ÜstSsa Nachttoernooi voor herhaling vatbaar Winkelen Zakendoen Holten in detail CPB-aktiviteiten seizoen 1990/91 Stappenplan voor de kinderopvang Fraaie Holterbergrit Minder belangstelling 9 voor zwemvierdaagse K Blauw Wit naar DVO Slotman wint Veldhandbal begint weer IJsselmeer HQLTENS NIEUWSBLAD Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Start voetbal competitie 5 DONDERDAG 30 AUGUSTUS 5 1. Verleende kapvergunningen - aan maatschap J. en M. Oolbekkink, Geskesdijk 34 (3 eiken); - aan A. H. B. M. Beusink, Canadastraat 35 (1 boom); 2. Aan Fa. Jolij te Hengelo ontheffing verleend verkeersmaatregel Aaltinksweg/Kon. Wilhelminastraat/Keizersweg. Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 3 september 1990 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). Spreekuren woonruimte maandag van 9.00-10.30 uur woensdag van 9.00-10.30 uur Sluiting gemeentesecretarie en gemeenfewerf In verband met een te houden personeelsreisje is de gehele gemeentesecretarie (inclusief bureau burgerlijke stand en de afdeling gemeentewerken) en de gemeentewerf, Waagweg 4 op woensdag 5 september 1990 voor het publiek gesloten. Blauw Wit Programma Blauw Wit zaterdag 1 septem ber: DVO 1 - Blauw Wit 1 vertr. 13.00 aanv. 14.30. Enter V. - 3 Blauw Wit 2 vertr 13.15 aanv. 14.30. Blauw Wit 3 - ASV 2 aanv. 14.30. Blauw Wit 4 - Markvogels 2 aanv. 12.30. Blauw Wit 5 - Excelsior 13 aanv. 12.30. Excelsior 14 - Blauw Wit 6 vertr 11.45 aanv. 12.45. Deto 9 - Blauw Wit 7 vertr. 11.30 aanv. 12.30. Blauw Wit A1 - Enter V. Al aanv. 14.30. Sp. Rijssen B1 - Blauw Wit B1 vertr 11.15 aanv. 12.30. Blauw Wit Cl - Haarle Cl aanv. 11.00. Blauw Wit mb - RV mb aanv. 11.00. Blauw Wit Dl - Eversberg D1 aanv 10,00. Vesos E1 Blauw Wit E1 vertr. 9.00 aanv. 10.00. SWN E4 - Blauw Wit E2 vertr. 8.30 aanv. 9.15. Excelsior E7 - Blauw Wit E3 vertr. 9.30 aanv. 10.15. Blauw Wit F1 - Sp. Rijssen F1 aanv. 10.00 uur. SV Holten Voetbal zondag 2 september: Holten 1 - Rood Zwart 1 aan. 14.30. Tukkers 2 - Holten 2 vertr. 9.30 aanv. 10.45. Holten 3 - Tukkers 3 aanv. 10.00. Omhoog 3 - Holten 4 vertr, 9.00 aanv. 10.00. Holten 5 - LAP 3 aanv. 10.00. Holten 6 - RKSV 2 aanv. 3.00. De Zweef 6 - Holten 7 vertr. 9.45 aanv. 10.45. SOS 7 - Holten 8 vertr. 9.00 aanv. 10.00. Holten9-RV3aanv. 10.45. Holten 10-Hol ten 11 aanv. 9.00. Holten 12 - SOS 9 aanv. 9.30. DETO A1 - Holten A1 vertr. 11.00 aanv. 12.00. Holten A2 - Excelsior A3 aanv. 14.30. Sparta B1 - Holten B1 vertr. 11.45 aanv. 12.45. Hulzense Boys BI - Holten B2 vertr. 9.00 aanv. 10.00. Holten C1 - Enter V. C1 aanv 14.30. Sp. Rijssen C2 Holten C2 vertr. 9.15 aanv. 10.00 uur. Holten D1 - RKSV D1 aanv. 10.00. Omhoog D2 - Holten - D2 vertr.9.00 aanv. 10.00. Holten E1 - DES E1 aanv. 11.00. Holten E2 - Hulz. Boys E2 aanv. 10.00. SWN F1 - Holten F1 vertr. 8.30 - aanv. 9.15. SVZW F2 - Holten F2 vertr. 9.00 aanv. 10.00. Holten F3 - Excelsior F4 aanv. 10.00. Veldhandbal Veldhandbal zondag 2 september: Heren 1 - Achilles vertr. 11.15 aanv. 12.15. Dames senioren - Boskamp 2 vertr. 9.00 aanv. 10.00. Dames junioren - Dalfsen vertr. 9.00 aanv. 10.00. Ons derde en voorlopig laatste zoekplaat je doet bijna middeleeuws aan. Bij de Waardenborgh hoeft u echter niet te zoeken. Dit pand is van heel wat jongere datum en lijkt voorlopig wel veilig voor het verwoestende geweld van de slopershamer. Volgende week de op lossing. Sportwethouder Wim Westerik fanatiek in de weer tijdens de waterpolo- wedstrijd van sportcommissie tegen zwembadpersoneel. Meer dan een t/J sPel zat er V00T zij71 team echter niet in. Het partijtje waterpolo tussen jzwembadpersoneel en leden van de sportcommissie tijdens de zwemvierdaagse in zwembad Twenhaarsveld leverde vorige week geen winnaar en geen verlie zer op. Sportwethouder Wim Wes terik en zijn teamgenoten Hesse, Ten Velde, Markvoort, Stam, Kolkman, Wissink en reservespe ler Bouwman namen aanvankelijk wel een voorsprong, maar vlak voor tijd schoorde het zwembad personeel de gelijkmaker en werd het toch nog 4-4. De belangstelling voor de vijftien de zwemvierdaagse viel overigens wat tegen. Met 'slechts' 430 deelne- lers bleef het aantal ruim bene den de 500 van vorig jaar. Verkeer de tijd van het jaar, zwemmoeheid bij het publiek, het slechte weer van de eerste dagen? Naar de rede nen blijft het gissen, temeer daar in andere plaatsen met ook een zwemvierdaagse in deze weken juist publieksrecords gevestigd worden. Aan het programma kan het haast niet gelegen hebben, want met wa terpolo, barbecue, disco, spelletjes uit grootmoeders tijd, ezeltje rij den, een loterij en het meer avon den durende kwallenballenspel was er in en om het water genoeg te beleven. Het kwalleballenspal werd dit jaar trouwens gewonnen door de Dorpsschool. De Stichting voor Sociaal-Cultu reel Werk en de gemeente vormen een werkgroep, die de mogelijk heid bestudeert om in stappen tot een volledig aanbod van kinderop vang in Holten te komen. Een kin derdagverblijf in de voormalige christelijke kleuterschool hoek La- geweg/Kolweg is daarbij de eerste prioriteit. „Vanuit onze ervaring denken we dat daar veel belang stelling voor bestaat," stelt voor zitter Jansen van de stichting. Hij zelf zal met zijn mede-dagelijks be stuursleden Helmer en Jansen zit ting nemen in de werkgroep, die op 6 september al de eerste vergade ring belegt. Om voor rijkssubsidie in aanmerking te komen moet er namelijk voor 31 december een door de gemeenteraad vastgestel de verordening kinderopvang op 1 tafel liggen. Voor de stichting maken ook alge meen bestuurslid mevrouw J. Boode, mevrouw G. Brand en me vrouw A.Beekman, die het gastou derproject coördineert, in de werk groep deel. Mevrouw M. Sarink van de afdeling welzijn, onderwijs en personeel zal de gemeente ver- tegenwoordigen. Als adviseur is J.Kiekenbosch van de Stichting I Overlegcentra Kinderopvang Overijssel (OKO) aangezocht. De gedachten gaan vooralsnog uit naar een opvang twaalf uur per dag (van 7.00-19.00 uur) voor kinderen van 0 tot 12, 13 jaar, zeg maar de laagste klassen van het voortgezet onderwijs. Een 'kindplaats' kost landelijk gemiddeld 17.000 per jaar, waaraan het ministerie van WVC 5.000,- per plaats bijdraagt. Holten heeft vooralsnog tien kind plaatsen toegewezen gekregen, een aantal dat kan uitgroeien tot eenentwintig. Wethouder Wim Dalhuisen: ,,De gemeente heeft het principebesluit genomen om de hele kinderopvang onder te brengen bij de Stichting. Wij willen nog contact zoeken met Bathmen en Markelo, om te zien of we ook nog de extra investerings subsidie van het ministerie in de wacht kunnen slepen. Daarvoor is een verzorgingsgebied van 16.000 inwoners voorwaarde." Met de thuiswedstrijd tegen het Deldense Rood Zwart begint aan staande zondag voor sv Holten de voetbalcompetitie. Vorig seizoen was de Deldens ploeg sv Holten twee keer de baas, maar dit keer Ujkt de strijd meer in evenwicht. Te meer, omdat de Holtenaren in de laatste oefenwedstrijd tegen derde-klasser Neo goed voetbal op de mat brachten. Bronsvoort en Speelman zijn er aanstaande zondag in het elftal van Holten niet bij. Bovendien moet trainer Ten Brink het nog even zonder de geblesseerde Eppie Boode doen, terwijl Hans Schoen maker en Richard den Heyer nog niet terug zijn van vakantie. In het doel staat Marcel Wansink. Her man Deijk, die de laatste tijd goed in vorm is, staat in de spits. Het tweede team van de sv Holten speelt haar eerste wedstrijd tegen Tukkers 2 in Albergen. De elfde Holterbergrit van MAC De Holterberg werd onder ideale weersomstandigheden verreden. Maar liefst 150 motorliefhebbers hadden zich ingeschreven, met de 73fjarige heer Staal uit- Castri- cumals oudste deelnemer. De fraaie tocht voerde langs de plaatsen Heeten, Olst, Diepenveen, Bathmen, Harfsen, Neede, Goor en Rijs sen en mocht mede dankzij het mooie weer zeer geslaagd genoemd worden. In het kader van het 70-jarig be staan van de sv Holten in februari organiseerde de voetbalafdeling in de nacht van vrijdag op zater dag een nachttoernooi. Nadat de duisternis was ingevallen kon de bal aan het rollen worden ge bracht op sportpark Meermans kamp. Acht ploegen bestaande uit zeven spelers betraden het veld. Er werd gespeeld volgens de regels van het zaalvoetbal. Na een reeks spannende wedstrijden mochten de voetballers van De Waterhoek de wisselbeker in ontvangst ne men. Uit de reacties van de spelers kwam duidelijk naar voren dat ze genoten van het nachtelijk voet balfestijn. „De sfeer was erg gezel lig. Bovendien was de organisatie Het eerste elftal van Blauw Wit be gint de competitie met een uitwed strijd tegen het Almelose DVO. Geen gemakkelijke klus voor de Holtenaren, daar DVO vorig sei zoen de nacompetitie haalde. Ten opzichte van vorig seizoen kent het elftal van Blauw Wit nauwelijks wijzigingen. De uit de jeugd over gekomen Leo Aanstoot heeft zich tijdens de voorbereiding een basis plaats verworven. Afgelopen zater dag won Blauw Wit in de eerste ronde van de TVB-beker met 2-1 van het Rijssense RKSV. erg goed, geen lange wachttijden", aldus een deelnemer. Ook de organisatie was uiterst te vreden. „We hadden het prachtige weer mee en de ploegen waren ge motiveerd, sportief en gedicipli- neerd. Het was de eerste keer dat we een dergelijk tournooi organi seerden, maar een vervolg zal ze ker niet uitblijven. Binnen afzien bare tijd zullen we de datum hier van bekend maken", aldus een be stuurslid van de voetbalafdeling. De einduitslag was als volgt: 1. De Waterhoek; 2. Pap; 3. Beuseberg; 4. Paco. De Christelijke Plattelandsvrou- dom aan sloten, bermen en dijken wen Bond is een vereniging, die (25 oktober), het werk van de wijk- vanuit haar christelijke identiteit verpleegkundige (22 november) en vrouwen bewust bezig wil laten het familie- en erfrecht (21 maart), zijn in gezin, maatschappij en an- In november is er een Boerinnen- dere levensverbanden. Daartoe dag en een rayonvergadering in houdt de Bond landelijke en pro- Wierden, waarop publicist en vinciale studiedagen voor de schrijver Rik Valkenburg over zijn vrouw, die naast haar- gezin en/of werk zal vertellen. In december is werkkring haar kennis wil verbre- er natuurlijk een adventsviering den. Plaatselijk organiseren de af- en op 24 januari wordt met alleen delingen leeskringen er cursussen, de eigen leden het veertigjarig be- waarbij eigen initiatieven van de staan herdacht. In maart volgt dan leden zeer op prijs worden gesteld, nog de provinciale jaarvergade ring in Ommen en in april sluit het De afdeling Holten van de C.P.B. jaarlijkse uitstapje het seizoen begint het seizoen 1990/1991 op weer af. dinsdag 4 september met een fiets- Belangstellenden en nieuwe leden tocht (vertrek 13.30 uur vanaf De zijn van harte welkom. Inlichtin- Kandelaar). De maandelijkse bij- gen: mevr. R.J. Manenschijn-Roe- eenkomsten in De Kandelaar vin- i0fSi tel. 63182. den steeds plaats op de donder dagavond. Voor het komend jaar staan er onderwerpen op het pro gramma als geloven in het gezin (27 september), de bloemenrijk- Sinds 1 augustus is Jos ('t Klavier) Kamphuis eigenaar van bar- dancing De Waag. De overname past geheel in de lijn van zijn zakelijke activiteiten. Bijkomend voordeel is dat op deze manier het voortbestaan van De Waag gewaarborgd lijkt. De dancing is elke vrijdag- en zaterdagavond geopend van 21.00 uur tot circa 2.00 uur 's nachts. Eén keer per maand brengen bands live muziek ten gehore. Verder is De Waag af te huren voor familie- en bedrijfsparty's of andere feestelijkheden. Komend weekend start voor junio ren en senioren van de afdeling handbal van de sv Holten de veld- competitie. Voor de overige jeugd- teams zijn de eerste wedstrijden op zaterdag 8 september. De eerste wedstrijddag betekent voor alle teams een uitwedstrijd. De heren senioren spelen dit jaar in de tweede klasse, een zware poule. Door een veranderde competitie zijn de dames senioren ingedeeld in de vijfde klasse A. De junioren B spelen dit seizoen in de derde klas se B. G. Slotman heeft, afgelopen zater dag de eerste van de twee viswed strijden in het IJsselmeer gewon nen met een vangst van 5970 gram. Tweede werd G. van Aerfst met 4830 gram en derde H. Kettelarij met 4700 gram. In totaal werd er tijdens deze wedstrijd, georgani seerd door hengelsportvereniging De Rietvoorn, ruim 38 kilo vis op gehaald. De volgende wedstrijd in het IJs selmeer is op zaterdag 22 septem ber, vertrek 's ochtends om 5.30 uur vanaf parkeerplaats Vletgoor. Op zondag 9 september is vindt eerst nog de Wickler Pieker wed strijd plaats in de kolk bij Wilp, vertrek 6.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5