1 Wereldwinkel loopt nu goed in de gaten Gezellige drukte op receptie Schuppert Handballers nog "volop in de race Winst en verlies 'Jvoor BCH-teams Sport/cultuurfonds houdt geld over Kabaal in Wippert Verkoop HVG levert bijna 2.000,- op Uitslagen Eendracht CPB bijeen Paranormale geneeskunst in Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit - Senioren Resultaten Bergruitertjes Derde plaats Twenhaarsveld DONDERDAG 25 OKTOBER 1990 Zoiets moet toch kunnen in Holten" ,ekker warm, gezellig en goed in iet zicht van het winkelend pu- iliek, zo kan de nieuwe stand- ilaats van de Wereldwinkel wel ;enoemd worden. Sinds vorige iveek vrijdag is de 'vestiging' van le Wereldwinkel te vinden in de intree van Albert Heijn. Een hele erbetering ten opzichte van de wat achterafplaats op de weke- ijkse warenmarkt, waar tot nu oe een kraam werd gehuurd. ,We zijn dan ook dolblij met de medewerking van Albert Heijn. De belangstelling is nu al heel wat groter dan bij ons plaatsje op de markt", verklaarden eensgezind de dames Janny Verboon em Riet Cent, die vrijdag samen met coör dinatrice Henny Rietman de kraam 'bemanden'. Het kopend publiek was het roerend met de dames eens. „Zoiets moet toch kunnen in Holten", was de reactie van Jan Wansink. Voorlopig is de Wereldwinkel elke vrijdagmiddag tussen half twee en vijf uur te vinden op hun nieuwe stek bij Albert Heijn. Afhankelijk van de ervaring, wordt gekeken of men gedurende de zomermaanden weer naar de markt verhuist, dan wel een vaste plek krijgt in de su permarkt. De Wereldwinkel wordt geheel ge rund door vrijwilligers, die elk een middag per maand voor hun reke ning nemen, dan wel zorgen voor de inkoop van de 'zuivere koffie' textiel, snuisterijen, tassen, kaar sen en andere zaken die er te koop zijn. Wie meer wil weten over de Wereldwinkel of zich wil aanmel den als vrijwilliger(ster) kan zich in verbinding stellen met mevrouw Henny Rietman, tel 63009. De vijfduizend gulden die in de begroting 1990 waren uitgetrok ken voor het sport- en cultuur fonds zijn nog lang niet op. Slechts dertien gezinnen met een mini muminkomen hebben tot nu toe een beroep op het fonds gedaan voor een bijdrage in een abonne ment of het lidmaatschap van een vereniging. En dat waren vrijwel allemaal cliënten van de gemeen telijke sociale dienst. „We kunnen ons eigenlijk niet voorstellen dat uit de groep WAO- ers met kinderen beneden de 18 jaar niemand behoefte aaneen der gelijke ondersteuning zou heb ben," denkt welzijnsambtenaar Groothengel. Aan de voorlichting kan het naar zijn mening niet lig gen, want iedere Holtenaar is niet alleen via de kranten maar ook door een huis aan huis verspreide folder ingelicht over het bestaan, van het fonds. De aanvragen tot nu toe betroffen vooral bijdragen in het lidmaat schap van een sportvereniging, maar ook een verzoek om subsidie voor dansles is toegewezen. „Het heet tenslotte sport- en cultuur fonds en we hebben dat maar ruim hartig uitgelegd," zegt Groothen gel. Op dit moment zit er nog 3.500,- in de pot en aanvragen kun nen dus nog steeds worden inge diend. Het sport- en cultuurfonds is be stemd voor minderjarigen in gezin nen met een minimuminkomen. Voor lidmaatschappen van sport of culturele verenigingen, deelna me aan cursussen, bijkomende on derwijskosten (bijvoorbeeld voor schoolreisjes of excursies) of abon nementen kan een bijdrage wor den verleend van 75 procent van de kosten met een maximum van 75,-. Een zwembadabonnement wordt voor de volle honderd pro cent vergoed. De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijden van sv De Een dracht zijn: Luchtgeweer, Klasse A: 1. G.J. Schuppert, 171 pnt. (3x10); 2. G. Koopman, 171 pnt. (2x10); 3. H. J. Nekkers, 157 pny.; 4. E. J. Grooten- traast, 135 pnt. Klasse B: 1. D. Jansen, 173 pnt.; 2. W. Paalman, 159 pnt.; 3- B. Paal man, 153 pnt.; 4. A. Paalman, 143 pnt; klasse C: 1. B. Tromop, 155 pnt.; 2. F. Hoes, 146 pnt.; 3. J. Nijen- dijk, 136 pnt.; 4. E. Tromop, 135 pnt. Luchtpistool Open klasse: 1. G.H. Paalman, 167 pnt.; 2. H. J. Nekkers, 166 pi\t.; 3. A.J. Bielman, 157 pnt.; 4. G.A. Haverslag, 141 pnt. De rockformatie Kabaal treedt op 26 oktober op in café De Wippert. De zaal gaat open om half negen. De inmiddels voor velen bekende Bathmense formatie heeft de afge lopen tijd hard gewerkt aan een gedeeltelijk nieuw repertoire en beschikt over een nieuwe installa tie. De vijfmansformatie is in het zevenjarig bestaan uitgegroeid tot een semi-professionele band, die regelmatig te zien en te horen is bij motorfeesten, autorodeo's en in het voorprogramma van Normaal. Kabaal bestaat uit Aart-Jan Spij ker (zang), Gerti van de Mey (zang, gitaar), Arjan Koldehof (gitaar), Ernst-Jan Bolger (bas), Wim van de Meij (drums), Bert Krukkeland (geluid) en Henk Tuitert (licht). Op de Wippert-agenda staan dit najaar voorts nog optredens ge boekt van de formatie Eeaaouugh (16 november) en de hardrockfor- matie Elise (7 december). Op twee de Kerstdag is er weer Kerstrock. foor BCH 4 ging de competitie van tart bij Netwerk, dat een regel- eciit pak voor de broek kreeg (1 - In de eerste thuiswedstrijd te- ;en Deventer was team 4 zelf het 'arkentje dat gewassen werd. Al- een Ans en Dinie pakten het punt n de singles (2.- 6). Tegen Mistral in ialkbrug werd een zeer verdien- telijk gelijkspel behaald. Het eer- te kwartet wedstrijden werd af ge- loten in Dalfsen bij Trefzeker. )eze uiterst gezellige tegenstan- lers bleken gelukkig voor BCH 4 iver net iets te weinig routine te leschikken om de Holtenaren met ege handen naar huis te sturen (3 - i). )ok het vijfde team zag kans de overwinning te grijpen, de eerste keer in deze competitie. Tegen Nieuwleusen won Ronald Wissink zijn enkel in drie sets. Edwin Roe- kevisch had helaas geen kans. Bij de dames hetzelfde beeld, Anne- miek won glansrijk, Hetty moest de winst aan de tegenstandster la ten. Zowel de heren- als de dames- dubbel eindigden in winst, bij de gemengd dubbels werden de pun ten gedeeld: 5 - 3 was de eindstand in het voordeel van BCH 5. Het eerste team speelde 10 oktober een thuiswedstrijd tegen ZBC 7 uit Zwolle en wist, mede dankzij het goede spel van invaller Jos Dorres- teijn, te winnen met 5-3. tg i rijs. a de eerste thuiswedstrijd voor de [competitie heeft Holten een leine 15-17 nederlaag geleden te en SCE 2. De heren van Holten die nverwacht toch nog met een pro notie naar de 2e klasse te maken Tegen en door de zwaardere inde- ing toch een zwaar seizoen tege- noet gaan, speelden een redelijke lartij. Door het vertrek van Diede- ik Husslage naar Enschede moest lol ten nog duidelijk zoeken naar en vervanging in de opbouw. Ook erdedigend gaf dit nog de nodige roblemen. Na een aanvankelijke chterstand kwam Holten goed te en zelfs met 6-5 voor. Een twee- al goed uitgespeelde vrije worpva- ianten brachten SCE toch op oorsprong bij rust (6-9). Na rust ileef Holten tegen een achterstand ankijken. De voorsprong van CE liep zelfs op tot 5 treffers. Hol- ;n kwam echter goed terug. He- las bleven enkele uitstekende ansen liggen waardoor Holten ;n mogelijk gelijk spel liet üggen. teffers: Meino v. Beek 8; Nico 'orst, Freek Nijkamp, 3; Johan 'lantinga 1. a een matige eerste helft namen e dames van Holten in hun wed- trijd tegen Boskamp in de tweede elft duidelijk afstand van de gas- .'n. Tot de rust bleef Boskamp oed bij en kwam Holten op een 4-2 oorsprong. Na rust werd Holten teeds sterker en kon mede dankzij innemarie v.d. Maat een ruime 10- overwinning worden geboekt, cores: Annemarie v.d. Maat 5; neke Leeftink, Marieke Nijland, lberta v. Essen, Monique Plantin- en Gerda Busschers 1. Op pa ler hadden de junioren van Hol- m alle kansen tegen een zwakker ZD. Na de ruime winst op het eld, werd ook in de zaal goed door- ïpakt! Met goed spel en snelle anvallen werd HHZD bij rust al op een 11-2 achterstand gezet. Ook na rust ging Holten goed door. On danks alle verdedigingsvarianten van HHZD werd de ploeg kansloos met 21-5 door Holten verslagen. Jeugd Ook bij de jeugd een goede start. In de zaal komt Holten dit seizoen met 2 A-adspiranten teams uit. Al won met 16-2 van Broekland. A2 dat vooral fysiek het nodige te kort kwam boekte toch een redelijk re sultaat door maar met 2-7 van HHZD te verliezen. BI wist on danks het gebrek aan wissels toch een keurige 12-2 overwinning op Broekland 2 te behalen. De jon gens wonnen opnieuw van Apel- doorn'80. Het krachtsverschil was groot en Holten won overtuigend met 29-2. Handbal dames recreanten De recreanten dames afd. handbal zijn het seizoen 90/91 actief begon nen. 28 augustus werd in Haarle met 6-1 van het team uit deze plaats gewonnen. Op 25 september werd aan een recreantentoernooi van het NHV in Raalte meege daan. Tegen Raalte, Swift en Ty foon werd gespeeld en werd 1 ge wonnen, 1 gelijk en 1 verloren. Ook 9 oktober werd aan een recreanten- tournooi deelgenomen. Nu werd er in wedstrijden tegen Haarle, Lette- le en ASVD lx gewonnen en 2 ver loren. Donderdag 11 oktober werd een oefenwedstrijd tegen ABS met 11-3 gewonnen. Vanavond donderdag 25 oktober wordt in sporthal 't Mossink tegen Nw. Heeten ge speeld. Terwijl op 1 november een wedstrijd tegen Heeten op het pro gramma staat. Op het programma staan verder nog een toumooi op 6 november en op zondag 11 novem ber een wedstrijd tegen Wesepe. Het was gezellig druk woensdag op de jubileumreceptie van de hon derdjarige firma Schuppert. Een lange rij bezoekers stroomde al snel na vier uur de versierde in gang binnen om de familie te felici teren. Buurman Hans Steunen berg had gezorgd voor een taart met honderd kaarsjes en tussen alle bloemen dook als verjaarsca deau ook de traditionele Twentse kren te wegge op. Veel belangstelling was er voor de aardige kleine tentoonstelling van oude foto's en bijkans antieke voorwerpen uit de kleermakerij midden in de winkel. Oudere Hol tenaren wezen elkaar bekende panden en bekende gezichten aan of trokken een van de gebroeders Schuppert aan de mouw voor uit leg over de uitgestalde spullen. Het feest was om half drie al goed begonnen met een speciaal partij tje voor de kinderen. Diane Pieffers en Debbie Böllermann grimeerden kleurige toeten en clown Emie Dikkers, zelf ook prachtig gesc- hminckt, deelde al even kleurige ballonnen uit. Na afloop leek het met al die kleine clowntjes even net carnaval in de Dorpsstraat! De verkoopmiddag van de her vormde vrouwengroep Ora et La- bora op donderdagmiddag 18 ok tober heeft bijna tweeduizend gul den opgeleverd. De opbrengst komt ten goede aan kinderhuis Bal Anand (gelükkig kind) in Bombay in India. De verkoop van eigengemaakte produkten startte om half drie, na een openingswoord van voorzit ster J. Müller-Nijentwillaar. Daar naast konden de bezoekers zich vermaken met spelletjes of hun ge luk beproeven met het raden van de naam van een pop, het gewicht van een groot krentenbrood of het aantal bruine bonen in een jampot. Wie even wilde uitrusten, kon dit doen onder het genot van een kop je koffie, desgewenst met iets lek kers erbij. Onder de vele bezoekers was mevrouw M. Dalhuisen, con tactpersoon voor de vereniging Wereldkinderen, die Bal Anand heeft geadopteerd. Om vijf uur werd de verkoop ge staakt en de balans opgemaakt. Het bruto resultaat van de middag in gebouw Irene was maar liefst 1978,35. De hervormde vrouwen groep dankt allen, die hieraan hun steentje hebben bijgedragen. Aanwijzing toezichthoudende en opsporingsambtenaren Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij, onder intrekking van alle terzake eerder genomen besluiten, hebben aangewezen als: 1. toezichthoudend ambtenaar als bedoeld in artikel 30, lid 3, Hinderwet, artikel 41, lid 3, Wet chemische afvalstoffen, artikel 68, lid 3, Afvalstoffenwet, artikel 25 Wet verontreiniging opper vlaktewateren, artikel 148, lid 3, Wet geluidhinder, artikel 23, lid 3, Interimwet bodemsanering en artikel 57, lid 3, Wet bodem bescherming de navolgende ambtenaren van de afdeling gemeentewerken: J. H. Heller, G. J. Brinkers, en F. A. W. P. Kamphuis; 2. toezichthoudend ambtenaar als bedoeld in artikel 41, lid 3, Wet chemische afvalstoffen artikel 68, lid 3, Afvalstoffenwet, artikel 25 Wet verontreiniging oppervlaktewateren, artikel 23, lid 3, Interimwet bodemsanering en artikel 57, lid 3, Wet bodem bescherming tevens de navolgende ambtenaar van de afdeling gemeentewerken: G. Grave; 3. opsporingsambtenaar als bedoeld in artikel 63, Wet op de Ruimtelijke Ordening, artikel 100, Woningwet en artikel 397 Bouwverordening de navolgende ambtenaren van de afdeling gemeentewerken: - het hoofd van bouw- en woningtoezicht J. H. Heller; - het plaatsvervangend hoofd van bouw- en woningtoezicht G. J. Brinkers; - de ambtenaren van bouw- en woningtoezicht J. L. Boersma en F. A. W. P. Kamphuis; 4. opsporingsambtenaar als bedoeld in artikel 9, lid 1, Kap- verordening de navolgende ambtenaren van de afdeling gemeentewerken: G. Grave en F. W. Groteboer; 5. toezichthoudend ambtenaar en opsporingsambtenaar als bedoeld in artikel 21 en 22, Lozingsverordening riolering de navolgende ambtenaren van de afdeling gemeentewerken: - de onder 3 aangewezen ambtenaren van bouw- en woning toezicht, alsmede - G. Grave en J. Kloots; Spcrtcommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 29 oktober a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis (kamer 9, boven) Op de agenda staan voorstellen inzake: - aanleg atletiekvoorzieningen en verbetering hekwerken op sport complex Meermanskamp - het verlenen van een subsidie t.b.v. het kerstzaalvoetbaltoernooi voor pupillen - het vaststellen van de tarieven en gebruiksvergoedingen voor 1991 - de begroting 1991 Openbare commissievergaderingen De commissie voor algemene en bestuurlijke zaken vergadert op dinsdag 30 oktober om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt: begroting 1991 gewest Midden-IJssel Holten, 25 oktober 1990 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, W. ,L. F. C. van Rappard Marieke Mulder van De Bergrui tertjes behaalde tijdens het Over ijssels Kampioenschap Samenge steld in Markelo met haar pony Nizzam een mooie 8e plaats in de klasse L cat. D. In dezelfde klasse behaalde zij bij het Samengestelde in Markëlo met Nizzam een zeven de prijs. ZPC Twenhaarsveld behaalde za terdag tijdens een onderlinge zwemwedstrijd voor recreatie- zwemmers een gedeelde derde plaats samen met de Duikelaar te Laren. Blauw Wit 2 - Deto 3 Doordat de clubs dicht bij elkaar staan, moest Blauw Wit 2 winnen. Deto begon echter veel agressiever en scoorde al snel 0-1. Snel hierna werd ook de tweede treffer door hen gescoord en leek Blauw Wit pas wakker geschud. Via een goed opgezette aanval werd voor rust nog de aansluiting gevonden door Wim Barvelink. Rust 1-2. Na rust had Blauw Wit een veldoverwicht, maar echt veel goede kansen kwa men er niet. Ondanks het harde werken bleef men achter de feiten aan hollen. 1-2. MW'69 2 - Blauw Wit 3; De eerste helft ging het spel gelijk op. Blauw Wit nam de leiding toen Marcel van Engbrink een door Henk Pot man genomen hoekschop goed in kopte. MW kwam sterk terug en wist voor rust twee maal te scoren. Rust 2-1. Na rust was MW de bete re ploeg en liet dit in de score ook merken. Albert Slotman wist nog een keer voor Blauw Wit te scoren. 5-2. Juliana 6 - Blauw Wit 4; Blauw Wit had in de eerste helft ruim afstand moeten nemen van de totaal onge vaarlijke gastheren. Blauw Wit kwam echter pas ver in de eerste helft op voorsprong na een hands- De Christelijke Plattelandsvrou wen Bond afdeling Holten kwam donderdag 4 oktober in De Kande laar bijeen voor de eerste ledenver gadering van dit seizoen. Mevrouw G. G. Berg-Laninga uit Holten hield een lezing met als thema: Ge loven in het gezin. Een leeg doosje? De overdracht van het christelijk geloof van ouders op kinderen werd daarin onder de loep geno men, waarbij duidelijk werd dat God en de bijbel hetzelfde blijven, maar de mensen en de wereld steeds sneller veranderen. Belangrijk is het om de kinderen geborgenheid, toekomstperspek- tief, zorg en respekt voor de ander, Godsvertrouwen en eerlijkheid mee te geven. Ieder mens is anders en heeft een eigen mening, daarom is het goed om naar elkaar te luis teren en van elkaar te leren. De volgende bijeenkomst is op donderdag 25 oktober om 20 uur in De Kandelaar, waar een dia-serie vertoond zal worden over de bloe- menrijkdom langs sloten en ber men. bal, welke een strafschop oplever de die Henk Bolink feiloos benutte. Jan ten Hoeve maakte voor rust nog de tweede treffer. Na rust een ander Juliana, dat makkelijk bleek te kunnen scoren. Blauw Wit had het moeilijk in de verdediging, maar doelman Gerrit Bronsvoort kreeg weinig werk. Het werk dat hij echter kreeg was onhoudbaar, waardoor de stand 3-2 werd be reikt. Blauw Wit ging hierna flink in de aanval en uit een vrije trap van Jan Stam scoorde Jan ten Hoeve 3-3. In de laatste minuut kende scheidsrechter Prins nog een strafschop toe aan de gasthe ren die goed werd benut 4-3. Vesos 4 - Blauw Wit 5; Blauw Wit begon van meet af aan de aanval te zoeken. De combinaties liepen vlot en makkelijk. Na ongeveer twintig minuten scoorde Geert de ope nings treffer. Hans scoorde nog twee keer, waardoor de rust met 1- 3 werd bereikt. Al vrij snel in de tweede helft werd het 2-3, waarna Blauw Wit in de verdediging werd gedrongen. Blauw Wit kreeg goede kansen echter de bal wilde er niet in. Vesos kwam via veel geluk toch nog aan de gelijkmaker 3-3. Ex-timmerman René van Velzen, sinds zeven jaar werkzaam als pa ranormaal genezer, vestigt zich per 1 januari aan de Oranjestraat 4 in Holten. Van Velzen begon zijn werk als paranormale genezer in Steenderen en houdt momenteel ook spreekuur in Nieuw-Heeten. Hij is lid van de Organisatie van Paranormale Genezers NFPN. Deze organisatie laat iemand pas als lid toe na toetsing van de para normale begaafdheid en persoon lijke geschiktheid en het volgen van een tweejarige cursus. De NFPN neemt ook klachten van pa tiënten in behandeling. Wie meer wil weten van paranor male geneeswijzen als handopleg ging en 'strijken' kan op vrijdag 26 oktober terecht in dorpshuis De Boschkamp. René van Velzen houdt dan een lezing en beant woordt vragen. Aanvang: 20.00 uur, toegangsprijs: 5,-.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5