Gebrek aan conditie breekt dartteam op VVV Holten 75 aar op de bres voor de toeristen Holtens Nieuwsblad WEEK DEZE Zonder Nido geen echte Prinsjesdag Turkse zender op de kabel Bushaltes Smidsbelt 100 JAAR WH Bestemmingsplan 7TT7 Haar ii ligt VVV altijd in beweging om het toeristisch produkt te stimuleren ter inzage Vrouwen Actief Sem Kajoi De Lindenberg haalt finale Uontvangt een fraaie HONING EIKEN GEBR. SEINEN l Holtens Nieuwsblad Donderdag 20 september 1990 42ste jaargang no,38 Abonnementsprijs f 39.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 :en, Het voorontwerp-bestemmings plan Bedrijventerrein De Haar II ligt met ingang van 24 september gedurende veertien dagen voor in gezetenen en/of belanghebbenden ter inzage inhet gemeentehuis. Op verzoek wordt bij het inzien van het plan ambtelijke bijstand ver leend. Er zijn formulieren beschik baar voor vragen, opmerkingen en suggesties, die op een later tijdstip tijdens een openbare hoorzitting jehandeld aan de orde kunnen ko men. Energiebedrijf IJsselmij hoopt ui terlijk half november in Holten de elevisiezenders BBC 1 en 2 en BRT 1 en 2 via de kabel te kunnen loorgeven. Tegelijk met deze bui- enlandse zenders zal ook de Turk- e zender TRT op de kabel worden oegelaten. De IJsselmij ziet dit als een extra service aan de Turkse ge- neenschap in Overijssel, die geen tevolgen heeft voor de hoogte van iet abonnementstarief. Vrouwen die graag eens met een vaste groep over de zaken door willen praten, of gezellig samen iets willen ondernemen, kunnen terecht bij de thema- groep Vrouwen Actief, die eens per veertien dagen in het dorpshuis De Boschkamp bij elkaar komt. Voor kinderop vang wordt gezorgd. Vorige week wel aangekon digd» maar plaatsen ho maar! Deze week maken we het goed. Sem. Kajoi, die zich zijn Holten- se jaren nog levendig herin nert, schreef uit Papua West Guinea een lange brief met een verzoek aan al zijn oude vrien den en kennissen. Stap naar voren, werpen, tellen, darts uitnemen, achteraansluiten. Zo draaide de tredmolen 24 uur lang door in Eetcafé 't Klavier, thuisbasis van Dartsclub 't Klavier. Annemarie van den Berg, Gerard ter Brake, Joop Hofstede, Anno Keestra, Wim Stam en Paul Verheun zijn er dan wel niet in geslaagd het Neder lands record te verbeteren en zo een plaatsje in het Guinness Book of Records te verdienen, ze mogen toch trots zijn op hun prestatie. Een etmaal lang in touw blijven en het oog zo scherp en de hand zo vast te houden dat in de laatste ronden nog steeds raak gegooid wordt is geen geringe opgave. Met een beetje meer voorbereiding had het record er ook nog wel inge zeten. „Het is te halen", vonden team en supporters na afloop. Het schortte hem niet zozeer aan trai nen met de darts, maar aan de al gehele conditie. „Na vijf uur ben je al moe en dat mag eigenlijk niet", vindt Paul Verheun achteraf. Voor al benen en voeten kregen het zwaar te verduren en Annemarie eindigde de strijd met een zwach tel om de enkel. Tegen de verwach ting in viel de staat van de arm waarmee geworpen werd na 24 uur erg mee en bleef hét bij een lichte stijfheid. Op de vraag na afloop of ze het dus nog een keer gingen proberen riep de hele club spontaan „nou néé", maar al gauw begonnen er een paar hardop te denken, dat ze van deze (eerste?) poging natuurlijk wel veel hadden geleerd en dat ze er uiteindelijk helemaal niet zover vanaf waren geweest„Achteraf denk je alleen nog maar aan de leu ke dingen", realiseerde Paul zich al, dus wie weet Hij gaf trouwens eerlijk toe dat er momenten waren geweest dat hij de dart er graag bij neer had ge gooid, als er maar iemand had ge zegd: zullen we stoppen? Het team heeft dan ook karakter getoond door döör te gaan, want in de loop van zaterdag werd al duidelijk dat de recordpoging niet zou slagen. Uiteindelijk bleven ze steken op 643.608 punten en dat was 38.051 te weinig om het record te evenaren. Een even grote prestatie als het dartteam leverde in wezen getuige Gerdie Tromp (kort afgelost door Bert van Eijk), tellers Ted Jansen en Maarten Kolkman, die de stand per computer perfect bijhielden (en na afloop aan hun nek en ogen wel voelden, dat ook zij een etmaal lang in touw waren geweest) en fo tograaf Ad Voskes. Ook zij werden na afloop met een flesje wijn be dankt, net als de 'trouwste suppor ter' Henk Lonink, die er vanaf het begin om half negen op vrijdag avond tot zaterdagmorgen kwart over tien bij was en ook zaterdag middag al vroeg weer acte de pre sence gaf. Joop Hofstee werd met 117.554 punten topscorer van de nacht en dag, maar haalde gek genoeg in te genstelling tot zijn teamgenoten niet één keer het maximale pun- tenaantal van 180. De kwam maar één keer op het scherm. Verder was het opvallend dat er in de tweede twaalf uur ruwweg 1300 keer vaker is geworpen dan in de eerste, zou de vitaliteit van de mens overdag toch groter zijn dan in de nachtelij ke uurtjes? Na deze dappere poging zijn de po gingen van Dartclub 't Klavier om aandacht voor hun sport te vragen niet voorbij, want zondagmiddag 23 september is er alweer een ken- nismakingstoernooi. Dat begint om twee uur en belangstellenden kunnen tot een kwartier voor tijd inschrijven. Deelname kost 5,- en er wordt 2,50 per man of vrouw ingelegd voor de winnaars. Clublid Huub Bouwhuis is bovendien vast besloten om het record 64!/2 uur dartswerpen te verbeteren en zoekt nog mensen die een deel van die tijd als tegenstander willen fun geren. Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Het team van bungalowpark De Lindenberg heeft de finale bereikt van het Avro-radioprogramma Hersengymnastiek. Het tiental van De Lindenberg komt uit tegen het team van Recreatiecentrum De Roggeberg in Appelscha. Op vrijdag 21 september worden op names van de eindstrijd gemaakt in de kantine van de Avro-studio in Hilversum. De uitzending volgt een week later op vrijdag 28 sep tember tussen 18.30 en 19.00 uur. In verband met de rioleringswerk zaamheden in de Dorpsstraat, wor den de bushaltes aan de Smidsbelt verplaatst naar de Stationsstraat. Er komen geen tijdelijks haltes el ders. dames- en herenkapsalon Ter gelegenheid hiervan hebben wij voor u elke maand een leuke aanbieding. Deze maand september 25.-korting op onze „HURRY WAVE" De permanent zonder amonia. 05700-13017 05483-64486 Deventer Holten 05730-52020 Lochcm 05750-20900 Warnsveld Naar aanleiding van het 25-jarig jubileum van de VVV werd er aan de Enkweg een bank geplaats. Het archief geeft geen antwoord op de vraag wie deze bank beschikbaar heeft gesteld. De monumentale bank bevindt zich nog altijd op dezelfde plaats en is opgenomen in de inventarisatie vanjongere bouwkunst van de rijksoverheid. Het is vandaag precies 75 jaar geleden dat de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer het levenslicht zag. De jubilerende VVV heeft zich gedurende haar be staan in Holten ontpopt tot een niet meer weg te denken belangenvereniging voor zowel toerist als lokale bevol king. Uit haar geschiedenis blijkt dat de VVV meerdere malen de aanzet heeft gegeven tot ontwikkelingen die de gemeente Holten ten goede zijn gekomen. Voor ons een reden om een duik te nemen in die geschiedenis. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 De oprichtingsvergadering had plaats in de openbare la'gere school aan de Dorpsstraat op 20 septem ber 1915. Tijdens deze vergadering werd er een bestuur gevormd en werden de statuten vastgesteld. Artikel 1 bepaalde, dat de VW ten doel had het vreemdelingenver keer in Holten te bevorderen. De mannen van het eerste uur waren A.J Goldstein, B.J. Wissink, A. Ma ten, G.D. Müller. H. Topzand en J.A. Bouwhuis. Gemeentesecreta ris Goldstein werd tot voorzitter benoemd. Hij heeft deze functie be kleed tot februari 1954. De eerste contributie werd vastge steld op minimaal 25 cent per jaar. Overigens heeft de Holtense VVV van meet af aan een vrouwvriende lijk karakter gehad. De notulen van de oprichtingsvergadering melden dat het vanzelfsprekend is, dat ook vrouwen lid kunnen wor den. Uit dezelfde notulen blijkt dat de Holtense middenstandsvere- ning nauw bij de oprichting be trokken was. Holterberg Tijdens de eerste jaren werd er vooral gepraat over de aanleg van fiets- en wandelpaden in de omge ving van de buurschappen en de Holterberg. Nadat het gemeente bestuur in 1918 een toezegging deed van een jaarlijkse bijdrage van 200,- konden deze plannen verwezenlijkt worden. De routes werden gemarkeerd door genum merde stenen, de voorlopers van de ANWB-paddestoelen. Het on derhoud was voor de VVV en werd voor dertig cent per uur verricht door de voorwerkers Voordes en Stegeman. Het toenmalige bestuur had al gauw in de gaten dat de Holterberg heel wat voor Holten kon beteke nen. Niet gespeend van enige on dernemersgeest werd in het zelfde jaar -1918 - de aanzet gegeven tot de bouw van het eerste hotel op de berg. Dat het promoten van de gemeen te Holten altijd hoog in het VW- vaandel heeft gestaan blijkt wel uit het feit, dat reeds in 1919 op de sta tions van Arnhem, Amsterdam, Groningen en Deventer affiches hingen met als doel de reiziger naar Holten te trekken. Het belang van de Holterberg bleef men bena drukken. In de jaarvergadering van 1921 kwam men met het idee om een automobielpad naar Nij verdal aan te leggen. Deze onver harde weg - nu de Toeristenweg - werd in 1929 geopend. Een nijpend tekort aan financiële middelen loopt als een rode draad door de geschiedenis van de plaat selijke VVV. Uit archiefstukken blijkt dat dikwijls de begroting het niet toeliet om alle plannen te ver wezenlijken. In 1938 werd de ergste noot gelenigd door het besluit van het gemeentebestuur om jaarlijks vast een subsidie van 150,- te ver lenen. Na de oorlog trok het toerisme aan. In de jaren vijftig telde de gemeen te Holten zo'n 100.000 toeristische overnachtingen per jaar. De be hoefte aan een eigen kantoor om de informatieve taak goed te kun nen blijven uitvoeren werd steeds groter. In 1952 werd een gedeelte van het kantoor van directeur M. Bouwhuis van de Boerenbond aan de Stationsstraat hiertoe inge richt. Een jaar later verhuisde de WV naar de garage van de familie Schuppert aan de Dorpsstraat en weer een jaar later schoof men in diezelfde Dorpsstraat een stukje op naar de serre van café Maats. Inmiddels was er zoveel werk te doen, dat het niet meer alleen door vrijwilligers op te brengen was. De heer H.G. Kers werd voor halve da gen in dienst genomen. In 1961 kreeg de VW de beschik king over een eigen kantoor aan de Gaardenstraaat. Om de grote stroom toeristen van de nodige in formatie te kunnen voorzien werd dit kantoor permanent bemand. Meerdere malen bracht de aanwe zigheid van bestuurslid W. ten Ber ge uitkomst bij problemen in de personele bezetting. Inmiddels is de heer Ten Berge met 38 jaar be stuurslidmaatschap de nestor in het VW- bestuur. In 1983 werd medewerker Kers op gevolgd door Gerard Willems. Het aantal aktiviteiten bleef groeien en het kantoor aan de Gaardenstraat werd te klein, In april 1988 verhuis de de VW dan eindelijk naar zijn huidige stek in het voormalige ge meentehuis aan de Dorpsstraat en een maand later nam de huidige WV-beheerder André Hoeben het stokje van de heer Willems over. André wordt in zijn werkzaamhe den bijgestaan door Tineke Wol- ters en Miny Bulsink, alsmede en kele stagiaires. Jubileum Onder de slogan 'VVV Holten al 75 jaar informatief zijn er de afgelo pen maanden verschillende jubi leumactiviteiten georganiseerd. Als afsluiting recipiëert het huidi ge bestuur, bestaande uit E.D. Vin cent (voorzitter), J.A.M. Kamphuis (secretaris), J.G. van Lindenberg (penningmeester), B.J. Steen, W. ten Berge, K. Bos. E.F. Kraane- veld, H. J. Wansink. en W. J. Dalhui- sen, vanmiddag tussen drie en vijf in café-restaurant Het Bonte Paard in Dijkerhoek. Veel tijd om terug te kijken is er niet, want de. VVV is nog altijd volop in bewe ging om het toeristisch product Holten te stimuleren. JONGELUI, OPGELET één van onze specialiteiten en... zoals altijd scherp geprijsd. Nieuv/leusen Rijssen 05202-16256 05296-2743 05480-20059 i Prinsjesdag is geen Prinjesdag j; als de Gouden Koets niet kan rijden. Om dat mogelijk te maken is méér nodig dan wat straten afzetten. De Haagse ge- meentereiniging legt netjes alle tramrails dicht met touio en de hele route die de stoet rijdt ivordt met zand bestrooid, zodct de paarden niet uit kunnen glij den op een natte plek. Voor dat laatste werd dit jaar voor het 5 eerst de grote Nido 90 van de Holtense Nido Universal Machi nes B.V. ingehuurd. Het bedrijf klaarde de klus perfect en was zo slim te eindigen op het Bin nenhof, zodat de mannen op de machine een ereplaats hadden bij de aankomst van de konink lijke familie. Gewapend met een bezem van de mensen van de Haagse reiniging ontsnapten ze aan de speurende blikken van de BVD. NfcloSK)

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1