u 1 'Er komt steeds meer schwung in Rejoyce' Bibliotheekdag ten bate van kamelekar Toppers enthousiast voor run-bike run Electriciteit in weekend goedkoper Goed eerste jaar van De Boschkamp V"l| Gospelkoor laat van zich horen Rabobank G3 Haal vóór 1 mei je nieuwe Bromfietsverzekering bij de Rabobank. 4 Meer bank voor je geld HOLTENS NIEUWSBLAD L Verkoop boeken voor actie Adhar NEDERLAND DONDERDAG 19 APRIL 1990 De inschrijvingen voor de Run- bike-run, ook wel duathlon ge noemd, lopen voorspoedig. Door de Paasdagen waren bij het afslui ten van deze krant de inschrijvin gen uit het buitenland nog niet bij de organisatoren in Holten binnen gekomen, maar de Nederlandse toppers hebben zich enthouiast ge toond voor deze wedstrijd op de Holterberg. De wedstrijd maakt deel uit van een drietal duathlons. Op 5 mei strijden de atleten in Ober Gunzburg in West Duitsland en op 13 mei in Sofingen in Zwitser land. Zo komt het gehele Haka-team, met onder andere Mark Koks, Dries Klein, Jan van der Laan en Jos Habraken. Voorts Ronald Rol, winnaar van de duathlon te Vucht, Jos Everts, derde in Almere vorig jaar Jan v.d. Kamp, kampioen tri athlon bij de veteranen en kunnen de Holtenaren hun eigen favorie ten Han Muizebelt en Jannie Vas- ters aanmoedigen. Bij de dames komen bekende namen als Thea Symesma en Inge Pool aan de start. De organisatoren verzoeken de toeschouwers uit Holten toch vooral niet met de auto te komen, daar de parkeergelegenheid be perkt is. Parkeren op de Toeristen- weg is en blijft verboden en bij overtreding kan men rekenen op een fikse boete. Het gospelkoor Rejoyce. Vorig jaar Pasen presenteerde het Interkerkelijke Gospelkoor Rejoyce zich voor het eerst aan het publiek. Nu een jaar later is het repertoire zover uitgebreid, dat het regelmatig van zich kan laten horen. Zo trad het koor op in Gereformeerde kerken in Holten en Haaksbergen, werkte mee aan een jeugddienst in Raalte, was onlangs te horen in de Open deurdienst in de Hervormde kerk en werd uitgenodigd voor een trouw- dienst in Rijssen. Een groot succes werd ook het optreden met de gos pelzanger Adrian Snell in de Kandelaar. Begonnen met een klein groep je, is het koor inmiddels uitgegroeid tot een gospelgroep van 24 leden, die, zoals het bestuur zegt: muziek wil maken, die jonge mensen aan spreekt. „Er komt steeds meer schwung ïn". Golspelkoor Rejoyce heeft zijn wortels in de Gereformeerde kerk, maar heeft pu leden uit alle kerken van Holten en ook niet kerkelijk gebondenen zijn welkom. „Het repertoire van het vroegere jongerenkoor van de Gereformeer de kerk sprak niet meer aan en door gebrek aan animo werd het opgeheven. Toch was er een groep je jongenlui, die door wilde gaan, maar dan wel met muziek, die ook bij het grote publiek aan zou slaan. Een oproep in ons kerkblad bracht direct al een aantal reacties te weeg, dat was voldoende reden om perspectief te zien in de oprichting van een gospelkoor", vertelt voor zitter Harry Sjoers. Op 2 december 1987 werd het koor officieel opge richt en werd met een kleine groep begonnen. De echte doorbraak tot een koor met eigen stijl werd be werkstelligd door de komst van di rigent Martin Glas uit Zupten, de voormalige dirigent van het jonge renkoor Helicon. Samen met de 'muziekcommissie' uit het koor, zorgt Glas voor repertoire. „Wij willen muziek zingen die de koorle den zelf mooi vinden en die zij zelf zouden willen horen; met Martin Glas zitten we op één lijn", ver klaart bestuurslid Ria Tromop. Het is vooral het repertoire van Adrian Snell, maar ook van Vicky Brown, The Continental Singers en de gebroeders Brouwer. Bij het optreden wordt het koor be geleid door een vaste pianiste, Ca rina Jansen uit Schalkhaar, daar naast aangevuld met triangel, drummer en saxofoon en dwars fluit. Het blijft op de repetities niet bij zingen alleen, wekelijks wordt een kwartiertje ingeruimd voor rit me oefeningen, om het swingende ritme goed onder de knie te krij gen. Hoewel de belangstelling vooi het koor nog steeds toeneemt, wil het bestuur het koor graag uitbreiden met wat jongere leden, zo in de leef tijd van rond de zeventien jaar. Elke woensdagavond wordt in de Kandelaar gereperteerd van negen tot kwart voor elf. Later in het jaar wordt dat vermoedelijk iets eerder. Iedereen die van zingen en swin gen houdt is welkom en kan zonder verplichtingen komen kijken, luis teren en meezingen. Met ingang van 1 juli zal het elec- triciteitstarief in het weekend een dubbeltje per kilowatuur goedko per worden. Voor een gemiddeld huishouden betekent dat een be sparing op jaarbasis van twaalf tot vijftien gulden, maar indien men een deel van bijvoorbeeld het wassen en strijken verschuift naar het weekeinde, kan het voor deel oplopen tot zo'n 30 a 40 gul den. Het energiebedrijf IJsselmij kent nu een dagtarief en een nachttarief (van 23.00 tot 07.00 uur), waartus sen een verschil zit van acht cent. Wat nu gebeurt, is dat het nachtta rief wordt verlaagd en bovendien wordt uitgebreid tot het weekein de (van vrijdagavond elf uur tot maandagochtend zeven uur). Ook op de officiële feestdagen zal het goedkope tarief gaan gelden. Met het weekendtarief wil de IJsselmij de spreiding van het stroomver bruik stimuleren. Het energiebedrijf IJsselmij heeft vorig jaar een winst geboekt van acht miljoen gulden. Dat is bijna één miljoen gulden lager dan in 1988. Toch bleek de omzet in 1989 met ruim veertig miljoen gulden naar 850 miljoen gulden gestegen te zijn. Het energieverbruik door huishou dens is in het afgelopen jaar ge daald. Per huisaansluiting daalde het verbruik van electriciteit met ruim 5 procent, dat van gas met ruim vier procent. Het waterver bruik steeg met een kleine zes pro cent. De daling is volgens de IJssel mij te danken aan het beter om gaan van energie van de klanten en de relatief hoge temperaturen tij- "dens de wintermaanden. De bibliotheek Holten viert zater dag 21 april samen met alle open bare bibliotheken in ons land de Landelijke bibliotheekdag. Ter gelegenheid hiervan is de biblio- üe kamelenbus, zoals die door een van de Indiase lezertjes werd gete- kend. Sluit vóór 1 mei je nieuwe Rabopolis Bromfietsverzekering, 'n Prima verzekering met premies vanaf 99.-*. Je krijgt het plaatje direkt mee. theek geopend 's morgens van 09.30 uur tot 12.30 uur, waarin tal van activiteiten zullen plaats vin den. Zo zal de bibliotheek op die dag weer een groot aantal afgeschre ven boeken verkopen, waaronder boeken van W.F. Hermans, Anton Koolhaas, Roal Dahl, A. Ooster- broek-Dutchun, Mien van 't Sant en Annie M.G. Schmidt. De op brengst komt ten goede aan Ad- har, oe bibliotheekkameel in In dia. Tevens kan men zich zaterdag morgen vermaken met allerlei spelletjes, waarvan de opbrengst eveneens bestemd is voor Adhar. Adhar, de bibliotheekkameel, valt te vergelijken met de bibliobus in Nederland. Sinds november 1988 trekt de kameelbibliotheek rond op net platteland in de Indiase deelstaat Rajasthan in de omge vingvan de hoofdstad Jaipur. Veel wegen zijn daar niet verhard en het transport vindt dan ook plaats per kamelekar. De kameelbibliotheek wordt georganiseerd door de Bal Rashmi Society, een vrijwilligers organisatie, die streeft naar een verbetering van de algemene ont wikkeling van de straatarme be volking in Jaipur en omgeving. Tijdens de landelijke bibliotheek dag wordt tevens gestart met de uitleen van de nieuwe CD collectie. Alleen op zaterdag 21 april kan met drie CD's lenen voor de prijs van twee. Nieuwe leden, die zich op die dag laten inschrijven ontvan gen een CD-bon ter waarde van tien gulden. Boekenheld Ook aan de jeugd is gedacht. Ver kleed als de held uit een van hun favoriete boeken kunnen de jonge lezers om 11.00 uur meedoen aan een heuse wedstrijd. En wie genoeg heeft van zijn boeken, mag ze zelf zaterdagmorgen verkopen. Na tuurlijk is er limo voor de jeugd en koffie voor de volwassenen. Tevens kan met zaterdagmorgen kaartjes kopen voor de lezing die schrijfster Marjan Berk in het ka der van de Landelijke Bibilotheek- dag houdt op woensdag 25 april in het dorpshuis. De lezing begint om 20.00 uur en de entree kost één gul den. excl. administratiekosten en assurantiebelasting Kaartclub De Boschkamp kan te rug zien op een geslaagd eerste kaartjaar. De kaartclub komt elke dinsdag bijeen in de kelder van dorpshuis De Boschkamp. Naast de wekelijkse clubmiddagen ken de kaartclub enkele malen per jaar een kaartwedstrijd, georganiseerd voor en door leden van de club. Tij dens deze wedstrijden gaat het er serieus aan toe, maar de gezellig heid blijft voorop staan. Zo werd er 10 aprtil fel, maar op een sportieve manier gestreden om en kele vleesprijzen. De leden van de kaartclub verzorgden daarbij de inwendige mens. Op dinsdag 24 april wordt de laatste wedstrijd ge kaart. Wie belangstelling heeft, kan gerust eens komen kijken. Het nieuwe kaartseizoen begint op de tweede dinsdag van september. Kaartclub De Boschkamp kan voor het komende seizoen nog en kele nieuwe leden gebruiken. Voor inlichtingen kan men contact op nemen met de Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk tel 62755. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan Gebr. Boode voor verbouw wagenberging/rundveestal Maneschijnsweg 25; - aan J. D. Holterman voor verbouw woongedeelte boerderij Larenseweg 102; - aan J. Jansen voor bouw mestopslagkelder bij Maneschijns weg 9; - aan maatschap D. B. en B. J. Krikkink voor bouw rundveestal bij Raalterweg 55; - aan H. Oolbekkink voor bouw tuinhuisje bij Dorpsstraat 44; - aan R. A. Leerentveld toestemming verleend voor bouw carport bij Larenseweg 35; - aan G. J. Vrugteveen toestemming verleend voor plaatsen dakraam in woning Van Holtenserf 10; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan L. J. M. Marissink voor berkenboom bij Canadastraat 18; - aan J. Oosterkamp/A. Drenth voor 2 lindebomen bij Schou tenstraat 40/42; 3. aan St. Viering Nationale Feestdagen toestemming verleend t.b.v. aktiviteiten op 30 april en 5 mei 1990; 4. aan G. B. Nahuis ontheffing verleend t.b.v. ijsverkoop aan de Haarlerweg; 5. aan Vereniging Jongeren Centrum „de Schure" vergunning ingevolge de Drank- en Horecawet verleend; 6. aan Wielerver. „Holten" vergunning verleend t.b.v. run-bike- run wedstrijd op 22 april 1990. Voor het inwinnen van informatie over een zaak dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene za ken ter gemeentesecretarie. Commissie Sociaal-Cultureel Werk De eerstvolgende vergadering van de Commissie Sociaal-Cultu reel Werk vindt plaats op woensdag 25 april 1990 om 19.30 uur in de Commissiekamer van het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen inzake definitieve afrekening van subsidie 1989 voor de ANBO, HVG Ora et Labora, de Waardenborchgroep Scouting, HMV, Speeltuinvereniging de Kol, de SGMIJ/afd. Holten en de Stichting Paardrijden Gehandicapten Holten. Hinderwet Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voor waarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voprkomen vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. J. A. Wechstapel, Oude Deventerweg 49 te Holten tot een nieu we, de gehele inrichting (rundvee- en mestvarkensbedrijf an nex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 2. H. D. Klaasses, Maneschijnsweg 34 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee-, meststieren- en varkensbedrijf annex opslag van dieselolie 3. Maatschap T. W. G. Bronninkreef, Pasmansweg 1 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee fok -, rundvee melk - en meststierenbedrijf annex opslag van dieselolie 4. J. Sluiter, Maneschijnsweg 29 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundveemelk- en mestvarkensbedrijf annex opslag van dieselolie 5. G. J. Meilink, Vijfhuizenweg 5 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee- en varkensbedrijf. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 24 april 1990) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen een beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening doen. Dit verzoek moet binnen bovenge noemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling, voornoemd. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is be slist. Ter inzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 24 april 1990 tot en met 24 mei 1990 op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. Loonbedrijf Dijkink BV, Zandvoortspad 5 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een loon- en grondverzet bedrijf annex reparatie van machines 2. Maatschap Vorkink/Haverslag, Tolweg 8 te Holten tot het uit breiden en wijzigen van een rundveebedrijf door de bouw van een jongveestal 3. G. H. Blankena, Helhuizerweg 46 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (mestvarkens- en melkrundveebedrijf annex opslag dieselolie) omvattende vergunning 4. H. J. Markvoort, Beusebergerweg 45 te Holten tot het uitbrei den en wijzigen van een stierenmesterïj, annex opslag van die selolie 5. Maatschap Meijerman, Boerendanssteeg 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee fok-en melkbedrijf annex mestvarkens- en stierenbedrijf en opslag van dieselolie) omvat tende vergunning 6. H. J. Hulsman, Boerendanssteeg 29 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (varkens fok- en mestbedrijf en rundvee fok- en melkbedrijf annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning 7. R. W. J. Pots, Larenseweg 29 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (herstelinrichting voor motorvoertuigen met wasinstailatie) omvattende vergunning 8. fa. Reinaardus, Larenseweg 32 te Holten tot het uitbreiden of wijzigen van de viswinkel door uitbreiding met een diepvriesin stallatie 9. mevr. B. W. Boode-Veneklaas Slots, Espelodijk 11 te Holten tot het veranderen van de gebezigde werkwijze in het mesten van meststieren in de plaats van het mesten van vleesvarkens. Deze aanvragen om vergunning liggen voorts gedurende ge noemde period^van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Schriftelijk kunnen tot 24 mei 1990 gemotiveerde bezwaren wor den ingediend bij het College van Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6 te Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde be zwaren inbrengen op verzoek tot 17 mei 1990. U gelieve daarvoor een afspraak te maken met de Afdeling Algemene Zaken ter ge meentesecretarie, tel. 6 16 66.

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5