A Teams Haarschool en Dorpsschool kampioen Fietsvijfdaagse slaat goed aan in Holten Handballers delen punten met Actief I r Eén punt genoeg voor Blauw Wit Holten E3 zonder p-[0]ten 7 kampioen spelen kampioen Deelnemers gelijk aan vorig jaar Puzzelrit HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten Blauw Wit Blauw Wit Dl wint toernooi. Vierde prijs Kraayenzank Wielertocht De Zwaluwen DONDERDAG 17 MEI 1990 7 In de laatste thuiswedstrijd in de veldcompetitie van- dit seizoen heeft Holten gelijk gespeeld tegen Actief. Holten had een matige start, onachtzaamheden in de ver dediging zorgden ervoor dat bin nen tien minuten tegen een 1-5 achterstand werd aangekeken. Daarna kwam Holten beter in zijn spel en kon het vlak voor rust de stand gelijk trekken. Toch was het Actief dat op slag van rust nog met 7-8 voor kwam. Na rust liep Actief verder weg naar 9-12. Daarna volgde een sterk kwartier van Holten, waarin door goed aanvalsspel te zien was dat Holten meer te bieden had dan Ac tief. Enkele goede combinaties tus sen Meino van Beek en Roland Bleyenberg leverde Holten dan ook een voorsprong op. Via een hard schot van Diederik Hussslage kwam Holten met 17-15 voor en leek de wedstrijd gespeeld. Actief kwam toch weer terug en nam in de laatste minuut zelfs een 17-18 voor sprong. In de laatste seconde be paalde Meino van Beek via een strafworp de eindstand op 18-18. Scores: Meino van beek 7, Roland Bleyenberg 4, Diederik Husslage en Nico Vorst 3, Freek Nijkamp 1. De dames speelden thuis tegen Haarle. Tot de rust ging de wed strijd gelijk op. Holten kreeg goede kansen maar wist deze niet alle maal te benutten. Hierdoor kon Haarle bijblijven, wat resulteerde in een 2-2 ruststand. In de tweede helft wist Holten het overwicht wel in doelpunten uit te drukken en werd verdiend met 5-3 gewonnen. Scores: Marti Barvelink 3, Marieke Nijland 2. De junioren speelden tegen Actief. Holten was duidelijk sterker eri won verdiend met 17-9. De welpen hadden een uitwed strijd tegen Haarle. Door het mis sen van enkele spelers had Holten het niet gemakkelijk. Toch werd het een leuke wedstrijd, die uitein delijk met 6-2 gewonnen werd door Haarle. SV Holten SENIOREN Zondag 20 mei: Mix-toernooi sv Holten, aanvang 09.15 uur precies. PUPILLEN/JUNIOREN Zaterdag 19 mei: Holten A2 naar toernooi Haarle, 13.30 uur, vertrek 12.30 uur; Holten B2 naar toernooi haarle, 13.00 uur, vertrek 12.00 uur; Holten C2 naar toernooi De Zweef, 09.30 uur, vertrek 08.45 uur. Holten Dl, Holten D2, Holten El, Holten E2 nwaar toernooi Brum- men, vertrektijden worden door de leiders verstrekt. Holten E3, Hol ten Fl, Holten F2 naar toernooi Diepeveen, vertrektijden worden door de leiders verstrekt. Holten F3 naar toernooi Haarle, vertrek tijd idem. Holten Cl naar toernooi Delden, 19 en 20 mei, vertrke Meer manskamp 11.15 uur. Blauw Wit Zaterdag 19 mei: Vesos - Blauw Wit 1,14.30 uur. In verband met het niet doorgaan van het toernooi in Haarle spelen de pupillen tegen elkaar. 10.00 uur: Blauw Wit E2 - Blauw Wit Fl10.00 uur: Blauw wit D2 - Blauw Wit E2. Aanstaande zaterdag staat voor Blauw Wit de beslissende wedstrijd voor promotie naar de vierde klasse KNVB op het pro gramma. De Blauw Witters heb ben genoeg aan een gelijkspel tegen het Hellendoornse Vesos, de Hellendoorners promoveren bij winst. Er wordt een zeer spannende wedstrijd verwacht, waarbij Blauw Wit hoopt op de steun van veel supporters. Voor de jeugd en 65-plussers vertrekt er om half twee een bus vanaf 't Vletgoor. Indien er plaats over is kunnen ook anderen mee. De wedstrijd op het Hellen doornse sportpark De Voordam begint om half drie en staat on der leiding van scheidsrechter Boerstra uit Overdinkel. Wan neer Blauw Wit er in slaagt pro motie te bewerkstelligen is, wordt er tussen 19.00 en 20.00 uur een rondgang gemaakt door het dorp en volgt er vanaf 20.00 uur voor alle Blauw Witters een instuif in het clubhuis. Een offi ciële receptie zal later worden gehouden. BlauwWit Cl naar toernooi BZSV in Borne, 08.15 uur; Blauw Wit Al naar toernooi bZSV in Borne, 11.15 uur; Blauw Wit meisjes B naar toernooi RV Rijssen. Handbal Zaterdag 19 mei: JA 1 thuis tegen Swift'64 om 12.00 uur; BI thuis te gen Haarle om 11.00. Zondag 20 mei: Heren uit tegen CVO om 13.45, vertrek 12.30; da mes J uit tegen ABS om 12.15 uur, vertrek 11.30 uur. Zondag 20 mei houdt MAC de Hol- terberg in samenwerking met CJV De Vriendenschaar een puzzelrit met een lengte van plm. 40 km. De uitzetters zullen ook nu weer pro beren er een leuke rit van te maken. De start is om 14.00 uur bij het clubgebouw aan de Beuseberger- weg 27a. Men kan inschrijven van af 13.30 uur. De jongens van de Haarschool en de meisjes van de Dorpsschool zijn de schoolkampioenen van dit jaar. Blauw Wit Ml - MVV M2, Ondanks het slechte weer hebben de meisjes van Blauw Wit een prima wedstrijd gespeeld. Op het gladde veld kwa men nogal rare situaties voor, die gelukkig het spel niet beinvloeden. Al snel wist Blauw Wit het eerste doelpunt te scoren. Na goed door gaan volgde ook een tweede treffer. MVV kwam toen sterk opzetten en scoorde tegen. Blauw Wit pakte toen de draad weer op en scoorde nog voor rust 3-1In de tweede helft kwam MW weer opzetten en scoorde 3-2. Verder liet Blauw Wit het niet komen en scoorde zelf nog een keer, 4-2. Tot aan de laatste wedstrijd bleef het spannend, maandagavond op de velden van Meermanskamp, bij de finales van de schoolwedstrij- den. Verwoed werd er -sportief - ge streden om de eer van het team en van de school, luid aangemoedigd door talrijke ouders, die de verrich tingen van hun kroost gade sloe gen. Soms waren de ouders nog fa natieker dan de kinderen en wer den vanaf de zijlijn tal van tacti sche tips gegeven om de wedstrijd Afgelopen zaterdag heeft het Dl elftalvan Blauw Wit in Markelo het jubileum-toernooi gewonnen van de sv Markvogels. Door overwinningen op Nijver- dal en GFC alsmede een geüjkspel tegen vv Diepenheim werd de kruisfinale bereikt. Hierin werd aangetreden tegen het Almelose La Premiere, de poule-winaar van de andere groep. Nadat de Holte naren enigzins fortuinlijk op een 1- 0 voorsprong waren gekomen werd deze stand door goed verdedigen vast gehouden. In de finale moest worden aange treden tegen het elftal van Mark vogels. Een geconcentreerd spe lend Blauw Wit verzilverde goed de kansen en wist met 4-0 te zegevie ren. In bezit zijnde van een grote beker werd in opperbeste stem ming de terugreis aanvaard in het voordeel te kunnen beslis sen. Dat leverde bij de handballen de meisjes, bij wie het wedstrijd- en balgevoel nog niet al te sterk was ontwikkeld, soms een kluwen voor het 'vijandige' doel, waarbij alle speelsters gelijkertijd de bal wil den spelen. Bij de voetballende jongensteams was vaak opmerkelijk voetbalta lent voorhanden. Korte dribbels, moeiteloos passeren van de tegen stander en vervolgens een keihard schot op de doelman, die uiteinde lijk gelijk Van Breukelen met enig grijp- en graaiwerk het doel school kon houden, leverde applaus op van 'meester' en juf en van de scouts van sv Holten en Blauw Wit, die nauwgezet de verrichtingen het aanstormend Holtens talent bestudeerden. De scholen uit Dijk- erhoek en Espelo waren niet apart vertegenwoordigd, maar traden bij voetbal en handbal in het veld als 'Dijkerloo'. De uiteindelijke winnaars werden het voetbatteam van Haarschool 1 en de Dorpsschoolmeisjes bij het handballen. De Haarschool her haalde hiermee het kunstukje van vorig jaar, toen zij ook al kampioen werden. Toch verwacht directeur Van 't Holt niet, dat men in de pro vinciale wedstrijden verder komt dan de eerste ronde. Met name te gen de uitstekend op elkaar inge speelde ploegen uit de kleinere dorpen, komen de Holtense teams vaak net wat wedstrijdervaring te kort. Door de scheidsrechters werd - ook dit jaar een beker beschikbaar gesteld voor de sportiefste ploeg. Bij de meisjes werd winnaar het te- asm van de Schakel. Bij de jongens werd dat het team Dorpsschool 2. De totale uitslag was: Voetbal: 1. Haarschool 1; 2. Kom pas 1; 3. Kolschool 1; 4. Dorps school 1; 5. Haarschool 2; 6. Haar school 4; 7. Dijkerlo (combinatie team Dijkerhoek en Espelo); 8. Kolschool 2; 10. Schakel 1; 11. Haarschool 3; 12. Dorpsschool 3. Fayr Play-cup: Dorpsschool 2. Handbal: 1. Dorpsschool; 2. Haar school; 3. Kolschool; 4. Schakel; 5. Dijkerlo (combinatie Dijkerhoek en Espelo); 6. Kompas. Blauw Wit Dl - Enter Vooruit Dl; In deze laatste wedstrijd nam Blauw Wit revanche op zich zelf. In een frisse wedstrijd werd Enter Vooruit flink onder druk gezet. Blauw Wit was gebrand op een doelpunt tegen de ongeslagen voorjaarskampioen. Rust 0-0. In de tweede helft lukte dit door Gerben. Hij scoorde na een goede dieptepas van Hans, via een fraaie lob over de Enter Vooruit doelman. Enter Vooruit probeerde hierna de onge slagen status te redden, maar ver der dan een veld overwicht kwam men niet tegen Blauw Wit dat hier door 2e werd in deze competitie. 1- 0. Eversberg Dl - Blauw Wit D2; Blauw Wit begon slecht in een wat later bleek doelpuntrijke wed strijd. Met simpel, maar effectief spel kwam Eversberg met 4-0 voor. Hierna nam Blauw Wit meer het initiatief en via Laurens Jan Stam werd het voor rust 4-2. Na rust scoorde de zelfde speler ook 4-3 en leek er een sensatie te komen. Een gelijkspel was zeker verdiend ge weest, maar doordat beide ploegen nog een keer scoorden werd het 5-4. Blauw Wit D2 - SWN D2; Op nieuw in een doelpuntrijke wed strijd verloor D2 nipt met een doel punt verschil. Al snel kwam men achter, maar Laurens Jan scoorde 1-1. Voor rust had SWN het betere van het spel en scoorde 2-4. Na rust moest de scheidsrechter er het tel- rek bijhalen, want met veel doel punten aan beide kanten werd het 6-7. Excelsior E3 - Blauw Wit E2; Te gen kampioen Excelsior in de laat ste wedstrijd was voor Blauw Wit weinig eer te behalen. Al snel bleek dat Excelsior veel te sterk was en 5x scoorde. Arjen wist voor Blauw Wit nog wel een tegen treffer te sco ren. 5-1. Na rust ging Excelsior door en scoorde nog vier keer. Kee per Arjan wist met veel prima kee perswerk echter veel doelpunten te voorkomen. In de slotfase scoor de Ajen uit een strafschop het tweede doelpunt voor Blauw Wit 9- 2. De voetballertjes van Holten E3 kwamen zaterdag 12 mei naar sportpark Meermanskamp om naar hun weten een vriendschap pelijke wedstrijd te spelen. Wat de jongens echter niet wisten, was dat in alle stilte een kampioensfeest voor hen georganiseerd was. Dat kampioenschap was behaald om dat medekoploper Eversberg El de laatste wedstrijd had verloren. Niets vermoedend werden de spe lers de kantine ingelokt waar hen het heugelijke feit werd meege deeld. Na diverse toespraken van o.a. A. Jansen, voorzitter van de jeugdcommissie en G. Jansen, voorzitter van de supportersvere niging van sv Holten, kon het feest pas echt beginnen. Als beloning voor hun goede presteren in de competitie kregen de jongens een prachtige oranjepet, een elftalfoto Tijdens het concours dat zaterda 12 mei gehouden werd in Markelc behaalde Arjen Kraayenzank eei moooie vierde plaats in de L2 dres suur met 127 pnt. Simone Brugge man behaalde met Never Mind een negende plaats in het B springen. en van sponsor A. v.d. Maat een mooie bal cadeau. Ook de leiders H. Deijk en G. Heek werden door bestuur en ouders in het zonnetje gezet. Na verloop van enige tijd met con sumptie en hartige hap, werd zon der te voetballen toch voldaan huiswaarts gekeerd. De avond Fietsvierdaagse, dit jaar verdeeld over vijf dagen, was weer in trek bij de Holtenaren. zulk mooi weer is, haakt men af', verklaaren Hans de Groot en Hans van Ooyen van de Wielervereni ging. Toch zijn zij optimistisch over het voortbestaan van de Fietsvier(vijf)daagse, gezien de po sitieve geluiden, die zij niet alleen ontvingen van de deelnemers, maar ook van de vijf sponsors, die elk een avond voor hun rekening nemen en de deelnemers bij de pauzeplaats verwenden met een frisdrankje. Positief werd door de deelnemers gerageerd op de verdeling van het fietsevenement over twee weken. „Wij hebben nogal wat ouderen en mensen met jonge kinderen, die meerijden en voor hen is een grote re spreiding wel zo prettig. Als we het evenement in vier dagen had den afgewerkt, haden we beslist minder deelnemers gehad. Spe ciaal voor deze groepen hebben we de routes dit jaar ingekort tot zo'n twintig kilometer. Voor hen was die vier kilometer meer net teveel van het goede". Een goede erva ring werd ook opgedaan met de verkoop van de dagkaarten en fiet sers, die zich door het mooie weer lieten leiden en maandagavond alsnog op de fiets stapten. Donder dagavond werden een flink aantal mensen 'betrapt' op een afkorting. Optimistisch gingen zij met mooi weer op pad om vervolgens in een langdurige hoosbui terecht te ko men. Doordat die dag de route als een 'acht' rond het dorp liep, na men hielden velen het voor gezien, niet rekenend op een extra gehei me controle. Komende vrijdag avond is de slotavond. Dan wordt aan het einde van de laatste rit rond half acht op de Smidsbelt de verloting gehouden, waarbij aardi ge prijsjes in de fietssfeer te winnen zijn. TV De Zwaluwen uit Deventer or ganiseert op zaterdag 26 mei de jaarlijkse Wieger Ketellapper Koektocht. De afstanden die ge fietst kunnen worden zijn 60 en 150 kilometer. De beide routes voeren over de Holterberg, de 150 kilomter ook nog de Luttenberg, Lemeler- berg, Rijssenseberg en nogmaals de Holterberg. Gestart kan worden bij restaurant Zandweerd van de Deventer Sporthal, nabij de Deventer Kunstijsbaan. De 60 km rijders kunnen starten tussen 08.00 en 10.00 uur, de 150 km rijders tussen 08.00 en 09.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt voor NRTU-leden 2,50 (60 km) of 3,50 (150 km), voor niet NRTU-leden een gulden meer. Met herinnering bedragen de inschrijfkosten 10,- voor iedere deelnemer. Het kampioensteam: v.l.n.r. Sponsor li. Baltes en jr., H.v d. Veen. JA. v.d. Berg, R. Schoemaker, T. Deijk, J. Paalman, H. Deijk, G. Aanstoot, A Jalving en T. Hofman. Zittend v.l.n.r. E. Stukker, A. Schuchard, L. Traanman, D. Kappert, A. Deijk, E. Meester, R. Meester. La Premiere 4 - Holten 7, 0-2; In de vierde klasse moest koploper Hol ten 7 aantreden tegen kampioens kandidaat La Premiere 4 in Alme lo. De Rood Zwarten hadden aan een punt genoeg in deze, toch wel met angst tegemoet geziene, wed strijd. Vanaf het eerste fluitsignaal heeft het zevende laten zien dat Lap een maatje te klein is om recht te doen gelden op het kampioen schap. Nadat eerst een strafschop werd gemist was het Snoek Aan stoot die de stand naar 0-1 bracht, een verdiende voorsprong. Na de rust het zelfde spelbeeld in deze sportieve wedstrijd. Herman Deyk wist volkomen terecht de eindstand op 0-2 te bepalen. Holten 7 behaalde door dit resul taat het kampuioenschap en pro moveert naar de derde klasse TVB. De jaren dat er zo'n zes tot zeven honderd fietsers meededen aan de avond fietsvierdaagse, zijn wel voorgoed voorbij. De Holtense Wielervereniging is dan ook blij, dat het aantal deelnemers dit jaar vrijwel gelijk is aan het voorgaan de jaar. In totaal werden er zo'n 330 deelnemerskaarten uitge reikt. In andere plaatsen loopt de animo jaarlijks terug. Om welke reden, de animo terugloopt valt nauwelijk aan te geven. In Holten vermoedt men, dat er een verzadi ging optreedt door het mooie weer. „Veel mensen nemen de fietsrou tes mee naar huis en gaan op een mooie zomeravond zelf de routes nog eens narijden. Veel Holtenaren gaan ook 's zomers bij de VW de fietsroutes ophalen. Er wordt dus door de Holtenaren niet minder ge fietst, maar als het dan aan het be gin van de Fietsvierdaagse niet

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 7