sports agenda „Trekkertrek is een echte publiekstrekker Goede revanche Blauw Wit tegen Rietvogels SV Holten verslaat thuis Langeveen Ruime nederlaag handbal heren Wisselend succes Badmintonteams Schietfestijn om Zaagmolentrofee Resultaten Bergruiters Stal De Eik HOLTENS NIEUWSBLAD 55 Marie Elise wint concours Schaaknieuws Amerikaans tractorpulling schiet wortel Salland DONDERDAG 4 OKTOBER 1990 - In een aantrekkelijke wedstrijd heeft het eerste elftal van de sv Holten een verdiende overwinning behaald tegen het bezoekende Langeveen. In de openingsfase van de wedstrijd waren beide teams aan elkaar gewaagd en dit leverde enkele kleine kansen op voor beide doelen. De tweemans aanval van de thuisploeg ondervond regelma tig ondersteuning van het midden veld. Na een half uur scoorden de 'Holtenaren door Hans Kieftenbelt. Een harde schuiver van Gerrit Klaasses kon door de doelman niet goed verwerkt worden. De keeper blesseerde raakte hierbij zodanig geblesseerd, dat hij zich moest la ten vervangen. In de tweede helft bleef Holten de betere ploeg. Fraai aanvalsspel van vooral Broekemaat en Ban- nink leverde een fiks aantal kan sen op, maar Geert Brands was wat ongelukkig met de afwerking. Een fraaie solo van verdediger Erik Knapen besloot hij met een prach tige schuiver in de linker beneden hoek. Ook invaller Scheperman zorgde voor veel actie, maar doel punten kon hij niet forceren. Dit lukte wel toen linkerverdediger Traanman ten aanval trok en zijn voorzet door de goed spelende Jal- ving prachtig werd ingeschoten. Hierna kreeg Langeveen enkele kansjes. Een simpel boogballetje van Paus leverde voor de gasten een treffer op. Met nog een kwartier te spelen kreeg Jalving tot verbazing van ie dereen de rode kaart, nadat een doorgebroken Langeveenspeler door Hans Schoenmaker was neer gelegd. Met tien man bleef Holten goed bij de les. De eerste thuiszege leverde de rood-zwarten een twee de plaats op de ranglijst op. Holten speelt aanstaande zondag 7 oktober uit tegen Tilligte. Een al tijd goed spelende en combineren de thuisploeg kan het Holten nog heel lastig maken. Tot nu toe scoorde Tilligte vier maal en kreeg het zes treffers te incasseren. Vier maal speelde het gelijk en van La Premiere werd thuis verloren. In de laatste thuiswedstrijd van de veldcompetitie heeft Holten een ruime nederlaag geleden tegen CVO uit Vaassen. Holten, dat 2 ba sisspelers moest missen moest van het begin af het initiatief aan de gasten laten. Bij rust leidde CVO reeds met 8-15. Ook de tweede helft toonde een zelfde beeld. Holten kwam duidelijk te kort en moest met 14-25 een verdiende nederlaag incasseren. De dames senioren trokken tegen ABS goed van leer. Vooral door een hoog tempo, kon de verdediging van ABS meerdere keren door break outs verrast wor den. Via een 8-0 ruststand wist Hol ten een verdiende 15-3 overwin ning te boeken. De dames junioren hadden geen enkele moeite met Raalte 2., De gasten waren op alle fronten een stuk minder dan Hol- SV Holten SENIOREN Zondag 6 oktober: Tilligte 1 - Hol ten 11,14.00 uur, vertrek 12.15 uur; Holten 2 - La Premiere 2,10.00 uur; Achilles 5 - Holten 3,10.00 uur, ver trek 08.45 uur; Heracles 2 - Holten 4,10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Hol ten 5 - Wierden 2,10.00 uur; Holten 6 - Haarle 4,09.00 uur; Enter 4 - Hol ten 7,10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Omhoog 6 - Holten 8,10.45 uur, ver trek 09.45 uur; Holten 9 - SOS 6, 10.45 uur; Holten 10- PH 17, 09.00 uur; Holten 11 - RKSV 3,09.30 uur; RKSV 4 - Holten 12,10.45 uur, ver trek 09.45 uur; Omhoog 8 - Holten 13,09 00 uur, vertrek 08.00 uur. JEUGD Zaterdag 7 oktober: Holten Al - Al melo Al, 14.30 uur; Excelsior A3 - Holten 2, 09.00 uur, vertrek 08.15 uur; Holten BI - Emos BI, 12.15 uur; Holten B2 - Hulz. boys BI, 14.30 uur; Den Ham Cl - Holten Cl, 11.00 uur, vertrek 10.00 uur; Holten C2 - Sp. Rijssen C2,12.45 uur. RKSV Dl - Holten Dl, 12.00 uur, vertrek 11.15 uur; Holten D2 - Om hoog D2, 11.00 uur; DES El - Hol ten El, 09.30 uur, vertrek 08.45 uur; Hulz. Boys E2 - Holten E2, 10.00 uur. vertrek 09.15 uur; Holten F1 - SWN Fl, 10.00 uur; Holten F2 - SVZW F2,11.00 uur; Excelsior F4 - Holten F3, 11.00 uur, vertrwek 10.15 uur. Blauw Wit SENIOREN Zaterdag 6 oktober: De Esch 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur, vertrek 13.00 uur; Sportlust Gl. 2 - Blauw Wit 2,12.45 uur, vertrek 11.30 uur; Blauw Wit 3 - Deto 5, 14.30 uur; BlauwWit4-Drienerlo3,12.30 uur; Blauw Wit 5 - Markvogels 3, 12.30 uur; Excelsior 12 - Blauw Wit 6, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur; DES 9 - Blauw Wit 7, 12.45 uur, vertrek 11.45 uur. JEUGD Blauw Wit Al - Excelsior A2,14.30 uur; Blauw Wit B1 - Sp. Rijssen B1 11.00 uur; Haarle C - Blauw Wit Cl, 13.00 uur, vertrek 12.00 uur; Almelo, MB - Blauw Wit MB, 11.00 uur, ver trek 10.00 uur. EversbergDl - Blauw Wit Dl, 10.00 uur, vertrek 09.00 uur; Blauw Wit El - Vesos El, 10.00 uur; Blauw Wit |E2-SWNE4,10.00 uur; Blauw Wit E3 - Exselsior E7. 11.00 uur; Sp. Rijssen Fl - Blauw Wit Fl, 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; DOS F6 - Blauw Wit F2, 09.15 uur, vertrek 08.30 uur. ZAALVOETBAL Donderdag 4 oktober, 22.00 uur: Blauw Wit 1 - EBZV 1; zaterdag 6 oktober Sp. Rijssen D2 - Blauw Wit D2 (tijd onbekend). Badminton 6 oktober: Jeugd 1 - Trefzeker 1; 8 oktober: Holten 5 - Nieuwleusen 1; 10 oktober: Holten 1 - ZBC 7; 13 ok tober: Jeugd 2 - Reflex. Handbal Zaterdag 6 oktober: Al uit tegen LHC/Vilsteren om 11.00 uur, ver trek 10.00 uur; JA 1 uit tegen Zwol le om 13.00 uur, vertrek 12.00 uur; BI uit tegen IJsselstars om 11.00 uur, vertrek 12.00 uur; Dl uit tegen Haarle om 11.00 uur, vertrek 10.15 uur. Dames junioren/senioren zijn. vrij. Heren oefenwedstrijd tegen Heeten en Boskamp om 10.00 uur te heeten. Vertrek 09.15 uur vanaf sporthal 't Mossink. Programma sporthal 't Mossink Voor de week van 6 oktober t/m 12 oktober 1990 Zaterdag: 08.30-13.00 Mintonette, 13.00-16.00 N.H.V. 19.00-20.00 van Engbrink, 20.00-21.00 Ulfman, 21.00-22.00 Kruithof. Maandag: 8.10-14.50 scholenge meenschap Holten, 19.00-22.30 badmintonclub Holten. Dinsdag 8.10-14.50 scholenge meenschap Holten, 16.30-17.30 Mintonette, 17.45-22.30 Mintonet te, 22.30-23.30 Blauw-Wit '66. Woensdag 8.10-14.50 scholenge meenschap Holten, 19.00-22.30 badmintonclub Holten, 22.30-23.30 Wegstapel. Donderdag 8.10-15.40 scholenge meenschap Holten, 16.30-22.00 s.v. Holten, handbal, 22.00-23.30 s.v. Holten, All Stars. Vrijdag 8.10-14.50 scholengemeen schap Holten, 18.30-22.30 Minto nette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). ten. De dames wonnen voor de vierde achtereenvolgende keer zeer ruim met 16-2. Jeugd Al was net iets minder dan de gas ten uit Luttenberg. Na een 1-3 stand bij rust volgde een goede 2e helft, maar de opgelopen achter stand kon niet meer goed gemaakt worden. Eindstand 3-5. BI startte rustig tegen SDOL B2. Tot 2-2 kon den de gasten het tempo bijhou den. Daarna drukte Holten goed door en via een 6-2 ruststand werd met 11-5 gewonnen. Ook de welpen wonnen opnieuw. Thuis tegen Broekland bleek opnieuw dat de break out een gevaarlijk wapen kan zijn. Na een 4-1 ruststand werd het 8-2. BI en de welpen zijn daar mee nog steeds ongeslagen. „Mijn paard of tractor is sterker dan de jouwe. O ja, laat dat dan maar eens zien!" in die houding ligt volgens Henny van Coeverden de oor sprong van de trekkertrek of trekkersiep, in Nederland nog maar een jonge sport die een jaar of tien geleden uit de Verenigde Staten over waaide. Het ging er daar aanvankelijk om om met een paard een kar zo snel zo ver mogelijk te trekken. Onderweg sprongen er dan steeds meer mensen op de wagen, om het gewicht te verzwaren. Toen het paard vervangen werd door de tractor, werd dit systeem langzamerhand te gevaarlijk en kwam de sleepwagen met een gewicht op een slede in zwang. De trekkertrek heeft vooral wortel geschoten in agrarisch gebied. In Salland zijn er inmiddels al veer tien wedstrijden per jaar, sinds 1985 uitmondend in een finale tij dens de Stoppelhaene in Raalte in augustus. In Holten wordt de wed strijd de laatste jaren door Henny van Coeverden georganiseerd, die met een vast team van een man of vijftien uit Splo zelf ook deel neemt. „Je bent met vaste ploeg bij elkaar en bezig, dat is het leuke er van", vindt hij. De sport begon heel simpel, met trekkers zo van het land. Toen de opgevoerde tractoren erbij kwa men werd er een vrije klasse inge steld, maar die trok al gauw de pro fessionals aan en die maakten de sport te duur voor de gewone man. „Als je zo'n geval in elkaar knut selt, dan kun je voor dat geld bijna een huis neerzetten", zegt Henny. Maar echte amateurs zijn er nog nog genoeg en die kopen een oud beestje (waarvan de koopprijs ook nog tot 10.000,- op kan lopen) en Enkele leden van pc De Bergruit- jes behaalden zaterdag 29 septem ber tijdens het concours van pc de Oosterhofruiters te Rijssen fraaie prijzen. Dressuur: Klasse B Cat. C, tweede prijs Brenda Kappert met Beauti ful Tiffany; Klasse LI Cat. C, eerste prijs Marije Staman met Wendy; Klasse L2 Cat D, tweede prijs Fre- derique Oolbekkink met Tornado. Springen: Klasse B Cat. C, eerste prijs Brenda Kappert met Beatiful Tiffany; klasse L Cat. E, vijfde prijs Huub Brands met Elcapone B. Tijdens het concours van pc de Vjenneruiters te Vriezeveen be haalde Gerrie van Lies met Major Tom een tweede prijs in de dres suur klasse M2 cat D. Cindy Vos- selman ging met haar pony Apollo naar Apeldoorn en behaalde daar een zevende prijs in de Dressuur en een negende prijs in het Springen. Marie Elise Dollekamp behaalde met haar paard Attend afgelopen zaterdag op een concours in Alme lo de eerste plaats in de Z2 dres suur. Greta Orvelte won met haar paard Felix de tweede prijs in de B- klasse. Met Batrou eindigde ze als vierde in de L2-klasse. experimenteren met diverse types banden, verschillende banden spanning en de versnellingsbak om het beste resultaat uit hun mo toren te krijgen. Als een deelne mende tractor het tijdens een wed strijd letterlijk niet meer kan trek ken en stopt, is er een herkansing. Hem in een lagere versnelling zet ten wil dan wel eens helpen. Zelf beschikt Henny over een,26 jaar oude Aiperikaanse F arm all, waarvan er nog maar een stuk of tien in Nederland lopen. Een 'taaie trekker' noemt hij hem, met nog echt degelijke pk's onder de motor kap. Die degelijke uitvoering bete kent wel dat hij in een hogere ge wichtsklasse uitkomt, maar dat zijn voertuig haast niet kan afslaan weegt bij hem zwaarder dan de winst van een lichter omhulsel. In het algemeen zullen de serieuze sporters er naar streven om met een zo licht mogelijke trekker zo veel mogelijk pk's te bereiken. Bij wedstrijden moeten de deelne mers in de voorpools zo snel moge lijk zo ver mogelijk zien te komen. De besten doen de volle trek nog een keer, maar nu met een gewicht dat zwaarder is ingesteld. „Dan trekje op een gegegen moment wel enkele tonnen achter je aan", zegt Henny en dat betekent dat je heel goed moet weten hoe je de meeste kracht uitje machine kunt halen. Brandstof De meeste tractors rijden nog op diesel, maar de niet rokende (en minder vervuilende) methylalco hol als brandstof rukt op. Daar hebben de steeds strenger worden de milieueisen natuurlijk wel iets mee te maken. Momenteel wordt er in Duitsland geëxperimenteerd De derde ronde van de interne competitie van de schaakclub was met vier remises erg spannend. Het duel tussen de beide koplopers Bertus van Beek en Gerrit Luggen- horst verliep zeer enerverend, waarbij Gerrit door het oog van de naald kroop en nog net een remise kon bewerkstelligen. De ontwikke lingen in de derde ronde hadden tot gevolg dat er weinig in de kop van het klassement veranderde. Gerrit Luggenhorst en Bertus ter Beek blijven de koplopers. De uitslagen: Bertus van Beek - Gerrit Luggenhorst V2-V2, Gerrit Stevens - Cees Olij V2-V2, Henk van Beek - Dick van der Knaap Vfe-Vfe, Philip Eyzinga - Cees de Bouw meester 1-0, Hans van Oyen - Di- nant van Beek V2-V2, Jan van Ca- laar - Eric Mondeel 0-1, Jaap Schip per-Teun Scheurwater 0-1, Hendri Koetsier - Ab Moddejonge 1-0. Henny van Coeverden organiseerde de afgelopen jaren de Holtense trekkersiep. Zijn grote wens is een speciale trekkertrekbaan, zodat de staat van het terrein geen invloed meer heeft op de prestaties van de deelnemers. In de afgelopen week heeft weer een aantal teams van BC Holten competitie gespeeld, met meer of minder succes. Het eerste jeugd- team, bestaande uit Jos Dorres- teijn, Johan Bos, Carola van der Vreede en Marloes van der Stouw begon in Ommen met 'bibbers' in de benen tegen En Blok. Maar toen ze goed en wel bezig waren bleek alles mee te vallen: met 8-0 winnen is een mooie start. Het tweede jeugdteam speelde een wedstrijd tegen De Boertjes uit De- demsvaart. Toen de Holtenaren gehoord hadden dat het eerste met 8-0 gewonnen had, konden zij na tuurlijk niet achterblijven. Het eni ge probleempje was de driesetter van Mark Wander Drenth. Maar ook dit team kon met een grote pluim en een 8-0 overwinning terug naar huis. De thuiswedstrijd tegen SAS 4 uit Deventer leverde voor het derde team een 5-3 overwinning op. Theo Aarsen behaalde via een driesetter het eerste punt. De tegenstander van Harrie Menkhorst sloeg te veel uit. Eugenie Roekevisch scoorde slechts drie puntjes meer dan haar tegenstandster, maar dit was vol doende om te winnen. Helaas had invalster Betty van de Velde iets minder ervaring dan de dame uit Deventer, zodat ze in drie sets ver loor. De heren dachten het simpel te klaren in hun dubbel. De eerste set liep gesmeerd (15-2), maar in de tweede kwamen ze op de koffie. Gelukkig kwam het ritme op het juiste moment terug, zodat het vierde wedstrijdpunt een feit was. De dames moesten duidelijk aan elkaar wennen en ondanks de inzet was verlies niet te voorkomen. De mix Eugenie/Theo leverde het vijfi de een beslissende punt op, terwijl Betty en Harrie de overwinning aan de sportieve tegenstanders moesten laten. Het vijfde team speelde tegen Han ze 6 uit Zwolle. Ronald Wissink en Edwin Roekevisch hadden er geen moeite mee de heren uit Zwolle te laten winnen. Hetty Kruiswijk en Annemieke Kleinherenbrink had den het gemakkelijker. Zij kregen te maken met een paar geblesseer de tegenstandsters, zodat hun par tijen, inclusief de dubbel, gewon nen werden. Voor de rest waren het de sterke Zwolse heren, die het spel bepaalden. Holten verloor de wed strijd met 5-3. Recreatieruiters van manege Stal de Eik hebben met succes deelge nomen aan diverse recreantencon coursen in de regio. In Mariënheem won Gea Sluiter met Rocco de eer ste prijs (131 pnt) in dressuur BI. Dries Nijzink met Sander plaatste zich tweede bij het springen 70 cm, terwijl Kees Tromp vierde werd met Sander bij het springen 50 cm. In Raalte werden de volgende re- sulaten behaald: eerste prijs in dressuur B2: Jan Sluiter met Roc co, tweede prijs dressuur BI: Gea Sluiter met Rócco, eerste prijs: Ag nes Lohuis met Sonate, derde prijs springen 50 cm: Yvonne Vosmeijr met Sander. met motoren die op bio-ethanol (uit raapzaadolie) lopen. Ook de veiligheidseisen worden hoger. Te genwoordig mag er niet getrokken worden zonder een deken om het koppelingshuis, zodat er geen rondvliegende stukken in het pu bliek terecht komen als er een uit elkaar vliegt, zoals het afgelopen jaar nog in Wierden is gebeurd. Een technische keuring gaat tegen woordig dan ook aan iedere wed strijd vooraf. Wat de deelnemende machines be treft zijn we in Nederland zo lang zamerhand net zover als de Ameri kanen. Vooral voor de supterstan- daardklasse worden trekkers rechtstreeks uit dat land geimpor- teerd. Er kwam zelfs eens een Rot terdammer bij een wedstrijd opda gen, die als rasechte stedeling nog nooit op een trekker gezeten had en aan zijn concurrenten moest vragen hoe hij het ding aan de praat kon krijgen. Inmiddels is die helemaal aan dè sport verslingerd geraakt. Na de wedstrijd in Holten van vori ge week is de winterstop ingegaan. Het nieuwe trekkertrekseizoen be gint in Salland weer in april met een evenement in Espelo. Gewoon in het weiland, zoals meestal in ons land. Een echte trekkertrekbaan van zeventig procent klei en dertig procent zand staat bij Henny van Coeverden wel op het verlanglijst je. Tenslotte is trekkertrek tegen woordig een echte publiekstrek ker. Vertegenwoordigers van vrijwel alle verenigingen namen vorig jaar deel aan het schietfestijn. Ook dit jaar wordt een grote deelname verwacht. Na het enorme succes van vorig jaar organiseert de schietvereni ging De Zaagmolen uit Dijker- hoek weer een groot schietfestijn voor alle verenigingen in Holten om de Zaagmolentrofee en andere prijzen. Het schietfestijn wordt gehouden in de vorm van een on derlinge competitie in het clubge bouw aan de Maatmansweg 3 op donderdag 25 oktober, vrijdag 26 oktober, donderdag 1 november en op vrijdag 2 november van 19.00 tot 22.30 uur. De prijsuitrei king is op 21 november om 20.30 uur, eveneens in het clubgebouw. De teams dienen te bestaan uit elk vier personen; leden van de Schiet vereniging de Zaagmolen zijn van deelname uitgesloten. De deelna me staat open voor dames- heren- en juniorenteams. Alle gemengde groepen worden bij de heren inge deeld. Er wordt geschoten met vuurbuks en windbuks. Voor deelname aan de competitie vuurbuks dienen de delneraers tenminste achttien jaar oud te zijn. De junioren tussen twaalf en achttien jaar schieten uitsluitend met windbuks. Opgave is mogelijk tot en met 9 ok tober bij de secretaris van De Zaagmolen, B. SteunenbergDijk- erhoekseweg 3, tel 62086. Het inleg- geld bedraagt 15,- per team. Na de matige vertoning van vori ge week tegen Sportclub Dene kamp heeft Blauw Wit zich in de thuiswedstrijd tegen medekoplo per Rietvogels uit Almelo duide lijk gerevancheerd. In de beginfase leek het daar niet op. De gasten namen meteen het initiatief. Hans Bekkernens moest in de eerste minuut al een uiterste poging doen om zijn doel schoon te houden. In de vijfde minuut was hij echter kansloos op een ineens inge schoten vrije trap van ongeveer 25 meter van aanvoerder Richard van der Hoeven van Rietvogels. Blauw Wit was hierdoor even aangesla gen, maar nam toch geleidelijk aan het initiatief over. De gasten moes ten duidelijk terug en kwamen in de problemen. In de dertigste minuut werd de doorgebroken Johan Bolink bin nen de beruchte lijnen gevloerd en kende de goed leidende scheids rechter Olde Oldhof uit Bome een strafschop toe. Doelman Hans Bekkernens knalde Blauw Wit naar de verdiende gelijkmaker: 1- 1. Blauw Wit bleef de betere ploeg en het wilde meer. Enkele minuten voor rust leverde dat de tweede treffer op, toen Hans Stam op rechts goed doorging en vervol gens op maat Johan Bolink aan speelde. Deze knalde fraai raak vanaf de rand van het strafschop gebied: 2-1. In de tweede helft twee aanvallen de ploegen. Rietvogels wilde de ge lijkmaker en Blauw Wit wilde de wedstrijd beslissen. Dit leverde een spannend schouwspel op. Vooral de snelle counters van Blauw Wit via Johan Bosschers waren gevaarlijk. Johan kon ech ter niet tot scoren komen. Hij had daarbij pech dat een fraaie lob op de lat belandde. Door het missen van deze kansen kwam Blauw Wit toch nog in de problemen, toen Rietvogels halverwege de tweede helft een strafschop kreeg toege wezen, omdat Henri Stam een aan valler van Rietvogels omver duw de. Hans Bekkernens liet zich ech ter ook deze keer niet vanaf elf me ter passeren. Blauw Wit putte hier moed uit. De voor Jacco Schup- pert in het veld gekomen Evert Vruggink werd twee keer toen hij in kansrijke positie stond onderuit gehaald. Toen iedereen al ging denken aan een 2-1 zege voor Blauw Wit, kreeg de wedstrijd nog een zinderend slot. In de veertigste minuut wis ten de gasten namelijk tot teleur stelling van alles wat Blauw Wit was via hun gevaarlijke spits Jur- rie Wanschers, na een snelle aanval over links, de gelijkmaker te sco ren: 2-2. De Blauw Witters legden echter niet het hoofd in de schoot en gingen de laatste minuten op jacht naar de winnende treffer. Eerst werd een kopbal van Jaap Kruk, in het veld gekomen voor de moegestreden Johan Bosschers, na goed aangeven van Johan Bo link nog van de lijn gehaald. Uit de hoekschop die daaruit volgde wist echter good old Harry ten Wolt huis, na in tweede instantie aange ven van Hans Stam, op de hem be kende wijze de bal fraai in de bo venhoek te koppen: 3-2. Een ver diende zege voor de Blauw Witters in een wedstrijd waarin beide ploe gen zich tot het uiterste gaven en het publiek een goede wedstri voorschotelden.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5