Holten BI kampioen Volop kansen clubs voor alle in nacompetitie Leuke wedstrijd, maar geen punt voor Holten Belangrijke winst voor handbalheren Holterbergtoer: echte uitdaging Fietsers bedwingen Amstel Gold race De Brie winnaar Oberink-bokaal HOLTENS NIEUWSBLAD Uitslagen tennisclub Resultaten sv Holten Bergruiters in de prijzen DONDERDAG 3 MEI 1990 In de uitwedstrijd van Holten te gen LHC hebben de heren een be langrijke overwinning geboekt. Na verlies in de laatste wedstrijd van het vorig seizoen en de twee gelijke spelen in de zaal tegen LHC, waar door onder andere het kampioen schap werd gemist, was Holten ge brand op een overwinning. In de eerste helft was het een gelijkop- gaande strijd. In het laatste kwar tier van deze eerste helft namen de Holtenaren een 6-8 voorsprong. Di rect na rust werd LHC, dankzij goed opgezette aanvallen, op een 7-12 achterstand gezet. LHC pro beerde nog terug te komen maar ondanks een kleine inzinking vlak voor tijd, won Holten verdiend met 14-18. Scores: Diederik Husslage 5, Meino van Beek 4, Johan Plan tin- ga 3, Roland Bleyenberg en Freek Nijkamp 2, Nico Vorst en Alwin van Ommeren 1. Het damesteam speelde uit tegen Kwiek, dat nog ongeslagen was en meteen gelijhk spel kampioen kon worden. Holten dat geen wissels had kreeg nogal wat break-outs te gen. Kwiek rekende op een ruime score maar trof een stugge defen sie, die slechts met een aantal snel le aanvallen en strafworpen gepas seerd kon worden. Via een 6-1 rust stand moest Holten de winst, en daarmee het kampioenschap, aan Kwiek laten met 15-2. De dames junioren kwamen in de uitwedstrijd tegen Schalkhaar al snel op een 2-5 voorsprong. Na de rust kwamen de gastvrouwen ech ter terug tot 7-8. Holten zette daar na de zaken echter goed op een rij tje en won met goed spel verdiend met 9-15. Scores: Monique van der Molen 5, Annemarie van de Maat 4, Monique Plantinga 3, Agens Broekmaat, Anja Pinkert en Chris tel Louws 1. In een gelijkopgaande wedstrijd speelde A 1 via een 3-3 ruststand met 6-6 gelijk tegen Kwiek. Een goed resultaat na een spannende wedstrijd. Jongens A moest twee maal spelen. Vrijdagavond werd kansloos met 2-21 verloren van Achilles, terwijl zaterdag met 7-18 werd verloren van Apeldoorn. De welpen speelden tegen Overwe- tering. Na een 4-4 ruststand was het Overwetering, dat door iets be ter veldspel, met 7-9 won. De Wielervereniging Holten houdt zaterdag 5 mei haar tweede toertocht van dit seizoen, de Hol terbergtoer over 100 150 - en 200 km. De laatste jaren is er grote be langstelling voor deze tocht, niet alleen uit de regio maar uit het hele land komen de. rijders. De tocht is een uitdaging voor velen, mede doordaat de heuvels in de omgeving in de route zijn opgeno men. Elk jaar wordt opnieuw een route uitgezet over landelijke wegen. De 100 km gaat dit jaar na een korte aanloop via de Holterberg naar Nijverdal en Luttenberg. Hierna volgen zij hun weg dor de mooie omgeving van de Lemelerberg richting Vilsteren en Ommen. De terugweg wordt gereden via de Boswachterij Ommen, opnieuw de Lemelerberg, Hellendoornseberg en als laatste obstakel weer de Hol terberg. De route van de 150 km loprt eerst over rustige heuvelach tige wegen via Holten, Rijssen en Markelo richting de steile Motie- weg waar ze de route van de 100 km volgen. De 200 km rijders fietsen eerst zo'n 50 km mee met de 150 km om daarna bij Markelo richting Exel, Lochem en Laren te gaan. In deze route is de Lochemseberg op genomen. Na 96 km sluiten zij zich ook aan bij de andere twee routes. De rijders van de 100 en 150 km kunnen starten tussen 07.30 en 10.00 uur en de 200 km rijders ver trekken van 07.30 tot 08.30 uur. Startplaats is sporthal 't Mossink. Alle routes zijn weer door middel van duidelijke pijlen uitgezet en gevaarlijke oversteekplaatsen worden met borden aangegeven. Voor nadere inlichtingen kan con tact opnemen met Jan Scheper man, tel 61806. Op de foto: gehurkt v.l.n.r. Herbert Beldman, Mark Nijland, Erik Beltman, Erik Veneklaas, Remon Jager. Staand v.l.n.r.: Leider Jan Wissink, Wilfred van der Pluim, Henk Jan Nijenhuis, Erik van Beek, Jeroen Hen driks, Rutger Westerik, Remco Wissink, Arjan Pinkert, Trainer Ben Frazer en leider Theo Deijk. Zenuwachtig kwam Holten BI bij KOSC het veld op. In het begin wil de het dan ook nog niet echt luk ken, maar naarmate de wedstrijd vorderde kwam Holten beter in zijn spel en creëerde enkele goede kansen, maar die werden door de spits niet verzilverd. Na 25 minu ten kwam de doorbraak, toen Pluim scoorde. De spitsen kregen nog enekele kansen, maar vijf mi nuten later was het weer tPluim die als een duveltje uit een doosje, zijn tweede treffer scoorde. BI ging dan ook vol goede moed de tweede helft in, op jacht naar meer goals. Er kwamen goede kansen, vooral voor Jager, maar hij verzil verde ze niet. Ook Pluim schoot weer, maar raakte slechts de paal. Door een foutje in de verdediging scoorde KOSC nog tegen, maar dat kon de pret niet drukken. Ein delijk, na vorig jaar naast de titel te hebben gegreven, nu dan terecht kampioen. Terug op Meermans kamp werden de kampioenen ont haald door de vaders en moeders met rozen. Drie leden van de Wielervereni ging Holten hebben zondag 23 april deelgenomen aan de Amstel Gold race toertocht. De organisa tie was in handen van De Ster uit Geleen en de route was gelijk aan Halverwege de nacompetitie voor een promotieplaats naar de 4e klasse KNVB hebben alle drie clubs nog volop kansen. Zowel Ve- sos, DVO als Blauw Wit wisten na melijk hun thuiswedstrijden te winnen. Woensdagavond 25 april moest Blauw Wit een onnodige 2-1 neder laag incasseren bij het Almelose DVO. Het was een matige nerveuse wedstrijd, waarin zich voor de rust nauwelijks kansen voordeden. Blauw Wit moest na een half uur een geduchte tegenslag incasseren toen de geroutineerde laatste ver dediger Henk Aanstoot met een spierscheuring zich moest laten vervangen. A-junior Leo Aanstoot nam zijn plaats in. Na rust begon nen de Blauw Witters goed en drukten de thuisclub in de verdedi ging. Dit leverde enkele kansjes op, maar nog geen doelpunten. In de 65e minuut was het echter wel raak, toen rechtshalf Henri Stam, na slecht uitverdedigen, laag en onhoudbaar inschoot 0-1. Blauw Wit wilde nog meer en kreeg via Jacco Schuppert een fraaie kans om de wedstrijd te beslissen. Jacco lobte de bal echter juist over het doel. Hierna sloop angst in de Blauw Witte gelederen en nam de thuisclub het initiatief over. In de 75e en 78e minuut leidde dit tot treffers voor DVO na desorganisa tie in de verdediging. Na het tv/ee- de doelpunt werd Andre Stam weggezonden, zodat Blauw Wit met 10 man verder moest. Dat duurde echter niet lang want even later stuurde scheidsrechter Le- maire ook een DVO'er weg. Een tu multueuze slotfase volgde, waarin Blauw Wit alles of niets speelde, maar de verdiende gelijkmaker le verde dat niet op. Een tegenvaller dus in Almelo. Dit betekende dat de thuiswed strijd op zaterdag 28 april tegen het Hellendoomse Vesos gewon nen moest worden om in de race te blijven. Vesos had de eerste wed strijd gewonnen van DVO met 3-2. Blauw Wit liet vanaf de aftrap di- rekt zien wat de bedoelingen wa ren. In de 10e minuut leverde dat al succes op toen de Vesos doelman F. De Brie mag zich kampioen noe men van de klaverjascompetitie 1989/1990. Afgelopen vrijdag werd de laatste wedstrijd gehouden van een totaal van zeven wedstrijden. De twee laagste scores van het sei zoen vervielen. De Brie begon de avond slecht zo dat het er naar uitzag dat hij de eindstreep niet als eerste zou ha len. Het herstel kwam echter öp tijd, zodat hij de Oberink-bokaal aan het eind van de avond in ont vangst mocht nemen. De uitslag van deze avond was: 1. (met de hoogste score van het sei zoen) Mevr.Sletterink, 5611 pt. 2. Mevr.Pleizier, 5315 pt; 3. Drenth, 5112 pt; 4. Leeftink, 5087 pt; 5. Nij land. 4915 pt; 6. Sletterink, 4899 pt; 7. Meerman, 4861 pt; 8 Tuenter, 4826 pt; 9. Ophof, 4742 pt; 10. Mevr Ongena 4649 pt. De eindstand luidt als volgt: 1 en Kampioen: F. de Brie 24808 pt; 2. A.Nijland, 24671 pt; 3. A.Meerman, 24433 pt; 4. Mevr. Sletterink, 24232 pt; 5. Mevr.Pleizier, 23923 pt; 6. R.Drenth, 23907 pt; 7.W.Weijen- berg, 238949 pt; 8. A.Tuenter, 23853 pt; 9. B.ten Velde Hazelhorst, 23644 pt; 10. F.Flantua, 23622 pt; 11. G.Slotman, 23337 pt en 12. G.Obe- rink 23333 pt. een hoge voorzet van Gerben Bel dman knullig uit zijn handen liet vallen, waarvan Jaap Kruk attent koppend profiteerde 1-0. Vesos probeerde met snelle aanvallen deze tegenvaller snel weg te wer ken, maar de Blauw Wit verdedi ging gaf nauwelijks kansen weg. Good old Harry ten Wolthuis die de positie innam van Henk Aan stoot had zijn zaakjes achterin goed voor elkaar, al verslikte hij zich bijna toen hij te zacht terug speelde. Doelman Hans Bekker nens die een voortreffelijke wed strijd keepte, reageerde echter at tent. Hierna nam de thuisploeg weer het initiatief en kwamen er goede kansen voor Andre Stam (goede redding van de Vesos doel man) en Hans Stam die na een fraaie solo in het zijnet schoot. Na rust drukte Vesos de thuisploeg in de verdediging, forceerde een aan tal hoekschoppen, maar Hans Bekkernens toonde zich zeer be trouwbaar. Door dit veldoverwioht ontstonden er counterkansen voor Blauw Wit, baarbij goed gebruik werd gemaakt van de snelheid van Jaap Kruk. Met knappe rushes kwam Jaap vier keer alleen voor de keeper, doch alle keren wist deze de schoten te keren, waarbij hij zijn kostbare fout van de eerste helft meer dan goed maakte. Door het niet benutten van deze kansen ging in de Blauw Witte ploeg de angst van het niet mogen verliezen overheersen. Het liet zich volledig in de verdediging drukken. Voor het talrijke publiek was het een zeer spannend schouwspel. Het was echter steeds weer doelman Hans Bekkernens (man van de wedstrijd) die de in feite verdiende gelijkmaker van Vesos wist te voorkomen. Toen scheidsrechter de Visser voor de laatste maal floot hadden de Blauw Witters een zwaar bevochten 1-0 zege behaald in een meer spannend dan fraaie wedstrijd. Door dit resultaat hebben alle drie clubs 2 punten uit 2 wedstrij den en kan men dus als het ware weer opnieuw beginnen. Dinsdag avond 2 mei is inmiddels gespeeld DVO-Vesos, zodat Blauw Wit op zaterdag 5 mei a.s. wanneer het thuis aantreedt tegen DVO weer 2 punten zal moeten pakken om kansrijk te blijven. Het team re kent daarbij op de steun van veel supporters. De wedstrijd op het Vietgoor begint cm 14.30 uur. Voor de competitie hebben de verschillende teams van TC Hol ten de volgend wedstrijden ge speeld. Dinsdag: dames; Holten 1 - Luc- tor 2 1-4, Holten 2 - bathmen 3 1-4, Holten 3 - Schapekolk 3 1-4. Woensdag: jeugd mix; Holten 1 - Drijver's 1, 5-0; Holten 2 - Dene kamp 1,0-5. Donderdag: dames; Holten 1 - P. Brabant 3, 5-0; Holten 2 - P. Bra bant 5,3-2. Vrijdag: heren; Holten 1 - Dik kers 2,1-4; Holten 2 - MTV 2,0-5. Zaterdag; jeugd mix tot 15 jaar; de professionele Amstel Gold race. In totaal kwamen meer dan 5000 fietsers aan de start. Niet speciaal getraind voor de 250 km lange tocht, ging het drietal rustig van start, wetende dat het venijn van de zware tocht met ruim 20 beklimmingen in de staart zat. De eerste 100 km waren betrekke lijk vlak en gaven geen problemen. Alleen de Moorveld bij Ulestraten vormde een eerste echte test. Aan geland in het oostelijk deel van Zuid-Limburg begon het serieuze re werk met 'kuitenbijters' als de Huls (15 stijging), de Gulpen- berg (18%) en enkele langere be klimmingen naar Schweiberg en het Vijlenerbos. De voorzichtige start bewees zijn nut bij de bestij ging van de Keutenberg (22%) en Eysenerbos (18%). Waar bij veel deelnemers de verzuring zich steeds sterker deed gelden, kwa men de Holtenaren zonder veel problemen naar boven. Aan het eind van de route was nog de Cau- berg in het parcours opgenomen, met zijn 12% lang niet de zwaarste helling, maar wel de bekendste. Rond half acht bereikten de Hol- tense coureus de finish in Meersen. Holten Al-Delden Al 7-0. Een wedstrijd waar Holten de ge hele wedstrijd de betere ploeg was. Goede combinaties van Holtens zijde zorgden ervoor, dat Mark Nij land 2x en Mark v.d. Pluim lx kon scoren voor rust. Na rust werd deze lijn doorgetrokken en werd de sco re zelfs opgevoerd tot 7-0 door doel punten van weer Mark Nijland en Mark v.d. Pluim en 2x Tonnie Brands. Holten Al-Exeelsior Al, 9-1. De laatste wedstrijd van de competi tie was voor Holten geen moeilijke opgave. Voor rust werd slechts twee maal gescoord (lx door Ha rold Tuitert met een prima kopbal en een panieksituatie van Excel sior in eigen doel). Na rust kam de Holtense machine goed op dreef en werd de Rijssense verdediging ook dolgedraaid. Goede combinaties leverden doelpunten op van 2x Tuitert, 2x Soer, Borghuis, Pinkert en Van Beek. Door een tegencoun- ter kon Excelsior nog lx te|en sco ren. Met 9-1 overwinning sloot Hol ten Al de competitie af en eindigde op een welverdiende tweede plaats. Met een 9-1 overwinning sloot Holten Al de competitie af en eindigde op een welverdiende tweede plaats. Enter Vooruit Dl-Holten Dl 1-0. Holten heeft de stijgende fijn van afgelopen weken niét kunnen vast houden. In een gelijk opgaande wedstrijd met voor beide ploegen goede scoringskansen bleef het lang 0-0. Toch kwam Holten op achterstand. Een vrije trap werd ineens genomen en kwam via on derkant lat het veld weer ingestui- terd, maar tot ieders verrassing zag alleen de scheidsrechter een doelpunt met als onverdiende eindstand 1-0. Holten Cl-DES Cl, 1-3. Met nog 1 wedstrijd te gaan tegen DES, dat in zijn laatste wedstrijd twee pun ten had laten liggen en daardoor Holten met 1 punt voorsprong op de bovenste plaats had geholpen. Een gelijkspel had Holten het zo fel begeerde kampioenschap kunnen brengen. Helaas pakte het alle maal wat anders uit. Dele helft gaf een goed en sterk Holten te zien, dat zich door goed middenveld- en vleugelspel prima scoringskansen wist te scheppen. Het was ook in die fase van de wedstrijd dat Hol ten verzuimde de overwinning naar zich toe te halen. Te gemak kelijk werd er met de 3 a 4 duidelij ke scoringskansen omgesprongen. Daarentegen wist de ploeg uit een razendsnelle uitval een prachtige gaol te scoren. In de tweede helft het zelfde beeld, Holten op jacht naar de zo belangrijke tegentreffer, die mede door weinig geluk en pri ma keeperswerk uitbleef en DES, dat wederom uit weinige, maar ge vaarlijke tegenaanvallen. 2-0 wist te scoren. De hoop leefde bij Hol ten 5 minuten voor tijd nog even op toen Camille, via de binnenkant van de paal wist te scoren, maar DES hield het hoofd koel en scoor de vlak voor tijd 3-1. Overige uitslagen: BZSV A2-Hol- ten A2 3-1, Holten B2-Enter Voor uit B2 6-1, Holten C2-BZSV C2 4-0. Enter D2-Hol ten D2 2-1, Holten E2- De Zweef E3 3-1, Holten E3-Blauw WitE2 8-3. Enter Vooruit El-Holten El 0-3. In de eerste helft had Holten de beste kansen, maar beiden kwamen niet tot scoren. In de tweede helft leek of ze weer in dezelfde malaise als Enter V. meegingen, maar door veel aanwijzingen van de kant en deze keer luisterden ze echt, gin gen ze beter voetballen. Door deze omwenteling kwamen ze ook niet bedrogen uit, want hierdoor wer den drie van hun prachtige kansen verzilverd in doelpunten. Daarle Fl-Holten F1 2-0. In de eer ste helft begon Holten met goed voetbal. Helaas moest een van de spelers van Holten uitvallen met een verstuikte enkel. Holten wist toch goed stand te houden, dit ook omdat de keeper in goede vorm was. Na rust begon Daarle onder zeer luide aanmoedigingen van het Daarlese publiek aan te vallen. Na 5 minuten werd het eerste doel punt gescoord. Holten probeerde nog langszij te komen, maar de aanvallen strandden op de goede keeper van Daarle. Vlak voor het eindsignaal viel het beslissende doelpunt, zodat de eindstand 2-0 werd. Haarle F2-HoIten F2 3-3. Vanaf het begin was het Haarle dat domi neerde en dan ook al vrij snel tot drie keer toe met prachtige af standschoten en onhoudbaar voor Holtens keeper kon scoren. Door deze 3-0 achterstand schrok de de fensie van Holten en kwam men toch nog op een 3-1 ruststand. Na rust waren de rollen omgekeerd en was het Holten dat een beter balo- verwicht had en dan ook snel op 3-3 kwam. Zondag 22 april behaalde Zwen- nïe Vincent in Gorssel de vijfde prijs in het progressief springen klasse B met haar paard Dariban. Zondag behaalde Viola van de Akker in Lochem de eerste prijs in de M 1 dressuur met haar paard Wiljo. Zwemie Vincent behaalde in Almelo drie prijzen in het springen klasse B, de achtste prijs met het- paard Empire, de dertiende prijs met het paard Everest en tenslotte de negende prijs Dariban. Holten 1 - Schapekolk 1, 2-3; Hol ten 2 - Goor 1, 0-5; Holten 3 - Bath men 3, 5-0. Meisjes tot 15 jaar; Hol ten 1 - Mossendam, 2-3. Mix tot 17 jaar; Holten 1 - Bathmen 1, 1-4; Holten 2 - Bathmen 2,4-1. Senioren mix; Holten 1- PAF 1,1-4; Holten 2 - LTC 1,4-1; Holten 3 - De Mors 1,3- 2; Holten 4 - De Mors 2,4-1; Holten 5 - Hol. Signaal 2, 3-2. senioren he ren; Holten 1 - Wijhe 1,4-1, Holten 2 - De Mors 2,2-3, Holten 3 - De Mors 4,4-1. Zondag: senioren mix; Holten 1 - Quick A2, 3-5. SV Holten SENIOREN Donderdag 3 mei: PH 16 - Holten 9, 19.00 uur, vertrek 18.00 uur; Holten 14 - Haarle 9,19.00 uur. Zondag 6 mei: Holten 1 - UD (W) 1, 14.30 uur; Holten 5 - Haarle 4,10.00 uur; Holten 6 - GFC 5. 09.00 uur: NEO 9 - Holten 7,09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Holten 8 - Omhoog 7, 10.45 uur; Heracles 8 - Holten 9, 10.45 uur, vertrek 09.45 uur; Holten 10 - enter 8, 09.00 uur; Holten 12 - Holten 11, 09.30 uur; Omhoog 8 - Holten 13, 09.00 uur, vertrek 08.00 uur; Enter 10 - Holten 14,09.00 uur, vertrek 08.00 uur. Donderdag 10 mei: SOS 7 - Holten 9,19.00 uur, vertrek 18.00 uur; RV 4 - Holten 14,19.00 uur, vertrek 18.00 uur. PUPILLEN/JUNIOREN Donderdag 3 mei: Holten Dl - Blauw Wit Dl, 19.00 uur; Omhoog E3 - Holten E3, 19.00 uur, vertrek 18.15 uur; GFC F3 - Holten F3, 18.30 uur, vertrek 17.45 uur. Zaterdag 12 mei: Omhoog D2 - Hol ten D2,10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Tegen kampioenskandidaat Luc- tor et Emergo in Almelo heeft Hol ten goed strijd geleverd. Dat de Almeloërs toch verdiend aan het lange eind trokken hadden ze te denken aan hun gevaarlijke snelle voorhoedespelers die individueel deze wedstrijd beslisten. Uit een fraaie kopbal van Jan Her man ten Velde kwam Holten in de beginfase zelfs op voorsprong maar deze periode was maar heel kort, want eveneens door een kop bal werd de stand weer gelijk ge trokken. Een verre trap op het hob belige veld werd Holten fataal want de defenie klungelde en kee per Marcel Wansink was kansloos. Vlak voor de pauze bracht de' thuisclub met een messcherpe counter vanaf de middellijn de stand op 3-1. Daarvoor had Geert Brands pech met een hard schot op de lat en Ten Velde zag twee kop ballen net naast gaan. Het leek voor Holten een afgang te worden, toen Luctor in de rood zwarte defensie van dichtbij af strafte en de stand naar 4-1 tilde- Met goede inzet probeerden de gasten het spel te verplaatsen en dwongen Luctor in het defensief. Uit een van de hoekschoppen pro fiteerde Geert Brands toen Alme lose verdedigers elkaar hinderden. Met Holten in de aanval kwam er een eind aan deze leuke wedstrijd aaarin ook deze keer Holten in Al melo er niet in slaagde een punt te pakken. Holten E2 - Enter V E2, 10.00 uur; Holten A2 - WW A2,14.30 uur. Blauw Wit Donderdag 3 mei: Holten Dl - Blauw Wit Dl, 19.00 uur, Blauw Wit 7 - Vesos 7. 19.15 uur, Blauw Wit 3 - Dartford Fl, 19.30 uur. Zaterdag 5 mei: Blauw Wit 8 -! Eversberg4,12.30 uur; Blauw Wit 1- - DVO 1,14.30 uur. Maandag 7 mei: Blauw Wit dames- Hulz. Boys dames. Handbal Zaterdag 5 mei: geen wedstrijden. Zondag 6 mei: Heren uit tegen V K om 14.15; uur, vertrek 13.45 uur; dames thuis tegen LHC om 12.15 uur; dames ju nioren thuis tegen ABS om 11.00 uur. PROGRAMMA SPORTHAL 'T MOSSINK Voor de week van 5 mei t'm 11 mei 1990 Zaterdag: 19.00-20.00 v. Engbrink, 20.00-21.00 Bronsvoort. Maandag: 08.10-15.40 Scholenge meenschap Holten, 19.00-22.30 Badmintonclub Holten. Dinsdag: 8.10-15.40 Scholenge meenschap Holten, 16.15-22.30 Mintonette, 22.30-23.30 Blauw-Wit, Woensdag: 8.10-14.50 Scholenge meenschap Holten, 18.30-22.00 Badmintonclub Holten. Donderdag: 8.10-15.40 Scholenge meenschap Holten, 22.00-23.30 s.v. Holten, afd. voetbal. Vrijdag: Examens scholengemeen schap Holten. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722).

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 9