I Blauw Wit strandt in zicht van promotie Holtenaren actief in klassiekers OKIA trekt aan het kortste eind Handbalcompetitie pover afgesloten HCH jeugd behaalt hockey diploma Seino Voortman kampioen biljarten &ÏA Uitslagen Tennisclub Puzzeltocht Prijzen voor Zwennie Afscheid sv Holten Clubcross 1 HOLTENS NIEUWSBLAD Matige vangst De Rietvoorn Wielertocht De Zwaluwen W Bergruitertjes in de prijzen Voetballen om Klavierbokaal Veteranen voetballen in Winterberg Touwtrekker op radio bij NOS Sportief Vesos zege in laatste minuten zeker Dertiende Van Bruggen jeugdtoernooi Jan Schuchard voorzitter Sportcommissie VRIJDAG 25 MEI 1990 Zaterdag 19 mei namen twee leden van de Wieier Verening Holten deel aan de wielerklassieker de Waalse Pijl. Deze 214 kilometerlange klas sieker voert door de Belgische Ar dennen en bevat 21 hellingen. Het totale hoogteverschil is 3480 me ter. In het eerste gedeelte van het parcours werd onder andere de Re doute met een stijgingspercentage van 20 beklommmen. Na enkele rustpauzen begon het na 155 kilo meter echt zwaar te worden. De be klimmingen van achtereenvolgens de Wanne, de Thier de Coo, de Hau te Levée en de Rosier waren zeer moeilijk. Hierna volgde een lange afdaling naar het plaatsje Spa, waar de finishlijn getrokken was. De weersomstandigheden tijdens de koers waren uitstekend, de rit werd gereden zonder noemens waardige problemen. In tegenstelling tot de heuvelach tige tocht in Belgie werd afgelopen zondag tevens door 14 leden van de Wv Holten der Elfmerentocht in het vlakke Friesland gefietst. Deze 150 kilometer lange tocht mag ge rekend worden tot een klassieker. Gestart wered er in de veemark thal te Sneek. De tocht voerde in een zonovergoten Friesland langs vele mooie plekjes. Aanstaande zaterdag wordt een laatste trainingsrit gereden in Doomwerth over 120 of 220 kilome ter als voorbereiding op de wieler klassieker Luik - Bastenaken - Luik, die op eerste pinksterdag verreden wordt. Vrijdagavond rei zen de meeste leden al met hun ge zin af naar Malmedy, waar ze het weekend zullen vertoeven om zich voor te bereiden op de zware rit. Afgelopen zondag werd in de om geving van het FBK stadion in Hengelo het vierde competitie- toernooi afgewerkt. De OKIA-da- mes kregen het tijdens deze wed strijden erg zwaar te verduren. An kervrouw Heiltje van Arendonk was naar Amerika vertrokken om daar te gaan armdrukken. Ze is hierin Nederlands kampioene. De dames behaalden slechts 1 punt, terwijl ze tot nu toe het hele sei zoen bovenaan hebben gestaan. De jeugd ging, net als in de vorige toernooien, met twee punten naar huis. De heren in de 680 kg A-klas se kwamen wederom niet tot sco- Ook de heren in de 640 kg B-klsse moesten deze dag afzien. Na de 7 behaalde punten op het eigen toer nooi werd nu slechts 1 punt be haald. Het team in de 640 kg A- klasse kon ondanks de vierde plaats in dit toernooi nog niet doorstoten naar de vierde plaats in het klassement. De ploeg van Vor- den hield hen hier duidelijk vanaf. Deze pioeg wist met Vios Bison de gedeelde tweede plaats te halen en in het klassement gedeeld derde met Heure te worden. OKIA staat nu 5 punten achter op deze ploe gen. Het volgende toernooi is aanstaan de zondag in het Gelderse Henge lo. Hieronder volgen de standen en de uitslagen van het toernooi in Hengelo. Dames: 1. De Wippenpol 12 (37); 2. Halfweggirls 1 (34); 3. Hoogenweg 8 (22); 4. Bekveld 3 (3). Jeugd 450 kg klasse: 1. Bekveld 8 (27); 2. Eibergen 6 (25); 3. Treklust 4 (20); 4. OKIA 2 (8); 5. Vorden 0 (0). Heren 680 kg A-klasse: 1. Bekveld 12 (47); 2. Noordijk 7 (30); 3. Eiber gen 7 (27); 4. Koopmansboys 9(24); 5. Des 5 (20); 6. Vios Bison 2 (17); 7. OKIA 0 (3). Heren 640 kg A-klasse: 1. Eibergen 14 (51); 2. Vios Bison 11 (45) en Heu re 5 (35); 5. OKIA 8 (30); 6. EHTC 5 (14); 7. Oosterwijk 0 (12); 8. Olden Eibergen 2 (2). Heren 640 kg B-klasse: 1. Bathmen 18 (71); 2. Bekveld 16 (52) en Noord- ijk 9 (52); 4. Heure 14 (44); 5 Vorden 10 (36)6 Des 3 (29) 7. Olden Eiber gen 2 (26) 8. Vios Bison 11 (24); 9. OKIA 1 (14); 10. Eibergen 6 (12). SV Holten SENIOREN PUPILLEN/JUNIOREN Zondag 27 mei: Allard van Brug- gentoemooi. Holrten Dl aanwezig 09.30 uur; D2 aanwezig om 09.45 uur; El aanwe zig om 10.00 uur; E2 aanwezig om 10.00 uur; E3 aanwezig om 09.30 uur; F1 aanwezig om 09.45 uur; F2 aanwezig om 10.30 uur; F3 aanwe zig om 10.30 uur. Maandag 28 mei: Holten Cl - Om hoog Cl, aanvang 19.00 uur. Blauw Wit Vrijdag 25 mei: Langeveen 1 - Blauw Wit 1 (bekerwedstrijd derde ronde), 19.00 uur, vertrek 17.45 uur. zaterdag 26 mei: Blauw Wit BI naar toernooi Witkampers Laren, 13.00 uur, vertrek 12.00 uur. Blauw Wit Cl naar toernooi Witkampers te Laren, 13.45 uur, vertrek (per fiets) 12.30 uur. Blauw Wit Fl, F, El E2 naar toer nooi Eefde, vertrek 08.30 uur. Handbal Zaterdag 26 mei: Inhaalwedstrijd Er werd zondag 20 mei enorm ge noten van de zon en de natuur tij dens de vierde zomercompetitie wedstrijd van hengelsportvereni ging De Rietvoorn, maar veel ge vangen werd er niet in het Twentekanaal. De totaalvangst was met 22 personen maar matig, slechts vijftien meter en 74 centi meter. Wel werd door J.W. Plek- kenpol de grootste vis tot nu toe in dit seizoen gevangen, namelijk 47,6 cm. De stand in twee vakken was als volgt: Vak 1: l. H. Stegeman, 181 cm.; 2. H. Achterkamp, 139 cm.; 3. A. On- gena, 137 cm. Vak 2:1. G. slotman, 220 cm.; 2. A. Zantink, 101 cm.; 3. J. W. Plekkenpol, 85 cm. De volgende wedstrijd war elk lid van hsv De Direvoorn aan mee kan doen is op maandag 28 mei in de Zandvang te Diepenheim, aan vang 19.00 uur (loting om 18.30 uur). BI tegen Heeten om lO.Ou uur thuis. Zondag 27 mei: Deelname Heren en Dames senioren en dames ju nioren aan toernooi in Heeren veen. Vertrek 08.00 uur vanaf sporthal 't Mossink. Voor de tenniscompetitie zijn de volgende wedstrijden gespeeld. Dinsdag dames: Holten - Delden 4 2-3, Holten 2 - Eierhuisje 1 3-2, Holten 3 - Bathmen 5 2-3. Woensdag jeugd mix: Holten 1 - P. Braband 2 4-1, Holten 2 - Tion 4 1-4. donderdag dames: Holten 1 - Pe likaan 2 3-2, Holten 2 - Shmash 3 0- 5. Vrijdag heren: Holten 1 - Lonne- ker 2 0-5, Holten 2 - Hellendoom 1 1-4. Zaterdag jeugd: Mix tot 15 jaar; Holten 1 - Colmschate 12-3, Holten 2 - Smash 2-3, Holten 3 - Shmash 5 3-2. Meisjes tot 15 jaar; Holten 1 - Dikkers 1 0-5. Mix tot 17 jaar; Hol ten 1 - Schapekolk 1 3-2, Holten 2 - MTV 1 3-2. Zaterdag senioren: Mix; Holten 1 - P. Braband 0-5, Holten 2 - De Stouwe 5 3-2, Holten 3 - MTV 2-3, Holten 4 - De Stouwe 6 3-2, Holten 5 - Weusthag 7 4-1. Heren; Holten 1 - Schapekolk 2 2-3, Holten 2 - Sal- land 3 4-1, Holten 3 - salland 5 3-2. TV De Zwaluwen uit Deventer or ganiseert op zaterdag 26 mei de jaarlijkse Wieger Ketellapper Koektocht. De afstanden die ge fietst kunnen worden zijn 60 en 150 kilometer. De beide routes voeren over de Holterberg, de 150 kilomter ook nog de Luttenberg, Lemeler- berg, Rijssenseberg en nogmaals de Holterberg. Gestart kan worden bij restaurant Zandweerd van de Deventer- Sporthal, nabij de Deventer Kunstijsbaan. De 60 km rijders kunnen starten tussen 08.00 en 10.00 uur, de 150 km rijders tussen 08.00 en 09.00 uur. sMj Dat was balen voor Blauw Wit. Slechts acht minuten was Blauw Wit nog van de promotie verwij derd. Het mocht echter niet zo zijn, want toen scoorde Vesos uit een indirekte vrije trap, met een fraai schot vanaf 20 meter in de ui terste bovenhoek, onhoudbaar voor de wederom uitblinkende doelman Hans Bekkernens, de eerste treffer in deze zinderend spannende wedstrijd. De Blauw Witters persten er nog wel een slo- toffensief uit, maar erg veel over tuiging zat daar niet meer in. Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Boerstra was de teleurstelling in het Blauw Witte kamp dan ook groot. Zo dicht bij de promotie en dan nog gaat het mis. De klap kwam keihard aan bij de spelers en de grote Blauw Wit aanhang. De gehele tweede helft hing de openingstreffer voor Vesos al in de lucht. De Blauw Witters werden steeds nerveuzer en konden de bal nauwelijks meer in de ploeg hou den. Vesos kon ondanks het veldo- verwicht echter toch nauwelijks tot kansen komen. De verdediging met aan het hoofd de voortreffelijk spelende Harry ten Wolthuis en doelman Hans Bekkernens wisten de aanvallers steeds tijdig te sto ren, maar van opbouw was nauwe lijks sprake. Daardoor werd de druk steeds groter van het ook voor promotie spelende Vesos. De thuisploeg werd dus uiteindelijk de gelukkige. De Blauw Witters hebben in de eerste helft via Jacco Schuppert en Jaap Kruk enkele goede kansen gehad om de leiding te nemen, daar tegenover stond een grote kans voor Vesos toen Gerben Beldman te zacht terug speelde, maar ook in die situatie redde Hans Bekkernens. In de tweede helft kon aanvoerder Hans Stam met een lange solo uitbre ken. De bikkelharde voorstopper haalde hem echter nog net buiten het strafschopgebied genadeloos Zondag 20 mei hield MAC in sa menwerking met C JV de Vrienden schaar een autopuzzeltocht. Er de den twintig deelnemers mee aan de tocht. De prijswinnaars zijn: Klasse CJV; 1. M. Oolbekkink, 2. G. Aaltink/D. Overmeen, poedel prijs H. Ulfman/F. Groteboer. Klasse B MAC; 1. F. Schippers, 2. W. Boode, 3. H. Bekkernens, poe delprijs H. Megelink. Klasse A MAC; 1. H. Oolbekkink. Tijdens het concours van pc de Schalkruiters te Schalkhaar be haalden enkele leden van de Berg ruitertjes mooie prijzen. Dressuur, klasse B cat. D: derde" prijs Ida Vincent met Silbersee. Klasse L2 cat. D: eerste prijs Ger- rie van Lies met Major Tom. Klas se LI cat. D: derde prijs Nicole Vree Egberts met Arjan. Springen. Klasse 1 cat. D: tweede prijs Ida Vincent met Silbersee. Klasse 2 cat. D: eerste prijs Ida Vincent met Mark. Evenals voorgaande twee jaar wordt er deze zomer door de va kantiegasten en het team van het Klavier weer gevoetbald om de Klavierbokaal. Op 18 julio spelen hwet Klavier te gen de Poppe en De Holterberg te gen de Sallandshoeve. Op 25 juli komen in het veld tegen elkaar Sal landshoeve tegen het Klavier en de Poppe tegen de Holterberg. Op 1 augustus De Holterberg tegen het Klavier en Sallandshoeve tegen de Poppe. De prijsuiterieking v8indt plaats op 1 augusötus na afloop van de wedstrijden in het Klavier. Op een concours in Laren behaal de Zwennie Vincent in het progres sief springen klasse B de vierde prijs met haar paard Dariban. Met Everest behaalde Zwennie tijdens het progressief springen de vijfde prijs. Viola van de Akker won in de dressuur ld asse MI de tweede prijs met 133 pnt. Het komende Pinksterweekend vind de eerste sportieve uitwisse ling plaats met de Holtense part nergemeente Winterberg. Het ve teranen elftal van sv Holten neemt deel aan het Alte Herren-toernooi in Neuastenberg. Op pinksterzon dag speelt Holten 1 een invitatie wedstrijd tegen sv Emsdetten '05. 's Avonds zal burgemeester Braun van Winterberg, het Holtense ge zelschap persoonlijk toespreken. Egbert Jansen is voor zaterdag 26 mei uitgenodigd in Het Scheultie in Heeten om voor het radiopro gramma NOS Sportief te praten aan touwtreksport. De uitzending van dit programma is te verwach ten in de daaropvolgende week. NOS Sportief wordt elke doorde weekse dag uitgezonden via Radio 5 's morgen van 09.00 uur tot 09.30 uur. Afgelopen weekend werden de laatste wedstrijden van de veld- competitie handbal gespeeld. Po ver waren de resultaten van de Holtense handballers in deze wed strijden reeks. Het dames juniorenteam verloor met duidelijke cijfers, 17-7, van ABS. Al maakte een moeilijke af sluiting van de competitie mee. Thuis tegen Haarle slaagde het team er niet in een treffer te scoren. Daardoor won Haarle overtuigend met 0-15. De jongens moesten hun meerdere erkennen in Swift '64. Tot de rust speelde Holten uitste kend en was een verassende 7-8 stand bereikt. Na de rust ging de conditie een woordje meespelen, mede door een gebrek aan wissels verloor Holten met 9-17. BI moest door blessures een aantal speel sters missen. Tot de rust kon Hol ten gelijke tred houden. In de twee de helft namen de gasten afstand en wonnen met 4-7. Onder de titel Als hockey je lief is, weetje wat sportief is, is de Hockey club Holten een cursus gestart om kinderen die in de D-teams spelen (10-12 jaar) op te leiden voor het Hockey diploma. Deze cursus is een nieuw initiatief van de Koningklijke Nederlandse Hockey Bond om kinderen op speelse wijze en op een daarvoor ontvankelijke leeftijd op de hoogte te brengen met zaken als spelre gels, baltechniek, sportiviteit en gezondheid. De cursus, waaraan in totaal negen Holtense jongens hebben meege daan onder leiding van trainster Margot de Ruiter, bestaat uit een theoretisch deel en een praktisch deel. Afgelopen vrijdag 11 mei kon den met succes de laatste proeven worden afgerond, zodat alle jon gens 's avonds in het Clubhuis van HCH hun diploma in ontvangst konden nemen van de voorzitter van de technische commissie, Rob Soer. De geslaagden zijn: Thijs Bielde- man, Joost Boer, Gijs van Couwe- laar, Reindert-Jan Ekker, Joost den Herder, Teun Lubberhuizen, Steven Meijer, Edward Schipper en Wouter van Wieringen. De trotse bezitters dragen nu vol trots een speciaal bij het diploma behorende badge en zullen zich, met nog meer plezier dan voor heen, met hockey bezig houden. onderuit. Het kosste hem een offi ciële waarschuwing (waar rood op zijn plaats was), maar voorkwam daarmee een mogelijke achter stand voor zijn ploeg. Halverwege de tweede helft werd de gebles seerd geraakte Gerben Beldman nog vervangen door A-junior Leo Aanstoot. In de slotfase werd de moegestreden Johan Bolink nog vervangen door pinchhitter Evert Vruggink, maar Evert had deze keer geen verrassing in petto, om dat hij nauwlijks een speelbare bal kreeg. Blauw Wit kon in deze wed strijd geen beroep doen op de ge schorste André Stam die in de uit wedstrijd tegen DVO uit het veld werd gestuurd. Weliswaar is door de nederlaag te- gen Vesos de promotie verspeeld, echter juist in de wedstrijd tegen DVO zijn onnodig punten ver speeld. Punten die achteraf van heel groot belang bleken te zijn. Voor Blauw Wit zit er niets anders op dan in het aanstaande seizoen een nieuwe poging te doen om de TVB uit te komen. Trainer Van Noesel en de spelers zal er alles aan gelegen zijn om juist in het jubi leumjaar de stap naar de vierde klas te maken. Vanavond bekerwed strijd tegen Langeveen. Voor de Blauw Witters zit het sei zoen er nog niet op, want vanavond spelen ze voor de derde ronde van de TVB beker in Langeveen tegen de zondag eerste klasser uit die plaats. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Vol trots tonen de jonge hockeyers hun diploma. Vanavond (vrijdag) speelt de hui dige selectie van sv Holten tegen een team dat geformeerd is uit spe lers die het komend seizoen niet meer voor de A-selectie uitkomen. Dit elftal heeft de volgende samen stelling: Henk Blankena, Edwin Brouwer, Andre Jalving, Henk Jansen, Freek Koopman, Jan van Mullem, Hendri Bronsvoort, Da niel Samangaung, Jac Speelman, Wim Schooien, Harry Scholten, Jan Udink, Henk Veneklaas en MAC de Holterberg houdt op za terdag 26 mei een clubcross op hé circuit De Imhof. De inschrijving begint om 11.00 uur; aavang van de training om 11.30 uur. Na twee jaar geleden schutters- koning te zijn geweest is het Seino Voortman dit jaar gelukt om het biljart kampioenschap van Hol ten op zijn naam te schrijven. In een spannende finale, waarbij de drie finalisten gelijk eindigden, won Seino Voortman via het wed- strijdregelement de titel. Op de tweede plaats eindigde J.A. Jan sen. derde werd E. Aanstoot. Op de foto van links naar zechts J. Bargboer (bv Jansen), H. Gerve- dink-Nijhuis (bv Kalf sterman)J. Harbers (bv Jansen), E. Aanstoot (bv 't Klavier ),J. A.Jansen (bv Jan sen) en kampioen S. Voortman (bv Jansen). In de eerder gespeelde kleine fi nale werden J. Harbers, H. Gerve- dink-Nijhuis en J. Bargboer res pectievelijk vierde, vijfde en zesde. Henk Warrink. De spe41ers worden gecoachd door oud-trainer Eddy Hafkamp. De wedstrijd begint om 19,00 uur. De jeugdcommissie van de sv Hol ten organiseert zondag 27 mei voor de dertiende keer het Allard van Bruggen jeugdtoernooi. Dit voet balevenement is opgezet voor pu- pillenelftallen. De vier deelnemen de verenigingen zijn: sc Brummen, sv Schalkhaar, vv Enter en sv Hol ten. Tussen de wedstrijden door nemen de teams deel aan een voet- balbehendigheidsparcours. Er is tevens een luchtkussen aanwezig. Het toernooi begint 's ochtends om tien uur. Met algemene stemmen is Jan Schuchard door de onlangs geko zen Sportcommissie gekozen tot voorzitter. Hij volgt Johan Groe- neveld op, die zich niet meer be schikbaar had gesteld voor een nieuwe periode. Schuchard was de enige kandidaat. In het dagelijks bestuur is verder gekozen Jeles Hesse als afgevaar digde van de sportverenigingen. Hij kandideerde samen met Wim Klein Velderman. Henk Westerik, wethouder voor Sportzaken, neemt namens het college van B en W zitting in het dagelijks bestuur. De gemeenteraad wordt in de Sportcommissie vertegenwoor digd door de raadsleden Mark voort (PvdA) en Rensen (WD). Se cretaris ambtshalve is H. Wissink. De Sportcommissie beschikt niet over een reservelid. De heer van Doorninck, op wie bij de verkiezing slechts één stem werd uitgebracht, heeft zich, gelijk aan vier jaar gele den, als reserve terug getrokken.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 7