Jaar agenda Geslaagde Sallandrit J ongere bouwkunst Duitse scholieren bij De Marke Ruiterbewijs voor zestien kandidaten Ledenwinst Tennisclub Herfsttoer Holterberg Nieuwe dugouts Wielerclub in de Eifel Keizer wint Klaverjassen Blauw Wit in derde ronde T.V.B.-beker HfiSI HOLTENS NIEUWSBLAD Derde prijs voor Hoog Holtens Rob Vermeulen Schaaknieuws Prijzen voor Bergruitertjes Blauw Wit thuis tegen Denekamp DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1990 9 eewoeoS Juliana 4 - Blauw Wit 2 Blauw Wit begon met goede moed. Twee overwinningen op een rij had het tweede zelfvertrouwen opgele- vert. Juliana maakte het de ploeg de eerste tien minuten erg lastig, wat enkele kansen opleverde. Hier na hervond Blauw Wit zich een beetje en kwam langzamerhand toe aan het spel van de eerste twee weken. Ruststand: 0-0. Na rust een sterker Blauw Wit dat Juliana con ditioneel overtrof. Na een kwartier werd H. Kolkman binnen de zes tien meter onderuitgehaald. G. Meyerink scoorde beheerst van elf meter. Blauw Wit dacht de wed strijd binnen te hebben, maar di- rekt- sloeg Juliana toe uit een vrije trap (1-1). Via H. Kolkman kreeg Blauw Wit alsnog een uitgelezen kans op de winst, maar de inzet ging nipt naast. Eindstand: 1-ï. Blauw Wit 3 - S.V.V.N. 3 Blauw Wit kwam gemotiveerd bin nen de lijnen. SWN wordt gezien als de grootste kampioenskandi daat uit deze klasse. Het werd een leuke fanatieke eerste helft met goed veldspel, maar geen doelpun ten. Ruststand: 0-0. Na rust was het allemaal minder fraai. Een spe ler van SWN werd weggezonden. De SWN doelman had ook wegge zonden moeten worden, nadat hij Eddy Kruk grof onderuit haalde. Dit gebeurde echter niet, zodat er veel irritatie ontstond bij de spe lers. De slecht leidende scheids rechter had het allemaal niet meer in de hand, waardoor hij de regels niet meer juist toepaste. Uit een strafschop schoot een SWN speler rechtstreeks op de paal, waarna dezelfde speler opnieuw uithaalde en scoorde. De scheidsrechter keurde de treffer echter goed. Een blamage voor de leiding. Blauw Wit moest nu komen, maar de tref fer viel aan de andere kant. Eind stand: 2-0. Blauw Wit 4 - DOS '37 5 Tegen het sterke en geroutineerde DOS had Blauw Wit weinig in te brengen. Door hard te werken leek een goed resultaat echter niet on mogelijk. Uit de counter scoorde Jan ten Hoeve al snel 1-0. DOS drong hierna sterk aan, maar Blauw Wit bleef overeind. Rust stand: 1-0. Na rust kwam Blauw Wit al snel op 2-0 door opnieuw J an ten Hoeve. Blauw Wit leek de wed strijd te controleren, maar DOS bleef de beter voetballende ploeg. Ver in de tweede helft kwam na een goede aanval van Dos de eerste te gentreffer (2-1). DOS kwam in de laatste tien minuten sterk opzet ten en had bepaald geluk, toen de bal via een verdediger alsnog in het doel ging en even later ook nog een eigen goal van een Blauw Witter hen op winst zette. Het vierde ge loofde er hiema niet meer in, waar door het nog 2-5 werd. Hulzense Boys 6 - Blauw Wit 6 Blauw Wit had een goede start te gen Hulzen en nam snel een voor sprong van 0-1. Hulzen nam hierna het initiatief over en drong Blauw Wit in de verdediging. De thuis ploeg speelde goed voetbal en scoorde voor rust 3 keer. Na rust ging Hulzen goed door en scoorde nog drie maal. Martin Kerkdijk wist voor Blauw Wit ook nog 2 keer te scoren, waardoor hij drie treffers op zijn naam bracht. Eindstand: 6- 3. Nog wat onwenning staan ze na de aankomst in Holten bij elkaar, de Duitse scholieren uit Winterberg die vori ge week een driedaags bezoek brachten aan S.G. De Marke en hun Nederlandse leeftijdgenoten. Per brief had den ze elkaar al een beetje leren kennen, maar zo in het echt is het toch weer even anders. Ze hadden een vol ■programma voor de boeg, met als hoogtepunten op vrijdag een kennismaking met ons ondenvijs en een ontvangst op het gemeentehuis. De avond in De Schure op de eerste dag en het gezellige met de hele groep gour metten mogen daar ook wel bij gerekend worden. SEPTEMBER: 20 september: receptie 75-jarig bestaan WV Holten. 22 september: Holterbergherfst- toer (fiets); trekkersiep; excursie Kunst- en Cultuurking naar i VOC-schip Batavia. 23 september: veteranen-/klas- I siekertocht (motoren). 24 september: gemeenteraads vergadering. 25 september; sportcommissie. OKTOBER: 5 en 6 oktober: Toneelvereniging I C.O.C. speelt Harry's nachtmer rie. 6/7 oktober: Nacht om Holten (puzzelrit). 9 oktober: begrotingsbehandeling (commissoriaal). 13 oktober: Kerkendag. 30 oktober: begrotingsbehande ling (gemeenteraad). 31 oktober: Midas Dekkers leest uit eigen werk. NOVEMBER: 3 november: H.M.V. jubileumshow; Gouwe Ouwe avond (Dijker- hoek). 5 november: lezing Igor Cornelis- sen over jazz. 9 november: jubileumconcert In terkerkelijk Kinderkoor Mo zaïek m.m.v. Elly en Rikkert. 17 november: receptie 22-jarig bestaan De Fienpreuvers. 23 november: najaarsconcert Holtens Mannenkoor. 26 november: gemeenteraads vergadering. DECEMBER: 17 december: gemeenteraads vergadering; jubileumavond Plattelandsvrouwen. 19 december: volkskerstzang. 1991 JANUARI: 8 januari: nieuwjaarsreceptie Plat telandsvrouwen. 12 januari: gala-avond De Fien preuvers. 19 januari: prinsenbal. 23 januari: cabaretier Andre Ma nuel. FEBRUARI: 2 februari: minder-validen carna val. 8 februari: receptie 70-jarig be staan SV Holten; goodwill-avond De Fienpreuvers. 9 t/m 12 februari: carnaval. 21 februari: lezing over netsuke's (Japanse gordelknopen). Zestien paardenliefhebbers van de recreantenclub van Stal de Eik be haalden afgelopen zaterdag hun ruiterbewijs. Het ruiterbewijs is een soort rijbewijs voor de ruiter, dat wordt afgegeven onder auspi ciën van de Stichting Nederlandse Hippische Sportbond. Het examen bestaat uit een prak tisch en een theoretisch gedeelte. Het theoretisch exam bestond uit vragen over de verzorging, EHBO, harnachement, verkeerregels en diverse gedragsregels in de natuur. Voor het praktische deel moesten de kandidaten een rijproef afleg gen, waarin allerlei aspecten van het buitenrijden aan bod kwamen. Ook werd er getest of de ruiter zijn paard weer onder controle kan krijgen, nadat het öp hol is gesla gen. De kandidaten die het examen met goed gevolg aflegden waren: J. Budde, J. Groot Obbink, B. Güt- lich, E. Lamping, H. van 't Land, I. Los, H. Nijzink, G. Oplaat, G. Paal man, J. Pouw, H. Rensink, J. Rut gers, E. Sloot, K. van Surksum, C. Tromp en D. den Uyl. Het open tennisweekend heeft TC Holten ruim dertig nieuwe leden opgeleverd. Wat dat betreft niets dan tevredenheid bij het bestuur. De publieke belangstelling om de nieuwe kunstgrasbanen op Meer manskamp eens zelf in ogen schouw te nemen bleef echter wat beneden de verwachting. Alleen tijdens de prominentenwedstrij- den was het duidelijk drukker met geïnteresseerde toeschouwers. Leerling-kok Rob Vermeulen (18) van Hotel Hoog Holten heeft een, derde prijs behaald tijdens de open Nederlandse kampioenschappen koken- en gastheerschap. De wed strijden werden gehouden tijdens de twaalfde Culinaire Show Twen te in de Evenementenhal in Borne. Rob kreeg de bronzen Hatelet voor zijn roodbaars met garnituur in de categorie cuisine vite (snelle keu ken). Holten 2 - Enter 3 Door een matige start van het tweede kwam Enter regelmatig ge vaarlijk voor het doel van Holten. Dit resulteerde in een 1-0 voor sprong voor de Rood Witten. Hol ten herstelde zich goed van deze te genslag en maakte via Andre Tui- tert gelijk. Hierna hield het tweede de tegenstander onder druk en het resultaat was een 1-2 ruststand middels een goal van Rob Somer. De tweede helft begon net als de eerste en Enter kwam door pressie voetbal op gelijke hoogte (2-2). Toen Enter een foutje maakte in de achterhoede, was Rob er als de kip pen bij en scoorde zijn tweede doel punt (2-3). Twee minuten voor tijd maakte Enter toch nog gelijk door een goed genomen vrije trap. Holten 4 - PH 4 In een matige wedstrijd is het toch gelukt de twee punten in Holten te houden. Veel balverlies en slecht lopende combinaties aan beide zij den gaven de toeschouwers weinig plezier. Toch gelukte het de Holte naren op een voorsprong te komen door een doelpunt van Harry Scholten. Na rust een sterk aan dringend PH en een in de verdedi ging gedrongen Holtens elftal. Succes voor PH kon niet uitblijven en na twintig minuten kwam de verdiende gelijkmaker tot stand. Met countervoetbal probeerde Holten iets terug te doen. Ondanks zware druk van PH hield Podt zijn doel schoon en toen Bronsvoort bij een van de uitvallen zijn goaltje meepikte, was de geflatteerde overwinning een feit. Twenthe 5 - Holten 5 Dat Holten geen kunstgrasveld tot zijn beschikking heeft bleek over duidelijk in deze wedstrijd. Op de kunstmat liet Twenthe (aan kunst gras gewend) de Holtenaren alle hoeken van het veld zien. Ook het heroptreden van Ronnie Meester kon hier niets aan veranderen. Ge volg van een en ander was een gro te 6-1 nederlaag. De Zweef 8 - Holten 6 Na de blamage van de vorige week moest Holten nu aantreden tegen de oudjes van De Zweef. De Spen- kieboys begonnen uitstekend door met een doelpunt van goalgetter Zoetbrood op 0-1 te komen. Kort hierna, in de tiende minuut, maak ten de Nijverdallers alweer gelijk en tot de rust dicteerden zij het spel. Ook in het begin van de twee de helft was De Zweef oppermach tig en kwam terecht op een 2-1 voorsprong. Toen werd de vliegen de reporter Mondeel in de strijd ge worpen en de heilzame uitwerking liet niet op zich wachten. Vanaf dit moment had Coen zijn snelle te genstander weer onder controle en daar begon het offensief van Hol ten met als resultaat de verdiende gelijkmaker van Bolder Jan Holten 8 - PH 20 Onder het goede leiderschap van Graads en technisch directeur J.Klein Horstman kwam Holten 8 zeer gemotiveerd het veld in. Voet bal wordt meestal beslist door doelpunten, zo ook vandaag. Een blunder in de achterhoede bezorg de PH een 0-1 voorsprong. Hierna was het met de dadendrang van PH gebeurt en was het al Holten 8 wat de klok sloeg. Bij vlagen su bliem voetbal was er te zien, met als gevolg een wereldgoal van G. van K. Met daarna nog twee maz zelgoals was de buit voor de Rood Zwarten binnen. Haarle 7 - Holten 10 Holten 10 speelt dit seizoen weer duidelijk mee met drie zeges in successie. Tegen het sterke Haarle werd een verdiende 0-4 overwin ning behaald. Haarle startte heel offensief, maar toen Holten na een kwartier het heft in handen nam kwamen de Haarlenaren er niet meer aan te pas. Onder leiding van Dekker legde het tiende zo een fraai positiespel op de schitterende grasmat van de 'Pastoorsmoat' met als resultaat een goal in de eer ste helft van H.v.d.Pluym. Na rust een zelfde beeld, waarbij A. Klein Velderman een corner goed af rondde (0-2). Hierna was de beurt aan G. Koetsier die een hakbal van Van der P. goed inschoot. Toen daarna A. Dekker de bal uit een on overzichtelijke situatie van grote afstand inschoot, was het pleit be slecht en is het waarschijnlijk dat het tiende dit seizoen weer hoge ogen gaat gooien. Heracles 7 - Holten 11 De eerste tien minuten kwam He racles er niet aan te pas tegen Hol ten 11, maar daarna speelden de Holtenaren meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander. Het ge volg was verwarring in de achter hoede, afgestraft door de tegen stander (1-0). Ook hierna probeer de Holten op alle manieren tot sco ren te komen, maar dit lukte in de eerste helft niet. In de tweede helft weer een voortdurend aanvallend Holten 11 en Heracles gevaarlijk met uitvallen. Het duurde tot een kwartier voor het einde, toen zorg de G. Nijland voor zoveel onrust voor het Heraclesdoel, dat Marcel Onstenk de bal op een presenteer blaadje kreeg en de verdiende 1-1 liet aantekenen. Holten 12 - Haarle 9 Na een goede start van het twaalf de werd al gauw de score geopend (1-0). Holten bleef de betere ploeg maar het was Haarle dat twee keer tot scoren kwam, 1-2 dus. Het was blauwpet Beker met de gladde schoentjes die, na eerst enkele kansen te missen, de gelijkmaker liet aantekenen. In de tweede helft werd het spel harder en na een on beheerste reactie werd S.V. terecht uit het veld gestuurd door de scheids. Doordat Holten met tien man verder moest en 'De Keet' niet weet wat half tien is, liep Haarle uit naar een 2-4 overwinning. Overige uitslagen: Holten 3 - Luc- tor 21-3, Enter 8 - Holten 9 5-2, Hol ten 13 - SOS 9 0-5. flit AND-Rit De Holtense Wielervereniging or ganiseert aanstaande zaterdag de derde toertocht van het seizoen; de Herfsttoertocht. De laatste jaren is gebleken dat er een grote belang- De nieuwe dugouts van de sv Hol ten zijn afgelopen zondag officieel in gebruik genomen. Met het door knippen van een lint verrichte ere lid Wim Beijers de opening. De schaar werd hem aangeboden door het jongste pupillenlid Arturo Dal- huisen. Onder leiding van Arie Jansen werden de dugouts door vrijwilligers gebouwd. Binnenkort worden langs de andere speelvel den bankjes geplaatst. De Wielervereniging hield in het weekend van 7 tot en met 9 sep tember een vierdaagse fietstocht in het Duitse Eifelgebergte. Als startplaats werd gekozen voor het plaatsje Biersburg. Donderdag middag werd een tocht gereden vYan 64 kilometer. Rustig pedale- rend werden de dorpjes Lessem, Bickendorf en Seffern aangedaan. Door de regen moest de tocht van vrijdag worden afgelast. Zaterdag klom het geszelschap weer in het zadel voor een rit naar de Moezel. Via landelijke wegen werd er volop gedaald en geklommen. Doordat het vertrek enige uren was uitge steld, moest de route worden inge kort en kon niet langs de Moezel gefietst worden. De laatse klim van zaterdag had een stijgingspercen tage van 15%. Zondag waren de weergoden de Holtense fietsers beter gezind. Ge nietend van de natuur werd er 80 kilometer afgelegd. Een prachtige tocht met veel beklimmingen. Na de beklimmingen konden de fiet sers hun spieren ontspannen tij dens de afdalingen. Vermoeid maar voldaan werd 's middags het hotel weer bereikt. Na een ver kwikkende douche keerde het ge zelschap huiswaarts. De organisa tie van het weekend was in handen van Hans van Oyen. Tijdens de tweedaagse Sallandrit voor Fjordenpaarden is het afgelo pen weekend ten overvloede weer eens gebleken, dat deze paarden ook geschikt zijn als rijdier voor volwassenen. De tocht over 100 ki lometer is een groot succes gewor den. Het initiatief tot de rit werd genomen door de 1.95 meter lange De eerste ronde van de onderlinge schaakcompetitie werd op maan dag 10 september gespeeld op Meermanskamp. De meest sensa tionele partij was die tussen Erik Mondeel en Bertus van Beek. Na dat Bertus op een 'vork' liep leek de partij beslist, maar uiteindelijk wist hij een totaal verloren stelling toch nog in winst om te buigen. Een week later wist Bertus van Beek in de tweede ronde opnieuw te winnen in een zenuwslopend eindspel, ditmaal van zijn broer Di- nant. Bertus gaat nu op kop samen met Gerrit Luggenhorst en titel verdediger Dick van der Knaap, die ook hun partijen wonnen. Vol gende week speelt het eerste team de eerste uitwedstrijd tegen Borne I. Het zal dan weer hard tegen hard Uitslagen eerste ronde: Gerrit Stevens jr. - Jan ten Velde 1-0, Cees Olij - Jaap Schipper 1-0, Hans van Oyen - Henk van Beek 0-1, Henri Koetsier - Philip Eyzinga 0-1, Bertus van Beek - Erik Mondeel 1-0, Geert Stevens - Theo van Lindenberg '/2-V2, Erik Bosman - Gerrit Luggenhorst 0-1, Ab Moddejonge - Dick van der Knaap 0-1 Uitslagen tweede ronde: H. van Beek - G. Stevens jr. V2-V2, D. van Beek B. van Beek 0-1G. Luggenhorst - J. van Calcar 1-0, D. van der Knaap - G. Stevens sr. 1-0, Th. van Lindenberg - J. ten Velde 1-0 R, J Schipper - H. van Oijen 0-1, T. Scheurwater H. Koetsier 1-0, E. Mon deel - A. Moddejonge 1 -0. Henk Noeverman uit Ommen en Herman ter Wijlen uit Hardenberg, die respectievelijk de 8-jarige mer rie Corrie en de 10-jarige hengst Brusvein bereden. Bij de Fjordenhoeve van Herman ter Wijlen werd vrijdagochtend ge start. De tocht had vier deelne mers, onder wie de Holtense Ingrid de Weerd. Zij bereed de 6-jarige merrie Emma, die voor het laatste deel van de rit op vrijdag werd af gelost door de 13-jarige Waila. De uit Ommen afkomstige Arnold Coomans completeerde het vier tal. De route voerde vanaf Hardenberg door de prachtige bossen van Jun- ne, waar toestemming was ver leend om het Pieterpad te volgen, over de Lemelerberg, de Hellen- doornse berg en de Holterberg. Overnacht werd er bij de familie De Weerd aan de Deventerweg: De deelnemers spraken naderhand over een unieke rit met een uniek paardenras door een unieke omge ving. In de twee ritten van negen uur hielden zowel paarden als rui ters zich uitstekend en bereikten zaterdagavond fris en monter Har denberg. Voor de vlucht vanuit Heverlee, af stand 198 kilometer, werden 165 duiven ingekorfd. Nadat de duiven om 9.15 uur gelost werden kon Ger rit Keizer om 11.43 de eerste duif klokken. De gemiddelde snelheid was bijna tachtig kilometer per uur. Op de tweede plaats eindigde H. Jansen, derde werden F. Mees ter en Zoon Tijdens het concours van pc De Eschruitertjes te Wierden behaal de Ida Vincent van De Bergruiter tjes met Mark de eerste prijs bij het jachtspringen in de klasse Z cat. D. Met Silbersee eindigde Ida als der de in de klasse M cat. D. Brenda Kappert werd met Beautiful Tiffa ny tweede bij het springen klassiek parcours in de klasse B. cat ABC. Zondag behaalde Marieke Mulder met Nizzam een vierde plaats in de klasse L bij een samengestelde wedstrijd in Gorssel. Blauw Wit krijgt zaterdag het uit de vierde klasse gedegradeerde Sp. Denekamp op bezoek. Deze ploeg is begonnen met een 2-1 nederlaag tegen Voorwaarts, won daarna met niet minder dan 10-2 van M.V.V. '69, maar stelde afgelopen zater dag weer teleur door tegen Rietvo- g'els niet verder te komen dan 2-2. De Denekampers hebben dus grootbelang bij een zege in Holten, anders raken ze achterop. Blauw Wit heeft een zege nodig om de koppositie te kunnen handhaven. Er mag een spannende wedstrijd worden verwacht met hopelijk veel supporters. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter M. Boerstra uit Overdinkel. Ook dit seizoen wordt er weer ge klaverjast bij de sv Holten. Dit ge beurt op de laatste vrijdagen van de maanden september tot en met april, met uitzondering van decem ber. In deze maand wordt er op de 21e een kersttoernooi gespeeld. De wedstrijden beginnen steeds om 20.00 uur in de kantine op sport park Meermanskamp. De organi satie stelt gezelligheid voorop, maar toch zijn er elke avond leuke prijzen te winnen. De competitie gaat over de vijf beste resultaten en het is dus niet noodzakelijk om alle zeven avonden aanwezig te zijn. stelling is voor de tochten in Hol ten. Ook voor de Herfsttoertocht verwachten de organisatoren een grote deelname. Jan Scheperman en Gerrit Pasman zijn er in ge slaagd een geheel nieuwe route uit te stippelen, waarbij de Holterberg' vanzelfsprekend in het parcours is opgenomen. Nadat deze is bedwongen voert de tocht over landelijke wegen via de Lichtenberg er. de Borkeld rich ting Markelo. Voor de 80 en 150 ki lometer gaat de tocht verder via Diepenheim. Hier splitst de 80-ki- lometer route zich af en voert via de Markeloseberg naar Holten te rug. De route van de 150 kilometer tocht voert richting Hengevelde. Vervolgens gaat het. langs de wa termolen van het buurtschap Oele naar Enter. Via Nijverdal, Hulsen, Hellendoorn en de Holterberg wordt uiteindelijk de finish be reikt. De 110 kilometer splitst zich bij Markelo af en sluit in de omge ving van Enter weer aan bij de 150 kilometer. De start en finish zijn bij de sport hal. Hier is na afloop gelegenheid tot douchen. Er wordt worden tus sen 8.00 en 10.00 uur. Voor inlich tingen kan men terecht bij J.E. Scheperman, tel. 61809. Blauw Wit won vorige week woens dag thuis in de tweede ronde voor de T.V.B.-beker met strafschoppen van Bonifacius Boys uit Haaksber gen. Na een leuke wedstrijd eindi gend in een 2-2 gelijkspel wist de thuisclub alle vijf kansen te benut ten, terwijl Hans Bekkernens een strafschop stopte. In de eerste ron de versloeg Blauw Wit het Rijssen- se R.K.S.V. met 1-2. Eén van de oudste Holtense bouwwerken in de grote landelijke inventarisatie van jongere bouwkunst uit de periode 1850-1940 is deze boerderij aan de Larenseweg 54. Het pand stamt uit 1850 en was tijdens het bezoek van de speurders van het Oversticht nog geheel in de oorspronkelijke staat. Afgezien natuurlijk van het feit dat de boerderij toen tussen de weilanden lag en zich nu overduide lijk binnen de bebouwde kom bevindt. Het bouwmateriaal is machi nale baksteen en als bijzonderheden noemen de onderzoekers de heg met hekje om de voortuin, de kleine lage raampjes in de zijgevel en de vensters met luiken. Inmiddels ondergaat de woning een grondige renovatie, waarbij onder andere ramen zijn aangebracht in het dak van het achterhuis.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 9