Informatieve bos- en natuurfietstocht 1 Wellicht oplossing voor „illegalen in buitengebied Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Nieuwe excursie VVV Holten: m KOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport ïf 31X BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Boeldag in Loo- Bathmen Borkent PHYTOTHERAPIE NATUURGENEESMIDDELEN Folklore in Diepenheim Dijkerhoek Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand V m b a-1i11 DIEFSTAL BEVEILIGING 55 ANBO Wij openen op dinsdag 5 juni 1990 om 10.00 uur onze zaak voor de verkoop van ^en preparaten uit eigen produktie.j Zij die geinteresseerd zijn om wat meer over deze produkten te weten kunnen op 5 juni een folder afhalen. De direktie; G, BORKENT Haarstraat 149, Rijssen. JiL BOLSENBROEK MARKELO ~7 OPEL S- DONDERDAG 31 MEI 1990 3 .:V 3 In de nacht van 21 op 22 mei werd er ingebroken in het VW-kantoor. Men kwam binnen door diverse sloten te forceren. Ontvreemd werd enig geld alsmede VW-waar- debonnen. Moeilijkheden op Hemelvaartsdag deden zich dit jaar niet voor. De po litie kreeg de indruk dat het dit jaar wat minder druk was op de Holterberg dan de voorgaande ja ren. Wel was het gezellig en de ver houding tussen de politie en veelal jeugdige dauwtrappers was uitste kend. Alleen op het einde van de dag ont stond er een vechtpartij op de Burg. v.d. Borchstraat. Zonder aanwijsbare redenen vonden enke le Deventemaren het nodig twee knapen te mishandelen. Na hun daad reden ze verder in de richting Deventer, alwaar ze konden aange houden. De twee slachtoffers lie pen beschadigingen op aan hun ge laat en het gebit en moesten zich onder doktersbehandeling laten stellen. Tegen de verdachten, waarvan er één bekende, werd pro ces-verbaal opgemaakt. Op 26 mei brak er brand uit op de Holterberg nabij de Panorama- weg. Ook deze keer was de brand weer snel ter plaatse, zodat erger werd voorkomen. Ongeveer 80 vierkante meter heide ging verlo ren. De politie gaat er vanuit dat er opzet in het spel is. Door het zeer Zoals cabaretiers een try-out hou den voordat hun nieuwe program ma in première gaat, zo probeerde de VW Holten op woensdag 23 mei haar nieuwe excursie voor 1990 uit met een aantal genodigden. Onder leiding van de heer B.G. Nijeboer uit Rijssen, voormalig district sambtenaar van Staatsbosbeheer, vertrok een sportief gezelschap naar dc Holterberg voor een infor matieve bos- en natuurfietstocht. Onder de deelnemers waren de ko mende en scheidende wethouder in het VW-bestuur, de heren H.J. Westerik en W.J. Dalhuisen, het kersverse raadslid voor Gemeente belang W.A.J. ter Schure en diver se leden van het VW-bestuur. Fietsen aan de kant en het fietspad vrijlaten was het parool bij de stop plaatsen, waar de gids aan de hand van fraaie bospercelen en boom groepen uitleg gaf over de verschil lende manieren van bosbouw en de voor- en nadelen en eigenaardighe den van voorkomende boomsoor ten als de inheemse grove den en de Amerikaanse vogelkers, Ameri kaanse eik en bij timmerlieden als Oregon pine bekend staande Dou- glasboom. De heer Nijeboer ging gewillig - en deskundig - in op vra gen en zo ontstonden er levendige discussies over bekende topics als de gevolgen van hevige stormen en verzuring voor het bosgebied. Wat sommigen bij het vertrek al vrees den gebeurde natuurlijk juist op het hoogste punt van de tocht. Een luide knal betekende het klappen van een band en de aanwezigen konden dus meteen vaststellen hoe snel en efficiënt dat euvel werd verholpen. Antwoorden Wie ook maar enigszins geïnteres seerd is in de fraaie natuur rond Holten, zal op deze excursie zeker aan zijn trekken komen. Want waarom is er een wet die bepaalt dat na 15 mei geen ongeschild hout meer in het bos mag blijven liggen en waarom wordt diezelfde wet nu massaal overtreden, ook door Staatsbosbeheer? Was het hout van vroeger echt zoveel beter? Hoe meet je de lengte van een boom van de grond af, hoe vindt je zijn leeftijd door het tellen van de jaar ringen en waaraan herken je de ge vaarlijke dennenscheerder? Het antwoord op dat soort vragen maakt deze bos- en natuurexcursie niet alleen leuk voor toeristen, maar ook voor zelfs geboren en ge togen Holtenaren. Mooi aanslui tend is de wisselexpositie „Levend bos eet dood hout", die deze zomer te zien is in het Bezoekerscentrum Vakantie/verzorging In Holten en omgeving ontvangen veel ouderen in meer of mindere mate zorg van hun kinderen. Dat kan variëren van het bij hen in huis wonen en compleet worden ver zorgd, tot het schoonhouden van het huis, of het koken van de war me maaltijd. Nu de schoolvakan ties weer voor de deur staan is het voor velen vaak weer de vraag hoe verzorging en vakantie met elkaar kunnen worden gecombineerd. Er bestaat een aantal mogelijkhe den voor tijdelijke verzorging van ouderen. Men moet er wel tijdig over spreken en zonder meer aan nemen dat aanmelding voor een vakantieperiode hulp garandeert, is eveneens verkeerd. Ook de hulp verleners hebben hun beperkin gen, zoals personeel, dat met va kantie wil en een beperkt aantal kamers. Wat zijn de hulpverleningsmoge lijkheden? Heeft u alleen een war me maaltijd nodig, dan kunt u gaan eten in Diessenplas na een te lefoontje vooraf, daar zelf een war me maaltijd afhalen, of een maal tijd bestellen via Tafeltje - Dekje. Huishoudelijke hulp valt mis schien te regelen via de gezinsver zorging. De hulp is dan waarschijn lijk wel wat minder dan u gewoon lijk gewend bent, maar voor een paar weekjes zal dat zo'n bezwaar niet zijn. Heeft u veel verzorging nodig, dan is het wellicht raadzaam met Dies senplas te overleggen of u in aan- van Staatsbosbeheer op de Noet- selerberg. De informatieve bos- en natuur fietstocht van de VW Holten wordt met ingang van 5 juli ge houden op elke donderdagmid dag gedurende de schoolvakantie tussen 14.00 en 16.00 uur. De leng te van de tocht is ongeveer 6,5 ki lometer en de kosten bedragen f 4,50 voor volwassenen, en f 3,-- voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar (jongere kinderen gratis). Be langstellenden kunnen zich iedere woensdag tot 17.00 uur opgeven bij de VW Holten; bij latere opga ve kan geen plaats worden gega randeerd. Voor iedere deelnemer is er een geïllustreerd boekje met achtergrondinformatie en de VW zorgt desgewenst voor een huur- fiets. Wij laserstralen uw kenteken nummer in uw voorruit. Iedere 1e zaterdag van de maand! Slechts 17.50 KENMERK VOOR VAKWERK RIJSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 droge weer van de laatste tijd is het brandgevaar in bos en heide zeer groot. Wees daarom uiterst voor zichtig met vuur en rook niet in bos en hei. Op het hockeyveld werden enkele vernielingen gepleegd aan een al daar staande tent. Tevens werd een fiets aldaar beschadigd aange troffen. Jeugdige personen troffen een handgranaat aan nabij Catsmeer. Ze waren zo onverstandig dit ding mee naar huis te nemen, waarna het bij de politie terecht kwam. Po litiemensen trokken wit weg bij het zien van het verroeste vuurwa pen. Nadien bleek dat nog enkele jeugdigen met een metaaldetectoi ter plaatse aan het zoeken waren De politie heeft de jongens wegge stuurd en de ouders in kennis ge steld van deze letterlijk levensge vaarlijke hobby. Aan het schoolgebouw de Marke aan de Oranjestraat werden enkele vernielingen gepleegd. Een ruit werd vernield en raamdorpelste- nen werden losgewrikt. Schade f 500,-. De politie heeft het vermoe den dat deze vernielingen worden gepleegd door jeugd uit de buurt. Bij deze lange zomeravonden we ten vermoedelijk vele ouders niet wat hun lieve jeugd uitspookt. Eni ge controle hierop zou gewenst zijn. De schietvereniging 'De roos zij ons Doel' houdt zaterdag 2 juni een ouderwetse Erfhuis (boeldag) op boerderij 'De Pothaar' aan de Pot- haarsweg 8 in Loo-Bathmen. Uit oude boerderijen, burgerhuizen en schuren zijn enkele honderden ar tikelen verzameld die vanaf 10.30 uur worden geveild. Het gaat om onder meer fietsen, elektronische apparaten, Perzische tapijten en hooiblazers. Vanaf 09.30 uur kun nen deze spullen worden bezich tigd. Behalve de veiling is er een rommelmarkt waar boeken, huis houdelijke artikelen en speelgoed wordt verkocht. merking komt voor dagverzorging, of zelfs voor een tijdelijke opname. Bij dagverzorging verblijft u over dag in Diessenplas. U doet daar aan allerlei activiteiten mee, ge bruikt er de warme maaltijd, maar slaapt thuis. Overlegd kan worden voor hoeveel dagen in de week u deze vorm van verzorging nodig heeft. Bij tijdelijke opname ver blijft u gedurende enkele weken als gast in Diessenplas. Een hotel, ol pension is Diessenplas niet. Elke aanmelding kan niet worden geho noreerd. Enerzijds heeft men maar een beperkt aantal kamers voor deze vorm van hulp beschikbaar. Anderzijds zal men de hulp alleen bieden aan ouderen die zware ver zorging nodig hebben. Overlegt u daarom tijdig, eventueel na het raadplegen van uw huisarts, welke vorm van hulpverlening voor u het beste kan zijn. Op 22 mei maakte de ANBO haar jaarlijkse uitstapje. Met de bus bracht men een bezoek aan na tuurpark De Weerribben bij Ossen- zijl in de kop van Overijssel. Hier werd na het nuttigen van koffie met gebak overgestapt in een boot die de deelnemers door het geva rieerde landschap voerde. Na een heerlijk diner ging de tocht verder naar Luttelgeest in de Noord-Oost polder. Daar bezocht men een kwe kerij voor tropische orchideeën. Ie dereen was het er bij thuiskomst over eens dat deze mooie meidag een geslaagd uitstapje had opgele verd. Een vraag van WD-er L.H. Ren- sen in de commissie Ruimtelijke Ordening opent voor de klein schalige ondernemers die nu nog "illegaal" in het buitengebied ope reren wellicht een mogelijkheid hun activiteiten te "witten". Ren- sen wilde van burgemeester Van Rappard weten of in het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied bestemmingen van zittende on dernemingen die hun bedrijf be ëindigen (of dat al gedaan hebben) kunnen worden overgenomen. Uit het antwoord van Holtens burge meester bleek dat zoiets inder daad mogelijk is, ook wanneer de bedrijfsbestemming wordt mee genomen naar een andere plek in het buitengebied. Overigens betwijfelde Van Rap pard of van die mogelijkheid veel gebruik zal worden gemaakt, aan gezien een dergelijke transactie de nodige investeringen vergt en in het recente verleden al onder de aandacht was gebracht van enkele belanghebbenden. Maar de com missievoorzitter beloofde dat wan neer een bestemming inderdaad is "overgekocht" er met de gemeente best te praten valt over vorm en in houd die aan de bedrijfsbestem ming wordt gegeven. Van Rappard deelde tevens mee dat binnenkort de resultaten be kend worden van een onderzoek onder Hol tense bedrijven naar de toekomstige behoefte aan bedrijfs terrein. Aan de hand daarvan wil de gemeente het aantal hectare be palen op basis waarvan een nieuw bedrijventerrein moet worden aan gewezen. Met name in de onder bouwing van de noodzaak daarvan naar de provincie speelt een derge lijke structuurschets een belang rijke rol. Ook werd bekend dat mr. H.A.A. Kienhuis, die eerder vruchteloos aanklopte bij de commissie R.O. en de raad, zijn bezwaren tegen uit breiding van camping Veneklaas nu zal voorleggen aan Gedeputeer de Staten. Of het Advies- en Architectenbu reau Oolbekkink uit Hasselt het ook hogerop zal zoeken is nog niet bekend, maar feit is dat de com missie R.O. het grotendeels eens is met B en W waar het gaat om het afwijzen van een verzoek om de be stemming van een perceel grond aan de Enkweg, zodanig dat daar een woning kan worden gebouwd. Dit stuk grond blijkt duidelijk te klein om er met inachtneming van de daar geldende bepalingen wo ningbouw te plegen en de commis sie wenste daaraan gezien de kwetsbaarheid van de voet van de Holterberg geen concessies te doen. Alleen commissielid Rensen pleitte voor een wijziging van het bestemmingsplan, temeer daar aanvrager naar eigen zeggen de in druk had gekregen dat gemeente lijke ambtenaren hiervoor wel mo gelijkheden zagen. De meerder heid van de commissie was van oordeel dat dit duidelijk een ver keerde interpratie was en dat wel ke ambtenaar dan ook nooit die in druk gewekt kon hebben. Van vrijdag 1 tot en met maandag 4 juni staat Diepenheim in het te ken van de folklore. De 25-jarige Stedeker Daansers houden ter ge legenheid van het jubileum een in ternationaal folkloristisch festival met deelnemers uit Oostenrijk, Po len, Litouwen, Bulgarije, Grieken land en Nederland. Maandag 4 juni (Tweede Pinksterdag) wordt het dansfestijn gecombineerd met de twintigste aflevering van de Twen te Rit voor Koets'nkeerl's waaraan ruim honderd koetsen deelnemen. Die dag is er ook een Old-Timer show en een grote optocht van alle tweehonderd deelnemers aan het folklorefestival. Afgelopen zaterdag heeft het schoolteam van Dijkerhoek de jaarlijkse viswedstrijd om het schoolkampioenschap van Holten en Markelo gewonnen. Ondanks het ideale weer namen weinig scholen deel aan het evenement. De jeugdige vissers probeerden fa natiek de visjes te verschalken. Dit lukte de een beter dan de ander, maar het verschil in uitrusting was dan ook erg groot. De wedstrijd was georganiseerd door hengel sportvereniging De Rietvoorn. NED.HERV KERK 08.30 uur, ds. Visser m.m.v. Kerkkoor; 10.00 uur, ds. Visser en ds. Vons, openbare belijdenis; kindeme- vendienst: Sijtze Meinsma en Tineke Oldenburg. 19.00 uur. geen dienst. Maandag 4 juni, Tweede Pink sterdag Irene: 09.00 uur, kinderdienst o.l.v. ds. Visser. Uitgangscollecte: Kerkkoor- /Helicon. Oppasdienst: mevr. Teeselink- Scheperboer en Brenda Bo gaard. Diessenplas: woensdag 6 juni: ds. Israël. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg. 15.00 uur: ds. M. Berg. Maandag 4 juni, Tweede Pink sterdag 9.30 uur: ds. M. Berg. Op beide dagen is de eerste col lecte voor zending en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst Eerste Pinkster dag: 0-3 jaar: Lianne Meijerink- v.d. Zwaag, Annemie Kamp huis en Gerdie Tromop-Nij- kamp; 4-6 jaar: Marjan eri Ester Schuttert Oppasdienst Tweede Pinkster dag: 0-3 jaar: Wilma van Doom- Jansen, Anja van Leeuwen, Joke Paalman. R.KKERK Gebouw Irene: 10.00 uur: Heili ge Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. Vons; uitgangscol lecte: Kerkkoor/Helicon. OKKENBROEK 09.30 uur: Ds. H. Th. Vollebregt, belijdenis; uitgangscollecte: Adoptiekinderen NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 08.00 uur: H. Mis; 10.00 uur, Gebedsdienst. Maandag Tweede Pinksterdag: 8.00 uur: H. Mis; 10.00 uur: H. Mis. m.m.v. jongerenkoor. ARTS: 2,3 en 4 juni: W.R. van Couwe- laar, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag Vm vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: 2 en 3 juni: J. Webbink, de Ruy- terstraat 19, Rijssen, tel: 05480- 14140. 4 juni: A.J. Boerman, Zuider straat 27A, Rijssen, tel: 05480- 12535 Behandeling na telefonische af spraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag tm vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 03.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 614 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 06-11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N Dorpsstraat 27, (VW gebouw). Geopend vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 2/3 juni: Wilde Zwijnentoemooi Hockeyclub. 5 juni: Boottocht Rode Kruis. 7 juni: Blij dat ik rij markt. 10 juni: Koetsenrit Bergrijders. 11 juni: ruilavond Postzegel club. 16 juni: 13.00 tot 14.00 uur, start Fietstocht Wereldkinderen plein Kolschool. 19 juni: fietspuzzeltocht Platte landsvrouwen Dijkerhoek. 26 juni: Fietsen plattelands vrouwen Espelo. GEVONDEN: zilveren broche,tak- model; zwarte zonnebril; kinder schoentje; sleutel aan metalen hanger No.39; bruine Succes agen da; een bankbiljet; rood/blauw- /groene kinderjack blauw sport- broekje; jaarkaart OAD; donker blauwe nylon jack. VERLOREN: zwarte portemon- naie met inhoud; grijs/blauwe por- temonnaie met inhoud; zwarte le deren portefeuille met waardepa pieren; bruine portemonnaie met inhoud; gouden armband; wieldop Renault 9; dameshorloge met lede ren band; zwarte zwaan. Geboren: Jan hendrik Remco, zoon van T.J. ter Brake en G.W. Aanstoot. Ondertrouwd: J. Koning, 22 jr, en J.H. Nijenhuis, 21 jr. Gehuwd: A.P.T. Deterd Oude Weme, 26 jr, en Y.J.M. Zennipman, 22 jr, Holten. G> OS476 -1907

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3