Holtense koeien in Olst in de prijzen Kerkdiensten Medische diensten Nieuw Holten 1 voorin nog zwak Orgelconcert in De Kandelaar valt goed Gevonden voorwerpen BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Wielrenners weer actief Uit het politierapport HOLTENS NIEUWSBLAD Kinderkoor repeteert Mooie voorbereiding op fokveedag Collecte voor Papoeastudente BOLSENBROEK MARKELO BH 7 QPEL8 NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. J. Timmers uit Wierden, klndemevendienst: Tineke Oldenburg en Annie Rensen; 19.00 uur: ds. H.W. Doomweerd. Oppasdienst: mw. Koopman- Korterink en Renate Jansen. Uitgangscollecte: Zendingsbus- senzondag. Diessenplas: woensdag 22 au gustus 19.00 uur: ds. M. Berg. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. F. de Vries uit Em- men, kindernevendienst groep 5 en 5: mw. G. Wolters-Mark- voort; 19.15 uur: ds. H.F. de Vries uit Mariënberg. De eerste collecte is voor de kerk, de twee de voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Marita Withaar, Hetty Nijkamp-Bel- dman en Anita Bolink-Stam; 4- 6 jaar: Jetty Tromop-Imhof, Ka rin Tromop en Carola Heusink- veld. Koffiedrinken voor vakantie gasten: mw. G. Samson en G. Stroeve. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur: Heili ge Mis. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. H.W. Doomweerd. Uitgangscollecte: Zendingsbus- senzondag. OKKENBROEK 09.30 uur: ds. H.Th. Vollebregt. Heilig Avondmaal (zittend). NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. Vierenveertig Holtense koeien na men woensdag 1 augustus deel aan de keuring op de fokveedag Olst. Maar liefst éénenveertig van de dieren behaalden daarbij een eer ste prijs, waarvan zelfs dertien op een IA of 1B plek. De individuele keuring werd gevolgd door de keu ring van de fokstudiegroepen. In :n sterk deelnemersveld behaal de de groep van Holten een 1B plaats, waarbij de omschrijving luidde: „Zeer uniforme goed ont wikkelde groep koeien van goed met zeer goede uiers." Helaas ging na drie jaar Holten op de IA plek dit keer Zuid West Salland met de eer strijken. De keuring van de bedrijfsgroepen bjj de viertallen leverde een 1B plaats op voor E. J. Steegink en Mts Veneklaas eindigde in dezelfde ca tegorie op 1D. Bij de vijftallen ein- iigde Mts Schepenboer op een IA positie. Het volgende programmapunt, de demonstratie dochtergroepen van stieren, was een grote publieks trekker. Geschouwd werden groe pen van Red Mitchell, Franko, Ni cholas en Regal Red, met als bij zonderheid dat deze laatste groep op één na uitsluitend uit Holtense koeien bestond. De kampioenschapskeuring vorm de het sluitstuk van de fokdag en daarbij werd de RHF-jeugd kam pioen met Anker Apollo, een Ni cholas dochter van E.J. Steegink. Kampioene senioren werd Cokky 25, een Enhancer dochter van Mts Roeterd uit Terwolde. Dubbeldoel kampioene junioren werd de Ni cholas dochter Olga 323 van Mts Hofmeyer uit Heino. In de middenklasse zegevierde Mi randa 2, vader Maarten, van J.H.A. Kolkman te Schalkhaar. Kampi oene senioren werd Olga 236, de be kende Lancelot Telge van Mts Schrijver uit Terwolde. Espelo Al met al kunnen de Holtense in zenders terugzien op een geslaag de fokveedag. Gezien de prestaties van de Holtense koeien en het en thousiasme van de fokstudieclu- bleden belooft de fokveedag in Es pelo op 18 augustus - met tevens de keuring van de kalveropfokclub - een groots evenement te worden. Voor deze dertigste Espelose fok veedag zijn 180 stuks vee aange meld, tegenover 143 inzendingen vorig jaar. Tevens zullen veertien bedrijfsgroepen worden voorge leid. Elke inzender krijgt i.v.m. de jubileumdag de mogelijkheid door een gespecialiseerde fotograaf een fraai foto van een van de koeien te laten maken. Vorig jaar was Espelo een van de weinige keuringen in Overijssel die ondanks de melkers koorts-problematiek door kon gaan. Ook dit jaar zijn alle onder zoeken op leptospirose met goed gevolg verricht zodat alle aange melde koeien deel kunnen nemen. De dag wordt gehouden op het ter rein van Mts Boode-Steegink, Ok- kenbroekseweg 1, waar diverse agrarische stands zijn ingericht. De aanvang van de veekeuring is om 09.30 uur. Een catalogus kan bij het secretariaat worden verkre gen. Nu de meeste voetballers van de SV Holten-selectie de vakantie achter de rug hebben, wordt het langzamerhand weer serieus met trainingen en oefenwedstrijden. Holten 1 treedt dit jaar in een sterk gewijzigde, verjongde samenstel- Vrijwilliger gevraagd De Stichting Welzijn Ouderen Hol len verhuurt alarmeringsappara- luur aan ouderen, die daar om di verse redenen behoefte aan heb ben. Deze apparatuur wordt tot nu toe steeds door één vrijwilliger ge plaatst. U begrijpt, dat dit een on zekere situatie voor de S.W.O.H. is. Bij ziekte of vakantie van deze vrij williger kan er geen apparatuur worden geplaatst. Daarom zijn wij op zoek naar iemand, die dit werk eveneens wil doen. Vraagt het werk veel tijd? Nee, be slist niet. Er wordt gemiddeld slechts één apparaat per maand geplaatst. Er zijn tot nu toe maan den geweest zonder plaatsing en enkele maanden met een of twee plaatsingen. Veel tijd kost het werk dus niet. Is het moeilijk? Niet zo. Onze hui dige vrijwilliger beschikt over een flinke hoeveelheid technisch in zicht, maar heeft geen technisch beroep gehad. Gezien de proble men, die zich af en toe bij een plaat sing voordoen, zou een vrijwilliger die een PTT-telefoondienst achter grond heeft hier heel goed werk kunnen verrichten. Heeft u belangstelling of wilt u na dere informatie, dan kunt u zich wenden tot de Stichting. Ons kan toor is bereikbaar op maandag- en donderdagmorgen en op dinsdag middag. U kunt natuurlijk ook schrijven. Wij zien uw reacties met belangstelling tegemoet. Diëten Het komt regelmatig voor, dat men door ëen bepaalde ziekte of vanwege medicijngebruik een be paald dieet moet volgen. Het zout loos, suikerloos of vetarm moeten eten zijn daar de bekendste voor beelden van. Hoe in zulke gevallen dan toch een smakelijke maaltijd kan worden bereid, hoeft geen pro bleem te zijn. Zo kunnen kruiden in het eten veel vervangen. Informatie over het samenstellen van een maaltijd volgens een be paald dieet kunt u krijgen bij de kruisvereniging. Daar is een diëtis te in dienst, die u kan vertellen, hoe u in uw situatie de maaltijden kunt samenstellen. U kunt hiernaar in formeren op het spreekuur van de kruisvereniging. Dat is elke maan dag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.30 uur in het kruisgebouw aan de Gaardenstraat 31. Ook kunt u bij het Voorlichtings bureau voor de Voeding brochures aanvragen over de maaltijdberei ding bij diverse diëten. Een brief kaartje naar het Voorlichtingsbu reau voor de Voeding, Postbus 85700, 2508 CK Den Haag, is vol doende. De kosten van de meeste brochures liggen tussen 1,- en 3.50. ling aan. Dat nog niet alles naar wens verloopt, bleek in de allereer ste oefenwedstrijd waarin Rohda Raalte nog een maatje te groot was. De Raaltenaren hadden een aanzienlijke trainingsvoorsprong en maakten dit vooral voor rust duidelijk toen de Holtense verde digers enkele cadeautjes wegga ven: 5-0. Na rust bleek de organisa tie aan Holten-kant al een stuk be ter zodat de score niet verder op liep. Ook de tweede wedstrijd, tegen vierdeklasser Raalte werd verlo ren (0-1), maar in deze wedstrijd was er nauwelijks krachtsverschil. Aangezien thuisclub Holten vijf min of meer vaste krachten moest missen kon trainer Ten Brink nog niet goed hoogte krijgen van de kracht van zijn elftal, maar duide lijk werd wel dat er voorin meer stootkracht nodig is. Dat geldt ook voor het tweede elf tal dat er tegen Excelsior nauwe lijks aan te pas kwam (0-3), maar tegen Raalte veel kansen liet lig gen (1-2). Positief waren de spelop- bouw en het samenspel die goed verzorgd bleken. Het voornamelijk uit jeugdige spe lers bestaande derde elftal, dat door de ervaren kracht Soer en Hoefman gecoacht wordt, geldt als kweekvijver voor een toekomstig eerste elftal. Dat ze kunnen voet ballen bewezen de spelers tegen Broekland 3 dat met 6-1 van de mat werd geveegd. Na een zestal weken vakantie be stijgen de pedaleurs van de Wieler vereniging Holten aanstaande za terdag weer in clubverband de pe dalen. Op het programma staat de Gelderse Pijl, een tocht in de om geving van Wijchen. In het weekend van 30 augustus reizen een aantal leden af naar het Westduitse Eifelgebergte om mee te doen aan een meerdaagse tocht. De organisatie en het uitzetten van de route wordt verzorgd door Hans van Oyen. Een ander belangrijk evenement is de Holterberg- Herfsttoer, die zaterdag 22 septem ber wordt gehouden. Hierbij kun nen de deelnemers kiezen uit drie afstanden; 80,110 en 150 kilometer. Het fietsseizoen wordt afgesloten op 20 oktober met de Snerttocht. Op het zwembad Twenhaarsveld werd een tas weggenomen, waar van de inhoud een waarde had van ongeveer f300,-. Men had de tas on der een badhanddoek op de zonne weide even achtergelaten tijdens het zwemmen. Een dergelijke dief stal heeft onlangs ook reeds een keer plaatsgevonden. Het lijkt daarom wenselijk geen kostbare spullen onbeheerd achter te laten; nog beter is het dergelijke voorwer pen niet mee te nemen. Op de parkeerplaats bij AH reed een autobestuurder tegen een an dere geparkeerde auto aan. Hoe wel de bestuurder duidelijk merk te dat hij een aanrijding had ver oorzaakt, reed hij toch verder. Een getuige nam één en ander waar en nam het kenteken van de veroorza ker op, zodat de politie de dader kon achterhalen en hem proces verbaal aanzegde. In de Gaardenstraat botsten twee auto's tegen elkaar tijdens het uit rijden van een parkeerplaats. Aan gezien de parkeerplaatsen aldaar tegenover elkaar liggen, zijn derge lijke ongevalletjes geen uitzonde ring. Uiterste oplettendheid is al daar dan ook geboden. Op dinsdagavond 7 augustus vond een aantal knapen uit Holten het kennelijk nodig om verhaal te ha len bij camping de Prins, daar er voordien kennelijk moeilijkheden waren geweest met één van de gas ten van de camping. Tot hun ver bazing troffen ze echter ter plaatse diverse Holtense politiemensen aan, die daar een gezellig partijtje aan het voetballen waren met de campinggasten. De moeilijkheden werden daarom in de kiem ge smoord. Het is droevig te moeten constateren dat de gastvrijheid van de Holterise bevolking, waar aan ook de politie graag wil mee werken (vandaar ook de jaarlijkse voetbalpartijtjes met de camping- gasten) door een stel belhamels wordt verstoord. Op woensdag 8 september vond nabij het Beukenlaantje achter het station een geval van openbare schennis der eerbaarheid ge pleegd. Een jonge vrouw werd al een tijdje gevolgd door een jonge man van ongevèer 16 jaar met een fiets. Op een gegeven moment toonde deze knaap zijn geslachts deel aan de vrouw. De jongen was gekleed in een wit T-shirt met op druk, blauwe korte spijkerbroek en witte schoenen. Hij had vrij lang donkerblond haar en was in het be zit van een zwarte herenfiets. De politie verzoekt een ieder die nader inlichtingen kan geven contact met haar op te nemen. Op de kruising Oranjestraat-Rijs- senseweg botsten twee auto's op elkaar. Een auto stond voorgesor teerd om linksaf te slaan. Dit werd te laat bemerkt door een achterop komende autobestuurder. Lichte schade was het gevolg. Op 9 augustus werd er aangifte ge daan van diefstal van een aan hangwagen ter waarde van f 5000,- die toebehoorde aan een Holtense aannemer. De diefstal was reeds vermoedelijk in de maand juni ge pleegd. De politie van Holten kon, in sa menwerking met de spoorwegpoli tie, twee knapen achterhalen, die twee reclameposters hadden weg genomen van het NS station. De posters werden thuis aangetroffen. Tegen de knapen is proces-verbaal opgemaakt. Deze zaak kon worden opgelost aan de hand van een ge- tuigeverklaring. Criminaliteitsbe strijding: een zaak voor de politie enUü Enkele knapen vonden het nodig groente te gebruiken van volk stuinders aan het Beukenlaantje. Toen een eigenaar daarover een opmerking maakte, kreeg hij te ho ren dat ze hem wel zouden vinden als hij de politie daarover inlichtte. Dit gebeurde toch, waarna de poli tie deze knapen op duidelijk wijze te verstaan heeft gegeven, dat der gelijke zaken in de toekomst niet meer zullen worden getolereerd. Op 9 augustus botsten twee auto's frontaal tegen elkaar op de Aal- polsweg. De weg is aldaar zo smal en de houtwallen zo hoog, dat men geen kant meer op kan indien men elkaar tegenkomt. Rijdt één van de betrokkenen dan ook nog iets te snel, dan is een aanrijding niet meer te voorkomen. Beide voertui gen liepen schade op. Volgende week wordt van maandag 20 tot zondag 26 au gustus de jaarlijkse grote actie voor het Holtens Fonds Inter nationale Hulpverlening gehou den. Het Holtens Fonds is des tijds opgericht om met name de studie van jonge Papoea's te be kostigen. Dit jaar is de opbrengst van de huis-aan-huiscollecte bestemd voor de studie van Marina Be- rendina Kajoy. Marina is de dochter van de bij velen beken de Sem Kajoy, die in de jaren zestig in Holten studeerde. Zij is leerlinge van de Pinewoods In ternational Highschool in Goro- ka. Zonder de bijdrage uit Ne derland zou het volgen van deze studie voor haar onmogelijk 'zijn, daar de kosten van onge veer 7.000,- per jaar niet door de overheid worden betaald. 12T DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1990 De scholen zijn weer aan de gang, dus ook het Interkerkelijk Kinder koor Mozaiek hervat de repetities. Zo vlak voor de jubileumuitvoe ring - met Elly en Rikkert - op 9 november is het zaak er weer flink tegenaan te gaan. De eerste repetitie is op dinsdag 21 augustus van 17.00-18.uur in De Kandelaar. Kinderen die ook in het koor met Elly en Rikkert willen meezingen, kunnen zich dan ook opgeven als lid en meteen mee doen. Gevonden: blauwe regenjas; zakmes; tankdop. Verloren: grijze portemonnaie met inhoud; bankbiljet f 25,-; bruine damesportemonnaie met inhoud; Eurochequepas tnv Scheperman; sleutel aan gele label; rose/blauwe porte monnaie; zwarte damesporte monnaie merk Yves St Laurent met inhoud (Laten liggen bij AH); twee muisparkieten kleur grijs/groen; witte valkparkiet; goudkleurige damesbril; rode loopriem voor hond; bruine por temonnaie met rits met inhoud; Eurochequepas tnv Meijer; ka ter grijs bruin gestreept met gele halsband. g» Q547G -19Q7 ARTS: 18 en 19 augustus: J.F. Sytsema, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen, tel. 6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag b'm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen, tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 6 42 51. Behandeling volgens af spraak (ook voor ziekenfond spatiënten). TANDARTS: 11 en 12 augustus: F.B. Zeilstra, Brederodestraat 6, Rijssen, tel. 05480-1 45 69. Behandeling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 2835, b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- 17 augustus: demonstratie wa terpolo in zwembad Twen haarsveld, 19.30-20.30 uur. 18 augustus: Fokveedag in Es pelo, aanvang 09.30 uur, Okken- broekseweg 1; paardenfokdag Holbatheo bij 't Bonte Paard. 20 augustus: openhuis badmin tonclub in de sporthal. 20 tot 24 augustus: zwemvier- daagse in zwembad Twenhaars veld, 18.00-20.00 uur. 21 augustus: Hoolter Oamd met Holtens songfestival. 22 augustus: open huis badmin tonclub in de sporthal. 24 augustus: Sploder Feest; nachttoernooi SV Holten. 25 augustus: Sploder Feest. 26 augustus: Holterbergrit MAC De Holterberg. en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. SLACHTOFFERHULP Elke eerste dinsdag van de maand 9.30-10.30 uur in het rijkspolitiebureau, Reilinksweg 2, tel. 6 44 44. ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts, tel. 6 35 53. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. Het eerste orgelconcert op het nieuwe pijporgel in De Kandelaar is bij de Holtense bevolking goed gevallen. Organist Adri Poortvliet toonde aan dat het uit 1936 date rende, geheel gerestaureerde orgel uit de Amsterdamse Waalkerk ook in Holten een belangrijke aanwinst is. Samen met de eveneens in Hol ten vakantievierende bariton Jan Stolk verzorgde Poortvliet een mu zikale avond die bij de ongeveer vierhonderd bezoekers uitstekend in de smaak viel. De orgelcommis sie van De Kandelaar is dan ook zeker van plan in de toekomst meer van dit soort concerten te houden.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3