Kinderen fietsen f 3.540,- ,bij elkaar voor goed doel c Uit buiten Holten Eervolle prijs voor Henk Mulder InterVisie u Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag mm ""ii HOLTENS NIEUWSBLAD Henk Jansen wint Provins BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Brillen JOLSENBROEK MARKELO "7 OPELt-t G DONDERDAG 28 JUNI 1990 3- De penningmeester van de Vereni ging Wcreldkindcren kan binnen kort een giro-overschrijving van f t 3450,- uit Holten tegemoet zien. Dat is het bedrag dat 71 Holtense scholieren uit groep acht van de plaatselijke basisscholen bij el kaar fietsten tijdens de Wereld- kindcr-fietstoer van zaterdag 16 """juni. „Boven verwachting" rea geert Marina Dalhuisen op het j^floor haar in,gang gezette initia- itïcfrwaarvoor de opbrengst dit aar naar een opvangtehuis voor iwcrikindercn in het Indiase Ban- ;alore gaat. „Een soortgelijke ;ocht in Almelo leverde maar vijf- ;ig deelnemers op." iïgenlijk zaten de Holtense orga- ïisatoren een beetje in hun maag net de datum waarop de fietstocht 'errèden zou worden. Aanvanke- ijk zoü-dat al een week eerder ge- leuren, maar toen werden de plan- en doorkruist door andere activi sten in het dorp. Ook de nu geko- «n datum was niet ideaal, omdat «gelijkertijd jeugd-atletiekwed- trijden van de SV Holten werden ehouden en groep 8 van de Kol- choól nóg maar net bekomen was an een vermoeiende werkweek. Volgend jaar kiezen we waar- pijnlijk voor een datum in sep- :mber"vertelt Marina Dalhuisen, iediiarmee aangeeft zeker door te rillen gaan mét deze fietstochten oor minder goed bedeelde kinde- :n in andere delen van de wereld. faast de inzet van de kinderen bij et binnenhalen van sponsorgel en („een van de kinderen had toe- Fietsen voor minder bedeelde kinderen in andere landen. In Holten werd dat een succes. zeggingen voor maar liefst f 170,00") vindt zij het vooral van be lang dat de kinderen met het gege ven op zichzelf bezig zijn geweest. „Alleen het feit al dat ze erachter komen dat kinderen elders soms in heel andere omstandigheden moe ten leven, vind ik erg belangrijk. Daarnaast ben ik heel blij met de medewerking van al het onderwij zend personeel dat in deze drukke tijd toch maar tijd vond om de ac tie te begeleiden." De financiële afwikkeling van de sponsoractie verloopt middels ac ceptgiro-kaarten die de kinderen met een begeleidend briefje heb ben meegekregen. Daarmee kan het opgehaalde geld rechtstreeks naar de Vereniging Wereldkinde ren worden overgemaakt. Op 19 juni, omstreeks 17.15 uur, vond op de kruising van de Aal- polsweg met de Sprengenweg een aanrijding plaats tussen een perso nenauto en een fietsster. De fiets- ster, een jongedame uit Holten, reed vanaf de onverharde Spren genweg de Aalpolsweg op en zag op het laatste moment de perso nenauto naderen. Omdat er zand op de Aalpolsweg lag kon zij niet goed remmen, waarna de aanrij ding ontstond. Het bleef gelukkig alleen bij materiële schade. Op 21 juni werd aangifte gedaan van een autokraak. De auto stond geparkeerd op een parkeerplaats aan de Al. Een portierruit werd in geslagen, waarna men een foto toestel en een handtas uit de auto weg nam. Op 22 juni ontdekte een mede werkster van een plaatselijke su permarkt, terwijl zij na sluitings uur bezig was met schappen vul len, een onbekende man in de win kel. Op haar vraag wat hij daar deed kwam, deze met een smoesje dat hij iets wilde kopen. Hierop kocht de man een kleinigheid en ging weg. Onduidelijk was hoe de man binnen is gekomen. Vermoe delijk had hij zich in laten sluiten. Later werd ontdekt dat uit de gar derobe een geldbedrag was weg ge nomen. Omdat de oplettende me dewerkster nadere bijzonderheden wist te geven, is de man inmiddels aangehouden. Op 23 juni werd door twee Holtena ren aangifte gedaan van diefstal van hun lederen jas. De jassen had den gehangen in de garderobe van een der plaatselijke horecagele genheden. Tijdens een hevige plensbui ge raakte een autobestuurder op de AI in de problemen door zoge naamde aqua-planing. De grip op het wegdek verdween geheel. De auto tolde om zijn as en kwam te gen de vangrail tot stilstand. De auto werd behoorlijk beschadigd, doch er waren geen persoonlijke ongelukken Meestal krijgt de po litie te horen dat er hier sprake was van overmacht. Dat is natuurlijk niet zo. In dergelijke gevallen dient men de snelheid drastisch terug te brengen en in noodgevallen kan het soms noodzakelijk zijn de auto geheel tot stilstand te brengen op parkeerplaatsen of in de berm. Op 24 juni werd gemeld dat het oranje licht van de verkeerslichtin stallatie aan de Dorpsstraat defect was. Bij nadere beschouwing bleek dat de betreffende lamp was losge draaid. Vermoedelijk heeft een ge frustreerde voetbalsuporter, die na de wedstrijd tegen Duitsland geen oranje meer kon zien, zich hieraan schuldig gemaakt. Dorpsstraat 4, Holten Tel. 05483-6 35 01 Rijksmuseum Twenthe 'Met potlood, pen en penseel', on der die titel brengt het Rijksmu seum Twenthe aan de Lasonder- singel in Enschede tot en met 5 au gustus een overzichtstentoonstel ling van de Enschedese graficus en tekenaar Gerard van Haeften (1895-1951). De tentoonstelling laat zowel 'vrij' als in opdracht uit gevoerd werk zien. Speelgoed- en Blikmu seum Tot 10 september wordt in het Speelgoed- en Blikmuseum aan de Brink in Deventer ter gelegenheid van dè Hanzedagen een selectie tentoongesteld uit een fraaie col lectie winkeltjes uit de 19e en 20e eeuw. De tentoonstelling wil een a OS476-1907 pendant zijn van de expositie Het Waagstuk in het historisch mu seum De Waag, waar de geschiede nis van waaggebouwen en het we gen daarin wordt getoond. Voor Henk Jansen van P.V. De Bergvliegers werd de vlucht vanaf Provins - afstand 471 kilometer - een ware zegetocht, want zowel in de vereniging als in het rayon Berg en Dal werd zijn duif eerste. Voor deze vlucht werden 117 duiven in- gekorft, die om 7.10 uur gelost kon den worden. Om 13.51 klokte Henk zijn duif, die met een gemiddelde van zeventig kilometer per uur de noordoostenwind getrotseerd had. Uitslag: 1. H. Jansen (4.7.12.14), 2. E. Ve neklaas (28), 3. F. Meester en Zn (11.29), 5. G.Kwintenberg (6.10.15.27), 8. F.J. Klooster (22), 9. H. Wansink, 13. H.J. Aaftink, 18. J.G. Jansen (26), 19. M. Lodeweges (25), 20. A. ten Dam 1,21. G.J. Koetsier (23). g f i Groot was dc verrassing in huize Mulder toen onlangs een brief in de bus viel van de PR-manager van Lord Montagu of Beaulieu uit het Engelse Hampshire. Fotograaf iel /AKANTIE >e functionaris van S.W.O.H., ievr. P. den Hoedt-Lieshout, gaat in 1 tot en met 21 juli met vakan- ie. Mocht het nodig zijn in deze pe- iode een alarmeringsapparaat f jan te vragën, dan kunt u contact jpnemen met de gezinsverzorging, per wordt elke werkdag van half 9 ot half 10 spreekuur gehouden, let adres is Gaardenstraat 29, te- Pfoon 6 27 84. 3UDERENORGANISA- riEs leeft u er wel eens over gedacht lid e worden van een van de twee in lolten bestaande ouderenorgani- pties? Voor een ouderenorganisa- |e hoeft u zich niet oud te voelen, |f in uw ogen oud te zijn. Mensen lanaf vijftig jaar kunnen lid wor- én. In onze samenleving wordt ïen namelijk boven de vijftig al Is oud gekenmerkt. Dat betekent, lat er veelal geen rekening meer jordt gehouden met uw belangen |i wensen. Een manier om er voor zorgen, dat dit wel gebeurt is lid worden van een ouderenorgani- atie. Hoe groter de bonden zijn, as te sterker zij staan en hoe meer f rekening mee gehouden dient te orden. 'at doen de ouderenorganisaties? w belangen behartigen geschiedt •or de stem van ouderen te laten oren in diverse besturen, waaron der dat van de S.W.O.H. Maar ook direct op plaatselijk, provinciaal en landelijk niveau. Dat laatste is ook van belang, omdat er tal van zaken - denkt u maar eens aan het inkomensbeleid - op landelijk ni veau worden beslist. Plaatselijk worden er regelmatig bijeenkomsten gehouden, waar voor ouderen interessante onder werpen aan de orde worden ge steld. U wordt geïnformeerd en kan er over mee spreken. Het gezellig heidsaspect wordt door de bonden niet vergeten. Naast een serieus as pect hebben deze bijeenkomsten ook een gezellig karakter. Op deze wijze wordt aandacht besteed aan het bevorderen van de sociale con tacten tussen ouderen. Waar kan men nadere informatie krijgen en zich eventueel aanmel den? ANBO, de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen: mevr. J. Kie- boom - Akkerman, Schoutenstraat 55,7451 AR Holten, tel. 6 39 04. PCOB, de Protestants Christelijke Ouderen Bond: mevr. C. de Wit - Dorr, Houtweg 1, 7451 DV Holten, tel. 6 14 19. Het lidmaatschap van de ouderen- organisaties bedraagt bij de ANBO 15,60 voor alleenstaanden en 22,30 voor een echtpaar. Bij de PCOB is dat respectievelijk 18,- en 30,-. Bij beide organisaties ont vangt u daarvoor mede een bonds blad. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan H. G. Dikkers voor bouw garage/berging bij Enkweg 7; - aan G. Markvoort voor uitbreiding woning Oude Deventerweg 33; - aan C. P. Beukenkamp voor bouw woning Erve Broekhuis 14; 2. aan R. Bronsvoort ontheffing verleend t.b.v. concours hippique 1 juli 1990; 3. aan Cie. Koningsschieten vergunning verleend t.b.v. wedstrijd koningsschieten op 7 juli 1990; 4. aan CC'75 Nijverdal ontheffing verleend t.b.v. wielerwedstrijd .Ronde van Holten"; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de af deling algemehe zaken ter gemeentesecretarie. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 2 juli en 9 juli a.s. spreekuur te houden. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woon ruimtezaken vindt plaats op maandag 2 juli 1990 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerk straat). Partiële herziening streekplanherziening woningbouw West-Overijssel Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat met ingang van 18 juni 1990 ter provinciale griffie van Overijssel en ter gemeentesecretarie van Holten, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage ligt de door provinciale staten van Overijssel op 16 mei 1990 vastgestelde partiële streek planherziening woningbouw West-Overijssel. Holten, 28 juni 1990. Henk Mulder bleek in de prijzen te zijn gevallen bij een door The Tre asure Houses of England samen met Kodak opgezette fotowed strijd. Zijn foto van The Water Terrace Gardens at Blenheim Palace, die hij eerder tijdens een vakantie had genomen, werd door een jury die stijf stond van de adellijke titel be kroond met de derde prijs. Of Mul der de 250 pond maar even in ont vangst wilde nemen tijdens een of ficiële receptie in het Londense Ritz-hotel. Aangezien Henk Mulder de dag van de prijsuitreiking zelf verhin derd was nam zijn echtegenote Truus de honneurs waar. Uiter aard moest zij samen met de ande re prijswinnaars en al de dukes, lords, marquesses en earls van de Treasure Houses of England op de foto. Het resultaat ziet u hierbo ven. Vierde van rechts Truus Mul der. Aan de Dag-/avondmavo voor Vol wassenen te Holten deden dit jaar zevenentwintig kandidaten mee aan het mavo-examen. Voor één of meer certificaten slaagden de vol gende kandidaten: Nederlands: G.KI. Lankhorst-Pinkert, A. Leurink-Aaltink, L. Postma-Prent, M. Scher- merhorn-Langereis en G. Vuuregge-Hesse- ling (Holten), N. van der Knaap-Hanemaaij- er (Markelo), I. van Laer-Mekking (Kring van Dorth). Frans: F. Pasop-Woelders en M. Reilink- Meuleman (Holten), A. de Geus-van Steen bergen (Bathmen). Duits: B. Grasdijk, D. Kevelam-Ulfman en M. Schuppert (Holten), A. de Geus-Steen bergen (Bathmen), H. Kroeze-Willemsen en A. Wieringa-Kosters (Rijssen). Engels: E. Litjens-Roetgerink (Holten), A. Hille-Rodenburg en G. Schreurs-Nass (Lo- chem). Aardrijkskunde: M. Bogaard-van den Burg, A. Middelink-Snier, F. Pasop-Woelders en R. Petersen-Snier (Holten), A. Bouwhuis- Stevens (Okkenbroek), I. van Laer-Mekking (Kring van Dorth). Economie: R. Petersen-Snier (Holten), T. Berendsen-Hargeerds, H.KI. Velderman- Buursink, N. van der Knaap-Hanemaaijer en M. Reilink-Meuleman (Markelo). Textiele werkvormen: B. Grasdijk (Holten), J. ten Berge-Kamphuis, R. Kroeze-Willem sen en A. Wierenga-Koster (Rijssen). Belinda Koeslag is geslaagd voor het diploma vakbekwaamheid voor de schoendetailhandel te Doom. NED.HERV. KERK 09.30 uur: ds. Doomweerd (m.m.v. koor Helicon), kinder- nevendienst: Ans Steunenberg, jongerendienst: Hans Olden burg; 19.00 uur: ds. J.H. Israël. Oppasdienst: mw. Stoeven- beld-Schreurs en Jose Slotman. Diessenplas: woensdag 4 juli 19.00 uur: ds Doomweerd (Hei lig Avondmaal). GEREF.KERK 09.30 uur: ds. Koetsveld, kinder- nevendienst: groep 3, 4 en 5 o.l.v. C. Offringa; 19.15 uur: ds. Berg. De eerste collecte is voor de re creatie (diaconie), de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: RiaBroe- ze-Weustman, Wilma Bolink- Meijerink en Jeannet Tromop- van der Meulen; 4-6 jaar: Joke Scheurwater-Potkamp, Irma Jansen en Herma Stam. Koffie: mw. H. Veldhuis-Wil- lems, mw. J. Landeweerd en mw. R. Groenewgegen-Goud. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur: Heili ge Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. K. Pruysen. OKKENBROEK 09.30 uur: ds Nijeboer; uitgangs collecte: plaatselijke diaconie. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 08.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: gebedsdienst. ARTS: 30 juni en 1 juli: W.R. van Cou- welaar, Keizersweg 32, tel. 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, tel. 6 39 75. Za terdag en zondag: voor spoedre- cepten geopend om 11.00 uur en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. Buiten deze uren, gelieve eerst te bellen. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31, tel. 6 14 36. Spreekuur en uitleen magazij nartikelen: maandag t/m vrij dag van 13.30-14.30 uur; 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen, tel. 05700-1 52 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, volgens af spraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 6 42 51. Behandeling volgens af spraak (ook voor ziekenfond spatiënten). TANDARTS: 30 juni en 1 juli: R. Jongkees, Middenstraat 15, Goor, tel. 05470-7 60 21. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 6 2835, b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging, Gaar denstraat 29, tel 6 27 84. Spreek uur: maandag t/m vrijdag van 08.30-09.30 uur en volgens af spraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur: vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraakin het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: tel. 05483-63056; 053-330537; 05496-63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen: tel. 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: Alarmnummer: 06-11 of dienst doende arts, tel. 6 35 53. ENGERGIEVOORZIENING: N.V. Energiebedrijf IJsselmij, Industriestraat 1. Tijdens kan tooruren: tel. 6 18 14; buiten kantooruren: tel. 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer: 06-11; overi gens: tel. 6 44 44 (dag en nacht bereikbaar). BRANDWEER: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar):- BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel. 6 24 87. Ge opend; maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 20.00 uur; woensdag van 09.30- 12.30 uur en van 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N: Dorpsstraat 27 (VW-gebouw). Geopend: vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15- 16.15 uur. 29 juni: gezellige avond lijstte- kenaars School- en Volksfeest Dijkerhoek, 19.30 uur. 30 juni: School- en Volksfeest Dijkerhoek, vanaf 9.00 uur (9.15 uur: optocht; 10.00 uur: spelle tjes basisschool; 14.00 uur: Volksspelen). 1 juli: concours hippique op De Borkeld, vanaf 9.30 uur (16.00 uur: jachtspringen). 4 juli: clubcross M.A.C. De Holterberg op De Imhof, vanaf 18.00 uur. 5 juli: geologie-excursie VW, vertrek 13.30 uur bij Vosman (graag van te voren opgeven). Opnamen radioprogramma Hersengymnastiek op bunga lowpark De Lindenberg en cam ping De Holterberg, 20.00 uur. 7 juli: Country-middag op Kalfstermansweide, vanaf 13.00 uur. Koningsschieten op het schiet- terrein aan de Markeloseweg, vanaf 14.00 uur. Bos- en natuurexcursie WV, vertrek 14.00 uur bij VW (graag van te voren opgeven). Geboren: Manon Joyce Maria, dochter van A.H.B.M. Beusink en A.G. Tank; Jarno, zoon van B.D. Groteboer en D.W. Kette- larij; Rineke, dochter van M. Stobbe en G. Akkermans; Daan, zoon van E.J.H., Wissink en G.J. van Zon. Overleden: E.J. Marsman, oud 89 jaar; H, Tempelman-Tuitert, oud 107 jaar. Ondertrouwd: L.H. Hartgerink, oud 30 jaar, Holten en J.W. Meu- leman, oud 27 jaar, Holten; J.G.J. Jansen, oud 29 jaar, Voorsten A. Sluiter, oud 25 jaar, Holten. Gehuwd: H. Tempelman,, oud 25 jaar, Holten en G.W. ten Dam, oud 21 jaar, Holten; B.H. Foks, oud 24 jaar, 'Holten en H.A. van Zaltbommel, oud 22 jaar. Holten. Gevonden: horloge merk Swatch; campingmatras; zwart zadeldek; kater met donkerbruine vlekken. Verloren: hond, Schotse Collie; Oostindische tortelduif; blauwe damesportemonnaie met inhoud; mondbeugel; verzekeringsplaatje

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3