Realistische oefening van chloorgaswolkramp 'ÏMsa sportresultaten HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 4 OKTOBER 1990 -* 9 Maandagavond was het weer zo ver. Er ging een alarmmelding uit over een grote chloorgaswolk die van zwembad Twenhaarsveld naar het gelijknamige recreatiepark dreef. Een paar jongens hadden toestem ming om zoutzuur te storten in de daarvoor bestemde opslagtank, maar wachtten de komst van deskundig personeel niet af en gooiden hun zuur per ongeluk in een vat chloorbleekloog. Rond het zwembad zouden veel slachtoffers zijn. De vrijwillige brandweer Holten en de leden van de plaatselijke EHBO kwamen onmiddellijk in aktie om de calamitiet te bestrijden. Van opwinding of paniek was geen sprake. Het ging hier dan ook om de halfjaarlijkse rampenoefening, een heel realistische dit keer, want een dergelijk onhrluk is dit jaar al twee maal 'in het echt' voorgevallen. Zowel brandweercommandant digend snel ter plekke en grote fou- J.H. Heller als de woordvoerder ten zijn er niet geconstateerd. Om van de EHBO toonden zich na af- negen minuten over zeven werd de loop tevreden. De hulp was bevre- ramp gemeld. Nu het om een oefe ning ging stond de brandweer na tuurlijk al volledig uitgerust klaar bij de kazerne, maar het was toch opvallend hoe snel (binnen vijf mi nuten) de wagens ter plekke waren en de slangen werden uitgerold. Onmiddelijk spoot er een straal de lucht in om de gaswolk neer te slaan, terwijl twee brandweerlie den zich in het pak met gasmasker hesen om de bron van de ramp te lijf te gaan. De gezamenlijke oefeningen van brandweer en EHBO vinden twee keer per jaar plaats om te testen hoe snel en effectief er hulp kan worden geboden en niet in de laat- De bij een oefening als deze door de brandweer gebruikte gaspakken zijn oefenpakken, veel goedkoper dan de echte, die na ieder gebruik zeer zorgvuldig op lekken gecontroleerd, afgeperst en opgevouwen moeten worden. ste plaats om te leren van de fou ten. De EHBO-ers komen daarbij vooral het eerste halfuur na de mel ding van een calamiteit in aktie. Het is hun taak om zoveel mogelijk slachtoffers in veiligheid te bren gen en hen eventueel eerste hulp te verlenen tot de professionele hulp troepen arriveren. Dat duurt tegenwoordig niet lang en wat de behandeling van de ge wonden betreft: de ziekenwagens zijn in een half uur ter plaatse en een crisisteam van het ziekenhuis op de plaats van het ongeluk ope raties te verrichten. Voor het ver voer van ernstig gewonden kan zelfs gebruik worden gemaakt van de Duitse reddingshelicopter die Een slachtoffer met mogelijk hersenletsel wordt met veel zorg uit een tegen een boom tot stilstand gekomen ook geregeld in Twente vliegt. De auto bevrijd. Meer dan twintig vrijwilligers lieten zich opgewekt 'slachtofferen' tijdens de halfjaarlijkse bran- EHBO-ers werken overigens volle- weer/EHBO-oefening. dig onder de verantwoordelijkheid van de brandweercommandant, die ook bepaalt of en wanneer zij het rampgebied mogen betreden. Eenentwintig slachtoffers/vrijwil ligers lagen maandagavond her en der in de struikjes rond het zwem bad gedrapeerd met een veelvoud aan verwondingen. Ademhalings moeilijkheden hadden ze bijna al lemaal, doch er waren ook wat rea listische wonden te bewonderen. Een auto was tegen een boom tot stilstand gekomen en de bedwelm de passagiers werden met veel om zichtigheid daaruit bevrijd. De evacuatie van de zomerhuisjes, in een noodgeval onontkoombaar, werd nu maar even voor gebeurd aangenomen. In ruim een uur was de zaak bekeken en liepen de ge wonden weer vrolijk rond in af wachting van warme koffie en het nagesprek. Rigtersbleek 3 - Holten 2. Na een gelijkopgaande strijd in de eerste helft bleef het lang 0-0. Een minuut voor rust kwam Holten op voor sprong door een doelpunt van R.den Heyer. In de tweede helft een aandringend Rigtersbleek en Holten dat er alles aan deed om de voorsprong vast te houden. Dit lukte tot een kwartier voor tijd, toen werd aan Rigtersbleek een dubieuze strafschop toegekend waardoor de stand gelijk werd. In alle commotie hierover werd J.v.A met twee gele kaarten uit het veld gestuurd en aanvoerder Richard om onduidelijke redenen zodat Holten de strijd met negen man be ëindigde. Ondanks het feit dat de coach (grensrechter) correct de vlag hanteerde werd hij evenals zijn collega volledig genegeerd door de warrig leidende scheids rechter. 1-1 Luctor 3 - Holten 5. Tegen koplo per Luctor was het van het begin af verdedigen wat de klok sloeg. Dit lukte nog redelijk tot kort voor rust, toen liep Luctor uit naar een doelpunten voorsprong. Ondanks het feit dat Holten na rust op basis van veel inzet probeerde het tij te doen keren, lukte het niet. De eind stand werd door Luctor bepaald op 3-0. Omhoog 5 - Holten 9. Na een prima warming up ging de Holtense ploeg super gemotiveerd van start. Leuke kansjes maar sheik Koeweit had zijn hoofd bij de golfcrisis en kwam derhalve niet tot scoren. Ook Oosterkamp stuitte bij herha ling op de Omhoog goalie en uit een tegenaanval wist Omhoog het net wel te vinden. Met deze bezet ting van Holten mocht het van daag niet lukken. Toen de Wierde- naren na rust ook nog hun tweede goal lieten aantekenen was het ge beurd met de pret en werd de wed strijd plichtmatig uitgespeeld. Eindstand 2-0. Omhoog 7 - Holten 10. Holten speelde tegen runner up Omhoog een overtuigende partij voetbal. In de eerste helft was het een snelle en aantrekkelijke wedstrijd waarin de Holtenaren het meeste initiatief hadden. Er kwamen enkele goede kansen waarvan er maar een benut werd. Uit een voorzet van Gerard Koetsier scoorde middenvelder Johan Broekmaat een klasse doel punt middels een schitterende om haal. Toen na rust G.Oolbekkink, na een slimme pass van v.d.Pluym, de score opvoerde leek de strijd be slist. Een buitenspeldoelpunt van Omhoog gooide nog bijna roet in het voetbaleten en de spanning was terug in de wedstrijd. Maar toen de, te nadrukkelijk aanwezige scheidsrechter, voor het einde floot had Holten de verdiende pun ten binnen, eindstand 1-2. PH 17 - Holten 11. Het verhaal word eentonig. Na een sterk eerste half uur van het elfde was het PH dat de score opende door de snelle linksbuiten. Hierna waren de Rood Zwarten van slag en werd er meer gepraat dan gevoetbald met als ge volg een tweede goal van PH. Kort hierop kreeg B. Kaayk een kadoot- je van de goed leidende scheids rechter Hij liet zich vallen en de bal ging op de stip. Wissink schoot de bal recht op de keeper, maar had geluk dat hij hem in tweede instan tie alsnog kon inkoppen. Na enkele harde woorden tijdens de rust pak te Holten het goede voetbal weer op en zette PH onder zware druk. Doelpunten bleven echter uit. Hal verwege de tweede helft werden Kaayk en zijn direkte tegenstan der door de scheidsrechter voor een afkoelingsperiode naar de kant verwezen. Hierna werd alles nogmaals in de aanval gegooid met als resultaat zoals zo vaak weer een goal aan de andere kant. Eindstand 3-1. Vroomshoopse Boys Al - Holten Al. Na een sterk begin van de Hol tenaren counterden de Boys zich naar een 2-0 voorsprong. Ondanks een stevige preek in de rust werden de Holtenaren in de tweede helft weggespeeld. Door te profiteren van persoonlijke fouten bepaalde een fanatiek Boysteam de eind stand op 8-0. Enter Vooruit - Holten A2. In te genstelling tot de eerste helft wer den na de theepauze de mouwen opgestroopt door de rood-zwarten. Deze vechtlust leverde een 2-4 overwinning op voor de Holtena ren. De Zweef BI - Holten BI. Gecon centreerd en gediciplineerd voet bal leverde Holten na vijftien mi nuten de eerste treffer op. Hierna werden veel kansen gemist. Na de rust werd de verdediging van Hol ten zoekgespeeld, wat resulteerde in een 7-3 overwinning voor De Zweef. Holten Cl - Dos '37 Cl. Holten be gon sterk en kwam na een kwartier spelen op voorsprong. De tegen stander kon het hoge tempo niet bijbenen. Na een 2-0 ruststand werd de eindstand door tien man op 3-0 bepaald. De Zweef E5 - Holten E2. Door twee snelle doelpunten kwam Hol ten op voorsprong. De Zweef kwam echter voor de rust nog met 1-2 te rug. In een rommelige tweede helft wist Holten een paar fraaie doel punten te maken. Ook de Zweef scoorde nog enkele keren, waar door de eindstand bepaald werd op 3-5. Enter F1 - Holten Fl. Holten nam de wedstrijd te gemakkelijk op en ging dan ook met een 1-0 achter stand rusten. Na de peptalk wer den de zaken in de tweede helft be ter aangepakt. Er werd beter sa mengespeeld wat vijf doelpunten opleverde. De eindstand werd hier door 3-5. Volgende week kan Hol ten Fl door een overwinning tegen de huidige koploper de ranglijst gaan aanvoeren. Holten F3 - SWN F3. In een gelijk opgaande wedstrijd was Holten beter in het benutten van de kan sen, wat resulteerde in een 3-0 uit slag. Andere uitslagen: SOS B2 - Holten B2 2-2, Holten C2 - Excelsior C411- 2, Nijverdal Dl - Holten Dl 4-2, Hol ten D2 - Bentelo D2 8-0, Excelsior E2 - Holten El 1-3, SWN F2 - Hol ten F2 1-1. Blauw Wit 2 - Des 4. De wedstrijd was nog maar net begonnen of Des nam de leiding. Met goed voetbal' werd Des hierna teruggedrongen, maar het düurde ruim een half uur voordat Gerald Jansen de gelijk maker op het bord bracht. Hierna" bracht Gerald Meyerink Blauw Wit op voorsprong uit een straf schop en even later was Wim Bar- velink attent en scoorde 3-1. Voor rust bracht Des de stand terug tot 3-2, waarbij een aanvaller van Des vrij mocht uithalen. Des had ech ter de schrik achterin goed te pak-, ken, want ook nog voor rust werd door een verdediger de bal achter de eigen doelman getikt. 4-2. Na rust ging Blauw Wit goed door en werd het matig spelende Des over vleugeld. De score werd flink opge voerd en via twee maal Jaap Kruk en twee maal Henk Stam werd het 8-2. Excelsior 8 - Blauw Wit 4. Tegen het beruchte elftal van Excelsior leverde het vierde een goede pres tatie. Voor rust werd er pittig ge speeld aan beide kanten, maar de laatste tien minuten voor rust nam het grove geweld van Rijssense kant toe. Blauw Wit liet zich hier door niet intimideren. Rust 0-0. Na de pauze ging Blauw Wit goed door en al in de vierde minuut scoorde Eddy Kruk 0-1. Hans Stam bepaal de in de twintigste minuut met een hard diagonaal schot de stand op 0-2. Hierna probeerde Excelsior iets terug te doen, maar Ab Aaftink stond op de juist plek en toen hier na ook de twee lastposten nog wer den weggezonden kon het vierde nog weinig gebeuren. 0-2. Excelsior 11 - Blauw Wit 5. Blauw Wit begon gelijk sterk aanvallend, wat resulteerde in een doelpunt van Wim Aanstoot, die dit seizoen voor het eerst in de basis stond. Via Hans Aanstoot en Geert Harbers werd het 0-3, waarna Excelsior te gen scoorde. Voor rust bepaalden Geert en Hans de stand op 1-5. Na rust speelde Blauw Wit te lakoniek en liet veel kansen onbenut. Toch werd er regelmatig gescoord via twee maal Hans Aanstoot en Ro bert Tromop uit een strafschop. 1- 8. Wim Aanstoot zorgde voor de laatste treffer. 1-9. Blauw Wit 6 - SWN 8. Reeds na vijf minuten was het 1-0 door Mar tin Kerkdijk. Verder ging de strijdt in de eerste helft gelijk op. SWN wist echter nog wel tegen te scoren toen de verdediging van het zesde niet resoluut genoeg was. Rust 1-1. De tweede helft was eender de eer ste. Dit met een voorbehoud. Blauw Wit wist wel te scoren en SWN kon het net niet vinden. 2-1. Blauw Wit 7 - Excelsior 16. Het ze vende wist al snel een voorsprong te nemen via Gait. Excelsior scoor- <de hierna tegen. Tot dat moment was het een sportieve wedstrijd. Toen het zevende via Nico 2-1 scoorde en vlak daarna een straf schop kreeg, Dirk-Jan scoorde loeihard, was het gedaan met de sportiviteit. Excelsior scoorde voor rust nog twee maal 3-3. Na rust een op en neer gaande wed strijd met kansen aan beide kan ten. Excelsior scoorde 3-4. Het ze vende probeerde wel wat terug te doen, maar toen Excelsior vlak voor tijd een strafschop benutte was het gedaan. Een wedstrijd om snel te vergeten tegen een zeer on sportieve tegenstander. 3-5. Overige uitslagen: Voorwaarts 4 - Blauw Wit 3 4-1. Bentelo Al - Blauw Wit Al. Met vijf minuten stond Blauw Wit op voorsprong en even later werd het zelfs al 0-2. Blauw Wit leek op een gemakkelijke overwinning af te stevenen. Echter het liep anders. Bentelo kwam terug in de wed strijd en met rust stond er 2-2 op het bord. In de tweede helft ging het veel beter met Blauw Wit. Met enkele goed spelende B-junioren bouwde de ploeg de voorsprong re gelmatig uit tot 2-8. Blauw Wit BI - S.D.O.L. BI. Vooraf had Blauw Wit BI zich weinig kan sen toegedacht tegen SDOL. Ech ter naarmate de wedstrijd vorder de, kwam BI goed in de wedstrijd en wist uit een vrije trap de leiding te nemen via Doeko. De voor- sorong werd knap verdedigd tot de rust. Blauw Wit begon de tweede helft wat slapjes en SDOL had bin nen tien minuten gelijk gemaakt. Hiema ging Blauw Wit er weer te gen aan en met een fraaie trap bracht Gert-Jan de stand op 2-1. SDOL had het geluk aan zijn kant, toen alsnog de 2-2 op het bord kwam. Blauw Wit Dl - R.V. Dl. R.V. was voor Blauw Wit een te sterke te genstander. Over alle linies werd Blauw Wit afgetroefd. Hoewel er hard werd gewerkt voor een goed resultaat, bleef het krachtsverschil te groot. Rust 0-4. In de tweede helft een zelfde beeld. Een sterk R.V. tegen een hard werkend Blauw Wit. Arno miste een .straf schop voor Blauw Wit, maar even later nam hij de enige treffer voor zijn rekening. 1-8. Blauw Wit El - Nijverdal El. De bal werd goed in de ploeg gehou den en de combinaties hepen ook goed. Peter opende de score, maar Nijverdal deed al snel iets terug 1- 1. Via Alexander en Peter hep Blauw Wit voor rust nog uit naar 3- 1. Na rust ging Blauw Wit goed door. Er werd maar één kans in de tweede helft weggegeven en via nog drie maal Peter en drie maal Alexander en een maal Nisander kwam de eindstand op een overtui gende 7-2. Des E4 - Blauw Wit E2. Al in de tweede minuut scoorde Alfred 0-1, waarna een sterker Blauw Wit de tegenstander vast zette op eigen helft. Eelco en Maurito voerden de score verder op tot 0-3. Na rust had Geert Jan in de gaten dat zijn va der niet toekeek en hij scoorde prompt twee keer. Spits Mauritio bepaalde de eindstand op 0-6. Blauw Wit E3 - Enter Vooruit E3. Blauw Wit E3 zette zaterdag zijn slechte traditie voort. Voordat de ogen open gingen stond Enter Vooruit al met 0-3 voor. Voor rust kon Rick de stand terugbrengen tot 1-3. Na rust een sterk aanval lend Blauw Wit E3, dat tot 2-3 te rug kwam door een goal van Si mon. Na een goede aktie van Niek kon Rick de bal eenvoudig in het doel knallen. Hierna verslapte Blauw Wit en kon Enter uitlopen tot 3-5. Jurrian kon de stand nog tot 4-5 terugbrengen, maar meer zat er deze keer niet in. 4-5. Haarle Fl - Blauw Wit Fl. In een gelijkopgaande wedstrijd kon Haarle voor rust toch twee maal het net vinden. Eerst werd het uit een scrimmage 1-0 en even later werd de bal van richting veranderd 2-0. Na rust scoorde Jurrian voor Blauw Wit 1-2 en hierna begon de ploeg een offensief dat kansen op leverde. Gescoord werd er niet meer, waardoor Haarle nipt met 2- 1 won. Blauw Wit F2 - Des F4. Blauw Wit F2 speelde de eerste helft zeer sterk en scoorde met de regelmaat van de klok. Rust 11-0. Na rust ging Blauw Wit goed door met doelpun ten maken en scoorde nog negen treffers. Des wist in de tweede helft ook een doelpunt te maken, waar door de eindstand 20-1 werd. De doelpunten kwamen van Bennie Schoemaker vijf maal, Arnoud Beldman tien maal, Wilbert Biele man drie maal, Rick Schooien één maal en een eigen goal van Des. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan A. B. Borger voor bouw recreatiebungalow Heideweg 42; - aan A. C. Restaurants B.V. voor bouw drive-irwestaurant aan A1; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter Gemeentesecretarie. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 8 en 15 oktober a.s. spreekuur te houden. Spreekrecht in commissies Op 24 september j.l. heeft de gemeenterraad besloten het reglement voor de commissies uit de gemeenteraad te wijzigen. Behalve dat voortaan elke com missie openbaar is. d.w.z. voor iedere burger toegankelijk, is er ook voor elke commissie het spreekrecht ingesteld. ledereen kan daar in principe gebruik van maken: alleen als er zo veel belang stellenden voor het spreekrecht zijn, dat de behandeling van de agenda daar door in het nauw dreigt te komen, kan de voorzitter van de commissie bepalen, dat meerdere insprekers als een groepering moeten worden beschouwd, waar bij een van hen namens die groepering het woord voert. Uiteraard kan men zich ook zelf als groepering voor het spreekrecht aanmelden. Verder gelden de volgende spelregels: - wie gebruik wil maken van het spreekrecht, meldt zich uiterlijk vier (werk)uren voor aanvang van de vergadering (bij voorkeur telefonisch) bij de secretaris van de commissie, en vermeldt daarbij het agendapunt, waarover hij of zij wil spreken; - elke spreker krijgt maximaal vijf minuten de gelegenheid, over het door hem of haar aangemelde onderwerp de leden van de commissie toe te spreken; - pas nadat de sprekers aan het woord zijn geweest, wordt de vergadering ge opend; - de voorzitter bepaalt, of het in voorkomende gevallen beter is dat de sprekers voor aanvang van een bepaald agendapunt het woord voeren; - het is niet de bedoeling, dat sprekers met leden van de commissie in discussie gaan. Men geeft zijn of haar mening, en vanuit de commissie zullen hoogstens vragen worden gesteld ter verduidelijking van wat naar voren is gebracht. Openbare commissievergaderingen De commissie voor algemene en bestuurlijke zaken vergadert op woensdag 10 oktober 1990 om 20.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - concept-raadsvoorstel inzake woonruimteverordening; - concept-voorstel inzake rechtspositionele erkenning alternatieve samenle vingsvormen; - voorgenomen verkoop van woningwetwoningen door de woningbouwver eniging „Onze Woning". Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot ui terlijk woensdag 10 oktober te 14.00 uur opgeven bij de secretaris van de com missie, de heer J. P. Stegeman. De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken vergadert op donderdag 11 oktober 1990 om 15.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - ontwerp-bestemmingsplan „Lukensveld"; - concept-beroepschrift tegen besluit gedeputeerde staten tot onthouding goedkeuring aan gedeelten van het bestemmingsplan Kampeercentrum „De Holterberg"; - concept-raadsvoorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herzie ning bestemmingsplan „Holten Kom Noord". Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot ui terlijk donderdag 11 oktober te 10.30 uur opgeven bij de secretaris van de com missie, de heer H. de Blaauw. Hinderwet Terinzagelegging beschikkingen. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, ver gunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. Maatschap F. W. en W. Veltkamp, Doorlopendedijk 6 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-melkbedrijf annex opslag van dieselo lie) omvattende vergunning 2. Maatschap G.J. en J.G. D. Brinkman, Broekweg 14 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, schapen- en varkensbedrijf) omvattende ver gunning 3. Maatschap Vorkink/Haverslag, Tolweg 8 te Holten tot het uitbreiden en wij zigen van het rundveebedrijf door de bouw van een jongveestal 4. Maatschap Meijerman, Boerendanssteeg 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, fok- en rundveemelkbedrijf annex mestvarkens- en stierenbedrijf en opslag van dieselolie) omvattende vergunning 5. de heer J. W. Beldman, Langstraat 7 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een pluimvee- en jongveehouderij annex opslag van dieslolie 6. Maatschap G. H. en G. J. Blankena, Helhuizerweg 46 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkens- en melkrundveebedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 7. de heer H. J. Markvoort, Beusebergerweg 45 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een stierenmesterij, annex opslag van dieselolie. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 8 oktober 1990) op de gemeentese cretarie, afdeling algemene Zaken, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben in gediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening doen. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden ge richt aan de Voorzitter van de Adeling, voornoemd. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Vacatures Wegens uitbreiding van werkzaamheden kan op de afdeling Financiën een nieuwe medewerker worden geplaatst. Daarnaast heeft één van de medewer kers te kennen gegeven gebruik te willen maken van de regeling vervroegd uit treden. Een en ander is aanleiding geweest de taakvelden van de afdeling Fi nanciën te herzien. De herziening heeft geleid tot het openstellen van twee va catures, te weten: A. Een medewerker (m/v) voor 24 uur per week en B. Een medewerker (m/v) voor 32 uur per week Functie A. - het verwerken van de betalings- en invorderingsopdrachten - het wekelijks verwerken van werkbriefjes - behulpzaam zijn bij overige op de afdeling voorkomende werkzaamheden. Functie B. - het coderen van facturen volgens de begrotingsvoorschriften - het maandelijks uitvoeren van totaaf-controles van verwerkte mutaties - een bijdrage leveren aan het opstellen van de gemeenterekening - het opmaken van diverse bijlagen voor de samenstelling van de gemeente begroting - het systeembeheer van de stand-alone personal computers binnen de ge meentelijke organisatie - de begeleiding bij het gebruik van de beschikbare software op de p.c. door de diverse medewerkers - behulpzaam zijn bij overige op de afdeling voorkomende werkzaamheden. Functie-vereisten - Voor deze functie geldt minimaal een opleiding op Mavo-O niveau. Een ac curaat persoon die vlot kan typen en gevoel voor omgaan met cijfers heeft, kan deze functie goed vervullen. Ervaring met geautomatiseerde gegevensverwerking is een pluspunt. Functie B. - een relevante boekhoudkundige opleiding, zo mogelijk aangevuld met oplei dingen op het gebied van het gebruik en beheer van personal computers - ervaring met automatisering, in het bijzonder t.a.v. personal computers - goede contactuele eigenschappen - flexibele instelling en vaardigheid om in teamverband te kunnen werken - M.E.A.O. kandidaten met een administratieve opleiding, met als keuzevak au tomatisering in hun pakket, kunnen eveneens solliciteren. Salaris Het functie-niveau is voorlopig vastgesteld op salarisniveau 3 (voor functie A) en salarisniveau 5 (voor functie B), waaraan een maximum salaris is verbonden van resp. f 2.656 - en f 3.071.- (exclusief uitloopperiodieken, bij een volledige be trekking). Definitieve functiewaardering dient nog plaats te vinden. Overigens wordt niet verwacht dat definitieve waardering van deze functies zal leiden tot hogere functieniveaus. Inlichtingen. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de chef van de afdeling Financiën, de heer C. P. Beukenkamp, tel. 05483-6 16 66. Sollicitatie Belangstellenden wordt verzocht binnen een week na het verschijnen van dit blad, hun sollicitatie te zenden aan Burgemeester en Wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten, onder vermelding van Fin. A of B.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 9