WV Holten wil afname toerisme halt toeroepen Dansgroep ouderen middelpunt slotavond l| 0 2T Mintonette jeugd in juichstemming Uit buiten Holten BIJ ONS TREFT U EEN GROOT AANTAL MOGELIJKHEDEN Geslaagde ringavond Informatie eigen huis Voorkomen rugklachten Groenten en fruit HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten sv Holten BOUWPLANNEN? Oonk-Noteböom CHRISTELIJKE MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL twee-jarige beroepsopleiding Informatiebord Resultaten Blauw Wit Tijdens een algemene ledenvergadering in café De Biester presen teerde de VW vorige week haar jaarverslag over 1989. VW-voorzitter E.D. Vincent kon aan de hand van het verslag tevreden terugkijken. „De VW ontwikkelt zich steeds meer tot een vraagbaak voor de Holtense samenleving. Het is gebleken, mede door de gunstige ligging van ons kantoor, het aantal verstrekte informaties sterk gegroeid is. Bovendien hebben we onze ondersteunende taak bij het ontwikkelen van nieuwe aktiviteiten volledig waar kunnen maken", aldus Vincent. Naar de toe komst kijkend wees de voorzitter er op dat de komende periode er alles aan gedaan moet worden om de positie van Holten ten aanzien van het toerisme te versterken. „We moeten in onze gemeente op recreatief ge bied meer tot stand brengen. Vroeger was Holten toeristisch gezien toonaangevend in Overijssel. De belangstelling van de toerist voor Hol ten is de laatste jaren wat aan het wegebben. Deze ontwikkeling moet een halt toe worden geroepen", aldus de VW-bestuurder. In een uitermate gezellige sfeer Bonte Paard, probleemloos hun vol ritme, spanning en sensatie eerste diploma (brons), waarvan behaalden de deelnemers aan de sommigen zelfs met een welver- Holtense ouderen dansgroep, vrij- diende 'ster', dag 6 april tijdens een perfect ge- Temidden van ongeveer tweehon- organiseerd dansfestijn in Het derd deelnemers aan deze door Holten Bl-Vroomshoopse Boys BI 6-0. De spelers van Holten kwamen gemotiveerd op het veld, want er moest vaak gescoord worden om nog kampioen te worden. Door de goede werklust werd al gauw ge scoord door Nijland 1-0. Kort daar op scoorde v.d. Pluym 2-0, Nijland weer 3-0 en v.d. Pluym 4-0 en 5-0. Na de thee scoorde weer v.d. Pluym 6- 0. maar miste ook een dot van een kans. Vroomshoopse Boys bood goed tegenstand, zodat meerdere goals uitbleven. Enter Vooruit B2-Holten B2 1-10. Holten begon goed en zette Enter Vooruit meteen onder druk, wat re sulteerde na 10 min. spelen in het eerste doelpunt voor Holten. Toch vielen er nu en dan gaten in de Hol tense verdediging waardoor Enter V. enkele kansen kreeg. Holten liep hierna via snelle en mooie combi naties uit naar 0-4. Na de rust wist Enter V. een tijd lang stand te houden, maar de druk werd te zwaar voor de Enterse ver dediging en Holten kon nog 5x sco ren, voordat Enter V. de ere-treffer maakte. Het was de Holtense kee per die op een voorzet van de laat ste man met het hoofd de 10e treffer scoorde. De eindstand, 1-10. Den Ham Cl-Holten Cl 0-10. Met een 0-3 ruststand werd weliswaar de overwinning al grotendeels vei lig gesteld, maar het vertoonde spel was voor trainer Kees aanleiding om in de pauze, in niet mis te ver stane bewoordingen de jongens van zijn ongenoegen blijk te geven en ze tot meer inzet aan te sporen. Dat dit zijn uitwerking niet miste, bleek al snel. Er werd harder ge werkt, beter vrij gelopen en sneller gecombineerd, wat uiteindelijk re sulteerde in deze monsterscore. Holten Fl-Daarle F1 2-3. In de eer ste helft was Daarle de betere ploeg. Met goed samenspel en aan vallen werd het snel 0-2. In de eer ste helft was het Daarle dat beter speelde; door goed samenspel en aanvallen werd het snel 0-2. Holten had in de eerste helft niet veel in te brengen tegen Daarle, maar na de rust ging het veel beter met Holten.. Ze gingen beter samenspelen en meer aanvallen. Holten kwam tot een paar minuten voor tijd op een gelijke hoogte (2-2). In een van de laatste minuten wist Daarle toch de volle winst te pakken, door een fraai afstandsschot. Eindstand werd dus 2-3. Holten F2-Haarle F2 5-2. Ook afge lopen zaterdag was het weer leuk om naar Holten F2 te kijken. De jongens hadden weer goed onder ling kontakt en voor rust werd het 2-0. Na rust gelijk weer fanatiek op de bal en al vrij snel werd het 3-0. Toen leek het of Holten even een inzinking kreeg, want er werden door een paar fouten in de verdedi ging twee tegendoelpunten door Haarle gescoord (3-1 en 3-2). Hier door werd Holten wakker geschud en kon zelf het heft weer in handen nemen, door in bezit van de bal te blijven en scoorde dan ook nog twee fraaie doelpunten (4-2 en 5-2), wat ook de eindstand werd. Overige uitslagen: Holten Al vrij. Holten A2-BZSV A2 1-8. BZSV C2- Holten C2 2-0. Holten Dl-Enter Vooruit Dl 1-1. Holten D2-EnterD2 3-4.HoltenEl-EnterVooruitEl 1-3. Holten E2 vrij. H Blauw Wit E2- Holten E3 3-8. Holten F3 vrij. dansschool Ben Vollenbrock geor ganiseerde afdanssavond voor ge huwde paren wisten de enthou siaste oudere dansers van dorps huis De Boschkamp zodanig de aandacht op hun dansprestaties te vestigen, dat ze als groep welhaast het populaire middelpunt van deze feestelijke slotavond vormden. Geen wonder overigens want reeds in november kreeg de ouderen- dansgroep na slechts drie maan den oefenen bij een optreden in Ra dio Diessenplas de handen reeds flink op elkaar. De hoge waarde ring die de groep van jurylid Fran- cien Bake uit Hengelo ten deel viel betekent overigens ook een niet gering compliment aan het adres van dansschool Ben Vollenbrock, die van de danslessen voor oude ren een speciaal aandachtspunt heeft gemaakt. Het was voor het eerst, dat voor ouderen in Holten een dansgroep was georganiseerd. In september start een nieuwe cur sus voor "ouderen in dorpshuis De Boschkamp. Men kan zich nu reéds aanmelden bij de Stichting voor Sociaal en Cukltureel Werk, tel 6 27 55. Over de omvang van dat toeris me is op dit moment nagenoeg niets bekend. Om hier toch enig in zicht in te krijgen is men binnen de VW-gelederen van plan om bin nenkort te starten met een onder zoek. Uit dat onderzoek zal tevens moeten blijken welke invloed het toerisme op de Holtense samenle ving heeft. Verder werd tijdens de vergadering bekend gemaakt dat de Stichting Holten Promotion momenteel aan het bekijken is wat de voor- en nadelen zijn om van de Holterberg een Nationaal Park te maken. De plaatselijke VW-afdeling viert in september het 75-jarig be staan. In het kader van dit jubi leum worden een aantal aktivitei ten georganiseerd die als doel heb ben Holten te promoten. Zo be- Ring Holten van de Hervormde Vrouwen Groep hield dinsdag 13 maartj.l. haarnajaarsringavond in gebouw Bethanië te Dijkerhoek. Tijdens deze bijeenkomst vertelde mevrouw H. Halfwerk uit Zwolle uit eigen ervaring wat het betekent om visueel gehandicapt te zijn. De aanwezige dames uit Diepenveen, Colmschate, Okkenbroek, Dijker- hoek en Holten liet ze tevens ken nismaken met verschillende hulp middelen. In de pauze werd een collecte gehouden, waarvan de op brengst, ruim f. 250,-, bestemd is voor blinden. Luxe Van de Maat, NOVALUX Van der Maat heeft dezer dagen de winkel aan de Smidsbelt heropend. Na twee weken van grondig herinrichten treft men nu een nieuwe (NOVALUX) winkelformule aan. Op de begane grond ruim 300 m2 verkoopruimte voor luxe huis houdelijke artikelen, van schilmesje tot magnetron. In de kelder treft u een op zichzelf staande speelgoedwinkel aan. Bijzonder in het oog springend is de stijl van de inrichting, strak ke plafonds overgaand in bijpassende stellingen in de Novalux- huiskleuren wit/blauw. Het totaal assortiment van Van de Maat omvat ca. 10.0000 arti kelen. /- vvr Diverse traditionele bouwplannen' Vrijstaand of 2 onder 1 kap Sprekende architektuur Kortom, reden genoeg om eens bij ons binnen te stappen. Bouwbedrijf Goorseweg '45 7475 BC Markelo Tel 05476-1439 Catharina van Renneslaan 35-7604 KV Almelo Telefoon 05490-1 62 66. Met ingang van 1 augustus 1990 breiden wijde opleidingsmogelijkheden uit met een in de vakrichtingen: ELEKTROTECHNIEK - utiliteitsbouw - industriële installaties WERKTUIGBOUWKUNDE - verspanend - niet-verspanend (montage) Toelating: - diploma LBO/MAVO, doch niet toelaatbaar tot de 4-jarige MTS-opleiding - een niet voltooide opleiding LBO/ MAVO/HAVO Aanmelding: voor 1 mei 1990. staan er plannen om tijdens de zomermaanden met een promotie team evenementen in de regio langs te gaan. Verder verschijnt er een jubileumboekje op de markt. Tijdens de rondvraag uitten de horeca-ondernemers van de Hol terberg hun misnoegens over de af sluiting van de Toeristenweg tus sen zes uur 's avonds en acht uur 's morgens. Deze maatregel geldt tot 1 juni en is genomen om de met uit sterven bedreigde korhoenders te beschermen. Mevrouw A. Haan, die samen met haar man hotel-res taurant De Holterberg exploiteert, vertelde dat de horeca-onderne mers een bezwaarschrift hebben ingediend. Dit om te voorkomen dat de weg volgend jaar opnieuw voor een periode zal worden afge sloten. Ze vertelde dat de maatre gel een flinke strop betekent voor de horeca op de berg. „Na zes uur zitten wij op een houtje te bijten. Niet alleen blijft het verkeer uit Nijverdal weg maar door onduide lijke bewegwijzering ook dat uit De trotse kampioenen Tijdens de voorlaatste competi tiewedstrijd tegen Dynamiek in Goor had het meisjes C-team (incl. drie jongens!) van Mintonette vol doende aan een gelijk spel om het kampioenschap binnen te halen. Met een afvaardiging van het be stuur en enkele ouders op de tribu ne werd het een nerveus begin, maar nadat de eerste twee sets ge wonnen waren, was de juichstem ming al aanwezig. De derde set werd ook gepakt waardoor de volle twee punten werden verdiend. Ge tooid met rozen, keerde het ent housiaste en blije team met aan hang terug naar de thuisbasis, de sporthal in Holten. Daar werden de meisjes en jongens, de trainster en de twee vaste begeleidsters nog een extra getracteerd. Het team heeft zijn basis twee jaar geleden gekregen tijdens de volley balintroductiedagen op de lagere scholen. (Dit jaar neemt de sport- commissie jeugdstimulering ter hand). Vorig jaar werd er hard ge oefend op de trainingsuren en werd er competitie gespeeld in de mini- afdeling. In het seizoen 89/90 begon het werk in de C-jeugd competitie en met een zeer goed resultaat. Op de foto: v.ln.n.r: begeleidster Willy Drent, Ina Huzen, Anniek Drent, Karin Krikking, Niek Ren- sen, begeleidster Annie Haupt- meijer, Pie ter Jan van Wingerden. Zittend v.l.n.r.: Rinkse Keulen, Anton Ekker, Karin Hauptmeijer en trainster Ali Pegels. Deventer Schouwburg Vrijdag 20 april: Bailegangaire van Thomas Murphy door Theater van het Oosten in het kader van het Ierlandfestival. Door de lengte van de voorstelling (20.00-23.00 uur) komt de aangekondigde voorstel ling Molly Bloom te vervallen. Zaterdag 21 april: Deighton Fami ly, engelstalige traditionele folk muziek door de Deventer Folk- stichting. Dinsdag 24 april: het Arion ensem ble en Jaques Zoon (fluit), een con cert door de Stichting Kamer Mu ziek Deventer. Hedendaags bewegingstheater door Shusaku Dormu dance theater op woensdag 25 april met het programma Eleven shades of grey. Donderdag 26 april, de Vlaamse cabaretier Luk Wijns. Het Stedelijk orkest Lebuinus brengt op zaterdag 28 april haar ju bileumconcert met bal na. Inlichtingen: 05700-11500 Schouwburg Lochem Donderdag 26 april: Bailegangaire door Theater van het Oosten met Petra Laseur, Elja Pelgrom en Pim Lambeau. Inlichtingen: tel. 05730-51081 Museum de Waag Van 12 april tot 21 mei wordt in museum De Waag een overzichts tentoonstelling van de kunstenaar Arnold Bokhorst gehouden, de tentoonstelling van de onlangs overleden schilder is samengesteld uit de collecties van de familie van de kunstenaar en museum De Waag. Bokhorst werkte ook als ontwerper van interieurs van res taurants. Van zijn hand is de in richting van d' Vijff Vlieghen, Het Swarte Schaep en het Losse Hoes. Speelgoed- en Blikmu seum Deventer Tot 10 september wordt in het mu seum aan de Brink in Deventer ter gelegenheid van de Hanzedagen tentoongesteld een selectie uit fraaie collectie winkeltjes uit de 19e en 20e eeuw. De tentoonstel ling wil een pendant zijn van de tentoonstelling het Waagstuk in het historisch museum De Waag. Die tentoonstelling toont de ge schiedenis van waaggebouwen en het wegen daarin. Rijksmuseum Twenthe Tot en met 27 mei wordt in het Rijksmuseum Twenthe te Ensche de een overzichtstentoonstelling van de schilder Piet Ouborg (1893- 1956) gehouden. Rondleidingen bij de tentoonstelling worden gehou den op woensdag 11,18 en 25 april, 2,9,16 en 23 mei, telkens van 10.00- 11.00 uur, donderdag 10,17 en 24 mei telkens van 19.30-20.30 uur. Een kinderprogramma met rond leiding is op woensdag 18 april van 14.00-15.30 uur. Jazz In de Drie Nissen, Grote Poot 19 in Deventer treedt vrijdag 13 april het Eagle Quartet op met als gast Bert Fransen op trompet/bugel. Holten", lichtte zij toe. Tevens wa ren de horeca-ondernemers verbol gen over het feit dat zjj tijdens de besluitvorming niet waren ge hoord. Wethouder Henk Westerik kon meedelen, dat het verbodsbord aan de voet van de Holterberg in middels is verplaatst naar een plek voorbij het Losse Hoes. Voorzitter Vincent verklaarde dat het VW-bestuur tegen het af sluiten van de Toeristenweg voor gemotoriseerd verkeer is. Hij ver telde wel dat de weg zijn oorspron kelijke functie terug moet krijgen. Er rijdt volgens hem momenteel op de Toeristenweg te veel verkeer dat er eigenlijk niet op thuis hoort. Mensen die een eigen huis willen kopen kunnen voor informatie op dinsdagavond 1 mei terecht in Bouwhof de Citadel in Rijssen. As pirant kopers en huizen bezitters kunnen van deskundigen alle in formatie krijgen over hypotheek, juridische zaken, notariaat, subsi dies, gemeene garanties en bouw producten. Tevens is de Vereni ging Eigen Huis aanwezig. Na de algemene informatie kun nen bezoekers afzonderlijk met de deskundigen praten over hun spe cifieke problemen en/of mogelijk heden. De informatie-avond is gratis toe gankelijk. De zaal is open .vanaf 19.15 uur. De agrarische contactpersonen van de plattelandsvrouwen van Dijkerhoek, Espelo en Holten or ganiseerden op dinsdag 20 maart in Het Trefpunt een avond over het voorkomen van rugklachten. Na een inleidend videofilmpje van het Stigas in Den Haag met als titel: Wat neem je op je rug, vertelde me vrouw Versnel, fysiotherapeute in Holten, waarom bepaalde houdin gen zo slecht zijn. Zij liet bij een kunstwervelkolom zien hoe o.a. hernia ontstaat. De Stichting Propaganda Groen ten en Fruit, in samenwerking met Wans ink Albert Heijn Holten was op woensdag 11 april te gast bij de leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Dijker hoek en Espelo. Mevrouw Helene Cosséé van de Stichting liet een dia serie zien over bijzondere gre- onten en fuit en vertelde wat er zoal mee gedaan kan worden. Wan- sink Albert Heijn had gezorgd voor de uitstalling van de verschillende soorten, waarvan na afloop men iets mee naar huis kreeg op te proe ven. De eerste volgende activiteit is het reisje op 16 mei. Na de toezegging, dat 'onder zocht wordt' of een bedrij ven-infor matiebord geplaatst kan worden aan de ingang van industrieterrein De Haar, gaan ook Gemeentebe lang en de WD accoord met de re constructie van de Keizersweg, zo bleek maandagavond tijdens de raadsvergadering. Gemeentebe lang bij monde van Ep van Schoo- ten wenste aanvankelijk ook nog de aanleg van een keerlus op de Keizersweg, maar wethouder Wes terik rekende hem voor, dat de aanleg extra veel gaat kosten, zon der dat de noodzaak ervan is aan getoond. Blauw Wit E2 - Holten E3; Holten E3 behaalde een ruime en verdien de overwinning op E2. Blauw Wit kwam via een goede aktie van Pe ter die Alex vrijspeelde nog op voorsprong, maar toen kwam Hol ten met 3 treffers voorbij. Na rust scoorde Holten 1-4, voordat Alex 2x scoorde. Holten echter bepaal de met een eindsprint de stand op 3-8. Blauw Wit F1 - SOS Fl; De gehele wedstrijd hadden ze het heft in handen. Sos wist echter de score te openen. Blauw Wit had geluk toen via een eigen doelpunt 1-1 werd ge maakt. Na rust was Blauw Wit niet alleen beter, maar werd dit ook met doelpunten bewezen. Nick, Geerjan en Eelco wisten de stand tot 4-1 op te voeren. Sos deed in de slotfase nog met een doelpunt iets terug 4-2. GFC F3 -Blauw Wit F2; Blauw Wit speelde tegen GFC een beste eer ste helft. Met veel spelers in de aan val ging men op zoek naar een tref fer. De GFC keeper wist echter tel kens de bal te keren. Na rust ging het wat minder met F2 en GFC kon 2x het lege doel vinden, omdat de Blauw Wit keeper ook in de aanval was. 2-0.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 9