Terrasje lokt voor tippelaars Kartoroete schakel tussen provincies Bloemenmarkt trekt kijkers en kopers Hypotheek? Waardevol advies Klazien uit Zalk Geslaagd reisje Ga direct naar de Rabobank. U krijgt een extra lage rente. Meer bank voor je geld Toegang van dorpshuis aangepast HOLTENS NIEUWSBLAD imzi Gaardenstraat 32, Holten, tel. 05483-6 22 55 Rabobank Spreekuur burgemeester Huisvuilophaaldienst Openbare commissievergaderingen Toepassing artikel 18a WRO t.b.v. uitbreiden woonhuis op het perceel Oude Deventerweg 33 te Holten Paspoorten-Toeristenkaarten: Onttrekken gedeelte Dikkerspad (voetpad) aan het openbaar verkeer. (toepassing Wegenwet) VRIJDAG 25 MEI 1990 Burgemeester Weierink van Bathmen in zijn nette pale keek bedenkelijk: zouden wij het drooghouden?Voot hem watergraaf Heilersicht. In een deel van Nederland waar, in vergelijking met andere delen van ons land, weinig water te vin den is, werd zaterdag op sportieve manier een nieuwe kanoroute in gebruik genomen die 'grensover schrijdend' de provincies Overijs sel en Gelderland verbindt. De nieuwe kanoroute is een initiatief van het Recreatieschap Salland in samenwerking met het Water schap de Schipbeek, de ANWB en het Samenwerkingsverband Tewnte, het recreatieschap De Graafschap en de gemeente Mar- kelo. Burgemeester J. Weijerink van Bathmen, voorzitter Van Rappard van het recreatieschap en Water- graaf Heilersicht en Weerselo's burgemeester W. Schelberg in zijn functie als bondsafgevaardigde van de ANWB stapten als eersten in een Canadese kano („een bevrij dend gevoel", zo meende de water- graaf) om het traject tot het slui- zencomplex Cröddenbrug af te leg gen. De minder dapperen onder de genodigden volgden per fiets. Bij de sluis, waar een knoppunt is van wandel, kano- en fietsroutes, werd door de heer Schelberg een infor matiepaneel van de ANWB ont huld. De kanoroute begint bij Markelo en loopt via de Schipbeek naar De venter waar de route voorbij de ha vens aansluit bij de kanoroute over het Overijssels kanaal, richting Raalte. Met name de route door de Schipbeek is ook voor niet zo erva ren kanvovaarders gemakkelijk te overbruggen. De route heeft een verval van onge veer tien meter, zodat de kano vaarders onderweg geconfron teerd worden met enkele stuwen. Daar moet de kano op de schou ders worden genomen en aan de andere kant van de stuw weer te water worden gelaten. Daarvoor zijn speciale betonnen vlonders aangelegd. Op de route zullen, zo vertelde voorzitter Van Rappard, tevens gefaseerd picknickplaatsen worden aangelegd en een aantal leegstaande loodsjes bij Raalte worden als opslagruimte voor ka no's ingericht. Voor het Waterschap is het de eer ste keer, dat meegewerkt werd aan een recreatief project. Holten moet het wat bekende Ne derlanders betreft, moeten doen met een foto in de krant en de TV. Vermoeid door de lange tippel van Ommen naar Hellendoorn, lieten donderdag heel wat 'beroemdhe den', zoals weerman Henk van Dorp het afweten voor het traject Nijverdal - Holten. Het terras van restaurant de Uitkijk, waar het es tafettestokje werd doorgegeven, lag er in het zonnetje dan ook ver lokkend bij. Tot de doorzetters be hoorde onder andere de gedepu teerde J. Schuur. De tocht van Nij verdal en Holten werd onder ande re gelopen door de wethouders Westerik en Dalhuisen en gemeen tesecretaris Stegeman en het raadslid Gerrit Markvoort. Van Hellendoornse zijde werd aan de tocht deelgenomen door de (nieu we) wethouder A.H. Roetman en gemeentesecretaris A. Brink. Een aantal leden van de IVN afdeling Hellendoorn gaf onderweg uitleg over plant en dier op de Holter- berg. Ook de Ruslandkenner Karei van 't Reve behoorde tot het gezel schap. Hij stapte evenwel halver wege in de OAD-bus. De openbaar vervoersmaatschappijen TET en O AD traden op als sponsor van de Overijsselse routes. De Pieterpa- destafette staat dit jaar in het te ken plan ooievaar. Dit behelst de terugkeer van de ooibossen langs de grote rivieren. Door middel van handtekeningen wil de milieuorga nisatie de industrie aan de boven loop van de grote rivieren bewegen minder gif te lozen, zodat de oorps- ronkelijke bebossing langs dc ri vieren weer een kans heeft. In een vlot tempo werd de tocht naar Holten afgelegd, met aan het hoofd van de tippelaars wethouder Dalhuisen, die toen het eindpunt naderde, de pas er nog even stevig inzette. In het gemeentehuis werd het gezelschap gelaafd en bracht een flinke stoet krentewegge de krachten weer terug. Onder de to nen van het gezelschap Twinckel werd uitgepuft en nog even nage- boomd over de tocht, de tocht ging vrijdagochtend verder naar het Gelderse Laren. De estafette ein digt bij Pietersberg in Limburg. Dinsdag 15 mei stapten bij de Bos- school in Espelo 42 dames in de bus voor het jaarlijks reisje. Via Deven ter, Apeldoorn en Arnhem ging het richting Oisterwijk waar koffie was met gebak. Daarna was er een fiet- socht met de Piet Plezier. Via een routebeschrijving gingen de da mes door de bossen en langs de vennen van Oisterwijk. Onderweg was er een pauze met consumptie. Hierna weer in de bus richting Lage Zwaluwe voor een boottocht over de Biesbos. Via de molens van Kinderwijk en over de dijk langs de Lek ging het richting Hoevelaken waar de dames bij restaurant Schep hebben gedineerd. De eerste themamarkt van de Hol- tense Handelsvereniging van dit jaar mocht zich donderdagavond verheugen over een flinke belang stelling. De bloemenmarkt trok flink wat kijkers en kopers. Zowel organisatoren als handelaren wa ren na afloop dan ook bijzonder te spreken over het resultaat. Ge dacht wordt om volgend jaar de themamarkt uit te breiden tot een middag- en avondmarkt. Naast kramen met bloemen, plan ten en de nodige perkplanten van de zes plaatselijke bloemisten en hoveniers, werd de markt opge fleurd met stalletjes van non-profit organisaties als het Wereld Na- Uit de veelheid bloemen was het moeilijk een keuze te maken. EIGENDOMSBEWIJS VELPERPLEIN ARNHEM Hypotheekbedrag (130000 Looptijd 30 jaar Bruto inkomen f45.000 Alleenverdiener man leeftijd 30 jaar Da Soaar-Optknaalhypotheek vetse- Voofdoliger vanaf jaar 3 EIGENDOMSBEWIJS heerestraat GRONINGEN Hypotheekbedrag '2)0.000 30 jaar (70.000 Brutoinkomen Alleenverdiener Leeftijd verg me«3erva^';'e,,9nh7«''^ totaal netto voordeel Sfwar-Optimafllhypotheek f58.500 f32.000 Met de Spaar-Optimaalhypotheek bespaart u al gauw tienduizenden guldens. Aan bovenstaande voorbeelden kunt u zien hoe groot het voordeel uiteindelijk kan zijn. Ga dus verder met de Rabobank en laat üw voordeel berekenen. tuurfonds, de Pieterpadestafette en de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. SoCuWe gaf niet alleen voorlichting over de diverse activiteiten in het doprhuis, maar de bezoekers konden aan de hand van een speciaal computerpro gramma zelf de beplanting van hun tuin samenstellen. Ook het Bijbelgenootschap was met een kraam vertegenwoordigd. De - ver keersvrije - Dorpsstraat was het domein van de plaatselijke winke liers die klanten trachten te trek ken met speciale aanbiedingen. Bijzonder druk was het bij de stand van de oudheidkamer Hoolt'n waar bestuurslid Henk Koopman Azn met een heuse sme derij de belangstellenden meenam naar vroeger tijden. De muziek van de groep Twinckel zorgde voor een vrolijke noot, evenals de wijsjes uit het draaiorgel. Gedurende de markt werden ook de prijzen (een bloembak) bekend gemaakt van de rebusactie, die de afgelopen weken in de Holtense winkels is gehouden. De prijzen werden uitgereikt door Rob van den Eist, voorzitter van de Pieter pad milieuestafette. De prijswin naars waren: familie Reijlink, L. Otten, A. Beuwer, A. van Dijk, J. Dangremond en E. Nijkamp. De eerstvolgende themamarkt is de Blij dat ik rij markt die op don derdag 7 juni wordt gehouden. Ruim 150 leden van de Afdeling Holten van de Bond van Platte landsvrouwen waren voor de laat ste keer in het verenigingsseizoen bijeen in zaal Vosman. Door een- dagsbestuur was uitgenodigd me vrouw Rotstein-van den Brink, beter bekend als Klazien uit Zalk. Zij vertelde over vele huismiddel tjes uit vroeger tijden die nu he rontdekt worden. Volgens Klazien wordt tegenwoordig alle aandacht gegeven aan ernstige zieken, ter wijl aan de kleine ongemakken voorbij wordt gegaan; deze zijn juist oorzaak van latere kwalen, al dus de spreekster. Vele adviezen werden door de leden gevraagd en genoteerd. De baten van deze avond besteedt mevrouw Rotstein aan projecten in Israël. Voorzitter mevrouw A, Dikkers- Wegstapel memoreerde het goed verlopen reisje naar de Bondsten- toonstelling in Zuidlaren en het en thousiasme waarmee leden tijden de feestweek de optocht en het standje op de feestmarkt hebben verzorgd. De jaarlijkse fietstocht wordt gehouden op 20 juni, vertrek 09.00 uur vanaf Vosman. Verder worden er zwemlessen georgani seerd voor hen die niet kunnen of durven zwemmen. Opgave bij de secretaresse, mevr. Jansen- Bos- schers. Op korte termijn zal het dorpshuis een kleine verbouwing ondergaan. Op verzoek van de Lathmer zullen twee extra deuren worden aange bracht. Eén deur zal direct uitgang bieden vanuit de ruimte van de Lathmer naar buiten, wat de vei ligheid bij brand bevorderd. De an dere deur geeft een aparte entree naar het invalidentoilet, zodat de mensen van de Lathmer niet meer via de gang van en naar het toilet behoeven. Dat leverde in de prak tijk nog wel eens wat problemen op. Het dorpshuis is nu ruim een jaar in gebruik. Afgezien van van enke le 'kinderziekten' verloopt de sa menwerking tussen de verschillen de gebruikers uitstekend, zo ver telde wethouder Dalhuisen. Tij dens onlangs gehouden evaluatie zijn alle knelpunten op een rijtje te zetten. Daaruit voortvloeiend wor den nu de extra voorzieningen voor de Lathmer uitgevoerd. Ver der staat op het verlanglijstje nog een verbetering van de afscheiding van de bar en de ontmoetingsruim te, maar daar is voorlopig nog geen geld voor beschikbaar. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan H. J. Aaltink voor vergroten varkensschuur bij Helhuizerweg 6; - aan E. D. Ballast voor bouw carport en vergroten balkon Holterenkstraat 18; - aan G. H. Hasewinkel voor bouw recreatiebungalow Heideweg 58; - aan M. en G. Koopman voor bouw woning aan Erve Broekhuis; - aan B. H. Arfman.voor uitbreiding woning Helhuizerweg 32; 2. aan Interneon vergunning verleend voor plaatsen lichtreklame aan het perceel Dorpsstraat 60; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK OF OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. De burgemeester is verhinderd op maandag 28 mei en 4 juni a.s. spreekuur te houden. In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de maandagroute op 4 juni (2e Pinksterdag) wordt opgehaald op 5 juni. De gemeentewerf aan de Waagweg is gesloten op vrijdag 25 mei en maandag 4 juni (2e Pinksterdag). De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken vergadert op maandag 28 mei 1990 om 16.15 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - concept-raadsvoorstel inzake voorbereidingsbesluit ged. herziening bestemmingsplan „De Borkeld" t.b.v. bouw rekreatiebungalow op het perceel sectie B nr. 4151; - concept-raadsvoorstel inzake voorbereidingsbesluit perceel sectie A nr. 220, gelegen aan de Enkweg; - voor ontwerp-bestemminqsplan „Bedrijventerrein de Haar 11-1990". De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer G. Markvoort, wonende Ou de Deventerweg 33 te Holten een aanvraag om bouwvergunning is in gediend voor het uitbreiden van een woonhuis op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sektie F nr. 4160, plaatselijk bekend Oude Deventerweg 33 te Holten. Het perceel is gelegen in het bestemmingsplan "Holterberg" en heeft hierin de bestemming "bebouwingskiasse II". Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het bestemmingsplan vanwege het feit dat als gevolg van de uitbreiding van het woonhuis de achterste bebou- wingsgrens zal worden overschreden. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewil ligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijk Ordening (WRO). Krachtens artikel 18, lid 2 Bro 1985 wordt het verzoek om bouwvergunning daarom aangemerkt als een ver zoek om zodanige vrijstelling. Bij besluit van 15 mei 1990 hebben burgemeester en wethouders beslo ten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a der de tot en met elfde lid WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstellirig (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende veertien dagen, ingaande 28 mei 1990, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken voor een ieder ter in zage. Gedurende deze termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Als algemene regel geldt, dat het aanvragen van paspoorten en toeristenkaarten zeer tijdig dient te geschieden. Overlegd moet worden: - twee (2) recente pasfoto's in zwart/wit (niet gemaakt in een fotoauto maat) - gegevens omtrent de lengte van de aanvrager - bij vernieuwing het in gebruik zijnde oude paspoort of toeristenkaart (bij gemis daarvan wordt een boete in rekening gebracht) De aandacht wordt voorts gevestigd op het volgende: - kinderen ouder dan 12 jaar dienen zelf over een paspoort of toeristen- kaart te beschikken - bij aanvraag door een minderjarige moeten beide ouders schriftelijk toestemming verlenen - voor aanvragen van paspoorten door personen onder de 16 jaar geldt een verminderd tarief - een paspoort is 5 jaar geldig voor de gehele wereld - het aanvragen hoeft niet persoonlijk te gebeuren - het afhalen van paspoorten/toeristenkaarten dient persoonlijk te geschieden - wanneer de geldigheidsduur van een paspoort is verstreken kan men nog op een paspoort reizen, mits: 1het paspoort nog geen 5 jaar is verlopen; 2. de reizen beperkt blijven naar: België, Luxemburg, Frankrijk, West-Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Italië, Andorra, Liechten stein, Monaco, Spanje en Portugal; 3. de onder 2 bedoelde reizen mogen slechts betrekking hebben op toeristische doeleinden; - een toeristenkaart is 2 jaar geldig voor bepaalde landen in Europa. De toeristenkaart kan daarna niet worden verlengd. - Afhalen paspoorten/toeristenkaarten: Op werkdagen: 's morgens van 08.30-12.30 's middags van 16.00-17.00 (Alleen na telefonische afspraak) Met nadruk wordt er nogmaals op gewezen dat het afhalen persoonlijk dient te geschieden. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de heer Ir. H. A. den Herder, Motieweg 17 te Holten een verzoek aan de raad van de gemeente Holten heeft gericht tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van het Dikkerspad (voetpad), voorzover dit is gelegen op het perceel, kadastraal bekend, gemeente Holten, sectie A. nr. 1813, lopende van en naar de Ericaweg. Het verzoek ligt ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken ter inzage. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld bezwaren tegen deze onttrekking binnen 30 dagen na heden schriftelijk in te dienen bij de Raad der gemeente Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 25 mei 1990 Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester W. L. F. C. van Rappard

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5