I I 7,5% Nieuwe ponyclub wil kosten laag houden Record deelname aan concours Bergruiters Dressuurprijs Bergruitertjes -Kolschool snelste ■bij schoolzwemmen Rabobank Starthypotheek 'i m .ittiP Sf- Jir V HOLTENS NIEUWSBLAD Cr - p/ ,ÏV - met extra lage rente vanaf Bel voor een afspraak. Gaardenstraat 32, Holten, tel. 05483-6 22 55. Rabobank S Meer bank voor je geld WBÊBÊÊmsm Fietstocht NBvP Espelo Spreekuur burgemeester Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan "De Borkeld (recreatiewoonverblijven)". Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van bouw recreatiebungalow aan de Heideweg te Holten. Persoonlijk record Janny Vasters DONDERDAG 5 JULI 1990 SportQin Hitten Het dressuur achttal van PC De Bergruiteijes heeft de afgelopen week goede resultaten behaald in wedstrijden voor de Rabo-compe- titie. In Avereest werd met één punt verschil een tweede prijs be haald. Vorige week woensdag won het achttal in Rijssen de eerste prijs. Een viertal ging ook naar Rijssen en werd zesde. De twee teams doen aanstaande zaterdag mee aan de wedstrijden voor het Overijssels kampioenschap in Vriezenveen. tevens nemen enkele Bergruiterjes deel aan de indivi duele kampioenschappen. Dat zijn Gerrie van Lies en Marieke Mulder bij de dressuur en Ida Vincent bij het springen. Ook in Wierden bij dressuurwed- strijden op het concours van pc de Eschruitertjes vielen enkele Berg ruiterjes in de prijzen. Een eerste prijs werd behaald door Erwin Rietberg in de klasse L2 cat. D. In de klasse L2 cat. E won Erwin Riet berg tevens een tweede prijs. In de klasse Ml cat. D won Ilse Wenink de eerste prijs, de derde prijs in deze klasse was voor Gerrie van Lies. -,-4 Onder grote belangstelling van ouders en leerlingen werd woens dag 27 juni het sportieve basis- schooljaar besloten met de zo langzamerhand traditionele wed strijden in het zwembad Twen- i haarsveld. Van de zeven deelne- 1 mende scholen was het opnieuw de Kolschool, die met een eindto- I taal van 168 punten met de eer j ging strijken. De Haarschool werd tweede met een totaal van 144 punten. De 29 programma-onderdelen wer den onder prima weersomstandig heden in een vlot tempo afgewerkt. De groepen 3 en 4 zwommen alleen de 25 meter schoolslag, de groepen 5 tot en met 8 ook nog de rugslag en de vrije slag. Als afsluiting stond er een 8 x 25 meter estafette op het programma, die in een tijd van 2.37.7 gewonnen werd door de snel le leerlingen van de Kolschool. Direct na afloop begon de prijsuit reiking. Mevrouw Knapen, be stuurslid van Zwemclub Twen- haarsveld, die samen met de scho- lensportcommissie het evenement organiseerde, reikte de door de Zwemclub beschikbaar gestelde wisselbeker uit. Voor de winnaar op elk onderdeel was er een me daille en de eerste drie, die per af stand aantikten, kregen een diplo ma mee naar huis. n. n. Uitslagen: scholenklassement: 1. Kol school 168 punten, 2. Haarschool 144 pun ten, 3. Dorpsschool 129 punten, 4. Schakel 123 punten, 5. Kompas 115 punten, 6. Dijk- erhoek 110 punten, 7. Bosschool 54 pun ten; estafette: 1. Kolschool 2.32.7, 2. Dorpsschool 2.53.8, 3. Schakel 2.55.0, 4. Kompas 2.58.9, 5. Haarschool 3.03.0, 6. Dijkerhoek 3.12.2, 7. Bosschool (Espelo) 3.49.7; 25 m schoolslag: meisjes: groep 3: 1. Mathilda Hospers (Kompas), 2. Hester Paalman (Haarschool), 3. Marjan Aaftink (Dijkerhoek); groep 4: 1. Marjolein Aaftink (Haarschool), 2. Wendy Ongena (Kol school), 3. Jiske Steensma (Dorpsschool); groep 5: 1. Linda van der Keuken (Haar school), 2. Sabine Koopman (Kolschool), 3. Hermien Bannink (Dijkerhoek); groep 6: 1. Anita Bronsvoort (Dijkerhoek), 2. Angela van Coeverden (Kolschool), 3. Rins Boukje Steensma (Dorpsschool); groep 7:1. Alicia Heck (Haarschool), 2. Catelijn van Esmond (Dorpsschool), 3. Gerrie Pasop (Kol school); groep 8: 1. Esther Bekkermans (Kolschool), Dinande Stegeman (Dorps school), Kirsten Vogel (Haarschool); jon gens: groep 3: 1. Laurens Dekker (Haar school), 2. Richard Dikkers (Schakel), 3. Remco Rensen (Bosschool); groep 4: 1. Freek Knapen (Kolschool), 2. Eelco van der Wal (Haarschool), 3. Jurrien Prins (Scha kel); groep 5: 1. Rob Tuitert (Kompas), 2. Theodoor Kuster (Bosschool), 3. Arne Ver- mey en Jeffrey Müller (Haarschool); groep 6:1. Jan Martijn Zoet (Dorpsschool), 2. Ro nald Noteboom (Dijkerhoek), 3. Bart Dijk man (Haarschool) en Robbert Veneklaas (Kolschool); groep 7:1. Gert Jan Bril (Haar school), 2. Martijn Vonneman (Bosschool), 3. Jeroen van der Plank (Schakel); groep 8: 1. Martijn Louws (Kolschool), 2. Hans Storm (Kompas), 3. Mike van Oostveen (Haarschool) en Wilfred Noteboom (Dijker hoek); 25 meter rugslag: meisjes: groep 5: 1. Sandra Meijer (Kolschool), 2. Esther Zandvoort (Dijkerhoek), 3. Henriëtte Dam Wiechers (Kompas); groep 6:1Rinka Kna pen (Kolschool), 2. Leonie van Lindenberg (Kompas), 3. Clarissa Hollegien (Dijker hoek); groep 7: 1. Wendy Meerman (Kol school), 2. Kim Kortlever (Schakel), 3. Men- ke van der Wal (Haarschool); groep 8: 1. Leonie Eektimmerman (Haarschool), 2. Je- annet Kettelarij (Dorpsschool), 3. Esther Nijmeyer (Kompas); jongens: groep 5: 1. Mauricio Schooien (Schakel), 2. Bram Boode (Kolschool), 3. Ilja Haan (Dorps school); groep 6: 1. Laurens Jan Stam, 2. Nico Bouwman (Kolschool), 3. Ronald No teboom (Dijkerhoek), groep 7: 1. Peter Aal- tink (Haarschool), 2. Michel Koopman (Kol school), 3. Bert Paalman (Dorpsschool); groep 8: 1. Vincent Doornink (Kolschool), 2. Johan Mekenkamp (Kompas), 3. Maar ten Beldman (Schakel); 25 meter vrije slag: meisjes: groep 5: 1. Esmeralda Udink, 2. Hermien Bannink, 3. Bianca Smit; groep 6: 1. Marja Tromp, 2. Hilde Beldman, 3. Pau- lien Schooien; groep 7: 1. Jolanda Bae- rends, 2. Agnes Jansen, 3. Marit Lebbink; groep 8: 1. Yvonne Plantinga, 2. Marleen Brandes, 3. Esther Tromp; jongens: groep 5: 1. Dinant Boode (Dijkerhoek), 2. Roel Roele (Haarschool), 3. Peter Riedman (Schakel); groep 6: 1. Wouter Bekkerneus (Kolschool), 2. Mark Tuitert (Kompas), 3. Sjoerd van der Laan (Dorpsschool); groep 7: 1. Michel de Vries (Haarschool). 2. Bert Paalman (Dorpsschool), 3. Eli Lysen (Nij- kerk); groep 8: 1. Edwin Knapen (Kol school), 2. Gerben Beldman (Kompas), 3. Pieter van Wieringen (Dorpsschool). Het bestuur van de nieuwe ponyclub met links K. Knol, secretaris/penningmeester, en midden J. Hesse, voorzit ter. Links op de foto Ingrid van Dijk, eigenaresse van manege Stal de Eik en adviserend lid van de vereniging. Ponyrijden heeft de naam een dure sport te zijn. Om ook kinderen zon der eigen rijdier de kans te geven hieraan deel te nemen, werd op dins dag 19 juni Ponyclub De Eik opgericht. Deze jongste loot aan de plaatse lijke verenigingsstam telt nu reeds 26 leden. Als eerste voorzitter is J. Hesse aangezocht en K. Knol uit Bathmen is de eerste secretaris/pen ningmeester. „Ons voornaamste doel is het ponyrijden betaalbaar te maken voor iedereen," geeft voorzitter Hesse als reden voor het stich ten van ccn tweede ponyclub in Holten, „en door de formule die wij han teren kun je het net zo duur maken als je zelf wilt." Hij stelt nadrukkelijk dat de nieu we club, die zoals de naam al zegt gevestigd is op manege De Eik, zich niet als concurrent ziet van de bestaande ponyclub De Bergrui tertjes. „Wij werken totaal anders. Bij De Bergruitertjes hebben de meeste kinderen hun eigen pony en moeten ze winstpunten halen in wedstrijden om een klasse hogerop te komen. Bij ons kunnen de leer lingen rijden voor een diploma en dat geeft ze ook het recht om in die categorie uit te komen op wedstij- den bij andere ponyclubs." Iedereen begint met diploma B. Als na verloop van tijd blijkt dat een kind zo goed rijdt dat het een diploma in een bepaalde categorie kan halen, wordt er een examen dag georganiseerd met juryleden van de Nederlandse Ponyciuo, waarbij P.C. De Eik is aangesloten. „We willen alle kinderen in de om geving de gelegenheid bieden om vertrouwd te raken met de rijsport en streven er verder vooral naar om het rijden in het algemeen te verbeteren. Daarom vinden we het ook belangrijk om naar een diplo ma toe te werken, dat is toch een goede stok achter de deur." Het lidmaatschap van Ponyclub De Eik bedraagtt 30,- per jaar. Daarbij komen dan natuurlijk nog de kosten van de lessen en eventu eel het diplomarijden 12,50, waarvan 7,- wordt afgedragen aan de bond). Wie in wedstrijden van andere clubs uit wil komen moet bovendien een startjaar kaart aanschaffen voor 40,-. Het vervoer van de ponies van en naar de wedstrijd wordt door de club of manege geregeld, waarbij de kos ten hoofdelijk worden omgeslagen. Kinderen die belangstelling heb ben kunnen contact opnemen met manege De Eik, tel. 62833. Op don derdag 6 september is er een kleine vergadering met de leden om de gang van zaken te bespreken. Vorige week dinsdag bestegen de plattelandsvrouwen uit Espelo de pedalen voor een gezamenlijke fietstocht, 's Ochtends om tien uur werd er vanaf het Trefpunt ver trokken. Na de koffie in Lettele ging de tocht over mooie bospaad jes naar Abdij Sion. Na een pick nick kregen de dames een rondlei ding en diaserie te zien. Om vier uur reed het gezelschap via Heeten weer naar huis. De volgende bijeenkomst is 24 sep tember. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1Verleende bouwvergunningen: - aan E. Haverslag voor verbouw boerderij Maneschijnsweg 22; - aan maatschap Haverslag voor vergroten woning Pasmansweg 12; - aan A. J. G. Veltkamp voor verbouw boerderij Herdersweg 2; - aan J. A. Jansen voor verbouw schuur bij Dorpsstraat 1 2. aan G. D. W. Brinks vergunning verleend voor het kappen van een eik bij Langstraat 8; 3. aan Stichting Triathlon Holten ontheffingen verleend t.b.v. het organiseren van een triathlon op 11 augustus 1990; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK OF OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. De burgemeester is verhinderd op maandag 9 juli houden. spreekuur te De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 25 juni 1990 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid voor het bestemmingsplan "De Borkeld (recreatiewoonverblijven)" ten behoeve van de bouw van een recreatiebungalow op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B nr. 4154, gelegen aan de Heideweg te Holten, een en ander voor zover omvattende het gebied zoals in rode kleur op de bij bedoeld besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotneek), voor een ieder ter inzage. Holten, 5 juli 1990 De burgemeester voornoemd, H. J. Westerik, l.b. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door de heer A. B. Borger, Schubertstraat 14 te Almelo, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor de bouw van een recreatiebungalow op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B. nr. 4151, gelegen aan de Heideweg te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan "(de Borkeld, recreatiewoonverblijven)", daar de toegestane maximum-oppervlakte voor een zomerhuis wordt overschreden. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO). Planologisch bestaan geen bezwaren tegen het voorgenomen bouwpTan, daar dit bouwplan in overeenstemming is met een in voorbereiding zijnde herziening van genoemd bestemmingsplan, op grond waarvan voor het bouwen van een zomerhuis (recreatiebungalow) inclusief berging een inhoudsmaat van 200 m3 zal gaan gelden. Burgemeester en wethouders zijn daarom voornemens deze vrijstelling te verlenen. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende 14 dagen, ingaande 9 juli 1990, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling ten behoeve van bovengenoemd bouwplan indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 5 juli 1990, De burgemeester voornoemd, H. J. Westerik, l.b. Hoewel met name in de middagu ren Pluvius een danig woordje meesprak en het aantal deelne mers alle verwachtingen overtrof, kon het jaarlijkse concours van LR De Bergruiters afgelopen zon dag zonder problemen worden af gewerkt. Maar liefst 45 verenigin gen met in totaal zo'n 250 ruiters en amazones waren daarvoor naar Holten gekomen. Absoluut hoog tepunt vormde het Z-springen waarbij Holtenaar Rikus Brons voort met Zephyr een derde prijs voor De Bergruiters voor zich op eiste. Ook bij de andere onderde len spraken leden van de organise rende vereniging een woordje mee. Al vanaf half negen 's morgens werd de B- en L-dressuur afge werkt, waarna ook de M- en Z-dres- suur aan bod kwamen in totaal ze ven ringen. Vooral de schitterende ligging, de rust en de aankleding van het terrein op ruitercentrum De Borkeld sprak de deelnemers daarbij aan. Nadat rond 13.00 uur ook de afdelingsdressuur plaats vond konden de eerste uitslagen worden opgemaakt. Een derde prijs voor De Bergruiters was er hier voor A. Aaltink in de B-dres- suur en A. Kraayenzank in de Ll- dressuur, terwijl G. Overvelde eer ste werd in de B-dressuur en ook Sandra Dieperink in de M-dres- suur als eerste eindigde. Ring 1, B-dressuur: 1. K. Strijker met Placide (Goor), 130 pnt; 2. S. Bredero met Frish Gold (Zevenbuurtschap pen), 124 pnt; 3. R. Bronzewijker met Grandessa (Bathmen), 120 pnt. Ring 2, B-dressuur: 1. S. Geerdink met Za- Enkele Holtense atleten namen de afgelopen weken deel aan wedstrij den voor het landelijk Super Pres tige Cirquit en het Oostelijk Kam pioenschap. Tijdens de halve triathlon van Ol- deberkoop in Friesland wist Janny Vasters haar persoonlijk record van 1989 met zes minuten te verbe teren. Haar tijd van 5 uur 19 minu ten en dertig seconden was goed voor een derde plaats. Han Muizebelt behaalde bij het Oostelijk Kampioenschap een zes de plaats bij de veteranen. Hij ver diende hiermee een startbewijs voor het Nederlands kampioen schap in Veenendaal. Han zal hier echter niet aan deelnemen. Bij een molestatie is hij dermate gewond geraakt dat het wedstrijdseizoen voor hem voorbij is. mira (Hamelandseruiters) 132 pnt; 2. L. Abbink met Espirit (Berkelruiters), 130 pnt; 3. A. Aaltink met Zefier (Berg ruiters), 129 pnt. Ring 3, B-dressuur: 1. E. te Winkel met Elvira (Bathmen), 127 pnt; 2. I. Reukers met Edelman (De Luchte) 126 pnt; 3. B. v/d Heyden met Rataschja (Gorssel-Zutphen) 125 pnt. Ring 4, L1-dressuur: 1. E. Leusink met Erina (Berkelruiters), 136 pnt. 2. G.J. Ribbels met Bonaparte (Berkel ruiters) 134 pnt; 3. A. Kraayenzank met Carlos (Bergruiters) 130 pnt. Ring 5, L1-dressuur: 1L. Langeler met Alu- de (De Luchte), 16 pnt; 2. B. ten Hoo- pen met Norstar (Pasruiters), 123 pnt; 3. A v/d Maat met Empire (Hertruiters) 121 pnt. Ring 6, L1/L2-dressuur: 1. M. Lautenbach met Wall Street (NOP) 134 pnt; 2. J. Beltman met Dante (Ha melandseruiters) 129 pnt; 3. J. Kloos terman met Kristien (Zevenbuurt schappen) 124 pnt. Ring 7, L2-dres- suur: 1. G. Lourens met Veritas (Ha melandseruiters), 125 pnt; 2. A. Wijgman met Zenith (Semper Fide- lis), 124 pnt; 3. B. Kaandorp met Cilit- hia (Kampen), 123 pnt. Ring 6, Z-dres- suur: 1. L. de Jager met Dior (Hame landseruiters) 187 pnt; 2. J. Krophol ler met Mr. Telex (Eschruiters) 182 pnt; 3. J. Versteege met Amiga (Schalkruiters). Ring 3, L2-dressuur: 1. B. Kaandorp met Cilitya (Kampen), 131 pnt; 2. C. Wijgman met Zenith (Semper Fidelius), 126 pnt; 3. P. Lub bers met Pepita (NOP), 126 pnt. Ring 4, M-dressuur: 1S. Dieperink met De- vil (Bergruiters), 125 pnt. 2. J. Hekkel- man met Mr. Onyx (St. Steffenrui- ters), 122 pnt. 3. J. Scholtz met Damai- fa ca (Olst), 122 pnt. Ring 5, M-dressuur: 1. G. Wijers met Diplomaat (IJsseloe- vers) 121 pnt; 2. J. Scholtz met Da- maica (Olst), 120 pnt. 3. M. Jansen. Ring 5, Z-dressuur: 1. T. Nijhuis met Wilfred (Berkelruiters), 187 pnt. Ring 2, B-dressuur: 1G. Overvelde met Fe lix (Bergruiters), 137 pnt; 2. G. te Win kel met Elvira (Bathmen), 136 pnt; 3. K. Sloot met Echo (Ceres), 133 pnt. Af- delingsdressuuj, achttallen: 1. LR De Looleeruiters, 125 pnt; viertallen: 1. LR Bathmen e.o.. 128 pnt. Springen Ook bij het springen werd een och tend- en een middagprogramma af gewerkt. De deelnemers in de klassen B en L werkten hun wedstrijd af in de vaste springtuin en in een extra springring. De cracks uit de klassen M en Z moesten de door parcoursbou- wer Terhurne ontworpen, feestelijk aangeklede hindernissen overmees teren, terwijl de dag werd afgesloten met een spectaculair jachtspring-con- cours. B-springen, groep 11H. Tiebot met Win- nentou (Diepenveen), 2. G. Schouten met Amber (Markelo), 3. E. Klomphaar met Bi vina (St. Steffenruiters); groep 2: 1M. Lau tenbaan met Wall Street (NOP), 2. A. Be rendse met Desperado (Zuideveldseru ters), 3. A. te Raa met Diamond (Hameland seruiters). L-springen, groep 1: 1. G Hennink met Lunetta (Hertruiters), 2. N van Vliet met Eucaliptus (Zuideveldruiters! 3. M. Dijkerman met Carefull (Staphorst); groep 2: 1. M. Dijkerman met Devill's Kiss (Staphorst), 2 F Smook met Diane (Vecht ruiters), 3. H. Kleinbraskamp met Sebalt (Hamelandseruiters). M-springen: 1 Zantinge met Beaalist (Koekange), C. Lar. caster met Balabuschka (Vechtruiters), 3 M. Bokma met Deronic (Heideruiters); Z springen: 1. M. Bokma met Ashton R (Hei deruiters), 2. J. Roelofs met Cuba (Vecht ruiters), 3. R. Bronsvoort met Zephyr Berg ruiters).

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 7