Tien E-diploma's bij sportdag basisscholen Recreatief element voorop Kerkdiensten Medische diensten J van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Amnesty actief Commissie geeft fiat aan vernieuwing tennisbanen Op vakantie? Dan nu alles goed regelen de Rabobank. Rabobank Q Meer bank voor je geld Prima tijd Violet Boer _n_ Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand BOLSENBROEK UB MARKELO ~7 OPELe SM?'» Duivensport DONDERDAG 7 JUNI 1990 Traditiegetrouw vormde de afsluitende estafette weer het hoogtepunt van de dag. Hoewel de sportdagen vandaag de dag een stuk minder prestatiege richt zijn, ontbrak ook afgelopen vrijdag het wedstrijdelement niet helemaal. De vierhonderd basis schoolleerlingen uit de groepen 5 tot en met 8 werkten op sportpark Meermanskamp in de smorende hitte niet alleen verschillende spelonderdelen af, maar ook een diplomagedeelte voor de alom be kende A-, B-, C-, D- of E-diploma's. Voor Rob Krooshof, Steven Meij er, Yvonne Plantinga en Erik Bos- schers (Dorpsschool), Edwin Kna pen en Martijn Louws (Kolschool), Gerben Beldman en Hans Stam (Kompas), Ruud te Winkel (Haar- school) en Louise Aangeenbrug (De Schakel) was de hoogste eer weggelegd, het E-diploma. Naast het diplomagedeelte ken- vooral door het speelse element. De organiserende sportcommissie had daarvoor ook slagbal, lijnbal en recreatieve achtkamp op het programma gezet waarbij de na druk vooral op groepsopdrachten lag. Dankzij de medewerking van zo'n 75 begeleiders (gerecruteerd uit het onderwijzend personeel en ouders) kon dat programma soe peitjes worden afgewerkt, zodat de leerlingen klokslag 12.15 uur hun meegebrachte boterhammen kon den verorberen onder het genot van een verfrissende tractatie. Het afsluitende hoogtepunt, de estafet terace tussen alle scholen, vormde zoals gebruikelijk weer een specta culair slotonderdeel. De vier snel ste jongens en meisjes van elke school traden onder oorverdoven de aanmoedigingen in het strijd perk voor de eer van de school. merkte deze afsluitende sportdag Lange tijd zag het ernaar uit dat de van de Holtense basisscholen zich Haarschool de winnaar van vorig O05476-1907 Vrije tijd Ouderen beschikken over veel vrije tijd. Velen zullen het hier niet mee eens zijn. De dames zullen meteen verwijzen naar het huis houden, dat toch gewoon door moet gaan. Er zijn familieverplich tingen, die nu niet afgezegd kun nen worden. Het betaalde werk is op een gegeven moment wel ge stopt, maar velen hebben het nog drukker gekregen dan in de perip- de dat zij nog werkten. Toch is vrije tijd een onderwerp om over na te denken. Dat geldt zeker voor de mensen, die net met pensi oen zijn, of op het punt staan uit het arbeidsproces te stappen. De mensen, die al geruime tijd met pensioen zijn, kunnen misschien eens bij zich zelf nagaan, of hun huidige tijdsbesteding nu is, wat zij zich er van hadden voorgesteld. De hobby, de tuin, het maken van reizen, het zijn allemaal op zich leuke zaken, maar ze vullen maar een deel van de tijd. Er kan zoveel meer worden gedaan. De dames zijn nu niet meer de hele dag bezig met het huishouden, ook voor hen geldt de vraag 'wat te doen met de vrije tijd?'. Ouderen beseffen soms niet dat zij over heel wat kennis en kunde beschikken. Hun oude be roepskennis kan worden gebruikt om te worden doorgegeven aan jongeren in clubs, spreekbeurten, of op andere wijze in een vorm van vrijwilligerswerk. Wist u dat veel organisaties zitten te springen om bestuursleden? Onlangs is er in Deventer al een gymvereniging op geheven bij gebrek aan bestuursle den. Er is een groot gebrek aan mensen die ergens tijd en energie jaar, de Dorpsschool, zou onttro nen maar bij de laatste wissel sloeg het noodlot voor de Haarschool toe toen het estaffettestokje viel. Daardoor kon Yvonne Plantinga alsnog de wisselbeker in ontvangst nemen voor de Dorpsschool. De uitslag van de estafette: 1. Dorpsschool (1.15,37), 2. Kolschool (1.16,06), 3. Schakel (1.17,21), 4. Haarschool (1.18,19), 5. Kompas (1.20,09), 6. Dijkerhoek (1.23,66), 7. Espelo (1.24,37). Amnesty International heeft de af gelopen week in heel Nederland ac tie gevoerd voor de vrijlating van gewetensgevangen in de Volksre publiek China. Mensen zitten vast vanwege de vreedzame uitoefe ning van hun recht op vrije me ningsuiting, het belijden van hun godsdienst of het demonstreren voor de onafhankelijkheid van hun land (Tibet). Sinds de acties voor democratie van juni 1989 wordt ook een aantal mensen vastgehou den zonder dat er een officiële aan klacht tegen hen is ingebracht. Wie zijn stem wil laten horen kan op donderdag 7 juni terecht bij de stand van de werkgroep Holten van Amnesty op de „Blij dat ik rij" markt. Daar liggen protestkaarten klaar, die na ondertekening wor den opgestuurd naar de ambassa deur van de Volksrepubliek China in Nederland. Op 29 mei jl. moest de brandweer uitrukken voor een container- brand aan de Pastoriestraat. De brand ontstond tijdens het werken met branders. Omstreeks 13.45 uur die zelfde dag werd er een beginnende bosbrand ontdekt door de inzittenden van het vliegtuig, dat belast is met bos brandopsporing. Plaats van de brand was de Nijverdalseweg. Een boompje was in brand gestoken dat met eigen middelen kon wor den geblust. Gelukkig bleef het hierbij. Een bezoekster van een restaurant liet op 30 mei een plastic tas, met onder andere een portefeuille, bui ten staan. Toen zij het in de gaten had en de tas weer wilde ophalen, bleek deze te zijn verdwenen. De tas werd later terug gevonden, zon der het geld. Eveneens op 30 mei kreeg de poli tie een telefoontje van een glazen wassers-bedrijf uit Almelo. Dit be drijf heeft met bewoners van de Haar afspraken gemaakt om de ra men te lappen. Nu blijkt, dat twee andere personen hierop inspringen en misbruik maken van deze af spraak. Men gaat de ramen lappen, waarna de bewoner denkt, dat het bedrijf uit Almelo aan het werk is. Dat dit niet zo is ondekt men enige dagen later als de ramen opnieuw worden gedaan. Kortom verwar ring alom. Als er echter geen op dracht voor werkzaamheden is ge geven en geen afspraak over beta ling is gemaakt, is men niet ver plicht om voor die gedane werkzaamheden te betalen. Vrijdag 1 juni vond er een ongeval plaats op de Holterbergweg. Een fietser kwam door onbekende oor zaak ten val. Hij werd door een an dere weggebruiker gevonden. De man werd overgebracht naar het ziekenhuis met verwondingen aan knie en hoofd. Hij kon later naar huis. Op 1 juni tussen 10.00 uur en 10.30 uur werd op de Kolweg een gereed schapskist weggenomen. De eige naar had deze even onbeheerd la ten staan. Op 2 juni werden op de Dorps straat vernielingen gepleegd aan de wegafzetting. Twee lampen wa ren vernield en een rioolbuis was tegen een geparkeerde auto ge rold. Een onderzoek naar de da ders is ingesteld. Ook op 2 juni werden een drietal jongens op de Larenseweg gesigna leerd. Op het moment, dat de poli tieauto inzicht kwam werd een fiets op het trottoir gelegd en ging men lopend verder. Degene die het deed, dacht dat hij de fiets van een vriend bij zich had. Het ging om een damesfiets, merk B.S.A., kleur roodbruin met paarse verfvlekken. Fiets is meegenomen naar het poli tiebureau. Eveneens op 2 juni sprong aan de Geskesdijk een waterleiding, waardoor in een aangrenzende schuur ongevraagd water binnen kwam. De brandweer verhield het ongemak van de bewoners. De ge sprongen leiding werd door de wa terleidingmij. gerepareerd. Zondag 3 juni reden de bestuur ders van twee personenauto's te gen elkaar op de kruising Deven- terweg en Burg.v.d.Borchstraat. Oorzaak was het niet verlenen van voorrang door één van de bestuur ders. Gevolg was schade aan beide voertuigen. De financiële commissie gaf dins dag groen licht voor de vernieu wing van de tennisbanen op het sportcomplex Meermanskamp, maar niet dan nadat er enkele kanttekeningen waren geplaatst rond de wijze van financiering. Dat de respectievelijk 17,15 en 12 jaar oude fundamentelle banen ver nieuwd moeten worden stond ook voor de commissieleden buiten kijf. De manier waarop de gelden voor de kosten daarvan, begroot op f283.000,-, gevonden moeten worden zorgde voor enige discus sie. Dekking uit de verkoop van onroe rend goed, i.e. de uitgifte van grond in De Look en De Haar, is op dit moment nog niet mogelijk. Het college stelt daarom een alterna tieve dekking voor, te zien als een voorfinanciering, uit het rekenin goverschot 1989. De heer M. Spij ker (WD) had met name bezwaar tegen het feit dat het rekeningo verschot op deze manier al door B. W. is verdeeld, voordat de ge in willen steken. Velen denken, dat een bestuurslidmaatschap alleen voor mensen is met een uitgebrei de schoolopleiding en een leiding gevende positie in het bedrijfsle ven achter is. Dat is een fabeltje. Bovendien zijn er tal van organisa ties, die hun nieuwe bestuursleden de mogelijkheid bieden wat kennis op te doen omtrent het besturen van een organisatie. Een duidelijk voorbeeld daarvan zijn de oude- renorganisaties. Mensen en vooral de dames onder hen hebben echter vaak veel te weinig zelfvertrouwen en een veel te lage dunk van zich zelf. De vakantieperiode is misschien een goede tijd om eens na te den ken over de invulling van uw tijd als de vakantieperiode weer voor bij is. Durf eens iets geheel nieuws te beginnen. SoCuWe komt met een nieuw programmaboekje, leer een muziekinstrument bespelen, volg een cursus E.H.B.O., of durf eens in te gaan op het verzoek een bestuursplaats in te nemen. Afge zien van dit soort suggesties zijn er natuurlijk ook nog talloze andere vrijwilligers nodig en zijn er vele andere bezigheden te bedenken buiten huishouden, hobby, de kin deren en de tuin. SWOH De Stichting Welzijn Ouderen Hol ten is iedere maandagmorgen, dinsdagmiddag en donderdagmor gen bereikbaar om informatie te geven op al uw vragen, of voor het aanvragen van een alarmerings toestel. Ons kantoor is op het gemeente huis, waar u zo kunt binnenlopen. Ons telefoonnummer is 61666. Bij uw Rabobank regelt u alles in een keer: Buitenlands geld Reisverzekering Reischeques Eurocheques en Eurochequepas met PIN-code Eurocard/Rabocard Safeloket Hulpverlening in het buitenland Kom tijdig langs, dan gaat u geruster op reis. Gaardenstraat 32, Holten. Tel. 05483-6 22 55 meenteraad de kans heeft gekre gen zich daarover uit te spreken. De heer J. Metsemakers (PvdA) stelde dat de noodzaak van de ver nieuwing van de banen het beleid in deze moet bepalen en niet afhan kelijk mag worden gemaakt van de verkoop van bouwkavels. Ten aan zien van de aanwending van het re keningoverschot 1989 verklaarde hij het eens te zijn met de heer Spij ker: de raad zou in de gelegenheid moeten zijn vooraf een keuze hier over te maken. Dat het college te vens verzoekt als beide commis sies (financiën en gemeentewer ken) accoord gaan al voor de raads vergadering met het werk te mogen aanvangen, vormde voor hem nog een extra probleem. Desalniettemin kondigde hij aan zijn fractie positief over het raads voorstel te zullen adviseren, het geen ook voor de andere commis sieleden bleek te gelden. Op aan drang van de commissie verdween de de zin dat een en ander te zijner tijd zal worden verrekend met de verkoop onroerend goed uit het voorstel. De heren Dul (CDA) en Soepnel (Gemeentebelang) vroe gen nog uitdrukkelijk om een schriftelijke onderbouwing van de post onderhoudskosten, die vol gens de nu beschikbare gegevens voor kunstgras en beton even groot lijkt uit te komen. Ten aanzien van de aankoop van een bezandingswagen ten behoeve van gemeentewerken uitte de heer Dul kritiek op het feit dat niet meer dan een offerte was gevraagd. De commissie heeft zich in het verle den op dit punt duidelijk uitge sproken en bij een afwijking in ge val daar een gegronde aanleiding voor bestaat zou altijd een toelich ting moeten voorliggen. Overigens ging de commissie accoord met het voorstel. Op een vijf kilometer baanwed- strijd in het FBK-stadion in Hen gelo boekten Holtense atleten de volgende resultaten: Jos van der Spek 19.25 min, Wim Brinks 19.45 min, Ap Koetsier 20.19 min, Bij de dames liep Violet Boer met 21.30 min een prima tijd. Zij werd ge volgd door: Dinie Arfman 23.54 min, Henny Markvoort 23.57 min, Joke Nijland 24.15 min, Dinie brinks 24.24 min, Ria Stevens 24.50 min en Dinie Vorkink in 25.59. Programma: Rijsserbergloop za terdag 9 juni, over 1,5-, 5-, 10- en 21 kilometer. Kwart- triathlon te La ren, zondag 10 juni. Voor de vlucht vanaf Noyon wer den 208 duiven ingekorfd. s'Och- tends om zeven uur werden met noord-wester wind de deurtjes ge opend. De eerste duif werd door Henk Jansen om 12.36 uur geklokt. De duif lag 22 minuten voor op nummer twee. Ook in het rayon (zes verenigingen) behoorde hij met een tweede plaats tot de snel- sten. De vlucht leverde de volgende re sultaten op: H. Jansen: 1,26,58. F. Meester; 2,14, 20,23, 34. E. Venek laas; 3,8, 24,25. NED.HERV KERK 09.30 uur: ds. B. Albada, Marke- lo; kindernevendienst: Ans Pannekoek. Irene: 09.30 uur jongerendienst Hans Oldenburg; 19.00 uur: ds. Vons. Uitgangscollecte: Zuiderzee- fonds. Oppasdienst: Jeanet van Brug gen en Maureen Jansen. Diessenplas: woensdag 13 juni: ds. Lindeboom. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. F. de Vries, Em- men. 19.15 uur: ds. F. de Vries, Em- men. Kindernevendienst: groep 7 en 8 o.l.v. G. Wolters-Markvoort. De eerste collecte is voor de kerk, de tweede voor rente en af lossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Jan Stam-Slotboom, Karin Stam, Ingrid Stam-Jansen; 4-6 jaar: Jetty Tromop-Imhof, Karin Tromop, Carola Heusinkveld. R.KKERK Gebouw Irene: 10.00 uur: Heili ge Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. Vons (afscheid). Uitgangscollecte: Zuiderzee- fonds. OKKENBROEK 09.30 uur: Ds. H. Th. Vollebregt, H. Doop; zendingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 08.00 uur: H. Mis; 10.00 uur, Gebedsdienst. ARTS: 9 en 10 juni: J.H.A. Bruins, Kei- zersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- ceptenom 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: 9 en 10 juni: T. v. Noort, Scher- penzeelseweg 13, Goor. Tel. 05470-75317. Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 615 15, daarna tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 06-11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N Dorpsstraat 27, (VW gebouw). Geopend vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 7 juni: Blij dat ik rij markt, van af 18.00 uur in de dorpskom. 9 juni: Totaaldag Blauw Wit vanaf 09.00 uur op 't Vletgoor. 10 juni: Koetsenrit Bergrijders, vertrek 10.00 uur vanaf Erve Aaltink a/d Rijssenseweg (rond 15.00 uur défilé door het dorp). 11 juni: 20.00 uur, ruilavond Postzegelclub in dorpshuis. 13 juni: inspraakbijeenkomst verkeersplan, 20.00 uur gemeen tehuis. 16 juni: 13.00 tot 14.00 uur, start Fietstocht Wereldkinderen plein Kolschool. 19 juni: fietspuzzeltocht Platte landsvrouwen Dijkerhoek. 22 juni: 19.00-20.30 uur gebouw Irene, afscheidsreceptie Ds. Vons. 24 juni: 14.30 uur, Ned. herv. kerk: afscheidsdienst ds. Vons. 26 juni: Fietsen plattelands vrouwen Espelo. 29 juni: gezellige avond lijstte- kenaars School- en Volksfeest Dijkerhoek, 19.30 uur. 30 juni: School- en Volksfeest Dijkerhoek. Gevonden: witte bal dames portemonnee kleur bruin. Verloren: Trekkerrijbewijs; zonnebril, donkermontuur blauw damesvest1 sleutel; witte poes met grijs bruine vlekken, blauwe ogen en een manke poot (omgeving Mo- tieweg). Geboren: Janna Geertruida, dv E. J. Prins en G. Eertink. Overleden: H.B. Vosman, 80 jaar; H. Oosterhof, 59 jaar; J.J.H. Nieuwenhuis-Wansink, 65 jaar. Ondertrouwd: L,J. van der Wei de, 29 jaar, Vriezenveen en J, Pa sop, 27 jaar, Holten. Gehuwd: A.J. Nijkarnp, 22 jaar, Holten en H. Beldman, 21 jaar, Holten; D. Wegstapel, 24 jaar, Holten en H. Meilink, 23 jaar, Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3