Erepenning Holten voor W. Beijers (87) m Twee weken fietsen met fietsvierdaagse 'Grote ramp' in JC De Schure Bejaardensociëteit neemt afscheid van trouw bestuurslid Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag GOOR Fuchsia- ers geraniummarkt tuiu- ers perkpianten JOHN KUIPERS KQLTENS NIEUWSBLAD 'Sociale bewogenheid steeds voorop' Uit het politierapport DIEFSTAL BEVEILIGING 'ÊÊBÊ9 Inspanning verdeeld over vijf tochten Matige opkomst bij EHBO Lompenactie Dorkas naar Roemenië Zaterdag 5 mei met een grootse keus in Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen BOLSENBROEK in MARKELO ~7 OPELf DONDERDAG 3 MEI 1990 Burgemeester Van Rappard overhandigt dè heer Beijers de gemeentelijke erepenning. Wim Beijers: mede-oprichter en oud hoofdredacteur van het Holtens Nieuwsblad, oprichter van sv Bato, medeoprichter van sv Holten, op richter van de ANBO, afdeling Holten, oprichter van de FNV afdeling Holten, oprichter en zweminstructeur van de zwemclub Neptunus, voorzitter Groene Kruis, commandant van de brandweer, medeoprich ter van MAC de Holterberg, lid van de Paasvuurcommissie, lid Dorps feestcommissie, lid Amnesty International, commissielid WWV/RWW, lid Algemene Oranjevereniging. Al deze verenigingen schrijven de naam Beijers met een hoofdletter en vermoedelijk is de lijst nog niet eens compleet. Reden voor het gemeentebestuur van Holten de heer Beijers de erepenning van de gemeente Holten toe te kennen. Beijers is de tweede Holtenaar, die deze penning in ontvangst mocht nemen. Oud burgemeester Enklaar werd vorig jaar geëerd met deze gemeentelijke legpenning. Vorige week woensdagmiddag werd het echtpaar Beijers door hun kinderen 'ontvoerd' voor een ritje, dat eindige in het gemeente huis waar onder grote belangstel ling van afvaardigingen uit de Hol- tense gemeenschap burgemeester Van Rappard de heer Beijers in het zonnetje zette. „Belangrijker is misschien het Wij laserstralen gratis uw kentekennummer In uw voorruit Iedere 1e zaterdag van de maand! Slechts 17.50 KENMERK n VOOR u VAKWERK RUSSEN Daltonstraat 13 Nijverheidstr. 11 05480-1 33 47 waarom van al deze activiteiten. Dat was uw warme belangstelling voor de Holtense gemeenschap in al zijn geledingen. Dat was ook uw grote sociale bewogenheid ten aanzien van de maatschappij om u heen", aldus de burgemeester. Twee elementen lichtte hij er daar bij uit: de maatschappelijke visie en het gezelligheidsaspect. Juist die combinatie maakte de heer Beijers tot een gezien en gewaar deerd persoon temidden van die gemeenschap. Speciaal aandacht besteedde Van Rappard aan de rol van de heer Beijers bij het Holtens Nieuwsblad, waarin de heer Beij ers samen met de heer Wiggers ja renlang het nieuws vastlegde. „U was vaak de initiator van het nieuws, de verslaglegger van dat nieuws en de commentator over dat nieuws. Toch kan niet gezegd worden dat u dat nieuws ter eigen nutte aanwendde; u bleef objec tief'. De inmiddels 87 jarige Wim Beijers weet nog niet van ophou den. Zo is hij nog steeds nauw be trokken bij de actualiteit, zoals blijkt uit de brieven die hij met re gelmaatrichting Smidsbelt stuurt. In zijn toesrpaak betrok de burge meester ook mevrouw Beijers, die steeds de nodige ruimte heeft gege ven aan de activiteitendrang van haar echtgenoot. Dat is kennelijk zonder veel problemen verlopen, want het echtpaar vierde onlangs het 55 jarig huwelijksfeest. Op zaterdag 5 mei zal zich een 'gro te ramp' voltrekken in JC de Schu re. Op deze feestelijke avond zal de Holtense formatie Total Disaster een begin maken met een nieuwe tour langs de Overijsselse en Gel derse podia. Na een heel jaar met zangers(s) (es sen) in de clinch te hebben gelegen is het ze toch gelukt om een ge schikte zangeres te vinden. Het programma is hierdoor deels aan gepast wat ten goede komt aan de kwaliteiten van de muzikanten. De bejaarden van de Bejaardenso ciëteit genoten dinsdag van de le zing met interessante dia's van onze plaatselijke amateurgeoloog *Rein Kok over het ontstaan van Holten en zijn omliggende heuvels. Het was erg leerzaam en de heer Kok werd dan een zeer hartelikk dan gebracht. Tevens werd deze middag afscheid genomen van bestuurslid me vrouw H.H. Paalman-Kromdijk, Namens sv Bato sprak Gert Jan van 't Holt een kort woord tot de heer Beijers, waarbij de anekdote over B en W (Beijers en Wiggers) van Holten de invloed destijds van beide heren syboliseerde. Een zichtbaar ontroerde heer Beij ers kon terugkijkend, niet ontken nen veel voor de gemeenschap te hebben gedaan, „Echter niet al leen, maar met veel mensen, die ook de waardering verdienen". Hij weeerlegde de kritiek van eertijds, niet kritisch genoeg te zijn geweest tegenover Burgemeester en Wet houders. Met name op het gebied van de volkshuisvesting had hij door publicaties in het Holtens Nieuwsblad op misstanden kun nen wijzen. 25-4 werd door een 14 jarig meisje uit Nieuw Heeten gemeld dat zij die dag in de omgeving van de Boschschool oog in oog kwam te staan met een z.g. 'potloodventer'. Hoewel geschrokken wist zij toch een kenteken alsmede een signale ment op te geven zodat de man door de politie opgespoord kon worden. Omstreeks het middaguur van 25-4 ontstond op de kruising Oran jestraat Rietmolenstraat een aan- rijdinkje. Een 12 jarig Holtens meisje wilde, komende uit de rich ting Markelo, linksaf de Rietmo lenstraat in rijden. Zij had hierbij een achter haar in de zelfde rich ting rijdende personenauto niet opgemerkt. De bestuurster daar van, een inwoonster van Rijssen, kon niet meer tijdig remmen. Het meisje klaagde over een pijnlijke knie terwijl zowel fiets als auto be schadigd werden. Op 26-4 werd gemeld, door een pomphouder langs de Al, dat een automobilist zonder de getankte brandstof af te rekenen was door gereden. Het opgegeven kenteken bleek thuis te horen in Zaanstad waar de auto echter als gestolen gemeld stond. 27-4 werd een inwo ner van Holten bekeurd omdat hij paarden liet lopen in een houtwal aan de Oude Deventerweg. De daar staande bomen zijn door de paarden dusdanig van hun schors ontdaan dat de bomen hierdoor af- sterven. Ook 27-4, omstreeks 17.15 uur, vond een aanrijding plaats op de Rijssenseweg ter hoogte van de Geskesdijk. Het betrof hier een mini kettingbotsing. Van een drie tal in de zelfde richting rijdende personenauto's remde de eerste. Nummer 2 zag dit tijdig maar werd van achter aan gereden door nr. 3 die te laat reageerde. Het bleef bij plaat- en lakschade. Ook op genoemde datum, om streeks 17 uur, yverden op een par keerplaats langs de Al twee auto's open gebroken. In beide gevallen werd een zijruit ingeslagen waarna diverse zaken werden ontvreemd. De benadeelden waren afkomstig uit Bielefeld en Oss. Op 28-04 kon een nieuw dieptepunt in het hoofd stuk straatschenderij geboekt worden. De net met veel inzet aan gebrachte versieringen aan de Bes- sinkplasstraat en de Kolweg moes ten het nu ontgelden, Tegen 17.00 uur vond op 28-4 een aanrijding plaats op de kruising Keizersweg, Aalpolsweg. Een uit Deventer afkomstig automobilist verleende geen voorrang aan een andere, over de Keizersweg rijden de autobestuurder. De klap kwam zo hard aan dat eerst genoemde be stuurder met auto over de kop sloeg. Beide inzittenden raakten aan het hoofd gewond en werden per ambulance naar het zieken huis vervoerd. De beide zwaar be schadigde personenauto's werden afgesleept. Rond 18.00 uur moest de brand weer uitrukken in verband met een brandje bij het padvindershuis aan de Fliermatenweg. De brand is be gonnen in de wasbak aan de bui tenmuur. De schade bleef door het snelle optreden van de brandweer beperkt. De indruk bestaat dat het vuur opzettelijk is aangestoken. De laatste tijd worden er toch re gelmatig meldingen ontvangen van opzettelijke vuurtje stoken in prullebakken en dergelijke. De schade bleef nu, zoals gezegd, be perkt maar dat het anders kan is in het verleden wel gebleken bij de Soweco boerderij. In de vroege ochtend van 29-4 vond op de Al een eenzijdig ongeval plaats. Een autobestuurder, wo nende in Deventer, is achter het stuur in slaap gevallen. Vervolgens kwam hij in de middenberm en schrok wakker. Door te heftig cor rigeren kwam de auto in de rech- terberm en ging over de kop. De auto die total loss was werd afge sleept. De bestuurder bleef onge deerd, In de nacht van 29 op 30-4 werden twee auto's opengebroken. Een van de auto's stond op de parkeer plaats van een plaatselijk bedrijf. Kennelijk werden de daders hier gestoord. De ruit was met een klin ker ingegooid. Een tweede auto stond geparkeerd aan de Canada straat. Hiervan werd het tocht- raampje ingeslagen waarna uit de auto een aantal cassettebandjes werden weg genomen. De band speelt deels covers uit de top 40 maar staat ook haar manne tje met een stevig potje rock roll, waardoor er een flinke show op het programma wordt gezet. Ook zal deze avond de legendari sche Elvis Presley ten gehore wor den gebracht door de Holtense El- vis Presley, Rein Hofman. Het programma begint om 22.00 uur en de entree is gratis. In juni worden optredens verwacht van de groep Buut en Theo's Blues Club. die na twaalf jaar dit werk met vreugde te hebben gedaan, er meende mee te moeten stoppen. Presidente mevrouw D. Langen- barg-Hoïs bedankte het scheiden de bestuurslid voor het vele werk dat zij voor de Bejaardensociëteit heeft verricht en hoopte dat zij nog vele jaren als bezoekster de soos- middagen zal blijven bezoeken. Namens het bestuur overhandigde de presidente haar bloemen en een cadeaubon. Dinsdag 8 mei gaat bij sporthal 't Mossink de avond-fietsvierdaagse van start. Het jaarlijkse toerfiets evenement wordt georganiseerd door de Wielervereniging Holten. De toertochten worden gespreid in een periode van twee weken. Volgens de organisatoren is het voordeel hiervan dat de deelne mers nu niet een week lang iedere avond gebonden zijn. Bovendien is de inspanning nu over een lan gere periode verdeeld. De fietsvierdaagse vergt overi gens geen extreme krachtinspan ning, alle cols van Holten en omge ving laten de fietsers links liggen, alleen de 'echte' Kol wordt in het programma opgenomen. De lengte van de vijf verschillende tochten is 20 kilometer. Om in aanmerking te komen voor een herinnering be hoeft men slechts vier van de vijf tochten te rijden. Maar de moge lijkheid bestaat natuurlijk pm ze Dinsdag 24 april hield de EHBO- vereniging in zaal Vosman haar jaarlijkse ledenvergadering. Met 40 personen was de opkomst ma tig. In het bestuur werden mevr. F. van Zon en Mevr. G. Diemer geko zen, zij vervangen mevr. H. Brons voort-Nekkers en mevr. M. Baltus Reilink. Alvorens burgemeester van Rappard tien diploma's uit reikte wees hij in zijn toespraak op het belang van de EHBO. De heer Van Rappard kon meedelen, dat bij de bouw van de nieuwe brand weergarage zal er ruimte vrijge maakt worden voor.de stalling van een EHBO-caravan en opslag van materialen. Op vrijdag 11 mei houdt de Holten se Muziekvereniging (HMV) het tweede gedeelte van haar jaarlijk se lompenactie. Dit keer zullen, in samenwerking met haar suppor ters, de lompen worden ingeza meld in het buitengebied. Men kan de ophalers helpen door vanaf 18.00 uur de lompen zicht baar buiten te zetten. alle vijf te fietsen. De gratis herin neringen worden vrijdag 18 mei in de sporthal uitgereikt. Nieuw dit jaar is de verloting. On der de deelnemers die vier of vijf avonden gefietst hebben worden enkele fraaie prijzen verloot. Het deelnemersnummer is daarbij het lotnummer. Onder de prijzen zit o.a. een electronische kilometer teller ter waarde van f70,-. Het WK voetbal heeft de organi satoren doen besluiten om de fiets vierdaagse enkele weken te ver vroegen. Om dezelde reden wordt de zwemvierdaagse naar een later tijdstip verschoven. Daarom is dit jaar afgezien van een gecombi neerd diploma voor degene die zo wel gefietst als gezwommen heb ben. De fietstochten vinden plaats op dinsdag 8 -, donderdag 10 -, maandag 14 -, woensdag 16 - en vrijdag 18 mei. Het inschrijfgeld bedraagt voor volwassenen met herinnering f 5,- en voor kinderen tot 12 jaar f 2,50. Een dagkaart kost respectievelijk f 1,50 en f 1,-. Ge start kan er worden tussen half ze ven en half acht. Anneke en Ben van Doom van de Dorkasgroep Holten vertrekken zaterdag 5 mei naar Roemenië. Vergezeld door twee leerlingen van de Scholengemeenschap zullen zij in Roemenië de goederen afleve ren, die onlangs op SGH ingeza meld zijn voor een jongenwees huis. Een van de ouders heeft een VW transporters ter beschikking gesteld voor het vervoer. tel 05470-73555 NED.HERV KERK Vrijdag 4 mei: 19.00 uur, bijeen komst ter herdenking gevalle nen 1940-1945. Zondag 6 mei: 09.30 uur, ds. Vis ser (Heilige Doop); kinderne- vendienst: Annie Rensen. Irene: 09.30 uur: Jongeren- dienst: Hans Oldenburg. 19.00 uur: Geref kerk, Oecume nische dienst ter viering van de bevrijding. Voorgangers ds. Berg, Pastor Dullaert en ds. Vons. Uitgangscollecte: Fonds kerk interieur. Oppasdienst: Mëvr. Schutte- Haverslag en Janneke Roeter- dink. Diessenplas: woensdag 9 mei: ds. Vons. GEREF.KERK 09.30 uur: ds. M. Berg. kindemevendienst groep 5 en 6 o.l.v. G. Wolters-Markvoort. 19.00 uur: Interker. dienst in De Kandelaar. De eerste collecte is voor de dia conie en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ria Dijk- inik-Rietman, Fenny Rietman en Edith Bosschers; 4-6 jaar: Henriêtte Schipper-Beldman, Herma Aanstoot-Pluimers en Ria Aanstoot-Stam. R.K KERK Gebouw Irene: 10.00 uur: H. Mis. DIJKERHOEK 09.30 uur: ds. Vons; uitgangscol lecte: Fonds kerkinterieur. OKKENBROEK 10.00 uur, ds. H. Th. Vollebregt; uitgangscollecte: Plaatselijke diakonie. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur: H. Mis. Zondag: 08.00 uur: H. Mis; 10.00 uur, Gebedsdienst. ARTS: 5 en 6 mei, J.F. Sijtsema, Kei zersweg 32, telefoon 6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36, 24-uurs bereikbaarheid, enkel voor noodgevallen 05700-152 97. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: 5 en 6 mei: A.J. Boerman, Zui derstraat 27A, Rijssen. Tel. 05480-12535. 30 april: W. Pot, Bilderdijkstraat 3, Goor. Tel. 05470-72279. Behandeling na te lefonische afspraak. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: zaterdagmorgen 8-9 uur spreekuur, Diessenplasstraat 5, tel. 6 15 15, daarna tel. 6 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens dfspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26. tel. 6 14 36. VOEDINGSBOND FNV: Informatie over uitkeringen: 05483-63056; 053-330537; 05496- 63056. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Alarmnummer 06-11. Overigens 05483-6 44 44; dag en nacht be reikbaar. BRANDWEER: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörikstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iédere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. 3 mei: 20.00-2100 uur, Inleveren schilderzegels Hout en Bouw bond CNV. 4 mei: Herdenking 5 mei: Bevrijdingsfeest; 22.00 uur Total Disaster in de Schure; 07.30 start eerste rijders Holter- bergtoer bij sporthal. 6 mei: Touwtrektoemooi OKI A op Vletgoor. 7 mei: Farewellparty 8 mei: 18.30-19.30 uur, start Fietsvijfdaagsë; Bloemenactie HMK. 9 mei: 18.30-19.30 uur, start Fietsvijfdaagse 10 mei: 18.30-19.30 uur, start Fietsvijfdaagse 11 mei: Vanaf 18.00 uur, Lompe nactie HMV in buitengebied. 12 mei: 100 jaar molen Dijker- hoek; landelijke fietsdag. 13 mei: 100 jaar molen Dijker- hoek; 20.00 uur, optreden ha venzangers; 15.00 uur, Tiener soos in dorpshuis. 14 mei: 18.30-19.30 uur, start Fietsvijfdaagse; 20.00 uur,'ruila- vond Postzegelclub in dorps huis 15 mei: 08.00 uur, vertrek reisje NBvP Espelo bij Trefpunt. 16 mei: 18.30-19.30 uur, start Fietsvijfdaagse 17 mei: Bloemenmarkt; Pieter- padestafette. 18 mei: Fietsvijfdaagse 19 mei: 15.00-17.00 uur Receptie HMV in de Poppe. Gevonden: twee sleutels VSB en Chavo, nylon portemonnee, blauw met roseroze popje met sleutelhanger, honderiem met oprolsysteem. Verloren: 4 sleutels met sleutel hanger, paarse nijlon porte monnee, grijze boodschappen tas met daarin broden, twee au tosleutels met 1 autosleutel, sleutelbos met lopers en een ko peren plaat, damesportemon nee, knipmodel, met diverse pasjes, groene portemonnee in houdende diverse pasjes. Zoekgeraakte dieren: hond met witte en zwarte vlekken. Gevonden dieren: zwarte poes. Ondertrouwd: B.H. Foks, oud 24 jaar, Holten en H.A. van Zal- bommel, oud 22 jaar, Holten. Gehuwd: G.H. Jansen, oud 30 jaar, Holten en J. Tuitert, oud 26 jaar,-Holten. O 05476-1907

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 3