Winkelen Zakendoen Werk Hugo Verkerk veelzijdig en perfect Sinterklaas doet zijn inkopen op bazar Diessenplas Wisselend succes >admintonteams Ruime nederlaag voor handballers Er is veel te doen in De Boschkamp H0LTENS NIEUWSBLAD k Brinkman tampioen chieten Feestelijke hapjes maken 5 DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan D. Hoefman voor plaatsen tuinhuisje bij Helderman 3; - aan R. C. de Heij voor plaatsen dakraam in woning Nagelhoutstraat 19; - aan J. Meerman voor maken schoorsteenkanaal in woning Van Holtenserf 14; - aan H. D. Schuiterd voor bouw zomerhuis Heideweg 24; - aan D. B. Nijland voor bouw garage bij Pasmansweg 10 2. aan Bejaardencentrum Diessenplas toestemming verleend voor het houden van een bazaar; 3. aan Carnavalsvereniging „De Flenpreuvers" toestemming ver leend t.b.v. aktie Prinsraden. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zake ter gemeentesecretarie. Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Holten kom Noord." De burgemeester van Holten maakte ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 22 oktober 1990 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid voor het bestemmingsplan „Holten Kom Noord", voor zover omvattende het gebied zoals met rode lijn op de bij bedoeld besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Dit voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het terrein van de voormalige uitbreiding van het oude gemeentehuis en het daarachter gelegen terrein. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek), voor een ieder ter inzage. Holten, 8 november 1990 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard Afsluiting Larenseweg In verband met rioleringswerkzaamheden is in de week van 12 november t/m 16 november het gedeelte van de Larenseweg tussen de aansluiting met de Haarstraat en de Dorpsstraat voor alle doorgaande verkeer afgesloten. De aanliggende winkels blijven tijdens deze periode wel bereikbaar. Voor verdere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met de heren Kloots of Nijkamp van de afdeling gemeentewerken (tel. 05483-6 16 66). Hinderwet Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1D. J. A. Pekkeriet, Velddijk 7 te Holten tot het uitbreiden en wijzi gen van de rundveehouderij en varkensmesterij 2. H. J. Meesterberends, Oude Deventerweg 10 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (meidrundvee-, fok- en kalver- mestbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergun ning 3. mevr. G. Jansen-Timmerman, Menumsweg 3 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, meik- en mestbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 4. T. F. Veltmaat, Borkeldsweg 2 te Holten tot het oprichten en In werking hebben van een veehandelsbedrijf annex mestopslag 5. G. H. Wissink, Espelodijk 15 te Holten tot het uitbreiden en wijzi gen van het fokvarkensbedrljf annex opslag van dieselolie 6. H. J. Slijkhuis, Raalterweg 52 te Holten tot het uitbreiden of wij zigen van het rundvee- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie 7. G. J. Jansen, Jeurlinksweg 18 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (schapen-, stieren-, mestvarkens-, fokvar- kensmestbedrijf) omvattende vergunning 8. mevr. B. W. Boode-Veneklaas Slots, Espelodijk 11 te Holten voor het veranderen In de gebezigde werkwijze in het mesten van meststieren in de plaats van het mesten van vleesvarkens 9. H. J. Hulsman, Boerendanssteeg 29 te Holten voor een nieuwe, de gehele inrichting (varkensfok- en mestbedrijf en rundvee- fok- en melkbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 10. B. J. Boode, Okkenbroekseweg 4 te Holten tot het wijzigen van het rundvee-, meststieren- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie 11. A. J. Nijland, Beumersteeg 15 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundveebedrijf 12. Maatschap G.H. en H.A. Bosman, Beumersteeg 10 te Holten tot een nieuwe, de gehele Inrichting (rundvee-, fok- en mestvar kensbedrijf) omvattende vergunning. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 9 november 1990) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig arti kel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening doen. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling, voornoemd. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Bejaardencentrum Diessenplas houdt op woensdag 14 november haar twee jaarlijkse bazar. De ba zar is geopend van 10.00 tot 12.00 uur, van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. De bewoners hebben op de bezig heidsafdeling weer de prachtigste handwerken en houtsnijwerken gemaakt. Ook nuttige zaken zoals truien, sokken, schorten, tafelkle den, spreien en kussens zijn volop voorhanden. Een mooie gelegen heid dus om nu Sinterklaas inko pen te doen. De keuken van Diessenplas zorgt weer voor de inwendige mens. Overbekend is de erwtensoep, die in één literverpakking te koop is. Handig dus om in de diepvries te bewaren. Daarnaast is er koffie met krentwegge, oliebollen en als prijzen bij de verschillende attrak- ties vindt men taarten, cakes en salades van eigen fabrikaat. Natuurlijk onbreekt het Rad van Avontuur niet en ook bij de tombo la, de kubusloterij en de loten- boom kan men een gokje wagen. Op de rommelmarkt liggen weer tal van goederen op nieuwe eigena ren te wachten. Ook voor de kinde ren valt het nodige te beleven. ^'n lolten 1 heeft goede zaken gedaan loor met 5 - 3 van koploper En Hok uit Ommen te winnen. Deze iverwinning was mede te danken tan de invallers Harry en Ina Pe ers, maar Gea Stam en Pieter Aar- en hebben zeker ook hun steentje lijgedragen aan dit resultaat. )e uitwedstrijd tegen Juventa 1 in tampen was voor BCH 3 al van te 'oren een verloren zaak, De veel sterkere Kampenaren speelden 'orige jaren vele klassen hoger en ibben tot nu toe alles met 8-0 iwonnen. Een uitslag van 7 -1 is niet onverdienstelijk. ?egen Juventa 5 haalde het derde ;n duidelijke 8 - 0 overwinning. In singles had alleen Eugenie het en moeilijk tegen de wel erg jon- tegenstandstër (13 jaar), maar Ie winst kwam niet echt in gevaar, 'ok de dubbels eindigden alle rmal in een overwinning voor Hol en. n Raai te verloor BCH 4 alle vier de igles. Dinie van de Vreede sleep- e als enige een derde game uit het uur. Jan Jacobs en Gerrit de Roos tonden een redelijke voorsprong de derde game niet vasthouden n trokken in de verlenging aan iet kortste eind. Ans Jacobs en lovengenoemde Dinie haalden vel het punt binnen in hun dubbel, n de mixen kwamen alleen Ans en lerrit tot -zeer verdiende - winst, lindstand: 6-2. Iet vijfde team speelde in de afge- open week twee wedstrijden. De eerste tegen BC Deventer 8. On danks aanmerkelijke verbeterin gen in de sporthal aldaar wist al leen Annemieke een punt te sco ren. In de wedstrijd tegen Juventa 3 vocht ons derde team een dappe re, maar ongelijke strijd. Slechts één partij werd gewonnen door Ro nald en Hetty en dat nog omdat de tegenstanders elkaaf in de weg lie pen. Twee keer 7 - 1 is dus het trieste resultaat. Inmiddels is er door de districts- competitieleidster een tussen stand opgemaakt, waarin de ver schillende Holtense teams niet slecht staan in vergelijking tot de andere teams in hun poule: vanaf het eerste tot en met het vijfde team respectievelijk een zesde, derde, derde, vierde en een zeven de plaats. Drie van de vijf poules tellen 10 teams, de overige twee poules tel len 9 teams. De eerlijkheid gebiedt wel te zeggen, dat de laatste uitsla gen nog niet verwerkt zijn in deze stand. In de uitwedstrijd tegne LHC heeft Holten een ruime nederlaag gele den. Door omstandigheden kon Holten helaas maar met vijf spe lers in deze wedstrijd aantreden. LHC toonde weinig begrip voor de Holtense omstandigheden en speelde een groot deel van de wed strijd op de break-out. Ondanks die speelwijze zag Holten kans goed partij te geven. Meer dan de uiteindelijke 25-11 nederlaag zat er echter niet in. De dames senioren leden een ne derlaag tegen Haarle. In een gelijk- opgaande eerste helft waren beide teams aan elkaar gewaagd (4-4). Na rust had Holten de pech, dat enke le goede kansen eindigden op paal of lat. Haarle trof wel doel en kwam zelfs met 8-4 voor. In de slotfase kwam Holten nog wel terug, maar zag een aantal treffers afgekeurd. Daardoor werd met 8-6 verloren, scores: Joke Markvoort, 3; Ineke Leeftink 2,; Ria Kappert 1. Jeugd Meisjes A2 kon het niet bolwerken tegen AS VD uit Dronten. Ondanks een betere tweede helft werd ruim verloren. Holten wist nog een ere- treffer te scoren, maar verloor kansloos met 12-1. BI won op nieuw. Uit tegen Haarle werd al voor rust een 10-0 voorsrpong ge nomen. Na rust deed Hotlen het rustiger aan en kon haarle vier maal scoren. Hotlen deed niet veel onder voor de eerste helft en won verdiend met 4-19. DONDERDAG 8 NOVEMBER 1990 - Videotheek Oscar Videotheek Oscar is verhuisd naar de Smidsbelt 15. Daar zijn de nieuwe eigenaars, Holtenaar Joseph Klunder en zijn vrouw Moni que, de klanten graag van dienst met video's in elke genre. Oscar heeft alle toppers in huis, in totaal zijn er zo'n 1100 titels in voorraad. Voor de woensdagmiddagen geldt een speciale aanbie ding: twee kinderfilms en een moviebox voor één speciale prijs. Een leuk idee voor kinderpartijtjes! Beleggersbeurs NMB De NMB hield op 29 oktober een Beleggersbeurs in het Postiljon Motel Deventer, met lezingen over de economische conjunctuur en de renteontwikkelingen, pensioenvoorzieningen en bijkomen de aspecten. Bezoekers konden zich door specialisten van de kan toren Holten, Deventer en Twello laten voorlichten over collec tief en individueel beleggen, aandelen en opties, sparen en elec- tronisch bankieren. De opzet van deze Beleggersbeurs was niet alleen om (aankomen de) beleggers te attenderen op diensten en produkten van de NMB, maar ook om duidelijk te maken dat de NMB een effectenbank is, die klanten adviseert bij de samenstelling van de effectenportefe uilles en het beheer ervan (ook door de NMB). De medewerkers van NMB Holten geven u graag nadere informatie. 12 V2 jaar Foto Henk Mulder Foto Henk Mulder bestaat op 8 november 12 Vt jaar. Op 8 mei 1978 vestigde hij zich aan de Oranjestraat. De winkel biedt een uitge breid assortiment camera's en accessoires. Door de jaren heen is Henk Mulder zich gaan bekwamen in de professionele fotografie. Hij werkt onder meer voor de Stichting Voorlichting Foto Film Video, Nijverdal Ten Cate, Nido, Vlogtman, Morasnacks en het vakblad voor uitgevers en reclamebureaus. De klanten zullen in deze jubileumweek zeker merken dat het feest is bij Foto Henk Mulder! goedheiligman ook een bezoekje aan deze bijzondere Sinterklaas disco. Dat wordt lachen, gieren, brullen, let maar op. Vrijdag 7 de cember een echte house-party met de allernieuwste hip-house hits. Dus trek je hoge gympen aan, zet een pet op en swing mee met deze te gekke party. Vrijdag 14 decem ber een maffia-avond. Al Capone komt weer tot leven, in deze mach tige wereld met al zijn rijkdom en verderf. Hierbij wordt er roulette gespeeld en andere gokspelen. Na tuurlijk komen alle bezoekers ge kleed in stijl met gleufhoeden en zonnebrillen. Vrijdag 21 december een oliebollenbal. Alweer de laat ste disco van het jaar, we sluiten hiermee feestelijk de laatste Mu sky van het jaar af. Compleet met oliebollen, sfeervolle muziek en an dere aktiviteiten. De toegang voor de disco's is 1 gulden. Soosmiddagen Naast de wekelijkse disco wordt er in het dorpshuis elke dinsdagmid dag een tienersoos gehouden. Van 15.30 tot 17.00 uur 's middags kun je terecht. Wil je na schooltijd an dere tieners ontmoeten, of verveel je je na schooltijd, dan kun je hier een kopje koffie of thee drinken. (computer)spelletjes doen, jingles maken voor de disco etc. Ben je tussen de 12 en 16 jaar en nog nooit in de tienersoos van het dorpshui; geweest dan kun je er een kijkje ko men nemen, de toegang is gratis. In de gedachten van mensen past iet niet dat je hele verschillende lingen maakt." De Holtense kun- tenaar Hugo Verkerk constateert iet met spijt. „Je moet een stijl uitwikkelen die herkenbaar is. )at hebben galeries en critici ook raag. Maar ik wil me niet laten Iwingen in een bepaalde richting. Iet werken in verschillende gen- es en technieken geeft mijzelf een ngelooflijke vrijheid." Jerkerk maakt tekeningen met lotlood of krijt, pentekeningen, iquarellen en zeefdrukken. Het neeste van zijn werk is figuratief, naar dat wil niet zeggen dat hij het bstracte schuwt. Wat al zijn wer- 5 en gemeen hebben is de grote orgvuldigheid waarmee hij werkt n die zich ook doorzet in de tech- lische afwerking: mooi papier en I en perfecte druk. Misschien een "gevolg van zijn oorspronkelijke )e Holtenaar Bets Brinkman heeft ijdens het Nederlands kampioen- "">chap schieten fraaie successen ihaald. Zowel bij het Klein Kaii- :r Geweer (KKW) schieten 12 me er, als bij het KKW-schieten op de iO meter werd hij Nederlands kam- lioen. In beide diciplines liet hij de ïaaste concurrenten ver achter rich. Het verschil op de 12 meter ledroeg 69 pnt.; bij de 50 meter maar liefst 117 pnt. Brinkman ver- leterde op het 50 meter schieten ijn eigen Nederlands record. vak: technisch tekenaar weg- en waterbouw. Hugo Verkerk kwam in 1978 naar Holten. Opgroeiend in Den Haag voelde hij zich sterk aangetrokken tot het buitenleven. Zijn vakanties bracht hij dan ook zoveel mogelijk door bij familie op het platteland. Hij woont nu net buiten de dorps kom in een oud boerderijtje, waar aan hij twee jaar geleden een ate lier heeft gebouwd. Sindsdien houdt hij zich full-time bezig met tekenen en schilderen. Zijn onderwerpen vindt hij vooral in de natuur. Een boomgroep of groepje huizen accentueert het landschap. Verder tekent hij die ren, zowel zijn eigen poezen als een muis, een mol of een dood vogeltje. „De onderwerpen liggen bij dui zenden hier om het huis", vindt Verkerk, ,je hoeft daarom geen grote reizen te doen. Het aantal mogelijkheden is zo einddeloos, als ik hier naar buiten kijk kan ik twin tig of dertig schilderijen of tekenin gen maken". Veel belangstelling is er voor zijn 'Japanse prenten', waarop typisch Nederlandse onderwerpen zijn weergegeven zoals de Japanners dat deden in hun houtsnedes. Ge- inspireerd door de grafiek die hij verzamelt was Verkerk wat aan het spelen met het thema Volendam in hun stijl, met geisha's en Kabuki- acteurs in de bekende dracht. Het resultaat was zo aardig dat hij net zolang heeft gezocht tot hij het juiste effect kon bereiken in zeef druk. Sinds een aantal van deze zeef drukken te zien waren op de inter nationale tentoonstelling East meets west in het Sonsbeek Inter national Arts Centre in Arnhem, kreeg hij aanbieding voor een ex positie in Galerie Petit in Amster dam en wil uitgeverij Art Unlimi ted er een serie kaarten van uit brengen. Verschillende landen hebben proefdrukken besteld, waaronder uiteraard Japan. „We dachten, dat zullen ze in Japan wel leuk vinden", vertelt Verkerk. „Ze vinden het ook wel leuk, Japan ners houden van imitaties, maar waren niet zo gecharmeerd van een prent van de Amsterdamse rosse buurt waarop een geisha als raam- prostituee is afgebeeld. Sommige Japanners voelen zich daardoor beledigd." De gemeente Holten heeft drie van deze Japanse pren ten aangekocht. Ze zijn te zien op een tentoonstelling in de hal van het gemeentehuis, naast de teke ningen op handgeschept papier (je ziet nog de lijnen van het koper draad waarmee het uit de pulp is gehaald) en enkele aquarellen. De expositie is te bezichtigen tot en met 22 november. De feestdagen naderen en als men bij die gelegenheden eens wat an ders wilt presenteren dan de ge bruikelijke hapjes, dan mag men de drie ochtenden beslist niet mis sen. De cursus vindt plaats op drie donderdagmorgens: 15 en 29 no vember en 6 december. De kosten bedragen f 30,-. Mevrouw Dollekamp leert in korte tijd hoe men op eenvoudige wijze zeer 'smaakvolle' effecten kan be reiken. Men leert om zowel koude als warme borrelhapjes te maken. Bovendien krijgt men op deze ma nier genoeg nieuwe recepten om de komende feestdagen vooruit te kunnen. De Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk biedt tot de kerstva kantie verschillende aktiviteiten voor tieners in de leeftijd van 12 tot en met 15 jaar. Alle aktivitei ten zijn in de kelder van het dorps huis De Boschkamp te Holten. Tij dens de disco op vrijdagavond en de soos op dinsdagmiddag worden er verschillende aktiviteiten voor de Holtense jeugd georganiseerd. Het programma tijdens de disco op vrijdagavond, wekelijks van 19.00 tot 21.00 uur, ziet er als volgt uit: Vrijdag 9 november wordt er een grandioze videofilm gedraaid. De titel van de videofilm is K9. Als je komt, dan kun je de doldwaze avonturen van een wel zeer intelli gente politiehond, die als het ware verandert in een mens, meebele ven. Vrijdag 16 november een to neel/drama avond. Tussen de disco door worden er door de tieners vreemde, humoristische, spannen de, gekke reclamespots gemaakt. Alles wordt met een camera opge nomen en de eindresultaten draai en we aan het eind van de avond. Vrijdag 23 november gaan we te rug in de jaren 50 60, inclusief vetkuiven en pettycoats. Met te gekke muziek, dansdemonstraties etc. Natuurlijk komt iedereen in rock roll out-fit. Vrijdag 30 no vember, de vrijdag voor Sinter klaas! Natuurlijk doet ook tiener soos Musky hier iets aan maar dan wel op een hele alternatieve ma nier. Waarschijnlijk brengt de' )e Holtense kunstenaar Hugo Verkerk bij zijn 'Japanse prenten', waarvan de gemeente er drie heeft aange kocht.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5