Wim Tuller verdedigt zijn Holtense titel Twente kan Holten niet bijster boeien Sterk veld aan start triathlon 't Klavier geeft bokaal uit handen Diplomazwemmen voor de jeugd Bodemonderzoek bij aankoop zoutopslag Gratis binnendozen bij milieuboxen Oefenschema Blauw Wit Programma SV Holten T. Schuppert wordt winnaar marathonvlucht HOLTENS NIEUWSBLADI Zomervoetbal afgesloten Tweede plaats Marie Elise DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1990 Naast het kampioenschap van Holten gaat de belangstelling bij de Holtense triathlon natuurlijk ook uit naar de wedstrijd-triatle ten-die om OTC- en SPC-punten strijden. In de groep die om 13.40 uur van start gaat, zitten alle favo rieten zodat zij in een onderlinge ?stri jd kunnen uitmaken wie zater dag de sterkste is. Zo komt o.a. Eimbert Vender- bosch, de winnaar van vorig jaar weer naar Holten. Dat dit talent uit de Achterhoek in vorm is, bewees hij met een achtste plaats bij de NK waar hij Axel Koenders en M.ark Koks achter zich liet. Con currentie voor Venderbosch is er van Roel Pit uit Dedemsvaart, de leider in 'het klassement voor het Oostelijk Triathlon Circuit, maar ook jongens als Johan Neevel uit Wezepj Patrick Jansen uit Wams- 'veld, Harrie Ruumpol uit Ruurlo, Frank Huls uit Ulft en Paul de Niet uit Den Haag kunnen een geducht woordje meespreken. Snelste zwemmer is ongetwijfeld Bennie Mensink uit Almelo, die echter her stellende is van een blessure. Uit het buitenland komen o.a. de kam pioen van Westfalen Eckstein uit Nordhorn en helmaal van de Ber muda's James Cooper die zich ook in de strijd kunnen mengen. Bij de junioren zijn er vooral regio nale favorieten zoals Marcel Door- nebos uit Deventer, Ruud Kamp uit Delden en Marcel Snippe uit Dedemsvaart. Veteraan Jan van de Kamp uit Arnhem doet voor de zesde keer mee in Holten en is, naast Bert Rutgers uit Bemmel, een van de kanshebbers op de titel in deze klasse waarin ook Holte- naar Han Muizebelt aan de start komt. Uiteraard zijn de ogen van alle Holtenaren bij de dames gericht op Janny Vasters die de strijd moet aanbinden met de kampioen van vorig jaar Wilma Luggenhorst uit Rhenen, met oud-schaatskampi oene Trijnie Roozendaal-Rep uit Oostzaan en met Ingrid Paus uit Den Ham. Onder toeziend oog van het bad- personeeï behaalden afgelopen za- terdag 42 jeugdige zwemmers hun zwemdiploma. In totaal hebben dit seizoeri reeds 94 kinderen afge zwommen. De vijfjarige Arjan Schorfhaar, die vanaf 28 mei zwem lessen volgt, heeft inmiddels twee zwemdiploma's in zijn bezit. De proef voor het Basis-diploma werd met succes afgelegd door: J.oogt yan Kempen, Marrit Leb- ^bink^gerrië Pasop, Patric Piech- [."•rilek,- JPedïdja Visser, Immanuelle VAüssèr en Han de Vries. Hét-A'-diploma werd behaald door: Hanneke Baerends, Christa Bouw huis, Berthien Markvoort, Sandra Mensink, Lianne Stam, Jan Bel- dman, Stefan Hutten, Marieke Tempelman, Frank Buitenhuis, Gerrit Buitenhuis en Charon Es- meijer Het B-diploma werd behaald door: Annette Apeldoorn, Gerrit Ebrecht, Agnetha Keiler, Sandra Lahuis, Comelis van der Leeden, Remco Meulenbelt, Gerard van De A-selectie van Blauw Wit heeft Nigtevedit, Kees-Jan van Nigteve- dit, Marieke Pasop, Hazar Rama- zan, Sharmir Ramazan, Anne de Ruijter, Aijan Schorfhaar, Arjan Tromop, Joanne Wolters, Jozef Wagenaar en Eline Dibbits. Voor het zwem vaardigheidsdiplo ma 1 slaagden: Peter Aaftink, An gela van Coeverden en Hester Stam. Het zwemvaardigheidsdiploma 2 werd behaald door: Jolanda Bae rends, Sander Bouwhuis, Antoi nette Fijth en Anita Padt. Voor de marathonvlucht vanuit het Franse Bergerac, afstand 936 kilometer, werden 55 duiven inge- korfd. T. Schuppert klokte een dag na de lossing de eerste duif. Het was een trage vlucht met nogal wat "laatkomers". De tweede plaats was voor J.G. Jansen, G. Kwinten- berg behaalde de derde plaats. De vlucht van de jonge duiven naar het Belgische Keverlee, 265 duiven ingekorfd, werd gewonnen door E. Veneklaas. Wim Tulier, Dirk Hoekman en Marinus Baltus doen zaterdag mee aan de zesde triathlon van Holten en proberen daarin de eer van de plaatselijke gemeen schap hoog te houden. Tuller heeft het in dat opzicht extra zwaar omdat hij bij de vijfde uitgave als beste Holtenaar uit de bus kwam. Dat alles met acht seconden voorsprong op Dirk Hoekman. Nu, op een nieuw parcours, dat be gint op het zwembad Twenhaarsveld, waarna de renners met fiets een paar keer door Holten en het buitengebied gaan (voor de toeschouwers is dat des te leuker) wordt dan het evenement besloten met lopen. Dit onderdeel begint bij het gemeentehuis waarna de groep via de Beuseberg, de Pastoriestraat bij garage Rouwenhorst weer terugkomt in Holten. Deze ronde wordt, al naar ge lang de discipline, een aantal keren afgelegd. Op dit nieuwe parcours zijn er voor het drietal prima mogelijkheden om hun capaciteiten te tonen. Het evenement in Holten, waaraan een dikke vijfhonderd atleten en atletes van heinde en verre mee doen, wordt opgesplitst in een achtste (500 meter zwemmen, 22 1/2 kilometer fietsen en vijf kilome ter hardlopen) en een kwart-triath- lon (één kilometer zwemmen 45 ki lometer fietsen en 10 kilometer hardlopen. Bovengenoemd drietal wil zich op de laatste discipline manifesteren. Dat alles gebeurt in de klasse van de recreatieven. Nu moet daarbij niet meteen worden gedacht aan sportmannen die het alleen maar voor de lol doen. Tul- Het voormalige zoutopslagterrein van Rijkswaterstaat aan de De- venterweg zal voor 56.000.- door de gemeente worden aangekocht om de opslagmogelijkheden van gemeentewerken te verruimen. Als aan de Werf binnenkort begonnen wordt met de bouw van de nieuwe brandweerkazerne wordt de nu al krappe opslagruimte nog verder beperkt, terwijl de vraag naar op slagterrein in de toekomst waar schijnlijk alleen maar toeneemt. Zo zal er, als inderdaad wordt over gegaan tot inzameling van afval in gewestverband, plaatselijk een overlaadstation moeten worden ingericht. Met de aankoop op zichzelf hadden de leden van de commissies finan ciën en gemeentewerken maandag dan ook geen moeite. Wel waren er vragen over het ontbreken van een verklaring dat de grond schoon is. Volgens de huidige eigenaar, de Dienst der Domijnen, is een bo demonderzoek overbodig, omdat het terrein alleen als zoutopslag heeft gediend. Enkele raadsleden waren hier niet tevreden mee en vonden dat aan Domijnen dezelfde eisen mogen worden gesteld als aan de gemeente zelf of een 'gewo ne' grondeigenaar. De wethouder beloofde daarop de zaak opnieuw met Domijnen op te zullen nemen. Deze drie mannen maken zaterdag uit wie zich de sterkste triatleer van Holten mag noemen. Is dat kampioen van vorig jaar Wim Tuller (links), Dirk Hoekman middenof Marinus Baltus (rechts)? Ier, Baltus en Hoekman bereiden zich serieus voor op dit evenement en willen voor de vele toeschou wers hun beste beentje voor zetten. Wim Tuller Wim Tuller, de voormalig voetbal ler van SV Holten (hij zag eind ja ren zeventig een transfer naar Go Ahead Eagles net niet doorgaan), moet het bij dit evenement voorna melijk van het fietsen hebben. De andere twee, lid van de atletiek-af- deling van SV Holten, zullen „de joker" zetten op het hardlopen. De Holtense kampioen van vorig jaar (in de eindrangschikking werd hij derde) vindt het leuk dat zijn beide plaatsgenoten op het laatste num mer net iets meer in huis hebben. „Ik vind het alleen maar leuk om de heren op dat onderdeel tegen wicht te geven." Voor Wim Tuller, die eerder dit jaar in Neede meedeed aan een biath lon en een 1/8 triathlon in Eiber gen. wordt het de eerste keer dat hij in 1990 meedoet aan het wat grotere werk. „Ik mag graag spor ten", aldus Tuller die van mening is datje ongeveer vier van dit soort wedstrijden per jaar kunt afwer ken. „Ik denk dat ik met zwemmen het snelste ben en vrij snel kan fiet sen." De voltallige commissies financiën en gemeentewerken bogen zich maandag over het collegevoorstel om iedere inwoner van Holten een milieubox in bruikleen te geven, waarin klein chemisch afval veilig bewaard en vervoerd kan worden. Wethouder Wim Dalhuisen had de uitverkoren box (van Curven bij zich en demonstreerde de veilige kindersluiting. De kartonnen bin- nenbox, kennelijk ook nog nodig, kon hij niet laten zien en daarop bleken zich juist de pijlen van de meeste commissieleden te richten. Unaniem was men van mening dat het niet aangaat de burger eerst een plastic doos ter beschikking te stellen in de hoop dat hij daarin zijn klein chemisch afval apart gaa* bewaren en hem of haar daar na op te laten draaien voor de kos ten van nieuwe binnendozen. Raadslid Soepnel van Gemeente belang signaleerde hier zelfs „een logistiek probleem", want natuur lijk zouden veel burgers de troep dan gewoon in de plastic doos gooi en en dat gaf een hoop werk voor de ambtenaren van de gemeente- reiniging om de boel er weer („fles je voor flesje") uit te vissen. „Ik vindt dit geen plan," zei hij ook nog, „als we willen dat de mensen die boxen gebruiken, laten we -ze dan ook de binnenboxen verschaf fen." Jan Metsemakers (PvdA) vroeg zich bovendien af of het niet beter zou zijn om de inhoud van de boxen twee keer per jaar huis aan huis op te halen, aangezien hij ver wachtte „dat lang niet alle Holte naren die per fiets naar de Werf (zouden) brengen" en dat beteken de weer een x-aantal extra autorit ten per jaar. Zijn partijgënoot Dal huisen kwam op het eerste punt snel aan de wensen van de commis sies tegemoet: „Ik heb er geen pro bleem mee om een stapel van die binnenboxen op de Werf neer te leggen, zodat iedereen die een box inlevert gratis een nieuwe kan meenemen. Dat brengt geen noe menswaardige verhoging van de kosten met zich mee." Wat de inza meling aan huis betreft wilde hij geen toezeggingen doen, maar sloot niet uit dat het daar in de toe komst wel van komt. Extern bureau Meer problemen hadden de com missieleden met het voorstel tien duizend gulden te reserveren voor de inschakeling van een reclame bureau om de voorlichting te v zorgen bij de invoering van de mi lieuboxen. Dat goe4& voorlichting nodig is, daar was .iedereen het over eens, maar raadslid Spijker (WD) vroeg zich af of de gemeente daar zelf niet voor zou kunnen zor gen, eventueel samen met het ge west. „Ik heb er een hekel aan om nu weer een extern bureau in te schakelen," lichtte hij zijn stand punt, toe Het kost altijd een hele hoop geld en er komen steeds min der mooie dingen van." Zijn collega's waren het er'groten deels wel mee eens. Nu Holten ze ker niet de eerste gemeente is die tot het verstrekken van de boxen overgaat, kan er best gebruik wor den gemaakt van de ervaringen el ders en van landelijk beschikbaar voorlichtingsmateriaal, was de al gemene opvatting en de wethou der beloofde de zaak nog'eens te zullen bekijken. Dirk Hoekman Voor zijn plaatsgenoot Dirk Hoek man is het ook het debuut wat 1990 betreft als het gaat om de 1/4 tri athlon. Daarbij moet hij het vooral van het lopen hebben, „want", zo bekent hij ruiterlijk, de rest kan ik niet zo goed. Het zwemmen daar zie ik echt tegen op". Dirk Hoek man, die het hele jaar hardloopt, het fietsen langzaam opbouwt en voor het zwemmen heel hard traint, heeft met het hardlopen al verschillende tien-kilometers en halve marathons afgewerkt. „Als ik een paar dagen hard getraind heb, moetik even een rustdag heb ben." Marinus Baltus Marinus Baltus is alweer bezig aan zijn derde kwart triathlon. Hij deed eerder in jaar al mee in Laren (Gel derland) en Blokzijl. „Daar kwam ik als twintigste uit het water en werd uiteindelijk achtste. Vooral het fietsen was erg zwaar want we moesten met flinke tegenwind over de dijk". Baltus wil zich goed voorbereiden door iedere dag een kwart triathlon af te leggen. „Dat doe ik niet achter elkaar, 's Morgens zwem ik, 's middags fiets ik en 's avonds ga ik lopen." Op zich getuigt dat van een mooie maar vooral goede opbouw waar bij de Holtenaar aan alle onderde len extra aandacht kan schenken. Marinus Baltus, de oudste van het drietal hoopt in het algemeen klas sement nog wat te kunnen klim men. Hij heeft daarbij, gezien zijn twintigste plaats van vorig jaar. de beste kans. Dirk Hoekman met zijn vijfde en Wim Tuller met zijn derde zullen allang blij zijn wan neer ze weei zo'n prestatie van for maat kunnen neerzetten. Onder het toeziend oog van scheidsrechter Kwintenberg ging het er in de beslissende wedstrijd tussen De Poppe en De Sallandshoeve fanatiek aan toe. Tot drie keer toe was de ploeg van Eetcafé 't Klavier de afgelopen ja ren het sterkst, maar deze zomer diende zich dan toch een nieuwe winnaar voor de zomervoetbal- bokaal aan. Camping De Poppe toonde zich dit jaar het sterkst en liet naast 't Klavier ook de ploe gen van camping De Holterberg en recreatjjebedrijf De Sallands hoeve achter zich. Vorige week woensdag viel de be slissing na twee eerdere wedstrijd avonden waarbij op de velden van De Poppe, De Holterberg en nieuwkomer De Sallandshoeve soms fanatiek was gestreden. De wedstrijden die steeds twee keer een half uur duurden stonden on der leiding van-scheidsrechters die het spel strak in de hand hielden zodat er zich geen ontsporingen voordeden. Na de winst op De Sallandshoeve kon camping De Poppe tijdens de feestelijke toernooi afsluiting in 't Klavier de felbegeerde wisselbeker in ontvangst némen, 't Klavier zelf moest dit keer met de tweede plaats genoegen nemen, terwijl de voor camping De Lindenberg inge vallen ploeg van De Sallandshoeve met de derde prijs ging strijken. Nummer vier De Holterberg beloff- de alvast zich goed voor te berei den op de editie van 1991, die ge zien het succes dit jaar weer zal worden opgenomen in het Holten se vakantieprogramma. de training inmiddels weer hervat. Aanstaande zaterdag staat voor het eerste en tweede elftal een oe fenwedstrijd tegen Eversberg op het programma. De wedstrijden worden gespeeld in Nijverdal. Het verdere programma ziet er als volgt uit: dinsdag 14 augustus 19.00 uur Blauw Wit 1 en 2 thuis tegen Kla- renbeek; zaterdag 18 augustus 12.30 uur Blauw Wit 2 - Groen Wit 2, 14.30 'uur Blaüw Wit 1 - Groen Wit 1; donderdag 23 augustus: 19.00 uur Blauw Wit 1 en 2 uit naar SC Die penveen; zaterdag 25 augustus 12.30 uur Blauw Wit 2 - Hector 3, 14.30 uur RKSV1- Blauw Wit 1 (be kerwedstrijd). Op zaterdag 1 september begint de competitie. Blauw Wit 1 speelt dan een uitwedstrijd tegen DVO in Al melo. Ook de komende week wordt er weer druk geoefend door de man nen van trainer Henk ten Brink en de lagere elftallen. De volgende .wedstrijden zijn voor de komende week vastgesteld; 'Donderdag 9 augustus: Holten 2 - Excel sior 2, 19.00 uur; zondag 12 augustus: Hol- ten 1 -Raalte 1,14.00 uur; Holten 2 - Raalte 2,10.30 uur; Holten 3 - Broekland 3, 10.30 uur; Holten 4 - ABS 4,10.00 uur; Holten 5 - ..ABS 5, 10.00 uur; dinsdag 14 augustus: Hojten 1 - Witkampers 1,19.00 uur; Holten 2 -..Witkampers 2, 19.00 uur; woensdag 15 augustüs: Holten 10- Markelo7,19.00 uur; donderdag 16 augustus: Holten 1 - FC Twente-jeugd, 19.00 uur; Excelsior 4 - Hol ten 3, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur); Excel sior 5 - Holten 3, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur). In het Gelderse Epe behaalde Ma rie Elise Dollekamp afgelopen za terdag de tweede plaats in een wedstrijd om de Nashua dressuur- cup. Met haar schimmel Attend behaalde ze 371 punten. Winnaar werd Ton de Kok met Congo. Ka rin Galema behaalde met dek hengst Zuidpool de derde plaats. Voor de wedstrijd gingen amateurs en profs (inclusief grensrechters "de Altijd leuk voor het familie-album, coach" en "lens" samen op de foto). Groeide FC Twente vorig seizoen in de eredivisie al uit tot de kam pioen van de gelijke spelen, ook de oefenwedstrijd op sportpark Meermanskamp tegen een regio elftal van amateurvoetballers kon de aanwezigen nauwelijks boeien. Mede door de tropische hitte hadden velen een plekje aan het water verkozen boven het plichtmatige oefenpartijtje dat de selectie van trainer Theo Vonk op de mat legde en ze kregen geen on gelijk. Slechts vierhonderd be langstellenden trotseerden de tro pische temperaturen en kregen een eenzijdige pot voorgescho teld, waarin de enige provinciale eredivisonist in twee keer 35 mi nuten (vanwege de hitte) acht keer scoorde: 8-0. Dat op een gegeven moment een verkoelend drankje aan de bar de voorkeur kreeg boven de verrich tingen van de door Holten-trainer Henk ten Brink gecoachte spelers van ABS, Blauw Wit, Excelsior, SV Holten, Markelo, Witkampers en De Zweef was niet zo verwonder lijk. Wellicht dat die kantine-op brengst de gemaakte onkosten enigszins kon drukken, want on danks de contacten van "Bets van de Poppe" kwamen de Enschedese beroepsvoetballers natuurlijk niet helemaal voor niets naar Holten. Echt inspannen hoefden ze zich echter niet. De verzamelde ama teurs misten het nodige verband en wedstrijdritme om het de pro fessionals erg moeilijk te maken. Aangezien FC Twente ook een fik se dosis techniek in huis had en zich daarmee her slopende loop werk kon besparen, bleek het krachtsverschil nog eens extra groot. De koperen ploert aan de he mel maakte het af en toe nodig om een extra verfrissingspauze in te lassen, maar ook die welkome on derbrekingen boden voor de ama teurs geen uitkomst. Met vier doel punten van de Deen Nielsen, twee van Clemens Zwijnenberg en tref fers van Jan Gaasbeek en John Nij- enhuis velde FC Twente nog een genadig oordeel.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 21