Noordenbergstraat gaat op herhaling Schakelt u uw computer al in bij het betalen? SMsa Handballers winnen in Heerenveen Rabobank S Verrassende titel voor Blauw WitF2 Bejaarden voldaan over uitstapje Jeugd onder Dak zoekt gastgezinnen Opnieuw winnaar straatvoetbal HOLTENS NIEUWSBLAD Kwintenberg wint Quentin Atleten nemen deel aan kampioenschap WMf Onderneem 't met de Rabobank. Gaardenstraat 32, Holten, Tel. 05483-6 22 55 Spreekuur burgemeester Huisvuilophaaldienst Concours van Bergruitertjes DONDERDAG 31 MEI 1990 Evenals vorig jaar namen enkele teams deel aan het veldhandbal- toernooi in Heerenveen. De heren boekten een goede prestatie door als eerste te eindigen. Na een klei ne overwinning op de gastheren met 6-5, werd ook Achilles met mi nimale cijfers verslagen (4-3). Ook de wedstrijd tegen SHC wist Hol ten te winnen. In de laatste wed strijd was de tegenstander DIO uit Oosterwolde, dat al zijn wedstrij den met ruime cijfers had gewon nen. Holten speelde echter zeer ge concentreerd en won verassend met 6-4, waardoor een eerste plaats werd behaald. De Holtense atleten Dick Sweers en Sanne Boer presteerden goed bij de Oostelijke kampioenschap pen op de winderige baan van Ze venaar. Dick Zweers miste op een tiende seconde de finale, maar liep wel een persoonlijk record op de 800 meter 2.04.38 min. Sanne Boer behaalde op de 300 meter horden de derde plaats in 47.1 seconden. Op de 400 meter kwam ze ondanks een persoonlijk record van 60.7 se conden niet verder dan een vijfde plaats. Programma Vrijdag 1 juni: Naar de brug en te rug te Enschede -10 km. Zaterdag 2 juni: Midzomerloop te den Ham - 5,10,21 km. Maandag 4 juni: Kanaalloop te Lo- chem - 2,10,20 km. Dinsdag 5 juni: Zomeravond cup te Ambt Delden - 5,10,14 km Het damesteam verloor na de 7-0 winst op Heerenveen van DFS, Me teoor en Trimbeets. De laatste wedstrijden tegen DIO en Heeren veen werden weer gewonnen, waardoor een derde plaats werd bereikt. De dames junioren hadden pech. Na winst en twee maal verlies werd in de wedstrijd tegen Meteoor een loepzuiver doelpunt door de scheidsrechter niet gezien. De wedstrijd eindigde daardoor in 3-3. De Holtense junioren dames ein digden met 6 punten op een vijfde plaats. Gerrit Kwintenberg kwam tijdens de vlucht vanaf St. Quentin als winnaar uit de bus. Voor deze vlucht waren 232 duiven ingekorfd, die een afstand van 350 kilometer moesten overbruggen. Omdat de duiven, die om 07.00 uur al konden worden gelost, met een noord-oos tenwind te rrfaken kregen, werd de. snelheid enigszins gedrukt. Toch haalde de eerste duif, die om 12.31' uur arriveerde, een gemiddelde snelheid van ruim 63 kilometer per uur. Uitslag: 1. G. Kwintenberg (1,18,20,21,23), 2. M. Lodeweges (2,6,11), 3. F. Klooster (3,16), 4. E. Veneklaas (4,5,10,43), 5. G.J. Koetsier (7,40), 6. H. Jansen (8,12,15,17,29), 7. T. Schuppert (9,22,24,41,46), 8. H. van Beek (13), 9. H. Wansink (14,31,37), 10. A. ten Dam (19). 'SiTttAM l <*-•-' Kon het spannender? Na een spannende finale tussen Kieftenbelt en Noordenbergstraat moesten strafschoppen de beslissing brengen in de veertiende editie van het Holtens straatvoetbaltoernooi. En nie mand minder dan "Chris" Warrink zorgde daarbij voor de beslissing. Ondanks de lacherige opmerkingen van Kieftenbelters die hem fijn tjes herineerden aan eerder gemiste strafschoppen, hield hij het hoofd erhij. Verstand op nul en blik op oneindig was het devies waar mee Warrink zijn straat voor de tweede achtereenvolgende maal in het bezit van de Beltman-bokaal bracht. Een prestatie die nog geen enkele ploeg in de veertienjarige historie van het toernooi eerder volbracht. Op het Vletgoor waren de om- trainde voetballers bestand. Na standigheden ideaal. Tegen een het startsein om klokslag negen temperatuur van een graad of uur volgden acht maal drie wed- twintig bleken ook de minder ge- strijden, waarna de poulewin- Natuurlijk kunnen in uw bedrijf betalingsopdrachten met de hand worden uitgeschreven. Maar als u toch al een computer heeft voor uw administratie, waarom schakelt u die dan ook niet in om uw betalingsverkeer te regelen. Speciaal daarvoor is het Rabobank PC Betalingsprogramma ontwikkeld. Het programma is niet alleen makkelijk, het levert u ook een enorme tijdwinst op. Bij regelmatig terugkerende betalingen hoeft u alleen nog maar de datum en het bedrag in te vullen. De overige gegevens zijn in het geheugen van de computer opgeslagen. En met een druk op de knop krijgt u ze op uw monitor. Vervolgens brengt u de diskette naar de bank en wordt alles snel en efficiënt geregeld. Zelfs voor betalingen naar het buitenland heeft de Rabobank een PC Betalingsprogramma. Als u veel mutaties op uw rekening(en) heeft, kan Rabobank Telebankieren voor u als ondernemer een uitkomst zijn. Bij Telebankieren staat uw computer rechtstreeks in verbinding met de computer van de bank. Op die manier kunt u efficiënter betalen en haalt u natuurlijk ook meer rendement uit uw computer. Wilt u meer weten over het Rabobank PC Betalingsprogramma of over Telebankieren? Bij de Rabobank zetten ze graag alles voor u op een rijtje. naars bekend waren. In poule 1 waren dat de Gaardenstraat en de Industriestraat, waarbij de eer sten doorgingen naar de halve fi nale omdat ze de onderlinge wedstrijd met 2-1 hadden gewon nen. In poule 2 hadden het Kief tenbelt en Dijkerhoek ook hetzelf de aantal punten, maar hier bleek het Kieftenbelt één doelpunt meer te hebben gescoord. Ook in poule 3 moest het doelsaldo be slissen omdat de Borkeld en de Beuseberg evenveel punten had den. Hier ging de Borkeld door. In poule 4 tenslotte was de Noor denbergstraat oppermachtig. In de halve'finale ging het er echt om spannen. Gaardenstraat en Kieftenbelt eindigden op 1-11, waarna strafschoppen de Kief- tenbelt-bewoners in de finale brachten en in de andere halve eindstrijd was de Noordenberg straat iets terker dan de Borkeld: 3-2. Aangezien de vermoeienis sen van de dag gingen meetellen en koel versnaperingen lokten, besloten Gaardenstraat en Bor keld om hun strijd om de derde plaats via strafschoppen te be slissen. Daarbij kwam de Borkeld als overwinnaar uit de bus. Ver moeid waren ook de finalisten zo bleek later, want niemand was nog in machte te scoren. De be slissing vanaf de elfmeterstip bracht uiteindelijk de volgdende eindstand op het scorebord: 1. Noordenbergstraat, 2. Jieften- belt, 3. Borkeld, 4. Gaardenstraat, 5. Dijkerhoek, 6. Holterbroek, 7. Industriestraat, 8. Beuseberg, 9. Dorpsstraat, 10. Köllingserf, 11. Canadastraat, 12. Landeweerd, 13. Kolweg, 14. Espelo, 15. Hoffe- straat, 16. Vixseboxsestraat. Algemeen werd het sportieve verloop als grootste winstpunt gezien. Er werden maar drie spe lers voor vijf minuten naar de kant verwezen. Wat dat betreft kan het derde lustrumtoernooi, op 1 juni 1991 op Meermans kamp, met vertrouwen tegemoet worden gezien. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan G. Jansen-Timmerman voor bouw jongveestal bij Menumsweg 3: - aan W. Kettelarij voor vergroten dakkapel woning Beusebergerwég 29; - aan mts. en H. A. Nikkels voor bouw mestsilo bij Boerendanssteeg 27; - aan G. J. Paalman voor uitbreiding woning Gaardenstraat 22; - aan G. D. H. Tromop voor vernieuwen wagenloods bij Tromopsweg 4; - aan A. Wansink voor bouw carport bij Köllingserf 7; 2. aan Stichting Profronde van Nederland toestemming verleend voor passage profronde; 3. aan Wandelsportver. Haarle toestemming verleend t.b.v. wandeltocht op 9 en 10 juni 1990; 4. aan T.C. „De Volharding" te Nunspeet toestemming verleend t.b.v. toertocht op 16 juni 1990; 5. aan Ver. aangespannen paard „De Bergrijders" toestemming/ontheffing verleend t.b.v. Koetsenrit op 10 juni 1990; 6. aan Supp. ver. HMV toestemming/ontheffing verleend t.b.v. rommelmarkt op 23 juni 1990; 7. aan Jong Gelre, afd. Laren toestemming/ontheffing verleend t.b.v. avondfietsvierdaagse; 8. aan S.V. Holten ontheffing verleend t.b.v. compostaktie; 9. aan Ver. Wereldkinderen toestemming verleend tb.v. sponsorfietstocht; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK OF OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. De burgemeester is verhinderd op maandag 4 juni a.s. spreekuur te houden. In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de maandagroute op 4 juni (2e pinksterdag) wordt op gehaald op 5 juni. De gemeentewerf aan de Waagweg is pinksterdag). op maandag 4 juni (2e Eigenlijk had niemand (behalve natuurlijk de leider) er nog op gere kend, maar het al uitgespeelde Blauw Wit F2 werd toch nog kam pioen. F2 was afhankelijk van het resultaat van Enter Vooruit tegen RV en had alleen nog titelkansen bij winst van de Enterse ploeg. In Enter bleek RV te gespannen waardoor de thuisclub de competi tie winnend afsloot en zo Blauw Wit de titel bezorgde. Dat was in Holten het sein om feest te vieren. Voor een leger amateurfotografer kwamen de jongens op de prent waarna uiteraard ook een bloe menhulde niet kon uitblijven en ei op versnaperingen werd getrac teerd. Op de foto staand v.l.n.r. lei der Jan Harbers, Jurrian Paalman Richard Dikkers, Mamix Schol man, Rik Keijser, Jamo Harbers en trainer Ben Pleizier; zittend v.l.n.r. Gijsbrecht Beldman, Maar ten Kruimelaar en Martijn Vor- kink. Begunstigd door fraai zomerweer ging de Holtense bejaardensocië teit met 42 deelnemers op stap richting Kampen, waar een eerste tussenstop werd gehouden bij de drankenfabrikant Siebrand. Na koffie en gebak volgde een uitleg over het onstaan en het functione ren van dit aloude bedrijf en werd men rondgeleid. Met name het schoonspoelen, vullen, etiketteren en verpakken van de met licht al coholische dranken en vruchtensi roop gevulde flessen trok daarbij de aandacht. Uiteraard moest er even geproefd worden van een vruchtenwijntje of een limonade. Hierna ging het richting De Wie den met een stop voor een smake lijk diner bij het aan het water gele gen Hotel De Belt in Belt-Schuts- loot. Een boot van Rederij Tim merman bracht de Holtense bejaarden vervolgens naar de Beu lakker Wijde en langs het fotoge nieke plaatsje Jonen. Via de een denkooien belandde men over het Giethoommeer in Blokzijl, waar de OAD-bus alweer klaar stond om de deelnemers-huiswaarts te bren gen. Via Staphorst, Rouveen, Dallsen, Lemele en de Holterberg was iedereen rond zes uur weer op vertrouwde bodem aangeland. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllll Door onvoorziene omstandig heden zal de uitslag van het door de Bergruitjes gehouden con cours pas volgende week ge plaatst worden. Jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiimiiiiiiiiiii De vakanties staan al weer voor de deur. Voor velen een paar weken om even de sleur van alle dag ach ter de huisdeur te laten en er op uit te trekken. Veel jongeren in tehui zen echter willen in de vakantiepe riode graag in een gezin doorbren gen. Door allerlei omstandigheden hebben zij vaak weinig of geen con tact met ouders of eigen familie. Daarom houdt de Werkgroep jeugd onder Dak zich bezig met het zoeken naar die gezinnen waar deze jongeren welkom zijn. Alle ge zinnen zijn welkom, maar de ge dachten gaan vooral uit naar ge zinnen waar het kind iets kan doen of kan meehelpen, bijvoorbeeld boerderijgezinnen. De bedoeling is dan dat de jongere af en toe een weekend of in de va kantie een poosje mag komen loge ren. Wie hier meer over wil weten kan contact opnemen met de Werk groep Jeugd onder Dak, Annie Rensen, Bessinkpasstraat 31, tel 63400 of Jannuie Heemske Waardenborchstraat 32.63872.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5