Ongediertebestrij ding kent geen echt seizoen ■pi Sa Toga-club laat op 17 juli van zich horen ÉF SIP jfL H Holtense kinderen op de boevenjacht InterVisie Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HQLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport li BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Aansluiting voor OKIA Proefzwemmen Twenhaarsbad Burgerlijke stand Gevonden voorüuerpen „Mensen kunnen er zelf heel veel aan doen" llf is Mexicaanse avond op Smidsbelt Brillen Dubbele vlucht Bergvliegers <SL BOLSENBROEK SS MARKELO ~7 OPELe DONDERDAG 5 JULI 1990 3. Op 29 juni werd aangifte gedaan van diefstal van een motorjas, helm en handschoenen Deze goe deren werden ontvreemd op het in dustrieterrein de Haar, toen de ei genaar zich even had ontdaan van deze spullen. Door vermoedelijke het overtollige water wat er de laatste tijd is geval len, ontstond er zuurstofgebrek in enkele afwateringssloten o.a. nabij de Broekweg. Het gevolg was dat er enkele tientallen vissen het loodje legden. Ook wordt niet uit gesloten geacht dat er hier sprake is van een illegale lozing. Het Wa terschap stelt een nader onderzoek in. Op 2 juli kreeg de politie een be richt binnen dat een auto in brand stond op de AI afslag Lochem. Bleek dat de auto onder de ge meente Bathmen op de AI stond. De Holtense brandweer kon weinig meer. uitrichten. De "eend"(Ci- troën) was reeds gebraden. Kort sluiting was de vermoedelijke oor zaak. Een eigenaresse van een fiets wel ke op 14 juni j.l. was gestolen, zag tot haar verbazing haar karretje staan bij een bedrijf op de Kol. De huidige gebruiker kon worden ach terhaald. Hij verklaarde de fiets omstreeks die datum te hebben ge vonden en er vervolgens maar als heer en meester over te hebben be schikt. Ook dit is diefstal en daar voor kreeg deze persoon dat ook een proces-verbaal aan de broek. Hij had het vinden van de fiets bij de politie aan moeten geven. Op maandagavond 2 juli ontstond een aanrijding tussen een brom fiets en een personenauto op de kruising Dorpsstraat en de Laren- seweg. Een automobiliste komen de uit het centrum sloeg linksaf de Larenseweg op. Doordat ze de bin- nenbocht nam botste ze frontaal op de bromfietsbestuurder, die vanaf de Larenseweg linksaf wilde slaan de Dorpsstraat in. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De heer Dosschers van gemeentewerken bestrijdt op verzoek alle soorten ongedierte Wespen, ratten en muizen, dat is de top drie van de gemeentelijke onge- diertebestrijding in Holten. Vorig jaar kwamen er bij gemeentewerken 86 aanvragen om hulp binnen, waarvan er 28 op de ratten, 12 op de muizen en 46 op de wespen betrekking hadden. Volgens de heer M.A. Bosschers, die naast het beheer van de kantine en het magazijn op de Werf met de bestrijding van het ongedierte is belast, heeft de bevolking in Holten in ieder geval geen érge hinder van kakkerlakken of andere enge beesten, want daar komen nooit vragen over binnen. En met toch veel voorkomende plagen als mieren of kattevlooien weet men kenne lijk zelf wel raad. De bestrijding van overlast door ongedierte kent geen echt seizoen. Vezoeken om bijstand komen het hele jaar door binnen en alleen de overlast van wespen neemt duide lijk toe bij warm, drukkend weer in de zomer. Als het weer koeler wordt, neemt hun activiteit dade lijk af. Wespen kan men trouwens ook heel goed zelf bestrijden met de middelen die daarvoor in de handel zijn. Het is daarbij wel zaak ter bescherming tegen het gif een kapje voor de mond te dragen en vooral binnen, waar je niet van de wind af kan gaan staan, is het op passen om niets binnen te krijgen. Zelf draagt de heer Bosschers ook lange handschoenen ter bescher ming tegen steken, maar helemaal voorkomen dat je er één oploopt kan alleen door je van boven tot onder heel dik in te pakken. Een steek in zijn oor en in zijn been heeft hij dus wel eens opgelopen. Het risico van het vak, maar waar schijnlijk wel de reden dat veel mensen bij zo'n klus toch liever een deskundige inhuren. De nesten worden dan zorgvuldig ingespoten en krijgen zo nodig na een week of veertien dagen nog een nabehan deling. Meestal vallen ze daarna vanzelf af en is het de mogelijk hun mooie structuur eens goed te bekij ken. De gemeentelijke ongediertebe- strijder is gelukkig zelf niet bang voor de beesten die hij te lijf moet gaan, ook niet voor de ratten die toch best gevaarlijk kunnen zijn als ze in het nauw zitten. Ratten en muizen komen trouwens in de hele gemeente voor, niet alleen op de boer maar ook in de gewone stra ten in het dorp. „Dat komt waar schijnlijk ook wel door de oude rio lering," denkt de heer Bosschers. „De ratten huizen in duikers, die niet meer gebruikt worden, of op de plekken waar het huisriool niet altijd meer goed aansluit op het hoofdriool." Het moet hem wel van het hart, dat de burger er zelf veel aan kan doen om de overlast van deze schadelij ke knaagdieren te voorkomen: „Het is heel belangrijk dat de om geving van het huis en van eventu ele hokken met dieren goed wordt schoongehouden. Geen afval naast de vuilnisbak en voer van kippen of duiven goed opruimen en afgesloten bewaren. Ik heb eens meegemaakt dat iemand de etens- schalen voor zijn fazanten zo laag had opgehangen, dat de ratten er gewoon tegenop gingen staan om zich vol te vreten. Zorg er voor dat voerderbakken zeker een goede meter van de grond staan. Daar ko men ze niet meer tegenop, al kun nen ze behoorlijk groot worden." Soms komt er een vraag, waar hij zelf ook niet meteen een oplossing voor weet. Op het ogenblik heeft hij een plat dak onder handen, waarbij de wespen in minieme gleufjes tussen de windveren hui zen, waar je met de spuit haast niet bij kunt komen. Als het echt nodig is kan hij in zo'n geval een beroep doen op een provinciale specialist uit Zwolle, die bovendien geregeld langs komt om eventuele proble men door te spreken. Maar ook die heeft nog geen milieuvriendelijke methode in zijn zak om het onge dierte te verdelgen. Voorlopig houdt de heer Bosschers het dus maar bij zijn gifspuit en met gif ge vulde voederbakken. Wie last heeft van ongedierte kan contact opnemen met gemeente werken, tel. 6 16 66. Voor een een malig bedrag van vijftig gulden wordt de plaag bestreden tot het probleem is opgelost. De niet zo snuggere schavuiten Akelige Arie en Gore Gerrit moeten door de Holtense jeugd in de kraag worden gevat. Hoewel er nog enkele plaatsen vrij zijn, belooft de kindervakan tieweek die maandag 9 juli begint een succes te worden. De door de Hoezo bezadigd? Wie mocht denken dat de leden van de Toga-club hun wilde haren definitief hebben verloren, komt op dinsdag 17 juli bedro gen uit. Dan wordt in het kader van de Hoolter Avonden op de Smids belt een opwindende Mexicaanse avond uit de sombrero getoverd. Een avond met chili con carne, tequila, taco's en middenamerikaans tempe rament. Daarmee bewijst dit gerenommeerde gezelschap nog niet ver drongen te willen worden door de Delta-club die komende zaterdag met een Country and Western-spektakel op Kalfstermansweide van zich doet spreken. Was de Toga-club vorig jaar al be trokken bij de organisatie van de Hoolter Avonden, dit jaar tekent Holtens oudste jongerenclub voor de organisatie van een hele avond. Die wordt om 18.00 uur groots inge zet met een massaal avondmaal bestaande uit, hoe kan het anders, chili con carne. Wie van die bonen brij wil meesmuilen moet zich op geven bij Foto Ten Velde, Café Jan Maats of Eetcafé 't Klavier. Voor een eenheidsprijs van vijf gulden kan men in dit Van Gogh-jaar voor één keer de aardappels laten staan. Vanaf20.00 uur barst het eigenlijke Mexicaanse geweld los. Op een tot een Mexicaans dorsplein omgeto verd Smidsbelt kan men voor een echte "Mexicaanse Nieuwe" te recht bij de Mexicaanse vishande- laar, voor taco's bij de Mexicaanse slager en voor een drankje bij de Mexicaanse tequila-bar (denk aan het randje zout om het glas!). Ver der zijn er twee Mexicaanse feest tenten ingericht, zodat ook wan neer het Hollandse klimaat niet meewerkt men toch droog een na tje kan nuttigen. Wanneer de onderhandelingen naar wens verlopen zorgt een tot in de verre regio wereldberoemd Mexicaans showorkest voor pas sende muziek, terwijl (ook onder voorbehoud) de verkiezing van de Holtense Mister Mexico op het pro gramma staat. Later op de avond volgt het optreden van twee plaat selijke megasterren: Jantje Koop- mans (met speciale Mexicaanse rode rozen) en nog één keer terug op het podium De Zangeres Zon der Faam, uiteraard met de we reldhit Mexico. Voor de muzikale opvulling zorgt verder het dansor- kest De Vulcano's. Voor kinderen bestaat de mogelijkheid een ritje per ezel te maken, kosten één gul den waarvoor men tevens een foto van zichzelf op de ezel krijgt. Op de Mexicaanse avond wordt ook het nieuwe Holtense betaal- Vakantie De functionaris van de Stichting Welzijn Ouderen Holten, mevr. P. den Hoedt-Lieshout, is van 1 juli tot en met 21 juli met vakantie. Mocht u in deze periode een alarm eringsapparaat willen aanvragen, dan kunt u contact opnemen met de gezinsverzorging. Elke maan dag tot en met vrijdag wordt spreekuur gehouden van half 9 tot half 10. Het adres is Gaardenstraat 29, telefoon 6 27 84. Ook een even tuele storing aan uw apparaat kimt u daar doorgeven. Dorpsstraat 4, Holten Tel. 05483-6 35 01 middel voor allerlei festiviteiten, het "Keuntje", geïntroduceerd. Deze munten zijn op de avond zelf te koop. Op de tweede wedstrijddag van het toernooi om het Nederlands kampioenschap touwtrekken heeft OKIA redelijk gepresteerd in de 640 kg klasse. In het klassement staat de ploeg op de zevende plaats met slechts enkele punten achter stand op de nummers vijf en zes. Koploper is de ploeg van Vios Bi son. Ook de dames hebben op dit toer nooi goed gepresteerd en kunnen met nog twee toernooien te gaan nog tweede worden. Het volgende toernooi is op 8 juli in Maassluis. Het afgelopen weekend werden twee vluchten afgewerkt, vanaf Chateauroux, afstand 697 kilome ter, en vanaf St. Quentin, afstand 350 kilometer. Voor de vlucht naar Chateauroux waren 76 duiven in- gekorfd, die om 7.10 uur het lucht ruim kozen, om 13.17 uur klokte Wim Aaftink de eerste duif. Deze had toen bijna 700 kilometer met een gemiddelde snelheid van 114 kilometer per uur afgelegd. Twee de werd E. Veeneklaas en derde H.J.Aaftink. Stichting voor Sociaal Cultureel Werk opgezette Operatie Korhoen omvat een gevarieerd program ma, waarin volop ruimte is voor spanning, sensatie en spel. Alles draait volgende week om de twee niet bijster snuggere schavuiten Akelige Arie en Gore Gerrit, die zo dom en onhandig zijn dat er voor de deelnemers ook heel wat te la chen valt. Elke dag van de vakantieweek is er voor de deelnemers uit de groepen 3 tot en met 7 wat te beleven. De activiteiten beginnen steeds om 09.30 uur en rond 15.30 uur zijn de kinderen weer terug bij het dorps huis. Daar kan men zich ook nog opgeven. Na betaling van f 20,00 wordt men een paspoort uitgereikt met alle informatie over de Opera tie Korhoen. Telefonisch reserve ren kan ook (tel. 05483-62755). Dat er naast de nodige spannende spelletjes ook heel wat te lachten valt, is een ding dat zeker is. Daar voor staat de domheid van de twee hoofdfiguren garant, die zelfs moeite hebben om een klapstoeltje op te zetten. Verder belooft de huif kartocht met huifkarren van boer derij De Elshof een hoogtepunt te worden. Daarbij wordt onderweg gestopt voor een picknick. Op vrijdag 13 juli wordt de vakan tieweek afgesloten met een optre den van de entertainer Peter Grooney, die vanaf 11.45 uur in het dorpshuis ook de kinderen ver maakt die niet met de kinderva kantieweek hebben meegedaan. Bij de opening van het dorpshuis bewees deze rasartiest al dat hij al buiksprekend, goochelend en quiz- zend het jeugdige publiek prima weet te vermaken. Zijn optreden duurt ongeveer een uur en de toe gang is gratis. Zwembad Twenhaarsbad biedt kandidaten voor de zwemvaardig- heidsbewijzen en de diploma's A en B de gelegenheid om gratis proef te zwemmen. Belangstellen den kunnen zich op woensdag 11 juli tussen 10.30 en 11.00 uur mel den bij de kassa. De examens wor den afgenomen op zaterdag 14 juli en dan bedragen de kosten vijf gul den. Geboren: Jan Willem, zoon van B. Klein Horstman en G.H. de Leeuw; Bart, zoon van A. Schu- chard en K.D. Leemans; Sijgje Arendina dochter van J. Kwak kel en A. G. Looman (geboren te Deventer). Overleden: J. A. Wegstapel, oud 91 jaar; T. Boode-Stevens, oud 90 jaar; F.J. Kleij-Scherpenisse, oud 69 jaar (overleden te Deven ter). Ondertrouwd: A. Mooiweer (24 jaar) en H. Grootherder (25 jaar). Gehuwd: J.H. Hartgerink (24) uit Rijssen en G.J. Bolink (20) uit Holten; J.W. Paalman (30) uit Holten en G.J. ter Beest (24) uit Holten. NED.HERV. KERK 9.30 uur: ds. A. Mol uit Lochem, kindemevendienst: Ans Panne- koek en Annie Rensen; 19.00 uur: ds. H.W. Doornweerd. Oppasdienst: mw. Markvoort- Schoenaker en Erny Dikkers. Uitgangscollecte: recreatie- werk. Diessenplas: woensdag 11 juli 19.00 uur: ds. Lindeboom. GEREF.KERK 9.30 uur: ds. A. van Asselt uit Putten, kindemevendienst: groep 6, 7 en 8 o.l.v. mw. H.J. Hulsman-Zwiers; 19.15 uur: ds. J. Maliepaard uit Wilsum. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Nicoline Aanstoot, Lydia Heemskerk en Ema Hulsman; 4-6 jaar: Hen- riëtte Prins-Nijkamp, Tonny Heusinkveld-Hulsman en Joke Beldman-Nijkamp. Koffiedrinken voor vakantie gangers: mw. H. Prins-Nijkamp, mw. M. Schuppert en Mw. G. Beldman. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur: Heili ge Mis. DIJKERHOEK 9.30 uur: ds. H.W. Doornweerd; uitgangscollecte: recreatie- werk. OKKENBROEK 09.30 uur: ds. K. Pruijsen uit De venter; zendingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 7 en 8 juli: J.F. Sytsema, Kei- zersweg 32, tel. 6 35 53. Spreeku ren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag: voorspoedre cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren eerst bellen, tel. 6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag fm vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen, tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 6 42 51. Behandeling volgens af spraak (ook voor ziekenfond spatiënten). TANDARTS: 7 en 8 juli: N.A. Bakx, Regge- straat 14, Enter, tel. 05478-27 74. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 28 35, b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag \Jm vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 8.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-6 30 56; 053-33 05 37; 05496-6 30 56. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts, tel. 6 35 53. ENGERGIE VOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overigens: tel. 6 44 44. BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. WONINGBOUWVERENIGING ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. 5 juli: opnamen radioprogram ma Hersengymnastiek op bun galowpark De Lindenberg en camping De Holterberg, 20.00 uur; dierengeluidenspel op de Borkeld, 22.00 uur. 6 juli: kindermorgen op de Bor keld, 10-12 uur; vossejacht van af de Borkeld, 14.30 uur. 7 juli: Country-middag op Kalfstermansweide, vanaf 13.00 uur; koningsschieten op het schietterrein aan de Markelose- weg, vanaf 14.00 uur. 9 juli: 09.30 uur: start Kinderva kantieweek. 10 juli: geologie-excursie VW, vertrek 13.30 uur bij Vosman (van te voren opgeven). 12 juli: bos- en natuurexcursie VW, vertrek 14.00 uur bij WV (van te voren opgeven). 13 juli: 11.45 uur: goochelaar en buikspreker Peter Grooney in het dorpshuis, toegang gratis. 18 juli: concert Stadsknapen- koor Elburg, 19.30 uur in NH kerk. 20 juli: rondleiding met film beelden in museum Bos Dieren wereld, 20.00 uur. 27 juli: rondleiding met film beelden in museum Bos Dieren wereld, 20.00 uur. Verloren: blauwe portemon- naie met inhoud; donker blau we portemonnaie met o.a. een foto van een hond; leesbril (hal ve glazen). Gevonden: zilveren kettinkje met een handje als hanger; fiets- sleutel; kleine zwarte rits-porte- monnaie; draai-slinger (ver moedelijk voor een katrol); jon genshorloge (zwarte band en zwarte kast). @05476-1307

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3