Dorpshuis De Boschkamp houdt morgen open huis Holtens Nieuwsblad WEEK Tweede wijnavond wordt weer groots spektakel Ouderwets hooien Holten in detail DEZE Stichting Socuwe biedt aktiviteiten voor elke leeftijd Noodklok Rabobank Dorkas op de Vrije Markt 100 JAAR -ijjielJ-ljlt. Vrijwilligers F» s S.C.L.O. zoekt vrijwilligers Skigymnastiek op woensdag GB somber over verkeersplan Hoorzittingen verkeersplan J aarvergadering postzegelclub &•!>*- „DE BIESTER" Gratis onderzetter U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Holtens Nieuwsblad nonderdag 6 september 1990 42ste jaargang no.36 Abonnementsprijs f 39.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Horeca-uitbater Willem Haan luidt de noodklok. Volgens hem moet de Holterberg spoedig 'meer toeristvriendelijk' wor den, willen er niet nog meer on dernemers op de berg ten onder gaan. Op pagina drie een ge sprek met een man die van zijn hart beslist geen moordkuil maakt. De Rabobank Holten heeft een goed jaar achter de rug. Direc teur Van Wingerden twijfelt er echter aan of 1990 dezelfde groei zal laten zien. Belangrijkste nieuws op de algemene leden vergadering was echter de ver andering in de tarieven van het bedrijfskrediet. De laatste thema-avond die de Handelsvereniging Holten vorig jaar organiseerde was een wijna vond en die smaakte duidelijk naar meer. Donderdag 13 septem ber wordt het dus weer druk in de dorpskom, want dan is de tweede wijnavond aangebroken. Drie grote tenten op de Smidsbelt bie den onderdak aan acht Holtense ondernemers, die met hapjes en drankjes de passanten uit het ei gen dorp en de wijde regio een au thentiek 'preuvement' aanbieden. De aangrenzende Dorpsstraat staat tegelijkertijd tjokvol met een braderie van minstens vijftig kramen. Op de Smidsbelt presenteren zich het AC Restaurant, Albert Heijn, Hotel-Restaurant Hoog Holten, De Biester, De Raadskelder, slage rij Brands, bakker Nijkamp en vis handel Reinaardus met allerlei lekkernijen, waarbij het wijnproe ven natuurlijk centraal staat. Op de zéér succesvolle - wijnavond van vorig jaar gingen er maar liefst vijfduizend proefglaasjes door en de organisatoren hopen natuur lijk, dat het er nu nóg meer worden. Behalve wijn is er dit keer ook bier verkrijgbaar en voor de niet zo al coholisch aangelegden onder het publiek schenkt Nutricia frisse Fristi. Het 'proef- en eetgebeuren' vormt uitdrukkelijk de hoofdmoot van het hele spektakel, maar ook aan de randversiering is gedacht. Een uit achttien leden bestaande Tiro- ler Kapel uit Gelselaer verhoogt de feestvreugde met zang en muziek, die ook in de Dorpsstraat te horen zal zijn en er is („voor het eerst in Holten) een sneltekenaar uitgeno digd om het publiek (tegen beta ling uiteraard) te portretteren. Anders dan bij de Pimpelavonden, die toch voornamelijk jong publiek trekken, wordt bij deze wijnavond uitdrukkelijk ook gemikt op de ou dere bezoekers en op de inwoners van omliggende plaatsen, voor wie dit een uitgezochte gelegenheid is om kennis te maken met wat de Holtense middenstand te bieden heeft. Het feest begint donderdag om 19.00 uur, gelijk met de koop avond, en wordt om 22.00 uur afge sloten met een groots vuurwerk, dat op het plein achter Albert Heijn wordt afgestoken. De wijnavond is overigens maar één van de verkoopbevorderende aktiviteiten van de Handelsvereni ging Holten. De Bloemenmarkt Het vuurwerk tot besluit van de wijnavond wordt, als we de organisato ren mogen geloven, een nog grootser spektakel dan vorig jaar met nóg meer knallen en nóg meer siervuurwerk. eerder ditjaar was zeer geslaagd en leurstellend en daarvoor zal dan het ligt in de bedoeling om die vol- ook iets anders bedacht moeten gend jaar opnieuw en groter op te worden. Sport en/of mode zijn the- zetten. De belangstelling voor de ma's die al in de kringen van de or- automarkt bleek echter zeer te- ganisatie circuleren. Uitgeversmaatschappij Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 In het informatieboekje van SV Bato is helaas een foutje geslopen. De skigymnastiek wordt gegeven op woensdagavond van 19.30-20.30 uur in het gymlokaal aan de Haar- straat endus niet zoals vermeld op donderdag. De eerste les is op woensdag 12 september. Gemeentebelang Holten verwacht niet, dat Holten in de komende vier jaar een kern krijgt die 'verblijfs- vriendelijk' is. Dat staat althans in het openingsverhaal van de eerste Nieuwsbrief van de partij aan de le den. De Nieuwsbrief verschijnt als er belangrijke zaken in de gemeen teraad aan de orde zijn, als de frac tie zijn stemgedrag wil toelichten' en na ledenvergaderingen. Het eerste nummer bevat nog eens het standpunt van Gemeentebe lang over het de Holtense verkeer sproblematiek, zoals dat in april werd gepresenteerd. Dit met het oog op de deze maand startende hoorzittingen over het gemeente lijk verkeersplan. Verder pleit Ge meentebelang middels de Nieuws- j brief nogmaals voor het 'witten' van de illegaal gevestigde kleine bedrijfjes in het buitengebied, dit op grond van „de al jaren bekende en getolereerde aanwezigheid". C.S.H.G. Dorkas staat zaterdag op de vrije markt met een verkoop- en informatiestand. De opbrengst is bestemd voor een kindertehuis in Ethiopië en een tehuis in Roeme nië. Overigens is alle kleding nog steeds welkom op het adres van de fam. van Doorn, Burg. van de Borchstraat 19, en hetzelfde geldt voor restjes wol voor de breigroep, die afgegeven kunnen worden bij mevr. Bosschers, Weverstraat 19. lames- en herenkapsalon Ter gelegenheid hiervan hebben wij voor u elke maand een leuke aanbieding. Deze maand september f 25,-korting op onze „HURRY WAVE" De permanent zonder amonia. 05700-13017 05483-64486 Deventer Holten 05730-52020 Lochem 05750-20900 Warns veld De vaste gebruikers van dorpshuis De Boschkamp houden vrij dag 7 september een open dag. Het sterkst aanwezig is dan ui teraard de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, die op nieuw een uitgebreid pakket aan cursussen en andere aktivi teiten aanbiedt. Nieuwe zaken en oude bekende, voor peuters en 65-plussers en aile leeftijden daar tussenin. Ideeën leven er bij bestuur en beroepskrachten kennelijk genoeg. Volgens stichtingsvoorzitter P. Jansen komen er ook veel suggesties uit de kring van de deelnemers, maar kunnen door ruimte en/of geldgebrek lang niet alle plannen verwezenlijkt worden. Nieuw in het programma van 'so cuwe' zijn onder meer de Twentse Ochtenden op zondagmorgen. Op de eerste komt Ge Waardenburg uit Diepenheim verhalen vertellen, die in Overijssel van geslacht op geslacht zijn overgeleverd. Het duo Karst verzorgt tussendoor de muziek. De tweede ochtend is voor de Sallandse Folklore Groep uit Raalte (hoeveel Twents zou daar bij zijn?) met het programma Van nachtjak tot kistentuug en op de Zonder de hulp van alle vrijwil- ligers zou veel van het werk van I de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk niet gedaan 'i kunnen worden. Er zijn nog mensen nodig voor een paar ak tiviteiten. Socuwe zoekt onder andere een diskjockey voor de swingsoos voor verstandelijk gehandicapten en een tech nisch ingestelde vrouw voor de cursus Technika 10. Wie zich aangesproken voelt of anders zins iets voor de stichting wil doen kan contact opnemen met Inge Scharrenberg of Herman Kampman, tel: 62755. laatste van de drie is Dika van de Wiedense Revue uitgenodigd. Tij dens de open dag is een passepar tout voor alle ochtenden verkrijg baar. Nieuw zijn ook Koken voor moe derdag (één avond), Notariële za ken (hoofdzakelijk familie- en erf recht), Beleggen voor beginners, Weerkunde, de Milieucursus, die eerder met veel succes in Ommen is gegeven, en Technika 10, een cursus met een licht emancipatoi- risch tintje voor meisjes die zelf ook wel eens een stekker willen re- paren. Of een koperen armband maken, want daar heb je heel wat technische kennis voor nodig! Gebleven zijn natuurlijk (onder veel meer) de 'workshops' tekenen en schilderen van Kees Bos, het bloemschikken, Engelse, Franse en Duitse conversatie, dansen voor ouderen, de tienersoos en de cur sussen informatica, die ditjaar sa men met de docenten wat anders zijn opgezet. De drempel voor deel name kan variëren. Zo is voor het volgen van WordPerfect 5.0 een re delijke typevaardigheid vereist. De peuterspeelzaal van de stich ting voorziet duidelijk in een be hoefte. Iedere ochten en middag van de week kunnen de kleintjes in De Boschkamp terecht en toch is Het college van B. en W. houdt deze week ruggespraak met de voorzitters van de raadsfracties over de organisatie van de in spraak op het in juni gepresenteer de verkeersplan. Door het grote aantal reacties - inmiddels meer dan zeventig - werd het horen van burgers en belangenorganisaties uitgesteld tot september. Waar- schijnklijk nemen B. en W. dinsdag een besluit over de verdere proce dure. De Holtense Postzegelclub begint maandag 10 september het nieuwe seizoen met de jaarvergadering. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in dorpshuis De Bosc hkamp. De ruilavonden zijn steeds op de tweede maandag van de maand. er al weer een wachtlijst. Door de uitbreiding van de peuteropvang moest de kleuterclub uitwijken naar Dorpsschool. Drie vrijwilli gers 'draaien' de club nu zelfstan dig onder de paraplu van de stich ting. Op de open dag kunnen belang stellenden 's middags van 15.00- 17.00 uur kennismaken met het peuter-, kinder- en tienerwerk en 's avonds van 19.00-21.00 uur zijn bij na alle docenten van het volwasse nen- en ouderenwerk aanwezig. Ook de peuterleidsters zijn dan nog een keer present. De kookdo- cente zorgt voor hapjes, de docen ten computerkunde, poppenma- ken en grimeren geven een demon stratie en een videoband laat zien wat er in de dramacursussen ge beurt. 's Avonds zijn ook de docenten van het dag- en avondonderwijs voor volwassenen van de S.G. Midden- Ijssel aanwezig om belangstellen den in te lichten over de vakken Nederlands, Frans, Duits, Engels, aardrijkskunde, geschiedenis en kunstbeschouwing. Tussen 19.30 en 20.00 uur wordt er een proefles Frans gegeven. bij aankoop van 1 kratje Grolsch Stationsstraat - Holten - Tel. 05483-61375 ijunliS A!s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Adres: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 Vorige week kon het nog. Onze fotograaf Vincent Jannihk knipte aan de Lichtenbergerweg - weliswaar net over de grens van Holten met Rijssen - een oudenoets tafreeltje: de familie Hoppen traditio neel aan het hooien met de hulp van buren. De Stichting Coördinatie Land- schapsonderhoud Overijssel (S.C.L.O.) vraagt vrijwilligers, die hun handen uit de mouwen willen steken om het achterstallig onder houd aan allerlei landschapsele menten weg te werken. Veel vrij willigers zijn al aktief bij het knot ten van wilgen, het plaggen van heide, het terugzetten van een houtwal of het schoonhouden van een poel, maar de behoefte aan meer menskracht blijft groot. In de komende winterperiode gaat het om gemiddeld vijf zaterdagen wer ken. Wie belangstelling heeft kan contact opnemen met de S.C.L.O., Poppenallee 39, 7722 KW Dalfsen, tel. 05290-1731. Het kasteeltorenachtige raampje op ons zoekplaatje van vorige week siert een overbekend Holtens pand: het voormalige gemeen tehuis, nu VVV-kantoor, aan de Oranjestraat. Het werd in 1901 gebouwd als eigen onderkomen van de snel groeiende gemeentese cretarie. Tot die tijd waren de gemeentelijke diensten onderge bracht in de burgemeesterswoning aan de Dorpsstraat 68-70, waar nu een Chinees-Indisch restaurant gevestigd is.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1