I Importprins5 Chris I heerst over keunedarp Marke goede lokatie woningen ouderen 1 MP Medische diensten Kerkdiensten van dag tot dag Volwassenen welkom in de Open School Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Electronisch bankieren SWOhi: voorkeur voor wooncomplex BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN BOLSENBROEK SB MARKELO Bejaarden sociëteit DONDERDAG 22 NOVEMBER 1990- Een stralende Prins Chris 1 ontvangt de felicitaties van de Fienpreuvers Precies 11 over 11 lukte niet, maar het was zaterdagavond niet veel la ter dat de Prins der Fienpreuvers bekend werd. Henk Warrink zal als Prins Chris I, de Rode Ridder uit het Land van Bartje, Veldheer der Roodzwarten, een jaar lang over Keunedarp regeren. Kennelijk een 'verrassende uitverkiezing, want van de meer dan duizend Holtenaren die een gokje hadden gewaagd bij het Prinsraden waren er maar 55 met de goede oplossing. Toen de eerste hint, een manshoge en meermansbre- de groene doos met ptt-telecomlogo, even voor elven in de volle zaal van De Poppe werd binnengeschoven, ging er wel meteen een zucht van herkenning door de gelederen. Warrink werkt namelijk bij Centraal Beheer in Apeldoorn, de verzekeringsmaatschappij die 'even Apel doorn bellen' tot. een gevleugèld woord heeft gemaakt. Hennie Jalving, die als eerste'uit de doos kwam, had een paspoort [bij zich voor de'importprins'. Prins Chris werd geboren in het Drentse en eens een Drent, altijd een Drent, al woont hij nog zolang (sinds 1963) in Holten en heeft hij een Holtense vrouw en Holtense kinderen. In zijn eerste toespraak waarschuw de de nieuwe Prins zijn onderda nen dan ook al voor het Drentse karakter met de woorden: „Een Drent is eerlijk en oprecht, dat zal niet het grootste probleem zijn. Hij is vrij nuchter, dat is al wat moeilij ker. Hij is akelig eigenwijs en dat kon nog wel eens het grootste pro bleem opleveren". Als adjudant koos hij Henk Ban- nink, in de woorden van de Prins een 'geboren Holtenaar, uitste kend voetballer, lid van de Toga club en duizendpoot van de Fien preuvers'. De scheidende Leo I werd door hem opgenomen in de Prinsengarde en kreeg - 'omdat de koek in dit jubileumjaar nog lang niet op is' - van zijn opvolger een echte ouwe wijvenkoek van Drent se makelij. Aan de inhuldiging - vrolijk maar niet uitbundig - gingen nog enkele plechtigheden vooraf, zoals de be handeling van het verzoek van Ab Jansen (Boer Biet) en Theo Maats om toe te mogen treden tot de ereclub van de Fienpreuvers. Eerst werden ze nog onderworpen aan de 'van de tv bekende en in Amerika erkende' leugendetector. De vraag 'heeft u met voetballen wel eens een tegenstander geschopt' aan Boer Biet leverde nogal wat hilari teit op, vooral na de toevoeging 'een Rijssenaar-'. Keunedarper President Jan Markvoort reikte de onderscheiding Keunedarper van het jaar uit, in 1985 in het leven ge roepen om de man of vrouw te eren die zich bijzonder heeft onder scheiden in de Holtense gemeen schap. Paul Muller van de gelijkna mige transportonderneming viel de eer te beurt zich Keunedarper van 1990 te mogen noemen, na il lustere voorgangers als motorrij der August Muller, MAC-voorzit- ter Derk Jan Schooien, Boeren- danser Dick Plekkenpol, de bou wers van Espelo en Socuwevoorzitter Piet Bakker. De Keunedarper van 1989 mocht namens de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk de opbrengst van het Prinsraden in ontvangst nemen, uiteraard afgerond op 1111,11. Hij verzekerde de aanwezi ge Fienpreuvers en Fienpreuverin- nen het geld goed te zullen beste den aan 'een bijzonder biljart mèt elf ballen' voor dorpshuis De Bosc hkamp. Gezellig was het de hele avond op deze elfde van de elfde, maar van zuidelijke carnavalsleut viel niet veel te merken. Er gingen maar weinig voetjes van de vloer, on danks de aanstekelijke muziek van huisorkest De Braandheulties. Een geslaagde nieuwigheid was overigens de opstelling van een groot videoscherm, waardoor ook mensen achter in de zaal de video beelden uit de geschiedenis van de Fienpreuvers en de diverse toe spraken goed konden volgen. Receptie 's Middags zetten de Fienpreuvers het 22-jarig jubileum luister bij met een receptie in zaal Vosman. Wethouder Wim Dalhuisen, die ook 's avonds het college vertegen woordigde, had zich goed in de carnavalssfeer ingeleefd met een speech in elf punten.' Hij prees de Fienpreuvers voor hun maat schappelijke inzet in Holten en was daarin zeker niet de enige in de lange rij sprekers. Gerrit Jansen, voorzitter van de supportersvereniging van sv Hol ten, waaruit De Fienpreuvers zijn voortgekomen, droeg het gedicht 'Breur en zussien' van Johanna van Buren voor, als illustratie van het feit dat voetbal- en carnavals club nog steeds als broer en zus zijn. Namens de 'versierders' van de Fienpreuvers bood Anne Jan sen twee nieuwe lichtbakken aan, voor iedere hofbar één. Mevrouw Bergsma verblijdde de vereniging namens de Fienpreuverinnen met een (door de dames zelf gemaakt) vaandel, waarop uiteraard een keuntje (varkentje) prijkt. En al regende het pijpenstelen, HMV ontbrak natuurlijk niet met een serenade. Twee auto's botsten op elkaar op de kruising Keizersweg-Dorps- straat. Een automobiliste komen de vanaf de Keizersweg verleende geen voorrang, doordat haar voet van de rempedaal schoot en dien tengevolge gas gaf. Enige schade was het gevolg. Op 16 november werd een automo biliste bekeurd omdat haar rijbe wijs reeds anderhalfjaar was verlo pen. Zij had dit zelf nog niet gecon stateerd. Het gevolg van deze ver geetachtigheid is dat mevrouw opnieuw een rijexamen af moet leggen. Een attente postbesteller consta teerde dat in een woning te Dijker- hoek een persoon in een stoel zat die echter niet reageerde op zijn aanwezigheid, ook niet toen hij de aandacht probeerde te trekken door luid te kloppen tegen ramen en deuren. Toen de politie hierop attent werd gemaakt, pleegde zij een telefoontje naar het bedoelde adres. Aldaar werd de telefoon ge woon opgenomen en was er vol gens de bewoner niets aan de hand. Wat bleek het geval te zijn. In de stoel zat een levensechte pop, ter wijl de bewoner zich boven bevond toen de postbesteller één en ander constateerde. In de nacht van 14 op 15 november werd een aanhangwagen ont vreemd bij garage D. Willems in de Haar. Zijn er nog personen die die nacht iets verdachts hebben ge constateerd? De deur van het poli tiebureau staat wagenwijd voor U open. In de nacht van vrijdag op zater dag werden twee automobilisten betrapt toen ze met te veel alcohol in het bloed toch achter het stuur zaten. Het betrof hier een inwoner uit Holten en één uit Deventer. Beide personen konden hun auto laten staan. De afgelopen week werden er weer fietsen bij 'bosjes' ont vreemd. Gevoelige plaatsen zijn het NS station, café Maats en de Scholengemeenschap. De politie krijgt toch de indruk dat de eige naren van de fietsen niet al te veel voorzorgsmaatregelen treffen om diefstal te voorkomen. Veelal is er geen postcode aanwezig, staan de fietsen niet op slot en kan men zelfs geen signalement geven van hun karretje. Van de politie kan dan niet verwacht worden dat in dergelijke gevallen een maximale inspanning kan worden geleverd. Overigens zijn fietsregistratie- kaarten op het politieburo aanwe zig. En, het zij al vaker gezegd, afgevraagd kan worden of men wel altijd per fiets op pad moet. Zou de 'benenwagen' geen alter natief zijn? Vrij veel reacties zijn de afgelopen week binnengekomen betreffende het bericht omtrent de enqueteur welke vorige week in het Holtens Nieuwsblad was geplaatst. De poli tie kreeg hierdoor de indruk dat de enqueteur wel betrouwbaar is ge weest, doch dat zijn vraagstelling niet uitblonk in duidelijkheid, waardoor er misverstanden zijn ontstaan. In het voorjaar van 1991 heeft de Holtense politie het voornemen een informatieboekje uit geven met daarin o.a. vele tips van poli tiezijde e.d. De middenstanders in de gemeente Holten kunnen de ko mende tijd benaderd worden door Heinen uit Eibergen, die de uitga ve verzorgd door o.a. advertenties voor dit blad te werven. Bij deze werving is een aanbiedingsbrief van de Holtense politie aanwezig. Met ingang van januari krijgt Hol ten een vestiging van de Open School. In dorpshuis De Bosc hkamp kunnen van volwassenen, zowel mannan als vrouwen, iede re donderdagochtend terecht voor het ophalen van weggezakte schoolkennis. Behalve aan de leervakken Nederlands, rekenen en Engels kan er ook gewerkt wor den aan actuele onderwerpen op het terrein van gezondheid, poli tiek of milieu. Bij de Open School wordt het pro gramma samengesteling in samen werking met de cursisten. Een ont spannen sfeer, zonder 'schoolse' methoden zorgt voor les zonder stress en betere prestaties. Naast de leervakken kan er geoe fend worden in het schrijven van brieven en verslagen, het invullen van formulieren of wat er verder aan leervakken naar voren komt. Tevens wordt er veel aandacht be steed aan het vergroten van het zelfvertrouwen van de leerlingen. Er wordt gewerkt in een groep van twaalf tot veertien cursisten. In middels hebben zich al enkele lief hebbers ingeschreven voor deze twee-jarige cursus, maar er is nog plaats voor meer cursisten. Opgave is mogelijk bij Jelis Hesse, tel 621177 of bij de begeleidster Marijke dijkstra tel 05704-2825. De Rabobank Holten houdt op woensdag 28 november een voor lichtingsbijeenkomst over electro nisch bankieren. A.J.G. van- der Woude, adviseur betalingsverkeer van Rabobank Nederland, houdt een inleiding, gevolgd door een vi deopresentatie. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vra gen en voor discussie. Praktijk voorbeelden van telebankieren en het gebruik van de betaalauto maat zijn. aanwezig. De bijeen komst wordt gehouden in Café De Biester. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de bank. PCOB Op 14 november kwam de PCOB bijeen om zich te bezinnen op het thema thuiszorg. Na vertoning van een video over dit onderwerp, sprak mevr. R. Smeijers, hoofd ge zinsverzorging bij de Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning Midden Twente, verder over dit onderwerp. Het streven van o.a. !de overheden om ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wo nen, leidde volgens haar tot lange wachtlijsten bij de dienstverlenen de instellingen. Spreken wij over maatschappelijke dienstverle ning, dan bedoelen wij daar ener- ijds het maatschappelijk werk tee. Dit biedt hulp bij allerlei per soonlijke problemen en men kan er 'recht voor informatie en advies, iderzijds is er de gezinsverzor- ig. In dit kader wordt de mensen ichamelijke en huishoudelijke 'erzorging geboden. Dat kan op verschillende manieren. Daarom is er binnen de gezinsverzorging on derscheid in alpha hulp, gezins- en bejaarden hulp, of verzorging, wijkhulp speciaal voor de avond en weekend hulp. Een nieuwe ontwik keling binnen de gezinsverzorging is het bieden van intensieve thuis zorg. Dit als ondersteuning van de mantelzorg( familie, buren) en als terminale zorg. Deze laatste zorg is momenteel nog regionaal georga niseerd, met alle gevolgen van dien. Het streven binnen de hulpverle ning is te komen tot een coördina tiepunt voor de gehele thuiszorg. Dat zou een hulp aanbod omvat ten van kruiswerk, gezinsverzor ging, huisartsen, verzorgingshuis en niet te vergeten de vrijwilligers organisaties. Deze wens wordt on dersteund door de PCOB. Na de inleiding ontstond een levendige discussie tussen aanwezigen en mevr. Smeijers over de thuiszorg. De Stichting Welzijn Ouderen Holten heeft in een brief aan het college van burgemeester en wet houders laten weten, in te stem men met de bouwlokatie De Mar ke. Het bestuur had deze advies aanvraag voorgelegd aan de on langs in het leven geroepen commissie huisvesting van SWOH. De stichting wijst er in haar brief op dat, mits men ook het aanslui tende onbebouwde terrein, waar vroeger het oude pand van Kette- larij stond, aankoopt, er een rede lijk complex woningen voor oude ren gerealiseerd kan worden. Meer dere woonlagen moeten daarbij niet worden uitgesloten. De lokatie De Marke voldoet aan de eisen, die gesteld worden aan ouderen woningen; niet te ver van de diverse voorzienignen zoals winkels, bank, station, gemeente en dorpshuis, terwijl de bushalte voor de deur als een pluspunt wordt beschouwd. In vergelijking Waar jarenlang het vervallen huisje stond, verrijst wellicht een wooncomplex voor ouderen. met eventuele plannen voor oude renwoningen in Lukensveld geeft men de voorkeur aan De Marke. 05476-1907 OPEL-0 De Bejaardensociëteit Holten komt weer bijeen op dinsdag 27 november. Ditmaal in gebouw Ire ne. Begonnen wordt om 14.30 uur. ARTS: 24 en 25 november: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. TANDARTS: 24 en 25 november: N.A. Bakx. Reggestraat 14 Enter, tel. 05478- 2774. Behandeling na telefoni sche afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Krüisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag Urn vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag vari de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIE VOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. H.W. Doornweerd (m.m.v. het kerkkoor); kinder- nevendienst: Annie Rensen en Johan Steunenberg. Oppas dienst: Joke Markvoort en Je- annet Steunenberg. 19.00 uur: ds. M. Berg (gezamen lijke jeugddienst). Uitgangscollecte: kerkkoor- /Campanella. Diessenplas: woensdag 28 no vember 19.00 uur: ds. Israël. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg; kinderne- vendienst groep 7 en 8 o.l.v. H. Paalman, groep 5 en 6 o.l.v. J. Wieldraaiër-Nijen Twilhaar. 19.00 uur: ds. M. Berg (gezamen lijke jeugddienst in Herv. kerk.) De eerste collecte is voor de dia- konie, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Henny Saalmink-Stam, Hen- .riëtte Saalmink en Ria Jansen- Stam; 4-6 jaar: Liesbeth Kors- van Dijk. Carla Stam-de Waard en Jeanet Aanstoot-Braker. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis (gebouw Ire ne). DIJKERHOEK 09.00 uur: ds. R. Visser; uit gangscollecte: kerkkoor/Cam- panella. OKKENBROEK 10.00 uur: ds T. H. Vollebregt, Heilig Avondmaal (zittend). NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. >,P 22 november: bijeenkomst CPB Holten over werk wijkverpleeg kundige, 20.00 uur in De Kande laar. 23 november: najaarsconcert HMK m.m.v. HGK, 20.00 uur in de Kandelaar. 24 november: banden- en ver lichtingscontrole WN, 9.00- 11.30 uur op de Gemeentewerf (Waagweg); intocht Sinter klaas. 25 november: 19.00 uur, Geza menlijke jeugddienst in herv. kerk. 26 november: gemeenteraad (begrotingsbehandeling), 19.30 uur; receptie 45 jaar MAC De Holterberg, 20.00-22.00 uur. 27 november: 14.30 uur, Bejaar densociëteit in Irene. 28 november: bijeenkomst elec tronisch bankieren Rabobank, 20.00 uur in De Biester. 30 november: klaverjasavond sv Holten, 20.00 uur in kantine; extra koopavond. 1 december: Slow Boys (ruig) in De Schure, 22.00 uur. 3 december: extra koop avond. 4 december: extra koop avond. 10 december: sportcommissie, 19.30 uur; ledenvergadering PvdA Holten in De Boschkamp. 16 december: Beemd en Berg Toer WV Holten. 17 december: gemeenteraad; 19.30 uur. 18 december: jubileumavond NBvP Holten. 19 december: volkskerstzang. 27 december: Keunestatjesa- vond bij Maats. 28 december: T.B.C. (Neder- blues) in De Schure, 22.00 uur. Geboren: Jette dv H.C. Wiel- Overleden: J.F. Klein Onstenk- aard en Y Willems. Wansink, oud 89 jaar. Gevonden: twee sleutels met la bel 'Keesmaat'; fietstrapper; twee vrij kaartjes van 'Twentse ochtenden'; plastic tas met o.a. een videofilm; plastic tas met twee paar handschoenen; leren portemonnaie met inhoud Verloren: Oranje haspel met voedingsapparaat C.A.I.; plas tic tas met gymspullen; heren- bril; licht bruine damesporte- monnaie met inhoud; twee au tosleutels Citroen; fototoestel in zwarte tas; zilveren armband.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3