ra vae HMV Publiek geniet jubileumshow „jan Baltes, een kei van een vent Medische diensten Kerkdiensten win dag tot dag Jubilarissen bij de Zondagsschool Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen^ BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Beleid ouderen nog vaag Uit het politierapport 7 OPELe Holten Vergadering OLM HOLTENS NIEUWSBLAD j li. BOLSENBROEK MARKELO DONDERDAG 8 NOVEMBER 1990 nrd PCOB De PCOB komt op woensdagmid- 14 november om half drie in de [Kandelaar bij elkaar. Met een me dewerkster van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning wordt gesproken over alle as pecten van de thuiszorg. Dit onderwerp is niet alleen inte ressant voor 70- en 80-plussers, maar ook voor de 55- en 60-plussers onder u. Kom eens naar een van onze bijeenkomsten en u zult mer ken, dat de ouderen nog volop ac tief zijn. Misschien krijgt u dan !meer belangstelling voor alles wat er gaande is om u heen. Door om derwerpen te beluisteren en er over te spreken, kan men óók wat voor anderen betekenen. Kom Vutters en AOW-ers, toon uw belangstelling. Onze bijeenkom sten zijn openbaar. Iedereen is wel kom. Diëten Het komt regelmatig voor, dat men van de arts te horen krijgt vanaf heden zoutloos, suikervrij, vetarm, of iets dergelijks te moeten gaan eten. Praktisch iedereen zal denken, dat vanaf heden het eten daarmee een smakeloze, zo niet een weinig aangename aangele genheid zal zijn. Dat hoeft echter niet het geval te zijn. Door met kruiden te combineren, kan men de warme maaltijd heel smakelijk maken. Ook voor de broodmaaltijden en de tussen doortjes zijn er lekkere alternatie ven. Alleen je moet het weten! Dat nu kunt u bij de diëtiste van de Kruisvereniging. Zij leert mensen,, individueel, of in groepjes smake lijke maaltijden koken, behorend bij een of ander dieet. Zij geeft voorlichting over wat wel en niet past binnen een diëet. Uw vragen op het terrein van eten en snoepen kunnen door haar worden beant woordt. Wilt u er meer van weten? Inlich tingen kunt u krijgen tijdens het spreekuur van de wijkverpleeg kundigen. Dat spreekuur is elke maandag tot en met vrijdag van 13.30 - 14.30 uur, in het kruisge- bouw aan de Gaardenstraat. Tele foon 05483-61436. Nu tijdens de ver bouwing is het er misschien wat rommelig, maar de spreekuren gaan gewoon door. Een specifiek de oudere Holtena ren toegesneden ouderenbeleid is voorlopig nog niet aan de orde. Dat kan geconcludeerd worden uit het antwoord van wethouder Wim Dal- huisen op vragen van fraktievoor- zitter jan Metsemakers (PvdA). Metsemakers wilde tijdens de ver gadering van de commissie Welzijn weten welke beleidsvoornemens er op stapel stonden nu de ouderen zo'n belangrijk deel van de bevol king gaan uitmaken. Volgens Dalhuisen functioneert de Stichting Welzijn Ouderen Hol ten naar behoren en is een speci fiek gemeeentelijk beleid niet zo noodzakelijk. Zijn collega Wester- ik weerlegde, dat de gemeente niet 'meedenkt' in het vinde van loka- ties voor ouderenwoningen, maar heeft de gemeente nauwelijks mo gelijkheden. Wellicht dat straks het terrein van De Marke oplossing kan bieden. Het onteigenen van rond is voglens beide wethoduers niet aan de orde. „Een chauffeur in hart en nieren, vriendelijk, altijd bereidwillig an deren te helpen, kortom een kei van een vent". Die lovende woor den werden donderdagmiddag in de kantine van het gemeentehuis door de direkteur Gemeentewer ken ing. S.K. de Jong gericht aan Jan Baltes, die samen met vrouw en kinderen, temidden van zijn col lega's, zijn zilveren jubileum vier de. De 54 jarige Baltes werd uitge breid in het zonnetje gezet wegens zijn 25 jarig dienstjubileum bij de dienst gemeentewerken Holten. Burgemeester Van Rappard was voor zijn feestspeech even in het personeelsarchief van de gemeen te gedoken en vond daar slechts een klein, vijfregelig briefje, waarin Baltes zijn diensten aan de ge meente aanbood. Voor deze tijd wel een erg summier, maar een kwart eeuw geleden was Holten nog zo kleinschalig, dat iedereen iedereen kende en dan was een mondelinge recommandantie vol doende. Baltes, afkomstig uit het bedrijfs leven en dag en nacht op pad voor zijn baas, had voor de baan bij de gemeente gekozen om wat vaker dan voorheen thuis te zijn bij vrouw en opgroeiende kinderen. Toch had hij in het begin nogal wat moeite met de strakke reguliere werktijden en ging 's avonds nog wel eens voor zijn vroegere baas op pad. Die euveldaad bleek gelukkig al te zijn veijaard, zo wist De Jong te vermelden. De bereidwilligheid om als het nodig was om bij nacht en ontij de gemeentelijke vracht wagen te bemannen was gelukkig gebleven. Eveneens werd memo- reerd, dat de jubilaris zeer zorgvul dig met het rollend materieel om gaat en nooit de garage zal verla ten, zonder een algemene check up uit te voeren. Voorts is Baltes een gewaardeerd lid van de vrijwillige brandweer. Namens de gemeente overhandig de burgemeester Van Rappard het gebruikelijke geschenk onder cou vert en het gemeentebord. Direc teur De Jong had, om zijn woorden gestand te doen een kei voor Bal tes meegenomen plus een minia tuur vrachtwagen. Voor mevrouw Baltes waren er bloemen. ARTS: 10 en 11 november: J.F. Sijtse- ma, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. TANDARTS: 10 en 11 november: T.I. Lafeber, Henri Dunantstraat 1, Rijssen. tel 05480-18383. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t'm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af-t spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t'm vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. J.W.C. Vonhof, Hellendoom; kindemeven- dienst: Ans Pannekoek en Aty van de Plank. Oppasdienst: mw. Moed-Snoek en Janneke Roeterdink. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Najaarszen- dingsweek. Woensdag 7 november (Kande laar): 19.15 uur ds. R. Visser (Dankdag). Diessenplas: woensdag 14 no vember 19.00 uur: ds. Door- nweerd. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg; kindeme- vendienst groep 5 en 6 o.l.v. H. Stam. 15.00 uur: ds. M. Berg. De eerste collecte is voor kerk (Dankdagcollecte), de tweede voor rente en aflossing. Oppas dienst: 0-3 jaar: Annie Kolk- man-Hofenk, Trijnet Overkem- pe-Locht, Erna Kolkman-Hal link; 4-6 jaar: Joke Schreurwa- ter-Potkamp, Irma Jansen, Herma Stam R.K KERK 10.00 uur: H. Mis (gebouw Ire ne). DIJKERHOEK 09.00 uur: ds. K. Pruijsen, De venter; uitgangscollecte: Na- jaarszendingsweek. OKKENBROEK 10.00 uur: niet ontvangen. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. 8 november: cie RO (begro ting), 15.00 uur; 20.00 uur, Praat avond CBTB in De Kandelaar. 9 november: Jubileumcon cert Mozaïek m.m.v. Elly en Rikkert in De Kandelaar, 19.30 uur. 10 november: 14.00 uur, Cinema het Trefpunt; 20.00 uur. Toneel avond OLM, NBvP in Bonte Paard. 12 november: buitengewone le denvergadering Holtense Post zegelclub in De Boschkamp, 20.00 uur; loting Nachtvoetbal 't Mossink in kantine sporthal, 20.00 uur; 19.00 uur. Algemene ledenvergadering Fienpreuvers in cafe Maats. 13 november: Bejaardensocië teit naar Holterhof, vertrek 09.15 uur vanaf Irene of Diessen plas. 14 november: Bazar Diessen plas, 10.00-12.00, 14.00-17.00, 19.00-21.00 uur. 15 november: lezing Igor Come- lissen over jazz in De Bosc hkamp, 20.00 uur; 20.00 uur, ver gadering OLM in zaal Vosman. 17 november: 08.00 uur, VH- examen kringgroep Bergspeur- ders terrein Lamboysweg; 14.30-16.30 uur, receptie Fien preuvers in zaal Vosman; 'Elfde van de Elfde' Fienpreuvers in zaal De Poppe, 20.00 uur. 18 november: Puzzelrit MAC de Holterberg. 20 november: Kunst en Kitsch voor NBvP. 21 november: Uitreiking prijzen schietfestijn Zaagmolen, 20.30 uur in clubgebouw. 22 november: bijeenkomst CPB Holten in De Kandelaar over werk wijkverpleegkundige, 20.00 uur. 23 november: Najaarsconcert Holtens Mannenkoor. 24 november: Intocht Sinter klaas. Geboren: Stefan zv H.J. Pekke- Overleden: J.W. Veenstra, oud riet en W.G. Ebrecht. 64 jaar. Gevonden: zwart etui met huis sleutels; twee sleutels aan een ring; Toyota wieldop. Verloren: beige knipportemon- nee. 'Een slordigh trice Joke Vo gen mee was. jonge Ruben Doornweerd soleerde in een muzikaal duet. Gastspeler Wouter Cents bracht met zijn ac cordeon de Zuid Amerikaanse mu ziek tot leven in een aantal cha-cha cha's en samen het orkest klonken de weemoedige tango's. Niet hele maal passend in het thema van het programma was Song for Lovers met in de hoofdrol Jeanet Kieften- belt en Belinda Koeslag. Het op treden van Hugo Masselink en Martijn Fransen als duo op één trommel, getuigde van groot muzi kaal kunnen. Samen met Marcel Oosterkamp excelleerden zij ten slotte in een orkeststuk, dat Hugo Masselink speciaal voor dit jubi leum, had geschreven. Een ovatio neel appalaus was aan het slot hun deel. OS47S -1907 gaan houden op deze zaken en stel len eventuele daders een 'warm' ontvangst in het vooruitzicht. In de Pastoriestraat vond op 3 no vember een verkeersongeval plaats. Twee bestuurders van een personenauto reden beiden achter elkaar over de Pastoriestraat, ko mende vanaf de Larenseweg. Iets verder stond in een flauwe bocht naar rechts een auto geparkeerd. De voorste auto remde af omdat uit tegenovergestelde richting ver keer kwam. De achterste auto zag dat en remde ook, doch omdat het wegdek van klinkers wat vochtig was en dus wat glad, gleed de auto door en botste tegen de voorste auto. Het bleef bij blikschade. Ter hoogte van de Jeurlinksweg vond op 4 november op de Deven- terweg een verkeersongeval plaats. Twee bestuurders van een personenauto reden achter elkaar over de Deventerweg, komende vanuit de richting Holten. De voor-, ste bestuurder wilde rechtsaf slaan naar de Jeurlinksweg en remde af. De achterste bestuurder zag dat en reageerde door naar links uit te wijken doch botste met de rechter voorzijde tegen de linker achterzij de van het rechtsafslaande voer tuig. Ook hier bleef het gelukkig bij materiële schade. Mogelijk in de nacht van 3 op 4 november werd in de woning van een bewoonster van de Vixsebox- sestraat ingebroken. Er was nie mand thuis. Er werden reïsche- ques en buitenlands geld weggeno men. Men is binnengekomen door een ruit in te gooien hetgeen toch enig lawaai veroorzaakt moet heb ben. In de avond of nacht van 5 op 6 november zijn vier ruiten en een stuk dakgoot van het gebouw van de gemeentewerken vernield. De ruiten zijn met stenen, afkomstig van het spoor vernield. Mogelijk kunnen getuigen die daar iets ver dachts hebben waargenomen ons op weg helpen.Zoals u inmiddels wel gelezen heeft worden de laatste tijd weer vrij veel vernielingen en diefstallen, o.a. 5 fietsdiefstallen, gepleegd. Het behoeft niet altijd zo te zijn dat dat ongezien is geble- ven.De politie vraagt u dan ook vriendelijk om, als u wat ziet of hoort het liefst onmiddelijk te bel len. Krijgt u de antwoordgever van ons bureau wacht dan even en hang niet op want u wordt dan automatisch doorverbonden met de centrale meldkamer van de rijkspolitie te Zwolle. Er is altijd een surveillanceauto op de weg zo dat getracht kan worden de da- der(s) direct op te sporen en lik op stuk te geven. De Zondagsschool Holten heeft afgelopen zondag tijdens de gezinsdienst in de Ned. Herv. kerk een tweetal leiders in het zonnetje gezet. Mevrouw R. Roelofs en de heer J. Meijer werd door A. de Lange, consulent van de Nederlandse Zondagsschool Vereniging de erespeld van de vereniging opgespeld. Johan Meijer werd gehuldigd wegens zijn 25 jarig jubileu, mevrouw Roélefs was 40 jaar actief voor de zondagsschool. De OLM, afdeling Holten houdt op donderdag 15 november een alge mene ledenvergadering in zaal Vosman, aanvang 20.00 uur. De heer O. de Boer, specialist land- bouwveiligheid en arbeidsomstan digheden van het Landbouwschap te Zwolle zal aan de hand van vi deo's een inleiding houden over mest, landbouwwerktuigen en ar beidsomstandigheden. Tevens worden de leden uitgeno digd voor de tweejaarlijkse feesta vond samen met de Bond van Plat telandsvrouwen, afd. Dijkerhoek, Espelo en Holten, die op zaterdag 10 november wordt gehouden in het Bonte Paard. OCH speelt dan het toneelstuk Niet elke haan kraait. Uit persberichten van de vorige week werd de indruk gewekt dat de 16 jarige J.A.D. uit Holten betrok ken zou zijn geweest bij diverse diefstallen o.a. bij de Schure. Be doelde jongen is echter alleen be trokken geweest bij verduistering van een aantal horloges en is daar over ook door de politie gehoord. De afgelopen week werden op di verse plaatsen o.a. bij de sporthal en bij het repetitielokaal van de HMV van tientallen fietsen de ven tielen verwijderd. In enkele geval len werden de banden kapot gesne den. Hiervan zijn bij de politie slechts enkele meldingen binnen gekomen, doch geen enkele officië le aangifte. Het is de politie gelukt een viertal jeugdige daders op te sporen. De ouders hebben zich be reid verklaard de schade te beta len. Slachtoffers van dit vandalis me kunnen zich alsnog melden bij de politie, die dan zal bemiddelen om de schade vergoed te krijgen. Op 30 oktober reed op de S-14 een inwoonster uit Markelo met haar auto achter een autobus van de O AD. Vlakbij de Al verliest de autobus een noodluik welke tegen de voorzijde van de personenauto sloeg. Gelukkig bleef één en ander beperkt tot materiële schade. Op de kruising van de Pannenweg met de Markeloseweg vond op 2 november een verkeersongeval plaats. Een fietser uit Goor wilde, komende vanuit de Pannenweg, de Markeloseweg oversteken. Op dat moment kwam vanuit de richting Markelo een bestuurder van een personenauto over de Markelose weg aanrijden die de fietser aan reed. Daarbij raakte de fietser ge wond aan het hoofd en een been en is voor behandeling overgebracht naar het ziekenhuis te Hengelo. In de nacht van 2 op 3 november vond men het nodig om weer een aantal zaken te vernielen. Dit keer werden bij twee verschillende wo ningen een ruit ingegooid en werd een auto beschadigd, waarbij zij vermeld dat de betreffende auto ook al eerder werd beschadigd als gevolg van vernielzuchtige perso nen. Gezien de mogelijke tijdstip pen vinden deze vernielingen plaats door personen die mogelijk teveel aan bacchus hadden geof ferd. De politie zal extra toezicht De enige kritiek die men zou kunnen hebben op de overigens uitermate geslaagde jubileumshow van HMV is, dat het slotnummer het begin van de show had moeten zijn. Toen swingde het op z'n Zuid Amerikaans de pan uit en kwam de stemming er echt goed in. De losheid, die zo ken merkend is voor Zuid Amerikaanse muziek kwam toen pas goed tot uiting, niet in het laatst door het meer dan voortreffelijke drumwerk van Hugo Masselink, Martijn Fransen en Marcel Oosterkamp. Het pu bliek in de stampvolle sporthal waardeerde dit met een luid applaus en enthousiast gefluit. Een reprise kon dan ook niet uitblijven en toen het grote net ballonnen maar niet naar beneden wilde komen was het spek- helemaal compleet. groep op te zwepen tot grote pres taties, waar HMV terecht trots op mag zijn. Voor het showprogramma had het orkest plaats genomen op een spe ciaal gebouwde tribune, die profes sioneel oogde. Jammer was echter, dat de witte kleding van de musici zo weinig contrasteerde met het achterdoek. Ook de pakjes van de mini- en majorettes, hoe mooi en elegant ook uitgevoerd, contras teerde te weinig, waardoor de ver richtingen op het podium voor het publiek achter in de sporthal moei lijk te volgen was. Een compliment evenwel voor de uitvoering van een zo uitgebreid programma, waar vele uren repetitie aan ten grond slag lagen. Bijzonder leuk waren ook de lich teffecten die de show begeleidden. Bij de solisten viel het swingende spel van trompettist Erik Voordes op, die onder andere samen met de begon het optreden met potpourri van bekende mar- gevolgd door operette melo- diën en een aantal door Pi Scheffer bewerkte melodiën. Het orkest be sloot met fle mars Sambre et Meu- se, een jubileumgeschenk van en kele damqs van het orkest. Het op treden van de drumband onder lei ding van instructeur Hugo Masselink was weer van grote klas- Masselink weet telkens zijn jubileumshow viel uiteen in gedeelten, met voor de pauze traditioneel gedeelte' waarin Leen Schouten en zijn or- een goed ingestudeerd con- irogramma afwerkte en na de :e een showprogramma. Onge- bleek het optreden de drumband niet in het pro- te zijn opgenomen, slordigheidje waar presenta- Joke Voordes duidelijk verle-

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3