INFO Toekomstige hoofdwegenstruktuur Holten E Vervolg vorige pagina 7B. Noordelijke route 9. Samenvattend 10, Inspraak/procedure 23 TP 118 HOLTEN - ETMAALIMTENSITEITEN 2005 (Bvt J VARIANT C Alleen een goede ontsluitingsweg aan de zuidkant van Holten is niet voldoende. Een deel van het Holtense verkeer en ook een deel van het doorgaande verkeer (met name van Rijssen naar Deventer en andersom) zal proberen een sluiproute via „De Kol" te vinden. Voor de noordelijke (oost-west lopende) verbinding is een drietal varianten denkbaar om het verkeer op de juiste wijze te kunnen afwikkelen, te weten: a. een nieuw wegtracé tussen Deventerweg en Rijssenseweg, direkt ten noorden van de spoorlijn. b. een nieuw aan te leggen wegvak tussen Deventerweg en Beukenlaan (ten noorden van de spoorbaan) en vervolgens verlopend via de te rekonstrueren Waagweg en Drostenstraat en uitkomend op de Rijssenseweg; c. een nieuw wegvak ten zuiden van de spoorlijn tussen Keizersweg en NS-station en vervolgens verlopend via de te rekonstrueren Waagweg en Drostenweg en uitkomend op de Rijssenseweg. Ad a. Nieuwe weg ten noorden van de spoorlijn Een nieuw aan te leggen wegtracé tussen Deventerweg en Rijsseseweg direkt ten noorden van de spoorlijn. Berekeningen wijzen uit dat een dergelijke weg prima funktioneert voor het doorgaande verkeer en dan met name op de relatie Deventer-Rijssen. Berekend is dat 5500 doorgaande en eksterne (De Kol) motorvoertuigen per etmaal van die weg gebruik zullen maken. Voor het eigen Holtense verkeer zelf zal deze weg echter veel minder effekt hebben, terwijl juist voor dit verkeer een oplossing gevonden dient te worden. Deze nieuwe weg vervult ten dele wel een funktie voor het eksterne verkeer begin- of eindpunt in Holten), maar zeer beslist niet voor het interne verkeer begin- èn eindpunt in Holten). De konsekwentie hiervan is, dat dit verkeer blijvend gebruik zal maken van het bestaande wegennet, dat daarop niet is afgestemd. De verkeersdrukte op bijvoorbeeld de Stationsstraat zal toenemen van 2500 tot ca. 7000 motorvoertuigen per etmaal. Een andere konsekwentie is dat deze nieuwe weg verkeersaantrekkend zal werken, hetgeen wij in strijd achten met de uitgangspunten. Ad b. Gedeeltelijk nieuwe weg ten noorden van de spoorlijn In deze variant wordt de Deventerweg eveneens door het sportdal doorgetrok ken tot aan de eerste spoorwegovergang, juist ten oosten van het NS-station (Beukenlaan). De noordelijke ontsluitingsweg verloopt verder via de Waagweg en de Drostenstraat. Een dergelijke weg zal vanwege de ligging ten opzichte van het bestaande Holtense wegennet (aanzienlijk) meer Holtens verkeer bevatten dan het geval is in variant a. Voor het doorgaande verkeer is deze route minder aantrekkelijk dah variant a (berekend is dat 3000 motorvoertuigen per etmaal van het nieuwe weggedeelte gebruik zullen maken en maksimaal 6800 motorvoertuigen van de Waagweg, waarvan meer dan driekwart eigen verkeer). In deze variant zullen de Waagweg en de Drostenstraat gerekonstrueerd moeten worden, evenals het kruispunt Waagweg-Pannenbakkersstraat. Gelet op de omgevingsfaktoren langs deze weg (bedrijven en slechts enkele woningen) is een verzwaring van de funktie van deze weg (na rekonstruktie) akseptabel. Wel zou kunnen worden overwogen (i.v.m. geluidhinderaspekten) deze weg te asfalteren. In de varianten a en b zal t.p.v. de Deventerweg een (dubbele) woning afgebroken moeten worden en zal een nieuwe lokatie voor de hockeyclub gevonden moeten worden. Ad c. Nieuwe route ten zuiden van de spoorlijn In deze variant ligt het noordelijke tracé volledig ten zuiden van de spoorlijn. Dit tracé verloopt oost/west via een nieuwe aansluiting op de Rijssenseweg, de Drostenstraat, Waagweg en een aan de zuidkant tegen de spoorlijn aan te leg gen nieuw weggedeelte tot aan de Keizersweg. Zowel aan de oost- als aan de westzijde van het nieuw aan te leggen wegvak dient een pand afgebroken te worden. Vanzelfsprekend zal ook in deze variant de Waagweg/Drostenweg moeten worden gerekonstrueerd zoals hiervoor reeds is omschreven. Een nadeel van deze variant is dat de achtertuinen van de woningen langs de Dorpsstraat ingekort zullen moeten worden. Deze variant is het meest gericht op de afwikkeling van het eigen Holtense verkeer en het minste op het doorgaande verkeer en voldoet daarmee optimaal aan het oplossen van de gesignaleerde problemen. Het Kollege van burgemeester en wethouders onderschat de nadelige gevolgen van deze variant voor de eigenaren/bewoners van de Dorpsstraat-west beslist niet. Die nadelen kunnen op dit moment zo groot zijn dat uitvoering van dit deel van de plannen op korte termijn niet mogelijk of zelfs niet gewenst is. Dit leidt tot een tussenfase (c2) waarin het tracé Dorpsstraat/Stationsstraat wel aangepast moeten worden om een verkeersstroom van ca. 6500 motorvoer tuigen per dag via de Stationsstraat te kunnen verwerken (21/2 keer zoveel ver keer dan in de huidige situatie). Nadeel van dit alternatief is wel dat de Dorpsstraat-west zijn verkeersfunktie behoudt en het noordelijke deel van de Larenseweg en de Stationsstraat nog niet verkeersluw kunnen worden ingericht. Anderzijds betekent deze alternatieve oplossing dat nog wel voldaan wordt aan de noodzaak voor het eigen verkeer logische routes te ontwikkelen die niet verkeersaantrekkend zijn voor het doorgaande verkeer. Wanneer de Dorpsstraat/Oranjestraat wordt heringericht is het tenslotte nodig een aantal wegen en straten rond het centrum aan te wijzen dat in de toekomst een andere funktie zal gaan krijgen. Vanaf deze wegen en straten, die rond het eigenlijke her in te richten centrum liggen, zullen de verschillende parkeervoorzieningen in het centrum bereikbaar zijn. Van groot belang is dat bij de nieuwe wegenstruktuur rekening wordt gehou den met de aanleg van veilige, rechtstreekse fietsroutes. Uit het gehouden onderzoek is duidelijk geworden dat indien de Dorpsstraat/- Oranjestraat moet worden heringericht, er in de bestaande wegenstruktuur een tweetal aanvullingen op de bestaande wegen zal moeten plaatsvinden. Die noodzaak is overigens in de toekomst ook, omdat de verouderde wegen struktuur in Holten ongeschikt is om grote aantallen voertuigen te verwerken. Indien de Dorpsstraat/Oranjestraat wordt heringericht zonder aanvullende maatregelen dan blijkt uit de onderzoeken dat woonstraten dermate met autoverkeer belast worden, dat er verkeersonveilige situaties zullen ontstaan. De uitbreiding van de bestaande wegenstruktuur zal moeten plaatsvinden door middel van een rekonstruktie of uitbreiding van het wegennet aan de zuidzijde van het dorp en door middel van een uitbreiding c.q. rekonstruktie aan de noordzijde van het dorp. Op basis van de konsekwenties die samenhangen met de rekonstruktie van de Pastoriestraat gaat de voorkeur van het Kollege uit naar de aanleg van een nieuwe weg tussen de Larenseweg en de Oranjestraat, waardoor de Pastoriestraat en de Rietmolenstraat hun huidige woonfunktie kunnen blijven behouden. Aan de noordzijde van het dorp is naar het oordeel van het Kollege een tweetal alternatieven acceptabel. Op basis van de doelstelling dat de maatregelen primair gericht dienen te zijn op een goede afwikkeling van het eigen verkeer, gaat de voorkeur van het kollege uit naar variant c. Variant c2 valt echter ook nog binnen de doelstellingen. Var.af donderdag 7 juni t/m 13 juni a.s. is in het Holtense gemeentehuis rondom de totstandkoming van het verkeersplan een tentoonstelling ingericht. Belangstellenden kunnen deze tentoonstelling op normale openingstijden van het gemeentehuis komen bezichtigen alsmede op donderdag 7 juni van 19.00-21.00 uur en op zaterdag 9 juni van 10.00-12.00 uur. Deze tentoonstelling wordt afgesloten met een informatieve avond op woens dag 13 juni a.s. om 20.00 uur in het gemeentehuis in die zin, dat geen inleiding wordt gegeven, maar dat het gemeentebestuur en haar adviseurs aanwezig zijn om individuele vragen te beantwoorden. Zowel gedurende de tentoonstelling als tijdens de afsluitende avond kunnen formulieren worden ingevuld, waarop opmerkingen en suggesties kunnen worden weergegeven door insprekers. Tevens kan worden aangegeven of men nog in een later stadium mondeling wil worden gehoord. Aan de hand van de ingekomen reakties zal worden bezien op welke wijze hoorzittingen gehouden zullen worden. Belangstellenden kunnen tegen betaling van f 10 - een exemplaar van het rapport „Toekomstige hoofdwegenstruktuur Holten" ter gemeentesecretarie afhalen.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 12