I Winkelen Zakendoet! OAD-museum in wording momenteel al heel compleet Verzet OLM tegen plannen provincie De Rabobank bewaart uw kostbare spullen veilig HOLTENS NIEUWSBLAD Groen licht vernieuwing tennisbanen Rabobank Q Meer bank voor je geld Puin in zand sportvelden Plensbui zet straten blank Openbare kennisgeving inzake verkeersmaatregel Keizersweg/Vrijheidslaan. kroon op studie Cursusdag starters '12 DONDERDAG 14 JIJNI 1990 r* 5 Op 7 juni opende zonnestudio „Monique" de deuren voor het publiek. U kunt haar vinden in de Kerkstraat nr. 4. De zonnestu- dio beschikt over twee snelbruiners, één in normale uitvoering (met een gezichtsbruiner) en één in super-uitvoering, extra lang I (let op mannen) en voorzien van twee gezichtsbruiners. Na een behandeling kunt u gratis douchen. „Monique" voert een com pleet assortiment verzorgende crèmes van Biodermal. Ope ningsaanbieding: bij bespreking van een volledige kuur (6 of 10 behandelingen) de eerste behandeling gratis. „Monique" no digt u van harte uit. De koffie staat klaar. De Slaapgigant vierde op 7 juni de opening van haar filiaal aan de Oranjestraat 1. Hiermee is het vierde filiaal van deze succes volle bedden- en ligcomfortspecialisten een feit. De winkel in Holten geeft voor deze ondernemer meteen een goede dekking voor het „achterland". De Slaapgigant onderscheidt zich duidelijk van de collega's door scherpere prijzen, de mogelijkheid uit voorraad te leveren en door overal aanwezig te zijn in de media. Specialiteit vormen de waterbedden met een keuze uit 15 verschillende soorten- /modellen. Men levert van tiener- tot seniormodellen, voor een groot deel zelfs in eigen beheer geproduceerd. De Slaapgigant brengt duidelijk beweging in de Holtense markt. Sinds kort kunt u voor uw dranken terecht in een totaal ver nieuwde slijterij. „De Biester" heeft de zaak met ruim de helft uitgebreid. Door een nieuwe inrichting en een ander plafond en verlichting komt alles beter tot zijn recht. Vooral de wijnen heb ben meer ruimte gekregen, waardoor vooral de oudere soorten i (Eiswein, Petit Liquorelle, Chateua Palmer en Michel de Mon- tagne '78) beter naar voren komen. Nieuw zijn o.a. de beton/la- vastellingen (voor een betere koeling) en aan aantal soorten mineraalwater. Op 11 juni opende Roxana haar nieuwe kapsalon. Deze bevindt zich nu 'aan de overkant' op nr. 1A van de Oranjestraat. U treft hier een volledig nieuwe zaak aan in treffende, heldere kleuren en totaal nieuw meubilair. Tegelijkertijd zijn twee nieuwe kap sters in dienst getreden. Roxana brengt verder een assortiment cosmetica van het huis „La Blanche" (lipsticks, nagellakken en huidverzorging). Hier voor is ze dealer voor Holten en omgeving. Terwijl uw haren ge daan worden kunt u zelf een passende make-up samenstellen en testen. Door de nieuwe opzet is het nog gezelliger geworden en is er nog meer persoonlijke aandacht mogelijk. Holten is een museum rijker. Zes gepensioneerde OAD-medewerkers hebben in een voormalige magazijnruimte van de garage in Holten een collectie bij eengebracht met de stomme getuigen van meer dan zestig jaar busvervoer in Overijssel. Van een OAD-museum spreken is eigenlijk te beperkt, want de verzameling omvat ook veel herinneringen aan de voorlopers van de Overijs selse Autobusdiensten. „Muller uit Holten, Hodes uit Rijssen en Ter Haar in Borne werden in 1942 door de bezetter gedwongen hun lijnen samen te voe gen. Het was helemaal niet de bedoeling om een samenwerking aan te gaan, maar na de oorlog hebben ze het toch maar zo gehouden," vertelt één van de initiatiefnemers. J. Mulder, die in 1938 bij Hodes in dienst kwam. Het idee om een eigen museumpje in te richten leefde al een paar jaar. De heren Mulder en Jalink, die in 1942 als boekhouder bij de OAD is begonnen, waren in het bezit van een vracht foto's en paperassen en zochten een plek om die voor het nageslacht te bewaren. Een echt archief bezat de onderneming niet. „Het lag allemaal her en der ver spreid, niemand die er op lette," zegt mede-initiatiefnemer Lep pink. Toen de technische dienst en het magazijn naar Goor verhuisden kwam er een ruimte vrij en daar is nu het hele wel en wee van de bus maatschappij overzichtelijk ge rangschikt. Wordt geranschikt moet je misschien zeggen, want al oogt het tentoongestelde heel compleet, er is nog een kast vol om uit te zoeken. „Daar hebben we van de winter weer tijd voor, dat is nou onze hobby!" zeggen de heren. Het is niet doenlijk om alles wat er te zien is op te sommen. Véél foto's van bussen met en zonder chauf feur natuurlijk, netjes in wissellij- sten aan de wand, alle reisgidsen vanaf 1960, de verschillende kaart jes die in gebruik zijn geweest tot en met de moderne strippenkaart, dienstregelingen, van een beschei den foldertje dat in 1947 maar een kwartje kostte tot de dikke pil van het moderne busboekje, oude stamkaarten voor abonnementen en ga zo maar door. Echte bussen staan staan er niet, maar het technische gedeelte is on der andere vertegenwoordigd door kaartjesautomaten (almexappara- tuur noem je dat netjes), richtin gaanwijzers, tachografen (snel heidsmeters), radio's met en zon der lamoen, een frankeer- en een geldsoorteermachine. En natuur lijk uniformen, waaronder het tro- penuniform met korte mouwen voor de Saharatocht met de kam- peerbus, Er zijn originele stukken uit de be zettingstijd, waarop het woordje koningin in commissaris der ko ningin is doorgestreept, en een bordje uit die tijd dat er niet meer dan vijf staanplaatsen mochten worden bezet (vanwege de slechte banden). In keurige ordners zijn krantenknipsels en advertenties gerangschikt. Aan de wand hangt er één uitvergroot: Flinke meisjes gevraagd als conductrice, huisves ting wordt door ons geregeld. „Daarvan zijn er zat gebleven en hier getrouwd," weet de heer Lep pink te vertellen. Bij bijna elke foto of elk voorwerp hoort een verhaal. Bij de oude nummerbewijzen (nu kentekens) herinnert de heer Jalink zich nog dat de burgemeester van Holten altijd nummer E (voor Overijssel) 1 op zijn auto had. Een vooroorlogse dienstregeling herinnert de heer Mulder aan de hotelbus, die de klanten voor de neus van de lijnen wegkaapte en aan de wilde bus diensten die van Twente naar Am sterdam reden, onderweg overal passagiers oppikkend. Holten, Rijssen en Goor waren toen de knooppunten in het net. Wie van Almelo naar Deventer wilde, moest overstappen op de Smids belt. In 1925 werd er een foto gemaakt van een vakantiegroep met bus voor Hotel zum königlichen Hof. De heer Mulder heeft hem nog net uit een kolenhok kunnen redden. Hij denkt meteen aan dat gezel schap dat naar Königswinter wil de. Ze zetten de bus in Keulen neer, stuurden een telegram naar huis dat ze veilig waren aangekomen en namen voor het laatste stuk dood leuk de tram. Keulen was al ver ge noeg in die tijd! Op 24 april is het museum geopend tijdens een bijeenkomst van ge pensioneerden. Personeelsleden van de OAD hebben al een paar keer de gelegenheid gehad te ko men kijken, maar helaas: die jon gelui hebben daar weinig belang stelling voor." Mensen of (kleine) groepen die de collectie willen be zichtigen kunnen contact opne men met het bedrijf. Oproep De initiatiefnemers van het OAD- museum vragen alle Holtenaren om eens te kijken of ze nog iets in hun bezit hebben dat met met de OAD of zijn voorlopers te maken heeft. Kaartjers een leuke foto van een reis met een touringcar, alles is welkom, als er maar een bus op staat natuurl'jk! Graag contact opnemen met de secretaris J. Mul der, Berkenlaan 10 in Rijssen. De Overijsselse Landbouw Maat schappij (OLM) verzet zich tegen het ontwerp milieubeleidsplan van de provincie Overijssel. Volgens vice-voorzitter Ooms van de groot ste landbouworganisatie in de pro vincie is het plan onevenwichtig en vooral gericht op de agrarische sector. Zo betreft 50% van de mi lieumaatregelen de landbouw, ter wijl van de financiële middelen hooguit 5% voor de landbouw is ge reserveerd. De eis van 70% minder uitstoot van verzurende stoffen in het jaar 2000 overschrijdt de gren zen van wat in de praktijk haal baar is, terwijl een afname van de uitstoot van het autoverkeer met 60% bij een verwachte groei van het autoverkeer met 30% als Na de commissie financiën ging ook de commissie gemeentewer ken vorige week akkoord met de vernieuwing van de tennisbanen op het sportcomplex Meermans kamp. Ook stemden beide com missies er mee in dat al voor de raadsvergadering over zal worden gegaan tot de bestelling van mate rialen, zodat er zo min mogelijk vertraging optreedt. Het grond werk wordt uitgevoerd door de fir ma Krekel uit Rijssen, Forbo-Poli- gras te Soest levert de kunstgras- mat en de firma Arfman uit Holten (in samenwerking met ABC-hek- werken te Heerde) verzorgt de af rastering. Kostbaarheden, onvervangbare stukken of waardevolle papieren verdienen een veilige bergplaats. De Rabobank biedt u zo'n bergplaats: een solide privé- kluisin de professioneel beschermde bankkluis. Voor een klein bedrag per jaar staat een eigen safeloket permanent tot uw beschikking. Ook tijdelijke verhuur bijv. voor uw vakantie behoort tot de mogelijkheden. Kom even langs voor meer informatie. Gaardenstraat 32, Holten, Tel. 6 22 55 'luchtfietserij' wordt betiteld. De aanscherping van het mestbe leid die het ministerie van land bouw voor ogen staat is volgens de OLM slecht voor landbouw én mi lieu. Bij een ingang van het uitrij- verbod voor dierlijke mest per 1 september zal de totale hoeveel heid fosfaat juist worden vergroot, doordat akkerbouwers kunstmest gaan aankopen en veehouders met de mest blijven zitten. Ook het ver plichten van emissie-arme aan wending van mest op zandgronden vanaf 1991 kon in de ogen van de OLM geen genade vinden: te wei nig apparatuur beschikbaar, te veel technische problemen en te hoge kosten voor kleine bedrijven. In de commissie gemeentewerken stelde de heer Ter Schure (GB) in de rondvraag de kwaliteit van het zand, dat geregeld over de sport velden gestrooid wordt aan de orde. In het afgelopen seizoen was het hem als scheidsrechter meer malen overkomen, dat hij met twee zakken vol stenen uit het veld kwam. Hij kreeg bijval van zijn col lega Markvoort (PvdA), die op de Meermanskamp zelfs stukken te gels en boomwortels nad aange troffen. Wethouder Westerik zegde nader onderzoek toe. Commissiesecretaris J.H. Heller vertelt desgevraagd dat er inder daad verontreinigingen op de vel den zijn aangetroffen. De proble men liggen niet in het strooizand, maar in de zwarte aarde die voor het uitvlakken is gebruikt. „Daar bij gaat het om een partijtje grond dat we ergens op de kop kunnen tikken. Het probleem werd pas ge constateerd toen het er al lag, maar inmiddels is alles er uitge haald," aldus de heer Heller. De enorme plensbui met hagel die Holten zaterdagmiddag trof, zorg de op verschillende plaatsen voor wateroverlast. Aan de Kenemans- straat stond het blank tot aan de woningen en bij cafetaria 't Klaver tje en supermarkt C-1000 aan de Larenseweg spoelde het water over de winkelvloer en in de kelders. Het probleem ontstond volgens brandweercommandant J.H. Hel ler waarschijnlijk bij de overgang van de nieuwe naar de oude riole ring. „Voorheen stond het hele kruispunt blank, dat was nu niet het geval," zegt hij in de verwach ting dat het leed na de voltooiing van de rioleringswerkzaamheden in het najaar wel definitief geleden zal zijn. De problemen aan de Kenemans- straat wijt hij aan het nog ontbre ken van een overstort om het te overvloedige regenwater op te van gen. Overigens was er hier naar zijn mening sprake van een bui zoals we er maar weinig meemaken: „Bij mijn eigen huis heb ik kunnen me ten dat er in die korte tijd zeven tien tot achttien milimeter geval len is. Er was ook sprake van een sterke temperatuurdaling. Toen we met de brandweer ter plekke kwamen, zagen we het ijs op de au to's liggen." Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan J. Jansen Manenschijn voor de bouw van een woning aan het Erve Broekhuis; - aan J. W. Nijland voor de bouw van een woning aan het Erve Broekhuis; Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een be zwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afde ling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij bij hun besluit van 5 juni 1990, nr. 12/IJm. hebben besloten door plaatsing van borden 8 (met onderbord) en 9 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de kruising Keizersweg-Vrijheidslaan aan te wijzen als voorrangskruising, in die zin dat het verkeer op de doorgaande route Keizersweg-Vrijheidslaan voorrang heeft op het verkeer op de Keizersweg komende uit de richting Aaltinksweg. Het besluit inzake vaststelling van deze verkeersmaatregel ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (bibliotheek/leeszaal) voor een ieder ter inzage. Van bovenvermeld besluit is een afschrift verzonden aan de instanties, die krachtens wettelijk voorschrift in het bezit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan op grond van artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens tegen dit besluit beroep instellen binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht. Het beroepschrift moet aan Hare Majesteit de Koningin worden gericht, doch bij de Commissaris der Koningin in Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle worden inge diend. Holten, 14 juni 1990. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman. de burgemeester, W. L. F. C. van Rappard. De Marke Aan de Scholengemeenschap voor Huishoud- en Nijverheidsonder wijs en Agrarisch Onderwijs der OLM De Marke slaagden de vol gende kandidaten: Textiel werkvormen: Alieke Aaltink, Karin Ballast, Inez Weijman (Holten); Marijke Golstein (Rijssen). Verkooppraktijk: Arnold Bruekink, Wim van Coeverden, Marjan de Jong, Joke Koetsier, Jolanda Schoneveld; Ina Wolff (Holten); Renate van Gennep, Ina Kolkman (Markelo); Dick Hdsappel (Notter); Ineke Stegink (Bathmen) en Erwin Velthuis (Nij- verdal). Kantoorpraktijk: Ria Bekkernens, Dick van den Berg, Sabine Bronsvoort, Natascha Duursma, Richard Eektimmerman, Caecilia Gerritsen, Annemieke Klijnsma, Janet Oos- terveld, Krista Reilink (Holten); Wilfried Baan (Zuna); Wilfred Galea (Kring van Dorth); Sandra Holl (Enschede); Jaqueline Jonkers (Rijssen); Willy Kempers (Mar- kleo). Agrarische afdeling: Herman Brinkman, Gerrit ten Dam, Bert Groteboer, Erike Kap- pert, Erik Mol, Wilco Paalman, Erik Venek- laas (Holten); Erik Boode, Alosha de Jong, Henk-Jan Schreurs, Jan Schreurs, Gillian Vlo8mans, André Wittenberg (Markelo); Geert-Jan Denneboom, Gertie Klein Hege man, Jawin Klein Hegeman, Anita Mors- sink, Werner Rietman, Erika Tulier, Frank Wibbelink (Bathmen). Verzorging: Sandra Addink, Carlijn Be- rendsen, Rebecca Doornweerd, Judith Ho- bert, Diny Krieger, Monique Stegeman, Se- bastiaan Udink, Astrid Wolven (Holten); Patricia Achterkamp, Mirjam van Ast, An- net Beltman, Anita van Eek, Pamela Ganze boom, Wilma Schooien, Herma Vukkink, Heidi Wichers, Alien Zimmerman (Bath men); Annemarie Pel (Deventer); Erik Schra (Rijssen). Scholengemeenschap Aan de Scholengemeenschap Hol ten voor Mavo, Havo en Atheneum slaagden de volgende kandidaten: Mavo: Jan van Beek, Erik Beltman, Ellen Brinkman, René Ehren, Jeroen Kalisvaart, Marjo Kemper, Herman Klein Horstman, Arjen Lodeweges, Marieke Markvoort, Erna Nikkels, Ezra Penders, Gea Pinkert, El len Scheltens, Herma Schóppers, f-ernan- de Vincent, Ernst van Wijk, Arjan Wissink (Holten); Gerard Addink, Erwin Beumer, El len Bronsvoort, Annet van Coeverden, Mark van Coeverden, Mirella Lammertink, Nienke Legtenberg, Dico Lonink, Corine van Middendorp, Mark Tempelman, Niek Tijink, Hermen van de Waal, Ilse Wenink, Leontine Wiemerink, Hans ten Zende, Ma rieke Zendman (Markelo); Bertwin Albers, Jeroen Spierings (Nijverdal); Ferda Alkan, Marion Banis, Martijn van den Hengel, Es ter Hoeven, Katinka de Koning, Wendy Scherphof, Daniëlle Schreurs, Astrid Weustink, Ilse van Wieringen, Elisabeth Zwijnenberg (Rijssen); Suzanne Colsen, Ilse Grave, Martijn van den Hengel, Karin de Jong, Edwin Kanis, Jette Kempers, Han- neke Lambeck, R^mco Lamberts, Lonneke Platenkamp, Oscar Rottink, Sander Smale (Bathmen); Reinier van Elk (Kring van Dorth); Haiko Freriksen, Mariska Frese, Martijn de Haan, Ramon Haverkate, Mare Kok, Bertil Stam (Ggor); Saskia Grooten, Alexander Herder, Jeroen Krieger (Nieuw- Heeten); Jan-Willem Smit, Desireé Stam- mis (Deventer); Irma van der Vegt (Laren). Havo: Jo-Ann Abrahamsen, Ester van Ave- zaath, Pim Beukenkamp, Frederike Bos, Axel Diemer, Gerlinde van Dijk, Rob Ger- dzen, Cindy Heller, Miranda Jansen, José Meuleman, Heieen Schalk, Ingrid Steen bergen, Nanko Stevens, Karin Ulfman, Bi- anca van der Velde. Ria Veneklaas, Margot Visser, Harald de Vries, Dannes Wessels (Holten); Sandra Bakker. Erik Beumer, Elles Blokhuis, Hans Bouwmeester, Albert-Jan Kistemaker, Henrike Klein Velderman, San dra Knopers, Tanja Kugel, Miranda Maas, André Manuel, Gert-Jan Overmeen, Esmé Roding, Remy van Waardenberg (Marke lo); Henk Boomkamp, Deborah Brinkman, Nanda Brouwer, Ard Brunnekreef, Arno Dijkstra, An-Kristin van Eijk, Michael Heu- velink, llja Höing, Arjan Krabbendam, San dra Ligtenbarg, Jeroen Reinderink, Ingmar Scholtens, Claudi Truschel, Linda te Win kel, Saskia Wissink, Edwin Zenderink (Goor); Karen Boonstra, Karin Kreijkes, Va- lentijn Schutte, Ralph Tamminga, Ellis Teu- nissen van Manen (Rijssen); Wart van Die ten (Wierden); Marleen Elferink. Erwin Flierman, Jan-Coen de Heer, Jodi Hooge- veen, Miranda Moolebeek, Saskia Ooster- baan. Hilde van Ulden, Ellen Vaags, Anne- Marie Veldkamp, Robert de Weerd, Feike van der Werf (Bathmen); Rianne Grooten- traast (Lettele); Justine Schóne (Hellen- doorn); Esther van der Sligte (Nieuw-Hee- ten); Heidi van der Vegt (Laren); Erwin Vrielink (Enschede); Carina Wind (Nijver dal). Atheneum: Roland Bleijenberg, Evelien Bril, Sander Bus, Esselien van Eerten, Mi chel de Heij, Lennart Heil, Raymond Hofs, Diederik Hüsslage, Erik Jansen, Richard Jansen, Marcel Janssen, Bart Kempers, Raymond Koster, Yvonne Langendoen, Wessel Lubberhuizen, Janet Mensink, Christien van Meurs, Mirjam Oonk, Mark Jan Paanakker, Christa Pieffers, Mattijs Sandmann, Christiaan van Santen, Edwin Vincent, Ellen Visser (Holten); Mariëlle Aben, Elly Bessembinder (Nieuw-Heeten), Eelke Boswijk, Hassan Laroussiyen, Sabine Verheggen (Wierden); Wouter ten Brinke, Lukk Brouwer, Francisca Felix, Ralph Nij- huis, Gertjan Schipper (Nijverdal); Bart Brummelkamp, Joost Donkers, Jolanda Jansen, Rik Klein Klouwenberg, Michiel Klooster, Anouska Kragt, Mari|ke Kuiper, Mischa Langevoort, Frank Nieuwenhuis, Tina Nijkamp, Monique Poesse, Rudie van Schie, Ina Stegink, Dorine Tinga (Bath men); Arnold ten Dolle, José Harmsel. Ber- linda Heilersig, Richard Jansen, Marcel Klein Twennaar, Ilse Krabbenbos, Arno Kurvers, Maureen Numan, Wim Ockeloen, Wilma Pongers, Antoinette Vehof, Agathe Vis, Marco ten Zende (Markelo); Dennis van Harten, Bas van der Horst, Maurits Ja- quet. Marcel Kappert, Niek Lentelink, Jo hannes Osinga, Koen Potman, Bert Schab bink, Wilbert Schreurs (Goor); Frank Heis- termann (Enter); Judith Inberg, Mirjam de Jong, Maria Solino Pereira, Marco Spek- reijse, Alyke de Vries (Rijssen). Startende ondernemers kunnen op maandag 18 juni terecht bij de Kamer van Koophandel in Deven ter voor een cursusdag. Daarbij ko men vijf onderwerpen aan de orde: de persoon van de ondernemer, de rechtsvorm, vergunningen, klan ten en geld. Gewapend met de daar opgedane kennis worden de star ters geacht samen met hun advi seurs een ondernemingsplan op te stellen en in te vullen. De bijeen komst duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur en wordt gehouden in het ge bouw van de KvK aan de Keizer straat 23 in Deventer. De kosten bedragen f 50,00 per persoon. Op gave vooraf is noodzakelijk. Inlich tingen: tel. 05700-11424 (dhr. Mul der).

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5