Jubilerende VVV op de promotietoer Nieuw seizoen CJV de Vriendenschaar Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Hulp bij verzorging ernstig zieken Goede kwaliteit op fokveedag Espelo H0L1ENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Uit het politierapport Kerkendag in Holten Burgerlijke stand Gevonden voorüKerpen Pv BOLSENBROEK 9 MARKELO Bijeenkomsten HVG Holten DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1990- „Mensen in Enschede of Doetin- chem hebben vaak het idee dat Holten verschrikkelijk ver weg is en het is toch maar een half uur, drie kwartier rijden", verbaast Andre Hoeben van de VW zich over zoveel onbekendheid met zijn produkt: het dorp Holten in zijn prachtige omgeving. Die er varing was voor de jubilerende (zeventigjarige) VW aanleiding om dit najaar naar de mensen toe te gaan en ze te vertellen hoe mooi het hier is. Een promotieteam van vier char mante vrouwen, gestoken in fris- witte T-shirts, bezoekt tot half sep tember een tiental regionale eve nementen, gewapend met 10.000 stickers, folders en draagtasjes. De sticker heeft op de achterkant een wedstrijd, waarbij een vraag be antwoord en een slagzin gemaakt moet worden. De prijzen zijn niet mis: een lang weekend of een mid week in een vijfsterrenbungalow (uiteraard in Holten), een dames- of herenfiets en een fletsdrager voor op de trekhaak van de auto. De folder bevat een fietsroute rond Holten en een coupon die vijftig procent korting geeft op een VW- wandel- of fietsroute. Dat er zoveel fiets in het promotie pakket zit is niet toevallig. „Wij hebben gemerkt, dat de mensen helemaal gek zijn van de fiets," zegt André Hoeben. „dat geldt he lemaal voor onze doelgroep: men sen van 35 jaar en ouder. We heb- ben de arrogantie om te denken dat wij hier een ontzettend mooi fietsgebied hebben en dat willen we ook uitdragen. Het hele jaar werken we eigenlijk vooral voor de verblijfsrecreanten, we vonden dat we in het kader van ons jubileum eens wat meer aandacht moesten besteden aan de dagrecreanten, die een dagje naar Holten komen om te fietsen of te wandelen." Het eerste optreden van VW-in- formatrice Tine Wolters, stagiaire Sabine Bakker, Helma Bulsink en Alice Bruins was afgelopen don derdag bij de Stoppelhaene-op- tocht in Raai te. Het bloemencorso in Winterswijk, een braderie in Hardenberg, de 50+-fietsvierdaag se in Eefde, een brandweerdemon stratie en feest in Doetinchem, de Dag der Dweilorkesten in Hengelo, de proef-eet in Enschede, de wa renmarktin Zwolle, het Overijssels »V Holt is®» VVV-informatrice Tine Wolters en stagiaire Sabine Bakker trekken bij gestaan door Helma Bulsink en Alice Bruins de regio in om meer dagjes mensen naar Holtens fraaie omgeving te lokken. kampioenschap Egelanderkapel- ningmarkt in Ugchelen staar» nog len in Kampen en de bijen- en ho- op het programma. De laatste periode van je leven doorbrengen in je eigen vertrouw de omgeving, daar afscheid te kun nen nemen en sterven, dat is de stille wens van veel ernstig zieken. De werkelijkheid is dikwijls an ders. Soms is, medisch gezien, op name in een ziekenhuis of ver- O05476-1907 ~7 OPELf) Vrijwilligers Binnen Holten zijn er talloze moge lijkheden om in het vrijwilligers werk iets te doen. Neem nu alleen al het vrijwilligerswerk ten behoe ve van ouderen. Er zijn diverse or ganisaties, die zich elk op hun ei gen wijze met dit vrijwilligerswerk bezighouden. Zo is het er bezoeken van ouderen, die om welke reden dan ook niet of moeilijk meer van huis kunnen. Het zijn vooral de Hervormde Vrouwen Dienst en de aan geen en kele kerk gebonden Zonnebloem, die zich hiermee bezig houden. Een gesprekje, een luisterend oor, het kan heel veel betekenen voor een bepaalde oudere. Meestal zijn het dames, die dit werk doen. Maar waarom eigenlijk? Er kan best wel eens behoefte bestaan aan heren, die zich met dit werk willen bezig houden. Inlichtingen HVD: tel. 62654. 61062, of 63063, Zonne bloem: tel. 61290. Er zijn ook vrijwilligers, die warme maaltijden bezorgen of aktivitei- ten met ouderen aan huis verzor gen (welfare werk). De warme maaltijden worden in Holten be zorgd door de Stichting Open Be- jaardenwerk, tel. 61328 of 62889. Het Rode Kruis verzorgt het welfa re werk, inlichtingen: tel. 61515. Daar kan men u ook vertellen wat het Rode Kruis zoal meer in Holten doet. Of wat dacht u van het vrijwilli gerswerk bij Diessenplas, tel 62505, of de Bejaardensociëteit, tel. 61804? De ouderenorganisaties kunnen voor hun eigen functione ren ook heel wat vrijwilligers ge bruiken. Denkt u maar eens aan de krantjes en de organisatie van de bijeenkomsten. Kortom, wanneer u vrijwilligers werk zoekt, is er een ruime keuze. Bewegen met S.V. Bato De S.V. Bato organiseert in het gymnastieklokaal aan de Tuin straat al jarenlang speciale midda gen bewegen voor ouderen. Met in gang van het nieuwe seizoen ver schuift de wekelijkse oefenmiddag echter van de donderdag- naar de maandagmiddag. Onder deskundige leiding wordt gewerkt aan het uithoudingsver mogen en worden alle spieren ge oefend, waarbij de nadruk wordt gelegd op het aanwennen van een juiste houding. Tot nu toe zijn de deelneemsters in de meerderheid, maar de club hoopt dat ook steeds meer oudere mannen het belang van beter bewegen gaan inzien. De eerste les van beter bewegen voor ouderen bij S.V. Bato is op maandag 3 september van 15.30- 16.30 uur. Op woensdag 22 augustus consta teerde de politie een snelheidsma niak op de AI, die met snelheden van honderd kilometer per uur richting Almelo reed. Indien men dagelijks op de weg zit, weet men dat dit geen uitzondering is en dus eigenlijk geen nieuws. Het nieuws zit hem echter in het feit dat de Holtense politie met haar beperkte middelen deze bestuurder toch staande kon houden, na de auto ongeveer twintig kilometer te heb ben achtervolgd. In de avond van donderdag 23 au gustus werd er ingebroken in een woning aan de Korte Diessenplas- straat. Men kwam binnen door de achterdeur te forceren. De gehele woning werd doorzocht en men verdween met enige sieraden en geld als buit. Ook hier vraagt de politie om getuigen, die menen die avond tussen 20.00 uur en 23.30 uur verdachte figuren te hebben zien rondscharrelen of die overige infor matie kunnen verstrekken. Dezelfde avond of nacht werd een geparkeerde auto staande op de parkeerplaats achter de flat aan de Reilinksweg opengebroken en een autoradio ontvreemd. Of één en ander iets met elkaar te maken heeft is de politie nog niet duide lijk. Op vrijdag 24 augustus botsten op de Borkeldsweg een bromfietser en een auto tegen elkaar. De brom fietsbestuurster had wat techni sche problemen met haar voertuig en kwam daardoor midden op de rijbaan te rijden, waarna een ach teropkomende auto tegen de bromfiets reedHet bleef bij mate riële schade. Bij een tankstation aan de AI werd getankt zonder te betalen. De poli tie kon de man achterhalen. Bij na der onderzoek bleek dat de politie van Rotterdam ook belangstelling had voor deze man, daar hij nog meer strafbare feiten op zijn gewe ten had. Op verzoek van de Rotter damse politie werd de man ingeslo ten en werd zijn auto inbeslagge- nomen. Op zaterdag 25 augustus botsten twee auto's op elkaar op de krui sing Waagweg-Beukenlaantje. De bestuurder komende uit het Beu kenlaantje nam de bocht naar rechts te ruim en botste vervolgens op een auto rijdende op de Waag- weg. Ook hier was alleen materiële schade. Door een medewerker van het staatsbosbeheer werd op zondag 26 augustus ontdekt dat op de picknickplaats op de Holterberg nagenoeg alle picknicktafels en banken waren gesloopt Dat moet zijn gebeurd tussen 19 augustus en 26 augustus. Daar het hier hard hout betreft, is de schade aanzien lijk. In totaal werden ongeveer zes tig planken ontvreemd van onge veer tien tot twaalf centimeter breed. Nu kan het zijn dat iemand ontdekt, dat toevallig zijn buur man een soortgelijke partij hout achter het huis heeft liggen. De po litie zou dit graag willen weten. Uw informatie wordt vertrouwelijk be handeld. Op dinsdag 28 augustus kwam een veertienjarig meisje op de Larense- weg met haar fiets zo ongelukkig te vallen, dat zij met nog onbekende verwondingen per ambulance werd vervoerd naar een ziekenhuis te Deventer. Bij dit ongeval was geen ander verkeer betrokken. pleeghuis niet te vermijden. Vaak ook kan het gezin en/of de familie de zware taak van voortdurende verzorging en aandacht niet tot het einde volhouden, ondanks alle goede wil en inzet. De Stichting Thuis Sterven Zuid- West Overijssel biedt aanvullende hulp en ondersteuning aan gezin en familie van patiënten in de laat ste fase van hun leven, die zonder die hulp niet thuis kunnen blijven. Speciaal opgeleide vrijwillig(st)ers helpen bij de verzorging van de pa tiënt, zoals die door de huisgeno ten wordt verricht, of nemen in overleg met de familie (een deel van) het 's nachts waken op zich. De professionele hulp van huis arts, wijkverpleegkundige, gezins verzorgster en anderen blijft na tuurlijk gewoon doorgaan. Omdat de vraag naar deze vorm van hulpverlening nog steeds toe neemt, zoekt de stichting met in gang van oktober nieuwe vrijwil- lig(st)ers in haar verzorgingsge bied, dat de gemeenten Deventer, Bathmen, Diepenveen, Olst en Holten omvat. Wie belangstelling heeft kan contact opnemen met Rommie Hulsinga of Thea Harme- link, coördinatrices van de Stich ting Thuis Sterven Zuid-West Overijssel, P. de Hooghstraat 29, 7412 RV Deventer, tel. 05700-15297. De werkgroep Conciliair Proces Holten organissert samen met We- relddiakonaat en Zending op za terdag 13 oktober een Kerkendag met als titel Leven onder de regen boog. In gebouw Irene, de N.H.- kerk en De Kandelaar vinden een aantal aktiviteiten plaats rond de thema's gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping. In foto collages en stands worden onder delen belicht als het schulden- vraagstuk van de derde wereld, vooroordelen en gerechtigheid, landbouw en milieu en 'Voor als het stil wordt'. Voor de kinderen zijn er speciale aktiviteiten en het geheel wordt omlijst door muziek. De Kerkendag wordt kort geopend en met een viering besloten in de N.H.-kerk. De leden van de Hervormde Vrou wengroep Holten Ora et Labora komen op donderdag 6 september bij elkaar in gebouw Irene. Deze eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen begint om 19.45 uur. Het handwerken begint al iets eerder en wel diezelfde middag om 16.00 uur. De dertigste fokveedag in Espelo trok zaterdag 18 augustus on danks het regenachtige weer een redelijk aantal bezoekers. Op het terrein aan de Okkenbroekseweg wachtten 180 roodbonte koeien uit achttien bedrijfsgroepen op de keuring en dat waren er maar liefst veertig meer dan vorig jaar. De deskundige jury was zeer posi tief over de kwaliteit van de oudere koeien. Datzelfde gold voor de top in de middenklasse, maar voor het overige was het aanbod wat wisse lend en werd vaak niet aan het dubbeldoel voldaan. De jonge boeien hebben volgens de jury veel gewonnen in hoogtemaat, nier- vorm en speenplaatsing. De fokfamilies en bedrijfsgroepen waren over het algemeen van goe de kwaliteit, waarbij aangetekend moet worden dat bij de laatste en kele rubrieken zeer uitlopende kopgroepen lieten zien. De jury prees overigens de collegialiteit en de sportiviteit onder de deelne mende veehouders, zoals die onder meer bleek uit de hulp die elkaar geboden werd bij het voortbrengen van bedrijfsgroepen. Een zeer aansprekend onderdeel van het programma was het keu ren van de 23 kalveren van de zes jaar geleden opgerichte kalverop- fokclub Holten. De twintig jeugdi ge deelnemers konden voor de dag komen met hun dieren, die werden beoordeeld op uiterlijk, voorberei ding en toilet. De uitslagen: Sterkoeien rubriek 1: Corrie 27 (mts. Veneklaas). Produktieklasse ru briek 2: Anna 77 (mts. Scheperboer); ru briek 3: Sjacelien 20 (W.H. Marsman); ru briek 4: Dirkje 62 (W.H. Marsman). Melk koeien rubriek 5: Mies 2 (mts. Boode-Stee- gink); rubriek 6: Dina 185 (mts. Bronninkreef); rubriek 7: Dientje 67 (mts. Blankena); rubriek 8: Trudi (mts. Volke rink); rubriek 9: Hilda 26 (mts. Bronnin kreef); rubriek 10: Roza 147 (mts. Boode- Steegink); rubriek 11: Jannie 39 (M. Riet berg); rubriek 12: Paulien 35 (mts. Sche perboer); rubriek 13: Coba 32 (M. Rietberg); rubriek 14: Sjacelien 33 (W.H. Marsman); rubriek 15: Bertha 41 ET (mts. Scheperboer). Melkvaarzen rubriek 16: Ro- zetta 84 (mts. Veneklaas); rubriek 17: Kato 33 (M. Rietberg); rubriek 18: Bertha 44 (mts. Scheperboer); rubriek 19: Bertha 47 (mts. Scheperboer). Pinken rubriek 20: Frieda 129 (mts. Boode-Steegink); rubriek 21: Dientje 69 (mts. Blankena). Beste uier oudere koeien: Bertha 181 (G.J. Veneklaas- Slots); jonge koeien: Cato 33 (M. Rietberg). Fokfamilies: Sjaceliens (W.H. Marsman). Bedrijfsgroepen vier stuks: W.H. Mars man; vijf stuks: mts. Scheperboer; zes stuks: mts. Stevens. Kampioenskeuring pinken: Dientje 69 (mts. Blankena); jonge koeien: Paulien 35 mts. Scheperboer); middenklasse: Trudi (mts. Volkerink); ou dere koeien: Corrie 27 (mts. Veneklaas). Jong geleerd, oud gedaan. Als dat klopt belooft het wat voor de toekomst van de vierjarige Rob Steegink (rechts op de foto), die op de dertigste fok veedag in Espelo met zijn kalfde derde plaats in de categorie exterieur behaalde. Links op de foto zijn broer Rob. CJV de Vriendenschaar heeft een nieuw bestuur, bestaande uit Ria Sluiter (voorzitter), Wim Jansen (secretaris), Mini Stoevenbelt (penningmeester), Gerrie Aaltink (tweede voorzitter), Erik Jansen (tweede secretaris), Joke Mark voort (tweede penningmeester), Diana Blauw, Arnold Groteboer, Freddy Haan, Marjan Oolbekkink, Hermien Klein Teeselink en Her man Ulfman. Aan het eind van het vorig seizoen nam De Vriendeschaar op 29 juni afscheid van C. Pieffers, D. Pieffers, M. Spenkelink en E. Klein Teese link, die benoemd is tot erelid. Hij is ruim achttien jaar leider geweest van de jongensclub In de week van 9 september gaan alle clubs van de CJV weer van start voor een jaar vol aktiviteiten. Eén daarvan is de fietspuzzeltocht, die op zondag 16 september wordt gehouden. Inschrijven van 13.00- 13.30 uur bij gebouw Irene. Wie zin heeft om lid te worden of vragen heeft kan contact opnemen met Frida Veneman, tel. 62076. Clubtijden en leiding: maandag 20.30-22.00 uur: gemengde club 16+, leiding: Mini Stoevenbelt en Jantina Scheperboer; dinsdag 18.30-20.00 uur: meisjes 8-12 jaar, leiding: Gerrie Aaltink en Gerrianne Wibbelink; woensdag 19.00- 20.30 uur: meisjes 12-16 jaar, leiding: Frida Veneman en Jolanda Breukink; woensdag 20.30-22.00 uur: jongensclub 16+, leiding: Erik Jansen; donderdag 19.00-20.30 uur: jongens 12-16 jaar, leiding: Ria Sluiter en Erik Jansen; vrijdag 19.00-20.30 uur: jon gens 8-12 jaar, leiding: Erik Rietberg, Erik Huzen en Arnold Paalman. NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. R. Visser, kindeme- vendienst: Aty van de Plank en Ans Pannekoek; 19.00 uur: ds. H.W. Doorn weerd. Oppas dienst: Mw. Vlogtman-Meijer en Mariska Oonk. Uitgangscollec te: medische zending. Diessenplas: woensdag 5 sep tember 19.00 uur: past. Rade maker. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. H. Lenters van Apeldoorn, kindemevendienst groep 3 en 4: mw. H. Hulsman- Zwiers, groep 5 en 6: mw. A. Bel- dman-Staman; 19.15 uur: ds. H. Lenters. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en aflossing. Oppas dienst: 0-3 jaar: Willy Brinks, Karin Bossahers en Loes Dijk- ink; 4-6 jaar: Ina Oosterveld- Potman, Janneke Lubberdink- Oldenhuis en Dineke Manen- schijn-Roelofs. Koffiedrinken voor vakantiegasten: mw. W.G. van Doom-Jansen, mw. J. Stam-Veldhuis, mw. G.J. Stam- Stam, mw. J. Schuppert-Veld- huis, mw. C. Stam-de Waard en mw. J. Paalman. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. H.W. Doomweerd. Uitgangscollecte: medische zending. OKKENBROEK 10.00 uur: ds. H. Th. Vollebregt Uitgangscollecte: medische zending. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 1 en 2 september: W.R. van Cou- welaar, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen, tel. 6 39 75. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts, tel. 6 35 53. TANDARTS: 1 en 2 september: T.I. Lafeber, Henri Dunantstraat 1, Rijssen, tel. 05480-1 83 83. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag tm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen, tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 6 42 51. Behandeling volgens af spraak (ook voor ziekenfond spatiënten). ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag varfde maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (WV-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. 3 september: jaarvergadering Rabo-bank, 20.00 uur; jaarver gadering afd. handbal S.V. Hol ten. 4 september: CPB-fietstocht, vertrek 13.30 uur vanaf De Kan delaar; commissie gemeente werken, 16.00 uur; commissie fi nanciën, 14.30 uur. 6 september: handwerken HVG, 16.00 uur in Irene; bijeen komst HVG, 19.45 uur in Irene; ledenvergadering Ponyclub De Eik, 20.00 uur. 7 september: open dag De Boschkamp, peuter-, kinder- en tienerwerk: 15.00-43.00 uur, vol wassenen- en ouderenwerk: 19.00-21.00 uur; zeskamp voor wijkteams, 20.00 uur op Kalfs- termansweide. 8 september: Vrije Markt, Smidsbelt; vossejacht, vertrek 14.00 uur bij De Kandelaar. 9 september: Holterberg herfsttoer (fiets). Geboren: Marije, dochter van J. Dangremond en J.J. Brons- voort. Overleden: G. Boode- Koopman (52); J. Rouwenhorst- Zoomer (81); S. Zandvliet- Schreib (86), overleden te De venter. Ondertrouwd: J.A.W. Jansen van der Sligte (24) en B.G.M. Pelgröm (25). Ge trouwd: H.J. Pennekamp (42) en J. Renes (29), beide uit Lo- chem; J. Koning (22) en J.H. Nij- enhuis(21). Gevonden: regenpak; polaroid overzetzonnebril in zwart hoesje; wijnrode portemonnaie met in houd (in de feesttent te Espelo); bruin sleutelétui met vier sleutels. Verloren: hockeystick merk Equi pe; zwarte damestas met inhoud; klein medicijnpotje met hartta- bletten, vermoedelijk omgeving Catsmeer/Schipbeek; zwarte por temonnaie met inhoud; sjaal don kerblauw/geel; halsketting met gouden mutsenbei; bruin sleutelé tui met twee sleutels; Duitse her der met vlooienband, tatoeage nummer 3246; zwarte hond (bas taard) met halsketting.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3