Bescheiden rol van Holten in radiospel Rabobank Starthypotheek 7,5% Veertiende editie Straatvoetbal dit keer op Vletgoor J aaragenda Storende fout bij brandweeroefening fl "I anrin met extra lage rente vanaf Rabobank Meer bank voor je geld Meester wint Maaseik HOLTENS NIEUWSBLAD Bellingweddeovertroeftgemeentelijk trio Volop spanning bij sportoernooi van basisscholen DONDERDAG 10 MEI 1990 'S; is "-'si"'S sSS ,f's ,4,..«4 - -<. j - -s - - - - - - Vol verwachting op de goede afloop poseerde de Holtense delegatie met supporters voor het vertrek, naar de NCRV-studio. MEI: 10 mei: Fietsvijfdaagse. 11 mei: Lompenactie HMV buiten gebied 12/13 mei: Viering 100 jarig bestaan molen de Hegeman Dijkerhoek- /landelijke fietsdag. 13 mei: Havenzangers in Dijker- hoek. 14 mei: Fietsvijfdaagse. 16 mei: Fietsvijfdaagse. 17 mei: Bloemenmarkt; aankomst Pieterpad Milieu-estafette. 18 mei: Vertrek Pieterpad Milieu estafette; Fietsvijfdaagse. 19 mei: Receptie HMV 20 mei: Mix-voetbal toernooi senio ren sv Holten. 24 mei: concours hippique Bergrui- tertjes. 26 mei: Straatvoetbaltoernooi 27 mei: Allard van Bruggen-toer- nooi 28 mei: Raadsvergadering JUNI 2/3 juni: Wilde Zwijnentoernooi 7 juni: Blij-dat-ik-rij-markt. 9 juni: fietstoer wereldkinderen 6 juni: Volleybaltoernooi Minto- nette 25 juni: Raadsvergadering JULI: 7 juli: Koningsschieten. 17 juli: Hoolter Avond 22 juli: Erwin-autocross 25 juli: Autocross 29 juli: Vakantiefietstocht. 31 juli: Hoolter Avond AUGUSTUS: 7 augustus: Hoolter Avond 11 augustus: Triathlon Holten. 14 augustus: Hoolter Avond 20 t/m 24 augustus: Zwemvierdaag- se Twenhaarsveld 21 augustus: Hoolter Avond 26 augustus: Motortoertocht Hol- terbergrit. 27 augustus: Raadsvergadering SEPTEMBER: 8 september: Vrije markt. 16 september: Kampioenscross jeugd op Zuurberg 20 september: Wijnfeest 22 september: Holterberg-Herfst- toer; trekkersiep. 23 september: Erwin-autocross; klassieker motortoertocht. 24 september: Raadsvergadering OKTOBER: 6/7 oktober: Nacht om Holten. 22 oktober: Raadsvergadering NOVEMBER: 3 november: HMV jubileumshow in sporthal 't Mossink. 23 november: Najaarsconcert Hol- tens mannenkoor. 26 november: Raadsvergadering DECEMBER: 17 december: Raadsvergadering; jubileum avond NBvP Holten. 19 december: Volkskerstzang. 1991 JANUARI: 8 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP Holten. 12 januari: Gala-avond Fienpreu- vers. „Vernederend verlies in radio spel"stond in een van de regionale dagbladen te lezen. „Holten faalt", in de andere. Maar was het nu echt zo erg, dat verlies van de gemeentelijke delegatie in het NCRVspel Heer en meester? Of waren de verwachtingen gewoon te hoog opgeschoefd en mag men van een gemeente van nog geen negenduizend inwoners gewoon niet meer verwachten dan een be scheiden rangschikking onder in de middenmoot? Veertig gemeen ten wisten zich boven Holten te plaatsen, maar twintig eronder, met als hekkensluiter de gemeen te Lochem, die slechts tien punten wist te veroveren, zodat de Hol tense delegatie met opgeheven hoofd naar de regio huiswaarts kon keren. Aan de voorbereiding heeft het in elk geval niet gelegen. Uitgebreid waren door het spelende drietal: burgemeester Van Rappard, me vrouw Lenneke Verstegen van de scholengemeenschap en Johan Groeneveld van de sportcommis- sie de laatste weken dagelijks de vijf landelijke dagbladen vrijwel gespeld. Uit die kranten werden de vragen in de actualitetronde ge steld. Daarin hield de Holtense de legatie de strijd aardig bij, maar in de snelle antwoordronde, lieten de Holtenaren het afweten. Men wist op de meeste vragen de antwoor den wel, maar de delegatie uit Bel- lingwedde met aan het hoofd bur gemeester E. Drenth straalde net iets meer zelfvertrouwen uit. Zij wachtten het eind van de vragen, gesteld door spelleider Henk Mou- we, meestentijds niet af, maar klapten onvervaard op het belle tje. Geluk of niet, de Groningers liepen daardoor flink uit. Bij de gastenvraag, gesteld door schijf ster Mies Bouwhuis, over een to neelstuk over Anne Frank, ver trouwde het trio in de studio ge heel op het antwoord van de 'denk tank' in het gemeentehuis, die echter in de war raakte bij de da tum die in de vraag gesteld werd. Bellingwedde wist deze vraag wel goed te beanwoorden. Halverwege de strijd werd al wel duidelijk, dat een overwinning voor Holten er niet inzat. Voor Bel lingwedde bestond evenwel nog de kans, door te dringen tot de halve finales, indien men de 'burgemees- tersvraag' goed kon beantwoor den. Voor de meegereisde suppor ters leek de vraag (over de Canade se begraafplaats en een tweetal on- derscheidignen die oud burgemeester Enklaar heeft ontvangen) die burgemeester Van Rappard zijn collega stelde niet al te moeilijk. Het was dan ook aan de volhardenheid van de heer En klaar te danken, dat de vraag door Bellingwedde niet geheel juist kon worden beanwoord, waardoor een plaats in de halve finale was verke ken. De heer Enklaar: „Ik luisterde naar de radio toen die vraag ge steld werd en dacht onmiddellijk; ze zullen mij wel bellen en ja hoor. Ik heb toen gezegd: ik weet het wel, maar verklap het niet. Ik ga toch mijn eigen gemeente niet afval len!". De vraag die Holten moest beantwoorden was heel wat moei lijker. Met name de vraag over hoe men in de middeleeuwen in Bel lingwedde kerkschenders straften, zorgden voor problemen. Zelfs hulptroepen in het Groningse wis ten het antwoord niet te bemachti gen, zodat burgemeester Van Rap pard maar een gok waagde: voorlo pig niet deelnemen aan het Heilig Avondmaal. Zijn antwoord ontlok te bij burgemeester Drent een bul- derdende lachsalvo. Niet zonder genoegen somde hij op dat kerk schenders in Groningen een gru welijk lot wachtte: de handen afge hakt, gevierdendeeld en vervol gens onthoofd. Na afloop wist hij zijn collega nog een aantal aardige straffen op te sommen onder ande re voor overspelige vrouwen en aanranders. Een ervaring rijker, maar toch een beetje bedrukt werd de thuisreis rond vier uur aanvaard, waarna in het gemeenthuis voor alle betrok kenen bij een afzakkertje de zaken nog eens werden doorgesproken. Unaniem was men van oordeel, dat gelijk de Olympische gedachten: deelnemen belangrijker is dan win nen. D gezamenlijke oefening van brandweer en EHBO en het ram- penbestrijdingsteam van Gewest Midden IJssel, die maandagavond werd gehouden is in 'zoverre ge slaagd, dat door de oefening een storende communicatiefout aan het licht kwam. Nadat brandweercommandant Heller geheel volgens de voor schriften de teams via de alarm centrale te Deventer had geïnfor meerd vertrok hij met zijn man schappen naar het pand Aanstoot, waar volgens de berichten bij het maken van de straatversiering een hoeveelheid vuurwerk was ont ploft, waarbij één dode en een groot aantal gewonden was geval len. Onmiddellijk werden de slangen uitgerold om het vuur te bestrijden en drongen brandweermensen met persluchtmaskers het pand bin nen. Ook de EHBO was tijdig ter bestemde plekke. Het wachten was echter op de rampenbestrij- dingsploeg uit deventer, die inmid dels bij de brandweergarage aan de Waagweg was gearriveerd. Daar bleek evenwel, dat de communica tie tussen het plaatselijke en regio nale oproepsysteem niet mogelijk was. Bovendien was men ont stemd, dat er niemand van de brandweer van Holten aanwezig was om hen te verwelkomen en wegwijs te maken. Het was de eer ste keer dat een dergelijke geza- menlijke oefening in Holten werd gehouden. Brandweercommandant Heller kon na afloop het ongenoegen van zijn regionale collega's wel voor stellen, maar weet de fout voor een deel aan onvoorziene omstandig heden. „Twee van mijn mensen waren overwacht ziek geworden, zodat ik het commando van een van de wagens moest overnemen. Dat de 'piepers' van het gewest en Holten niet op elkaar afgestemd waren, kwam doordat men in De venter niet een rampenwagen van het Gewest had meegekregen, maar een reservewagen van de ge meente Deventer. Dat praat de co- municatiestoring niet goed, maar maakt het wel begrijpelijk". Bel voor een afspraak. Gaardenstraat 32 Holten tel. 05483-6 22 55 Het veertiende straatvoetbaltoer nooi zal gehouden worden op za terdag 26 mei op sportpark 't Vlet goor, aanvang 09.00 uur. Na een vruchtbaar gesprek tussen de be sturen van de stichting Straat voetbal, Blauw Wit en sv Holten, zal het straatvoetbal ook in de toe komst het ene jaar op de velden van Blauw Wit en het andere jaar op de velden van sv Holten wor den gehouden. Zeer veel teams hebben zich ook dit keer weer aangemeld voor het toernooi. Jammer is, dat de vier voudige winnaar van het toernooi, het team van de Look dit jaar niet aanwezig zal zijn om de beker te verdedigen. Ook de Lageweg en Schoutenstraat zijn in dit toernooi niet vertegenwoordigd. Dit komt volgens het stichtingsbestuur door laksheid, omdat de vertegenwoor digers van deze straten niet de moeite namen om naar de vergade ring te komen. Het bestuur heeft dan ook besloten, dat er uit die twee straten geen spelers aan het toernooi mogen meedoen dit jaar. Het team van de Lichtenberg moest wegens gebrek aan spelers worden opgeheven. Het volledige programma met de tijd waarop de wedstrijden ge speeld worden is als volgt: 09.00 uur: Gaardenstraat - Dorps straat; Industriestraat - Kolweg; Kieftenbeld - Dijkerhoek. 09.41 uur: Landeweerd - Espelo; Borkeld - Beuseberg; Hoffestraat - Köl- lingserf. 10.22 uur: Noordenberg straat - Vixseboxsestraat; Holter- broek - Canadastraat - Industrie straat. 11.03 uur: Dorpsstraat - Kolweg; Kieftenbeld - Lande weerd; Dijkerhoek - Espelo. 11.44 uur: Borkeld - Hoffestraat; Beuse berg - Köllingserf; Noordenberg- straaat - Holterbroek. 12.25 uur: Vixseboxestraat - Canadastraat; Gaardenstraat - Kolweg; Dorps- Na twee speelavonden van het jaarlijkse hand- en voetbaltoer nooi van de Holtense basisscholen is er nog volop spanning. Bij het handballen zijn de meis jes van de Dorpsschool en de Haar- school nog ongeslagen. Waar schijnlijk zal hun onderlinge wed strijd bepalend zijn voor de titel. De voetbalelftallen van de Dorpsschool, Haarschool, Kol- school en het Kompas plaatsten zich voor de finalepoule. De teams van de Haarschool en de Kolschool hebben de beste uitzichten op de eerste plaats. Maandag 14 mei worden de laat ste wedstrijden van het schooltoer- nooi gespeeld op het sportpark Meermanskamp. De wedstrijden beginnen om 18.30 uur. Na afloop van de laatste wedstrijden vindt om 20.30 uur de prijsuitreiking plaats. straat - Industriestraat. 13.06 uur: Kieftenbeld - Espelo; Dijkerhoek - Landeweerd; Borkeld - Köllings erf. 13.47 uur: Beuseberg - Hoffe straat; Noordenbergstraat - Cana dastraat; Visxseboxsestraat- Hol terbroek. 14.35 uur: winnaar poule 1 - winnaar poule 2; 14.35 uur; win naar poule 3 - winnaar poule 4; 15.25 uur; verliezer poule 1/2 - ver liezer poule 3/4; 15.25 uur: winnaar poule 1/2 - winnaar poule 3/4. Voor de tweede vlucht van dit sei zoen werden voor Maaseik 296 dui ven ingekorfd. De afstand bedroeg 139 km. Om 09.30 vond de lossing plaats met noord-westen wind. Het was Frits Meester en zn, die om 11.27 uur de eerste duif kon klok ken. Precies tien minuten later wa ren alle 59 prijswinnaars binnen. De uitslag was: 1.11.14.46.52. F. Meester en zn.; 2.3.17.23.29. T. Schuppert; 4.5.8.16.32. H.J- Aaftink; 6.18. H. Wansink; 7.9.34. E. Veneklaas; 10.12.26.27.41. G.G. Kwintenberg; 15.30.42.21.55. M. Lodeweges; 19.20.50. H. Jansen; 21.25.31.48.49. A. ten Daml; 22.28.47. J.G. Jansen; 29.33.43. H. van Beek; 31.40. G.J. Koetsier; 35. mevr. van Beek; 36.59. W. Aaftink; 37.38. F. J. Kloos ter. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan G. W. Hoekman voor bouw garage-berging bij Boerendanssteeg 7; - aan C. Th. ter Hoeven voor bouw was-/opslagruimte bij Oranjestraat 57; - aan J. H. Lodeweges/A. H. Jansen voor bouw berging bij Postweg 93; - aan E. Muller voor uitbreiden woonhuis Ab Jansenstraat 13; - aan D. Onrust voor bouw berging/hobbyruimte bij Oude Hellendoornseweg 14; - aan J. Veneklaas voor verbouw boerderij Tromopsweg 9. 2. Verleende kapvergunningen - aan F. J. Haan, Beusebergerweg 22 (3 eiken en afzetten houtwal); - aan R W. Homans, Kozakkenstraat 19 (1 prunus en 4 coniferen). Voor het inwinnen van informatie over een zaak of over eventuele moge lijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Ontwerp-wijzigingsplan artikel 11 WRO bestemmingsplan „Dijkerhoek" (6e wijziging). Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voorne mens zijn met toepassing van artikel 14 van de „Voorschriften bestem mingsplan Dijkerhoek", gebaseerd op artikel 11 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, genoemd bestemmingsplan te wijzigen ten behoeve van de bouw van een woning op een gedeelte van een perceel grond met de bestemming „agrarische doeleinden, categorie AG (agrarisch gebied)", gelegen aan de Hakkertsweg. Het ontwerp-wijzigingsplan ar tikel 11 WRO, vervat in toelichting en plankaart, ligt ingaande 14 mei 1990 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeska mer/bibliotheek), voor een ieder ter inzage. Op deze planwijziging zul len de voorschriften van het geldend bestemmingsplan „Dijkerhoek" van toepassing worden verklaard. Belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende bovengenoemde termijn van één maand schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp-wijzigingsplan bij hun college in te dienen. Holten, 10 mei 1990 Burgemeester en wethouders voornoemd, J. R Stegeman, secretaris W. L. F. C. van Rappard, burgemeester Inzameling landbouwplastic De gemeente zal ook in 1990 weer een inzameling houden van land bouwplastic. Om de inzameling zo vlot mogelijk te doen verlopen en om het de mensen zo gemakkelijk mogelijk te maken zal het landbouwplas tic worden opgehaald met een speciaal daarvoor in te zetten wagen. De inzameling zal worden verzorgd door de firma Maatman te Doetinchem. De aanbieders van landbouwplastics worden verzocht hun adres voor de datum van inzameling aan gemeentewerken door fe geven (tel. 6 16 66) of aan de gemeentewerf (tel. 6 19 72). De inzameling van het landbouwplastic zal in principe plaatsvinden op dinsdag 15 mei 1990 en, bij een groot aanbod, eventueel nog een ge deelte van woensdag 16 mei 1990. Wat mag worden aangeboden? In principe mogen alle soorten plastic, zoals landbouwfolie, kunstmest-, veevoeder-, melkpoeder- en turfzakken worden aangeboden. Hierbij wordt echter verzocht aan de volgende punten te voldoen: 1verzocht wordt het plastic tijdig aan de weg te zetten bijv. daags voor de inzameling; 2. het landbouwplastic dient in handzame pakketten (door één persoon te tillen) aan de weg te worden gezet, op de plaats welke ook voor het huisvuil gebruikelijk is; 3. verontreiniging en vervuiling (zand, chemicaliën e.d.) dient zoveel mogelijk te worden voorkomen, aangezien dit problemen geeft bij transport en verdere verwerking. Biedt het daarom „uitgeklopt" aan; 4. verzocht wordt geen andere afvalstoffen dan landbouwplastic aan te bieden; 5. turf en/of kunstmestzakken e.d. afzonderlijk gebundeld van de zwar te folie aan te bieden. Er wordt op gewezen dat door de openbare basisschool Dijkerhoek „witte" landbouwplastics worden ingezameld. Deze inzameling zal nor maal doorgang vinden. Voor degenen die vallen onder de schoolkring Dijkerhoek, wordt de aandacht gevestigd op de mogelijkheid van het deponeren van uitsluitend „witte" plastics bij de school Dijkerhoek (in fietsenhok). Verzocht wordt zoveel mogelijk aan de aktie mee te werken. Het welsla gen van de aktie heeft tot gevolg dat grote hoeveelheden afvalstoffen (plastic) niet meer op de vuilstortplaats behoeven te worden gestort, maar op milieuverantwoorde wijze opnieuw gebruikt kunnen worden om bijv. huisvuilzakken of iandbouwfoiie te vervaardigen. Eventueel kan het landbouwplastic ook, tot de inzameldag (15 mei 1990), gebracht worden op de gemeentewerf, Waagweg 4. Voor nadere inlichtingen: Gemeentewerken, dhr. Brinkers, tel. 05483- 6 16 66 of dhr. Grave, tel. 05483-6 19 72 (gemeentewerf). Voorverkoop seizoenabonnementen Rekreatiebad Twenhaarsveld Aanvragen van seizoenabonnementen voor Rekreatiebad Twenhaars veld kunnen tot en met 15 mei a.s. worden ingeleverd op het gemeente huis, Smidsbelt 6, of worden toegezonden aan de afdeling W.O.P. van de gemeente Holten, Postbus 13,7450 AA Holten. Het verdient aanbe veling om gebruik te maken van het dezer dagen in de gemeente Holten huis-aan-huis verspreide informatie- en aanvraagformulier. De tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald van 17 t/m 23 mei, op werkdagen van 9.00-12.00 uur en van 14.00-15.00 uur en van 28 t/m 30 mei van 9.00-12.00 uur. Betalen bij afhalen. De abonne menten behoeven niet persoonlijk te worden afgehaald. De tarieven voor 1990 zijn als volgt: Gezinsseizoenabonnement a. 1e ouder f27.00 b. 2e ouder en kinderen vanaf 6 Jaar f 18.00 f 27.00 f 12.50 f 3.00 f 2.25 Individueel seizoenabonnement voor individuele personen vanaf 6 jaar Individueel maandabonnement voor individuele personen vanaf 6 jaar (niet In de voorverkoop verkrijgbaar) Éénmalig bezoek voor personen vanaf 6 jaar voor groepen vanaf 10 personen, per persoon Kinderen tot en met 5 jaar hebben gratis toegang. Het seizoen 1990 begint op donderdag 24 mei. De openingstijden van het bad zijn: zaterdag 10.00-18.00 uur zondag 12.00-18.00 uur maandag t/m vrijdag 07.00-20.00 uur ATTENTIE: seizoenabonnementen zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5