t I' ■c Record aanta! teams bij schietfestijn Veel geen kansen maar uÉten doelp Blauw Wit blijft winnen Rinus Bronsvoort ruiterkampioen Blauw Wit El een terechte kampioen Verlies Holten tegen verhouding 23[ HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit - Jeugd Holten s ucces in rossloop KJ ipff/cv .■v - Resultaten sv Holten - Jeugd Mintonette wint bekerwedstrijd Receptie MAC De Holterberg WIT" 66 Zesde overwinning in successie DONDERDAG 8 NOVEMBER 1990 Hp WW Al - Blauw Wit Al; Blauw 'it begon ongeconcentreerd aan deze partij. WW profiteerde hier goed van en kwam al na 6 minuten op 1-0. Blauw Wit was nog niet gewaarschuwd want ook de twee de treffer was binnen een kwartier gemaakt door WW. Het werd nog erger en de 3-0 stand was het gevolg. Na rust een beter gemoti veerd Blauw Wit dat de tegenstan der onder druk zette. De gastheren waren echter niet van plan de wed strijd te laten lopen, maar na een half uur kwam toch de tegentreffer 3-1. Toen ook nog 3-2 gescoord werd leek het nog spannend te wor den, maar de tijd was te kort om nog gelijk te maken. SDOL BI - Blauw Wit BI; Blauw Wit speelde een ongelijke strijd te gen SDOL. Blauw Wit miste drie belangrijke spelers uit de basis. Toen de score al snel op drie kwam gingen de koppies naar beneden en was het 5-1 bij rust. Coen scoorde de tegentreffer uit een goed geno men vrije trap. De tweede helft een zelfde spelbeeld met veel doelpun ten voor SDOL. 11-1. RV Ml - Blauw Wit Ml; Blauw Wit begon deze wedstrijd goed en Jo- landa Withaar scoorde 0-1. RV kwam hierna goed terug en scoor de de gelijkmaker 1-1. Hierna werd ;r voor rust niet meer gescoord. Na rust ging het aanvallend duidelijk minder met Blauw Wit de aanval len waren veelal zonder overleg, hierdoor werd er niet meer ge scoord. RV had wel enkele goede aanvallen en wist hieruit te scoren. 2-1. Blauw Wit Cl - SDOL Cl; Opnieuw moest Cl tegen het sterke SDOL .pelen. Blauw Wit wist de goede aanvallen niet af te ronden, terwijl SDOL makkelijk tot scoren kwam. Rust 0-4. In de tweede helft op nieuw twee goede ploegen, welke door SDOL in de score werd omge- Met de Pingelloop in Haaksbergen werd afgelopen zondag de Twentse crosscompetitie geopend. En di rect met Hotlens succes. Dick Iweers, nu senior, pakte op de 1100 de eerste plaats in 3.42 min. Bij de meisjes D die 1700 m. moesten afleggen werd Sanne Boer vierde in 7.05 min. Eenzelfde notering voor Kim kortlever bij de meisjes D, 11 m. in 5.00 min. Programma: zaterdag 10 november: Ganzeloop te Gelselaar, 2,5 - 5,5 -10,5 -16 km. Zondag 11 november: Tioncroos te Lonneker (2e wedstrijd Twentse crosscompetitie); Wilde Zandcross te Lochem, 2.5 - 7.3 -14,6 km. ïn, zet. 0-7. Hierna kon ook Blauw Wit het net vinden en scoorden binnen enkele minuten drie keer 3-7. Toen hierna SDOL 3-8 maakte was de fut eruit en liep de stand op tot 4-9. Blauw Wit Dl - Excelsior D3; Ex celsior kon in deze wedstrijd kam pioen worden en liet dit ook duide lijk blijken. Blauw Wit kwam vaak net een stapje tekort en hierdoor kon Excelsior tot 0-3 uitlopen bij rust. Na rust bleef Excelsior aan vallen, maar Blauw Wit verdedig de goed. Excelsior wist nog een keer te scoren, waardoor hét kam pioenschap voor hen bekenen was. 0-4. Blauw Wit D2 - Haarle D2; Voor rust scoorde Haarle uit de counter, maar binnen een halve minuut was het weer gelijk. 1-1. Blauw Wit bleef aanvallen, en scoorde 2-1. Haarle kwam toen sterk terug en scoorde na de gelijkmaker ook de derde treffer. Rust 2-3. In de tweede helft een aanvallend Blauw Wit dat veel kansen liet liggen en in de verdedi ging ook veel kansen weg gaf. Haarle profiteerde maar een keer 2-4. Blauw Wit speelde hierna alles of niets en scoorde twee maal, waarvan vooral de laatste zeer fraai was. In de laatste minuut nam Haarle nog bijna twee punten mee, maar met veel geluk bleef het 4-4. Blauw Wit El - Hulzense Boys El; In deze wedstrijd waarin Blauw Wit El kampioen kon worden, had de ploeg moeite om tot scoren te komen. Toen Blauw Wit de eerste treffer via Nisander had gemaakt liep de ploeg uit tot een eindstand van 6-0, na een ruststand van 1-0. Uiteindelijk bleek dat Blauw Wit een veel beter doelsaldo had dan Eversberg en dat nu al het kam pioenschap gevierd kon worden. 6- 0. Enter Vooruit E2 - Blauw Wit E2; In de vroege ochtenduren in Enter stond Blauw Wit E2 met de rug tegen de muur. Voor rust kon de ploeg tegen koploper Enter Voor uit de schade beperkt houden tot een doelpunt. Na rust werd de ploeg verrast door drie snelle tref fers achter elkaar. Hierna kwam de ploeg toch goed terug en scoorde nog twee keer via Eelco en Mauri- cio. 4-2. Markvogels F1 - Blauw Wit Fl; Tegen kampioen Markvogels speelde Blauw Wit in de eerste helft een goede partij voetbal. De ploeg uit Markelo was echter veel te sterk en wist voor rust drie maal tot scoren te komen. In de tweede helft probeerde Blauw Wit ook tot scoren te komen en dit lukte,via Maarten. Markvogels scoorde nog vier keer en won met 7-1. Blauw Wit F2 - Luctor F2; Blauw Wit F2 liep voor de eerste keer tegen een nederlaag aan deze kom petitie. Tegen de zeer grote jon gens van Luctor kon de ploeg het niet bolwerken. Blauw Wit werkte hard, maar kwam uiteindelijk toch tekort. Na een ruststand van 0-1 werd het uiteindelijk 0-3. SV Holten SENIOREN Zondag 11 november: Holten 1 - UD (W)l, 14.30 uur; NED 3 - Holten 2,10.45 uur, vertrek 09.30 uur; Hol ten 3 - Borne 2,10.00 uur; De Zweef Holten 4,10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Holten 5 - De Zweef 4, 10.00 uur; Witkampers 4 - Holten 6,11.45 uur, vertrek 10.45 uur; SDOL 4 - Holten 7, 09.30 uur, vertrek 08.30 uur; Heracles 6 - Holten 8, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 9 - Heracles 4, 10.45 uur; Holten 10 - De Zweef 11, 09.00 uur; Holten 11 - Luctor 9,09.30 uur; Enter 9 - Holten 12,11.00 uur, vertrek 10.00 uur; De Zweef 12 - Holten 13, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur. JEUGD Zaterdag 10 november: Den Ham Al - Holten Al, 12.30 uur, vertrek 11.30 uur; MW'29 A2 - Holten A2, 12.30 uur, vertrek 11.30 uur; Tu- banters BI - Holten BI, 14.30 uur, vertrek 13.15 uur; Holten B2 vrij; Holten Cl - Rood Zwart Cl, 14.30 uur; Holten C2 - Nijverdal Cl, 12.45 uur. Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 10 november: Blauw Wit 1 - DVO 1, 14.30 uur; Excelsior 4 - Blauw Wit 2, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; Blauw Wit 3 - Excelsior 6, 14.30 uur; blauw Wit 4 - Achilles E. 4,12.30 uur; Blauw wit 5 vrij; enter V. 6 - Blauw Wit 6, 14.30 uur, ver trek 13.30 uur; Den Ham 7 - Blauw Wit 7, 12.30 uur, vertrek 11.15 uur. JEUGD Blauw Wit Al - ON A2, 14.30 uur; Blauw Wit MB - SOS MB. 11.00 uur; Blauw Wit F2 - DOS'37 F6. 10.00 uur; BI, Cl, Dl, D2, El, E2, E3 en Fl zijn vrij. Sport a in Hotten Een vaste hand en een scherp oog. Holten heeft zich massaal op het schieten toegelegd. Niet minder dan 48 teams hebben ingeschreven voor het schietfestijn om de Zaag molentrofee, dat voor de dere keer wordt gehouden. Het was dan ook kwestie van passen en meten voor het bestuur van de Zaagmolen om alle teams in de gelegenheid te stellen hun proeve van bekwaam- Rikus Bronsvoort werd afgelopen zondag de clubkampioen van 1990 op het clubkampioenschap van pc De Bergruitertjes en de rijvereni- ging De Bergruiters. De tweede plaats ging met maar een halve punt verschil naar Ineke Brons voort. De wedstrijden bestonden uit dressuur, cross en springen. De dressuurbeker werd gewonnen door Arjen Kraayenzank. Bij de recreanten werd Gerrit Jan Meyer kampioen en ging de dressuurbe ker naar Dries Nijzink. Cindy Vosselman werd clubkam pioen bij de Bergruitertjes. De dressuurbokaal ging hier voor de derde keer naar Huub Brands en de Herman Vincentbeker voor de beste beginnende ruiter was voor Henk Jan Markvoort, die in de eindrangschikking elfde werd. De uitslagen: clubkampioenschap Bergruiters: 1. Rikus Bronsvoort, 2. Ineke Bronsvoort, 3. Simone Bruggeman; dressuur Bergruiters: 1. Arjen Kraayenzank, 2. Berdien Paalman, 3. Wim Mulder. Club kampioenschap recreanten: Ger rit Jan Meyer, 2. Dries Nijzink, 3. Diederik van der Plas; dressuur recreanten: 1. Dries Nijzink, 2. Jaap Budde, 3. Jan Sluiter. Club kampioenschap Bergruitertjes: 1. Cindy Vosselman, 2. Huub Brands, 3. Brenda Kappert; dressuur Berg ruitertjes: 1. Huub Brands; Her man Vincentbeker: Henk Jan Markvoort. Handbal Zaterdag 10 november: Al thuis tegen Voorwaarts om 14.15 uur; A2 thuis tegen Raalte om 13.30 uur; JA 1 thuis tegen CVO om 12.45 uur; BI thuis tegen CVO om 12.00 uur. Zondag 11 november: Heren thuis tegen DSC om 10.45 uur; Dames S thuis tegen V K om 13.05 uur; Dames J thuis tegen V K om 12.00 uur. Badminton 10 november: jeugd 1 - Kwiek 2; 14 november Holten 4 - SVS 3. Programma Sporthal 't Mossink Zaterdag 9.00-12.00 badminton club Holten, 12.00-15.00 N.H.V., 19.00-20.00 van Engbrink, 20.00- 21.00 Klaasses, 21.00-22.00 Ulfman. Zondag 10.45-14.00 N.H.V. Maandag 8.10-14.50 scholenge- maanschap Holten, 19.00-22.30 badmintonclub Holten. Dinsdag 8.10-14.50 scholenge meenschap Holten, 16.30-17.30 Mintonette, 17.45-22.30 Mintonet- te, 22.30-23.30 Blauw-Wit '66. Woensdag 8.10-14.50 scholenge meenschap Holten, 19.00-22.30 badmintonclub Holten, 22.30-23.30 Wegstapel. Donderdag 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 16.30-22.00 S.V. Holten, handbal, 22.00-23.00 K.N.V.B., 23.00-24.00 S.V. Holten, voetbal. Vrijdag 8.10-14.50 scholengemeen schap Holten, 18.30-22.30 Minto nette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekend, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). In de eerste helft zorgde Holten voor goed tegenspel en regelmatig waren rood-zwarten op de Enter helft te vinden. De echte scherpte was echter niet aanwezig deze mid dag bij de spitsen Deijk en de weer herstelde Boode. Toen Enter na een klein half uur ook nog een treffer scoorde, een mooie kopbal van Schreijer, was dit eigenlijk ook tegen de verhouding in. Holten kreeg via Boode, na een voorzetje van Broekmaat, een prachtige kans maar het leverde geen doel punt op. Ook Bannink probeerde het van links nog met enkele af standsschoten. Enter kreeg het moeilijker toen Slaghekke kon douchen wegens natrappen. In de tweede helft kreeg Holten wel een veldoverwicht, maar de aan vallen werden te omzichtig en veel te traag opgezet om echt gevaarlij ke situaties te creëren. Trainer Ten Brink probeerde het met een dub belde wissel, Somer en Saaman- gun voor Boode en Bannink, maar ook deze voorhoedespelers werden te weinig aangespeeld. De mooiste Holtense kans was voor de goed spelende Jalving die van dichtbij op de goal schoot. Een treffer lever de dit niet op, omdat via een Enter- se speler het schot tot corner werd gewerkt. In deze fase liep ook Jan Traan- man tegen 'rood' op, omdat hij zich te nadrukkelijk met de leiding be moeide. Enter beef defensief op de been en loerde op de counter via hun gevaarlijke aanvallers. Een minuut voor het einde besliste heid af te leggen. Dat lukte won derwel, al denkt voorzitter Henk Haverslag dat de rek er nu toch wel een beetje uit is. „Vorig jaar waren 36 ploegen en nu 48. Veel meer moeten het er niet worden, anders moeten we gaan uitbreiden", grapt Haverslag. Opvallend is het aantal damesteams, dat dit jaar heeft in geschreven, terwijl ook de buurt verenigingen zich niet onbetuigd laten. Ook de sportcommissie (in nieuwe samenstelling) is weer van de parttij, evenals vertegenwoordi gingen van de Holtense sportvere nigingen. Om elk team gelijke kansen te ge ven worden de geweren' na elke schietbeurt zorgvuldig gecontro leerd en door de ervaren schutters van De Zaagmolen opnieuw inge schoten. Vanavond (donderdag) en vrijdagavond worden de laatste wedstrijden verschoten. Hoe de kansen van de verschillende teams liggen, wil Haverslag niet verklap pen. Dat blijft geheim tot aan de prijsuitreiking op woensdag 21 no vember, die om 20.30 uur zal plaats vinden in het clubgebouw van De Zaagmolen in Dijkerhoek. Holten Al - BZSV Al; In een zeer leuke wedstrijd moest Al een ver diende nederlaag incasseren. In de eerste helft twee gelijk opgaande ploegen, die het moeilijk hadden op het natte veld. Halverwege de eerste helft kreeg BZSV een vrije trap met buiten de zestien meter, die onhoudbaar werd ingeschoten. In de tweede helft kon BZSV 0-2 scoren, doordat de niet fitte Wil fred te weinig kon hinderen. Hol ten creërde nog wel kansen, maar wist deze niet te verzilveren. BZSV scoorde nog 0-3 en 0-4. Holten BI - Oldenzaal BI; Na 10 minuten scoorde Arno na een mooie actie, maar Holten kon de voorsprong niet behouden. Twee counters van Oldenzaal zorgden voor een 1-2 achterstand. Jeroen lette vlak voor rust goed op bij een misverstand tussen de keeper en de laatse man en tikte de bal be heerst in, 2-2. Na rust kwam Holten binnen vijf minuten op 2-4 achter stand. Jeroen maakte daama nog 3-4, maar verder kwam er geen ver andering in de stand. Holten C2 - RKSV C2; De Holtena ren gingen vlot van start. De score werd geopend door Bert. Een lange trap van de RKSV verdediging werd door de Holtense achterhoe de foutief beoordeeld, waardoor RKSV alle vrijheid kreeg en 1-1 scoorde. Michel zorgde voor 2-1 en Gerson scoorde vervolgens 3-1 en 4-1. Na rust zag Holten geen moge lijkheid om een van de vele kansen te benutten en moest toezien hoe RKSV op 4-2 kwam. Victor bepaal de tenslotte met een afstandschot de eindstand op 5-2. Holten El - SWN El; In de eerste helft een goed spelend Holten met twee doelpunten van Theodoor en Gerben. Na rust weer twee treffers van dezelfde spelers; eindstand 4- 0. DES E2 - Holten E2; Een spannen de wedstrijd met kansen voor bei de partijen, maar de keepers waren goed in vorm. Drie minuten voor tijd maakte Holten het winnende doelpunt. 0-1. Den Ham Fl - Holten Fl; Holten kwam niet goed in het ritme in de eerste helft en Den Ham opende de score via een vrije trap. Uit een goed voorgezette corner scoorde Holten; rust 1-1. Na rust goed spel van Fl en en voorsprong van 1-2 en 1-3. Hierna kwam Den Ham langs zij; eindstand 3-3. Holten F3 - Enter Vooruit F3; Een gelijk opgaande strijd. Holten scoorde twee maal voor rust en Enter V. één maal. Hierna werd gas terug genomen en scoorde Enter V nogmaals wat de einduitslag op 4-2 bracht. Andere uitslagen: Deto Cl - Holten Cl, 5-1; Enter V. Dl - Holten Dl, 4-4; Holten D2 - GFC D2, 3-1; Enter V. F2 - Holten F2, 3-4. De dames van Mintonette wonnen donderdag 1 november in Vorden de bekerwedstrijd tegen Dash/Sor- bo met 2-3. Dit onder luide aan- moedingingen van de supporters die met het team mee waren ge reisd. De eerste set werd gewonnen met 7-15. De tweede begon met slechte service-passes, waardoor Dash- /Sorbo meer kans kreeg om door het midden aan te vallen. De Hol tenaren verloren met 15-11. Dat werd in de derde set ruimschoots goedgemaakt. Mintonette won in dertien minuten met 1-15. De vier de set ging weer verloren met 15-8. In de vijfde, beslissende set, ge speeld volgens het ralleysysteem, liep Mintonette een achterstand op van 10-14, maar na een tactisch geplaatste bal in het achterveld kwamen de Holtense dames weer aan service. De goede service van Anja van 't Holt en een uitmun tend blok van Hannie Kolk brach ten toen de overwinning met 14-16. Motor- en automobielclub De Hol terberg bestaat deze maand 45 jaar. Ter gelegenheid hiervan wordt op maandag 26 november in het clubhuis aan de Beuseberger- weg eenvan 20.00 tot 22.00 uur een receptie gehouden. weer Schreijer de wedstrijd door raak te schieten. Koploper Enter verdiende door een goed tactisch concept de winst tegen een zeker niet slecht spelend Holten. Afgelopen zaterdag is Blauw Wit El kampioen geworden in zijn klasse, na een nek aan nek race met Eversberg El. De ploeg ver loor slechts éénmaal van de mede koploper. Uiteindelijk gaf het doel saldo van 71 voor en 13 tegen de doorslag voor het kampioenschap. Jan Harmsen en Jan Willem Ma- nenschijn hebben als leider en lei der/trainer een belangrijke rol ge speeld in dit succes. Al drie jaar werken ze met deze groep en naar hun zeggen kan de groep nog veel meer. Op de foto: staand vl.n.n.r. leider janHarmse, Simon Droog, Alexan der ter Stal, Nisander Brand, Peter Rietman, Ernst Jan Harmsen en leider/trainer Jan Willem Manen- schijn. Zittend v.l.n.r.: Jan Manenschijn, Ferdi Lichtenberg, Gert Jan Prins en Hazar Ramadan. In de derby tegen Mark vogels wist Blauw Wit door een 5-2 zege in een aardige wedstrijd op een door de regen moeilijk bespeelbaar veld de twee punten in Holten te hou den. Hiermede boekte het team de zesde zege in successie. Doordat ook Voorwaarts won met 0-2 bij MW' 69 blijft de voorsprong twee punten. Vanaf het begin pakte Blauw Wit het initiatief tegen de gasten uit Markelo, die drie weken geleden al met 0-2 in de Holtenaren hun meer deren hadden moeten erkennen. In de achtste minuut leidde dit al tot een voorsprong, toen de deze mid dag prima op dreef zijnde Leo Aan stoot goed inschoot en Johan Bos- schers de terugspringende bal fraai inknalde 1-0. Direct daarna had Hans Stam met een laag schot bijna succes, doch de doelman van Markvogels wist de bal nog net tot corner te verwerken. Even later kon Leo alleen op het doel afgaan, echter ook nu bleef de keeper de si tuatie meester. In de twintigste minuut was hij echter kansloos toen Johan Bolink goed voorberei dend werk van Hans Stam simpel kon afronden 2-0. Daarna verslap te Blauw Wit enigszins, waarvan Markvogels goed profiteerde. Er werden enkele corners geforceerd. Uit een daarvan wist Rik Wessels tegen te scoren, 2-1. Een periode moest Blauw Wit het initiatief aan een goed combinerend Markvogels laten. Echt goede kansen kon de ploeg uit Markelo echter niet af dwingen, tegen de stugge verdedi ging van de thuisclub, zodat de ruststand 2-1 was. Na rust pakte Blauw Wit direct het initiatief. Dit had al vrij snel succes toen na een fraaie combinatie over rechts tussen Leo Aanstoot, Hans Stam en Johan Bosschers, Johan Bolink volledig werd vrijgespeeld. De Blauw Witt£ topscorer scoorde beheerst 3-1Toen in de 60e minuut Leo Aanstoot slecht uitverdedigen van de Markvogels defensie knap afstrafte, 4-1, was de wedstrijd be slist. De gasten dreigden over speeld te worden door de snelle aanvallen van de thuisclub. Hans Stam rondde met een goed schot fraai voorbereidend werk van Ger- win de Velde Harsenhorst af 5-1. Daama nam de thuisclub enigs zins gas terug, daarmee Markvo gels een zware nederlaag bespa rend. De vogels wisten zelfs in de 80e minuut via Luuk Kok nog te gen te scoren door goed te profite ren van een slordigheid in de Blauw Wit verdediging. Daarbij bleef het zodat Blauw Wit weer twee punten kon toevoegen aan het totaal na een regelmatige zege op een positief voetballend Mark vogels. Rest nog te vermelden dat Andre Stam, net terug van vier maanden Canada, het laatste half uur zijn rentree maakte. Voorts maakte Gerwin de Velde Harsen horst het laatste kwartier nog plaats voor Bert Meyerink.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 7