Wilde Zwijnen-toernooi vooral "beregezellig" Goed bezet concours De Bergruitertjes Blauw Wit sluit af met de Totaaldag" T' 'i| Ten Velde blijft voetbalvoorzitter Holtense fietsers actief in Ardennen Diploma gehaald? Bij de Rabobank ligt een gratis Diplomap voor je klaar Rabobank Meer bank voor je geld Na vakantie verder met riolering Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Ondanks regen, beerput en politie DONDERDAG 7 JUNI 1990 HOLTENS NIEUWSBLAD 1. verleende bouwvergunningen: - aan de heer J. van Wingerden voor de bouw van een woning het Erve Broekhuis; 2. verleende kapvergunningen; - aan B. Bronsvoort, Oude Deventerweg 2 (perceel bomen); - aan H. G. Dikkers, Enkweg 7 (drie bomen); Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeente secretarie. Sociaal-cultureel programma 1991 Subsidie-aanvragen voor sociaal-culturele aktivi- teiten in 1991 moeten uiterlijk 1 oktober 1990 bij het college van burgemeester en wethouders ingediend worden. Na deze datum ingediende aanvragen worden niet in behandeling genomen. Aan verenigingen/instellingen die het afgelopen jaar volgens het Sociaal-Cultureel Programma subsidie ontvingen is reeds een aanvraagformulier toegezonden. Formulieren zijn verkrijgbaar op de afdeling W.O.P. (welzijn) van het gemeentehuis. Sportcommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 11 juni a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda was bij het opstellen van deze publikatie nog niet vastgesteld. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 11 juni 1990 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerkstraat). De finale tussen Holten en Baarn. Inspanning op het veld, ontspanning erbuiten. Echte klasse verloochent zich niet, zelfs niet na een nachtje doorzakken. Onder redelijke weersomstandig heden volbrachten vijftien leden van de Wielervereniging Holten de klassieker Luik-Bastenaken-Luik. Mede dankzij een goede teamgeest en ploegleiding kon deze prima prestatie geleverd worden. Vrijdag en zaterdag arriveerden de Holtense wielrijders druppelsge wijs in het het bungalowpark La Chodes in Malmedy. Zaterdag avond werd er goed en gezellig ge dineerd in het restaurant van het park. Na voeldoende koolhydraten en vitamines te hebben opgelagen was het tijd om te gaan slapen. Het vertrek was de volgende ochtend vastgesteld om 5.15 uur. Op zondagochtend in alle vroegte werd in Tilff het startsein gegeven van de wielertocht, in het peloton bevonden zich zeventien Holtena ren. Al na enkele kilometers moest de Dolembreux bedwongen wor den. Langzaam werden de spieren warm en konden de volgende be klimmingen tot aan de rust in Samrée zonder moeite worden ge nomen. Na voortzetting van de tocht doemde al spoedig de Cote de Wanne op, een klim van vier ki lometer met een gemiddeld stij gingspercentage van 18%. Op de top moest er gestempeld worden en was er gelegenheid tot verzor ging. Hierna volgde een lange afda ling naar de volgende beklimming, de Haut-Levée. Hier moest op een kleine afstand een hoogteverschil van 200 meter overwonnen wor den. Via de Cote de Maquisard werd de laatste rustplaats bereikt op de top van de Haut Regard. Hierna zouden nog drie cols vol gen, de Cote de la Redoute met een lengte van 1800 meter was hiervan de zwaarste. De vermoeienissen namen toe, toch kwam bijna ieder een fietsend boven. Een prestatie van formaat. De laatste twee cols konden zonder problemen geno men worden en zeven kilometer voor Tilff werd verzameld om geza menlijk de eindstreep te halen. Moe maar zeer voldaan stapte ie dereen van de fiets, een klassieker van formaat was weer volbracht. Het begin is er. In de eerste rustplaats op de Samrée oogt iedereen nog fit. Geslaagd? Gefeliciteerd! En wees zuinig op je diploma: het moet nog een leven lang mee. Daarom ligt er een gratis "Diplomap' voor je klaar. Een handige bergplaats voor diploma's en andere waardevolle papieren. En we doen er meteen drie gratis kopietjes van je diploma bij. Kom dus gauw langs bij de Rabobank. Gaardenstraat 32, Holten. Tel. 05483-6 22 55 Een schrijnend tekort aan bierglazen, keer op keer verstopte wc's, een verre gende prijsuitreiking en zelfs niet het bezoek van de tot twee keer toe gealar meerde Hermandad. Niets kon afgelopen Pinksterweekeinde de pret drukken bij de Hockeyclub Holten waar het jaarlijkse Wilde Zwijnen-toernooi weer tot hoogtepunt van het jaar uitgroeide. Dat daarbij de Hein Dieuwer-beker in de finale niet naar Holten, maar naar Baarn ging, was van minder belang. Sterker nog, het kostte de Holtenaren nog moeite de gasten (met oud-Holtenaren Reike Dieuwer en Albert Lonink in de gelederen) de overwinning in de slotse conden in de schoenen te schuiven. „Je kunt toch niet je eigen toernooi win nen" vond iedereen, waarmee het ludieke karakter van dit sportgebeuren nog maar eens onderstreept zij. Vanuit alle hoeken en gaten kwa men ze weer naar Holten. Van Zie- rikzee tot Worden, van Aphen a/d Rijn tot Wageningen. Sommigen al voor het zestiende achtereenvol gende jaar. De semi-veteranen hockeyers van beiderlei kunnen toverden het Sportdal weer om in een oergezellige camping waarop het twee dagen lang goed toeven bleek. Ging het daarbij de eerste dag, na de afslag door burgemees- ter Van Rappard, nog vrij serieus L w dje lot want rno (roonHüiifütr mnncr Ha nrnctotm bij een Holtense kennis logerende Hagenees Kees Aktueel (bekend van radio en tv!) een greep uit zijn repertoire deed, kon de avond hele maal niet meer stuk. Pas tegen zes uur in de ochtend sloot ook de laat ste muzikale Maarssenaar de klep van de piano en kon een vermoeide "nachtvoorzitter" Dick Gerritsen de deur van het clubhuis achter zich in het slot gooien. toe, gaandeweg moest de prestatie wijken voor de recreatie. Vooral op zondag, de dag na de nacht ervoor, al om 09.00 uur in de vroege och tend verscheen de volgende bar- ploeg voor de zondagsdienst. Ter- schrikbarend"*^ WedStrijden Die nacht mocht er dan ook zijn. Opgewarmd door de klanken van tenten, campers en caravans sta ken, nam het toernooi hortend en stotend een vervolg. Niet echter de ColmburstJazz.Band die tij- nadat de "strontkar'van Veenhuis dens de borrel na de eerste wed strijddag de barbecue met speen varken aan het spit verlevendigde, werd het in-het clubhuis en de spe ciaal opgetrokken tent een dolle boel. Voor sommige buren (die ove rigens van tevoren in een brief har telijk waren uitgenodigd om het feest bij te wonen) blijkbaar toch te dol, want tot twee keer toe maande de politie tot wat minder decibels. Kees Aktueel Voor dat geluid was de uit Bergen meegereisde Ship Horse Band verantwoordelijk die de stemming er prima inhield. Toen als onver wachte tussen-act ook nog eens de Lambada-dancers van Ben Vollen- broek het podium betraden en de voor de nodige opluchting op sani tair gebied gezorgd had, een onwel riekend euvel dat dit weekeinde vaker verholpen moest worden en waaraan de aanvoerder van de De venter Hockeyclub tijdens de prijs uitreiking nog eens fijntjes herin nerde middels een wc-verfrisser in cadeau-verpakking voor Holten- voorziter Wim te Booij. "Kunstwerk" Die prijsuitreiking werd ook dit jaar weer een evement op zich. Niet zozeer vanwege de plotselinge bui die een verhuizing naar binnen noodzakelijk maakte, maar veel meer vanwege de persoonlijke toe spraakjes en geschenken die daar bij tussen oude bekenden worden uitgewisseld. En uiteraard ont brak daarbij niet het door Bernd Pfeffer vervaardigde "kunstwerk" voor winnaar Baarn, dat zich de met toernooiwinst gepaard gaan de champagne uitstekend liet smaken. Onder de klanken van de uit jeugdspelers van de Hockey club Holten samengestelde groep The Wemp bleef het daarna nog lang onrustig in het Sportdal. Eindstand: 1. Baarn, 2. Holten A, 3. Lo- chem, 4. Bleiswijk, 5. Holten B, 6. Bergen, 7. Scherpenzeel B, 8. Deventer, 9. Alphen a/d Rijn, 10. Scherpenzeel A, 11. Wageningen, 12. Zierikzee, 13. Woerden, 14. Maarssen. Ook in de komende bestuursperio de blijft J. ten Velde voorzitter van de voetbalafdeling binnen de SV Holten. Ten Velde werd tijdens de ledenvergadering herkozen even als penningmeester M.L. J. van As- selt. De enige verandering in het dagelijks bestuur betrof de post van secretaris. Het nieuwe raads lid voor Gemeentebelang W.A.J. ter Schure legde die functie neer en wordt opgevolgd door de door het bestuur kandidaat gestelde J.P van den Berg. Ter Schure blijft wel tweede secretaris. Teneinde de broodnodige veijon- ging binnen de vereniging te ga randeren, zullen daarvoor in aan merking komende leden worden gevraagd zitting te nemen in een soort schaduwbestuur. In de le denraad van de voetbalafdeling namen nu al E. Fredrichs, T. Hes- selink en M. van de Maat zitting. Het College van B&W zal de ge meenteraad in de vergadering van 26 juni vragen een krediet beschik baar te stellen voor de volgende fase in het rioleringsstruktuur- plan. Het is de bedoeling dat direct na de zomervakantie het riool in het stuk Dorpsstraat tussen La- renseweg en Kolweg wordt aange pakt, zodat voor het invallen van de winter alles weer dicht is. Voor 1990 betekent dit het laatste grote rioleringswerk. Zoals al jaren gebruikelijk, sluit Blauw Wit op zaterdag 9 juni het seizoen af met de Totaaldag. Alle leiders en medewerkers worden om 08.45 uur verwacht in de spe lerskamer voor de laatste instruc- i ties. Om 09.00 uur zal voorzitter H.J. Dul de Totaaldag openen, waarna om 09.15 uur het spelcir- cuit voor spelers en supporters be gint. Dit spelcircuit staat voor de jeugd in het teken van de Wiersma (oud voorzitter) Bokaal. Vorig seizoen ,werd de Wiersma-bokaal in de I wacht gesleept door A-junior Oed- se Blok. Dit jaar zal er zeker een j andere winnaar uit de bus komen! Dit jaar is ook voor het eerst een I nieuwe wisselbokaal te verdienen, j Daarnaast is er voor elke leeftijds groep ook een aantal leuke prijzen te winnen. In het spelcircuit is ver der voor de jeugd opgenomen het strafschop-schieten om de Ben IJ- speerd Bokaal. Ook hiervoor is een nieuwe wisselbeker beschikbaar. Elke leeftijdsgroep kent twee win naars die in het middagprogram ma strijden om de eerste plaats. Vorig jaar bleek na een hele serie strafschoppen Remco Veltkamp de sterkste. Dit jaar zullen velen proberen zijn plaats in te nemen, maar Remco heeft alle kans zijn beker te verdedigen. In de middaguren spelen de diver se teams een gezellig voetbaltoer nooi. Na het einde van de jeugd wedstrijden zal de prijsuitreiking voor die groep zijn. Hierna zal dan de finale voor de Ben IJspeerd Bo kaal volgen met in het doel Hans Bekkernens, doelman van Blauw Wit 1. Na afloop van deze strijd spelen de winnende seniorenteams een fina le, waarin de ploeg uit poule B een strafschop mag nemen op de win naar uit poule A. In poule B zal te vens een ploeg uitkomende die be staat uit oud-trainers, oud-spelers en oud-leiders, of andere belangrij ke Blauw Witters. Zij zullen spelen in het P-team. Dit staat voor pro minenten. Voordat de tweede wedstrijd van het wereldkampioenschap begint, hoopt de organisatie dat alles in kannen en kruiken is, zodat op nieuw een seizoen op Blauw Witte wijze afgesloten is! Het jaarlijkse concours van pony club De Bergruitertjes op Hemel vaartsdag was met 185 ruiters en amazones goed bezet. Zelfs ruiters uit het noorden namen deel aan de wedstrijden op het paardesport- terrein aan de Borkeldweg. 's Morgens werd begonnen met het springen in de klassen B en L en de dressuur in alle klassen. Rond 13.00 uur waren burgemeester Van Rappard en zijn vrouw getuige van de fraaie parade van ruiters en amazones onder leiding van para decommandant Erik Vincent. De heer van Rappard begroette alle ruiters en reikte de bekers uit aan de prijswinnaars van die ochtend, 's Middags werd er gesprongen in de klassen M en Z en kwamen er nog eens 32 ruiters aan de start voor een tweede dressuurproef. Herman Vincent bood een deken aan voor de snelste ruiter van het progressief springen in de klassen L. M en Z waarmee dit weer zeer geslaagde concours werd besloten. Uitslagen: dressuur: ring 1 klasse B cat. C eerste prijs: Hens Jansen met Miranda! 134 pnt); ring 3 klasse B cat. D eerste prijs: Ida Vincent met Silbersee (133 pnt); ring 4 klas se B cat. E vierde prijs: Jan Jansen met Jesco M. (129 pnt); ring 7 klas se L2 cat. C eerste prijs: Marieke Mulder met Pasja (126 pnt); ring 8 klasse L2 cat. D vijfde prijs: Gerrie van Lies met Major Tom 122 pnt. Springen: klasse B cat. D derde prijs: Erwin Rietberg met Bianca; Het onderdeel sprin gen leverde weer fraaie plaatjes op bij het geslaagde pony- concours van de Bergruitertjes. Klasse M cat. C eerste prijs: Hens Jansen met Miranda; klasse Z cat. D eerste prijs: Ida Vincent met Mark. Deventer Bij de wedstrijden van Deventer '85 op zaterdag 26 mei vielen de volgende Bergruitertjes in de prij zen: Dressuur: klasse B cat. C vierde prijs: Erik Kappert met Miss Spi- dy; tweede prijs: Ida Vincent met Silbersee; klasse L2 cat. E vierde prijs: Ilse Wenink met Daisy. Springen: klasse B cat. D derde prijs: Erik Kappert met Miss Spi- dy; klasse L cat. D tweede prijs: Ida Vincent met Silbersee; klasse Z cat. D tweede prijs: Ida Vincent met Mark. Op zaterdag 27 mei behaalde Berg- ruitertje Marieke Mulder met Pas ja nog een mooie eerste prijs in de klasse L2 dressuur (133 punten).

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5