Wielervereniging Holten et gehele jaar actief I 1TRIATHLON 1HOLTEN gustus 1990 TRIATHLON HOLTEN pagina 11 gene die ooit eens eft deelgenomen aan de iltense triathlon zal de am Wielervereniging Iten bekend in de oren nken. Deel uitmakende n de Stichting Triathlon ilten zijn zij jaarlijks rantwoordelijk voor het tsgedeelte van dit grootse enement. Met behulp n duidelijke richtingspijlen Drden de fietsers ieder ir over een fraai en, ewel men dat in Holten ders zou verwachten, jwel vlak parcours leid. aas is het (nog?) niet gelijk de Holterberg in het cours op te nemen. Wat i het bijvoorbeeld prachtig i om de deelnemers te ifronteren met de 10% steile tieweg! De spoorlijn center-Almelo gooit wat dat Ireft echter roet in het n, zij scheidt het zwemwater i de Holterberg. Misschien er in de toekomst nog eens iruik kan (mag) worden maakt van één der Dorwegviaducten! Wie iter toch per fiets kennis wil iken met de Holterberg zaterdag 22 september a.s. linemen aan de Herberg herfsttour. Aan deze or de Wielervereniging Iten georganiseerde tourtocht kan door iedereen die in het rijke bezit is van een fiets, worden deelgenomen. Er kan gekozen worden uit verschillende afstanden, nl. 80, 110 of 150 kilometer. De deelnemers aan de 110 en 150 kilometertocht krijgen de Holterberg twee keer voor de wielen. De eerste keer vanaf de Holtense zijde en tijdens de slotkilometers vanaf de Nijverdalse kant. De startplaats van dit jaarlijks terugkerende evenement is sporthal 't Mossink. De starttijd is van 8.00-10.00 uur. Voor nadere inlichtingen kan men terecht bij J. Scheperman, tel. 05483- 6 18 09. De organisatie hoopt deze dag weer vele fietsers kennis te laten maken met de prachtige omgeving van Holten. Wat dat laatste betreft heeft de Wielervereniging Holten de laatste jaren niet mogen mopperen. De 5 mei jl. georganiseerde Holterbergtour trok bijvoorbeeld maar liefst 1120 deelnemers. Voor Overijsselse begrippen is dit een erg groot aantal. Dit jaar staat er verder nog een veldtoertocht op het programma. De preciez.e datum staat nog niet vast maar deze zal zo medio december zijn en zal in ieder geval op een zondag worden verreden. Deze veldrit is een uitgelezen mogelijkheid om nader kennis te maken met de Holterberg. Het gehele parcours zit vol met venijnige klimmen en steile afdalingen. Het steeds weer wenden en keren maakt deze tocht daarom ook uiterst geschikt voor ATB-ers. Vorig jaar waren er 300 razend enthousiaste fietsers die het 45 kilometer lange parcours aflegden. Het zou niet verbazen wanneer het deelnemersaantal dit jaar nog hoger komt te liggen. Deze tak van het toerfietsen maakt namelijk een zeer sterke groei door. Veel prof- en amateurwielrenners gebruiken deze veldtourtochten overigens om te overwinteren. Zij vinden het heerlijk ontspannen om eens met wat anders bezig te zijn. Zoals te doen gebruikelijk bij alle tourtochten die de Wielervereniging Holten organiseert, kan er na afloop worden gedouched. Tevens kan de crossfiets een douche krijgen, er liggen enkele slangen klaar om de fietsen schoon te spuiten. Ongeveer begin oktober is de definitieve datum van de veldrit bekend. Geïnteresseerden kunnen t.z.t. contact opnemen met B. Bril, tel. 05483-6 23 60. De 65 leden tellende wielervereniging is echter niet alleen maar bezig met het organiseren van evenementen. Iedere dinsdag en donderdagavond kan er 's zomers getraind worden en ieder weekend staat er een tourtocht op het programma. Begin september staat er voor de leden zelfs een vierdaagse tocht in het Duitse Eifelgebergte op het programma. Kortom, de Wielervereniging Holten verliest in geen van de jaargetijden de fiets uit het oog. Wie lijn ie limieten: Kanshebbers voor de ereplaatsen in Holten; Heren 1 senioren; de titelverdediger van 1989 Eimbert Vendenbosch afdelingskampioen en nog sterker dan vorig jaar. Roel Pit een sterke atleet die dit jaar heel goed presteert. Johan Neevel teamgenoot van Eimbert ook bezig met een sterk seizoen. Tom Dimmendaal die even voor een prof carrière leek te kiezen maar daar toch vanaf heeft gezien. Maar ook outsiders als Bennie Mensink de allersnelste zwemmer onder de triathleten zou hoog kunnen eindigen. Verder kunnen de loopspecialisten Patrick Janssen en Harrie Ruumpol op het laatste onderdeel het nodige goed gaan maken zodat er spanning blijft tot de allerlaatste meter. Een grote konkurrent voor de Nederlanders zou de Duitser Eckstein kunnen worden hij is niet voor niets kampioen van West Falen, verder kunnen er nog een aantal toppers waarvan de namen bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend zijn, in verband met kwalifikatie voor een grote internationale wedstrijd elders in Europa nog met de hoogste eer gaan strijken, zeker is dat een aantal bekende namen naar Holten zullen komen zodat al met al toch een 10-tal favorieten voor de overwinning in aanmerking komen bij de senioren. Heren 2/3 veteranen: Jan van de Kamp Nederlands kampioen en al 5 jaar van de partij in Holten, Bert Rutgers ook al een kampioen in zijn klasse en Henk Knol zijn de favorieten in de veteranen klasse. Heren 4/5: hier zijn de regionale talenten Ruud Kamp uit Delden en Marcel Doornebosch uit Deventer de te kloppen personen. Dames: De grootste favoriet is de kampioene van vorig jaar Wilma Luggenhorst, maar Elise Elbert of misschien wel de Holtense Jannie Vasters kunnen zich met de ereplaatsen gaan bemoeien. Ook in deze klasse geldt dat er nog een aantal grote namen kunnen bijkomen. VW - HOLTEN DORPSSTRAAT 27 7451 BR HOLTEN TEL. 05483-6 15 33 Holten en de Holterberg zijn het hele jaar door de moeite waard. Neem de lente. Het seizoen waarin de omgeving van Holten weer helemaal opbloeit. Dat ziet u aan het overweldigende groen op de Holterberg en de Beuseberg, aan dartelende lammetjes in een schuchter lentezonnetje en aan de overal ontluikende plantenpracht. Maar u hoort en ruikt het ook. Een wandeling over de glooiende hellingen van de Holterberg of door de karakteristieke bossen van de Zuurberg of de Beuseberg vertelt het u in leuren en kleuren: het is weer lente. Met name in het voor- en naseizoen leent Holten zich uitstekend voor een wandel-of fietstocht. De mogelijkheden daarvoor zijn dan ook volop aanwezig. Neemt u dan ook eens een kijkje op de fraai aangelegde Canadese begraafplaats waar elk voorjaar de gevallen Canadese bevrijders worden herdacht. Bent u rond de paasdagen in Holten, dan mag u zeker de ontsteking van de traditionele paasvuren niet missen. De verschillende buurtschappen strijden elk jaar weer om de eer van de grootste „boake Wie van gezelligheid houdt, komt in de zomervakantie naar Holten. Of u nu met tent of caravan op een van de campings staat, een vakantiebungalow huurt of tijdelijk uw intrek neemt in hotel of pension, overal wordt u in deze zomermaanden vermaak k geboden. Zowel bij de recreatiebedrijven als in het dorp wordt er van alles georganiseerd. We noemen de jaarlijkse Dorpsfeesten inclusief kermis, de geologische excursie, de wielerronde van Holten en de bos-en natuurfietstocht, optredens van boerendansgroepen, schapen scheren, braderieën en muziekavonden. Kortom, voor elk wat wils. Waarbij er overdag natuurlijk genoeg tijd overblijft om al dan niet per fiets het fraaie coulissenlandschap rond Holten te bewonderen, een verfrissende duik in het openluchtzwembad Twenhaarsveld te nemen, een bezoekje te brengen aan de onlangs gerestaureerde molen in Dijkerhoek of een ontspannend balletje te slaan op de midgetgolfbaan op de Holterberg. Uiteraard heeft de VW-Holten nog veel meer tips voor een heerlijk dagje uit. Wat dacht u bijvoorbeeld van een bezoekje aan een kaasboerderij of van een fietstocht met als rustpunt een heuse boerenherberg. En mocht het weer een dag niet meewerken, dan is Bos Dierenwereld voor jong en oud een belevenis. In grote diorama's wordt u daar het avontuur van de natuur verteld. Nazomer en herfst zijn een belevenis op zich. Het paars van de bloeiende heide zorgt samen met het rood, bruin en geel van de vallende bladeren voor een stemmige herfsttooi. In de verte doolt een herder met zijn schaapskudde over de heide. De vossebes en de bosbes tieren welig. Eikels en beukenootjes beginnen te vallen. Mens en dier bereiden zich voor op de winter. Wanneer u met de auto over de Toeristenweg rijdt, krijgt u een fraai uitzicht Ter gelegenheid van haar 75-jarige bestaan, zoekt het promotieteam van de VW-Holten u op. In de periode 20 augustus tot 20 september kunt u het promotieteam ontmoeten op diverse markten en evenementen in heel Oost-Nederland. Het team zal gratis fietsroutes verspreiden. Hiernaast deelt het team ook-nog actiestickers uit. Met deze stickers kunt u een aantal aantrekkelijke prijzen winnen, waaronder een bungalowvakantie. Wilt u weten welke markten bezocht worden? Bel de WV-infolijn 05483-6 15 33. over het najaarslandschap. Wie de wisseling van de seizoenen intens wil beleven, zet de auto aan de kant en volgt de speciaal aangelegde wandel- of fietspaden, die langs de mooiste plekjes voeren. De metersdiep uitgeslepen ravijnen uit de ijstijd bijvoorbeeld, zoals de natuurreservaten Numendal en Diepe Hel. En loopt u ook even door het eeuwenoude Beukenlaantje, waar al heel wat Holtense romances beklonken werden. Een bezoek aan het Bezoekerscentrum Noetselerberg van Staatsbosbeheer maakt een heleboel duidelijk over de natuur op de Sallandse Heuvelrug, waarvan de Holterberg deel uitmaakt. Van daaruit kunt u ook een kijkje nemen bij de schaapskooi waar herder en hond elke dag weer de kudde bij elkaar drijven. Holten in de herfst: zeker de moeite waard. Eenmaal toegedekt door een dikke sneeuwdeken verandert Holten in een waar wmtersportparadijs. De veelkleurige herfsttooi maakt plaats voor alom aanwezig wit, dat samen met de diepgroene naaldbomen en een strakblauwe hemel het ideale decor vormt voor een winterse vakantie tussendoor. Dan hoeft u zich in Holten geen moment te vervelen. Voor langlaufers is de Holterberg een uitstekend skigebied. Zo gauw de eerste sneeuwvlokken naar beneden dwarrelen, worden er verschillende langlauftochten uitgezet. U kunt de skiuitrusting ter plekke huren en na een tocht door de winterse natuur zal een glasGlühweinbest smaken. Wie het wat rustiger aan wil doen, kan de witte wereld rond Holten natuurlijk wandelend bewonderen. Ook in hartje winter is de Holtense natuur hartverwarmend mooi. Meer informatie

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 13