 3 december 1990 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). De burgemeester is verhinderd op maandag 3 december spreekuur te houden. HINDERWET Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 3 december 1990 tot en met 17 december 1990 op werkda gen van 9.00 tot 12.30 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22, van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage de ontwerp beschikkingen ingevolge de Hinderwet van: 1R. M. Hegeman, Haarierweg 4 te Holten tot het oprichten en in wer king hebben van een rundvee- en vlees-varkenshouderij annex opslag van dieselolie. 2. E. Struik, Koeweideweg 1 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundveebedrijf, annex kippenhouderij en opslag van dieselolie. 3. Fa. Reinaardus, Larenseweg 32 te Holten tot het uitbreiden of wijzi gen van de viswinkel door uitbreiding met een diepvriesinstallatie. 4. Maatschap J. W. en H. J. Stevens, Schutteweg 1 te Holten tot het uit breiden en/of wijzigen van de rundveehouderij. 5. Gebr. Boode, Maneschijnsweg 25 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundveefok- en rundveemelkbedrijf annex opslag van dieselolie. 6. H. Janssen, Manenschijnsweg 9 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van diesel olie in bovengrondse tank) omvattende vergunning. 7. Maatschap J. en M. Oolbekkink, Geskesdijk 34 te Holten tot het uit breiden en/of wijzigen van het rundvee-, varkens- en kippenbedrijf. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen, die redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn ge weest daartoe bezwaar in te dienen. De bezwaarschriften moeten worden ingediend voor 17 december 1990 bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6. 7451 BL Holten. Foto-Film-Video Ten Velde bestaat dit jaar vijfentwintig jaar. Dit jubileum wordt op ludieke wijze „gevierd". Met medewerking van Sony-Nederland wordt, gedurende de gehele maand de cember, een grote videocamera-show gehouden. Alle type's, camera's van dit merk worden uitvoerig gedemonstreerd. Spe cifiek voor dit jubileum is door Ten Velde een aanbiedingspak ket samengesteld (camera inclusief alle nodige accessoires voor zeer aantrekkelijke prijs). In totaal is een vijftal videocamera- merken in de informatiehoek opgesteld. Zijn er vragen op video- of fotogebied, Ten Velde geeft antwoord. Wanneer u een welkome aanvulling wenst op uw pensioen, is een Rabo Lijfrente Koopsom polis een prima oplossing. De Rabo Lijfrente Koopsompolis biedt namelijk een aantal aantrekkelijke voordelen. Hoge eindwaarde. U koopt de Rabo Lijfrente Koopsompolis direct bij de Rabobank, waardoor een aantal belangrijke kosten worden f eindwaarde hoger spaardeel (Rabobank) eindwaarde lager spaardeel Gunstige ontwikkeling eindwaarde. uitgespaard. Uw spaardeel kent daardoor een voordelige start, hetgeen u later in de gunstige eindwaarde terugvindt. De tekening hiernaast laat zien hoe deze ontwikkeling emit ziet. U krijgt een vaste rente gedurende de overeengekomen periode. En het eindkapitaal is gegarandeerd. Maatwerk. U bepaalt zelf de hoogte van uw koopsom en de uitkering in geval van overlijden. Zoals u weet is de koopsom (tot een maximum van f 16.863,-) volledig Gaardenstraat 32 Holten, 05483-6 22 55 aftrekbaar voor de inkomstenbelasting. Laat het voor u uitrekenen. Bent u geïnte resseerd in de Rabo Lijfrente Koopsompolis, dan raden wij u aan om eens te gaan praten met de Rabobank bij u in de buurt. Maar natuurlijk kunt u ook de bon invullen en opsturen naar de Rabobank. De bank neemt dan zo spoedig mogelijk contact met u op. t ik wil geïnformeerd worden over de J CLf Rabo Lijfrente Koopsompolis. Stuur deze coupon aan de Rabobank. I De bank neemt contact met u op.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5