Fietsdag slechts voor de echte doorzetters J, f personeelsgebrek politie Rabobank Starthypotheek 7,5% Winkelen Zakendoen O Prijsuitreiking van kleurwedstrijd HOLTENS NIEUWSBLAD Weinig animo voor eerste route eindexamen- Misdaad verdubbeld door leerlingen T. Disaster in Trefpunt met extra lage rente vanaf Bel voor een afspraak. Gaardenstraat 32, Holten, tel. 05483-6 22 55. Rabobank Meer bank voor je geld Avondlessen Duits Invullen belasting formulier zo gepiept Resultaten sv Holten Bathmen verslaat Rietvoorn Weer grote spelbreker T. Schuppert winnaar Heverlee. Hemelvaartsdag Ponyconcours Bergruitertjes Inventarisatie behoefte aan bedrijfsterrein. Huisvuilophaaldienst Inzameling oude gasflessen door de brandweer Drankgebruik op de openbare weg op Hemelvaartsdag DONDERDAG 17 MEI 1990 Voor het tweede achtereenvol gende jaar werd de nationale Mo len-en Fietsdag geteisterd door slecht weer. Door het feest rond de De Hegeman was de belangstelling om een kijkje in de molen te ne men, bijzonder groot. Echter de animo om gewapend met regenjas sen de veertig kilometer lange tocht te gaan volbrengen, was heel wat minder. Tineke Wolters van de WV kon slechts 47 routekaartjes slijten aan de doorzetters. Ook de eerste en enige moutain-bike-rou- te had niet de belangstelling die door de organisatoren werd ver wacht. Op dit stukje sportief 'scheuren' op de Zuurberg, kwa men slechts zo'n veertig rijders af. De door Jan Stam beschikbaar ge stelde huur moutainbikes bleven ongebruikt in de regen staan. Slechts de echte doorzetters kwa men - soms van verre - met hun ei gen dure karretjes op de wagen naar Holten om hier hun doorzet tingsvermogen te beproeven. Door het slechte weer moest het geplan de circuit op het MAC terrein op de Zuurberg worden geschrapt uit het programma, tot ongenoegen van een aantal jonge waaghalzen, die dus toen maar op eigen houtje de proef op de som namen. Of er volgend jaar een vervolg komt op deze moutain bike route, is nog maar de vraag. De organisa tor, John Moens uit Maassluis, van de Stichting Moutain-bike promo tion, was niet al te best te spreken over de plaats van inschrijving, weggestopt onder de bomen naast het VW-kantoor. Veel liever had met zijn moutainbikes met een standje op de Smidsbelt gestaan. Ook betreurde hij het, dat de twee routes niet eenzelfde startplaats kenden (de normale fietsroute startte vanuit Dijkerhoek) zodat de gewone fietsers geen kennis konden maken met de moutainbi- ke. Trouwens ook de gewone fiet sers misten de vertrouwde start plaats in Holten. Ondanks publi- katie vooraf, kwamen een aantal fietsers vergeefs bij het VW kan toor, waar zij doorgestuurd werden naar Dijkerhoek, waar de start plaats verstopt was in de feesttent en niet in de molen, wat men wel zou verwachten. In dorpshuis De Boschkamp is tot en met 23 mei een expositie van leerlingen de de Scholengemeen schap Holten. Deze leerlingen, al len uit 6 atheneum, hebben voor hun eindexamen tekenen als ex pressievak gekozen. De tentoon gestelde werken zijn een selectie uit de door de leerlingen gemaak te werkstukken. De eindexamenkandidaten kon den dit jaar voor hun eindexame nopdracht kiezen uit zes thema's: de foto als aanduiding voor een beeldende verwerking; 'Ik en de kleur zijn één geworden' (citaat van Paul Klee); 'een kleine door snede uit een oneindige ruimte'; 'over de grenzen' en presentatie mappen voor een ethnoligisch mu seum. De leerlingen moesten deze the ma's geheel zelfstandig uitwerken, wat resulteerde in een zeer geva rieerde aanpak en gebruik van zeer verschillend materiaal. De docent mocht zich absoluut niet bemoei- in met de werkstukken van de eerlingen. De werkstukken zijn tentoonge steld in de ontmoetingsruimte van iet dorpshuis en zijn tijdens de kantuururen gratis te bezichtigen. Het aantal misdrijven in Holten is in het afgelopen jaar schrikba rend gestegen. In de jaren 1985 tot 1988 was dit aantal vrijwel stabiel, zo rond de 362, in 1989 werden niet minder dan 502 misdrijven op Hol- tens grondgebied gepleegd. Vol gens adjudant G.W. Oberink een direct gevolg van een verminderde persoeelsbezetting. „Wij kunnen onze mensen maar éénmaal inzet ten en dat betekent dat we priori teiten moeten stellen. Dat gaat ten koste van de algemene surveillan ce. het spreekt zich al gauw in het criminele wereldje rond of er regel matig controle is of niet", verklaart Oberink.„Het is dus wel duidelijk, dat de groep Holten haar boontjes niet zelf meer kan doppen". Afgezien van een aantal inbra ken, blijkt fietsendiefstal een van de meest voorkomende delicten te zijn in Holten. „Vaak zijn het jon gelui die na afloop van de disco de bus of trein hebben gemist en dan maar een karretje jatten. Veel van die oude beestjes staan niet op slot tfa een geslaagd optreden in de Schure te Holten staat de Holtense roek-groep Total Disaster vrijdag- ivond 18 mei in het Trefpunt te Es- jelo op het podium. Toatal Disas- er, dat al een aantal jaren bestaat, ipeelt sinds de komst van zangeres foke Vruggink hoofdzakelijk top i0 hits. De samenstelling van de ;roep is als volgt: Erik Pinkert - drums, Richard Aaltink - gitaar, Jeanet van Bruggen - basgitaar, Alexander van Bruggen - key board, Joke Vruggink - zang. Rein Hofman betreedt als gastspeler het podium. Het optreden, dat wordt georgani seerd door de Espelose jongeren, begint om tien uur. De entree be draagt f 5,-. en dus wordt het hen ook nog eens gemakkelijk gemaakt. Ook bij de plaatselijke café staan en liggen de fietsen onbeheerd in het rond. Daarom hebben wij er al enige tijd geleden bij de gemeenteraad op aangedrongen de Algemene Poli tieverordening zodanig aan te pas sen, dat men verplicht wordt zijn fiets op slot te zetten. Tot op heden hebben wij nog geen reactie verno men.". In het jaarverslag, dat deze week openbaar werd, wordt veel aan dacht besteed aan de reorganisa tieontwikkeling van de politie. De groep Holten, nu nog in ingedeeld in regio West, wil ingedeeld worden in regio Oost, samen met Rijssen, Nijverdal en Wierden, waarmee volgende week een samenwer kingsovereenkomst wordt geslo ten. Of de minister uiteindelijk po sitief zal reageren op de verzoeken van de burgemeester en hoofdoffi cier, wordt betwijfeld. *„Voor de mensen in Den Haag is Holten 'pe- De mavo afdeling van de SG Midden-IJssel gaat, bij voldoende deelnemers, het komend seizoen avond-lessen Duits verzorgen. Nu diverse Holtense verenigin gen banden hebben aangeknoopt met zusterverenigingen in Winter berg wil de ma vo voor volwassenen behulpzaam zijn bij het aanleren of ophalen van de Duitse taal. Men heeft er voor gekozen am de lessen in de avonduren te geven, zodat meer Holtenaren in de gelegenheid worden gesteld om aan de lessen deel te nemen. Naast de avondlessen Duits is men voornemens om 's ochtends nieuwe groepen van start te laten gaan voor de vakken Nederlands, Frans, Engels, aardrijkskunde en geschiedenis. Het is mogelijk om bij voldoende voorkennis in te stromen in reeds bestaande groe pen. Voor inlichtingen en inschrijvin gen kan men op woensdagmorgen van 10.00 tot 11.30 uur terecht bij de coördinator in dorpshuis De Boschkamp, lokaal 5 (tel. 05483- 61412). Op andere tijden is de coör dinator te bereiken op nr. 05483- 61593. Niet minder dan veertig Holtena ren - zowel jong als oud - hebben dit jaar gebruik gemaakt van de (jaar lijkse) mogelijkheid van de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk belastingformulieren gratis te laten invullen. De mensen die zich hiervoor hadden aangemeld, kregen automatisch vrijstelling van de vervaldatum 30 april. Drie ambtenaren van de inspectie der Directe Belastingen in Deven ter kwamen afgelopen donderdag naar Holten. Zij controleerden de belastingformulieren en vulden deze in een vlot tempo in. Eén van de ambtenaren merkte nog op dat Holten één van de weinige gemeen ten in de omgeving was, waar men met drie personen naar toe moest. De Stichting hoopt deze dienstver lening ook in 1991 weer te kunnen aanbieden. anuts', daar maken ze zich echt niet druk om". Ook positieve geluiden zijn te vernemen. Zo is in een van de wij ken in samenwerking met de poli tie een buurtpreventie gestart, dat uitstekend blijkt te werken, terwijl door de winkeliers een telefooncir kel is opgestart, waardoor men la- denlichters gemakkelijker bij de kraag kan vatten. Adjudant Oberink is uitermate te spreken over de verstandhou ding bevolking en politie in Hol ten. „Ik kan stellen dat de bevol king politieminded is. Wij op onze beurt proberen niet op alle slakken zout te leggen. Dingen waarvoor we in de jaren zestig een bonnetje schreven, willen we nu wel eens door de vingers zien. We moeten met z'n allen zorgen dat Holten leefbaar blijft" SOS 3 - Holten 9,1-1; In deze door deweekse wedstrijd bleken beide teams aan elkaar gewaagd. In de eerste helft wisten beide ploegen niet te scoren. Na de rust werd het behoorlijk donker, maar de door Meinders verstrekte mistlampen mochten niet worden gemonterrd van de scheidsrechter. Door een gelukkig doelpunt kwam SOS op een 1-0 voorsprong. Op een goede voorzet van Mark Novalux kon Oosterkamp toch de verdiendé ge lijkmaker scoren. Bij het Twentekanaal te Eefde werd zondag 6 mei de jaarlijkse vis wedstrijd tegen Bathmen gehou den. Ook dit jaar moest Holten lijd zaam toezien dat de wisselbeker naar Bathmen ging. Holten ving in totaal 29 kilo en Bathmen 41. De beste vangst werd gerealiseerd door H. Dikkeboer uit Bathmen met 12 kilo. Maandag 7 mei werd de derde wed strijd gehouden voor de zomer competitie in de Schipbeek bij Markelo. Het totaalresultaat van de 24 hengelaars was 12 kilo vis. De stand in de twee vakken was als volgt: 1. A. Zanting 1660 gr., 2. W. Pinkert 1290 gr., 3. H: Kers 490 gr. 1. H. ter Harmsel 2280 gr., 2 H. Ste- geman 1310 gr., 3. G. Scholten 840 gr. De volgende wedstrijd wordt ge houden op zondag 20 mei aan het Twentekanaal te Stokkum. Het weer was het afgelopen weekeinde de grote spelbreker. Tussen de buien door behaalde Mix 2 een fraaie 5-0 overwinning op De Snip 1. Het Heren 1 team was minder op dreef en kan na het 1-4 verlies tegen Ter Spille het kam pioenschap wel vergeten. Voor de competitie zijn de afge lopen week de volgende wedstrij den gespeeld: Dinsdag dames: Holten 1 - Rijssen 1 0-5, Holten 2 - Stedeke 1 2-3, Holten 3 - P. Bra- band 5 2-3. Woensdag jeugd mix: Holten 1 - LTC 1 3-2, Holten 2 - Quick Tennis 2 2-3. Donderdag da mes: Holten 1 - Drijvers 1 3-2, Hol ten 2 - Haaksbergen 3 4-1. Vrijdag heren: Holten 1 - Stokpaardje 2 0-5, Holten 2 - Holec 2 3-2. Zaterdag jeugd: mix tot 15 jaar; Holten 2 - Rijssen 2 1-4, Holten 3 - MTV 3 5-0. meisjes tot 15 jaar; Holten 1 - Rijs sen 1 0-5. mix tot 17 jaar; Holten 1 - Drijvers 1 0-5, Holten 2 LTC 2 4-1 Zaterdag senioren: mix; Holten 2 - De Snip 1 5-0. heren; Holten 1 - Ter Spille 11-4. De Zweef 10 - Holten 9, 0-3; Met frisse moed begon het negende aan hun tweede wedstrijd in drie da gen. In de eerste helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd, wat resulteerde in een 0-0 ruststand. In de tweede helft ging het Holten be- ter af wercj q.j ^qqj- de attent reagerende Wehkamp van de Mo len. Invaller Veneklaas bepaalde met twee doelpunten de eindstand op 0-3. Voor de vlucht vanaf Heverlee - af stand 198 km - werden 295 duiven ingekorfd. Met oostenwind werden om 07.30 uur de deurtjes geopend en konden de duiven huiswaarts keren. T. Schuppert was dit keer de eerste, die om 10.11 uur de gum- miring in de klok 'draaide'. Het werd een snelle vlucht met een ge middelde snelheid van boven de 70 km per uur. De uitslag was: 1.4.5.8.16. T. Schuppert; 2.22.44.50. F. Meester en zn.; 3.14.17.25. M. Lo- deweges; 6.37.45.57.58. H. Jansen.; 7.21.32. H. Wansink; 9.10.33.42. H. van Beek; 11.31.40.41.47. H. J. Aaf- tink; 12.13.20. W. Aaftink; 15.53. J.G. Jansen; 19.26.29.38.49 E. Ve neklaas; 23.27.28 30.35. G. Kwin- tenberg; 34. A. ten Dam2; 46.56. A. ten Dam 1; 48. G.J. Koetsier; 51. F.J. Klooser; 54. mevr. van Beek; 55. Comb. Jurgens. Ruim honderdtachtig combina ties nemen donderdag 24 mei, Hemelvaartsdag, deel aan het jaarlijkse concours van ponyve reniging de Bergruitertjes. De wedstrijden worden gehouden op het clubterrein aan de Win- kelbergerweg op de Borkeld. Het paardensportevenement begint 's ochtends om half ne gen, tijdens de ochtenduren werken de klassen B e L hun spring- en dressuurproeven af. 's Middags om een uur vindt de parade plaats, aansluitend wor den de prijzen uitgereikt door burgemeester Van Rappard. Om twee uur beginnen de com binaties in de klassen M en Z aan hun wedstrijden. Na afloop kunnen jeugdige toeschouwers een gratis ponyrit maken. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan M. Reterink voor verbouw woning Lichtenbergerweg 19; 2. aan fam. v.d. Meulen te Lochem vrijstelling bestemmingsplan buitengebied verleend t.b.v. gebruik stacaravan op camping „Ideaal" als tijdelijk permanente woonruimte. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK OF OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BE ZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AF DELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. Ten behoeve van het maken van een keuze voor een locatie voor een nieuw bedrijventerrein is het noodzakelijk te beschikken over gegevens omtrent de behoefte bij plaatselijke bedrijven aan bedrijfsterrein op kor te en langere termijn. In verband hiermede is aan alle plaatselijke ambachtelijke en industriële bedrijven een vragenlijst toegezonden met het verzoek deze zo volledig mogelijk ingevuld in een bijgevoegde enveloppe te retourneren. Mocht u om wat voor reden geen vragenlijst hebben ontvangen en mocht u toch behoefte hebben aan bedrijfsterrein, dan kunt u alsnog een vragenlijst aanvragen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken (hr. IJmker). In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de donderdag route op 24 mei (Hemelvaartsdag) wordt opgehaald op 23 mei, terwijl het huisvuil van de maandagroute op 4 juni (2e Pinksterdag) wordt op gehaald op 5 juni. De gemeentewerf aan de Waagweg is gesloten op donderdag 24 mei (Hemelvaartsdag), vrijdag 25 mei en maandag 4 juni (2e Pinksterdag). In het verleden toen het aardgasnet nog niet zo dicht was als tegenwoor dig en centrale verwarming geen gemeengoed was in de Nederlandse woningen, werd flessengas veel gebruikt. Inmiddels is de toepassing van propaan en butaan voor huishoudelijk gebruik sterk teruggedron gen. Alleen voor de caravan op de camping vindt nog geregeld gebruik plaats. Alhoewel het gebruik sterk is verminderd, is het aantal flessen met pro paan en butaan in de woningen nog aanzienlijk. Toen de mensen zijn gestopt met het gebruik, heeft men veelal de laatst gebruikte fles met een restant gas opgeborgen op zolder, in een berging of schuurtje. Aan gezien het gebruik vaak lang geleden is, is de aanwezigheid van de gas flessen in vergetelheid geraakt. Omdat gasflessen iedere tien jaar ge keurd moeten worden betreft het dikwijls flessen, waarvan de keurings datum is verlopen en in principe als onveilig moeten worden be schouwd. In de loop van de jaren zal eventuele roestvorming verder gaan, pakkingen verouderen, kortom de onveiligheid zal verder toene men. Een ander risico betekent de gasfles bij brand. In geval van een brand in een woning of schuurtje is de explosie van een vergeten gasfles een zeer reëel aanwezig gevaar en vormt een groot risico voor de brand weermensen die de brand bestrijden. In de provincie Limburg heeft een actie van de brandweer, waarbij men gasflessen kon inleveren, zo'n gro te respons gehad, dat bovengenoemd risico duidelijk is bevestigd. Om het gevaar van die vergeten gasflessen te reduceren wordt er onder auspiciën van de Overijsselse Regionale Brandweren een actie gestart, waarbij de mensen iedere soort of maat gasfles, met welke inhoud dan ook, kunnen inleveren bij de brandweer. Dit kan in Holten alleen op za terdag 26 mei 1990 tussen 13.00 en 15.00 uur bij de brandweerkazerne- /gemeentewerf aan de Waagweg. Het inleveren van de gasflessen is gratis. De ingeleverde gasflessen worden afgevoerd door bevoegde firma's in samenwerking met Shell Verkoopmaatschappij BV. De oude gasflessen worden strikt volgens de regels afgevoerd en vernietigd en indien mo gelijk voor hergebruik geschikt gemaakt. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer G. Euverman van de Brandweer Regio IJssel Vecht, telefoon 038-98 22 57, of de ge meentelijke of regionale brandweer bij u in de buurt. Holten, mei 1990. Burgemeester en wethouders van Holten wijzen een ieder erop, dat op grond van het bepaalde in artikel 81a van de Algemene Politieverorde ning en hun daarop gebaseerd uitvoeringsbesluit het verboden is op Hemelvaartsdag op alle wegen of gedeelten van wegen ten oosten van de provinciale weg S14 (d.w.z. tussen genoemde weg en de grens met de gemeenten Raalte, Hellendoorn, Rijssen en Markelo) alcohol houdende drank te nuttigen of één of meer kratten, flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben met het ken nelijke doel deze op die weg of wegen te nuttigen. Tegen wanordelijk drankgebruik op de weg op genoemde dag en bin nen het aangegeven gebied zal streng worden opgetreden. Holten, 18 mei 1990. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, J. P. Stegeman. De burgemeester, W. L. F. C. van Rappard. Aan de onlangs gehouden kleurwedstrijd naar aanleiding van de opening van Novalux Van de Maat werd door meer dan 165 kinderen deelgenomen. In de speelgoedkelder bij Van de Maat werden de prijzen uitge reikt door de heer Van de Maat. Veel ouders waren met hun kin deren meegekomen om hun kind glunderend de prijs in ont vangst te zien nemen. In z'n toespraak bedankte de heer Van de Maat de kinderen voor hun deelname. Een extra woord van dank was er voor het elftal van Holten 10, de initiatiefnemers van de kleurwedstrijd.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5