W' „Dagelijks trainen hoort bij mijn leven Winkelen Zakendoen Einde seizoen badmintonclub Jan Bronninkreeft schutterskoning Jannie Vasters en de triathlon: Meer deelnemers aan recreantenvolleybal Puzzeltocht op de fiets Snorrewind troffee Clubcross M.A.C. OKIA komt tekort Record aantal deelnemers bij de Bergruiters Ruiters De Eik in de prijzen Bergruitertjes in de prijzen Koppelwedstrijd De Rietvoorn Atletieknieuws Clubrit in het T eutoburgerwald Koningsschieten Holten 1990 SportBin Holten Traditiegetrouw sluiten de club kampioenschappen het seizoen Jvan B.C. Holten af. Ook dit jaar 'was er weer een redelijke deelname voor dit evenement, dat zo aan het einde van Eet seizoen toch een be hoorlijke aanslag doet op de condi tie en de tijd van de deelnemers. Een kleine dertig enthousiastelin gen speelden gedurende enkele wéken, op de normale speelavon den, zo'n honderd poule- en finale wedstrijden, zodat het meerdere maien nóg weer gezellig druk was in sporthal 't.Mossink. Hoewel sportiviteit en spelplezier altijd hoog in het vaandel staan bij dit'soort wedstrijden, werd er vaak fanatiek (maar nooit te) gespeeld bij de diverse spelsoorten. Op woensdag 20 juni werden de laat- ste poulewedstrijden gespeeld en, indien nodig, de finalepartijen. Omdat het vaak dezelfde personen zijn die ver reiken, moest er door sommigen ook veel gespeeld wor den op die avond. Zo werd het on verwacht toch nog laat, voordat voorzitter Gerrit de Roos de prij zen uit kon reiken. Uitslagen: dames enkel categorie A: 1. Hetly Kruiswijk, 2. Annemieke Kleinheren- brink, 3. Betty van de Velde; dames enkel Dertig deelnemers namen zater dag 16 juli deel aan de clubcross van M.A.C. De Holterberg op het circuit De Imhof. Mede danzij de goede weersomstandigheden hield de baan zich uitstekend. Uitslagen: 80cc: 1. Arwald Nijland, 2. Ger tie Schouwenberg, 3. Bart Willems, 4. Björn Meinders; 125 cc: 1 Ramon Haverka- te, 2. Adri Bolin, 3. Erik Boode; 250 cc: 1. Erwin Sanderman, 2. Herman Veenstra, 3. Hans Paalman; 500 cc: 1. Coen van Hoeve- laak, 2. Freddy Bolderink, 3. Jan Kamp man; Enduro: 1. Henk Muller, 2. Henk .Geerdink, 3. Gerrie Schreurs. 'Woensdagavond 4 juli organiseert --M.A.G de volgende cross, die mee telt voor het clubkampioenschap van Holten. Vanaf 18.00 uur be staat de mogelijkheid tot inschrij ven. De Erwincross wortdt verreden op zondag 22 juli. Aan deze cross kan alleen meegedaan worden door M.A.C.-leden met een standaard oude auto. De inschrijving en wérkvefgadéring vinden op 3 juli plaats in het clubgebouw. Op het eerste competitietooi om het Nederlands kampioenschap moest OI£IA in de 640 kg klasse zes ploegen voor laten gaan. De jeugd haalde achter de ploeg van Heure een tweede plaats. De dames be haalden een verdienstelijke vierde plaats. Het volgende toernooi is aanstaande zondag in Roosen- categorie B: 1. Gea Stam, 2. Mirjam Oonk, 3. Berlinda Broekmate; dames dubbel ca tegorie A/B: 1. Hermanna Boode/Berlinda Broekmate, 2. Diny Broekmate/Gea Stam, 3. Annemieke Kleinherenbrink/Hetty Kruis wijk; heren enkel categorie A: 1. Eddie Wil- lemink, 2. Peter Daane, 3. Sijtze Meinsma; heren dubbel categorie A: 1Theo Aarsen- /Harry Knuiman, 2. Johan Bos/Jos Dorres- teijn, 3. Peter Daane/Gerrit de Roos; ge mengd dubbel categorie A: 1. Hermanna Boode/Eddie Willemink, 2. Diny Broekma- te/Peter Daane, 3. Gea Stam/Jos Dorres- teijn. Aanstaande zondag 1 juli houdt de landelijke rijvereniging De Berg ruiters haar jaarlijkse concours hippique. Ruim 250 combinaties verschijnen aan de start op het rui tersportcentrum De Borkeld. Voor de organisatie betekent dit een re cord aantal inschrijvingen. De spring- en dressuurwedstrijden beginnen 's ochtends om half ne gen. Als afsluiting van het paar densportevenement wordt 's mid dags om vier uur aangevangen met een spektakulair jachtspringcon- cours. Speciale hindernissen, zoals de Pulvermans Grab, de Ierse wal, de sloot en de eikencombinatie maken deel uit van het gevarieerde parcours. Bij het jachtspringen zukllen ongeveer dertig combina ties een spannende strijd leveren. Zondag 24 juni hield de buurtvere niging Schoolkring Dijkerhoe' haar jaarlijkse fietspuzzeltocht. De tocht voerde de 115 deelnemers on der andere door de Oostermaatse bossen. Bij de controleposten moesten verschillende opdrachten uitgevoerd worden. Mede door het prachtige weer werd het een zeer geslaagde middag. Uitslagen: heren: 1. Gerrit Aaftink, 2. Her man Sluiter, 3. Jan Willefri Baltus; dames: 1. Johanna Wechstapel, 2. Miep Sluiter, 3. Bertha Boode; kinderen: 1 Herjan Sluiter, 2. Rob Rensen, 3, Wendy Podt. Een aantal leerlingen van stal De Eik gaven afgelopen zondag acte de presence bij een concours in Luttenberg. Het evenement was georganiseerd voor ruiters en ama zones die niet aan de normale wed strijdsport deelnemen. In de klasse L dressuur won Evelien Vos met Amigo de eerste prijs. Mieke Vlam met Beauty werd tweede. Karin van Surkum plaatste zich als vier de in de klasse B2, evenals Ton Vol kers met Amigo in een andere ring. Bij het springen won Ton Volkers met Amigo de eertste prijs. Jannie Wasters:Als je in de duursport wat wilt bereiken, moetje veel arbeid verrichten." Een van de kanshebsters om hoge ogen te gooien bij de Holtense triathlon is Jannie Vasters. De Holtense atlete, die momenteel tweede staat in het klassement van het Oostelijk Triathlon Circuit, is volop in training om op zaterdag 11 augustus zo goed mogelijk voor de dag te komen bij het Holtense duursportevenement. „Het leuke van de triath lon is de afwisseling. Dit komt doordat je in deze tak van sport te maken hebt met drie totaal verschillende diciplines, zwemmen, fiet sen en hardlopen", vertelt Jannie. Naast haar werkzaamheden in een supermarkt traint de 25-jarige triathlete dagelijks, volgens een vast schema. Zelf zegt ze niet meer zonder deze trainingen te kunnen. „Het hoort bij mijn leven, mijn lichaam heeft zich helemaal ingesteld op de inspanningen die het moet leveren. Ik merk aan mezelf dat ik sjagrijnig word als ik een tijdje niet meer getraind heb. Ik train dan ook altijd met plezier. Dat plezier is voor mij erg belangrijk. Als ik er geen aardigheid meer aan beleef, stop ik subiet", stelt de Holtense. Even leek het er vorig jaar op dat het jaarlijkse recreantentoernooi van volleybalvereniging Minto- nette een zachte dood zou sterven. Vergeleken met de glorietijden van dit buitenevenement, waarin bijna heel Holten zijn gezicht liet zien waren er nog maar zeven teams over. ..Dat is te gek" vonden organisato ren Jan Voogten Herman Scholten eif trokken er voor de aflevering van dit jaar extra flink aan. Het re sultaat mocht er zijn. Maar liefst zestien teams traden zaterdag 16 juni in het strijdperk en hoewel daarmee nog niet aan de record deelname uit vroeger dagen kon worden getipt, werd de stijgende lijn weer opgepakt. De omstandigheden waren dan ook ideaal voor een ongedwongen Potje volleybal, waarvoor voorna melijk straten en buurten zich had den ingeschreven. Duidelijk werd dat volleybal een sport voor alle leeftijden is, want naast piepjonge deelnemers van amper zeven jaar sloegen ook al wat meer bezadigde volleyballers van tegen de zestig een balletje mee. Afgewisseld met een door de fami lie Keulen verzorgd hapje en een drankje, ontstond zo een onge dwongen sportieve ontmoeting, waarin de Oranjemeppers (met een duidelijke inbreng van de familie Van 't Holt) uiteindelijk met de eer ste prijs gingen strijken. De tweede plaats was voor de buurtvereni ging Pittbulls en de kameraden van de Grasshoppers veroverden de derde plaats. Aangezien na afloop al werd gere serveerd voor de editie van ko mendjaar, lijkt het buitentoernooi van Mintonette voorlopig weer verzekerd van een volgende afleve ring. Tijdens het wedstrijdseizoen traint ze 16 uur per week, waardoor haar hobby vrij tijdrovend is. Vol gens Jannie zijn al deze trainingsu ren noodzakelijk. „Als je in de duursport iets wilt bereiken moet je veel arbeid verrichten. Ik pro beer mijn eigen grenzen te verleg gen en dat betekent dikwijls af zien. Ik train overigens lang niet al tijd op het scherpst van de snede. De verhouding arbeid/rust is erg belangrijk", aldus de triathlete, die tevens in groepsverband traint bij de Nijverdalse triathlon vereniging Argo. Zwemmen Een kwart-triathlon betekent 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fiet sen en 10 kilometer hardlopen. Jannie vertelt dat ze bij haar beste Tijdens een pony concours in Hee- ten vielen een aantal leden van P.C. De Bergruitertjes in de prij zen. Het achttal behaalde een eer volle tweede plaats in de klasse L. Uitslag: Dressuur: klasse B cat. D: vijfde prijs voor Erik Kappert met Miss Spidy; klasse B cat. Eeerste prijs voor Jan Jansen met Jesco M.klasse L cat. D: tweede prijs voor Ida Vincent met Silbersee en derde prijs voor Erwin Rietbercj met Bianca; klas se M cat. C: tweede prijs voor Marieke Mul der met Pasja. Springen: klasse L cat. E: eerste prijs voor Huub Brands met Elcapo- neB.; klasse M cat. D: tweede prijs voor Ida Vincent met Silbersee. Afgelopen weekend werd er weer gestreden om de Snorrewind trof-' fee. In het totaal gezien vormde Ar jan Kraaijenzank met zijn paard Carlos de beste combinatie. Voor deze prestatie mocht hij de wissel beker in ontvangst nemen. Uitslagen dressuur: B-jeugd: 1 Maaike Westera met Polly. 2. Sabine Schaafsma met Sabine, 3. Marjanne Lichtenberg met Sabine; L-jeugd: 1. Justin Koster met Lady, 2. Hans Muhlenkord met Mascha,' 3. Stefan Sikking met Castello; B-klasse: 1. Patrick Schrijver met Lady D, 2. Anita Schoppers met Fury; L-klasse: 1. Greta Overvelde met Felix, 2. Joyce Kraayenzank met Carlos, 3. Rikus Bronsvoort met Condor 2. Uitslagen springen: B-jeugd: 1. Ineke Schuitemaker met Katinka, 2. Petra Baan met Barry, 3. Gerrie Jager met Sabine; B- klasse: 1. Claudia Vosselman met Apollo, 2. Ingrid Kreykes met Bas; L-klasse: 1. Ar jan Kraayenzank met Carlos, 2. Rikus Bronsvoort met Condor 2, 3. Nicole Vree Egberts met Arjan. prestatie een tijd van twee uur en dertig minuten heeft neergezet. Ze is er echter van overtuigd dat ze nog lang niet haar maximale ni veau heeft bereikt. „Het is dit jaar pas mijn tweede wedstrijdseizoen. Vergeleken met vorig jaar ben ik heel wat sterker géworden. Vooral het zwemmen, mijn zwakste onderdeel, moet sneller kunnen. De bortscrawl, waarbij het puur op techniek aan komt, beheers ik nog niet lang ge noeg. Tijdens de wintermaanden heb ik hier extra aandacht aan ge schonken", vertelt Jannie, die af gelopen zaterdag bij een halve tri- H.S.V. De Rietvoorn hield op zon dag 24 juni de jaarlijkse koppel wedstrijd. Met een record aantal deelnemers van achtendertig per sonen, een schitterend zonnetje en prachtig water kon deze dag niet stuk. Het hapje en drankje tussen tijds moest de vangst goedmaken, want deze bleef beperkt tot in to taal bijna twaalf kilo. Eindstand: 1. Van Aefst/Van Aefst, 2. Plek- kenpol/Ter Harmsel, 3. Stegeman/mevr. Stegeman, 4. Meester/Traanman, 5. Kette- larij/Sluiter. Egbert Veneklaas behaalde bij een 10 km stratenloop in Goor een zes de plaats in 32.00 minuten. De tien de plaats was voor Dirk Hoekman in 33.30 minuten. Chriss Offringa eindigde als negentiende in 36.25 minuten. Bij de veteranen liep Ge rard Beldman in 35.30 minuten naar een tweede plaats. Ap Koet sier werd vierde in 42.00 minuten. Wim Brinks liep in Goor de 5 km in 21.30 minuten. De Midzomerloop in Harfsen werd zaterdagavond gewonnen door Dirk Hoekman. Hij liep de 10 km in 33.35 minuten. Chris Offringa en Ap Koetsier liepen de afstand res pectievelijk in 37.40 en 42.30 minu ten. Bij de Dorpsloop in De Lutte over 10 km finishte Egbert Veneklaas als vijfde in 32.14 minuten. Ap Koetsier bracht 42.07 minuten op de klok. Marinus Baltus nam afgelopen za terdag in Blokzijl deel aan een re creatieve kwart-triathlon. Hij werd achtste in 2 uur 26.52 minuten. Sinds 12 juni is de nieuwe ALBERT HEIJN-supermarkt van de fa milie Wansink geopend. Alles is nu samengebracht onder één dak: kantoren, magazijn, groente/fruit, een luxe slagerij en een unieke 'bake-off' bakkerij, waar men terecht kan voor warm brood 'op maat'. Door de extra ruimte is een breder assortiment producten in de winkel te vinden. De klant kan hier terecht voor 'allerhande' producten. Los van de supermarkt, onder hetzelfde dak, is de ZEEMAN- textielmarkt ingericht. Deze winkelunit opereert geheel zelf standig. Hier kan men terecht voor het totale Zeeman-pakket: baby- en kinderkleding, huishoudtextiel, lingerie en bijproduc ten als speelgoed en dergelijke. Deze winkelformule vult op zichzelf een gat in de Holtense markt. athlon In het Drentse Oldeberkoop derde werd bij de dames in een tijd van vijf uur, negentien minuten en dertig seconden. Haar kansen om de Holtense tri athlon te winnen schat ze niet erg hoog in. „Ik verwacht wel hoog te eindigen, maar winnen is een an der verhaal. Het deelnemersveld in Holten is erg sterk. Er komen een aantal toppers aan de start en bij deze toppers mag ik mezelf nog niet rekenen. Ach.., ik doe gewoon mijn best en dan zie ik wel hoever ik kom", besluit ze nuchter. Afgelopen zaterdag hield de wie lervereniging haar jaarlijkse club- rit. De tocht werd gehouden in de omgeving van het Westduitse Os- nabrück. Op het dorpsplein van Bevergen werd om 8.45 uur het startsein gegeven door Joost Boe tes. Via Ibbenbuem, Wensen en Halen werd Rulle bereikt. Na de koffiestop ging het richting Borgloh. De vele beklimmingen en afdalingen maakte het er voor de pedaleurs niet gemakkelijker op. Na eeq lange afdaling naar Bad Iburg ging het richting Teckelen burg. Hier werd door de klimmers een wedstrijdje gehouden. Hans van Ooyen kwam het eerste boven. Op de top vond een hergroepering plaats en werd gezamenlijk rich ting finish gefietst. Met 140 kilome ter in de benen werd in een horeca gelegenheid nog even nagepraat over de rit. Aanstaande zaterdag wordt de laatste toertocht voor de vakantie gereden: de Van Arend tot Dubbel- dekkertocht. De start heeft plaats in Amersfoort. Men kan zich in schrijven voor 100 of 150 kilometer. De trainingsritten gaan tijdens de vakantie gewoon door. Direct naast de entreepartij is de GALL GALL-slijterij onderge bracht. Zo zijn hier circa veertig soorten whiskey en wel twee honderd soorten wijn te vinden. Ook is er ruimte voor een aan tal zogenaamde 'huismerken' drank. Uniek in deze winkel is de wijnkaart. Bezitters hiervan kunnén op sommige artikelen maar liefst 10% korting krijgen. Een leuk Idee Voor Teen {Jeschénk: Chateau Cadeau of een 'biermand'. Wie wordt de Schutterskoning 1990 van Holten? Op zaterdag 7 juli valt die titel toe aan de gelukkige die, nadat kop, vleugels en staart zijn afgeschoten, met een welge mikt schot de romp van de vogel van de paal afschiet. In verband met het wereldkampioenschap voetbal begint het evenement dit jaar om 14.00 uur, zodat de huldi ging van de nieuwe koning tussen vier en half vijf kan plaatsvinden. Deelnemersloten ad 25,-- zijn vanaf 14.00 uur verkrijgbaar in de tent op het schietterrein, gelegen aan de Markeloseweg hoek Aal- polsweg. Er wordt geschoten op volgorde van de lotnummers, zo dat iedere schutter in elke ronde maar één keer achter elkaar de kans krijgt zijn geluk te beproeven. De inschrijving stopt bij zeventig of tachtig kandidaten, dus het is zaak er op tijd bij te zijn! Jan Bronninkreeft is zaterdag avond in café 't Bonte Paard ge kroond tot schutterskoning van de buurtschap Dijkerhoek. Na 382 schoten lukteTiet hem de vogel van de twaalf meter hoge mast te schie ten. Hij nam hiermee de titel over van Derk Janssen. De organisatie van de schietwed strijd was in handen van Schiet vereniging De Zaagmolen in sa menwerking met de Dijkerhoekse School- en Volksfeestcommissie. De wedstrijd speelde zich af op een weiland achter 't Bonte Paard. Aan het schietevenement namen 59 mannen en vrouwen deel. Zaag molen-voorzitter Gerrit Mark- voort nam na 51 schoten de kop van de vogel voor zijn rekening. De linker- en rechtervleugel werden respectievelijk door Dinie Vlogt- man (70 schoten) en Ab Homer (77 schoten) naar beneden geschoten. Na het 88 schoten liet Wim Stevens de staart vallen. Het restant van de vogel bleek taai. Pas na 382 scho ten spatte de romp uiteen door een voltreffer van Jan Bronninkreeft. DONDERDAG 28 JUNI 1990 H0LTENS NIEUWSBLAD

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5