^Recreatie, educatie n vorming doel van lattelandsvrouwen m Rode Kruis tevreden over nieuwe donors 10 Zuid-Amerikaans spektakel in de HM V-show Medische diensten Kerkdiensten van dag tot dag Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Wellicht tweede donoravond in april Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen m BOLSENBROEK MARKELO li7 OPELe DONDERDAG 25 OKTOBER 1990 HOLTENS NIEUWSBLAD 'l\- 3 ml Twee personenauto's botsten dins dag 16 oktober omstreeks 20.00 uur op elkaar op de kruising Rijssense- weg-Landuwerweg. Een autobe stuurder komende vanaf de Lan- duwerweg verleende geen voor rang. Doordat de bestuurder ko mende vanaf Rijssen krachtig remde en naar rechts uitweek, bleef het bij materiële schade. In het jongerencentrum de Schure aan de Beusebergerweg werd don derdag 18 oktober ingebroken. De dieven kwamen binnen door een ruit te vernielen en namen ruim honderd CD's mee. Een inbraak bij een technisch be drijf op het industrieterrein de Haar in de nacht van 13 op 19 oktober leverde telefoons en een geldbedrag op. In de nacht van 22 op 23 oktober werd er opnieuw ingebroken en verdwenen een fax en een computer. Jeugdige vandalen staken op zaterdagavond 20 oktober een con tainer in brand achter de winkel van Van der Maat aan de Smids belt. Een raam en het plafond van een overkapping liepen schade op. Onnodig te zeggen dat het nog heel anders had kunnen aflopen. Mis schien zijn er mensen die de politie nadere inlichtingen kunnen ver schaffen. Twee personenauto's reden zon dag 21 oktober achter elkaar op de Koninginnelaan. De voorste auto remde zonder noodzaak abrupt. De bestuurder van de tweede auto schrok hiervan zo, dat hij met zijn auto het trottoir opreed en tegen een lichtmast botste. De bestuur der van de voorste auto is niet achterhaald. Door het forceren van een deur aan de achterzijde werd zondagavond 21 oktober ingebroken in een wo ning aan de Oranjestraat. De die ven vonden kennelijk niets van hun gading, want er werd niets vermist. De benadeelde bleef wel met een schadepost zitten van de vernielde deur. Twee autoradio's werden in de nacht van 22 op 23 oktober ont vreemd uit auto's die stonden ge parkeerd achter een perceel in de Oranjestraat. De ramen van de au to's werden vernield. afeltje dekje oals u weet wordt Tafeltje Dekje i Holten verzorgt door de Stich- ng Open Bejaarden werk. Deze tichting werd geruime tijd gele en opgericht. In haar doelstelling 'as destijds opgenomen, dat zij ich zou bezig houden met diverse ctiviteiten op het gebied van het ejaardenwerk in Holten. De prak- jk heeft zich in de loop der jaren 5 ontwikkelt, dat de Stichting Ipen Bejaardenwerk zich nu al nkele jaren uitsluitend bezig oudt met het verstrekken van arme maaltijden aan ouderen. Imdat dit niet klopt met de eigen- jke doelstelling van de stichting, eeft het bestuur met name om Indische redenen gemeend de of- ciële doelstelling aan te passen, laarop moest de oude Stichting 'pen Bejaardenwerk worden op geven en worden vervangen oor de nieuwe Stichting Tafeltje lekje. Iet betreft hier dus duidelijk een Wnele, papieren wijziging. Het 'erk gaat gewoon door, de gebrui- l kers van Tafeltje Dekje merken er niets van. In het bestuur treft u dan ook de bekende namen van mevr. G. Schuppert - Stam Gaarden- straat 11), mevr. J. Stam - Stam (Schoolstraat 2), J. Jansen (Waar- denborchstraat 14) en J. Schippers (Diessenplasstraat 52). Veilig leeftijd Behalve in het verkeer loopt men ook gevaar in en om huis. Er gebeu ren jaarlijks talloze ongevallen, vaak met ernstige gevolgen. Denkt u maar eens aan een gebroken heup. Om de mensen hier op te wijzen organiseert de Stichting Consument en Veiligheid op 13 no vember een oriëntatiedag in De Leeren Lampe in Raalte. Behalve een uitleg over de ernst van het probleem, wordt ingegaan op ma nieren waarop die veiligheid kan worden verbeterd. De dag begint tussen 9.30 en 10.00 uur en eindigt rond 15.15 uur. De kosten bedra gen 2,50 en men verwacht, dat u uw eigen lunchpakketje mee neemt. Het ziet er eng uit, maar in de praktijk valt het reuze mee Het Rode Kruis afdeling Holten sluit sinds maandagavond, nog meer dan vroeger, de Holtenaren aan haar hart. Niet minder dan 483 halve liters bloed konden meegegeven worden naar Amsterdam, ruim twin tig meer dan vorig jaar. Niet alleen om die toename was men reuze ent housiast, ook het grote aantal nieuwe jonge bloeddonors (50) stemde tot grote tevredenheid. „We moesten dit keer ook heel wat minder mensen teleurstellen. Slechts drie personen werden door dokter Sytsema afge keurd. Vorig jaar waren dat er veel meer. Toch een teken dat de mensen de aanmeldingsformulieren beter hebben doorgelezen dan voorheen", verklaarde plaatselijk coördinactrice mevrouw Van Iperen. Ook de EHBO had weinig proble men. Gerrit van Menum (Jansen) heerste als een veldheer over zijn EHBOploeg in de sporthal, geas sisteerd door Jan Diemer die als re gisseur zorgde dat de leeggekomen plaatsen op de brancards direct weer werden 'belegd'. Na het aftap pen van de halve liter werden de donors onder begeleiding naar de kantine gebracht waar zij met een kopje koffie weer op krachten wer den gebracht. Slechts een enkeling voelde zich na afloop wat zwakjes in de benen. De voortreffelijke organisatie van de bloeddonoravond en de grote bereidheid van de Holtenaren om een halve liter bloed af te staan is mede de reden dat gedacht wordt aan een tweede donoravond in Holten. „Ze zitten werkelijk te springen om bloed. En medisch gezien is er ook geen enkel bezwaar tegen. Mannen moeten vijf maal per jaar bloed geven en vrouwen twee keer", zo verklaart mevrouw Van Iperen „Wij hebben de bereid heid gepeild van de donors om twee keer per jaar een dondora- vond te beleggen. Vrijwel iedereen heeft toegestemd. Wij moeten het nog in het bestuur bespreken. Af hankelijk daarvan, en het tijdstip waarop we weer een dag de be schikking hebben over de sport hal, zal de volgende dondoravond in april kunnen plaats vinden. Of dat het komende jaar al zal zijn is nog niet bekend, echter beslist wel in 1992". let bestuur van jubilerend NBvP, afdeling Dijkerhoek. Toch betekent het grote aantal trouwe leden niet, dat uitsluitend ouderen vrouwen lid zijn van de plattelandsvrouwen. Ook de jon gere voelen zich er uitstekend thuis. „Het is een prettige manier om met andere vrouwen van ge dachte te wisselen. Met kleine kin deren ben je vaak aan huis gebon den en dan is een bijeenkomst van de plattelandsvrouwen een welko me afwisseling waar je ook nog wat van opsteekt" legt presidente me vrouw J. Koops-Strijker uit. Me vrouw Kroon-Pasman, een van de leden van de feestcommissie, voegt er aan toe dat haar vooral de algemene doelstelling van de ver eniging trekt. „Bij de plattelands vrouwen zijn alle vrouwen, jong en oud en van elke gezindte welkom". Ook weet zij te vertellen dat het een misverstand is, dat de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen uitsluitend gericht is op de boerinnen. „De bond is er voor alle vrouwen die op het platteland wo nen, dat is heel wat anders". Na tuurlijk worden de boerinnen niet vergeten. Voor hen zijn er speciale agrarische cursussen, gericht op de praktijk van het boerenbedrijf, maar het merendeel van de cursus sen en bijeenkomsten van de bond hebben tot doel de vrouw in haar persoonlijkheid te ontwikkelen. Door een regelmatige wisseling van het bestuur - ieder bestuurslid mag slechts voor twee maal een periode van drie jaar gekozen wor den - krijgen veel leden de kans be stuurlijke ervaring op te doen. Daarnaast geeft het overkoepe lend provinciaal en landelijk be stuur alle leden de gelegenheid ka dercursussen te volgen, zoals spre ken in het openbaar, vergader- en discussietechniek. „Heel waarde vol", meent mevrouw Koopman. Ook bij het samenstellen van het programma hebben de leden veel insrpaak. Veel nieuwe thema's worden eerst behandeld tijdens een koffieochtend, waarna er ge polst wordt of het onderwerp ge bruikt kan worden voor een breder opgezette cursus. Vaak wordt er ervaring uitgewisseld met bestu ren van de andere afdelingen in het district Salland, waartoe ook Dijk erhoek behoort en ook het contact met de zusterafdelingen in Holten, Espelo en Okkenbroek is uitste kend. De toekomst ziet het bestuur zon nig in. „Ook de vrouwen op het platteland zien het belang van een goede maatschappelijke vorming in. De NBvP is bij uitstek de ver eniging die het belang daarvan in ziet en haar leden de kans geeft zichzelf verder te ontplooien". Voor de volledigheid nog even de uitslag van de taartwedstrijd, die gehouden werd ter gelegenheid van het jubileum: le prijs, Zwaan tje Roeterdink; 2e prijs, Gerrie Rensen-Paalman; 3e prijs Rikie J anssen-Bronsvoort. De jubileumshow van de Holtense Muziek Vereniging belooft zater dag 3 november een groot spekta kel te worden. Al weken wordt er driftig gerepeteerd en getimmerd, geschilderd, geplakt en geknipt aan de decors. HMV tovert de sporthal om tot een echt theater. Van de attributen kunnen na af loop ook andere Holtense vereni gingen gebruik maken. HMV viert in wezen een dubbel ju bileum. De oudste vereniging van Holten werd in 1905 opgericht door een achttal muzikale Holtenaren en fuseerde in 1945 met de in 1922 opgerichte muziekvereniging Exelsior. De tijd dat de concurren ten bij een feestelijke gebeurtenis in het dorp tijdens het elkaar pas seren opzettelijk een andere mars speelden was toen voorgoed voor bij. Het feest begint met een concert door het orkest. Gespeeld worden een medley van Sousafavorieten, Kermesse van G. de Roeck, Three Inventions van Pi Scheffer, The Student Prince van S. Romberg en Sambre et Meuse van Rauski. Na de pauze laat HMV zich in al haar facetten zien in een spectaculaire Zuid-Amerikaanse show met lich teffecten, waarin orkest, drum band, majorettes en minorettes elk hun aandeel leveren. Kaartjes ad tien gulden zijn vooraf verkrijgbaar bij de leden van HMV en de supportersvereniging of op 3 november aan de zaal. De voorstel ling begint om 20.00 uur. Q05476-1907 )ethema's hebben in de afge- open veertig jaar wel enige wijziging ondergaan, maar de heistelling van de afdeling )ijkerhoek van de Nederland- e Bond van Plattelandsvrou wen is hetzelfde bleven: re- reatie, educatie en vorming foor vrouwen van het platte- and. De schijf van drie, zoals lat genoemd wordt bij de !BvP. Afgelopen donderdag (ierden de leden samen met lun partners het veertig jarig f staan met een feestavond Het Bonte Paard, de vaste intmoetingsplaats van de ilattelandsvrouwen. feertig jaar geleden begonnen met ier leden, 'afvalligen' van de plat- elandsvrouwenvereniging Hol en, groeide de afdeling al gauw uit ot een hechte groep van 108 leden, raarvan ruim 70 procent de maan- elijkse bijeenkomsten trouw bij- oont. De vier van hen die al vanaf e oprichting lid zijn, werden door 7 et bestuur op de feestavond dan 1 ok extra in het zonnetje gezet.' levrouw M. Reijlink-Kers, me- T7 rouw J. Reylink-Reilink, Me- 7 y rouw Z. Wechstapel-Veldkamp en levrouw D. Broekhuis-Groot Ironsvoort ontvingen ter herinne- ing een fraaie badhanddoek opge- orduurd met Plattelandsvrou- en Dijkerhoek 1950-1990. Niet linder dan zestien leden zijn al lissen de dertig en veertig jaar lid. i(j werden verrast met een fraai eborduurd adressenboekje. Voor e zeven leden die 25 tot 30 jaar lid ijn was er in ingelijst geborduurd 3)5 ignet- 35 ARTS: 27 en 28 oktober: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen: tel. 6 39 75. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts: tel. 6 35 53. TANDARTS: 27 en 28 oktober: F. B. Zeilstra, Brederodestraat 6 Rijssen, tel 05480-14569. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t'm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen: tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 6 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.3e 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. NED.HERV. KERK 10.00 uur: ds. H.W. Doomweerd, m.m.v. Campanella kindeme- vendienst: Jannie Ribbink en Sytze Meinsma. Oppasdienst: mw. Jacobs-Nijkamp en Wilma Meijer. 19.00 uur: ds. M. Berg (herden king reformatie) Uitgangscollecte: Orgelfonds. Diessenplas: woensdag 31 okto ber 19.00 uur: Past. Rademaker. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. M. Berg; kindeme- vendienst groep 7 en 8 o.l.v, C. Offringa. 19.00 uur: ds. M. Berg in Her vormde kerk. De eerste collecte is voor de dia- konie, de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Broeze-Weusteman, Wilma Bolink-Meijerink, Jeanet Tro- mop-van der Meulen; 4-6 jaar: Alida Bannink, Ria Grootewal- Schipper, Gea Stroeve. R.K KERK 10.00 uur: H. Mis (gebouw Ire ne). DIJKERHOEK 10.00 uur: ds. J.A. Wegerif, Nij- verdal. Uitgangscollecte: Orgel fonds. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. W.H.H. Polhuis, Deventer; uitgangscollecte We- relddiakonaat. Uitgangscollec te: werelddiaconaat. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. 25 oktober: ledenraadsvergade ring sv Holten, 20.00 uur; diase rie De bloemenrijkdom a.an slo ten, bermen en dijken bij CPB Holten, 20.00 uur in De Kande laar. 25 oktober: 14.30 uur De Bosc hkamp 'wonen voor ouderen in Holten'. 20.00 uur CPB in de Kandelaar: Vegetatiebeheer. 25 en 26 oktober: schietfestijn Zaagmolen, 19.00-22.30 uur. 26 oktober: 20.00 uur lezing R. van Velzen (paranormale gene zer) in De Boschkamp. 27 oktober: Holterbergloop; flessenactie scouting De Waar- denborgh 28 oktober: 13.30 uur, inschrij ven puzzelrit MAC de Holter- berg, Beusebergerweg 27. 29 oktober: sportcommissie, 19.30 uur in het gemeentehuis; 20.00 uur, vergadering HHV, zaal Vosman. 30 oktober: 20.00 uur, vergade ring Industriebond FNV. 31 oktober: Midas Dekkers leest uit eigen werk, 20.00 uur in De Boschkamp. 3 november: 20.00 uur. Jubi leumshow HMV in sporthal; Gouwe Ouwe avond in Bonte Paard. 5 november: 15.00 uur, cie. ABZ (begroting); 19.30 uur cie. wel zijn (begroting). Geboren: Ellen, dochter van A. Oosterveldt en H. Boomkamp; Shironda Leanne, dochter van E.M.M. Heeregrave en C.L. van Kampen; Johan Hendrik, zoon van B.J. Tempelman en J.G. Meijerman: Harmen Paul zoon van H. Aaftink en G. J. Zwiers. Overleden: A.M. Vos-Wolhoff (70); J.J. Groot-van der Moor (65); J.F. Schuchard-Paulis (85). Gehuwd: H.A.J. Bos (28) en H.A.A. Bronsvoort (24), beide uit Bathmen. Gevonden: ratel van een dops- leutelset; herdershond; bruin/g rijs konijn, hamgoor. Verloren: grote shawl beigé- /blauw/rood; rood kinderjasje; sierstrip van personenauto; twee sleutels van Fiat; blauw grijs jack; huissleutel no 1235511; mondbeugel; bankbil jet; Cyprische kater.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3