Gezelschapsspelen bij jong en oud populair Afgebeeld in bijna iedere brochure voor de decembermaand HOLTENS NIEUWSBLAD Snowboarden Voor de allerkleinste kinderen: De avonturen van olifantje Babar Muziek als geschenk doet het goed in de pakjesmaand DONDERDAG 29 NOVEMBER 1990 - Skiën en langlaufen zijn inmiddels overbekende wintersporten. Daar is nu al geruime tijd een nieuwe sport aan toegevoegd, al is die nog niet zo bekend. Snowboarden. Deze sport beoefent men op een plank c.q. board. Daarop bevinden zich twee bevestigingspunten, waarin de schoenen van de snow- boarder passen. Eenmaal vastge maakt op de snowboarder kan de gebruiker afdalen van besneeuw de hellingen. Dat kan men lang zaamaan doen, recht toe recht aan, of sneller en afgewisseld met het maken van ailerlei figuren en/of sprongen. Wie een volleerd snowboarder ziet afdalen denkt dat het op zich een eenvoudige sportvorm is. Maar dat valt nogal tegen. Wie het uiterste uit z'n snowboard wil halen, moet eerst behoorlijk trainen om alle technie ken, waarmee men de plank dat laat doen wat gewenst is, onder de knie te krijgen. Leon de Wolff en Thedo Remmelink (laatstgenoem de is Nederlands kampioen op dit sportgebied) stelden het boekje Snowboarden samen, dat een goede kijk geeft op deze sport, de trainingsvormen en technieken. Peter Mathis verzorgde de duide lijke instructiefoto's. Het boekje is uitgebracht door uitgeverij Elmar te Rijswijk. ISBN 9061207479. Prijs f 24,50. Babar - een olifant - is de hoofdpersoon in een serie animatie-filmpjes. De creatie is bedacht door Jean en Laurent de Brunhoff. Naar aanleiding van het succes van de tv-serie bracht uitgeverij Atrium een aantal avon turen van Babar ook in boekvorm uit voor de allerkleinsten, die goed en wel kunnen lezen. De boekwerkjes zijn gemaakt van stevig karton, dat goed bestand is tegen eventuele vieze vingertjes van de jonge lezers, le der deeltje telt acht bladzijden, waarin zeer in het kort een verhaaltje rondom Babar geschreven is. In Babar kleedt zich aan gaat het uiteraard om het aankleden. De nachtrust komt aan bod in Welterusten Babar, va kantie in Babar op vakantie, de tuin in Babar in de tuin, de school in Babar op school en tafelmanieren in Babar aan tafel, leder boekje geeft behalve een kort verhaal ook enkele pagina's met vragen. Telkens zijn vier voorwerpen op een pagina afgebeeld. Een daarvan heeft absoluut niets te maken met het onderwerp dat in dat boekje aan de orde is. De allerkleinsten dienen dat voorwerp aan te wijzen. Zo testen de kinderen zichzelf op hun kennis inzake dat onderwerp. Een paar kilo informatie op papier kon men voor en aan het begin van de decembermaand al met al wel op z'n deurmat of in de posthouder aantreffen. Er ging haast geen dag voorbij, of er kwam opnieuw een kleurrijke folder of brochure binnen. Vol met cadeautips. Wie al die informatie alleen maar wilde doorbladeren, die had er zeker de nodige uurtjes voor nodig. Opvallend is wel dat zo goed als iedere folder informatie en afbeeldingen bevatte van ge zelschapsspelen. Nadere bestudering van al die gezelschapsspelen leert, dat Ne derland wat dat betreft kan kiezen uit wel heel veel verschillende spelen. Bekende en minder be kende. Voor de allerkleinsten, de jongeren, volwassenen en oude ren. Tot welke leeftijdsgroep men ook behoort, er is altijd wel een spel te vinden dat daarbij aan sluit. Bekende gezelschapsspelen die bij tientallen stuks op voorraad liggen zijn onder meer Monopo ly, Zeeslag (in verschilllende uit voeringen, met of zonder electro nical, Memory, Mens Erger Je Niet, Scrabble, Risk en Vier Op Een Rij. Luxe uitvoeringen Spelen die men vroeger op de meest eenvoudige wijze zelf maakte (getekend op papier, of gespeeld met behulp van steen tjes zoals Vier Op Een Rij) zijn tegenwoordig zeer luxe uitge voerd, en zijn veel gevraagde en gekochte cadeaus in de decem bermaand. Maar ook minder bekende en nieuwe spelen komen terecht in de schappen van de winkeliers. Aangepaste versies van bijvoor beeld buitenlandse gezelschaps spelen. Met daarbij varianten op al bekende spelen, die door een paar aanpassingen net ietsje an- Winkeliers verwachten vrij veel gezelschapsspelen te verkopen. In sommige zaken staan de dozen hoog opgestapeld, wachtend op afne mers.... kennis van de spelers over re cords. En Astrotime biedt nieuwsgierige spelers een amu sant kijkje achter de schermen van de dierenriem. Uiteraard is het ondoenlijk alle te koop zijnde spelen hier te noe men. Maar opvallend is wel, dat de Nederlanders, ondanks het enor me aanbod aan tv-zenders en - programma's blijkbaar toch nog voldoende tijd vrij maken om be zig te zijn met een gezelschaps spel. Want wees nou eerlijk, zou den al die fabrikanten, impor teurs en winkeliers ze produce ren, importeren of inkopen indien ze er nauwelijks iets van konden verkopen? Gezelschapsspelen blijven populair. De schappen in de winkels staan er vol mee. ders gespeeld moeten worden dan die bekende. Quizt't Voor veel lezers zijn de namen van de volgende spelen mogelijk wat minder bekend. Quizt't is een spel voor spelers vanaf 12 jaar. Men kan het spelen met twee tot zes spelers. Het bevat duizenden aanwijzingen over maar liefst 396 onderwerpen. Doel is beroemde mensen, plaatsen, zaken en jaren vast te stellen aan de hand van verkregen aanwijzingen. Met Slo gan komt men terecht in de we reld van de reclame. Ópzet is zo veel mogelijk reclamekreten thuis te brengen. Het Groot Gui- ness Record Spel vergt de nodige Eros Ramazotti bijzonder populair in Nederland Wilson Phillips Al wat langer op de markt is de cd van de damesploeg, die optreedt onder de noemer Wilson Phillips. De dames maakten er ccn 3lbum van, dat rusti ge luistermuziek biedt. Het album werd in Nederland uitgebracht door EMI/Bovema op het SBK Records- label. De nummers op de cd zijn de volgende: 1. Hold On. 2. Release Me. 3. Impulsive. 4. Next to You (Some day I'll Be). 5, You're In Love. 6. Over And Over. 7. A Reason To Believe. 8. Ooh You're Gold. 9. Eyes Like Twins. 10. The Dream Is Still Alive. CD 7937452. Vicky Brown - About Love And Life About love and life heet het nieuw ste album van de Engelse zange res Vicky Brown. Het is een hele prestatie dat zij dit album, dat zo veel klasse uitstraalt, heeft weten te maken. Geruime tijd geieden kreeg ze te horen dat ze aan kanker leed. De ziekte van de zangeres kreeg een forse hoeveelheid publi citeit, en ook de alternatieve ge neeswijze, die volgens haar sterk had bijgedragen aan een bijzonder snel herstel. Ondanks de ziekte blijft ze haar blik richten op de toekomst, en maakte ze de afgelo pen zomer opnamen voor haar derde solo-album. De productie lag in handen van haar dochter Sam Brown. Topmusici als Geor ge Harrison, Jon Lord van Deep Purple, David Gilmour van Pink Floyd en gitaarvirtuoos Gary Moore verleenden hun medewer king aan dit album. Pete Brown, de zoon van Vicky, mixte het album, en vader Joe Brown is op het album te horen en schreef vier van de vijftien songs. Vicky Brown de buteert zelf als componiste met net nummer Beautiful Lady. Veel aekendheid verwierf Vicky Brown aok als lid van The New London 3horale, dat tekende voor de al bums The Young St. Mathews 3assion, The Young Verdi en The /oung Amadeus. About love and ife is uitgebracht door Polydor. James Last in Holland II James Last - wie kent hem niet - bracht opnieuw een album uit. James Last in Holland deel 2 is het genoemd. Het bevat 30 Nederlandse hits, waar- onderNo More Bolero's, Daargaatze, Alles kan een mens gelukkig maken, Mon Amour, Foxie foxtrot. Bedankt lieve ouders en Paloma Blanca. Alle maal liedjes, die al eerder voor ande re artiesten tot successen leidden. In de van James Last bekend stijl zette hij de liedjes ook ditmaal op de cd. Gezellig, vlot en voor een breed pu bliek. Het merkwaardige is dat heel veel mensen James Last van naam kennen, evenals z'n muziek. Minder bekend is dat hij door toeval de mu ziek is gaan maken, zoals hij dat van daag de dag doet. Toen hij z'n tienja rig huwelijk wilde vieren, kon hij de goede muziek daar niet voor vinden. De stilte tussen de nummer waren voor hem een hinderlijke onderbre king. Vervolgens arrangeerde hij ac tuele hits tot een grote potpourri. Dat was zo'n succes dat al snel een en an der in de studio werd overgedaan. De nu bekende James Last-sound on stond toen. James, geboren als Hans Last op 17 april 1929 in Bremen, lukte het niet zomaar om van de een op de andere dag zo muzikaal voor de dag te komen. Hij studeerde aan het mu- zieklyceum te Bremen, met las favo riet instrument de bas. Omstreeks zijn twintigste formeerde hij zijn eigen sextet, het Last/Becker ensemble. Vanaf 1950 werd hij drie jaar achter een door de Duitse vakpers uitgeroe pen tot de beste jazzbassist van Duits land. Zoals al eerder aangehaald, de viering van zijn tienjarig huwelijk, en de daarvoor bedachte muziek, lever den hem nog grotere successen op. Na het eerste album Non Stop Dan cing genoemd, volgden er vanaf 1964 nog zo'n 150. De totale verkoop van zijn platen ligt inmiddels ver boven de 55 miljoen. Daaronder bevinden zich ook enkele albums met Nederlands repertoire. Zo verscheen James Last op klompen (1969), Tulpen uit Am sterdam (1975) en James Last in Hol land (1987). Alledrie behaalden ze de platina status. Het moet wel erg vreemd gaan wil James Last in Hol land 2 niet eenzelfde status behalen. En tot slot, eihdelijk eens een hoe- sontwerp gericht op Nederland, dat het doet zonder klompen en molen tjes.... Polydor cd 843 670-2. Dionne Warwick Sings Cole Porter Dionne Warwick Sings Cole Porter is de titel van het album dat werd uitge bracht op het Arista-label door pla tenmaatschappij Ariola BMG. Dertien nummers lang kan men genieten van de zang van Dionne Warwick, die als gastmuzikanten Stanley Jordan en Grover Washington jr. inschakelde. Het album bevat de volgende num mers: 1 Night And Day. 2. I Love Paris. 3. I Get A Kick Out Of You. 4. What Is This Thing Called Love? So In Love (Medley). 5. You're The Top. 6. I've got you Under My Skin. 7. Begin The Beguine. 8. It's All Right With Me. 9. Anything Goes. 10. All Of You. 11.1 Concentrate On You. 12. Just One Of Those Things. 13. Night And Day (Jazz Version) Arista CD 260918 Eros Ramazotti, geboren op 28 ok tober 1963, bracht in 1982 zijn eer ste single uit, getiteld 'Ad Un Ami- co'. Sindsdien kwamen er naast singles van hem ook diverse al bums uit, waarmee hij in diverse landen zeer hoge verkoopcijfers scoorde. Ook in Nederland geniet nij een grote mate van populari teit, en zijn recente, druk bezochte concerten, zijn daarvan het over duidelijke bewijs. Liefhebbers van zijn repertoire kunnen met de hier na volgende informatie over drie van zijn albums in het kader van de feestdagen, en het opstellen van verlanglijstjes, zeker hun voordeel doen. Nuovi Eroi: Un Cuore Con Le Ali Un Nuove Amore. E Mi Ri- bello, Fuggo Dal Nulla. Con Gli Occhi di Un Bambino, Lacrime di Giovent'u, Emozione Dopo Emo- zione, Adesso Tu, Nuovi Eroi, Una Storia Importante, Cuori Agitati, Buongiorno Bambina, Terra Pro- messa. CD 257 745 222 RCA Ario la. (1986). InCerti Momenti - Ques- to Mio Vivere Un Po'Fuori. Ok Ci Sto, La Luce Buona Delle Stelle. II Gioco Delia Verita, Ma Che Bello üuesto Amore, Ciao Pa, Cose Che Ho Visto, Libero Dialogo, Occhi Di Speranza, Senza Perderci Di Vista, CD 258741. Ariola. (1987). Cuore Eros Ramazotti Agitati - Cuori Agitati, Respiro Nel Blu, Buongiorno Bambina Ora. Vo- lare Navigare Camminare, Una Storia Importante, Quanao l'Amo- re, Dritto Per Quell'unica Via, Li- bert'a Libert'a, Terra Promessa. CD 256814. BMG Ariola. (1985). The Best In Blues Liefhebbers van blues komen geheel aan hun trekken met de cd The Best In Blues, uitgebracht door EVA. Tal van artiesten met wereldfaam geven acte de presence op deze verzamelaar, zoals Bonnie Raitt, John Mayall, J.J. Cale en ga zo maar door. Uit eigen land is een bijdrage van Jan Akker man op de cd opgenomen. Hij ver tolkt Undercover Agent For The Blues. The Best In Blues is duidelijk niet een zomaar gekozen naam voor dit album. De vlag dekt in dit geval duidelijk de lading om het zo maar eens te zeggen. Het volledige lijstje ziet er als volgt uit: The Road's My Middle Name - Bonnie Raitt, Let's Work Together - John Mayall, Coun try Girl - Larry McGray, That's Alright - John Lee Hooker Charles Musselw- hite. Bad Boy - Blues Band, The Blues Don't Care - Etta James, Since I Fell For You - Johnny Diesel The Injec tors, You Can't Keep A Bad Man Up - Jan Akkerman, Undercover Agent For The Blues - Tina Turner, Mississippi Delta Blues - Rocky Hill, End Of The Line - J.J. Cale, Walking After Mid night - Cowboy Junkies, Blues For Mr. D. - Bruce Willis. CD 794872. EVA- EMI/Bovema. Het repertoire van Toto blijkt me nige Nederlander goed te beval len, anders lukt het niet zoveel weken achtereen topposities in te nemen. De groep begon in 1977 en leverde een zevental albums af. Daarvan brachten de nummers Hold The Line, Rosanna, Africa en I'll Be Over You het tot hitsingles. Deze komen ook voor op de verza melaar. De volledige lijst van Past To Present is: Love Has The Power Africa, Hold The Line, Out Of Love('), Georgy Porgy, I'll Be Over You, Can You Hear What I'm Say ing Rosanna, I Won't Hold You Back, Stop Loving You, 99, Pame la, Animal nog niet eerder uitgebracht materiaal). CBS CD 4659982. Toto BZN BZN - Horizon De Volendamse groep BZN bracht opnieuw een album uit. Horizon heet de cd, uitgebracht door Phonogram op het Mercury-label, die in totaal twaalf nummers bevat. Het nummer Yeppa is op single uitgebracht, en scoorde meteen al goed in de hitlijs ten. BZN zingt ook op dit album in het Engels en Frans. Wie de nieuwste cd van BZN beluistert, komt tot de con clusie dat het typisch BZN-repertoire is. Lekkere meezingers, prettige mu ziek, maar jammer genoeg weinig verrassends. Dat de groep uit zakelijk oogpunt kiest voor repertoire dat z'n succes al meerdere keren bewezen heeft, kan men de formatie moeilijk verwijten. Maar toch, op een album een of twee nummers proberen eens iets nieuws, iets fris te brengen kan toch geen kwaad? Wie de.groep wil zien en horen optreden, die kan dit en volgend jaar kiezen uit vele plaatsen waar optredens gepland staan. In Borne in de Evenementenhal treedt BZN op zondag 23 december op. in Enschede op donderdag 11 april in de Twentse Schouwburg en op vrijdag 19 april in De Hagen te Almelo. CD 846 719 2. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Wilson Phillips Toto gooit hoge ogen met Past To Present 1977 - 1990 Al geruime tijd scoort de groep Present 1977^- 1990 zeer hoge Toto met de verzamelaar Past To ogen in de Nederlandse hitlijsten. Muziek in de vorm van Ip's en cd's komt in december ongetwijfeld voor op de 7~^vensenlijstjes. Wie zelf moeilijk een keus kan maken uit het enorme aanbod, —Hie treft hier een aantal wellicht bruikbare tips aan. Overigens kan een bezoek- ^?Sje aan de platenzaak of cd-shop geen kwaad om geïnformeerd te raken over de nieuwste uitgaven. Fleetwood Mac Behind The Mask Van Fleetwood Mac verscheen het album Behind The Mask. Het bevat in totaal dertien nummers, die de moei te van het beluisteren beslist waard zijn. Het werd geproduceerd door Greg Ladanyi en Fleetwood Mac. De CD is voorzien van graphics, die men kan afspelen op een video-monitor of tv-toestel indien afgespeeld op een cd-speler met grafische afspeelmo- gelijkheden, of als men de cd afspeelt op een cd-speler verbonden met een CD Graphics Adaptor. De nummers die op het album voorkomen zijn: 1. Skies The Limit. 2. Love Is Dangerous. 3. In The Back Of My Mind. 4. Do You Know. 5. Save Me. 6. Affairs Of The Heart. 7. When The Sun Goes Down. 8. Behind The Mask. 9. Stand On The rock. 10. Hard Feelings. 11. Freedom. 12 When It Comes To Love. 13. The Second Time. WEA CD 7599-26111-2. Move Your Body Move Your Body 2 is de titel van de cd die werd uitgebracht door platen maatschappij EVA. Het swingende al bum bevat de volgende bijdragen: 1. MC B. Featuring Daisy Dee - This Beat Is Technotronic. 2. Mr. Lee - Purrip That Body 3. Rob'N'Raz Featuring Lei la K - Rock The Nation. 4. J.T. And The Big Family - Moments In Soul. 5. Redhead Kingpin The FBI - We Rock The Mic Right. 6.49-ers - Touch Me. 7. Mantronix - Got To Have Your Love. 8. Innocence - Natural Thing. 9. White Boy Mike - Something To Dance To. TO. White Knight - Get Crazy. 11. She Rockers - Do That Dance. 12. DJ Jazzy Jeff The Fresh Prince - The Groove. 13. Mellowman - Welcome To My Groove. 14. E-Zee Posse - Everything Starts WEith An 'E'. 15. D.J. Pierre - Come& Fly With Me. 16. Kicking Back With Taxman - Devotion. 17. Move ment 98 featuring Caroll Thompson - Joy And Heartbreak. EVA CD 7945532. Bar )wi Toto Cutugno Zeer de moeite van het beluisteren aard is de cd van Toto Cutugno getiteld Insieme 1992. Het lied met de lelijknamige naam zong hij tijdens iet Eurovisie Songfestival (1990). 'oto liet op jonge leeftijd al merken uzikaal talent te hebben. In 1975 imponeerde hij het lied 'L'été in- enne', gezongen door Joe Dassin, it een wereldhit werd en diverse ren de goudstatus behaalde. Ook 'ere artiesten, zoals Mireille Mat- "jhieu, Johnny Hallyday en Michel Tardou maakten gebruik van zijn aliteiten als componist. Op ver- lillende festivals behaalde hij met jn zangkwaliteiten belangrijke prij- in. Naast het titelnummer van het al- Insieme 1992 - bevat het de vol- nde nummers: Donna, Donna Mia ous), Voglio L'Anima (Monday, 'uesday. Laissez Moi Danser), Can- ndo (En Chantant), Et Si Tu N'Exis- is Pas, L'ltaliano, II Cielo E' Sempre Po'Piu, Occhi Azzurri, Nei Cuore, Sensi (Voici Les Cles), L' été In- :n. CD 564-7948712. Uitgebracht EMI/Bovema. foto Cutugno

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 19