c Culturele avond reen l happening op niveau Landelijke Fietsdag start in Dijkerhoek Uitwisseling met Tsjechoslowakij e krijgt vervolg Holtense dansers behaalden diploma Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Moutainbike-route primeur voor Holten Gevonden voorwerpen m BOLSENBROEK MARKELO ~7 OPEL-Q- DONDERDAG 10 MEI 1990 Het Holtens Mannenkoor was een van de uitvoerende koren op de Culturele avond. Cultureel Holten heeft zich tijdens de vorige week woensdag gehouden Culturele avond van haar beste kant laten horen. In een tot de werkelijk allerlaatste plaats bezette Kandelaar werd door de 'muzikaal Holten' een demonstratie van saamhorigheid ten gehore gebracht, die uniek ge noemd mag worden. Een groot compliment voor de organisatoren van de avond, Henny Fransen, J. Vuuregge en A. Groen, die er voor zorgden, dat de Canadese gasten en de talloze Holtenaren konden genieten van een muzikale avond op niveau. Heel bijzonder was het intermezzo van de mimegroep van Jan in 't Veld en Gerrit Kieftenbeld uit Raalte, die te recht een staande ovatie kreeg. HMV onder leiding van Leen Schouten opende het programma met Rule Brittannia. De gezamen lijke gemengde koren onder lei ding van J. op den Dries brachten een drietal geestelijke liederen ten gehore, waarna onder leiding van Eline Paalman en Maija van Oyen het RK jeugdkoor en het kinder koor Mozaïek met zeer veel en thousiasme zongen over hoop en vrede. Het Holtens Mannenkoor vulde daana onder leiding van Bert van Jaarsveld met zijn sonore geluid de Kandelaar met Wien Neerlands bloed, Dorbru Noc, Tol- lite Hostias en Blijf mij nabij. De slagwerkgroep van HMV onder lei ding Hugo Masselink blonk uit in (exotische)muzikaliteit in het Con certo 11 van Charles van Zanten. HMV leverde ook een bijdrage aan de mimegroep uit Raalte waarbij Jan in 't Veld als levensgrote 'op- windpop' de toeschouwers wist te verbazen. Dit optreden mag best nog eens gezien worden in Holten. Hennie Fransen tenslotte was de dirigent van het grootste koor dat Holten rijk is. Alle koren - naar schatting zo'n driehonderd zan gers en zangeressen - zongen mee in de door Fransen geschreven en PIN code Sinds begin april liggen op alle postkantoren gratis folders klaar met daarin een aantal ezelsbrugge tjes om het onthouden van de PIN code te vergemakkelijken. De Postbank heeft deze folder ge maakt samen met de ANBO en het NIBUD. Dit is gedaan, omdat veel ouderen problemen hadden met het onthouden van de PIN code van hun giropasje. In het foldertje staan vier verschillende manieren om die code te helpen onthouden. Kunt u zelf om wat voor reden dan ook geen geld halen op het post kantoor, geef dan nooit uw PIN code aan iemand door. Er zijn in dat geval twee andere manieren om toch aan geld te komen. Is dit regelmatig nodig, dan kan voor de gemachtigde een aparte giromaat pas worden aangevraagd. Gaat het om een incidenteel geval, dan kunt u een kascheque gebruiken. U te kent aan de achterzijde en geeft uw giropas mee om die handtekening te vergelijken. Degene die voor u het geld haalt, tekent aan de voor zijde van de kascheque en heeft eveneens een identificatiebewijs, zoals een rijbewijs bij zich. Ongevallen Weet u waar de meeste ongevallen gebeuren? Het klinkt misschien vreemd, maar dat is in huis. U hoeft dan niet eens van de trap te vallen, maar uitglijden op een natte, of vette vloer en struikelen over een los liggend kleedje kan ook. Wist u dateen aanzienlijk aantal van deze ongevallen een dodelijke afloop hebben en dat een groot aantal mensen voor behandeling naar het ziekenhuis moet? Misschien voor u aanleiding om toch nog eens kritisch door het gedirigeerde Singing together, een liedjespotpourri, waarbij door de zaal uit volle borst werd meegezon gen. Jammer, dat na het ovatione le staande applaus het programma niet werd afgesloten met het zin gen van de volksliederen. Dat werd door velen in het publiek als gemis ervaren. Een bewoonster van 't Lande- weerd verzocht hulp van de politie omdat de autosleutels in de koffer bak van haar auto lagen en zij de kofferbak had dichtgegooid. Ook de reservesleutels zaten aan dezelf de ring. De politie zag zich genood zaakt de halve auto te demonte ren. De zitting van de achterbank moest worden verwijderd en daar na de rugleuning. Daarna de afdek- plaat en het reservewiel. En jawel, toen vond de eigenaresse haar sleutels terugin de keuken. Op 1 mei werd er bij een garage houder gepoogd een autoradio uit een showblok weg te nemen. Eén van de monteurs vertrouwde een onbekend persoon niet die aldaar rondscharrelde. Door zijn oplet tendheid werd de diefstal vermoe delijk voorkomen. De radio was in middels wel reeds uit de showblok gedemonteerd. Op 2 mei werd een snelheidscon trole gehouden op de Rijssense- weg. 13 automobilisten werden be keurd; de hoogste snelheid be droeg 121 km per uur, daar waar 80 km mag worden gereden. Op 3 mei meldde zich een man bij een woning in Espelo met de vraag of er nog iets te slijpen valt. Hij was zo brutaal de gehele woning te doorlopen. Er wordt echter niets vermist. De politie heeft het ver moeden het hier een crimineel fi guur betreft die bij hen bekend is. Op 4 mei werd geconstateerd dat een bewoner van 't Landeweerd een drietal latten op de rijbaan had bevestigd zgn. verkeersribbels. De man was het zat dat andere bewo ners veel te hard reden door deze straat, ondanks het feit dat hier over reeds in de buurt overleg was geweest. Ofschoon de politie best begrip had voor deze man, hem er toch opgewezen dat dit niet kon en hem verwezen zijn klachten te de poneren bij de gemeente. In de nacht van 4 op 5 mei werd een bestuurder van een bromfietser be keurd die te veel alcohol had ge dronken. Het alcoholpercentage was zo hoog, dat de politie hem geen transactie aan kon bieden. De rechter zal nu moeten bepalen wat de rekening zal zijn. Op 5 mei geraakte een motorrijder op de Heideweg van de weg. De steun van zijn motor raakte het wegdek, waarna de bestuurder als het ware werd gelanceerd en in een droge sloot terecht kwam. Met on bekend letsel werd hij naar een zie kenhuis vervoerd. Op 5 mei werd langs de AI weer eens een auto opengebroken, dit maal van een Engelsman. Diverse goederen werden ontvreemd, zoals cheques, kleding, fotocamara's e.d. Een gedeelte van het ont vreemde werd in Rijssen terugge vonden. In de nacht van 5 op 6 mei sloeg een personenauto op de Molenbelter- weg over de kop. Twee inzittenden werden voor observatie naar een ziekenhuis vervoerd. De oorzaak is niet bekend. De auto werd geheel vernield. Op 6 mei ontstond een aanrijding op de Larenseweg tussen een auto mobilist en een wielrijdster met een kind op de fiets. Laatstge noemde werd van achteren aange reden door de automobilist, die bij nader onderzoek behoorlijk aan Bachus had geofferd. Vrouw en kind kwamen er met lichte ver wondingen vanaf. De bestuurder kreeg uiteraard een proces-verbaal voor het alcoholgebruik. Op 8 mei ontstond er brand aan een woning in de Looikolkstraat. Dakbedekkers waren aldaar aan het werk toen er kennelijk iets mis ging. Een gedeelte van de dakbe schutting vatte vlam, doch de brandweer kon erger voorkomen. huis te lopen om te zien, of er niets kan worden verbeterd aan de vei ligheid. Is er voldoende licht 's nachts op de gang? Ligt de trap niet vol met zaken die 'naar boven' moeten? Kunt u zich goed vast houden in de douche? Moet u op een stoel klimmen om een boven- lichtje te openen? En dat ramen ze men, kan dat gewoon vanaf de grond? U kunt waarschijnlijk de vragenlijst zelf nog wel aanvullen. Zelf kunt u veel aan de veiligheid in huis doen. Indien noodzakelijk kunt u subsidie aanvragen cm ver anderingen te laten aanbrengen wanneer dat nodig is. Dat is bij voorbeeld het geval indien raamo- peners, beugels in douche, toilet e.d. noodzakelijk zijn. Informatie bij de SWOH, bij de afdeling Socia le Zaken of bij ONze Woning is al tijd mogelijk. SWOH Waarvoor kunt u terecht bij de SWOH? U kunt daar naar bellen, of langs komen wanneer u iets wilt weten op het gebied van dienstver lening, huisvesting, recreatie, op name in een verzorgingshuis e.d. Weet de functionaris het antwoord niet, dan zal u worden verwezen naar degenen die u daar veel beter een antwoord op kan geven, of het wordt uitgezocht en u krijgt er la ter bericht over. Wilt u een alarmeringsapparaat huren, dan kunt u dat aanvragen via huisarts, gezinsverzorging of wijkverpleging. Het kan ook direct worden aangevraagd bij de SWOH. Suggesties, meningen, opmerkin gen die betrekking hebben op het welzijn van ouderen, u kunt ze hier allemaal kwijt. De functionaris is op maandagmorgen, dinsdagmid dag en donderdagmorgen aanwe zig. Ons telefoonnummer is 61666. Feestelijk Dijkerhoek is zaterdag 12 mei de startplaats van de ze ventiende ANWB/WV-Landelijke fietsdag,terwijl voor het eerst tij dens de landelijke fietsdag een speciale route uitgezet wordt voor All Terrain Bikes (Mountain Bi kes), waarvoor gestart kan wor den vanaf het VW kantoor. De route voor de toerfietsers start nabij de molen de Hegeman en voert richting Deventer en via Bathmen terug naar Dijkerhoek. Deze route is ongeveer 40 km lang en bevat maar liefst drie molens en een zogenaamd 'voetveer' over de IJssel. In Bathmen wordt speciaal voor deze gelegenheid een braderie gehouden doör de Bathmense Kunstkring. Er kan gestart worden bij de feest tent in Dijkerhoek vanaf 09.00 uur tot plm. 13.00 uur. De kosten be dragen 3,- (exlusief fietshuur) en de opbrengst zal gedeeltelijk be stemd worden voor de Waddenzee. Avontuurlijk In samenwerking met Jan Stam Tweewielers is een tweede route uitgezet voor mensen die eens avontuurlijk willen fietsen met ter- reinfietsen. De route is 30 km lang. Op uitnodiging van de VW Holten is de Stichting Mountain Bike Pro motion aanwezig ter promotie van de terreinfiets. De Stichting Moun tain bike heeft op het terrein van MAC de Holterberg op de Zuur- berg een speciale proef opgezet voor de Landelijke Fietsdag. Niet iedereen beschikt zo'n mo dieus vehikel. Daarom kunnen bij de VW Holten mountainbikes ge- De landelijke fietsdag staat dit jaar in het teken van de molen Dijkerhoek huurd worden. De start is vanaf de VW Holten van 09.00 tot 13.00 uur. De kosten bedragen 3,- exclusief fietshuur. Vorig jaar vond de eerste uitwis seling tussen jongeren van Neder land en Tsjechoslowakije plaats. Een groep Nederlandse jongeren reisde af naar Tsjechoslowakije Ruim 200 leerlingen van de Hol tense dansschool van Ben Vollen- broek hebben vorige week in café Het Bonte Paard in Dijkerhoek hun dansdiploma gehaald. Het was in de grote zaal een drukte van belang, omdat veel ouders, zusjes, broertjes en andere bekenden van de jeugdige dansers een kijkje kwamen nemen. De laatste toe schouwers moesten zich bij wijze van spreken met een schoenlepel naar binnen wringen. De beste dansers van de drie categorieën - brons, zilver en goud - mochten een prijs in ontvangst nemen. De eerstejaars moesten jurylid Marcel Bake uit Hengelo tonen dat zij de ballroom, de Engelse wals, de tango en de quickstep voldoende beheersen. Voor de tweede- en der dejaars stond daarnaast nog de slow-foxtrot op het programma. Tussen de dansexamens in demon streerden René van de Wateringen en Carla ter Beek waarom zij tot de top behoren. Zij dansten de lamba da en enkele andere Latijns ameri- kaanse dansen. Ben Vollenbrock begint deze week met zes vervolglessen in La tijns amerikaanse dansen. Wie be langstelling heeft kan zich bij hem aanmelden, telefoonnummer 64000. Uitslagen: Brons: 1. Patrick Gierman/Loes Balk, 2. Dinand Plekkenpol/Mirjam Meins- ma, 3. Marcel Gerritsen/Rian Beldman, 4. Eelco Jager/Yvon te Riele, 5. Herbert Bel- dman/Carina Muller, 6. Mark Nijland/Betty Hofman; zilver: 1. Twan Diebels/Leanne Sasker, 2. Bert Harmelink/lngrid Esmeijer, 3. Eelco Alten/Marieke Brilman, 4. Rick Pak- kert/Yvonne Voortman; goud: 1. Edo Jan sen/Hester Klein Lankhorst, 2. Arjan Krijgs- man/Gerdien Maneschijn, 3. Erik Meule- man/Diana Bakker, 4. Alfred Poliste/Diana Dokter. om tien dagen in een Tsjechoslo- waaks gastgezin te verblijven. Vervolgens reisen de Tsjechoslo- waakse leeftijdsgenoten mee naar Nederland om hier tien dagen te gast te zijn. Het was een enorm succes en daarom komt er dit jaar een vervolg. Nu de grensen tussen oost en west zijn opengegaan is de belangstel ling vanuit Tsjechoslowakije enorm toegenomen. In theorie kunnen de Tjechoslowaken nu vrij reizen, maar in de praktijk komt er weinig van terecht omdat het een voudigweg veel te duur is. Deze jeugduitwisseling biedt Tsjecho- slowaakse jongeren een unieke kans om voor weinig geld een kijk je in het westen te nemen. De be langstelling is dit jaar zo toegeno men, dat er een tekort is aan Ne derlandse jongeren, die op hun beurt een kijkje in het nu vrije Tsje choslowakije willen nemen. Wie deel wil nemen kan contact opnemen met H.J. Meenderink, Espelodijk 16, 7451 KS Holten tel. 05725-1547. De vertrekdata van Ne derlanders zijn 7 juli en 16 juli voor tien dagen Tsjechoslowakije. De Tsjechoslowaakse jongeren zijn dan vanaf 18 juli respectievelijk 27 juli tien dagen in Nederland. De kosten voor de uitwisseling bedra gen/250,-, inclusief busvervoer, vi sum en verzekering. NED.HERV KERK 09.30 uur, ds. Vons m.m.v. Heli con; kindemevendienst: Ans Steunenberg. 19.00 uur: ds. Doomweerd. Irene: 09.30 uur: Jongeren- dienst: Johan Steunenberg. Uitgangscollecte: Noodlijdende kerken en personen. Oppasdienst: mevr. Schoolen- Aanstoot en Maaike van der Spek. Diessenplas: woensdag 16 mei: ds. Berg (Heilig Avondmaal). GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg. 19.15 uur: ds. H. Koetsveld, Dwingeloo. kindemevendienst groep 3 en 4 o.l.v. J. Stam-Slotboom. De eerste collecte is voor Steun Kerbouw en de tweede voor ren te en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Willy Brinks, Karin Bosschers en Loes Dijkink; 4-6 jaar: Jenny Hoekstra- Potkamp, Ina Lub- berdink-Assink en Ans Valk- ster-Paalman. R.KKERK Gebouw Irene: 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 09.00 uur: ds. Doomweerd; uitr gangscollecte: Noodlijdende kerken en personen. OKKENBROEK 09.30 uur, ds. D. Rijpma, Gorin- chen; uitgangscollecte: Noodlij dende gemeenten en pers. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 08.00 uur: H. Mis; 10.00 uur, Gebedsdienst. ARTS: 12 en 13 mei, J..A. Bruins, Kei- zersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: J.H. Went, Marcus Samuel- straat 3, Enter. Tel. 05478-1653. Behandeling na telefonische af- DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 61515, daarna tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 06-11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. OUDHEIDKAMER HOOLT'N Dorpsstraat 27, (VW gebouw). Geopend vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 7 mei: Farewellparty 8 mei: 18.30-19.30 uur, start Fietsvijfdaagse; Bloemenactie HMK. 9 mei: 18.30-19.30 uur, start Fietsvijfdaagse 10 mei: 18.30-19.30 uur, start- Fiets vijfdaagse 11 mei: Vanaf 18.00 uur, Lompe nactie HMV in buitengebied; 12 mei: 100 jaar molen Dijker hoek; landelijke fietsdag. 13 mei: 100 jaar molen Dijker hoek; 20.00 uur, optreden ha venzangers; 15.00 uur, Tiener soos in dorpshuis. 14 mei: 18.30-19.30 uur, start Fietsvijfdaagse; 20.00 uur, ruila- vond Postzegelclub in dorps huis; 18.30 uur, finale school- wedstrijden op Meermans kamp. 15 mei: 08.00 uur, vertrek reisje NBvP Espelo bij Trefpunt; 20.00 uur, afdelingsavond NBvP Hol ten in zaal Vosman. 16 mei: 18.30-19.30 uur, start Fietsvijfdaagse 17 mei: Bloemenmarkt; Pieter- padestafette. 18 mei: Fietsvijfdaagse 19 mei: 15.00-17.00 uur Receptie HMV in de Poppe. 20 mei: 13.30 uur, inschrijven autopuzzeltocht MAC/Vrien- denscnaar. 26 mei: 09.00 uur. Straatvoetbal op Vletgoor; inzameling gasfles sen. 27 mei: IPO-examen Berg- speurders terrein Lambooys- weg. Gevonden: zwarte portemon- naie; zwart jack met opschrift Nafhaf; lichtblauwe bodywar mer; gouden speld; een bankbil jet. Verloren: bos sleutels; rode da- mesportemonnaie, knipmodel met cheques, Eurochepas en plm. 200,-; speelgoedkonijn; gouden halsketting met Maria plaatje; leren bal; Zonnebril in cassette; gele Labrador; grijze roodstaart papegaai. Q0547E-I907

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3