1 Volle NH-kerk voor Elburgse Stadsknapen Pimpelavond met TBC en Alexandra Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN nuLTENS NIEUWSBLAD HINDERWET RECTIFICATIE Uit het politierapport 'Vang de tit of nit' MAC-fietstocht Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand BOLSENBROEK iü MARKELO ~7 OPEL-Q- -tl DONDERDAG 26 JULI 1990 De Ned. Hervormde Kerk was tot de laatste plaats bezet voor het zomerconcert van de Elburgse knapen, verenigd in het Stadsknapenkoor o.l.v. Pieter Jan Leusink. Mede werking werd verleend door de bas-bariton Pieter Vis, Magda Medema harp en Dick Sanderman orgel. Voor de elf zomerconcerten, gestart op 11 juli in Zwolle en te be- Begonnen met Regina coeli viel onmiddellijk de concertroutine op, verkregen in binnen- en buiten land. Locus iste werd a capella ge zongen, waarin de vierstemmig heid transparant doorkwam en de zuiverheid viel te waarderen. Het Wiegenlied van Brahms kreeg naast lenige koorzang een perfecte uitspraak, waarbij de solofragmen ten van de bas-bariton en de jon genssopraan Martinus Leusink i geroutineerde samenzang tot eei. uitstekende uitvoering leidde. Ag nus Dei van Bizet werd door Pieter Vis op indringende wijze vertolkt, met gevoelige accenten op de La- Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 30 juli 1990 tot en met 13 augustus 1990 op werk dagen van 9.00 tot 12.30 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22, van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage de ont werp-beschikkingen ingevolge de Hinderwet van: 1Maatschap F. W. en W. Veltkamp, Doorlopendedijk 6 te Holten, tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-melkbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 2. Maatschap G. J. en J. G. D. Brinkman, Broekweg 14 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-, schapen- en vakensbe- drijf) omvattende vergunning. 3. Maatschap Vorklnk/Haverslag, Tolweg 8 te Holten tot het uitbrei den en wijzigen van het rundveebedrijf door de bouw van een jong veestal. 4. Maatschap Meijerman, Boerendanssteeg 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee fok-, en rundveemelkbedrijf annex mestvarkens- en stierenbedrijf en opslag van dieselolie) om vattende vergunning. 5. De heer J. W. Beldman, Langstraat 7 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een pluimvee- en jongveehouderij annex opslag van dieselolie. 6. Maatschap G. H. en G. J. Blankena, Helhuizerweg 46 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkens- en melkrundvee- bedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 7. De heer H. J. Markvoort, Beusebergerweg 45 te Holten tot het uit breiden en wijzigen van een stierenmesterij, annex opslag van dieselolie. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de vergunning te ver lenen onder voorwaarden welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten worden ingediend voor 13 augustus 1990 bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan E. Boode voor bouw dubbele garage met bijkeuken bij Indus triestraat 32; - aan H. W. Luggenhorst voor bouw werktuigenberging bij Sangel- dijk 7; - aan G. Mekenkamp voor bouw overkapping mestsilo en berging bij Pasopsweg 7; - aan G. Nijland voor bouw garage-berging bij Burg. v.d. Borch- straat 28; - aan maatschap J. en M. Oolbekkink voor bouw varkensstal bij Geskesdijk 34; - aan B. J. Russ voor bouw serre met overkapping en carport bij Boerendanssteeg 11 - aan maatschap Stevens voor vergroten veestal bij Espelodijk 7; - aan J. Teeselink voor bouw mestkelder bij Aalpolsweg 11 - aan J. P. Stegeman voor wijziging kozijnen gevel woning Ab Jan- senstraat 23; - aan E. Rozendom voor vergroten berging bij Rietmolenstraat 10; - aan H.M.V. voor vergroten repetitielokaal Dorpsstraat 24d; 2. aan Cie school- en volksfeest Espelo ontheffingen/toestemmingen verleend t.b.v. school- en volksfeest; 3. aan mevr. I. R. de Weerd-Rijkoort toestemming verleend t.b.v. lange-afstandrit voor ruiters; 4. aan Cic verkoopbevorderende aktiviteiten HHV ontheffingen/ toestemmingen verleend t.b.v. aktiviteiten op 25 en 26 juli 1990; 5. aan MAC „De Holterberg" ontheffingen/toestemmingen verleend t.b.v. autocross; 6. aan MAC „De Holterberg" ontheffingen/toestemmingen verleend t.b.v. jeugdmotocross; 7. aan het Leger des Heils en Vereniging Paardrijden Gehandicapten vergunning verleend voor een kledinginzamelingsaktie; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepsschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeente secretarie. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 30 juli 1990 van 19.30-20.30 uur in het ge meentehuis (ingang Kerkstraat). Spreekuren woonruimte Maandag van 9.00-10.30 uur; Woensdag van 9.00-10.30 uur. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd maandag 30 juli spreekuur te houden. Voorbereidlnasbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Borkeld (rekreatiewoonverblijven)". De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 25 juni 1990 heeft ver klaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid voor het be stemmingsplan „De Borkeld (rekreatiewoonverblijven)" ten behoeve van de bouw van een rekreatiebungalow op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B nr. 4151, gelegen aan de Heide weg te Holten, een en ander voor zover omvattende het gebied zoals in rode kleur op de bij bedoeld besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/biblio theek), voor een ieder ter inzage. Holten, 26 juli 1990. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. sluiten op 22 augustus in Elburg, was een programma van 22 koorwerken ingestudeerd, waaruit een keuze werd gemaakt in verband met de sterk wisselende koor bezetting door de vakanties. Sopranen en alten uit het jongenskoor zingen in de gemengdkoorbezetting met te noren en bassen. De Elburgse knapen, verenigd, in het Stads knapenkoor, waren goed voor een volle NH- kerk. tijnse tekst, begeleid met volg zaam harp- en orgelspel. Martinus Leusink zong volumineus Bist du bei mir van Bach, in het hoge regis ter zuiver intonerend met boeien de toonvorming. Panis Angelicus van Cesar Franck werd met solis ten, harp en orgel uitstekend gere aliseerd, in de thema-beantwoor- ding correct.en beheerst. De fragmenten uit Die Zauberflote van Mozart, door Pieter Jan Leu sink aan de piano begeleid, gezon gen door de bas-bariton en jon genssopraan waren ad rem en slag vaardig in de uitvoering, waarbij de voordracht en presentatie mèt opera-kenmerken succesvol verlie pen. Het bekende halleluja kreeg van Leusink Jr. een ontspannen en ontwapende uitvoering. In de en- gelstalige liederen was het Stads knapenkoor nog het meest gevor derd. City Boys Choir, ook wel Stadsknaben-chor en Les Petits Chanteurs genoemd was in Prayer of St. Patrick, King of Glory en Love Divine zeer gedisponeerd, waarbij opviel dat de tenoren en bassen omtijds de knapen over klasten, echter incidenteel door de spontane koorzang (nog) niet sto rend in het geheel. Met een viertal negro-sprituals werd het program ma besloten. Jericho was ritmisch sterk en beeldend, Glory met ge wijde voordracht, The virgin Mary met bewogen kenmerken en O praise ye the lord met levendige en puntige voordracht naar een cli max werkend, door de dirigent sa mengebundeld in soepele direktie, Waarbij het melodisch lijnenspel met vloeiend legato succesvol ver liep. De toegift bestond uit het Uni- cef-lied dat zeker in het buitenland zal aanspreken door tekst, melodie en koorzetting, het zomerconcert in Holten beëindigend. Gotze Kaspersma Op 19 juli raakte een personenauto op de Beusebergerweg van de rij baan. In een bocht naar links raak te de bestuurder de macht over het stuur kwijt en botste tegen een lan taarnpaal. Er was alleen materiële schade. Op 21 juli ontstond een aanrijding op de AI tussen twee personenau to's. Eén van de bestuurders zat tij dens het rijden een wegenkaart te bestuderen. Toen hij weer opkeek zag hij dat zijn auto niet meer op de rechter rijstrook reed, doch gedeel telijk op de linker rijstrook. Op dat moment werd hij juist ingehaald door een tweede auto. De bestuur der van dit voertuig schrok zoda nig van het gedrag van nummer één dat hij met zijn voertuig begon te slingeren. Beide voertuigen kwamen vervolgens met elkaar in aanraking, waarbij enige schade ontstond. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Op de Kolweg kruising Pannen bakkerstraat botsten een perso nenauto en een bromfietser op el- Wie gemeend had na al het kermis- geweld van deze week even een adempauze in te lassen, komt be drogen uit. Dinsdag 31 juli alweer staat de volgende activiteit in het kader van de Hoolter Oam'de al weer op het programma. De hore cagelegenheden De Schure, De Raadskelder, de kantine van de sporthal, 't Klavier en dranken groothandel Kalfsterman verzor gen dan hun eerste Pimpelavond. Naast spel en ontspanning valt er dan van goede muziek te genieten. Op het podium op de Smidsbelt speelt vanaf 19.30 uur Theo's Blues Club (TBC), een band die haar naam niet zal verloochenen. Naast de muziek kan het publiek zich verpozen met het randprogramma dat bekende spelen als darts en de Kop van Jut bevat, maar ook wat raadselachtiger activiteiten als 'Vang de tit of nit' en 'Powerlock'. Tussen 22.00 uur en 23.00 uur valt het hoogtepunt te verwachten wanneer zangeres Alexandra haar opwachting maakt. kaar. De bestuurder van de perso nenauto, komende vanaf de Pan nenbakkerstraat was de weg aan het zoeken en lette even niet op en verleende daarbij geen voorrang aan de bromfietser die over de Kol weg reed. De bromfietsbestuurder werd licht gewond. Eveneens op 21 juli vond een aan rijding plaats op de S14-afslag AI zuidelijke rijbaan. Op dit zo lang zamerhand berucht geworden kruispunt werd er weer geen voor rang verleend door een bestuurder van een personenauto die vanaf de AI kwam gereden. Een auto ko mende uit de richting Raalte bot ste vervolgens tegen eerstgenoem de auto. De brandweer werd ge waarschuwd, daar er sprake van was dat een bestuurder bekneld zou zitten. Dit bleek niet het geval te zijn. Wel moest één der bestuur der worden overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer met nog onbekende verwondingen. In de nacht van 20 op 21 juli wer den enkele fietsen gestolen vanaf het NS station. Een omwonende zag dit gebeuren en waarschuwde onmiddellijk de politie. Dank zij deze oplettendheid kon de politie onder Dijkerhoek een vijftal perso nen aanhouden uit Deventer en Bathmen. De heren hadden de trein gemist!!!. Twee benadeelden hebben zich reeds gemeld en hun eigendom terug gekregen. Een der de fiets (zwarte damesfiets) staat nog op de eigenaar te wachten- .(Geen postcode). Vakantie Gedurende de vakantie kan voor het aanvragen van alarmeringsap paraten contact worden opgeno men met de gezinsverzorging. Elke maandag tot en met vrijdag wordt spreekuur gehouden van 08.30 urn- tot 09.30 uur. Het adres is Gaarden straat 29, tel. 62784. Ook een even tuele storing aan uw apparaat kunt u hier doorgeven. Naast Theo's Blues Club belooft de zangeres Alexandra tot topper van de avond uit te groeien. Natuurlijk voor iedereen, maar toch wel speciaal voor de vakan tiegasten die momenteel in Hol ten verblijven heeft MAC De Hol terberg weer een zomerse vakan tiefietstocht georganiseerd. Die 29 kilometer lange tocht wordt zon dag 29 juli verreden en voert de deelnemers helemaal rondom Holten over goed berrijdbare we gen. Aangezien gezelligheid bij deze tocht voorop staat, worden onder weg enkele "pitsstops" en "sherrys tops" ingelast. Er kan worden ge start tussen 10.00 uur en 13.00 uur vanaf het clubhuis van de MAC aan de Beusebergerweg 27a. Deel name kost f 5,00 per persoon (all in). Eventuele inlichtingen kunnen telefonisch worden ingewonnen: tel. 05483-63483. NED.HERV. KERK 9.30 uur: prof. H.A. Oberman, kindernevendienst: Ans Panne- koek en Ria IJmker; 19.00 uur: ds. B. Albada, Markelo. Oppasdienst: mw. Moed-Snoek en Janneke Roeterdink. Uitgangscollecte: P.I.T. Diessenplas: woensdag 1 augus tus ds. Israel, 19.00 uur. GEREF.KERK 9.30 uur en 19.15 uur: ds. M.J. Heule van Beekbergen; kinder nevendienst groep 6,7 en 8 o.l.v. H. Stam. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Annie Kolkman-Hofenk, Trijnet Over- kempe-Locht en Erna Kolk man-Hallink; 4-6 jaar: Jenny Hoekstra-Potkamp, Ina Lub- berdink-Assink en Ans Valster- Paalman. Koffiedrinken voor vakantie gangers: mw. Stevens-Grievink en mw. Veldhuis-Bos. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur: Heili ge Mis. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. S. de Roest, Nijver- dal. Uitgangscollecte: P.I.T. OKKENBROEK 09.30 uur: ds. J. van Willigen van de Veen te Deventer; uitgangs collecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 28 en 29 juli: J.F. Sijtsema, Kei zersweg 32, tel. 6 35 53. Spreeku ren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag: voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen, tel. 6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen, tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 6 42 51. Behandeling volgens af spraak (ook voor ziekenfond spatiënten). TANDARTS: 28 en 29 juli: R. Jongkees, Mid denstraat 15 Goor. Tel. 05470- 76021. Behandeling na telefonische af- DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten. Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts, tel. 6 35 53. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER. Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. 26 juli: vanaf 13.30 uur kermis; vanaf 19.00 uur braderie in Dorpsstraat. 27 juli: vanaf 13.30 uur kermis; rondleiding met filmbeelden in museum Bos Dierenwereld, 20.00 uur; orgelconcert Peter Ei lander in NH kerk, 20.00 uur. 28 juli: touwtrektoernooi op Kalfstermansweide, 13.00 uur. 29 juli: vakantiefietstocht MAC De Holterberg, start tussen 10.00 en 13.00 uur bij de MAC- Schure aan de Beusebergerweg 27a. 31 juli: geologie-excursie (voor af opgeven bij VW), 13.30 uur; Hoolter Avond, Pimpelavond. 1 augustus: zomervoetbal. 2 augustus: De Boer Op, open dag landbouw en veeteelt in Holten, start bij VW-kantoor; bos- en natuurexcursie (vooraf opgeven bij VW), 14.00 uur. 3 augustus: rondleiding met filmbeelden in museum Bos Dierenwereld, 20.00 uur. 4 augustus: FC Twente - Regio elftal, 19.00 uur op sportpark Meermanskamp. Gevonden: sleutel merk Silca bestemd voor Nissan auto; een geldbedrag; een bankbiljet; velgdop Avalan; bruin/grijze kanarie. Verloren: een meisjeshorloge met witte band; dameshorloge merk Lorus met bruine band; blauwe portemonnaie met in houd; zwart herenhorloge met kapot bandje; Friese herenpijp; bruine lederen portefeuille; Eu ropas No 8811: zwart horloge; zwarte kat; autosleutel huis sleutel aan label van Honda. Geboren: Tom, zoon van D. van Beek en G.B.M. Brands; Wou ter, zoon van G.L. Jonkman en A.J. Boode (geboren te Deven ter). Overleden: F. Ebrecht-Tempel- man (63 jaar); G. Gerritsen (50 jaar). Ondertrouwd: J.A. van Doorn (32) en M. Koeslag (24). 0 05476-1907

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3