Een kruisbestuiving van cultuuruitingen Gastouderproject krijgt gestalte Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Kunstbeschouwing ook voor beginners HOLTENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN op reis Gezamenlijke jeugddienst Concert in Herv. kerk NBvP-leden Mix-- toernooi sv Holten. Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen BOLSENBROEK MARKELO DONDERDAG 17 MEI 1990 Daniël Leal poseerde samen met Tineke Wolters en twee vertegenwoordigers van de Holtense Boerendansers voor een van zijn schilderijen. Colombia, een land dan vrij wel dagelijks (negatief) in het nieuws is door de drugshan del en de bomaanslagen. Daarom deed het wethouder Dalhuisen vrijdagavond deugd in het gemeentehuis van Holten ook de andere - po sitieve - kant van het prachtige Zuidamerikaanse land te kun nen laten zien en wel door de officiële opening te verrichten van de tentoonstelling van Clombiaan Daniel Antonio Sanabria Leal, die tot en met 11 juni in de hal van het ge meentehuis exposeert. Dalhuisen verklaarde, lichtelijke bevooroordeeld te zijn over Colom bia (de familie Dalhuisen heeft een Colombiaans kind geadopteerd). Als 'collega' kunstenaar, had hij al eens een werkstuk gewijd aan de problemen van 'Cocacolumbia' tij dens een expositie in het dorps huis, maar wees ook op de culture le rijkdom van Columbia en op de gemoedelijke manier van leven. „Daar beheerst niet het haasten het leven. Daar wil men niet het winkelwagentje zonodig net voor het andere winkelwagentje duwen. Wij zouden van dit 'echte leven' wat meer hier na toe moeten kun nen halen". Verheugd was de wethouder voor al over het feit dat het Internatio naal Folkloristisch Festival dat eenmaal in de vier jaar wordt ge houden in Holten en waardoor Da niel Leal in contact kwam met Hol ten en de Holtenaren - hij maakte deel uit van de Colombiaanse groep Otrara en logeert bij de fami lie Wolters - had bijgedragen tot een 'kruisbestuiving van verschil lende cultuuruitingen', waarvoor hij het bestuur van de Holtense Boerendansers een extra compli ment gaf. De band tussen de familie Leal en de familie Wolters is bijzonder, groot. Tineke en haar man brach ten al eens een bezoek aan Colom bia en een broer van Daniel, An dres logeert bij hen gedurende zijn stage bij een Rijssens bouwbedrijf. Vorige week werden zij ontvangen bij de Colombiaanse ambassadeur in Den Haag. Daniel Leal verklaarde, dat zijn schilderijen het verhaal vertellen van zijn land. Hij laat zich inspire ren door de economische en sociale gebeurtemissen in zijn land. In een vertaling van zijn Belgische vrien din Erika d'Huyvetter gaf de 32 ja rige kunstenaar uitleg aan de ge nodigden over de onderwerpen van zijn bijzonder kleurrijke, me rendeels in waskrijt uitgevoerde schilderijen. Sinds 1988 wordt in dorpshuis De Boschkamp een cursus kunst beschouwing gegeven door Onder wijs Centrum Midden-IJssel. De deelnemers hebben onder leiding van docente Roel Smit diverse the ma's en stromingen uit de beelden de kunst besproken. Thema's wa- SP»'!* PAS 65 Heeft u al een PAS 65? Geen kaart, waarmee men lid wordt van de ou deren, of bejaarden. Het is een kor tingskaart voor ouderen, bedoeld om mensen te stimuleren niet thuis te blijven zitten, maar er op uit te gaan, wat te ondernemen. U heeft het zo druk, dat u steeds in uw agenda moet kijken? Een kor tingsmogelijkheid is dan toch in elk geval handig. Er zijn ook men sen onder ons die na de pensione ring, nadat ze alleen zijn komen te staan, of na een teruggang in inko men haast nergens meer komen. Dat is jammer. PAS 65 mag er na tuurlijk niet zijn om het minimale inkomen, dat alleen een AOW biedt wat op te vijzelen. Daar hoort de rijksoverheid een inkomensbe leid voor te ontwerpen. PAS 65 kan juist door de kortingsmogelijkhe den die het biedt toch een prikkel vormen om eens iets te gaan onder nemen. Het wordt mooier weer, u wilt er eens op uit en met die PAS 65 wordt dat wat aantrekkelijker. De PAS geeft korting op de bus, op het lidmaatschap van de biblio theek, op toegangskaartjes van veel musea en vele zaken meer. In formatie daarover vindt u in het blad Actief en Vrij, dat u elke twee maanden bij de VW, of bij de SWOH kunt afhalen. Het is ook mogelijk u tegen verzendkosten op het blad te abonneren. PAS 65 is er voor ouderen van 65 jaar en ouder en voor degenen tussen de 60 en 65 die gehuwd zijn, of duurzaam sa menleven met iemand van 65 jaar of ouder. De PAS is verkrijgbaar op het gemeentehuis, afdeling bevol king. Ze kost f 8,50. U hoeft hem echter maar een keer aan te schaf fen. Noodzakelijk is een goed gelij kende pasfoto en een bezoek aan het gemeentehuis, omdat u daar uw handtekening moet zetten op de PAS. Er is één duidelijke maar aan de PAS verbonden. Ze geldt niet voor de trein. De NS heeft een eigen kortingskaart voor ouderen. Leren Men is nooit te oud om te Ieren zegt een nederlands gezegde. Heeft u daar wel eens goed over nage dacht? Heeft u wel eens overwogen weer wat te gaan leren? Waarom bijvoorbeeld niet een vreemde taal, staatsinrichting, of geschie denis? Men kan kennis die lang ge leden is vergaard ermee opfrissen, maar ook iets geheel nieuws leren. Frans, Duits, of Spaans leren is handig in verband met vakanties. Er hoeft echter toch niet steeds een duidelijke reden te zijn om iets te gaan leren? Leren is ook leuk, een ontdekken van nieuwe mogelijk heden. Dat u niet meer zo gemak kelijk onthoudt als toen u jong was is niet belangrijk. Uw inzicht is veel groter geworden, u begrijpt zaken nu veel eerder. Een speciale voor opleiding heeft u niet nodig. De cursussen worden gegeven in het dorpshuis. De lestijden zijn op die voor Duits na, alle overdag. Meer informatie en mogelijkheid tot in schrijven is er elke woensdag tus sen 10.00 -11.30 uur in het dorps huis, Tuinstraat 2 Holten, telefoon 62177. Op 8 mei kwam een wielrijdster te vallen op de Toeristenweg nabij de Diepe Hel. Doordat een medewiel- rijdster voor haar begon te rem men, kwamen beide fietsen met el kaar in aanraking. Een wenk- brouw en een elleboog moesten in een ziekenhuis worden gehecht en tevens liep te een gekneusde of ge broken pols op. Op de Markeloseweg vond ook een aanrijding plaats tussen twee fiet sers. Uit een groep scholieren week een jongeman plotseling uit naar ünks en botste daarbij op een tege moetkomende fietser. Laatstge noemde geraakte even buiten be wustzijn en liep enkele lichte ver wondingen op. Op 9 mei botste een bromfietser op de Oranjestraat tegen een geopend autoportier. De bromfietser gaf per ongeluk gas in plaats van te rem men, daar anders een aanrijding vermoedelijk nog wel te voorko men was geweest. Het bleef in dit geval bij enige schade. De brandweer werd op 9 mei gediri geerd naar een brand aan de Schuttersweg. Tot grote schrik zag de bewoonster dat de brandweer driftig de slangen aan het uitrollen was, terwijl ze van niets wist. Bij nader navragen bleek er brand te zijn aan de Schuppertsweg. Enkele rubbermatten die worden gebruikt bij het maiskuilen bleken in brand te zijn geraakt bij het verbranden van afval. Deze brand was snel on der controle. Te weten dat de ge meente Holten ook nog een Schut- teweg rijk is, dan is de verwarring omtrent de juiste straatnaam snel aanwezig. De afgelopen week werden in het dorp glazenwassers gesignaleerd, die ongevraagd de ramen wassen. Sommige mensen leefden in de veronderstelling dat dit hun gla zenwasser was waarmee ze een vaste afspraak hebben lopen. Dit was dus niet het geval. Graag U at tentie daarvoor, zodat er geen mis verstanden kunnen ontstaan. Op de car-poolplaats aan de Mar keloseweg werd een auto openge broken. Ontvreemd werden een ra dio met boxen, een biljartque en een zonnebril. Op 11 mei kwam een jeugdige wiel rijder in botsing met een tegemoet komende personenauto op de La- renseweg. De jongeman kwam plotseling achter een geparkeerde vrachtauto vandaan en de betref fende automobilist kon hem onmo gelijk meer ontwijken. Vermoede lijk met een gebroken been werd het slachtoffertje vervoerd naar een ziekenhuis te Deventer. Op de Markeloseweg werd een ree aangereden door een auto. Het dier overleefde de klap niet. Bij het NS station werden twee fietsen ontvreemd. Heel toevallig bleken dit fietsen te zijn van moe der en zoon. In de nacht van 13 op 14 mei is een crimineel bezig geweest in de om geving van de Bessinkpasstraat. Aldaar bleek een personenauto te zijn gestolen, terwijl er een onbe kende auto achter gebleven was. Deze bleek te zijn gestolen in Hen gelo. Tevens werden twee auto's opengebroken te zijn. Uit een schuurtje werd een gereedschap- kist weggehaald, die werd terugge vonden in de tuin van de buren. Bij garage Stukker was men binnen geweest door een ram te vernielen. Daar werd slechts een pakje siga retten weggehaald. De auto die uit Holten werd gestolen werd dezelf de dag nog teruggevonden in de ge meente Voorts. De radio bleek daaruit te zijn verdwenen. In Voorts werd tevens een auto mee genomen waarmede de dader in Reeuwijk een eenzijdig verkeers ongeval veroorzaakten. Toen de politie ter plaatse kwamen, was van de bestuurder geen spoor meer te bekennen. Uit het dorpshuis de Boschkamp werd uit een afgesloten kast enkele instrumentaria ontvreemd ter waarde van enkele duizenden gul dens. Men heeft hier vermoedelijk gewerkt met een valse sleutel. Bij het molenfeest te Dijkerhoek zijn diverse kledingstukken blij ven liggen. Voor nadere informatie kunt U zich wenden tot de heer Markvoort Oude Stationsweg 7 Dijkerhoek (tel 61869). es OS476-1907 ~7 QPELe ren onder andere "De vrouw in de kunst" en "Wortels van onze Kunst", het laatste thema handelt over de kunst in de eerste helft van deze eeuw. Bovengenoemde cursus omvat 15 bijeenkomsten, waaronder twee excursies. Zo is eerder het Frans Hals Museum in Haarlem en het Quadrat Museum in Bottrop (Duitsland) bezocht. In september wordt er naast een cursus voor ge vorderden ook een beginnerscur sus opgezet. Bij de laatst genoem de cursus worden de diverse stro mingen en hun representanten chronologisch behandeld. De lessen worden gegeven op woensdagavond en donderdag morgen. Aanmelden is nu reeds mogelijk bij.de coördinator van SG Midden-Ijssel, Hannie Schipper (05483-61593) of bij de docente Roel Smit (05700-22510). Zondag 20 mei om 19.15 uur is er de eerste gezamenlijke jeugddienst van de Gereformeerde en Her vormde gemeente. De dienst wordt gehouden in de Kandelaar. Voor ganger is ds. R. Visser die zal spre ken over het thema 'Slipgevaar'. In de Hervormde kerk Holten wordt op zaterdag 19 mei een con cert gegeven door de Gudula Can- torij uit Lochem. De Cantorij, die onder leiding staat van Ger van Poppel op orgel, voert werken uit van o.a. Sweelinck, Walther, Haydn, Van Poppel en Schumann. Het concert begint om 20.00 uur en de kosten bedragen 5,- (volwasse nen) en 3,50. Stichting voor sociaal en cultu reel werk zoekt coördinator/trice voor het Gastouderproject Hol ten. Sinds begin 1990 bemiddelt de Stichting voor sociaal en cultu reel werk voor Holten bij het op vangen van kinderen door middel van het Gastouderproject Holten (GOP). Het gastouderproject is be doeld voor iedereen die kinderop vang zoekt of in eigen huis kinder opvang wil aanbieden voor kinde ren in de leeftijd van 0 tot 12 jaar. Nu binnenkort de aanloopfase van dit project wordt afgesloten zoekt het bestuur van de Stichting voor sociaal en cultureel werk een part-time medewerk(st)er die de coördinatie van het gastouderpro ject kan voortzetten. Het functio neren van een gastouderproject komt op het volgende neer: ouders die kinderopvang zoeken ('vraag- ouders') worden in contact ge bracht met ouders die kinderen willen opvangen ('gastouders'). Sommige vraagouders kiezen voor een combinatie: hun kind gaat dan op een aantal ochtenden of midda gen naar een peuterspeel-zaal en daarnaast op andere momenten naar een gastouder. De gastouder krijgt voor de kinderopvang een van te voren overeengekomen vas te uur-vergoeding van de vraagou- der. Nadat de vraag- of gastouders zich hebben ingeschreven volgt een kennismakingsgesprekje. Me- dewerk(st)ers van het gastouder project van de Stichting SCW zoe ken dan een geschikte combinatie waarbij met de wensen ten aanzien van de kinderopvang zoveel moge lijk rekening wordt gehouden. Voordat deze 'koppeling' definitief wordt volgt eerst een proefperiode van twee maanden. Tijdens de proefperiode neemt de coördinator of coördinatrice van het gastouderproject regelmatig contact op met beide ouders om na te gaan hoe de opvang bevalt en om eventuele problemen te be spreken. Ook na de proefperiode blijft het gastouderproject bij de kinderopvang betrokken. Gast- en vraagouders kunnen voor proble men die met de opvang te maken hebben een beroep doen op onder steuning van het GOP. Een voor beeld: bij ziekte van de gastouder wordt tijdelijk een ander adres voor de opvang gezocht als de vraagouder dit niet zelf heeft kun nen regelen. Voor alle verder inlichtingen over het GOP Holten kunt u terecht op het kantoor van de Stichting voor sociaal en cultureel werk in dorps huis De Boschkamp, tel. 62755. U kunt zich daar ook opgeven als gastouder. Ter afsluiting van het seizoen vindt aanstaande zondag op de velden van Meermanskamp het traditionele mix-toernooi voor se nioren van de sv Holten plaats. Ruim 150 voetballers hebben zich hiervoor ingeschreven. Er wordt gestreden in twee poules van elk vijf teams. De nummers 1 en 2 uit beide poules spelen de kruisfinale. Het sportieve evenement begint om 9.15 uur. 's Middags om 14.00 uur reikt voorzitter Jan ten Velde de prijzen uit. Alle deelnemers worden ver zocht een rood en wit shirt mee te nemen. Het jaarlijkse reisje van de dames van de NBvP ging dit jaar naar de bondstentoonstelling in Zuidla ren. Op woensdag 9 mei vertrok ken 63 personen naar Zuidlaren. Vervolgens werd nog een bezoek gebracht aan het Cultuur-Histo risch museum in Zuidwolde. Het reisje werd afgesloten met een di ner bij Vosman. Geboren: Gijs-Marten, zv H.W. Veneklaas, en J.G. Boode; Hen- rike Joanne, dv A.D. Paalman en J.E. Rensen; Harmke Eline dv T. Koopman en H.B. Korte- rink; Lotte Joanne dv G.A. van Seventer en M. J. van Ham (geb. te Deventer). Overleden: W.E. Löwer, oud 76 jaar; E.G. Mennink-Regeling, oud 86 jaar; T. Mennink, oud 89 jaar; T. Pennewaard-Huizer, oud 86 jaar (overl. te Raalte). Ondertrouwd: J. H. Hartgerink, oud 24 jaar, Rijssen en G. J. Bo- link, oud 20 jaar, Holten. Gehuwd: T. Hofman, oud 26 jaar, Holten en F.J. van Zon, oud 26 jaar, Holten; C. Franke- na, oud 33 jaar. Holten en M.P.C. Putman, oud 30 jaar. Holten. NED.HERV KERK 09.30 uur, ds. Doornweerd; kin- dernevendienst: Jannie Rib- bink. 19.15 uur: De Kandelaar: ds. Visser, gezamenlijke jeugd dienstmet Gerf. Kerk Irene: geen jongerendienst. Uitgangscollecte: Jeugdwel zijn/kinderbescherming. Oppasdienst: mevr. Vlogtman- Meijer en Mariska Oonk. Diessenplas: woensdag 23 mei: ds. Doornweerd. Donderdag 24 mei (Hemel vaartsdag): 07.00 uur: ds. Vons. Vroegdienst bij de fam. Ulfman-Lubbersen, Lichtenbergweg 20, m.m.v. Jan nie Ribbink-Haitsma, dwars fluit. Holten: 09.30 uur, ds. Vons; uit gangscollecte, Diaconaal pro ject. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg; kindeme- vendienst groep 7 en 8 o.l.v. Chr. Offringa. 19.15 uur: ds. M. Berg. 19.15 uur: Gezamenlijke jeugd dienst, ds. R. Visser. De eerste collecte is voor kerk en de tweede voor rente en aflos- sing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Jeanet I] Aanstoot-Braker, Marga Har- bers-Beldman en Gerry Wit- j haar-Stam; 4-6 jaar: Ria Har- bers-Potman, Jeanette Droog- van Houten en Anja Paalman. Donderdag 24 mei: (Hemel vaartsdag): 09.30 uur: ds. M. Berg. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur: H. Mis. 24 mei (Hemelvaartsdag): 10.00 uur, H. Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. Visser; uitgangs collecte: Jeugdwelzijn/kinder- beschrming. OKKENBROEK 09.30 uur, ds. D. Rijpma, Gorin- chen; uitgangscollecte: Noodlij dende gemeenten en pers. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 08.00 uur: H. Mis; 10.00 uur, Gebedsdienst. ARTS: 19 en 20 mei, W.R. van Couwe- laar, Keizersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag fm vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: R. Brouwer, Boomkamp 10A, Rijssen, tel. 05480-13194. Behan deling na telefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 61515, daarna tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 614 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 06-11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N Dorpsstraat 27, (VW gebouw). Geopend vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 17 mei: Bloemenmarkt; Pie ter- padestafette. 18 mei: Fiets vijfdaagse 19 mei: 15.00-17.00 uur Receptie HMV in de Poppe; 20.00 uur, concert Gudula Cantorij Lo chem in Herv. kerk. 20 mei: 13.30 uur, inschrijven autopuzzeltocht MAC/Vrien- denschaar. 23 mei: Reis Bejaardensocië teit, vertrek vanaf Irene 08.30 uur, vanaf Diessenplas vijf voor half negen. 24 mei: Concours hippique Bergruitertjes 26 mei: 09.00 uur, Straatvoetbal op Vletgoor; inzameling gasfles sen. 27 mei: IPO-examen Berg- speurders terrein Lambooys- weg; All ard van Bruggentoer- nooi. 28 mei: 19.30 uur, Raadsverga dering. 29 mei: Reisje HVG Dijkerhoek, vertrek 08.00 uur. 2/3 juni: Wilde Zwijnentoemooi. 5 juni: Boottocht Rode Kruis. 7 juni: Blij dat ik rij markt. 9 juni: Fietstocht Wereldkinde ren. 10 juni: Koetsenrit Bergrijders. 11 juni: ruilavond Postzegel club. Gevonden: blauw/groen jack; groene gymschoen; fietssleutel; kinderschoentje maat 21 merk pino; big ongeveer 3 weken oud; twee pauwhennen; linnen tas "Nido" met gymkleding; diverse kledingstukken te Dijkerhoek (Zie politiejoumaal). Verloren: fototoestel merk Mi- nox; bruin lederen portemon- naie met inhoud; witte gym schoen maat 38; verzekerings plaatje bromfiets JLH 210; groe ne meisjeshorloge; sleutel aan blauwe label; Mitsubishi auto- sleutels met twee cylindersleu- tels; O AD maandkaart; beige linnen schooltas met boeken; zwarte ouderwetse boerenpet.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3