Trieste teloorgang van Dat-Ik-Rij markt InterVisie Mengvoedergroep in MüIIer-pand Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag 06-11 voortaan het enige alarmnummer Feestcommissie Splo speelt Sinterklaas HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Beperkte vangst bij De Rietvoorn Astma Fonds Brillen Gezinsdiensten BOLSENBROEK HEI MARKELO ~7 OPELe 21 DONDERDAG 14 JUNI 1990 )eze jeugdige bewonderaars zullen nog een paar jaartjes moeten wachten op hun eerste auto en of dat een ergelijk luxe model wordt,is nog maar de vraag. Iet zit de organisatoren van de Bli j-Dat-Ik-Ri j markt ook niet echt mee. ^iel dit evenement vorig jaar al grotendeels in het water, ook vorige veek donderdag was het weer mis. Eens te meer klonk de roep om een verdekte accommodatie want Pluvius regeerde met strenge hand. "ussen de buien door deden de standhouders hun best de moed erin te louden, maar van een opperbeste stemming was er toch geen sprake, «og afgezien van de weersomstandigheden ontbraken eenvoudigweg lie publiekstrekkers die deze markt tot een geslaagd spektakel hadden noeten maken. Geen wonder dat de Blij-Dat-Ik-Rij markt in de huidige form ten grave wordt gedragen. In een combinatie met de volgend jaar houden Middenstandsbeurs zien de organisatoren nog wel brood. o goed en zo kwaad als het ging robeerden de bijna vijftig stand- ouders er nog wat van te maken. konden belangstellende een ijkje nemen in de Holtense ambu- mce en was ook de Wegenwacht ir plekke om over haar doen en aten te informeren. De plaatselij- e afdeling van de Hartstichting ield een ludieke raadwedstrijd aar het aantal snoephartjes in :n grote pot en wierf daarbij met en nieuwe collectanten voor de iarlijkse collecte. Zelfs de ge- aeente Holten had ingespeeld op et thema Blij-Dat-Ik-Rij door de euren van het gemeentehuis wijd pen te zetten zodat iedereen zich p de hoogte kon stellen van de laatselijke wegenstructuur zoals ie het college van B en W voor gen staat in de toekomst, erwijl de Braandheultjes zich de ppen kapot bliezen druppelden e bezoekers met de regelmaat van e gestaag neervallende buien och langzaam maar. zeker het orp in. Zij kwamen vooral voor de angekondigde demonstratie van e plaatselijke brandweer die on er luid sirenegeloei in actie kwam bij een in scène gezet ongeval in de Dorpsstraat, waar onder-comman dant Wansink en zijn mannen met resolute hand hun pneumatische "blikopener" inzetten om twee in de verdrukking gekomen slachtoffers uit hun benarde positie te bevrij den. Wat natuurlijk ook de aandacht trok waren de extravagante auto mobielen die midden op het Voortaan is 06-11 het enige alarm nummer voor de inwoners van het gewest Midden-IJssel. Met de ver huizing van de Regionale Alarm centrale naar de nieuwe brand weerkazerne in Deventer vervie len afgelopen dinsdag de tot dan geldende plaatselijke alarmnum mers. Wie deze toch belt, wordt middels een bandje gewezen op de nieuwe regeling. Het 06-11 num- MBO p dinsdagmiddag 19 juni houdt ANBO een informatieve fiets- cht. Ieder die mee wil dient om 15 uur bij het dorpshuis te zijn. an wordt vertrokken richting En- r. Daar wordt een bezoek ge dacht aan het klompenmuseum, wordt een deskundige uitleg 'er het klompenmaken gegeven er vindt een demonstratie van t aloude ambacht plaats. Na af- op hiervan gaat men naar koffie- ar H. Heiten eveneens in Enter, a hier wat te hebben gebruikt Drdt de terugtocht aanvaard, rond 16.45 denkt men weer in Hol- n te zijn. eelname aan de tocht kost f 4,00. erbij zijn de toegang tot het mu- um en de kosten verbonden aan demonstratie inbegrepen. De le tocht is ongeveer 25 km lang. die fietstocht u te lang, maar wilt «n bezoek aan het klompenmu- um niet missen, dan kunt u op gen gelegenheid daarheen ko en. Wij arriveren tussen 14.00 - ■30 uur. Ook voor u geldt een elnameprijs van f 4,00. verband met de demonstratie oet een deelnemeraantal van te ren worden opgegeven. Wilt u om bij mevr. J. Kieboom-Ak- 'nnan, telefoon 63904, vóór zater dag 17 juni opgeven of u aan de tocht deelneemt? Behalve ANBO- leden zijn ook niet-leden welkom. Zwemmen Bewegen in het water gaat makke lijker dan op het, droge. Zwemmen is een fijne sport, men kan het op z'n gemak doen. Alleen het water moest niet zo koud zijn, want dan koelt men zelf zo snel af. Zwemmen 'in een lekker warm bad, ook in de zomer, kan in Rijssen. Iedere don derdagmorgen is het daar lekker rustig en is het water 30 graden. Deze ochtend is min of meer voor oudere zwemmers gereserveerd. Eind augustus kunt u ook in Nij- verdal terecht. Dit bad is nu we gens werkzaamheden gesloten. Verbouwen Woont u samen met het gezin van uw zoon of dochter op de boerderij en heeft u de ideale vorm van sa menwonen nog niet gevonden, dan is een interne verbouwing mis schien mogelijk. Een interne ver bouwing, waarbij u het huis zoda nig splitst, dat deze splitsing, wan neer ze niet meer nodig is, weer on gedaan gemaakt kan worden. Tijdelijk creëert u dan twee woon eenheden op de boerderij. Wilt u hier meer van weten, ga dan eens praten op de afdeling gemeente werken. mer voor noodgevallen geldt nu voor de hele regio. Op dit nummer kunnen zowel politie, brandweer als ambulance worden gealar meerd. Het overbrengen van de Regionale Alarmcentrale gewest Midden-IJs sel naar de brandweerkazerne in Deventer is een logische stap. De alarmcentrale, die zorgdraagt voor de communicatie tussen politie, brandweer en ambulancevervoer in Bathmen, Deventer, Diepen veen, Gorssel, Holten, Lochem, Olst, Raalte, Vorden, Wamsveld en Zutphen is immers een onder deel van de Regionale Brandweer binnen het gewest. In de nieuwe huisvesting beschikt de alarmcen trale over een nieuw verbindings netwerk, waarin de allermodernste ontwikkelingen op het gebied van elektronica en datacommunicatie zijn toegepast. Voor meldingen of boodschappen aan brandweer en ambulance die geen spoedseisend karakter heb ben (bijvoorbeeld het verzoek om een partij afval te mogen verbran den), kunnen vanaf 12 juni twee nieuwe nummers worden gebeld. Voor de brandweer is dit 05700- 34340 en voor de ambulance 05700- 33222. De leden van HSV De Rietvoorn hadden tijdens de zesde zomer competitiewedstrijd in het Twen tekanaal bij Lochem maar een be perkte vangst. Dat lag echter niet alleen aan de kwaliteiten van de vissers. Vanwege de Triathlon van Laren moest de wedstrijd al om twee uur worden gestaakt. In to taal werd er ruim negen meter vis gevangen door 25 deelnemers. G. Slotman nam daarvan alleen al twee meter voor zijn rekening. De stand in twee vakken was als volgt: 1. J. Tuitert (131 cm), 2. G. Scholten (100 cm), 3. G. van Aefst (60 cm); 1. G. Slotman (202 cm), 2. G. Jansen (70 cm), 3. A. Drent (44 cm). DE volgende wedstrijd, waaraan Rietvoorn-leden kunnen meedoen, is op maandag 18 juni in de Berkel bij Lochem (Kulsdom nieuwe par keerplaats). De loting is om 18.30 uur. Het Astma Fonds dankt alle gulle gevers die de laatste collecte tot een succes hebben gemaakt. In to taal werd in Holten f 5.388,65 opge haald. Deze week werden er weer enke le fietsen gestolen in Holten. Onder andere bij het Keldertje, de scho lengemeenschap en het gemeente huis. Vijf maal kwam iemand aan gifte doen. Een paar keer bleek de fiets niet op slot gezet te zijn. Dit is toch verstandig om wel te doen en ook overdag. Woensdag werd een meisje betrapt op winkeldiefstal bij de Aldi. Ze zei opgestookt te zijn door anderen. Ze liep echter tegen de lamp en ho pelijk zijn degenen die haar op stookten hierdoor ook wijzer ge worden. Donderdag gebeurde er een aanrij- dinkje op de parkeerplaats van een supermarkt. Tijdens het wegrijden was een 74 jarige man met zijn auto tegen de voorkant van een andere auto. Hij had het in eerste instantie niet in de gaten doch later regelde men de schade prettig. Vrijdag was er een wolkbreuk. In het dorp was er op verschillende plaatsen overlast van het water dat in overvloed naar beneden kwam. De gemeente was druk met losmaken van verstopte putten. De regen en hagel ging zo hard dat op het kruispunt Larenseweg en de Stationsstraat verschillende gaten in de weg vielen. Deze gaten wer den door omwonenden gemar keerd. Eén gat werd op ludieke wij ze gemarkeerd door de benen van een etalagepop. Deze benen, de voeten voorzien van modieuze stappers, staken uit de grond alsof er iemand op de kop in het gat stond. De markering werd gele verd door de firma Schuppert. Vrijdag gebeurde een aanrijding op de Rijssenseweg. Een bestuur der wilde de parallelweg oprijden en zag kennelijk een auto over het hoofd die over de parallelweg reed. Deze laatste bestuurder trachtte nog uit te wijken. Beide auto's raakten beschadigd. Gelukkig werd niemand gewond. Afgelopen weekeinde was het weer raak in de Holterberg. In de midda guren werd er ingebroken in twee auto's bij het Canadese kerkhof. Twee kerels forceerden met een schaar de sloten van twee auto's. Een eigenaar van één der auto's kwam eraan en zag die twee perso nen wegrijden in een BMW perso nenauto. Hij noteerde het kente ken. Nadat de politie was ingelicht verspreide die een bericht naar omliggende korpsen. De auto met de daders werd vervolgens te Om men aangehouden. Het betrof twee Arnhemmers. Eén van de daders had cheques op zak die afkomstig bleken van een autokraak te Om men. In hun auto werd een reke ning aangetroffen die was betaald met een cheque die uit een auto te Driebergen was gestolen. De ver dachten worden nu in Holten ver hoord. Smidsbelt waren opgesgeld. Me nigeen keek met smachtende blik naar de Nissan Twin Turbo 300 ZX die voor een slordige anderhalve ton over de toonbank moet, maar ook de VW Buggy "op hoge poten" trok veel bekijks. En natuurlijk rie pen de aloude Fiatjes 600 en 500 de nodige vertedering op. Ringsteken Voor het komende zomerseizoen heeft de Holtense Handelsvereni ging nog een primeur in petto. Op woensdag 25 juli wordt er in sa menwerking met ponyclub De Bergruitertjes een ringsteekavond gehouden en tijdens de koopavond van de dag daarop zal er een brade rie worden ingericht. Beide activi teiten vinden plaats in de dorps kom. "Vol verwachting klopt ons hart". Met spanning stonden ouders en kinderen van de groepen 1 tot en met 4 van de Splose Bosschool vo rige week woensdag te wachten op het vertrek naar Burgers Dieren park in Arnhem voor het jaarlijkse schoolreisje. Het was de bedoeling dat de kinderen in auto's bestuurd door personeel en leden van de ou derraad vervoerd zouden worden, maar dat liep heel anders. Rond negen uur zorgde voorzitter H. Nij- land van de Splose School- en Volksfeestcommissie voor een da verende verrassing door het perso neel een envelop met inhoud te overhandigen. Door het financiële succes van de laatste jaren georga niseerde festiviteiten in Espelo (en dan vooral de optredens van Nor maal) kon Nijland toezeggen dat zijn commissie voor de komende jaren de buskosten bij schoolreis jes voor haar rekening zal nemen. Net als vroeger gingen de kinderen dus weer met een echte bus op pad. Een grote verrassing want vrijwel niemand was van de gulle gift op de hoogte. Even later ging een vro lijke groep dus op weg voor een ge slaagd dagje Arnhem. Nadat de bus was uitgewuifd, werd voorzit ter Nijland nog eens hartelijk dank gezegd voor het royale gebaar van de Feestcommissie. Dorpsstraat 4, Holten Tel. 05483-6 35 01 Directeur Hans Bökkers van de Mengvoedergroep BV is de nieu we eigenaar van het pand Laren seweg 48, waarin tot voor kort de kantoorpanden van transportbe drijf Müller waren gevestigd. Bökkers, die met zijn gezin het woonhuis betrekt, zal een deel van de kantoorruimte gebruiken als verkoopruimte voor diverse kleinvoeders, tuinartikelen en agrarische benodigdheden en con tinueert ook de benzineverkoop ter plekke. Alvorens tot aankoop over te gaan heeft Bökkers zich er middels bo demonderzoek van overtuigd dat de grond ter plekke schoon is. De oude benzinetanks worden uit de grond gehaald en wanneer daarbij alsnog verontreinigde grond wordt aangetroffen, dan wordt die met een weggehaald. „Er is ons veel aan gelegen vanuit een zogeheten nul-situatie te beginnen" verklaart directeur Bökkers de aandacht voor een schoon milieu. „Er komt hier een compleet nieuwe tankin stallatie, die aan de Kiwa-eisen in zake preventie van bodemveront reiniging voldoet. En om iedereen te laten weten dat wij een goed mi lieu hoog in ons vaandel dragen, denken we erover het tankstation De Groen Pomp te noemen." Met de vorig jaar in het leven ge roepen Mengvoedergroep BV richt Bökkers zich op voeder- en bouw technische voorlichting. Tevens helpt hij boeren met de admini stratie en bijvoorbeeld bij het aan vragen van hinderwetvergunnin gen. „De boeren komen steeds meer met de milieuproblematiek in aanraking" verklaart hij die dienstverlening. „Je merkt dat ze behoefte hebben aan hulp om aan alle verplichtingen te voldoen." De voeders die de Mengvoeder groep BV verkoopt komen van mengvoederfabrikant Slaghekke BV in Rijssen. Daarnaast verkoopt men ventilatie-apparatuur en computers met bijbehorende pro grammatuur. Daarbij wordt de di recteur terzijde gestaan door zijn vrouw Jenny en door medewerker Jan Bouwhuis. Het nieuwe tele foonnummer is 05483-64683. Aanstaande zondag wordt tijdens gezinsdiensten in Dijkerhoek en Espelo afscheid genomen van de oudste zondagschoolkinderen. De diensten zijn voorbereid door de leerlingen en worden geleid door ds. R. Visser. In Dijkerhoek begint de dienst om half tien en in Espelo om kwart voor elf. Na afloop is er gelegenheid voor het drinken van een kop kof fie. Gevonden: legitimatiebewijs, boek over papierprijzen, herenhor loge, regenbroek en bibliotheek boek (Goor). Verloren: portemonnee groen polsmodel, fototoestel, dasspeld- /steekspeld FNV, gele portemon nee inhoudende onder andere con tactlenzen, bruinachtige porte monnee, portemonnee inhoud on der andere tennispasje. Weggelopen: zwarte bastaard ja chthond en een klein bruin zwart hondje. Aangelopen: dikke zwarte kater welke in omgeving Canadastraat bij verschillende mensen in de kost was. NED.HERV KERK 09.30 uur: ds. Vons (Heilige Doop), gezinsdienst (afscheid van kinderen van de zondags school); geen kindemeven- dienst, geen jongerendienst; 19.00 uur: ds. Doomweerd. Uitgangscollecte: Algemeen Kerkewerk. Oppasdienst: mw. Tuitert-Ko- perberg en Karin Leurink. Diessenplas: woensdag 20 juni: ds. Vons (laatste dienst). GEREF.KERK 09.30 uur: ds. Staat van Ierseke. 19.15 uur: ds. Staat van Ierseke. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. T. Heusinkveld-Huls- man. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Juliëtte Meijerink, Renate Stam en Gery de Bie-Bolink; 4-6 jaar: Ria Grotewal-Schipper, Truus Beldman-Aanstoot en Gea- Stroeve. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur: Heili ge Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. Visser (gezins dienst, tevens bediening heilige doop). Uitgangscollecte: Alge meen Kerkewerk. ESPELO: 10.45 uur: ds. Visser (gezinsdienst); uitgangscollecte algemeen kerkewerk. OKKENBROEK 09.30 uur: Ds. H. Th. Vollebregt, uitgangscollecte zondags schoolwerk. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 08.00 uur: H. Mis; 10.00 uur, Gebedsdienst. ARTS: 16 en 17 juni: J.F. Sijtsema, Kei- zersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: 16 en 17 juni: J. Koppert, Taets van Amerongenstraat 25, Mar- kelo. Tel. 05476-2200. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 6 1515, daarna tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 06-11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N Dorpsstraat 27, (VW gebouw). Geopend vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 16 juni: 13.00 tot 14.00 uur, start Fietstocht Wereldkinderen plein Kolschool; open beker clubcross MAC De Holterberg op de Imhof; volleybaltoernooi Mintonette van 10.00 uur tot 16.00 uur bij de sporthal.. 18 juni: ledenvergadering speel tuinver. De Gaarden, 20.00 uur (Bessinkpasstraat 2B). 19 juni: fietspuzzeltocht Platte landsvrouwen Dijkerhoek. 20 juni: fietstocht NBvP Holten, vertrek 09.00 uur vanaf Vosman, 22 juni: 19.00-20.30 uur gebouw Irene, afscheidsreceptie Ds. Vons. 23 juni: Boeldag Supportersver. HMV, Kerkhofsweg. 24 juni: 14.30 uur, Ned. herv. kerk: afscheidsdienst ds. Vons. 26 juni: Fietsen plattelands vrouwen Espelo. 29 juni: gezellige avond lijstte- kenaars School- en Volksfeest Dijkerhoek, 19.30 uur. 30 juni: School- en Volksfeest Dijkerhoek. Geboren: Kevin z.v. G. Aan stoot en P. H. Paalman, Karlc Hendrik z.v. W. V. M. Finkers en T. G. M. Elferink (geb. te Alme lo), Danny z.v. G. D. Klein Tee- selink en A. Roekevisch (geb. te Deventer), Gijs z.v. G. J. Klein Nagelvoart en J. Beldman (geb. te Deventer), Justin Thomas z.v. H. Mossink en I. van der Meer (geb. te Deventer). Ondertrouwd: A. Müller 26 jr. en H. J. Vorkink 25 jr., D. J. Me- gelink 26 jr. en M. Eiling 25 j. Getrouwd: H. F. Hoff 24 jr. (Wierden) en H. A. Tromop 23 jr., H. G. Schaper 45 jr. (Deventer) en M. Latenstein van Voorst 31 jr. (Deventer). Overleden: M. J. Spenkelink- Achterkamp 80 jr., G. Kingma 66 jr. (overl. te Deventer), H. Bekkernens 65 jr. (overl. te De venter). O05476-1907

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3