Flinke belangstelling voor touwtrekspektakel De Habito '90 Holtens Nieuwsblad Sploder Feest met baas-hond attractie „Triathlon prima stuk reclame voor Holten" WEEK ÜEE Rinus Om de eer Spraaklessen verdubbeld rè. Noteert u het alvast? a van 5 september t/m 8 september 1990 te Rijssen U ontvangt e@Bi fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Zaterdag alles in teken van triathlon 100 JAAR Jan en Zwaan attractie op Pimpelavond Zonwering voor ten stelt de organisatie voor de nodige problemen. Problemen die slechts met de Haarschool ses rt Winkels toch bereikbaar bij de triathlon 2.50 KORTING Recreatiewerk Raadslid vraagt openbaar toilet Holtens Nieuwsblad Donderdag 9 augustus 1990 42ste jaargang no.32 Abonnementsprijs f 39.70 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Wie kent hem niet in Holten. Na een halve eeuw is Rinus den Heijer, niet alleen door zijn Po- pcy-imitatic, tot de vaste dorpsinventaris gaan behoren. Maar hoe kwam deze geboren Scheven inger hier terecht. Het verhaal, van Holtens eerste on derduiker. Om de eer van de beste Holte- naar gaat het wanneer zater dag in de schaduw van de wed- strijdtop drie plaatselijke tri atleten onderling uitmaken wie zich kampioen van Holten mag noemen. Wim Tulier is nu nog titelverdediger, maar kan hij de concurrentie van Dirk Hoekman en Marinus Baltus aan? ,De pakkans is groter", antwoord de wethouder (en onderwijzer) Wim Dalhuisen maandag op een vraag van een raadslid naar de oor zaken van een verhoogde behoefte aan spraaklessen in het basison derwijs. „Vroeger mocht je alleen wat zeggen als je wat gevraagd werd, nu ook als je niets gevraagd wordt en je mag zelf ook nog wat vragen," voegde hij er ter verkla ring nog aan toe. Daarmee had hij in ieder geval de leden van de com missies financiën en gemeentewer ken gewonnen voor het college voorstel om het aantal uren logo pedie in het komend schooljaar (tijdelijk) van zeven op veertien te brengen. Geen zwoele zomeravond dit keer voor de dinsdagse Hoolter Aom'd, maar de weergoden waren wel zo vriendelijk om de plensbuien die de vakantiepret overdag ver stoorden op tijd stil te zetten. De temperatuur was dan ook aange naam genoeg om het publiek op de Smidsbelt vier rijen dik te laten staan voor het touwtrekspektakel dat TTV Okia op stapel had gezet. De organisatoren waren na afloop dan ook zeer tevreden over de rui me belangstelling voor hun evene ment: „Het verbaast me toch elke keer weer dat er zoveel publiek af komt op krachtsport", meldde Marti Jansen. Het was hem wel lie ver geweest als er nog wat meer ploegen mee hadden gedaan, dan de drie van de horecabazen en de vier van de recreanten die nu in het strijdperk traden. Die weerden zich trouwens danig. Méér dan het publiek, dat meer aandachtig meelevend dan ent housiast aanmoedigend reageerde op het beulswerk dat voor hun ogen werd verricht. Pas toen de ge wichten in de richting van de 500 kilo kwamen leek de stemming er goed in te komen. Het was, met alle komen en gaan, trouwens wel op vallend hoeveel mensen toch de hele avond trouw bleven kijken. Het enige record dat dinsdag sneu velde was het eigen record van de ORIA-jeugd, die 550 kilo 1.14 me ter hoog wist te krijgen. Hun vorige record stond op hetzelfde gewicht en 1.12 meter. De senioren van OKIA hadden kennelijk teveel van hun krachten gebruikt, want hoe wel de speaker meldde dat zij de 800 kilo de laatste tijd meestal zo'n 1.60 meter omhoog haalden, kwa men ze deze keer niet verder dan een bescheiden 1.04 meter, een heel stuk beneden hun eigen re cord van twee meter. De omstan ders waren ook zo wel gepast onder de indruk van mannen die per per soon 200 kilo zelfs maar van de grond kunnen krijgen. Van de horecaploegen ging Eetca fé 't Klavier met de eer strijken en daar kon alle aanmoediging van een eenzame supporter voor Café Jansen niets aan veranderen, 't Klavier strandde bij 500 kilo op 1.59 meter en dat is toch een aardi ge prestatie. Jansen was goede tweede met 500 kilo op 1.45 meter en het team van Café Kalfsterman wist toch ook nog 450 kilo 39 centi meter in de lucht te halen. Bij de recreanten ging de eerste prijs naar het eerste team van cam ping De Poppe, dat bij 475 kilo en 99 centimeter bleef steken. Cam ping Holterberg bracht het tot 450 kilo op 1,40 meter en camping Ide aal liet het een ronde eerder afwe ten bij 425 kilo op 1.11 meter. De Poppe 2 kreeg het bij 350 kilo al knap moeilijk („Morgen zullen ze weten dat ze hier aan het touw heb ben gestaan," riep de speaker op gewekt) en bij 400 kilo op 1.40 me ter moesten de heren het echt laten afweten. Om tien uur was het gebeurd en liep de Smidsbelt meteen halfleeg, ondanks de opwekkende muziek van The Cherries en de verwar mende barbecue. De hele avond le ken de ijsjes trouwens guller van de hand te gaan dan de saté'tjes en burgers. Met het randgebeuren van de oude tractoren en de - al- Een uitgekiende afsluiting van het dorpscentrum, busroutes die worden om geleid, een zwembad dat alleen door deelnemers mag worden gebruikt, afge zette wegen in het buitengebied en een heus crisiscentrum in het VW-kan- f-- toor. Het mag duidelijk zijn, de jaarlijkse kwart- en achtste triathlon van Hol- de medewerking van vele vrijwilligers kunnen worden overwonnen. En aan het succes waarvan ook de plaatselijke bevolking bijdraagt, want nu dit groot se sportgebeuren zich voor een groot deel binnen de bebouwde kom afspeelt, wordt een dag lang lang een beroep gedaan op begrip van al die aanwonen- den die op de een of andere manier te maken krijgen met de genomen maatre gelen. Op die manier tekent dus de hele Holtense gemeenschap voor een evenement dat er wezen mag! Zonder discussie gingen de com missies financiën en gemeentewer ken maandag accoord met de aan schaf van buitenzonwering voor de Haarschool, die daarmee als laat ste van de Holtense openbare ba sisscholen in de hoop op koele daslokalen de mogelijk warme na zomer tegemoet kan zien. We kunnen er niet omheen. De tri athlon in Holten is een sportevene ment dat hoog in aanzien staat. Dat geldt niet alleen voor de deel nemers en het publiek (er komen altijd vele mensen kijken), maar oo\ enj ook voor de organisatoren die in dat opzicht niet over één nacht ijs gaan. „Als organisatie", aldus Wim Tulier, „willen we alles tot in de perfectie in orde hebben." Om dat voor ogen staande doel te realise ren zijn er heel wat vrijwilligers in de weer die alles letterlijk en fi guurlijk in goede banen moeten leiden. Vele sportverenigingen zo als de duivenvereniging, de motor club, de wielerclub en atletiekclub verlenen belangeloos hun mede werking aan dit evenement. „Ze zorgen echt overal voor", aldus Tuller die dat in Eibergen wel an ders meemaakte. „Daar moesten we bij het oversteken van een straat goed opletten, want er stond niemand." Hier gaat dat anders. Er staan zelfs twee mensen die alles goed in de gaten houden". Handje helpen In navolging van het huis-aan-huis verspreide stencil verzoekt Tuller dan ook namens de organisatoren of alle inwoners een handje vallen helpen op deze voor Holten zo be langrijke zaterdag. Hij doelt daar bij vooral op de onderdelen die in het dorp worden gehouden, het fietsen en het hardlopen. Gezien de warme belangstelling voor de sport zal het zaterdag extra leuk worden wanneer de coureurs en at leten een aantal keren door Holten komen. Het evenement begint 's morgens om 11.00 uur bij het zwembad waarbij er respectievelijk 20 en 40 baantjes moeten worden getrok ken. Het spreekt natuurlijk voor zich dat de zwemliefhebbers, in welke vorm dan ook, hierbij een prima helpende hand bieden. Dat de organisatoren de afgelopen ja ren hun werk uitstekend hebben gedaan, blijkt uit het feit dat de deelnemers graag naar Holten ko men. „Ze komen", aldus Wim Tuller, „uit het hele land. Holten is voor maart al helemaal vol." Natuurlijk zal ook de toeristische ligging daar een rol bij spelen. Verder mogen ook de grote en duidelijke reclame borden niet worden uitgevlakt. Ze staan strategisch goed opgesteld zodat Holten in dat opzicht een pri ma stuk reclame maakt voor deze mooie sport." A/s lezer van het Ho/tens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Naam Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 39.70 Tijdens de triathlon van a.s. za terdag zijn de Larenseweg en de Oranjestraat gedeeltelijk afge sloten voor het verkeer. Beide straten zijn slechts over één rij baan in één riching te berijden vanaf het kruispunt Dorps- straaVStationsweg/Larense- weg, dit om het het winkelend publiek mogelijk te maken de parkeerplaatsen van de super markten te bereiken. De overige winkels zijn uitsluitend te voet bereikbaar via de aangegeven en bemande oversteekplaatsen. Wie netjes de borden volgt vindt de parkeerplaats van AH door vanaf de kruising Dorpsstraat- /Stationswegde Oranjestraat in te rijden en verlaat hem weer via het pleintje bij Beldman en de Kolweg. De parkeerplaatsen van C1000 en Aldi-markt aan de Larensestraat kunnen vanaf hetzelfde kruispunt worden be naderd en weer worden verlaten door van de Kerkstraat over te steken naar de Haarstraat. De parkeerplaats voor de Hout- beurs blijft normaal bereikbaar. Overigens doet u er organisatie, politie en uzelf natuurlijk een groot plezier mee als u uw bood schappen zo mogelijk een dag eerder doet! Eenfeëriek moment in het zwembad Twenhaarsveld tijdens het moonlightswimming van vorige week. De vlinderslag zul je er wel niet erg gemakkelijk mee kunnen doen, maar sfeervol is het wel! Het avond- zwemmen was met de tropische temperaturen die ons gegund werden trouwens een schot in de roos en voor een heleboel mensen had het nog wel uren langer mogen duren. Je kunt van de organisatoren van het Sploder Feest niet zeggen dat ze elk jaar met hetzelfde program ma komen. Voor de festiviteiten op vrijdag 24 en zaterdag 25 au gustus heeft de feestcommissie na de kamelenrace van vorig jaar weer een nieuwe publiekstrekker in huis: de uit Engeland overge waaide hindernisrace voor baas (bazin) en hond. De hindernisraces voor steeds zo'n vijf a tien duo's tegelijk belooft dik ke pret. Ook voor de honden want van nature beschikken de baasjes en vrouwtjes over minder aanleg om het parcours succesvol af te leggen. De hindernissen die ter voorbereiding al zijn uitgepro beerd beloven in ieder geval heel wat spektakel. Zo was bijvoor beeld Jan Meierink (vorig jaar wat minder gelukkig tussen de kameel bulten weggevlogen) present met zijn kruising tussen een dog en een St. Bernard. Waldo en Jan kropen als eerste onder een groot stuk landbouwplastic door terwijl Sko- gar, de nep-pitbull van voorzitter Herman Nijland zich het best in een kruiwagen liet vervoern. Daar entegen slaagde Electro Toon (Reilink) er als enige in om zijn teefje droog over de waterplas te krijgen en had Bella het samen met oud-prins Gerrit de grootste moeite om het evenwicht te bewa ren op de steigerplanken. Om daarbij nog maar te zwijgen over Flip, de nieuwe waakreus van de Nös-familie, die samen met bazin Carla in de "uitprobeersels" voor veel hilariteit zorgde. Gelukkig worden er voor deze wedstrijden zowel aan de honden als aan de be zitters geen eisen gesteld, zodat ie dereen kan meedoen. Men kan zich tot 13 augustus opgeven bij D. ten Dam, tel. 05725-1351. Dagblad Tubantia B. V. in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel.05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: maandagmorgen 9-12 uur A dvertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Helaas sneuvelde er maar één record tijdens het touwtrekfestijn dat TTV OKIA voor zijn Hoolter Aom'd op stapel had gezet. Even zo goed was het publiek geïmponeerd door het beulswerk dat voor hun ogen werd ver richt. thans tot de prijsuitreiking - gezel lige drukte, kan TTV OKIA tevre den zijn over een geslaagde avond. En volgend jaar? Dat houden ze nog als verrassing. minimliiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijMhui dames- en nerenkapsalon Ter gelegenheid hiervan hebben wij voor u elke maand een leuke aanbieding. Deze maand AUGUSTUS op een volledige watergolf- of föhnbehandeling. 05700-13017 Deventer 05730-52020 Lochem 05483-64486 Holten 05750-20900 Warnsveld Natuur en milieu vormen het the ma van het interkerkelijk recrea tiewerk in de tentrop de Borkeld in de week van zaterdag 11 tot en met vrijdag 17 augustus. Niet alleen va kantiegasten maar ook alle Holte naren zijn daarbij van harte wel kom. Van maandag tot en met vrijdag is er iedere ochtend van 10.00 tot 12.00 uur kindermorgen voor de jeugd van 4 tot 12 jaar (kosten per keer 0,50) en 's avonds om 19.00 uur nog een kinderkwartiertje. Overzicht van de overige activitei ten (kosten 1,-): zaterdag: open avond met eieren gooien, 20.00 uur; zondag: kampdienst, 10.00 uur; maandag: 14.00 uur: boskwartet, 19.30 uur: volleybal; dinsdag: dierengeluiden- spel, 22,00 uur; woensdag: zeskamp, 14.00 uur; donderdag: 6.00 uur: ochtendwande ling, 10.00 uur: picknick (zelf brood meene men), 14.00 uur: wedden dat (opgeven voor 12.00 uur); vrijdag: vossenjacht, 20.00 uur. Voor de tweede Pimpelavond die dinsdag 14 augustus op het pro gramma staat, vormt het populai re zangduo Jan en Zwaan de grote attractie. Vanaf half acht zullen zij op de Smidsbelt diverse optredens verzorgen, daarbij afgewisseld door de van de Soundmixshow van Hennie Huisman bekende bandpa- rodist Hans, die ongetwijfeld ook zijn André van Duin-imitatie voor het voetlicht zal brengen. De organisatoren van de Pimpela vond grijpen ook weer terug op de vorige keer goed in de smaak ge vallen spelletjes als de Kop van Jut, Grijp de Tit of Nit en de Po- werlock. Uiteraard wordt de in wendige mens, zowel in vaste als in vloeibare vorm op haar wenken be diend. Bar-dancing „de Waag" Vrijdag: d.j. Erik Zaterdag: d.j. Jan v.a. 21.00 uur In de rondvraag van de gecombi neerde commissievergadering van maandag stelde raadslid Ter Schu- re (GB) de zaak van het openbare toilet in Holten weer eens aan de orde, of liever van het ontbreken daarvan. Het antwoord van de wet houder kwam er op neer, dat het punt zeker de aandacht heeft, maar dat de plek en de kosten toch steeds een hinderpaal blijken. Hij wist nog te vertellen dat iedereen tijdens de openstelling welkom is om gebruik te maken van het toilet in het gemeentehuis of het VW-ge- bouw. Waarvan acte.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 1