Kwaliteitsprijzen voor melkveehouders Meer informatie naar burger moet beleid duidelijk maken Heel Splo werkt mee aan opbouw Paasvuu: Voorlichting werk in horeca sector Uit buiten Holten Het Paasvuur en Pasmansweg 3 HOLTENS NIEUWSBLAD Geluidshinder U-vlees nu voorbij Op bezoek bij de rechtbank Achterstand op kruispunt Gezinsdienst Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Toepassing artikel 17 Wet op de ruimtelijke ordening Vergunning voor de verkoop van ijs op particuliere grond Richtlijnen straatversiering Abstracten in weefsels DONDERDAG 12 APRIL 1990 *?Si mmmm De 'beste boeren' van Coberco. Ook dit jaar zijn binnen het Cober co district Holten verschillende kwaliteitsprijzen voor de afgele verde melk behaald. De steeds strenger wordende kwaliteitseisen maakt het er voor de leden veehouders binnen Co berco niet makkelijker op het ge heel jaar door eerste klas melk te leveren. Desondanks hebben ook dit jaar de melkveehouders binnen Coberco weer een hoger percenta ge eerste klas melk geleverd (plm. 95 De steeds lager wordende kiemgetallen in de melk wijst er al op dat hygiëne tijdens het melken en ook zeker in de stal veel aan dacht krijg bij de melkveehouders. De uitreiking van de prijzen vond plaats tijdens de district leden ver gadering gehoduen op woensdag avond 4 april in café Vosman. Geen prijswinnaars, maar zeker het ver- De problemen rond de geluidso verlast bij U-vlees zijn opgelost. Vorig jaar hadden de omwonenden geklaagd over geluidsoverlast, ver oorzaakt door een ventilator op het dak van het bedrijf. Na metin gen blijkt het euvel nu verholpen en zijn er geen klachten meer bij de gemeente binnen gekomen. melden waar zijn J. Veneklaas, Tromopsweg 9 en W. Aalpol, Beu- sebergerweg 44 welke reeds twaalf jaar achtereen eerste klas melk hebben geleverd. Veehouder met tien jaar eerste klas melk waren dit jaar niet aanwezig. Na enige stagnatie rond de foto graaf, kon de uitreiking dan toch plaats vinden door voorzitter H. J. Slijkhuis. De tegel werd uitgereikt aan B.J.H. Bronsvoort, Pasopweg 3, welke in 1989 de best geklassifi- ceerde melk van het district Hol ten heeft geleverd. Brons voort be haalde in 1989 een gemiddeld kiemgetal van 2,38. Een schildje ging naar de melkveehouders die vijfjaar achtereen eerste klas melk hadden geleverd te weten: H. J. Wansink, Brummelaarsweg 19; Mts. H. en G. J. Rietberg, Broek- weg 26; Baltes- Haverslag, Pas- mansweg 12; Mts. Boode/Steegink, Okkenbroekseweg 1; H.W. Lubber- sen, Helhuizerwëg 2; G. J. Vorkink, Manenschijnsweg 11; Gebr. Jan sen, Rijssenseweg i; W.H. Mars man, Schapendijk 3; Mts. Vorkink- /Haverslag, Tolweg 8; Deze maand vinden in het hele land voorlichtingsbijeenkomsten plaats voor jongeren die willen werken in de horeca. Tijdens deze bijeenkomsten kunnen zij infor matie krijgen over de verschillen de beroepen binnen de horeca. Ook worden ze geinformeerd over de opleidingsmogelijkheden bin nen het SVH leerlingstelsel, dat de mogelijkheid biedt om in deze be drijfstak leren en werken te combi neren. De leerlingen werken vier dagen per week in een horecabe drijf en gaan één dag per week naar school. In het verleden zijn duizen den horecamensen hun loopbaan gestart via het SVH leerlingstelsel. Momenteel bestaat in de horeca een grote behoefte aan goed opge leide vakmensen. Men verwacht dat de vraag hiernaar in de toe komst alleen maar groter wordt. De voorlichtingsbijeenkomsten zijn bedoeld voor schoolverlaters Vijftien leden van HVG Door een heid verbonden gingen op donder dag 5 april op bezoek bij het ge rechtshof te Almelo. Dit naar aan leiding van een lezing die eerder dit seizoen gehouden was door rechter Imden. Men vond het zeer interessant om te zien hoe het tijdens een rechts zitting toegaat. Er kwamen ver schillende zaken aan de orde zoals winkeldiefstal, mishandeling en verduistering. De meeste straffen die de Officier van Justitie eiste, werden wat afgezwakt dioor de rechter. Doordat de eerste zaak meer dan een uur in beslag na, was het al bij na vijf uur voor men, een hele er- vring rijker, huiswaarts ging. van het LBO, MAVO en HAVO. Ze beginnen om 20.00 uur en duren ongeveer tot 21.30 uur. De toegang is vrij en aanmelden is niet noodza kelijk. Een informatiebrochure kan telefonisch worden aange vraagd, tel. 079-711633. Bijeenkomsten zijn ondermeer in onze regio op 12 april Dish Hotels Boulevard 1945 nr 2 Enschede, 23 april in Hotel de Keizerskroon Ko ningsstraat 7 Apeldoorn en 24 april Postiljon Hotel Deventer Deven- terweg 121. Een pomp met kuren, de giganti sche hoeveelheid afvalwater van het slachthuis, waarvoor tijdenlijk een afvoer voor moest worden ge vonden, een onverwacht groot aantal niet op tekeningen staande leidingen en de te late levering van beschermhulzen voor de waterlei ding, zorgden ervoor dat de riole ringswerkzaamheden in de Dorps straat direct bij het begin al met een week achterstand begonnen. Optimistische schattingen gingen er van uit dat met een week de werkzaamheden bij het kruispunt wel geklaard zouden zijn, maar het is nu nog maar de vraag of men voor het Paasweekeinde de straat er weer in heeft liggen. Volgende week wordt dan begonnen met de riolering in de Stationsstraat en een gedeelte van de Waagweg. Men bij gemeentewerken en Kre kel Holten bv er van overtuigd dat het uiteindelijke schema gehand haafd kan blijven, zodat voor het begin van de zomervakantie het eerste gedeelte van de Dorpsstraat weer voor het verkeer kan worden opgengesteld. Drie verliezers maken toch één winnaar. Zo gaat dat soms in de politiek en Holten is daarbij geen uitzondering. Ondanks het ver lies, dat PvA en CDA hebben gele den bij de gemeenteraadsverkie zingen zullen zij de komende vier jaar het beleid in Holten gaan be palen, daarbij gesteund door de VVD, die eveneens in de verliescij fers stak en met twee zetels in de raad terug komt. Winnaar Ge meentebelang zal vanuit de oppo- sitiebanken met een verdubbeling Deventer Schouwburg Donderdag 19 april: Reisvoorstel- ling naar Schouwburg Orpheus, Apeldoorn: Don Giovanni. De bus vertrekt om 19.10 vanaf Deventer Schouwburg. In het kader van het Ierlandfesti- val op vrijdag 20 arpil: Bailegan- gaire van Thomas Murphy, Molly Bloom van James Joyce door Theater van het Oosten en de folk groep Double double You. Zaterdag 21 april: Deighton Fami ly, engelstalige traditionele folk muziek door de Deventer Folk- stichting. Inlichtingen: 05700-11500 Schouwburg Lochem Geen voorstellingen Inlichtingen: tel. 05730-51081 Museum de Waag Van 12 april tot 21 mei wordt in museum De Waag een overzichts tentoonstelling van de kunstenaar Arnold Bokhorst gehouden, de tentoonstelling van de onlangs overleden schilder is samengesteld uit de collecties van de familie van de kunstenaar en museum De Waag. Bokhorst werkte ook als ontwerper van interieurs van res taurants. Van zijn hand is de in richting van d' Vijff Vlieghen, Het Swarte Schaep en het Losse Hoes. Speelgoed- en Blikmu seum Deventer Tot 10 september wordt in het mu seum aan de Brink in Deventer ter gelegenheid van de Hanzedagen tentoongesteld een selectie uit fraaie collectie winkeltjes uit de 19e en 20e eeuw. De tentoonstel ling wil een pendant zijn van de tentoonstelling het Waagstuk in het historisch museum De Waag. Die tentoonstelling toont de ge schiedenis van waaggebouwen en het wegen daarin. Ierland Tot en met 20 april besteedt De venter aandacht aan Ierland met tentoonstelling, films, muziek, theater en literatuur, het geheel wordt georganiseerd door Theater- cafe Bouwkunde, Burgerweeshuis, Deventer Schouwburg, Filmhuis Roggestraat, Deventer Folkstich- ting en de Culturele Raad Deven ter. Rijksmuseum Twenthe Tot en met 27 mei wordt in het Rijksmuseum Twenthe te Ensche de een overzichtstentoonstelling van de schilder Piet Ouborg (1893- 1956) gehouden. Rondleidingen bij de tentoonstelling worden gehou den op woensdag 11,18 en 25 april, 2,9,16 en 23 mei, telkens van 10.00- 11.00 uur, donderdag 10,17 en 24 mei telkens van 19.30-20.30 uur. Een kinderprogramma met rond leiding is op woensdag 18 april van 14.00-15.30 uur. Jazz In de Drie Nissen, Grote Poot 19 in Deventer treedt vrijdag 13 april het Eagle Quartet op met als gast Bert Fransen op trompet/bugel. Het Eagle Quartet bestaat uit Her man Hulleman, piano; André van Dorst, bas; Jack Nuissl, drums; Ans van Dorst, zang. Vlooienmarkt Op zaterdag 14 en maandag 16 april wordt in de Bomse Evene mentenhal een vlooienmarkt ge houden. Het aanbod van tweede hands artikelen en goederen zal deze dagen ongekend groot zijn. Voor een ieder is er volop gelegen heid om te snuffelen naar hetgeen in zijn of haar gading past. Het af dingen is onlosmakelijk verbon den met een vlooienmarkt, waar uitsluitend tweedehands artikelen mogen worden verkocht. Niet zel den komt het voor dat een verkoop afketst op een verschil van een gul den, De markt is dagelijks geopend van 09.00 tot 17.00 uur. De entree be draagt voor volwassenen f 5,- en voor kinderen tot 12 jaar en 65- plussers f2,50. van het aantal raadsleden het be leid kritisch volgen. Groot struikelblok bij de onder handelingen was de verkeerspro blematiek en al in een vroegtijdig tijdstip was duidelijk, dat PvdA en CDA met elkaar verder wilden om het verkeersplan in de oorspronke lijke versie tot uitvoer te kunnen brengen. Een verzoek van Ge meentebelang tot heroverweging werd dan ook van begin af aan van de hand gewezen. Het is dan ook niet verwonder lijk, dat het beleid van het college ongewijzigd voortgezet zal wor den, met dien verstande, dat de - burger beter geïnformeerd zal wor den. „Wij hebben altijd gedacht, dat het beleid zichzelf wel ver kocht, maar dat blikt niet het ge val te zijn" verklaarden Wim Dal- huisen en Henk Westerik in een ge zamenlijke verklaring. Door mid del van voorlichtingsavonden en betere schriftelijke informatie wordt de burger op de hoogte ge bracht van de gemeentelijke plan nen. Om tegemoet te komen aan de verlangens van de WD zal ge keken worden naar de mogelijkhe den van de aanleg van een Noorde lijke rondweg, een van de wensen van de WD, en wordt er gekeken naar een mogélijke privatisering 'op Holtense schaal' van de uitbrei ding Lukensveld. De WD op haar beurt zal een 'positieve grondhou ding' aannemen tegenover het col lege, al zal ze niet op alle voorstel len ja en amen zeggen. De verde ling van de portefeuilles tussen de drie collegeleden is bijna rond en blijft vrijwel ongewijzigd. Reëel Hennie Rustebiel (Gemeentebe lang) toonde zich geen teleurge steld man. „Je moet reëel blijven in de politiek. Nadat het CDA op geen enkele wijze met ons in ge sprek wilde komen, was het voor Op 15 april, eerste Paasdag, 's mor gens om 08.30 uur is er in de Herv. kerk een Gezinsdienst. Voorgan ger is ds. R. Visser en het Interker kelijk kinderkoor Mozaïek zal zijn medewerking verlenen. Na de dienst gaan de kinderen van de Zondagsscholen, Kindemeven- dienst en Jongerendienst geza menlijk naar Diessenplas, om daar Paasliederen te zingen en een paasgroet in de vorm van een bloe metje te brengen. De kinderen van de zondagsschool worden om 08.15 uur bij de Dorps school verwacht. ons al wel duidelijk, dat we weinig kansen hadden. Wij hebben echter de kiezer beloofd ons beleid duide lijk naar voren te brengen, en dat gebeurt dan ook. Niet dat we tegen alles nee zullen zeggen, zo is het be slist niet, maar onze kiezers moe ten weten waarom ze op ons ge stemd hebben". Met enige verbazing heeft Ruste- biel de ommezwaai van de coalitie partners vernomen over de noor delijke rondweg. „Hoe kunnen ze de WD dat nu beloven. In het rap port, dat zij met z'n allen onder schreven hebben staat toch duide lijk, dat de verkeersoverlast wordt veroorzaakt door het interne ver keer en dat een noordelijke rond weg derhalve niet noodzakelijk is? Hoe kunnen zij dat nu aan hun kie zers verkopen? Bij de eerstkomen de gelegenheid zal Rustebiel ook vragen stellen over het verkeerson- derzoek, dat vorige week donder dag op verschillende plaatsen is gehouden in Holten in opdracht van het college van B en W. (Ingezonden) In het Holtens Nieuwsblad van 5 april jl werd gesuggereerd dat ik, G. J. Haarman pas half maart pro test aangetekend had bij de ge meente Holten tegen de plaats waar de gemeenschap Espelo voor dit jaar zijn paasvuur bouwt. Dit is met geheel juist. Eind december 1989 heeft onderge tekende bij de gemeente (telefo nisch) gevraagd of er ook iets be kend was dat er op een lokatie aan de Bijvanksweg te Espelo een paasvuur zou worden gebouwd, ge zien hier enkele vrachten takken bijeen waren gereden. Men verze kerde mij toen dat er geen aan vraag binnen was gekomen en men deze lokatie zou gaan bezien. Ik heb toen reeds mijn bezorgdheid uitgesproken, ook mede doordat de lokatie zo dicht mogelijk op het pand Pasmansweg 3 werd gepland. Als er geen andere lokatie mogelijk was, zou het meer juist zijn als er halverwege de panden Pasman- weg 3 en Bijvanksweg 2 werd ge bouwd. Dat zo dicht mogelijk op ons pand Pasmansweg 3 moest worden gebouwd is alleen maar voor mij begrijpelijk. Half maart heb ik in overleg met mijn brandverzekering nogmaals mijn bezorgdheid uitgesproken in verband met brandgevaar. De brandverzekering verzekerde mij dat bij eventuele schade zij deze zeer zeker op de bouwers van het baken of op diegene welke toe stemming gaf om op deze lokatie te bouwen, zullen gaan verhalen. Wel is waar dat de gemeente Holten goede afspraken met de bakenbou wers heeft gemaakt, waar ik zeer erkentelijk voor ben. Ik wens de commandant van de brandweer veel sterkte toe bij zijn beslissing of het paasvuur wel of niet mag worden ontstoken. Hopende op een gunstige wind richting dat geen der beide panden (Pasmansweg en Bijvanksweg) ge vaar lopen, en dat de gemeenschap veel kijkplezier beleeft aan het vele werk dat zij verricht hebben. G.J. Haarman. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan A. Bijma voor verbouw woning Bergmanstraat 38; - aan maatschap Brinkman voor bouw dakkapel woning Broekweg 14; - aan H. J. Deten voor verbouw boerderij Stevenssteeg 3; - aan A. van Egmond voor verbouw zomerhuis/bouw carport Postweg 47; - aan J. Geerhof voor bouw garage bij Heideweg 51; - aan D. Hoefman voor bouw woning aan Helderman; - aan M. Meijerink voor verbouw woning Bijvanksweg' 1 - aan A. Meijerman voor bouw garage bij Diessenplasstraat 4; - aan A. G. Nijland voor verbouw woning Oude Stationsweg 13; - aan J. W. H. van den Noort voor bouw garaqe bij van Holtenseri 13; 2. aan mevr. M. P A. M. Schots toestemming verleend voor plaatsen afrastering bij Blikkertweg 6; 3. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan C. H. Hoogakker, Fazantenweg 11 (2 dennen); - aan B. IJspeerd, Verzetstraat 45 (1 boom); - aan Nido-Universal, Weversstraat (sparren); - aan H. Tuitert, Schreursweg 6 (3 populieren); 4. een invalidenparkeerkaart verstrekt t.n.v. mevr. G. H. Wegstapel-van Lindenberg. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER EEN ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIE NEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEEN TESECRETARIE. De burgemeester van Holten maakt bekend, dat door de fam. P van der Meulen te Lochem, Jac. v. Ruysdaellaan 41bij burgemeester en wethouders van die gemeente een aanvraag is ingediend om een woonvergunning voor een op het perceel kadastraal bekend ge meente Holten, sectie B, nr. 1158, plaatselijk bekend als camping „Ideaal", Schreursweg 5, te plaatsen stacaravan, ter voorziening in de tijdelijke behoefte aan permanente woonruimte (dienstwoning) Op grond van de overgangsbepalingen van het ter plaatse geldend bestemmingsplan „buitengebied" is op dit perceel een camping toe gestaan en mogen op deze camping op grond van een hiervoor ver leende kampeerexploitatievergunning stacaravans worden toegela- Het gebruik van een stacaravan voor permanente bewoning valt echter niet onder dit overgangsrecht, daar dit een afwijkinq is van het bestaande gebruik. Het verzoek om vergunning kan, in aanmerking nemende het tijdelijk karakter van dit gebruik, worden ingewilliqd na verlenina van een vrijstelling als bedoeld in artikel 17 van de dening (tijdelijke vrijstelling). vethouder d na verlening van een 'et op de Ruimtelijke Or- Burgemeester en wethouders zijn voornemens deze vrijstelling voorshands te verlenen voor een termijn van 2 jaar. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om vergunning) gedurende 14 dagen, ingaande 17 april 1990, ter ge meentesecretarie, afdeling algemene zaken, vooreen ieder ter inza ge. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schrif telijk bezwaar tegen het verlenen van bedoelde vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6 7451 BL Holten. Moitan 1 o onrii 1 ooo De burgemeester voornoemd. Holten, 12 april 1990 w. L_ F_ c van Rappard Burgemeester en wethouders van Holten vestigen de aandacht van belanghebbenden op het bepaalde in artikel 13, lid 2 van de Algeme ne Politieverordening, waarbij het verboden is zonder ontheffing van hun college standplaats in te nemen op particuliere grond voor de verkoop van ijs en kleine eetwaren. Belanghebbenden kunnen daartoe een ontheffing aanvraqen vóór 20 april 1990. Bij de beoordeling van de verzoeken om ontheffing zal onder meer nauwlettend worden nagegaan of door het innemen van de stand- verkeersbelangen zouden kunnen worden geschaad. Bij het versieren van straten ter gelegenheid van de viering van het 45:jarig Bevrijdingsfeest dienen met het oog op de verkeersveilig heid e.d. de volgende richtlijnen in acht te worden genomen: 1Beplanting en bogen minimaal 10 meter uit hoeken van straten* 2. Minimale hoogte boven het wegdek 4.20 m; in verband met wind e.d. goed vastzetten; 3. Straattegels e.d. opslaan en onmiddellijk na het verwijderen van de versiering weer aanbrengen; geen kapotte tegels verwerken, doch ruilen tegen hele op de gemeentewerf 4. Indien verlichting gewenst wordt, dan dient men contact op te nemen met de Usselmij; 5. In verband met de aanwezigheid van kabels en leidingen maq in trottoirs niet geboord worden; 6. De straatversiering mag het zicht op verkeersborden e.d. niet belemmeren; 7. Indien er bogen geplaatst zullen worden is men verplicht vooraf overleg te plegen met gemeentewerken, terwijl het aanbeveling verdient vooraf met gemeentewerken overleg te plegen met betrekking tot het aanbrengen van andere straatversiering; 8. Het gebruik van deugdelijk materiaal is verplicht; 9. De gemeente kan niet aansprakelijk worden gesteld voor schade enz. als gevolg van de straatversiering. Tussen de drukte rond Trekker- trek en de voorbereidingen voor het Normaal-Spektakel wordt in Espelo elke avond gewerkt om de enorme hoeveeheid hout tot een redelijk ogend paasvuur om te bouwen. De laatste dagen voor Pa sen, in het bijzonder op Goede Vrijdag, is het gebruikelijk dat ie der die tijd en zin heeft helpt. Extra aandacht krijgt het Splose bouwwerk van de brandweer. Zo wel zaterdag als zondag, tot vlak voor het moment van het ontste ken van het vuur, hoe het staat met de windrichting. Mocht de wind uit de verkeerde hoek komen, gaat de vlam er beslist niet in, zo verklaar de brandweercommandant Heller. De brandweer zal de gehele avond paraat zijn met een bluswagen om zonodig assistentie te verlenen. Zoals bekend staat de boake op korte afstand van de boerderij Pas- manweg 3, een met riet gedekte boerderij. Lampionoptocht Zoals gebruikelijk wordt het Paas vuur weer voorafgegaan door een lampionoptocht, waaraan alle kin deren - dus ook van buiten Esplo - kunnen deelnemen. Vanaf 19.30 kan men tegen een zeer geringe vergoeding een lampion krijgen. De optocht vertrekt vanaf de Bos- school en loopt via een fraaie route door het Sploose bos, waar de rood-geel-groene lichtjes nog beter tot hun recht zullen komen. De op tocht wordt voorafgegaan door de Braandhöltjes, de huisband van de carnavalsvereniging de Fienpreu- vers. In verband met de te verwachten drukte en met het oog op de veilig heid is in overleg met de Rijkspoli tie besloten de Bijvanksweg langs het Paasvuur 's avonds vanaf de S14 tot de Pasmansweg af te slui ten voor al "het verkeer. Het reste rende deel van de Bijvanksweg wordt rérichtingsweg (vanaf de Okkenbroekseweg), waarbij te vens een stopverbod wordt inge steld. Er wordt in de nabijheid van het paasvuurterrein gezorgd voor voldoende parkeergelegenheid. Hooivork gooien. De belangstelling voor het hooi vorkgooien, dat op eerste Paasdag 's middags op het terrein nabij boake wordt- gehouden is zo grp dat besloten is de wedstrijd i half uur te vervroegen. De een worp is nu om 14.30 uur. Tot en met 7 mei exposeert in j hal van het gemeentehuis Ronj j Knippen uit Schalkhaar met a stracten in weefsels. Zij begon als lerares en werkte a der andere samen met een grof 1 mensen om het weefgetouw op 1 perimentele wijze te gebruiken, j Ronny Knippen benut alle techn J sche mogelijkheden van het wee S getouw. Haar werk is opgebouw j uit eenvoudige vormen, uitg< j werkt in kleurseries. Ontwerpe worden in zwart-wi optgezet, tweede instantie wordt kleur to< I gevoegd. Garens worden door ha* 3 zelf in de gewenste kleur geverfd, j

Holtens Nieuwsblad | 1990 | | pagina 5