1 I Atleten doen het. MOTIONS PROMOTIONEEL GOED Holtense triathlete in opmars RUIM 3S.OOO ARTIKELEN O.TC. augustus 1990 TRIATHLON HOLTEN pagina 3 Janny Vasters uit Holten heeft zich in het afgelopen jaar nadrukkelijk gemanifesteerd in de triathlonsport, na vele jaren aktief te zijn geweest op de schaatsen en fietsen heeft Janny het afgelopen jaar alle energie gestopt in de triathlon. Na een jaar van hart trainen is het resultaat al duidelijk zichtbaar. In de regio behoort ze inmiddels bij de beste, getuige de derde plaats welke ze inneemt in de tussenstand bij het Oostelijk triathlon circuit. De volgende stap is te proberen dichter bij de landelijke toppers te komen, al beseft ze zelf dat dit zeer moeilijk zal zijn. Met name bij het lopen moet ze op dit moment nog veel toeleggen op de sterkste triathletes. Tijdens het wedstrijdseizoen traiht ze 16 uur per week, een zeer tijdrovende hobby. Volgens Janny zijn al deze trainingsuren echter noodzakelijk wanneer je in een duursport zoals de triathlon iets wilt bereiken. In de afgelopen winter heeft ze veel tijd gestopt in het verbeteren van haar zwemtechniek, dat dit succes heeft gehad blijkt wel wanneer de zwemtijden van dit jaar vergeleken worden met de tijden van vorig jaar. Had ze in 1989 nog 23 minuten nodig voor de 1000 mtr., nu komt ze al in de buurt van de 17 minuten waardoor ze na haar sterkste onderdeel, het fietsen, meestal voor in de wedstrijd te vinden is. j Toch is ze nog niet tevreden, de borstcrawl, waarbij het puur op techniek aankomt, beheers ik nog lang niet genoeg, dit kan nog veel beter. Wanneer ik dan ook nog kan verbeteren op het lopen, dan kan ik een aardig woordje gaan meespreken aldus Janny. In Holten zal ze zeker bij de kanshebbers voor een podiumplaats horen, hier presteer ik altijd goed, het is toch een thuiswedstrijd en dan kun je altijd iets meer. Winnen in Holten zal echter erg moeilijk worden, er komen een aantal echte toppers aan de start die (nog) een maatje te groot voor me zijn. Ze zullen de overwinning echter niet kado krijgen. Janny Vasters foto: G. Veldhuis Als mede-initiatiefnemer tot de 1e Holtense Triathlon in 1985 is de atletiekvereniging onlosmakelijk met dit jaarlijkse evenement verbonden. Naast de verzorging van het afsluitende loopgecleelte, zijn vele leden ook actief als deelnemer. Dat de atletiekvereniging juist bij dit laatste deel van de triathlon is betrokken is niet toevallig. De atletieksport wordt wel de moeder van alle sporten genoemd en wat is er dan beter dan na zwemmen en fietsen als laatste de moedersport te gaan beoefenen over een afstand van 5 resp. 10 km voor Va of Vi triathlon. Samen met voetbal, handbal en schaken maakt zij deel uit van de S.V. Holten en heeft haar thuisbasis op Sportpark Meermanskamp aan de Valkenweg. Juist de samenwerking binnen deze omnivereniging (de grootste van Holten) staat borg voor goede mogelijkheden op sportgebied. Gezamenlijk gebruik van accommodatie, kantine, kleedgelegenheid, etc. draagt haar steentje daartoe bij. Activiteiten zoals oliebollencross, compostactie, grote clubactie, etc. worden als omnivereniging georganiseerd. Wel zijn de individuele clubs financieel onafhankelijk met betrekking tot'contributie, trainers, materialen, enz. Buiten mede-organisator van de triathlon is de atletiekclub actief op vele fronten, zoals Organisatie van de bijna traditionele Diepe Hel/Holterbergloop. Een wegwedstrijd over de flanken van de Holterberg met als scherprechter de Diepe Hel. Deze wedstrijd over 2, 5 of 10 Eng. mijlen wordt samen met de zustervereniging Atletics uit Nijverdal dit jaar voor de 3e keer gehouden, op zaterdag 27 oktober a.s. Start en finish bij het bezoekerscentrum Noetselerberg te Nijverdal vanaf 13.30 uur. Inlichtingen kunt u inwinnen bij B. Broeks, tel. 05486-1 54 57 of E. Veneklaas, tel. 05483-6 17 54. De Holterberg is een uitdaging voor iedere atleet. Deelname aan diverse regionale wedstrijd- en trimlopen zoals PJGO Cross, Mini Marathon Apeldoorn, Berg tot Bergrace in Wageningen en vele andere. Jaarlijkse clubkampioenschappen op Sportpark Meerkanskamp voor eigen leden op diverse onderdelen. Kortom u ziet dat atleten het hele jaar iets doen. Voor diegenen die de triathlon als recreant beoefenen is training van het lopen onder deskundige begeleiding bij de atletiekclub mogelijk. De atletiekafdeling S.V. Holten kent in totaal een 4-tal categorieën, nl. jeugdleden j/m v.a. ca. 6 jaar tot 12 jaar; jeugdleden j/m 13 t/m 18 jaar; senioren vrouwen; senioren mannen. Elke groep traint op de atletiekaccommodatie van Sportpark Meermanskamp. Voor de jeugd omvat dat bijna alle disciplines van de atletieksport, zoals speer-, discus-, kogelwerpen, ver- en hoogspringen, sprint, etc. Naast de trainingen wordt door de jeugd deelgenomen aan diverse baanwedstrijden in de regio, 's winters staan indoorwedstrijden op het programma. Iedere trimmer, jogger, loper, triathleet voelt zich thuis bij de S.V. Holten. Voor inlichtingen: Christel Buyvoets, tel. 05483- 6 35 89. Triathlon Circuit Op initiatief van het afdelingsbestuur wordt er dit jaar 1990, voor het eerst, een Oostelijk Triathlon Circuit gehouden. Men heeft een zestal organisaties bereid gevonden medeorganisator te zijn van dit unieke circuit in Nederland. Per wedstrijd wordt er een dagklassement gemaakt en zo ontstaat er een kompetitie/circuit. Na 6 wedstrijden wordt er een eindklassement opgemaakt en worden er extra prijzen uitgereikt aan de hoogst geklasseerden. Aan deze wedstrijdenreeks kunnen alleen oostelijke triathleten (NTB leden) deelnemen. De volledige oostelijke top heeft zich ingeschreven. Het is tevens een uniek circuit omdat de betere organisaties in (oost) Nederland garant staan voor een perfect georganiseerde wedstrijd. De afdeling heeft het voornemen volgend jaar ook een recreatief circuit te organiseren. De 6 wedstrijden meetellend voor het Oostelijk Triathlon Circuit: 24 mei Eibergen; 10 juni Laren; 17 juni Bemmel; 28 juli Tubbergen; 11 augustus Holten; 2 september Doesburg Deze krant is een uitgave van de Stichting Triathlon Holten p.a. W. J. M. van Oijen, secretaris Kenemansstraat 40, 7451 EJ Holten, Tel. 05483-6 12 25 Voor uw advertenties: J. Groeneveld, Ab Jansenstraat 34, 7451 EB Holten, tel. 05483-6 26 48 Huis aan huis verspreiding in: - Holten - Rijssen - Markelo - Laren - Nieuw Heten - Bathmen. Druk, technische vervaardiging en layout Dagblad Tubantia b.v. Getfertsingel 41, Enschede 074- 28 42 84 poolmansweg 101 7545 In enschede postbus 1255 7500 bg enschede tel. 053-327755 fax 053-328028 Reklame-artikelen, premiums, relatiegeschenken, stickers, naamplaten, displays, showcards, verpakkingen.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5