Meneer Lankhorst JSÉÉL verlaat SG Holten j] Katholieke Gemeenschap Holten is springlevend Medische diensten Kerkdiensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Jubileumviering op 4 november I Uit het politierapport Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen BOLS KNP, KOEK MARKELO 7 OPELe BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN n :eH Bejaarden sociëteit op reis I De Katholieke Gemeenschap: gastvrij onderdak in getouw Irene. 1965 waren er niet meer dan 25 rooms-katholiekc families in Holten. j^^Zij gingen ter kerke in Rijssen of Nieuw Heeten en als het slecht weer UJiwas trokken de trouwe parochianen de sokken over de schoenen en ^■zorgden zo dat ze er kwamen. Toch zinde dat niet iedereen. Op initiatief ^Hvan Gerard Brands en Harry Berger staken ze de koppen bij elkaar en ^■besloten dat er een eigen Katholieke Gemeenschap moest komen in het ^■eigen dorp. ^■Pastoor Jansen uit Nieuw Heeten ^■had hier wel oren naar en schreef ^■een brief naar het bisdom Utrecht !M|niet het verzoek of hij mocht cele- ^■breren op een altaarsteen. Al een week later lag het bevestigende antwoord in de bus. De gemeente stelde-een ruimte ter beschikking: de oude gymnastiekzaal aan de Dorpsstraat. Er werden wat tafels en klapstoelen neergezet, de klein tjes vooraan bij het altaar, en op 28 i maart 1965 werd de eerste H. eu- 1 charistie gevierd. i Ideaal was het onderkomen niet. Als het regende moesten de gelovi- gen hun paraplu meebrengen en I veel sfeer droeg de ruimte ook niet 13] bij aan de kerkdiensten op zondag- i v morgen. Een klein half jaar later fit richtte de aktieve gemeenschap 1 daarom een verzoek tot de her vormde kerkvoogdij of ze de kerk- zaal in gebouw Irene kon huren. In die brief van 29 augustus 1965 wer- f den daarvoor twee motieven ge noemd: de voormalige gymzaal iwerd1 al te klein en het was niet waardig om daar bij elkaar te ko men. Gebouw Irene Net als het bisdom had de kerk voogdij maar een week nodig om zijn standpunt te bepalen: de ka tholieken waren welkom. En zo gaat katholiek Holten nu al 25 jaar ter kerke in gebouw Irene, in goede harmonie met hun protestantse huisbaas. Pastoor Schieffels, die pastoor Jansen inmiddels was op gevolgd, stelde zijn parochianen 'goede stoelen' in het vooruitzicht, die het plaatsengeld van een kwar tje meer dan waard waren. En op 5 december gaf hij ze een prachtig Sinterklaascadeau: dat jaar was er met kerstmis voor het eerst een nachtmis in Holten. Het aantal katholieken in het dorp is in die 25 jaar niet spektaculair gegroeid. Van een eigen kerkge bouw, waar pastoor Schieffels in zijn hart op hoopte, kon dan ook geen sprake zijn. De hervormde kerkvoogdij hield bij een verbou wing echter wel zoveel rekening met zijn huurders, dat de katholie ke gemeenschap met een betere plek voor het altaar en een eigen sacristie zich in Irene helemaal thuis kan voelen. De eucharistie vieringen worden trouw bezocht, al gaan veel parochianen ook wel eens elders naar de kerk. De kleine maar aktieve gemeen schap gaat prat op een eigen kerk koor en telt onder meer een liturgi sche commissie en een Zonne- bloemgroep. Met de hervormde en de gereformeerde gemeenten wordt samengewerkt in de Open Deurgroep. „Het leeft volop en dat is toch wel bijzonder voor zo'n klei ne groep mensen", vindt Jaap Schipper, aktief in de parochie sinds hij achttien jaar geleden naar Holten kwam. Hij droeg de bouw stenen aan voor dit kleine verhaal van 25 jaar katholieke gemeen schap. Viering De katholieke gemeenschap her denkt haar 25-jarig bestaan op zon dag 4 november met een feestelij ke eucharistieviering, uiteraard in Irene. Daarin gaan voor mgr. J. Nienhaus, hulpbisschop van Utrecht en de eigen pastoor A. Ra demaker. DONDERDAG 1 NOVEMBER 1990- In de Tuinstraat vond een kop- /staart aanrijding plaats. Twee au tomobilisten reden in de richting Rietmolenstraat. In eerste instan tie stopten beiden. Nadat de voor ste auto optrok en vervolgens weer stopte werd deze van achteren aangereden door de tweede auto. Het bleef bij materiaalschade. Het betrof twee bestuurders afkomstig uit Holten. Op 25-10 werd aangifte gedaan van diefstal uit een bouwkeet van de NS, staande langs de spoorbaan in de omgeving Rijssensestraat. Hier werden diverse gereedschappen en portofoons ontvreemd. Onenigheid tussen een automo bilist en twee fietsers op 26 oktober mondde uit op mishandeling. De automobilist, onbekend in Holten, reed langs de verkeerde kant van een verkeersgeleider en wilde twee fietsers de weg vragen. De fietsers voelden zich gehinderd waarna een woordenwisseling ontstond. Kort hierna ontmoetten beide par tijen elkaar in de sporthal hetgeen leidde tot een aantal rake klappen. Door tussenkomst van de politie konden de gemoederen weer ge sust worden en kon, na het schud den van handen, de zaak hiermee afgedaan worden. Een uit Frankrijk afkomstige auto mobiliste botste op 26 oktober op de Al op een hond. De auto raakte beschadigd terwijl de hond op slag dood was. De volgende dag meldde de eigenaar van de hond, een inwo ner van Holten, zich waarna de zaak via de verzekering geregeld kon worden. Door een Noorse vrachtwagen chauffeur werd op 28 oktober aan gifte gedaan van diefstal van een deel van zijn lading. Hij vervoerde van Noorwegen naar Frankrijk een lading katoen garen, verpakt in dozen van 50 kilo. Terwijl hij in de cabine van zijn vrachtwagen lag te slapen werd het laadruim openge broken en v/erden twee dozen weg genomen. Vier voertuigen waren betrokken bij een aanrijding op de Al op 28 oktober. Allen reden in de richting Deventer. De voorste bestuurder verloor een deel van zijn lading, bestaande uit metalen golfplaten die door de hem achterop komen de auto's werden geraakt. Het bleef ook hier bij materiaal schade. Nadat ccn oplettende getuige meldde dat er bij zijn buren, die een vrijstaande boerderij op de Borkeld bewonen, vermoedelijk werd ingebroken, kon in de loop van de middag te Almelo al een van de daders worden aangehou den. Ook is de buit, een videorecor der en een klok weer boven water. De verwachting is dat in de loop van het onderzoek nog meerdere aanhoudingen kunnen worden verricht. l/erkeersveiligheid Heeft u het ook gelezen in de trant? Een kwart van de verkeers doden in Overijssel zijn ouderen. Iet Regionaal Orgaan voor de Ver- [eersveiligheid in Overijssel OVO had een aantal cijfers gepu- iliceerd. Hieruit bleek ook, dat het lantal verkeersslachtoffers onder le ouderen onrustbarend stijgt. Iet zijn.vooral de oudere automo- •ilisten en fietsers, die slachtoffer rorden van het huidige verkeer, let hedendaags verkeer is snel. Bij luderen worden vaak minder snel leslissingen omgezet in verkeers- ïandelingen. Dat kan komen, om- lat de bewegingen minder snel vorden en de zintuigelij ke waame- ningen minder goed worden. Het :an ook worden veroorzaakt door iet niet op peil zijn van de kennis iver de verkeersregels. Uw kennis iver het hedendaagse verkeer zou kunnen testen door een rijvaar- ligheidsrit aan te vragen bij een ijschoolhouder. De uitkomst van en dergelijke rit heeft geen conse- luenties voor uw rijbewijs. Na af- oop van de rit weet u echter wel op felke punten uw kennis over het erkeer op dit moment eventueel ekort schiet. Uw vitaliteit - over de Naar aanleiding van de inbraak bij de Schure op 18 oktober 1990 werden twee 19 jarige Hnltenaren aangehouden. In het verloop van het onderzoek werd ook nog een 16 jarige Holtenaar aangehouden. Na onderzoek bleken zij de volgende zaken gepleegd te hebben: de in braakbij de Schure; vijf autoinbra ken in de Looërmark te Bathmen, waarbij voornamelijk autoradio's werden buitgemaakt; vier auto in braken in de Haar te Holten, buit cassettebandjes; twee auto inbra ken in De Look, buit twee autora dio's; vier fietsdiefstallen te Hol ten; diefstal van een partij van 30 horloge's;(sept); diefstal van een partij van 1500 horloge's.(okt). De meerderjarige verdachten zijn eni ge dagen in verzekering gesteld en later weer vrijgelaten De andere verdachte werd na verhoor heen gezonden. Het grootste deel van de buit is terecht (aangetroffen zijn het grootste deel van de horloge's, 107 van de 111 CD's en vier autora dio's). Nog meer personen zullen gehoord te worden. Overigens zijn de laatste dagen te vens de volgende inbraken opge-, lost; zoals al eerder gemeld, voor de drie inbraken bij de Wedda, waarbij bij iedere inbraak een gro te hoeveelheid parfum werd buit gemaakt, zijn in Emmen twee ver dachten aangehouden, die beken den betrokken te zijn geweest bij 'onder ander deze inbraken. Van de buit werd niets teruggevonden. Ook werd eerder in verband met woning inbraken de aanhouding van daders te Almelo gemeld. Dit onderzoek kon inmiddels worden afgesloten waarbij in totaal in de 30 inbraken werden opgelost. Het merendeel van deze zaken werden in de regio Almelo gepleegd. Voor de inbraak bij Disholt en twee auto kraken in de Oranjestraat, onlangs gepleegd, werd in Nun- speet een 31 jarige inwoner uit Ol- denzaal aangehouden. Van deze inbraken werd de buit teruggevon den. De Bejaardensociêteit Holten zal op dinsdag 13 november een be zoek brengen aan de Holterhof in Enschede. Vertrek per bus vanaf gehouw Irene om 09.15 uur. Er kan ook bij Diessenplas ingestapt wor den. De terugkomst is omstreeks 18.00 uur. De kosten bedragen 34,50 per persoon, inclusief een Twentse koffietafel. Er kunnen nog enkele personen mee. Men dient zich dan wel voor zaterdag 3 november aan te mel den bij tel. 61327 of tel 61356. linker schouder naar achter kijken bij het invoegen - kan u verbeteren door mee te doen aan een activiteit als volksdansen of stijldansen. Be gin volgend jaar hoopt SWOH ook met gymnastiek in het kader van het Meer Bewegen voor Ouderen te starten. Met deze suggesties wil niet worden gezegd, dat de schuld van een ongeluk steeds bij de oude re verkeersdeelnemer ligt. Veel slachtoffers zijn de schuld van het rijgedrag van andere verkeersdeel nemers. De ROVO zal zich ook richten op het verbeteren van het verkeersgedrag en -mentaliteit van anderen. Die 'ander' houdt over het algemeen weinig of geen rekening met verkeersdeelnemers, die wat meer tijd nodig hebben om een verkeerssituatie goed te kun nen overzien en daarna te hande len. ANBO Vanaf heden heeft de ANBO een nieuwe secretaris gekregen. Wilt u kontakt opnemen met de ANBO, hetzij schriftelijk, hetzij mondeling, dan kunt u zich wenden tot:dhr. D. van Maurik, Boerrichterstraat 4, 7451 AL Hol- tentelefoon 05483 61826. Na veertig jaar in dienst van het voortgezet onderwijs, waarvan dertien als administrateur van de SG Holten, nam H. Lankhorst vrij dag afscheid op een druk bezochte receptie in de school. „Dertien tur bulente jaren", noemde burge meester W.L.F.C. ridder van Rap- pard ze, met nieuwbouw, groei van het leerlingental, sterke toename van het aantal deeltijders, auto matisering, veel (rijks)rapporten en samenwerkings- en fusieplan nen. Hij noemde de man die voor iedereen het liefst 'meneer Lank- hort' bleef („ik ben opgegroeid in een u-cultuur en dan is het niet gemakkelijk wennen aan de jij- maatschappij") zeer loyaal, zeer dienstverlenend, zeer integer, ac curaat en deskundig. Volgens de wens van de heer Lank horst („u staat niet graag in de schijnwerper", zei de burgemees ter") hielden rector L.G.M. van Minderhout en mr. H.A.A. Kien- huis, voorzitter van de Stichting Boeken- en Schoolfonds, hun toe spraken kort. De rector vermeldde de grote kennis van zaken en erudi tie van de jubilaris en mr. Kienhuis prees zijn nauwkeurigheid en zorg vuldigheid, die van zoveel beteke nis voor het Stibos zijn geweest. Beiden boden de jubilaris boeken aan die zijn uiteenlopende interes sen weerspiegelen: de herkomst van woorden, kerkarchitectuur en archeologie. In zijn dankwoord memoreerde de heer Lankhorst fijntjes dat dit zon der de bemiddeling van de burge meester al anderhalf jaar eerder zou hebben plaatsgevonden. Hij hekelde het gebrek aan promotie mogelijkheden voor werknemers van een schooladministratie: „Dat demotiveert en van carrièreplan ning en loopbaanbegeleiding is geen sprake". De ontwikkeling naar volledige automatisering is bovendien 'niet zonder stress' ver lopen. Ook betreurt hij het, dat de betrokkenheid van de administra tie de laatste jaren is terugge bracht tot de allernoodzakelijkste contacten: „De intermenselijke re laties hebben daaronder te lijden, dat is de prijs die schijnbaar moet worden betaald voor modern ma nagement". ARTS: 3 en 4 november: W.R van Cou- welaar, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. TANDARTS: 3 en 4 november: A.J. Boerman, Vennekesgaarden 46A Rijssen. Tel. 05480-12535. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag fm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t'm vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. H.W. Doomweerd (Gezinsdienst); kindemeven- dienst: geen. Oppasdienst: mw. Ymker-Blokzijl en Jeanet Men- sink. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Najaarszen dingswerk. Woensdag 7 november (Kande laar): 19.15 uur ds. R. Visser (Dankdag). Diessenplas: woensdag 7 no vember 19100 uur: ds. M. Berg (Dankdag). GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg; kindeme- vendienst groep 3 en 4 o.l.v. Cis- ka van Engbrink. 15.00 uur: ds. H. Koetsveld, Dwingeloo. De eerste collecte is voor kerk, de tweede voor rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar:Mar- jan Meijerink, Henriëtte Meije- rink, Willy Broeze-Vrielink; 4-6 jaar: Ina Oosterveld-Potman, Janneke Lubberink-Oldenhuis, Dineke Manenschijn-roelofs. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis (gebouw Ire ne). DIJKERHOEK 09.00 uur: ds. R. Visser 10.45 uur: ds. R. Visser (Gezins dienst). Uitgangscollecte: Na jaarszendingswerk. OKKENBROEK 10.00 uur: uitgangscollecte NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. 2 november: Harboard (blues) in De Schure, 22.00 uur. 3 november: Jubileumshow HMV in de sporthal, 20.00 uur; Gouwe Ouwe avond in Het Bon te Paard, 20.00 uur; CD-Gram- mofoonplatenbeurs in AC res taurant, 10.00-16.00 uur. 5 november: cie. ABZ (begro ting), 15.00 uur; cie. welzijn (be groting), 19.30 uur. 6 november: cie. gemeente werken (begroting), 14.00 uur; cie onderwijs (begroting), 19.30 uur. 7 november: cie. financiën (begroting), 15.00 uur; inzame ling voor Libanon in Holtense kerken, 14.00-16.00 uur. 8 november: cie RO (begro ting), 15.00 uur. 9 november: Jubileumcon cert Mozaïek m.m.v. Elly en Rikkert in De Kandelaar, 19.30 uur. Geboren: Iris, dv G.J.M. van Kesteren en C.H. Koster; Mar- tijn Herbert, zv H. J. Paalman en G.B. Klein Teeselink; Janno Koen, zv G.J. Volkerink en H. Krikkink; Christa Hendrika dv. F.C. Veneklaas en H.M. Ooster- velt; Robert, zv J. Stam en Y. Jansen. Overleden: J. Blankenberg, oud 73 jaar; J. J. Bossema, oud 68 jaar; A. Schutte, oud 73 jaar. Gehuwd: D.J. Schuppert, oud 24 jaar en J. Getkate, oud 23 jaar; C.A. Dissevelt, oud 35 jaar, en M.C. Babel, oud 29 jaar; G. Lunenborg, oud 20 jaar en I. Doombosch, oud 26 jaar; H.G. Nijland, oud 29 jaar en E.J.J. Gerretzen, oud 31 jaar. Gevonden; Toyota autosleutel aan ring. met twee andere sleu tels; blauwe rechter want; zwart/grijze lederen linker he renhandschoen; portemonnee met kleingeld, sleutels en con sumptiebonnen. Verloren; shawl, geblokt diver se kleuren oa bruin paars en zwart; blauwe bodywarmer; grijs adressenboekje; porte feuille inh.rijbewijs bankpas etc; bruin ABN mapje inh. rijbe wijs pasje etc; groene nylon por temonnee metinhoud; gouden speld met letter K. Gevonden dieren; een grijze vo gel met wite spikkels op de vleu gels, formaat parkiet met spitse snavel, merk onbekend.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3